Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Fiúk!
IDE tettem az aktuális állapotát, hogy hányan jönnénk, kinek mikor jó, esetleg, hogy ki honnan jön, hogy könyebben tudnánk megszervezni.
Lényeg: aki nincs a listán, akkor írjon oda, hogy neki mikor lenne jó, és majd kibővítem a listát (vagy direkt nekem is küldheti)
Megkérem, hogy aki korábban már jelentkezett, nézzen rá, hogy még rajta van-e ;)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15102) Grillo


Grillo
senior tag

Én ezt a díjazást annyira nem erőltetném, ha túlszervezzük, akkor az több embertől veszi el a dolog kötetlen jellegét.
Ha lesz valaki mérlegelni, az már jó, aztán legkisebb, legnagyobb, legtöbb, legkevesebb. Ennél jobban cifrázni meg szerintem felesleges.
A nyertesek napijegyét összedobják a többiek, oszt jóvan.

(#15103) Steady74 válasza Grillo (#15102) üzenetére


Steady74
Topikgazda

+++1

(#15104) adrian360 válasza Steady74 (#15098) üzenetére


adrian360
őstag

azért ez nem így van. attól hogy magántulajdon még nem mindent ő szab meg. paintballhoz nem kell fegyverviselési, de te nem is játék horgászbottal imitálod a horgászást, szóval rossz a példád. idézet a mohosz szabályzatából

" A nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen halfogási tevékenység végzéséhez állami horgászjegy, fogási napló, valamint a halgazdálkodásra jogosult területi jegye is szükséges.
Nem nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen horgászni állami horgászjegy birtokában lehet, a hal megfogása és visszaengedése céljából, a horgászatra vonatkozó jogszabályok betartásával lehet
"
annyi a kedvezmény hogy nem kell fogási napló és területi jegy, állami horgászjegy kell.

(#15105) FireFox1996 válasza Grillo (#15102) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

+1 :C
És azon is kéne gondolkodni, hogy 2 bottal bármilyen módszert használhatunk? pl. fenekező, úszós, pergetés... stb.
Csak 1 fajta hal számít, vagy tök mind1. (bár ez víztől függ.)
Van-e korlát, hogy legkisebb beszámítható hal...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15106) Steady74 válasza adrian360 (#15104) üzenetére


Steady74
Topikgazda

kevered a dolgokat. mohosz allami szervezet igy vagy allami vagy egyesuleti vizek felett van rendekezese. ha van egy tavam, ahhoz senkinek semmi koze h hany ponyot fogok egy nap hany horog van a felszerelesen stb stb. magantulajdon felett nincs rendelkezese. Preri horgaszto... eleg nagy. allami jegyet sosem kertek a sajat szabalyrendszeruk szerint kell HORGASZNI ES VISELKEDNI. azzal h megveszed az allami jegyet egyeduk a mohosz kasszajat tomod semmi masra nem jo. nagyjabol meg kb 50 ilyen to van magyarorszagon mint a preri. mind-mind szabalytalanul mukodnek orszagos hiruk ellenere.

(#15107) Steady74 válasza FireFox1996 (#15105) üzenetére


Steady74
Topikgazda

ha pl ordas akkor eleve csak uszos lehet. ha mas viz akkor szabadon valasztott (pl kana to)

lehete bonyolitani h uszos meg fenekezos kategoria de felesleges sztem. johet barmi lenyeg h pecazzunk egyet kozosen.

(#15108) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Hely lehetőségek:
1) Ami közel van bp-hez (mondhatjuk bp-en belül van): Hárosi-öböl Ide BKV-vel is tudunk eljutni, és ha megnézitek a képeket, akkor elég jónak tűnik. (egyik horgász boltban egy öreg bácsi is ezt javasolta nekem, hogy nézzem meg)

2) Szigetszentmiklósi Horgászegyesületek Szövetsége

3) Meg a csepel sziget (XXI. kerület) alatt van egy jó nagy bánya tó, most nem jutott eszembe, hogy mi a neve... :W

4) Kicsit meszebb ott a Makád (RSD víz), ott nagy halakat fognak ([link])

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15109) sketchifun válasza FireFox1996 (#15101) üzenetére


sketchifun
senior tag

Most csak telefonon vagyok, de engem írj fel Május 31.-hez légyszives.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#15110) FireFox1996 válasza sketchifun (#15109) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

már régóta rajta vagy ;)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15111) adrian360 válasza Steady74 (#15106) üzenetére


adrian360
őstag

tényleg nem akarok kötözködni de magántulajdonban addig tök mindegy hogy mit csinálsz amíg te magad vagy. ha árusítod, bérbeadod már vannak kötelezettségeid.

Csak hogy én is hozzak egy példát : azzal hogy magánterületed van, és valaki ott autózik, mondhatod azt hogy eltérsz a kresz szabályaitól. de attól még jogosítvány kell az autó vezetéséhez.

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1300102.TV&celpara=#xcelparam

12 / 37

nem mohosz kitaláció, hanem törvény ...

(#15112) Steady74 válasza adrian360 (#15111) üzenetére


Steady74
Topikgazda

nem feltétlen. mi van a 16 éves kamionversenyző sráccal? minden verseny után bünteti a rendőr? autóvezetői engedély és a horgászengedély azért teljesen más téma.

jól mondod, vannak kötelezettségek, ha értékesítesz egy szolgáltatást. a halaknak kijár a megfelelő bánásmód, megfelelő életkörülményeket kell biztosítani, de hogy Te a saját tulajdonodat (hal, víz, infrastruktúra, egyéb) kinek milyen módon adod bérbe, ahhoz a mohosznak van a legkevesebb köze. ha ezek szerint megyünk végig, akkor halastóból 1nél több halat csak mohosz engedéllyel lehetne venni, mert nyilván olyan helyre viszed, ahol horgásztatni fogsz.

6. § (1) Ha e törvény másként nem rendelkezik, a Magyarország halgazdálkodási vízterületein élő halállomány az állam tulajdonát képezi. Az e törvény alapján az állam tulajdonát képző halak és más hasznos víziállatok a jogszerű kifogásukkal vagy elhullásukkal kerülnek a halgazdálkodásra jogosult tulajdonába.

ezek szerint a saját tavamban lévő hal, amiért fizettem, az államé???

ezek miatt mondom, hogy az állami horgászjegy állami tulajdonú vizeken jogosít fel horgászati tevékenység végzésére, ahhoz, ott elengedhetetlen

[ Szerkesztve ]

(#15113) adrian360 válasza Steady74 (#15112) üzenetére


adrian360
őstag

A 16 éves kamionos versenyző srácnak van versenyzői engedélye ami feljogosítja arra hogy zárt versenypályán versenyezzen, de közúti forgalomba nem mehet. engedély az engedély...
Ez kb ugyan az mintha bányásznál a telkeden. az is magántulajdon, de mégis bányászati jog kell hozzá, ha már pénzt akarsz belőle. olvass bele abba a törvénybe amit linkeltem. mondom ez nem mohosz kitaláció hanem törvény.

(#15114) adrian360 válasza Steady74 (#15112) üzenetére


adrian360
őstag

Képzeld el minden természeti kincs alapvetően az államé

amúgy 2 / 11 : halgazdálkodási vízterület: az a vízfolyás vagy állóvíz, amely jellegének megváltoztatása nélkül időszakosan vagy állandóan alkalmas a hal életfeltételeinek biztosítására, ide nem értve a haltermelési létesítményt;

szó sincs arról hogy az most állami van magán vagy akármi. csak egy féle van.

[ Szerkesztve ]

(#15115) Steady74 válasza adrian360 (#15113) üzenetére


Steady74
Topikgazda

olvasom:)

és állami tulajdonról meg jogról beszél :) törvények vonatkoznak minden állattartásra, így gondolom a halastavak és horgászati célú tavakra is vannak előírások, de a mohosznak semmi köze a magánvízen folytatott horgászati tevékenységhez.

amúgy 2 / 11-hez: ha én alakítok ki egy tavat, kikotrom, feltöltöm vízzel akkor annak a jellegét én alakítom ki, illetve előtte nem volt semmi vízterület, aminek a jellegét én változtatnám meg. kvázi kockató

2/10. halgazdálkodás: a természetes vizek halállományának védelmével, megújításával és hasznosításával összefüggő tevékenységek, valamint az akvakultúra és az egyéb haltermelési tevékenységek gyűjtőfogalma;
magánvíz ritkán természetes víz.. a halgazdálkodás definiálása után jöhet a halgazdálkodási terület, ami kvázi következik az előzőből, h természetes víz. az meg állami tulajdon.

[ Szerkesztve ]

(#15116) Steady74 válasza adrian360 (#15114) üzenetére


Steady74
Topikgazda

A horgászat szabályairól

Állami horgászjeggyel rendelkező személy legfeljebb kettő – egyenként legfeljebb három, darabonként legfeljebb háromágú, horoggal felszerelt – horgászkészséget, valamint egyidejűleg egy darab, 1 m2-nél nem nagyobb csalihalfogó emelőhálót használhat.
Forrás MOHOSZ oldalán található, a horgászatra vonatkozó legfontosabb előírások.

Ezek szerint a 3 botos horgásztatás is törvénybe ütközik? Fenét, a tó, a terület, a hal tulajdonosa határozza meg, hogy a saját tulajdonát képező halat te milyen módszerrel, hány bottal, horoggal foghatod ki.

A magánvizekre is vannak állami előírások a halak tartásával kapcsolatban, de ezek kifogásához a mohosznak semmi köze. Vajon a MOHOSZ miért nem indít teljes mellszélességű támadást a Préri-tó, a bojlis magántavak ellen? Azért mert semmi köze hozzá hogyan folyik ott a horgásztatás. Még a saját területén sem tudja megoldani a halőrzést... sajnos

Részemről ennyi, lezártam a vitát.

(#15117) FireFox1996 válasza Steady74 (#15116) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Majd a közös pecázáson folytathatjátok ;)

Ne felejtsétek jelezni, hogy melyik nap lenne jó PH pecázásnak: ITT

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15118) adrian360 válasza Steady74 (#15116) üzenetére


adrian360
őstag

De jó lenne ha nem úgy tekintenél a mohoszra mint a kénes ördögre.
Ha nem tudod elvonatkoztatni hogy mi az hogy törvényi előírás és mi a mohosz előírás kár vitázni.

Mohosz álltal bejegyzett vizeken
törvényi előírás, állami jegy, területi jegy, fogási napló, mohosz irányelvek

Nem mohosz víz
törvényi előírás, állami jegy, ésszerű keretek között azt csinálsz amit akarsz.

Egyébként nem véletlenül állami jegy a neve, és nem mohosz tagsági díj (mint ahogyan te beállítod).

(#15119) Steady74 válasza adrian360 (#15118) üzenetére


Steady74
Topikgazda

mit csinál a mohosz szerinted a befolyó kb 700 millió forintból? egyesületnek fizetsz tagdíjat, telepítési hozzájárulást, társadalmi munkában takarítod a vízpartot. Felesleges szervezet ebben a formában véleményem szerint, és ehhez ragaszkodom :)

(#15120) forras2


forras2
őstag

A legegyszerűbb a rengeteg felesleges HSZ helyett, hogy kiválasztjuk a helyet, és felhívjuk a tulajt, hogy milyen papírokkal kell rendelkeznünk ahhoz, hogy ott, az Ő horgásztaván lógathassunk :K

Verseny
Felesleges túlbonyolítani, hisz nem leszünk olyan sokan. Szerintem 2 kategória bőven elég.
Legnagyobb kifogott hal, CM-ben vagy KG-ban mérve, az már teljesen mindegy.
Legtöbb kifogott hal, KG-ban.

Díjazás
Én vállalom, ha lesz a környékről fuvar, hogy beszerzek 2 valami hasonló kupát, amit az adott verseny szám 1-1 első helyezettje kap meg.

Ezen felül, amit még reálisnak tartok, mondjuk legtöbb kifogott hal DB-ban. Díjazásnak meg, mindenki vesz 1-1 ilyen pár száz ft-s kis valamit (Fűzőtű, horogkiszedő, gubancgátló, etetőanyag, csali stbstbstb) és ezeket 1 csomagba össze"dobva" megkapja az első helyezett.
Így akkor lesz 3 díjazott...

Illetve plusz, a megrendezés után 1 címlapos írás ide a logoutra, nevekkel, fényképekkel, 1 élménybeszámolót lehetne írni majd :K

[ Szerkesztve ]

(#15121) FireFox1996 válasza forras2 (#15120) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Egyetértek! Max 10-15-en leszünk. Felesleges sok díjat csinálni.
Ha összeállnak már a szabályok, beteszem a postomba, hogy 1 helyen legyenek a fontos információk!
És lehet, hogy PH-tól kérjünk vmi reklám anyagot ?! :D pl. nagy PH-s plakátot, és kifeszítjük a parton ?! :Y

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15122) Steady74 válasza forras2 (#15120) üzenetére


Steady74
Topikgazda

kissé elszaladtunk ez tény de nem is a víz kiválasztása volt a kérdés :)

RSD, Hárosi tök jó vizek, egy érv szól ellenük. illetve 2 :) a vízállás erősen befolyásolja a fogást, illetve nem látjuk egymást :) kisebb vízre gondoltam én, ahol egy 3 centes pohárral körbemehetek és látom, ha forras2 fogott egy pontyot :D

(#15123) FireFox1996 válasza Steady74 (#15122) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

kisebb vízre gondoltam én, ahol egy 3 centes pohárral körbemehetek és látom, ha forras2 fogott egy pontyot Nah, ezt a 3 centes poharat 2 kéz - 2 lábbal támogatom :C

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15124) forras2 válasza Steady74 (#15122) üzenetére


forras2
őstag

Ezt még párszor írd le, hogy rögzüljön a halakban is :DDD

(#15125) ati012


ati012
senior tag

(#15127) mazsi70 válasza ati012 (#15126) üzenetére


mazsi70
senior tag

Esetleg Androidra naptár

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#15128) lakisoft válasza Steady74 (#15122) üzenetére


lakisoft
veterán

:).

(#15129) FireFox1996 válasza ati012 (#15126) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

nagyon ne higyél benne! Ebben az évben nagyjából mindig akkor siettem le a partra, amikor zöldet jelölt a naptár, még éjszakáztam is, de nem volt sok szerencsém :W

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15130) fess válasza ati012 (#15126) üzenetére


fess
őstag

Nekem volt hogy bejött, volt hogy nem. Szerintem a halak nem nézik ezt a naptárat

(#15131) lakisoft válasza FireFox1996 (#15129) üzenetére


lakisoft
veterán

A szerencséhez a halak jelenléte is szükséges. Nem?

(#15132) zolynet válasza lakisoft (#15131) üzenetére


zolynet
addikt

már az sem ... idén már ki sem kell mozdulni otthonról:
carp fishing simulator :))

Life is too short to stay stock!

(#15133) FireFox1996 válasza zolynet (#15132) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

ez kemény! :W :W :W :W :W :W

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15134) lakisoft válasza zolynet (#15132) üzenetére


lakisoft
veterán

Jajj és nem is drága :). Lehet megveszem :)

30,47 USD.

[ Szerkesztve ]

(#15135) lakisoft válasza lakisoft (#15134) üzenetére


lakisoft
veterán

Elég régimódi a grafika. Töltöm a demót :) :R

(#15136) FireFox1996 válasza lakisoft (#15134) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Wazze! Én fejlesztő vagyok, de eszem ágában sosem volt, hogy bármelyik szoftvert megvegyem :) 200 ft-ért sem! :D
Majd kölcsönadod pár percre , ha már megvetted ? ;) :C

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15137) lakisoft válasza FireFox1996 (#15136) üzenetére


lakisoft
veterán

Én is fejlesztő vagyok. Ezért ha olyan egy szoftver akkor megveszem. Megtisztelve a kolléga munkáját.

(#15138) zolynet válasza lakisoft (#15137) üzenetére


zolynet
addikt

ezt nagyon adom :K :R

Life is too short to stay stock!

(#15139) ati012 válasza fess (#15130) üzenetére


ati012
senior tag

Én most hallottam erről először, tengeren elvileg bevált.

(#15140) Steady74 válasza lakisoft (#15137) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:R

(#15141) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok.
Lenne egy kérdésem.Az egyik haverom Mezőtúron pecázik.És most akar ifi engedélyt váltani.És csak Ott lehet vizsgázni ahol az engedélyt váltotta vagy pedig máshol is?
A válaszokat előre is köszönöm. :R

(#15142) forras2


forras2
őstag

Nahm, ha összejön a dolog, akkor én megveszem a kupákat. De szerintem jobban járok, járunk, ha meg is tartom őket. Ma megjött az új botom+orsóm, így semmi esélyetek nem lesz :P ;]

Nevis Trinity Carp bot, és mellé 1 Nevis Defender 6000-es orsó!

Rettegjetek halak, idén forrásbácsi a vízpartra kiköltözik ;]

És innen is nagy köszönet érte Lakisoft fórum társunknak :K :R

[ Szerkesztve ]

(#15143) lakisoft válasza #82471168 (#15141) üzenetére


lakisoft
veterán

Jajj. Mezőtúron hol horgászik? Gyerekkorom komoly horgászemlékei oda kötődnek. :R

(#15144) FireFox1996 válasza #82471168 (#15141) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

bárhol lehet vizsgálni.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15145) fess válasza #82471168 (#15141) üzenetére


fess
őstag

de ha már volt engedélye,amihez elvileg vizsga is kellene... milyen engedélye volt?

(#15146) FireFox1996 válasza fess (#15145) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

amíg még gyerek voltál (12/14/16 éves korig ?!), addig nem kell semmilyen engedély. De ha már ifi lettél, akkor kell a vizsga az engedélyhez.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15147) fess válasza FireFox1996 (#15146) üzenetére


fess
őstag

bocs,az ifin átcsusszantam

(#15148) #82471168 válasza lakisoft (#15143) üzenetére


#82471168
törölt tag

Azt hiszem hogy Túrtőn szokott pecázni. :K

(#15149) lakisoft válasza #82471168 (#15148) üzenetére


lakisoft
veterán

Én a Tisza 2-n, meg a Kőrösön, a Holt-Kőrösön toltam gyerekként. Olyan rablásokat mint a Kőrösön a szarvasi kompnál azóta sem láttam. Durr és repült a kishal a vízből :).

(#15150) #82471168 válasza lakisoft (#15149) üzenetére


#82471168
törölt tag

Hahah pont most fogom kiváltani Békésszentandrás és térségére az engedélyt.Majd a kompnál kfogom én a nagy halakat és majd rakok fel képet. :U (Csak várjatok türelmesen) ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.