Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) FatalEror válasza Steady74 (#14437) üzenetére


FatalEror
addikt

Grat! :R
Milyen machbotod van,hogy bírja a 12kg-s pontyot?

HardCore is my LifeStyle

(#14452) dragonfx válasza fess (#14441) üzenetére


dragonfx
veterán

hát ez gyönyörű fogás gratula.
a nyékládházi tavon voltál?hazavitted?
milyen villantó volt?

hehe igen a orai avg késie fogásoknál nekem is szokott ilyne bénázás lenni...és a honam alá teszem a bot végét és az állam és a vállam közé szoritom az orsó előtt érdekes mutatvány....nem szeretem alkalmazni. :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14453) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Tegnap sikerült az idei év 2-ik legnagyobb pergetett csukája, ~2kg a sebesen fogtam. A csali a Mepps Lusox volt 2-es méretben, súlyozás nélkül. Elég volt kiszedni a hínárosból, nem adta magát könnyen. :)

(#14454) dragonfx válasza Recon666 (#14453) üzenetére


dragonfx
veterán

faja dte minden nap megfogod az ebédnyit. :C
kép?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14455) Recon666 válasza dragonfx (#14454) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nincs, nem volt nálam telefon, így elmaradt. De szép kövér volt. :DDD Ez visszament a vízbe. :)

(#14456) dragonfx válasza Recon666 (#14455) üzenetére


dragonfx
veterán

aha ha hínárosból fogtad akkor aza tipikus klasszikus méregzöld terepszínű volt? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14457) afrojack1


afrojack1
senior tag

Én, egy ideje a bojlis horgászatnak hódolok most lesz budapesten egy horgászshow a syma csarnokba 25-27-ig

SC: Herczku_Death

(#14458) Steady74 válasza FatalEror (#14451) üzenetére


Steady74
Topikgazda

koszonom szepen topmix new asterix 3,9 H jelzesu, de a M bot is birja ezt a terhelest. ha meglatjatok majd a videot akkor latjatok majd milyen szepen dolgozott.

(#14459) Recon666 válasza dragonfx (#14456) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Hát szép színe volt, sötét hát fej, itt a körösben elég sötétek a halak a tiszta víz miatt. :) De valami nagyobb elkaphatta már, mert volt egy harapásnyom a farka körül.

[ Szerkesztve ]

(#14460) FatalEror válasza Steady74 (#14458) üzenetére


FatalEror
addikt

Várjuk a videót!

HardCore is my LifeStyle

(#14461) dragonfx válasza Recon666 (#14459) üzenetére


dragonfx
veterán

na az kellett volna neked... :Y

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14462) fess válasza dragonfx (#14452) üzenetére


fess
őstag

Igen a nyékládházin, a nyaralók mögött,a "régi Istvánon". kis 14g-os ezüst körforgó volt. hazavittem. Tanultam az esetből,a merítőt mostantól csak a horgászbot után rakom majd el :D

(#14463) dragonfx válasza fess (#14462) üzenetére


dragonfx
veterán

hehe na igen aranyszabály

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14464) Steady74 válasza fess (#14462) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Pergető horgászathoz ilyet javaslok merítő helyett: kisebb helyet foglal, minden halat megtart és még mérni is lehet vele egy lendülettel.

(#14465) dragonfx válasza Steady74 (#14464) üzenetére


dragonfx
veterán

és ez megtartja ha egy 5 kilos csuka elkezdene rukapálni benne?száját nem lyukassza szaggatja szét?
na meg azért elégovatosna kell ezzel közelmennia halhoz nehogy sérülés legyne vagy ha megriadugy ejoe setbe vizes leszek rosszabbe setben oda a zsákmány ami ugye szákkal 99%.... :U

hmm??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14466) fess válasza Steady74 (#14464) üzenetére


fess
őstag

Erről olvastam már jót és rosszat is,elvileg ha virgoncabb a hal képes széttörni az állkapcsát is. Én inkább maradok a tarkófogásnál,ha néha-néha becsúszik egy nagyobb (azért számomra elég ritkán),akkor meg ott a jó öreg merítő.

(#14467) hcs57 válasza Steady74 (#14464) üzenetére


hcs57
őstag

Max. csónakból használható... partról nem sok siker.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14468) forras2


forras2
őstag

Nahm, idénre végeztem a lógatással. Egyenlőre nagyon nagy csalódás ez az egész horgászat, de majd jövőre, frissen, üdén neki állok a szezon elején újra.

Elvoltam ma haverral 1-et lógatni. Délután 3-tól este 10-ig voltunk.
Lementünk, össze szereltem a feeder botot, bedobtam, azt neki álltam felszerelni a teleszkópos botot úszóra. Kb 10 perce volt bent a feeder, egyszer csak izzik az orsó, úgy tekeredik le róla a damil.
Vissza kapcsoltam a harci féket, azt bevágtam neki. Küzdöttünk egymással kb 10 percen keresztül, mire egyszer csak elpattant a damil :o Mindenem oda lett, a teljes szerelék :(( Érdekes, nem a 6,5 kg-ig bíró 0,22-es előke damil pattant el, hanem a 0,27-es, 10 kg-ig bíró :O

Aztán hamar besötétedett, felszereltük a fény patronokat. Nahm, utána már kicsit izgibb volt a dolog, minden apró rezdülést észre vettünk a sötétben. 19:34-kor mentünk volna haza vonattal. Mondom havernak, hogy pakoljunk, mindjárt itt a vonat. Elraktam mind a 2 botot. Haver elrakta az egyik botját. Mire vette volna ki a másikat, kapááás. Megakasztja. Harcol, de mint az állat. Kb 20 perc harc után, valami hosszabb, hó fehér valami jelent meg 1 pillanatra a víz tetején. Mi az isten az? :Y Hangzott el sűrűn ez a mondat.
10 perc mizéria után meglátjuk teljes egészében, 1 gyönyörű tokhal az.
Kihoztuk a part mellé, de nem tudtuk megmeríteni, egyszerűen nem fért bele az 50×50-es merítő hálóba. 2-3 perc próbálkozás után leakadt. Utána egész este 10-ig még mozdításunk sem volt.
Mindenhol hallottuk, hogy a halak mozognak fent a víz tetején, hatalmas csobbanások voltak, de kapás sajnos semmi :N

[ Szerkesztve ]

(#14469) dragonfx válasza forras2 (#14468) üzenetére


dragonfx
veterán

melyik tavon volt?
hát igen a tok hosszúkás nehéz meriteni ahogy a nagy amur csukánál is ez van....
a 27es valszeg sérült volt vagy milyyen márka volt?
sajnos néha ez is benne van.....én a dunai pecát hagytam így abba örökkre....kb rekordlistás kecsege volt de elment egy akadóba.
majd tavasszal újra. ja. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14470) mazsi70 válasza forras2 (#14468) üzenetére


mazsi70
senior tag

Merre voltatok ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#14471) forras2 válasza mazsi70 (#14470) üzenetére


forras2
őstag

Itt voltunk lógatni :K

(#14472) Steady74 válasza hcs57 (#14467) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ahhoz képest sikerrel használtam korábban, és csak partról. Ha már a tarkófogásra ki tudjuk vezetni a halat, ezzel biztosabban fogható az átlagméret, persze kapitális halakhoz nem jó. Ahogy a megrító sem.

(#14473) mazsi70 válasza forras2 (#14471) üzenetére


mazsi70
senior tag

Gondolom az autópálya mellett .
Más : Mostanában volt valaki Simontornyán pecázni ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#14474) forras2 válasza mazsi70 (#14473) üzenetére


forras2
őstag

vasùt és az M7 es között van

(#14475) zolynet


zolynet
addikt

Holnap Ezersziget horgásztón próbálunk szerencsét.
Természetesen a beszámolóval visszatérek. :K

Life is too short to stay stock!

(#14476) dragonfx válasza zolynet (#14475) üzenetére


dragonfx
veterán

oks
na mennyit mentke hétköznap.
lehet hétvégén megyke én is mégis elég jo idő van.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14477) zolynet válasza dragonfx (#14476) üzenetére


zolynet
addikt

nem teljesen jó az nekem h hétköznap megyünk -> álláskereső vagyok :( :N /jó is meg nem is, lassan beeshetne egy patent kis ajánlat/

Life is too short to stay stock!

(#14478) Gézengúz válasza zolynet (#14475) üzenetére


Gézengúz
addikt

Görbüljön ( ne a szád lefelé) :)

Ja és ha már mész, a tó vége az egyik legjobb hely...Próbálj ki különböző távolságokat... A vízforgató előtt és után is de ne túl közel hozzá.. (nem tudom bent van-e még)

[ Szerkesztve ]

(#14479) Recon666 válasza dragonfx (#14461) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Sok közöm nem lett volna hozzá, ezzel a 12-es fonottal a hínárban. :DDD

(#14480) dragonfx válasza Recon666 (#14479) üzenetére


dragonfx
veterán

ne légy pesszismista ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14481) zolynet válasza Gézengúz (#14478) üzenetére


zolynet
addikt

kösz ... no akkor a beszámoló, ill előtte a száraz adatok
db kg csali mikor
1 1,5 nagy ponty kukorica tuning + csonti 9:00
2 2,5 farokba akadt, dobás után rögtön 9:20
3 2,5 nagy ponty kukorica tuning + csonti 9:26
4 3,5 bonduelle kuki + csonti 10:56
5 2,5 lebegtetett csonti 11:14
6 0,2 giliszta 12:42
7 2 nagy ponty kukorica tuning + csonti 15:12
8 4 nagy ponty kukorica tuning + csonti 16:18
etető: fagyos ponty

amilyen ködbe mentünk annyira szép időnk lett, összességében nagyon megtetszett a hely (kollégámnak is), biztos hogy jövőre visszatérünk ide (többször is)
a körtefához ültünk, nem teljesen a legvégébe ... jött még egy két öreg akik a fától feljebb ültek le, ill még egy pár akik a legvégébe, utóbbiak fogtak rögtön egy tokot, 6+ kilós volt, illtetve egy 6+os pontyot de setöbbet
a két öregből leginkább az egyik remekelt, a másiknak voltak kapásai de szakadt, vagy a horog adta meg magát, ők azért egy 8-10-et megfogtak, abból is egy szép 6kg tokot (lebegtetett kuki+csontira jött):
kép1 kép2 kép3

halőr srác nagyon jófej volt, sok dolgot elmondott, h merre érdemes horgászni, mivel ...
mondta h nyáron volt olyan hétvége hogy 75-80an is kint voltak :Y kellemes ár és élmény kombinációjából adódik :K

ilyen köd fogadott minket
2,5kg
a kagylóevő
a fenevad :DDD
látszik a sok kifogás :(
bedobás után rögtön a farokába akadt
4kg tükrös -> med feederrel szedte ki a kolléga, gyönyörűen dolgozott a bot (18-as damil, 12-es előke)
záró kép

remélem jövőre sikerül fognunk itt tok halat, az lenne a szép :K
valószínüleg ez volt az utolsó horgászatunk idén, jó zárás volt ez ezen a szép tavon

Life is too short to stay stock!

(#14482) Gézengúz válasza zolynet (#14481) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem megmondtam? :U A tó vége a legjobb, oda kellett volna ülni...Ha nem is a legvége vissza onnan 10-15m...

(#14483) zolynet válasza Gézengúz (#14482) üzenetére


zolynet
addikt

kösz a tippet :R
azért az nem olyan kézenfekvő, mert mint írtam a két öregből csak igazán az egyik fogdosott .... aki a végéhez közelebb ült harmad annyi kapása sem volt
de tény a srác is mondta h a végébe kell ilyenkor menni ... elől volt a tógazda 4bottal, kapása nem volt (mondjuk nem értem miért nem jött fel, volt hely bőven)

Life is too short to stay stock!

(#14484) Gézengúz válasza zolynet (#14483) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nagy dumás az öreg, lyukat beszélne a hasadba... :)

De nem kell félteni tudja, hogy hol vannak a halak...Nagyon ismeri a tavát...Amur etető kint van még?

Jövőre összebeszélünk egy közös pecát mit szólasz??? ;)

[ Szerkesztve ]

(#14485) zolynet válasza Gézengúz (#14484) üzenetére


zolynet
addikt

kint van az amúr etető, sőt a srác hordta is szorgosan a friss füvet :K

közös peca is mehet, nincs akadálya ... már azt terveztük hogy bográcsolni is fogunk, mert láttunk tűzrakó helyeket (gondoljuk lehet tüzeskedni, ésszel)

Life is too short to stay stock!

(#14486) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Mai napon voltam kint egy kicsit horgászni.
Érdekes dolog történt, ami eddig nem volt.
Az első nagy kapásomat követően a hal (ponty) szépen jött ki, majd egy hatalmasat rúgott és eltépte ezt a fajta 0,16 mm fonott horogelőke zsinórt.
Második kapás ugyanígy jártam, de ez most mindent vitt, és eltépte ezt a 0.33 főzsinórt.

Valamit rosszul csinálhattam? :U

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#14487) hcs57 válasza odrif (#14486) üzenetére


hcs57
őstag

Az orsón lehet állítani a féket... azt próbáltad már? :W Azzal a zsinórral egy cápát is kifoghatsz...

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14488) odrif válasza hcs57 (#14487) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Természetesen a fék jól volt beállítva.
Ilyen probléma nem volt, a múlt héten szépen fogdostam a potykákat.
Nem lehet hogy a kagyló megsértette a zsinórokat és nem vettem észre?

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#14489) hcs57 válasza odrif (#14488) üzenetére


hcs57
őstag

A féket nem a szakítószilárdságra kell állítani, csak kb a felére, max. a 2/3-ra.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14490) Grillo


Grillo
senior tag

Pergetősök! Mik az alapvető felszerelési egy kezdőnek. Botom, orsóm van, 1-2 Rapalám, 3-4 körforgóm.
Mi kell még? Gondolom derótelőke nem ártana...

(#14491) Recon666 válasza Grillo (#14490) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szájfeszítő, érfogó, szájbilincs, merítőháló...

(#14492) L_YKing válasza Recon666 (#14491) üzenetére


L_YKing
addikt

+ hal! :))

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#14493) odrif válasza hcs57 (#14489) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Na akkor ma is megpróbálom, a féket jól beállítani :D

20 éve a Prohardveren

(#14494) fess válasza Recon666 (#14491) üzenetére


fess
őstag

Az érfogón elgondolkoztam,hogy miért is kell,gondoltam annyira csak nem vérzik a hal,mire leesett :D korán van még

(#14495) Recon666 válasza fess (#14494) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

:DDD

(#14496) Grillo válasza Recon666 (#14491) üzenetére


Grillo
senior tag

Eddig akkor szájfeszítő kell, a többi van.

(#14497) dragonfx


dragonfx
veterán

na már nincs visszaút kész a cucc...vasárnap go joker tó.
szerintme még nem kell hideg vízre való etető.melegszika víz éjszaka is 12 fok van...napon meg 1 hete...hááááttt kb 30
vélemény??ki milyennel ment pontyra mostanság?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14498) ati012 válasza dragonfx (#14497) üzenetére


ati012
senior tag

Környéken már jó pár hete senki se fogott halat.
Milyen az a hideg vizi etető?

(#14499) odrif válasza dragonfx (#14497) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

"Madaras" nagyáruházban találtam valami etető anyagot, és sima dobozos kukoricára nekem szépen jöttek a pontyok.

20 éve a Prohardveren

(#14500) dragonfx válasza odrif (#14499) üzenetére


dragonfx
veterán

;)
kiderül 2 nap.
hát addig lettem noszogatva elmegyünk még aszsonnyal meg ltátma itt is szép eredményke születtek.kiderül.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.