Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DC++ topik

Hozzászólások

(#351) Mag válasza viharhozo (#350) üzenetére


Mag
senior tag

talán olvasd el a (#348) hsz. második felét !

Az ott leirt javaslatommal talpra lehetne állitani a DC++-os viszonyokat kis hazánkban !



[Szerkesztve]

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#352) VladimirR válasza Mag (#348) üzenetére


VladimirR
nagyúr

2. nem az egyes besugokra gondoltam, majd feljelent a bix :DDD
3. ''kard altal vesz mind, ki kardot ragad'' ;]

''a miert''-re: eleg lenne, ha olyat csinalnal, amit masok is (gy.k.: netlimiter mellozese)
en 7k-val toltok fel, de mint mar mondtam 6 nap es majdnem 2g

(#353) Mag válasza VladimirR (#352) üzenetére


Mag
senior tag

Amit viharhozo felvázolt az telljesen valos, és igaz !
De sztem akkor se várhato el hogy a kis fos otthoni nettel éltessen vmi egy ilyen nagy hubot.(max akkor a lakossági netszolgáltatások többsége szimmetrikus lenne,tehát upload egyenlö lenne a downloaddal,de ez sajonos nem igy van)

A mostani állapot valoban elborzaszto,és vmi radikálisra lenne szükség a talpra állitáshoz.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#354) Mag válasza VladimirR (#352) üzenetére


Mag
senior tag

A szolgáltato szerzödésében meg kell nézni van-e kikötés az adatforgalomra vonatkozoan.Ha sokallják az adatforgalmat,és lebukik az ember azt mondja hogy trojannal feltettek egy DC++ klienst a gépemre : )))

filmek eredete: már lehet azzal takarozni hogy ha netröl töltöd nincs biztositék rá hogy nem másot,és mivel te fizettél érte nem tudtad hogy másolt.


Egy ilyen 100Mbit es szerver tudod mennyit tudna egy nap feltölteni?
Ha egész nap huznának rola, akkor több mint 0,5 (!!!) TerraByte-ot naponta !





[Szerkesztve]

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#355) viharhozo válasza Mag (#351) üzenetére


viharhozo
addikt

Amirol te irsz, az jelenleg vigan mukodik, privat, fizetos ftpnek hivjak.
Az ar az egyeduli kulonbseg: 500 vs 1500-2000 Ft/ho.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#356) divot


divot
veterán

Én meg épp azért szeretem a dc-t, mert egy rakás különlegességet találtam már így meg. Újdonságokat ugyanis elég ritkán töltök le.

(#357) T-800


T-800
tag

Hali!

Megpróbálom megszakítani a veszekedést 1 értelmes témával.

Linuxról szeretnék dc-zni. Jelenleg dctc van fent. Ez, ahogy írva is vagyon, nagyon nem felhasználóbarát. (gyakorlatilag olyan, mint telnettel irc-zni, vagy telnettel smtp-zni). Olyat szeretnék, mint amit a ''wget -b'' tud, csak dc-re. Vagyis fusson a háttérben, és legyen karakteres.
Google barátom eddig csupa hallott linkkel ajándékozott meg, illetve grafikussal, ami nem automatizálható. Tud valaki segíteni?

(#358) VladimirR válasza Mag (#353) üzenetére


VladimirR
nagyúr

amit viharhozo felvazolt, az tenyleg igaz, es azt jelenti, hogy eloskodo vagy, nem pedig azt, hogy a dc eletkeptelen
miert kell az, hogy egy film azonnal lent legyen? en hajlando vagyok kivarni azt az egy hetet, amig egy adott film lejon nekem, ha epp csak 1k-val jon (pl a no ketszer), mert emllette jon 40 masik is 1k-val
meg megy ki tolem 6db, szinten ~1k-val
ez igy miert nem jo? neteztel mar modemmel?

#354: hogy jon ide a szolgaltato? mit erdekli ot az adatforgalom? letilt, vagy atrak masik arsavba, de nem kerdezoskodik
attol, hogy nem vagy tudataban annak, hogy amit elkovetsz az buncselekmeny, attol meg lesittelnek (pl lelovok valakit es azt mondom: ''aszittem, mar halott volt...'')
tudom mennyit tudna feltolteni, de kerlek ezt fejezzuk be, mert a hozzaallasod:
- elitelendo
- komolytalan
- torvenytelen

[Szerkesztve]

(#359) Mag válasza viharhozo (#355) üzenetére


Mag
senior tag

Jo,de ugy kéne árat szabni hogy csak a költségeket fedezze.
És DC++ progival, és az ember már akkor több száz user-en segitene, jelentös mértékben!

Vki igazán lehetne ilyen jó lelkű!

Mert ha ezekért jogdijat kéne fizetni a mostani 1500-2000 Ft -os ftp dijak után egy nullát nyugodtan utána irhatnának.

Ebben az a vicc hogy csupán a másoláshoz szükséges feltételeket sem tudjuk megteremteni : (((

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#360) carvelino


carvelino
csendes tag

én ismerem, de inkább bcdc++ ozok, segítene vki?
mi az a : wireless, satellit. t3, t1???:F (a többi ok)

Túl sok állat, túl kevés cirkusz.

(#361) Mag válasza carvelino (#360) üzenetére


Mag
senior tag

wireless:vezeték nélküli
satellit:müholdas izé :DD nemtom mi
LAN T1 : 1,5Mbit/sec
LAN T3 : 54Mbit/sec

Ezek a LAN T1 ,és LAN T3-as elnevezések USA-ba használatos szabványokbol erednek ,itt Europában nem tulzottan használják öket tudtommal.(1,5Mbit-54Mbit)

[Szerkesztve]

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#362) Mag válasza VladimirR (#358) üzenetére


Mag
senior tag

hozzáálásomrol a véleményed-re:

Ezért van itt ilyen nagy széthuzás, egyböl elitélnek minden uj kezdeményezést... kár az embernek strapálnia magát.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#363) carvelino


carvelino
csendes tag

köszi

Túl sok állat, túl kevés cirkusz.

(#364) viharhozo válasza divot (#356) üzenetére


viharhozo
addikt

Maganvelemeny kovetkezik: ritka filmet lenyegesen konnyebb Emule-lal leszedni, mivel a tobb szalu letoltes tudtommal tovabbra sem megy a dcn. Zenere regen szinten jobb volt a Soulseek, ha meg letezik egyaltalan.
A masik alternativat a kulfoldi hubok jelentik, ahol neha ezt-azt le lehet tolteni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#365) chicken válasza VladimirR (#358) üzenetére


chicken
senior tag

miert kell az, hogy egy film azonnal lent legyen?

Én is ezt akartam kérdezni Mag kollegától. Pláne ingyen. Ha három óra múlva nincs ott az a film, már nem bírod addig elfoglalni magad? Akkor mikor nézed meg azt a meglevő 500 giga filmedet? Vagy a gyűjtés a lényeg, minél többet DE MOST AZONNAL!!!
Szép új világ :( szomorú :(

mens sana in campari soda

(#366) Mag válasza chicken (#365) üzenetére


Mag
senior tag

na most köss bele egy ilyenbe... LOL-ok vagytok.....

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#367) chicken válasza T-800 (#357) üzenetére


chicken
senior tag

Erről több fórumon olvastam, hogy jó, de még nem próbáltam: Bővebben: link
Te próbáltad? Milyen?

mens sana in campari soda

(#368) viharhozo válasza VladimirR (#358) üzenetére


viharhozo
addikt

A dc az itthoni viszonyok kozott (aszimmetrikus eleresek, nevetseges upload) eletkeptelen.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#369) delta9 válasza Mag (#366) üzenetére


delta9
senior tag

tudod mi gáz?

az, hogy azok az emberek, akik téged osztanak, ugyanúgy lenginkább illegális dologra használják a dc-t v vmi hasonlót. akkor viszont nem értem, hogy miért ítélkeznek fölötted...

sry, én nem használok 2p2 megosztást, így csak ''kívülállóként'' pofázok bele.

(#370) Cathfaern válasza viharhozo (#368) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem értem miért mondjátok ezt. Én nagyon jól el vagyok a DC-vel. Sőt, szoktam külföldi HUB-okon is forgolódni, s azt kell hogy mondjam, hogy a magyarokon egyértleműen több nagy sávszélességű feltöltéssel rendelkező (azaz akinek minimum 512 kbit/s a feltöltése) user van, mint a külföldieken (persze, tudom van HUB kifejezetten T1/T3-asoknak, de most nem erről van szó). Igaz, külföldieken gyakoribb a 256-os feltöltés, de ez azért nem olyan hatalmas ugrás az átlag magyar 128-hoz képest.

Szerintem ott a probléma, hogy ti az ftp szerver egy fajtáját várjátok a DC-től. Pedig nem az. Vannak hátrányai, de vannak előnyei is ahhoz képest,

[Szerkesztve]

(#371) Mag válasza delta9 (#369) üzenetére


Mag
senior tag

kösz amit irtál !

De ugy vélem mig ilyenek az életkörülmények ,és egy átlagos melos férfi 1 havi fizetése csak 10db gyári DVD megvételére elég ,addig ne várja senki se azt hogy ne másoljuk a filmeket,dvdket,zenéket....

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#372) chicken válasza delta9 (#369) üzenetére


chicken
senior tag

oks, én meg úgy látom, hogy szegény emberek vagyunk, és vízzel főzünk, és erre jön egy csákó, aki kilöttyenti azt is, mondván, hogy úgyis sz** az egész...

MOD: ez a lényeg, na. Nem azt mondtuk, hogy a DC a legjobban van megcsinálva, és Mag tönkreteszi. Hanem hogy adott egy szegényes+ nem is legális eszköz, ami csak akkor működik úgy-ahogy, ha nem úgy használják az emberek, ahogy Mag.
Ez az egész egyébként engem a Közelegelők Tragédiájára emlékeztet, tudjátok, tíz gazda kicsapja a tehenét a közös mezőre...

[Szerkesztve]

mens sana in campari soda

(#373) delta9 válasza Mag (#371) üzenetére


delta9
senior tag

figyelj. nincs miért mentegetőznöd, mert azért nálam is vannak másolt cd-k, meg dvd-k, játékok, nálad is vannak, meg a (nagyon)nagytöbbségnek. csak én amennyire csak tudok, vigyázok arra, hogy ne cinkeljek már olyanért mást, aminél én sem vagyok jobb. remélem jobbára sikerül is...

(#374) Mag válasza delta9 (#373) üzenetére


Mag
senior tag

oksa, bocsi.Én értettem férre amit irtál !
még 1x thx a hozzászolásodért !

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#375) dilipok


dilipok
veterán

sztem aki t1-t3 mögött ül nem is megy a koli+stb nagy hubokra. aki ennek ellenére is dc++zik ilyen vonal mögött az talál(t) magának már rendes hubot. (nem akarok nevet mondani, de ebből a szempontból tisztelem a holland kollégákat :)) )
a nagy hubokon meg maradjanak csak az olyan mentalitású emberek mint Mag (nem személyeskedés)

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#376) delta9 válasza chicken (#372) üzenetére


delta9
senior tag

persze, hát értelek én benneteket is. csak úgy betámadtátok szegényt, mintha elfelejtettétek volna, hogy hát ti is.... nah érted.

(#377) vicces válasza T-800 (#357) üzenetére


vicces
addikt

nekem van valahol egy linuxos dc kliensem, ha gondolod valahogy átpostázhatom :)

:)

(#378) Mag válasza dilipok (#375) üzenetére


Mag
senior tag

Látom benned is csak az első hsz.-em tartalma maradt meg, sztem olvasd el figyelmesen a többit is, és akkor irj egy ujabb hsz.-t !

thx elöre is érte !

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#379) viharhozo válasza Cathfaern (#370) üzenetére


viharhozo
addikt

Sztem a fajlcserloknek, sot altalaban az adatforgalomnak, nincsen olyan publikus fajtaja, amivel ne foglalkoztam volna kuzdelmes eletem soran, ugyh hajlamos vagyok magamat jol informaltnak velni a kerdesben.

Mindettol fuggetlenul te jol meglehetsz a dc-vel, vegul is zenet lehet ott is gyujtogetni, de amikor a csapatok nagyobbik resze atallt a 3-4-5 cd-s release-ekre es a full dvd-kre, nem sok jovoje van 64 es 128 kibtes feltolteseknek. Termeszetesen ez csak annak problema, akik nagyobb mennyisegu adatot szeretnenek leszedni. Sot, nem vitatom, h dc-n is lehet sokat tolteni, azonban nagysagrendekkel tobb energiat igenyel a juzer reszerol.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#380) vicces válasza Mag (#348) üzenetére


vicces
addikt

kmm.... grrrr..... bóááá.... na megjött hangom :)

szerintem nem olyan gáz a kis feltöltési sebesség. gondolja bele:
van 1 rakat mondjuk 8k-val upload-oló user. neked meg van pl 40 k-s download-od.
mit fogsz cisnálni???? :F

töltesz 5 usertől, egyenként 8k-val. és igy a sávszéled is kihasználod, plusz nagyjából 1x-rre lesznek kész a filmjeid.:)

:)

(#381) Gambit válasza vicces (#380) üzenetére


Gambit
őstag

Ja, feltéve, ha egyedül te töltögetsz az adott usertől, ami egy álom... Általában 6-an töltenek tőle.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#382) Mag válasza vicces (#380) üzenetére


Mag
senior tag

ez az elmélet erösen hibázik,nem kivánom részletezni miért,sztem te is tudod a választ rá.... :DD

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#383) Mag válasza vicces (#380) üzenetére


Mag
senior tag

A (#348) HSZ-ben én 150 x 512kbit/sec-röl beszéltem,álmodoztam.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#384) vicces válasza Gambit (#381) üzenetére


vicces
addikt

ezért kell a download queue-t jól telepakolni.
a lényeg, hogy full sávszálességgel jöjjön a cucc :)

:)

(#385) bbazsy


bbazsy
őstag

többszálú letöltés, és máris maxon jön a film 30 usertől...

..

(#386) bbazsy válasza vicces (#384) üzenetére


bbazsy
őstag

Bővebben: link

többszálú letöltőkliens, most jön ki majd az új.

..

(#387) Gambit válasza bbazsy (#385) üzenetére


Gambit
őstag

A többszálú letöltés nem erre való dc-ben, ráadásul nem is igazán megoldott.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#388) Gambit válasza vicces (#384) üzenetére


Gambit
őstag

Hiába rakod jól tele, mert lehet, hogy így 40 film jön egyszerre, de mire lejönnek, addigra már a tv is leadja őket.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#389) Mag válasza vicces (#384) üzenetére


Mag
senior tag

A (#379)-dik HSZ-ében viharhozo pont erröl beszélt...

Tele pakolni a download queue-t = szenvedés ,idö,tökölés.....
Ezért kéne kábé 10-15darab 100Mbites szerver, és az FTP-s idö ráforditás szintjére csökkenne a tökörészés a DC++ -al.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#390) vicces válasza Mag (#383) üzenetére


vicces
addikt

hát akkor rajta hát :D
én 1-et tudok: megvan általában a havi 60-70 gigám. lehet, hogy az elméleti olyan 105giga körül van. de nekem ennyi is elég. néha azért elkerülhetetlen a gép kikapcsolása. igy is alig gyözöm kiirni a cuccokat dvd-re. hugomnak jönnek a zenéi. barátnőmnek a sims kiegészitők. nekem meg a voyager sorozat :)

szerintem jó ez. az a lényeg, hogy senki ne kapcsolja ki a gépét. ha már nem használja, hagyja futni a dc-t, és csak a monitort löje le. :))

:)

(#391) vicces válasza bbazsy (#386) üzenetére


vicces
addikt

kiváncsi leszek a hatásosságára :D szerintem sirály lesz. csak nehogy a nagyok közbeszóljanak..

:)

(#392) viharhozo válasza Mag (#389) üzenetére


viharhozo
addikt

Tenyleg nem ertelek. Ha mar lenne berelt szervered, minek a dc?
Egyebkent a rendes ftpk gigabiten csucsulnek, massziv scsi raidekkel megtamogatva. Bar itthon anyagiak hijan eztetet satas maxtorokkal helyettesitik.

Miheztartas vegett: ket evvel ezelott a hivatalos Deviance ftpk minimalkovetelmenye 180 mbites sav+1,8 TB kapacitas volt.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#393) VladimirR válasza delta9 (#369) üzenetére


VladimirR
nagyúr

elnezest, de nem azert huzom(huzzuk), mert illegalis tartalmat huz le, hanem mert, a letoltesert cserebe nem ad semmit, sot erofesziteseket tesz azert, hogy ez igy is legyen
en is toltok dc-n, nem is keveset, de ha epp nincs mas feltoltesem, akkor hagyom, hogy a megosztasombol (~50GB), barki azt huzzon, amit akar, es ugy ahogy bir (7k, mert 8-tol behulyul a dsl-em)
baratunk viszont egyreszt fake megosztast csinal, es meg a kimeno savszelesseget is korlatozza
nekem ezzel van a problemam
es a legfontosabb, en nem itelkezem Mag felett, csak megkerdeztem miert jo ez neki, majd elmondtam neki a velemenyem

Mag: velemenyem a hozzaalasodrol: az a gond, hogy Te fizetosse akarsz tenni, egy egyebkent ingyenes szolgaltatast (marmint mas ingyenes szolgaltatasaert Te akarsz penzt szedni), ami szerintem tulmegy a pofatlansag minden hataran
mint Viharhozo is irta, az elkepzelesed letezo, mukodo dolog: privat, fizetos ftp-nek hivjak
mellesleg a szethuzast Te szitod, azzal, hogy a DC-t bomlasztani akarod, abban egy elit csapatot letrehozva, akik ellenertekert cserebe kivaltsagokat kapnak (mi lenne, ha befizetnek egy 500-ast, es fel orat moderatorkodhatnek a PH!-n;] - csak apro valtoztatas: nem csak a sajat mod gombjaimat latom;])

(#394) vicces válasza VladimirR (#393) üzenetére


vicces
addikt

ez tényleg érdekes. miélrt is csinál full fake megosztás?? :F
ha leesik a letöltési sebessége vegye lejjebb a feltöltést , és igy megmarad a letöltés is, és a dc++ is életben marad. az ilyen embereket nagyon nem szeressük :(((

:)

:)

(#395) Mag válasza VladimirR (#393) üzenetére


Mag
senior tag

Lásd (#348) 1:A

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#396) Mag válasza VladimirR (#393) üzenetére


Mag
senior tag

ne haragudj,de ha ezután se látod át az ötlet lényegét,akkor te nagyon butuska vagy.....

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#397) Cathfaern válasza viharhozo (#379) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egy dolog igaz: nem szoktam játékokat letölteni. Azt elismerem, hogy sok CD-s játékot lehúzni nagyon macerás így.

(#398) VladimirR válasza Mag (#396) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem haragszom, foleg azert, mert Te nem latod at a helyzetet
van ugye par kategoria (a teljesseg igenye nelkul):
- p2p filecserelok: ingyenes(+), de lassu(-), viszont van jo sok szemet(+)
- ide tartozik a DirectConcect is
- warez (warez alatt azt ertem, ami ingyenes): ingyenes(+), viszonlag gyors(+), surun torlik(-), keresgelni kell, hogy hol van(-)
- privat ftp: fizetos(-), nagyon gyors(+), nagyon uj(+), par napod van letolteni, mert utana torlik az ujonnan erkezo cucc miatt(-)

Te ezt a harmat probalod meg osszehozni (majdnem ingyenes, gyors, friss), ami szerintem eleg megterhelo, idoigenyes, es draga, sot kockazatos is, mivel ez mar orvgazdasag, meghozza nagyuzemben
ne erts felre, nem akarok az utadba allni es annak ellenere, hogy en nem lennek tagja egy ilyennek (ha mar fizetek valamiert, az legyen eredeti), megkovetlek ha sikerul osszehoznod, mert biztosan sokan orulnenek egy ilyen kezdemenyezesnek (csak az ilyen hirtelen felindulasbol elkovetett vilagmegvalto terveket az ember 99%-ban masnapra kialussza;])

(#399) viharhozo válasza VladimirR (#398) üzenetére


viharhozo
addikt

- privat ftp: fizetos(-), nagyon gyors(+), nagyon uj(+), par napod van letolteni, mert utana torlik az ujonnan erkezo cucc miatt(-)

A klasszikusok azert mindig elerhetok, es nalunk pl a games szekcio torlese 04-02-nel jar, azaz a ket es fel honapos cuccok meg fenn vannak.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#400) Mag válasza VladimirR (#398) üzenetére


Mag
senior tag

Nekem már jó pár napja ez jár a fejemben....de lehet nem fogom sajálni azt a 25k-t és egy honapra befizetek, és látva a feltöltött adatmennyiséget, mások is meglátják hogy ez az ötlet valoban életképes.
Mert viszonylag ''kevés'' ráforditással elég sok user-nek sporolhatunk meg idöt,de erről persze nem kap sehogy se visszajelzést az ember.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DC++ topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.