Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) dragonfx


dragonfx
veterán

[link]
egy ilyenem volt, de fax voltam eladtam.a feederbottal együtt adtam. :W ..pedig most a mett fekete mekkora gizda design lenne. :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14152) dragonfx válasza Recon666 (#14149) üzenetére


dragonfx
veterán

[link]

ezzelmi lehet a gon?
átlagban 3e környékén szoktak lenni nem? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14153) sziku69


sziku69
senior tag

(#14154) fess válasza dragonfx (#14151) üzenetére


fess
őstag

nekem is hasonló van,még anno a Kapás van!-ban nyertem,csak még gyerekként úgy gondoltam,hogy majd én jól karbantartom az orsót,a nyeletőfékből kilőtt valami,totál szétesett,de az orsó azóta is tökéletesen működik

(#14155) dragonfx válasza fess (#14154) üzenetére


dragonfx
veterán

ezen nincs nyelető de irot karcsu faja orso volt.bánom eladtam

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14156) forras2 válasza dragonfx (#14126) üzenetére


forras2
őstag

Nahm, túl vagyok ezen a napon. Meg mondom őszintén, nagy csalódás volt ez a nap.
Végül, battyánban voltam/tunk, nem várpalotán.
Itt voltunk:



És ez lett:

Volt 1 3,5 kg-s ponty is, de azt még reggel fogtuk, naivan vissza engedtük, hogy majd lesz másik, azt csak egy 1,5 kg-s lett, meg a 3 kárász.
Rengeteg etető anyagot beszórtunk, meg próbáltunk kb 10 féle csalit, de semmi nem ment :(
Egész nap esett az eső, meg fújt a szél, délután meg szó szerint tombolt.
Ha valaki Szabadbattyán gyöngyszeme horgász tóra akar menni lógatni, nem ajánlom, ne menjen!!

(#14157) odrif válasza forras2 (#14156) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ez még mindig több mint az enyém.
Ma kimentem 14.00-tól 18.30-ig tudtam kint lenni.
Csontival próbálkoztam, de csak egy kis kárász jött semmi több.
Persze a szél itt is tombolt délután.

20 éve a Prohardveren

(#14158) forras2 válasza odrif (#14157) üzenetére


forras2
őstag

Hát, mihez képest. Kb 10k-t basztam el etetőanyagra. 2500 ft volt a napi jegy 12 órára. és ennyi idő alatt, ennyiért 5 hal jött.

(#14159) adrian360 válasza forras2 (#14158) üzenetére


adrian360
őstag

10k etetőanyagra ? kicsit pazarlásnak tűnik.

(#14160) dragonfx válasza forras2 (#14158) üzenetére


dragonfx
veterán

mér dobtátok vissza a nagyobb pontyot?naívság..megsugta a haverjainak erre ne menjetek. :C
10k etetőre mivel horgásztatok ti?sensassal?
nem volt olcso nap pláne ilyen retek időbe.volt kitartás.
5 bottal? ;]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14161) Recon666 válasza dragonfx (#14150) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ááá a Catana 10k-13k körül van, ahogy a sienna is. :) Ha ugy nézed mit lehet kapno 6-7k -ért, annyiért simán versenybe van az Alivio is vagy 13k -ért a Catana is hozza a saját kategóriában a szintet, hiába van benne "kevesebb" csapágy sokkal szebben fut, mint némely tizenakárhánycsapágyas csoda. :)#

14152: Rövid a nyele szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#14162) dragonfx válasza Recon666 (#14161) üzenetére


dragonfx
veterán

persze a shimano shimano.nekem azért nem kell mert nem nyujtot dobosak...ami az az meg a stradic meg ilyenek 50k.
jo nekem az eurostar is. vagy a dam.csak nem szeretem mikor a fémdob pereme ilyne pengevékony.azta damféle kupvégződés szeretem kicsitilyne ives.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14163) forras2 válasza adrian360 (#14159) üzenetére


forras2
őstag

Így utólag az is volt! :K Most, illetve jövőhét hétvégére vásároltam be etető anyagból, de a java elment tegnap.
Rakétával etettünk, de a szél miatt nagyon nehéz volt ugyan oda dobni, így kb 3× annyi etető anyagot kellett beszórnunk, mint normális esetben ahhoz, hogy 1 területet lefedjünk a kajafelhővel.

dragonfx
Reggel 7-kor kezdtünk, és este 7-ig voltunk. Kb olyan negyed 9 fele jött ez a 3,5 kg-s ponty. Azért nem raktuk bele a szákba, mert gondoltuk, ne szenvedjen itt 10 órát, inkább vissza engedtük, úgy is lesz helyette másik.
Jahm, csak épp a másik 5 halnak az össz súlya nincs annyi, mint annak az 1 pontynak volt :D

[ Szerkesztve ]

(#14164) hcs57 válasza forras2 (#14156) üzenetére


hcs57
őstag

Ezt a mondatodat nem értem:
Ha valaki Szabadbattyán gyöngyszeme horgász tóra akar menni lógatni, nem ajánlom, ne menjen!!

Az időpont sem volt jó, és gondolom bénáztatok is... attól még ez e víz lehet jó. Vízközt próbáltátok?
Ha össze vissza ment a rakétázott anyag, akkor honnan tudta volna a hal, hogy hol a jó etetés?

Horgászom már 50 éve, gyakran hallok ilyen kijelentést... aztán amikor sorra fogom ott a halat, akkor elcsendesedik a hangadó.

Talán jobb időpontban is próbálva más lesz a tapasztalatod.

Ilyen vízben én erjesztett kukoricával etetnék, az nem kerül 10k-ba, főleg ha magad erjeszted.

Szerintem. :W

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14165) forras2 válasza hcs57 (#14164) üzenetére


forras2
őstag

a halőr házban lévő jegyszedő is mondta, hogy nagyon le van horgászva a tó, és 2 éve nem volt telepítve.
Amùgy merre laksz? Mert ha esetleg a környéken, akkor szívesen elmennék veled ide :))
Volt velünk 1 srác, ő már tizenx éve horgászik, tehát nem a tapasztalat hiány volt a gond. De ez csak az én véleményem :)

(#14166) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Most jöttem haza a körösi versenyről, 4-ik lettem, sajnios elaludtam reggel, így 1 órával később mentem. A etetőanyag bevált, végig spiccbotoztam kishalra, de szerencsére becsúszott egy szebb paduc, meg egy kis balin. összsújuk 1,48kg lett. Az első 5 volt helyezett így belecsúsztam. Sajnos az etetőanyag már fél 11 kor elfogyott, azt hittem több van otthon. :DDD Képek majd kedden. :)

(#14167) adrian360 válasza Recon666 (#14166) üzenetére


adrian360
őstag

grat

(#14168) Recon666 válasza adrian360 (#14167) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

:R

(#14169) hcs57 válasza forras2 (#14165) üzenetére


hcs57
őstag

Debreceni vagyok... szívesen elmennék veled, talán még én is tanulnék tőled.

A sok éve horgászás nem biztosíték a rutinra. Tőlem régebb óta horgászó bácsikák is sokszor melléfognak, de volt sok eset, hogy fiataloktól láttam hasznos ötletet.

Ha azt a 2 pontyot abban az időben megfogtátok, akkor van még ott ponty... ősszel raktároznak a pontyok, még sokat foghatsz ott. :)

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14170) odrif válasza hcs57 (#14169) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

"ősszel raktároznak a pontyok"-ezt kifejtenéd kicsit bővebben?

20 éve a Prohardveren

(#14171) Recon666 válasza odrif (#14170) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Felszedik a téli hideg napokra magukat, vagyis a zsírkészletet növelik ezért táplálkozni kezdenek.

Mod: A verseny végéről a saját képeim, épp a mérlegelésre vártam. :) A helyem pedig, sajnos kicsi volt a víz és emiatt hínáros is volt, ezért a feeder felejtős volt.

[ Szerkesztve ]

(#14172) Steady74 válasza Recon666 (#14166) üzenetére


Steady74
Topikgazda

grat, akkor tenyleg mukodott az etetoanyag! nem volt szar idod?

(#14173) Recon666 válasza Steady74 (#14172) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Jó volt, bevált hozta a halakat. Kicsit meglepődtem mikor a partól 4 méterre az 0,5 - 1 méteres vízbe megakasztottam a paducot, meg láttam reggel nagy halakat is, igen el kelett volna gondolkozni a spiccbottal, ha megakasztottam volna egyet közülük. :DDD Vagy hatalmas paduc volt, vagy balin esetleg domolykó de a 1,5- 2kg simán volt, ott úszkált előttem. :) Sajnos kicsit elmértem magam és 11 óra körül elfogyott az etetőanyagom, így már csak egy kis csonti volt, csemege kukorica azt dobáltam be etetés gyanánt, a végén még pelletet is. De azért közel nem hozta úgy a halat, mint az etetőanyag. Ha nem fogy el megcsípem a 3-ik helyet pár dekával előzött csak meg, de majd jövőre. :)

Az időjárás ködös - párás volt elég esőre álló, fa alatt voltam, úgyhogy folyamatosan esett a nyakamba a víz. De a végére kitisztult az idő. :)

[ Szerkesztve ]

(#14174) sketchifun


sketchifun
senior tag

Helyszín: Tóalmás
Idő: Napos, kicsit felhős, picit szeles.

Részletek:

Reggel Vecsésen szedtük össze a horgásztársat, és egyben kedves barátnőmet. Úri volt az úti cél eredetileg, de Sülysápon a horgászboltban az eladó azt javasolta, Tóalmásra menjünk. Itt még versenyek is vannak, van benne hal. Rábólintottunk. Hideg időre számolva inkább édes etetőanyagot vettünk(Valami Haldorádó termék, nem igazán emlékszem rá.). Persze jó idő volt, bőven 20 fok felett. A tóparton egy korrekt látvány tárult elénk, rendezett, parkos, kicsike tó. A halőr rögtön avval kezdte, hogy mit hoztunk etetni. Arra gondoltam, biztos megkövetelik a minőséget, bár kétlem, hogy a Haldorádó termékbe belekötnének. Közölte velünk, hogy azt tegyük el, maximum elriasztjuk vele a halakat. Ad nekünk olcsón csontit, ragasztót. Csak csontival, semmi mással. Avval menni fog. Hát jó, legyen. :D Csonti összeragaszt, határozott karlendítéssel körülbelül 6-8 méterre bedob. Úszó utána. Ekkor jött a meglepetés. 6-8 méteres távolságban 3,5 :Y méteres vízmélység van. Éppen csak vettem volna ki a szereléket, hogy még lentebb engedem a horgot, de a botot felemelve semmi nem történt. De szó szerint semmi. Rögtön arra asszociáltam, hogy beakadt. Hát mondom ilyen nincs. Elkezdtem húzni a botot, és elkezdett ficánkolni. EZT NEM HISZEM EL! 5 perce se vagyunk itt, és olyan hal van a zsinór másik végén, hogy a bot ú alakban hajlik. A húzástól megriadhatott, és az elég szorosra húzott fék ellenére is lehúzott vagy 10 méter zsinórt. Visszahúzás, szákolás, horogkiakasztás után jöhet a mérlegelés. A horgászat kezdetétől számítva 5 perc alatt megakasztott, és újabb 5 perc kifárasztás után a mérőmatracon pihen egy 4,4kg-os ponty. Fénykép róla nem készült, fertőtlenítés után visszakerült természetes élőkörnyezetébe. Ezután beindult az élet. Bekerült a másik bot is. Egymás után fogdostuk a harciasabbnál harciasabb, láthatóan többször megfogott halakat. A szomszédba 11 óra körül leült egy bácsi, és az unokája. Nagyjából 8 éves lehetett. Ő a bedobás után 3 perccel egy kis kárásszal indított. Mi sorba fogdostuk a(z) 1,5-2kg körüli pontyokat. Ezzel el voltunk délután négyig. Négy órakor a szomszéd kis sráccal a papi közölte, hogy lassan szedelőzködni kellene. Kis srác tökre el volt kenődve, hogy anyucinak nem vihet haza egy nagyobbacska halat. Ekkor a kapásjelző koppant a boton. Bevágás után ránéztem a kissrácra, láttam hogy figyel. Mondtam neki, hogy ez a tiéd lesz. Kihúztam, lemérlegeltük. 3 kiló 14 deka(Igen pí :DDD ). Kis srác repesett a boldogságtól. Mi is összepakoltunk, fater kérésére egy másfél kilós tükörpontyot, és egy 2 kilós nyurga testű pontyot megtartottunk. És a szomszéddal cseréltünk még egy 1,5 kilós tükröst 2 nagyobb kárászra. :)

Végtelenül korrekt hely, le vagyok nyűgözve.

Pro:
- Jó kapókedvű halak, bár a titkot tudni kellett hozzá.
- Van egy külön vízrész, Afrikai Harcsákkal tele. Ott nem voltam, de láttam, óránként egyet legalább kivettek belőle.
- Jól felszerelt halőrház.
- Parkosított, kulturált hely.

Kontra:
- Nem lehet kocsival a horgászállásokat megközelíteni. Ez nekem nem kontra, de egyesek túl kényelmesek.

A költségek:
- Nagy mennyiségű csontkukac 3500 Ft.
- Hozzá ragasztó 1400 Ft.

Az élmény:
- Felbecsülhetetlen!

Ajánlom mindenkinek, én ide még visszajövök.
Képekkel holnap tudok szolgálni, bár csak a végén elhozott halakról van kép. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#14175) adrian360 válasza sketchifun (#14174) üzenetére


adrian360
őstag

grat bár ki tudja lehet az etetőanyaggal is bőven fogtatok volna halat, és nem kellett volna 3500 ért (olcsó ! khm ) csontit és pluszba 1400-ért ragasztót venni :)

(#14176) Recon666 válasza adrian360 (#14175) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

3500ft valamennyi csontit kapsz azért :) Nállunk 155ft/1dl

(#14177) dragonfx válasza forras2 (#14163) üzenetére


dragonfx
veterán

hát igen naívak voltatok...

én is ma szezonzáró pecán voltam.a moby dic2re mentme volna szokásos helyrede geciztek az állami jeggyel,így átmentünk a joker tóra.(nem tudom tud valaki linket felvilágositást mi eza szák club maffia avgy mi aki ellenőrzi a tavakat hogy mindnekinek névre szolo érvényes állami jegye klegyne za évre és igy kaphat csak napijegyet még magántavon, fizetős tavon is.elméletbe 70k.ra büntetnek :Y )

amelyikneka közepéna sziget van.vagy 5éve voltam itt.elégsokan voltak.faja idő volt napos néha felhős szélcsendes.a víz elég hideg volt.kapások elég gyengék és kevés volt.
2 pontyom leakadt egy kijött egy 2kg.os pikkelyes.
du.n sikerült gilisztával egy3 kilos amur.t elcsipni. :Y .csodálkoztam én is.gondolom télre raktározott már. :))
meg fogtam egy kb 75dekás kárászt.ennyi volt az eredmény nem sok.a semminél több. a többiek fogását elnézve jonakmondhato sneki nem fogott 3-4nél többet.és én csak 10re értemoda. :C

az amur

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14178) Grillo válasza dragonfx (#14177) üzenetére


Grillo
senior tag

Bazz, az egy dolog, hogy mondat elején nagybetű, de a szpészt legalább néha üsd már le, eléggé könnyű elérni bárhonnan.

Szép amúr, szarul akadt (a vér miatt kérdem)?

(#14179) dragonfx válasza Grillo (#14178) üzenetére


dragonfx
veterán

épp az hogy tul jol ahogy kiszedtem elkezdett dölni fröcsögnia vér a szája sarkábol.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14180) Nordik


Nordik
őstag

A fizetős tavakra elég csak az állami jegy? Ez milyen árban van most? Vagy még ez se kell az ilyen tavakra?

Még 14év körüli koromban rengeteget horgásztam, nagyon szerettem, indultam kisebb versenyeken is, nem is rossz eredménnyekkel. Most így 10 év elteltével újra elkezdeném. :))

[ Szerkesztve ]

(#14181) Recon666 válasza dragonfx (#14177) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Grat! :)

(#14182) zolynet válasza sziku69 (#14153) üzenetére


zolynet
addikt

ha minden jól alakul akkor csütörötökön megyünk ... 2éve voltunk ott utoljára

Life is too short to stay stock!

(#14183) Grillo válasza Nordik (#14180) üzenetére


Grillo
senior tag

Változó, van ahova kell, de általában a fizetős tavakra nem kérik. Ezzel együtt ott a méret és időkorlátozások sem élnek, vagy máshogy, mint a jogszabályban.

(#14184) fess válasza dragonfx (#14177) üzenetére


fess
őstag

A "szák" elvileg valami olyan rendszer,amiben az összes egyesület benne van,így elvileg nem lehet azt megcsinálni,hogyha az egyik egyesületből kiraknak valami szabálysértés miatt nyugodtan átmész a másikba,mert már a másik egyesület is látni fogja,hogy nem vagy kóser (eddig ugye csak bekarikáztad egy nyilatkozaton,hogy veled minden oké,és azt az egyesület el is hitte). Azt nem tudtam,hogy már tavakon is működik,mert így is volt belőle gond,hogy sok kis egyesületnél még net se volt.

(#14185) Recon666 válasza fess (#14184) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Meg maga a szak webes felulete is egy hulladek...

[ Szerkesztve ]

(#14186) ati012


ati012
senior tag

Tegnapi fogás a berettyón egy kis csuka, semmi több.
Gilisztára jött.

(#14187) dragonfx válasza Nordik (#14180) üzenetére


dragonfx
veterán

pont erről írtam.sajnos márkell állami jegy a felére amagántavakra mert nem engednek be.félnek a birságtol meg téged is megbüntethetnek.de nem tudom mennyi nekem 9 éve nincs :C ...azt se tom melyik egyesületbe vagyok.de hallottma valami ilyn geciséget mint a vagyonőrőknél hogy jövöre ujra kell vizsgázn pecázásbol..ez röhej..ujabb szemét orbán pénzbeszedés. :W :W

elméletbe 6700 a hosszabítás nekem de ha elöző vbe ugye én 9 éve nem :DD ..hosszabitazs akkro több sőt lehet ujra kell vizsgázni...állami vizsga 3500+tk 1000+igazolvány 700.mondtam éntöbb mint egy tizes.gecik :W

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14188) fess válasza dragonfx (#14187) üzenetére


fess
őstag

elvileg nem a lehúzásra mennek de, hogy ez az újravizsgázóknak ingyenességet vagy csupán "kedvezményes" vizsgát jelent majd,arra kíváncsi leszek

(#14189) Steady74 válasza fess (#14188) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nem nagyon vagyok képben ezzel a témával: akinek magántulajdona van, és ott bizonyos tevékenységet a saját szabályai szerint enged végezni, és ezt vállalkozás keretein belül végzi, adózik utána, nem értem miért kellene az állami horgászengedély. Lesz erre vonatkozóan valami jogszabály, vagy ilyesmi? Mert amúgy ennek semmi értelme: ha van egy tavam, ami az enyém, ha van benne hal, ami az enyém, akkor azzal én azt csinálok kvázi, amit akarok. Ha lehetőségem van íjjal vadászom rájuk, horgászom rájuk, kézzel megfogom...

(#14190) fess válasza Steady74 (#14189) üzenetére


fess
őstag

Pontosan én se tudom,de a környéken is van pár magán tó,ahová állami jegy kell (persze megoldható anélkül is. Gondolom valami az államé belőle (mi nem az övé manapság?).

(#14191) Recon666 válasza fess (#14190) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Elvileg minden egyesületi tóhoz kell állami, ha jól tudom.

(#14192) odrif válasza Recon666 (#14191) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én is így tudom.

20 éve a Prohardveren

(#14193) forras2


forras2
őstag

öhm. Ha nekem van 1 saját horgász tavam, amibe telepítettem halakat. És azt szabom meg, mint tulajdonos szabálynak, hogy az én tavamon horgászáshoz kell állami jegy, akkor Te köteles vagy az állami jegyet felmutatni, amikor el jössz horgászni? Nemde? :U

(#14194) fess válasza Recon666 (#14191) üzenetére


fess
őstag

és ha nem tartozik egyesülethez? konkrétan ez,ezen csak horgásznak,tagjai nincsenek,de kell(ene) állami

(#14195) Recon666 válasza fess (#14194) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem tudom, azt tudom, hogy egyesületi tóhoz tuti kell.

(#14196) Steady74 válasza Recon666 (#14195) üzenetére


Steady74
Topikgazda

egyesuletihez vilagos mert minden egyesulet a mohosz- hoz tartozik. a viz kezeleset az egyesulet a tagdijbol latja el. magantavakra pl ordas tovabbra sem kell allami. hulyeseg feltetelezni is.

(#14197) dragonfx válasza fess (#14188) üzenetére


dragonfx
veterán

de arra biza....hogy fizessállami jegyet amikor kell a faxnak.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14198) ati012


ati012
senior tag

Mai fogás a keletin egy nagyobbacska compó /csontira, fenéken/ és néhány aprólék:
6 vörösszárnyú úszósra
2 ~25 cm-s törpeharcsa /csontira a másik gilisztára/.

Most voltam először itt pecázni, egész jó víz.
Nagyon durva rablások mennek benne, legközelebb pergetés is lesz.

Találtam egy dam quick sel 350 fd orsót, dob és hajtókar nélkül.
Mennyire jó orsó ez? Érdemes lehet költeni rá? Értéke?

(#14199) adrian360


adrian360
őstag

Azért pl ha valakinek van egy saját erdeje, és ott tart vadászatot az vaddisznókra, oda rendes vadász engedély kell. Vagy hiába saját terület, nyersanyagot akarsz kibányászni, akkor kell a bányászati engedély. szóval ez a sajátomon azt csinálok amit akarok dolog általában pont nem így van. és mielőtt belekezdtek az orbánozásba, ez már nagyon-nagyon rég óta így megy más területeken :)

(#14200) forras2


forras2
őstag

Tudtok nekem ajánlani 1 kemény valami fenekező/pontyozó/bojlis botot? :U
Valami olyan kéne, aminek nem okoz gondot a rakétázás :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.