Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6401) WonderCSabo válasza TheProb (#6399) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyébként nem tudom érint-e, de egyetemi hallgatóknak és open source projekteknek ingyenes az Ultimate edition.

(#6402) TheProb válasza WonderCSabo (#6401) üzenetére


TheProb
veterán

Igen, érint. Viszont nincs nemzetközi diákom, azzal lehetne igényelni, néztem már én is.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6403) Jim-Y válasza TheProb (#6402) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nem csak azzal. Ha van *.@elte.hu vagy *@bme.hu - s email címed akkor már tudsz regisztrálni. Más kérdés hogy nekem a legújabb intellij buildet nem sikerült aktiválni mert egész egyszerűen nem volt Field ahova beirhattam volna az email címem. Többi productnal ment.

(#6404) TheProb válasza Jim-Y (#6403) üzenetére


TheProb
veterán

csak én a SZE-n vagyok, nekünk nincs hallgatóknak egyetemi mail cím.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6405) _Sevi_ válasza boost (#6336) üzenetére


_Sevi_
tag

Java google maps kapcsolatban már írtam korábban.
Nézegettem amit küldtél szgergely.
A jxbrowser sajnos fizetős nem lehet normálisan használni, van 30 napos próba verziója de az nekem nem jó.
Ellenben találtam egy JavaFx applikációt ami megkönnyítői a dolgokat.
Ezen az oldalt pedig egy megjelenítéssel kapcsolatos példát. Most ott akadtam el hogyan lehet koordinátákat a google maps -en egyből megjeleníteni.Valaki tudna ebben segíteni?
Köszi.

Üdv;
Sevi

(#6406) WonderCSabo válasza Jim-Y (#6403) üzenetére


WonderCSabo
félisten

@ppke.hu -val is megy. :)

TheProb: Ciki, illetve tré dolog az egyetem részéről.

(#6407) Szmeby válasza TheProb (#6399) üzenetére


Szmeby
tag

Eclipse-ben ez így működik:

gameScene.setOn // Ctrl+Space, kiválasztom a kívánt metódust, enter

gameScene.setOnKeyPressed( // Ctrl+Space, megnézem, milyen típusokat adhatok meg, Esc
);

gameScene.setOnKeyPressed(new EH // new + az osztály kezdőbetűi, Ctr+Space, enter a kívánt osztályon/interfészen
);

gameScene.setOnKeyPressed(new EventHandler<KeyEvent>() { // Ctrl+1 (Quick fix) a pirossal aláhúzott részen, enter (add unimplemented methods)

});

gameScene.setOnKeyPressed(new EventHandler<KeyEvent>() {

@Override
public void handle(KeyEvent arg0) {
// TODO Auto-generated method stub

}

});

// kis csinosítgatás, és kész
gameScene.setOnKeyPressed(new EventHandler<KeyEvent>() {

@Override
public void handle(KeyEvent event) {
engine.handleKeyPressed(event);
}

});

Szerintem ez nem sok gépelés. Ami van, azt meg muszáj, mert honnan is tudná az IDE, hogy a gombnyomást akarom elkapni, vagy azt, hogy az engine-nek akarom továbbítani.

Persze nem csak interfészen, osztályon is megy a dolog (pl. override methods, generate getters, stb), de asszem ezekhez alapból nincs hotkey rendelve. Egy szabad hotkey hozzárendelése a parancshoz semennyi ideig nem tart.
Kétlem, hogy a többi IDE (NB, IJI) pont ilyen alap funkciókat ne tudna.
Vagy félreértettelek.

[ Szerkesztve ]

(#6408) Aethelstone válasza TheProb (#6399) üzenetére


Aethelstone
addikt

Meg ne haragudj, de ez nem szoftverfejlesztés, hanem NB felhasználói ismeret...legalábbis számomra. Mi lesz, ha eladod magad valahova Java/JavaFX fejlesztőként és első nap beraknak egy Eclipse vagy egy JEdit elé? Neadjisten notepaddel vagy nano-val kell hirtelen egy konzol környezetben patchelned egy rossz kódot?

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#6409) Pimpő válasza plaschil (#6050) üzenetére


Pimpő
tag

Dropbox ?

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#6410) WonderCSabo válasza Pimpő (#6409) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én a dropboxot, vagy bármilyen fájlmegosztós megoldást nem igazán ajánlanám forráskód menedzselésére. Már a legalapvetőbb konkurencia problémák megoldása is rendkívül bonyolult, és plusz csatornákat ill. manuális figyelést igényel.

(#6411) Aethelstone válasza WonderCSabo (#6410) üzenetére


Aethelstone
addikt

Plusz céges forrást nem szívesen pakolnék dropboxra.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#6412) Aethelstone válasza plaschil (#6050) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nálunk a cégnél van a privát SVN és VPN-nel férek hozzá itthonról. Plusz még bentről is, mert teljesen szeparált a fejlesztői infrastruktúra.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#6413) Pimpő válasza WonderCSabo (#6410) üzenetére


Pimpő
tag

Egy darabig használtam, nálam működött.
Konkurenciával nem volt gond. Tettem rá mercuriál repo-t és 1x-re csak 1 kliensről módosítottam.
Semmi gond nem volt vele. Később váltottam virtualizált bérelt szerverre, mert ARM-es gépről is akartam dolgozni és arra nincs Dropbox.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#6414) WonderCSabo válasza Aethelstone (#6411) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Valahogy azt sejtem, hogy ez nem céges projekt, de igazad van.

Pimpő: Szóval igazából csak Te használtad a repot? És a dropbox syncelte, és nem is a hg push?

(#6415) Pimpő válasza WonderCSabo (#6414) üzenetére


Pimpő
tag

Csak én használtam a repo-t. Egyik gépről a másikra a Dropbox sync-elte át. Mind2 gépen le volt clone-ozva a repo normális lokális folderbe, azokból pusholtam a Dropbox-os folderbe.
Persze több repo használó esetén ez nem működik.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#6416) fatal` válasza Pimpő (#6413) üzenetére


fatal`
titán

És nem lett volna egyszerűbb bitbucketen egy privát repo? :)

(#6417) Pimpő válasza fatal` (#6416) üzenetére


Pimpő
tag

Nem ismerem a bitbucket-et, de nem hiszem, hogy egyszerűbb a Dropbox-os megoldásnál. Gondolom regisztrálni és fizetni is kell, ez már plusz bonyolítás.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#6418) gygabor88 válasza Pimpő (#6417) üzenetére


gygabor88
tag

A bitbucket ingyenes privat repok eseten is. Nyilvan regisztralni kell, de amugy tok jo. Van git es mercurial tamogatas, wiki, bug tracking is.

(#6419) WonderCSabo válasza Pimpő (#6415) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jajj... Ezt még olvasni is fáj. :) A lokális repó nem arra van kitalálva, hogy másolják (szinkronizálják) egyik gépről a másikra, a struktúrája nem ilyen. Azt meg pláne nem értem, hogy ha már megtanultad a repo lokális kezelését, akkor miért nem vetted a fáradtságot hogy a távoli kezelést is megnézd. Bitbucket-ra regisztrálni nem nehezebb, mint dropboxra, és valóban ingyenes privát repóval is. A GitHub talán még letisztultabb, bár az csak git-et támogat.

Én mindenképpen javaslom Neked és plaschil-nak is, hogy tanuljátok meg a verziókezelők normális használatát, mert később ez elengedhetetlen lesz.

(#6420) Pimpő válasza WonderCSabo (#6419) üzenetére


Pimpő
tag

"A lokális repó nem arra van kitalálva, hogy másolják (szinkronizálják) egyik gépről a másikra, a struktúrája nem ilyen."

Tök mind1, hogy mire van kitalálva és milyen a struktúrája, file-okból áll az is, amiket nyugodtan lehet szinkronizálni ha nem használják párhuzamosan a példányokat. Akkor az volt e legegyszerűbb megoldás a legkisebb ráfordítással és nekem az volt a lényeg. Hiba nélkül működött, többre nem volt szükség.

"akkor miért nem vetted a fáradtságot hogy a távoli kezelést is megnézd."

Egyrészt ehhez kell egy távolról elérhető szerver, másrészt plusz munka a repo remote belövése, amire akkor nem volt szükség. Amikor szükségét éreztem távoli repónak, akkor átálltam arra.

"Bitbucket"

Ma hallottam először erről a cuccról.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#6421) Aethelstone válasza Pimpő (#6420) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nos, ez alapvetően elvi kérdés. A rittyó kód is működik, mégis tartózkodunk tőle....

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#6422) floatr válasza Pimpő (#6420) üzenetére


floatr
veterán

https://code.google.com/ Ez talán csak ismerős. Vagy sourceforge...? Tele van a net ingyenes project hostinggal [link]

(#6423) Pimpő válasza Aethelstone (#6421) üzenetére


Pimpő
tag

Túllihegitek.

Highly advanced single user remote repository with local accelerator cache. Oszt pazony :))

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#6424) Aethelstone válasza Pimpő (#6423) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nyilván :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#6425) WonderCSabo válasza Pimpő (#6420) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyébként az eredeti kérdés arról szólt, hogy egyszerre több ember használja repót.

(#6426) M_AND_Ms válasza Pimpő (#6420) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Egyrészt ehhez kell egy távolról elérhető szerver"

Miért mit gondolsz, a Dropbox az nem egy távoli szerver?

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#6427) Aethelstone válasza Pimpő (#6420) üzenetére


Aethelstone
addikt

Tök mind1, hogy mire van kitalálva és milyen a struktúrája, file-okból áll az is, amiket nyugodtan lehet szinkronizálni ha nem használják párhuzamosan a példányokat.

Változáskövetés?

másrészt plusz munka a repo remote belövése,

Azon kívül, hogy regisztrálsz valahol(Dropboxra is kellett) és add source vagy valami hasonló...?

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#6428) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Kellet egy "elég komoly" beadandót írnom. Sikerült is, azaz működik. De nem bánnám, ha ránézne olyas valaki aki már régóta foglalkozik Java-val, hogy mik a tényleg nagyon amatőr hibák. Beadandó lévén inkább nem tenném ide be, hanem privátban küldeném el.

(#6429) Aquiles


Aquiles
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan keresőt szeretnék létrehozni, ami a lenti oldalhoz hasonlóan jeleníti meg a találatokat, ha valaki elkezd bele írni valamit, adatbázisból, ami jelenleg egy excel fájlban található.

Ötleteket várnék milyen programmal kellene/lehetne ezt így kivitelezni? Másik kérdés: hogy hívják ezt az objektumot ebben a formában?

Konkrétan egy olyan beviteli mezőt szeretnék létrehozni, amibe hogyha beírjuk az adatot, kiírja a lehetséges találatokat egy adatbázisból.

Az oldalon szereplő mező funkciót szeretném rekonstruálni a saját adatbázisommal: http://cpuboss.com/compare-cpus

Köszi előre is!

Üdv.

(#6430) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, ebben kéne egy kis help.
kép
akárhogy próbálom, nem akar mukodni, gondolom itt a feladat az hogy ha a like gombra kattintok aktiv legyen.

(#6431) n00n válasza gergo5991 (#6430) üzenetére


n00n
őstag

Ennek mi köze a Javahoz? (Javascript topikba tedd fel)

(#6432) gergo5991 válasza n00n (#6431) üzenetére


gergo5991
őstag

elnezest kerek

(#6433) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Adott egy díjkalkulátor elkészítésének feladata. A teljes szövegét nem másolnál be a lényeg, hogy vannak kulcs érték párok:

adott csoport neve - hozzá tartozó adott ár

és

adott elem neve a csoportból - az elemet tartalmazó csoport neve

Megjegyzésnél oda van írva, hogy "Az árak konfigurációban tárolandók." és "Az összerendelések is
konfigurációban tárolandók."

A program bemenete egy megadott formátumú CSV állomány kell, hogy legyen.

Kiértékelési szempontként többek között ez van feltüntetve:
- Build rendszer (Ant, Maven)
- Konfiguráció tárolása

Mivel sajnálatos módon új vagyok az Ant, Maven témában ezért nem vagyok benne biztos mi értendő konfiguráció alatt. Tudom magyarul kevés infó van, szóval, ha nincs más angolul is jöhet bármi hasznos :)

Apropó Mavenhez tud valaki jó tutorialt vagy könyvet kezdésnek? (Netbeans-t preferálok leginkább)

Előre is köszi!

(#6434) WonderCSabo válasza zserrbo (#6433) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Sonatype Maven könyve elég jó szerintem. Egyébként a build system egyik lényege/előnye, hogy IDE-től teljesen független legyen. Először szerintem magát a Mavent értsed meg, aztán utána lehet megnézni az IDE integrációt.

(#6435) floatr válasza zserrbo (#6433) üzenetére


floatr
veterán

Ez alatt én azt érteném a helyedben, hogy a program induláskor, vagy adatokra való hivatkozáskor beolvassa az árakat és az összerendeléseket egy-egy CSV file-ból. Mivel ez kívülről szerkeszthető, és a program működését befolyásolja, konfigurációs file-nak mondható :)

(#6436) zserrbo válasza floatr (#6435) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Bocs, kihagytam egy dolgot. A CSV fájlt arra érti a feladat, hogy a megadott igények alapján (mint egy szerződés) beolvasva kiszámolja a program az árát.

De értem a gondolatmenetedet. Mondjuk van egy-két CSV fájl, ami kívülről könnyen módosítható (nem kell a programba nyúlni) és vannak külön a szerződésnek a CSV fájljai.

Vagy eszembe jutott most az, hogy egy properties file-ban megadom az árakat és az összerendeléseket és java-ban a java.util.Properties osztályt használva beolvastatom, de talán az előbbi most jobb lenne.

(#6437) floatr válasza zserrbo (#6436) üzenetére


floatr
veterán

Minden a specifikáción dől el :)
Ha nincs rendes, akkor épp azért.

(#6438) floatr


floatr
veterán

Mehhehe. Kezdődhet a harc ;]

Microsoft starts to open source .NET and take it cross-platform to Mac, Linux

"The end goal for Microsoft and the Mono group is to jointly deliver an open-source, enterprise-ready .NET server implementation to Windows, OS X, and Linux."

(#6439) Lortech válasza floatr (#6438) üzenetére


Lortech
addikt

Mennyivel jobb lett volna, ha már kezdetben teljesen nyílttá tette volna és támogatta volna a többi platformon való megjelenést. Ha nem csak duma, üdvözlendő, de elkéstek ezzel egy bő évtizedet.

Thank you to god for making me an atheist

(#6440) floatr válasza Lortech (#6439) üzenetére


floatr
veterán

Amikor ellopták a java-t a J#-tól kezdve, az volt a cél, hogy mindenkit windows-ra terelnek. Ez a törekvés most tört meg, amikor az office-t kiadták ios-re, és ahogy látom folytatódik. De jól mondta anno trey, hogy 10 év múlva az lesz majd a jelmondat a ms-nál, hogy "mi vagyunk az open source" :)

(#6441) Aethelstone válasza floatr (#6438) üzenetére


Aethelstone
addikt

Aztán még kb. 10 év, amíg mögé raknak egy olyan ökoszisztémát, mint amilyen a Java mögött van. Persze, az eddig Java-ban fejlesztett és használt alkalmazások tömegével lesznek eldobálva és pánikszerűen elkezdi mindenki újrairatni az opensource .netben. És persze tömegével fognak a Java fejlesztők is beállni a .net mögé :)

Mindeközben az Oracle csak a szemöldökét kötögeti :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#6442) WonderCSabo válasza floatr (#6438) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Csöppet elkésett az MS ezzel a lépéssel.

(#6443) boost válasza WonderCSabo (#6442) üzenetére


boost
addikt

Pont tíz évet. Kb akkor lett ismert Mono. Mennyivel egyszerübb lett volna az MSnek, ha opensource lesz a cucc.

(#6444) floatr válasza boost (#6443) üzenetére


floatr
veterán

Tíz éve még monopoliztak. Most már csak úsznának az árral.

(#6445) Oppenheimer válasza Aethelstone (#6441) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Én azért féltem a javat. Még mindig keresem a helyem a világban, lassan ki kéne találnom mi érdekel igazán. Eddig java, dotnet, cpp volt a sorrend, de állandóan változott. Most mégképlékenyebb lett. :((

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#6446) emvy válasza Oppenheimer (#6445) üzenetére


emvy
nagyúr

A programnyelv tokmindegy, a domain a kerdes.

while (!sleep) sheep++;

(#6447) Oppenheimer válasza emvy (#6446) üzenetére


Oppenheimer
veterán

domain wat? ha magasabb szintű nyelv, akkor backend developerként képzeltem volna magam el, a szükséges framework-ök elsajátításával. ha cpp, akkor meg pont az a gond, hogyha beletanulok pl videó dekóderekbe, meg a winapiba nagyon mélyen, és munkahelyet akarok váltani, akkor kb esélytelen olyan helyet találni, ahol ezt a specifikus tudást újrahasznosíthatom.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#6448) emvy válasza Oppenheimer (#6447) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt akarom mondani, hogy az a lenyeg, hogy mit csinalsz, a nyelv az nem annyira fontos. Valtani meg ugyis csomoszor fogsz.

while (!sleep) sheep++;

(#6449) Oppenheimer válasza emvy (#6448) üzenetére


Oppenheimer
veterán

sajnos a lehetőségek számossága így sem véges :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#6450) Aethelstone válasza Oppenheimer (#6445) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ne a Java-t féltsd, hanem magadat, ha még nem találtad ki :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.