Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5801) caindwan válasza Dave-11 (#5788) üzenetére


caindwan
tag

Nekem az a konyv nagyon bejott, szamomra erthetoen fogalmazott.
@WonderCsabo: :C :C Az jo regeny!
@raggg: legalabb gyakorlom az angolt :DD

(#5802) -v- válasza zserrbo (#5800) üzenetére


-v-
addikt

Kézzel

(#5803) emvy válasza zserrbo (#5800) üzenetére


emvy
nagyúr

Java GUI-t nem csinalunk :P

while (!sleep) sheep++;

(#5804) zserrbo válasza caindwan (#5801) üzenetére


zserrbo
aktív tag

A Java Tantuszt tudom ajánlani nem is olyan drága 3 ezer most akcióban és ingyen szállítás a kiadó oldalán szept 21.ig most. Kellemes a hangvétele, helyenként kicsit szájbarágós, de én nem bánom.

Most kinéztem jobb magyar könyv híján a Szoftverfejlesztés Java SE platformon könyvet, csak az oldalszámhoz képest sztem kicsit drága, de ez még nem is lenne gond, hanem úgy érzem túl sok mindent akartak belerakni és 1-1 témáról csak pár oldal van (a tartalomjegyzéke fent van a szak kiadó honlapján).

Tudom olvassak angolul, de könyv terjedelmű szakkönyveket angolul még nem mertem, de most megint megfordult a fejemben.

Az agyhullám java-nál nem éreztétek, hogy elavult nagyon? Én eléggé furcsának tartom, hogy egy 2007-es könyvet 2011-ben adtak ki magyarul. (Az egyetemi könyvtárba meg 2013-14-ben jött 1-1 példány belőle...)

[ Szerkesztve ]

(#5805) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Hello!

Egy újabb kérdés. Van ez a három fájl, ezeket, hogyan tudnám parancssorból futattni?

public class GuessGame {

Player p1;
Player p2;
Player p3;

public void startGame() {
p1 = new Player();
p2 = new Player();
p3 = new Player();
int guessp1 = 0;
int guessp2 = 0;
int guessp3 = 0;
boolean p1isRight = false;
boolean p2isRight = false;
boolean p3isRight = false;
int targetNumber = (int) (Math.random() * 10);
System.out.println("I'm thinking of a number between 0 and 9...");
while(true) {
System.out.println("Number to guess is " + targetNumber);

p1.guess();
p2.guess();
p3.guess();

guessp1 = p1.number;
System.out.println("Player one guessed " + guessp1);
guessp2 = p2.number;
System.out.println("Player two guessed " + guessp2);
guessp3 = p3.number;
System.out.println("Player three guessed " + guessp3);

if (guessp1 == targetNumber) {
p1isRight = true;
}
if (guessp2 == targetNumber) {
p2isRight = true;
}
if (guessp3 == targetNumber) {
p3isRight = true;
}

if (p1isRight || p2isRight || p3isRight)
{
System.out.println("We have a winner!");
System.out.println("Player one got it right? " + p1isRight);
System.out.println("Player two got it right? " + p2isRight);
System.out.println("Player three got it right? " + p3isRight);
System.out.println("Game is over");
break;
}
else
{
System.out.println("Players will have to try again.");
}
}
}
}

-----

public class Player {
int number = 0;
public void guess()
{
number = (int) (Math.random() * 10);
System.out.println("I'm guessing " + number);
}
}

-----
public class GameLauncher {
public static void main (String[] args) {
GuessGame game = new GuessGame();
game.startGame();
}
}

(#5806) Szmeby válasza RaPiDsHaRe (#5796) üzenetére


Szmeby
tag

A while cikluson kívül is van élet, ne félj oda is tenni valamit. Persze csak ha szükséges. ;)
A két azonos szövegből pedig elég csak az egyiket megtartani.

--- edit:
A GameLauncher futtatható, mert van neki main metódusa.
Bármely osztály, ami rendelkezik main metódussal, futtatható:

public static void main(String[] args) {
// ...
}

[ Szerkesztve ]

(#5807) bucsupeti válasza RaPiDsHaRe (#5805) üzenetére


bucsupeti
senior tag

biztos van rá valamilyen parancssori megoldás is, de én inkább valamelyik IDE-vel csinálnám.
Létre kell hozni egy standard java projektet. abban létre kell hozni három class-t amikbe természetesen a három forrásfájl van.
Ezután már futtatható IDE-ből, exportálható JAR fájlba, majd futtatható a jar a JVM segítségével...

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#5808) RaPiDsHaRe válasza bucsupeti (#5807) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Ez a futtatás nem akar nekem összejönni
ezt írja ki:
"Exception in thread "main" java.lang.Error: Unresolved compilation problem:

at GameLauncher.main(GameLaucher.java:2)
"

Ezután már futtatható IDE-ből, exportálható JAR fájlba, majd futtatható a jar a JVM segítségével... -ezt, hogyan tudom megcsinálni ?

(#5809) bucsupeti válasza RaPiDsHaRe (#5808) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Vettem a fáradtságot és bemásoltam Eclipse-be a forrásokat. Így néz ki a projekt:

Az Eclipse-ből indítható, működik (hogy jól-e azt nem néztem, de lefut és normálisan befejeződik).

Ezután a projektre ha jobb egérgombot nyomsz, majd kiválasztod az Export... menüt ott ki tudod exportálni futtatható JAR fájlként (Runable JAR).
Exportálás után parancssorba így lehet futtatni a progit: java -jar jarfájlneve.jar

Egyébként nagyon csúnya dolog javában a publikus adattag. Ilyen pl a Player osztályban a number. Ugyan működik a program de az egyik objektum-orientált elvet sérti meg a program, mégpedig az egységbezárást (Encaptulation). Illik private-ként deklarálni az adattagokat, és getter/setter metódusokkal intézni az adattagok írását, olvasását.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#5810) WonderCSabo válasza RaPiDsHaRe (#5808) üzenetére


WonderCSabo
félisten

"Exception in thread "main" java.lang.Error: Unresolved compilation problem:

Azért egy picit próbáld meg értelmezni a hibaüzeneteket... Fordítási hiba van a kódban, azért nem tudod futtatni.

Ezután már futtatható IDE-ből, exportálható JAR fájlba, majd futtatható a jar a JVM segítségével... -ezt, hogyan tudom megcsinálni ?

Ha csak nem akarod másnak is átadni a programot, vagy valamiért tesztelni hogy viselkedik ilyen esetben, teljesen felesleges ezzel nyűglődni, az IDE-ből való futtatás sokkal kényelmesebb, és nagyon sok előnnyel jár.

(#5811) D4nte válasza RaPiDsHaRe (#5808) üzenetére


D4nte
csendes tag

"at GameLauncher.main(GameLaucher.java:2)"

Fájlneveket ellenőrizd. Az a GameLaucher kicsit hiányos.

(#5812) Lortech válasza bucsupeti (#5809) üzenetére


Lortech
addikt

Egyébként nagyon csúnya dolog javában a publikus adattag. Ilyen pl a Player osztályban a number. Ugyan működik a program de az egyik objektum-orientált elvet sérti meg a program, mégpedig az egységbezárást (Encaptulation). Illik private-ként deklarálni az adattagokat, és getter/setter metódusokkal intézni az adattagok írását, olvasását.

Hát azért ez egy picit nem ilyen egyszerű. Azzal, hogy private-té teszel minden tagváltozót és mindenre csinálsz "no-brain" gettert/settert (mindenféle logika nélkül, csak változó beállítás, változó visszaadás, mint a ahogy a java kódok nagy részénél látható) ezzel lehetővé téve, hogy kívülről megváltoztassák az objektumod belső állapotát, még nem vagy sokkal közelebb az egységbezáráshoz ahhoz képest, hogy mindent publicon hagysz.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#5813) bucsupeti válasza Lortech (#5812) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Nem azt mondtam hogy mindenhez ész nélkül generáltatok getter/setter-t. Ebben a példában simán hibás minden. publikus adattagokkal van minden összedobva. Ez mellett az említett number tagot direktben kérdezi le. Úgy látom ez egy oktató, gyakorló példa, amiben szerintem már régen túl kéne azon lenni, hogy az adattagokra nem hivatkozunk közvetlenül. Ha a p1 objektum el akarja mondani hogy mi az ő tippje, akkor azt mondja meg (metódus) és ne kibányásszák az agyából (közvetlen adattag elérés).

Mégegyszer mondom, OKTATÁSI szinten tartom hibásnak a "minden publikus" elvet.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#5814) boost válasza bucsupeti (#5813) üzenetére


boost
addikt

Szerintem ez kontexusfüggo". Ha az oktatás célja az OO-val való ismerkedés, akkor tényleg kell getter setter,
ha teljesen más, akkor azért érdemes elhagyni, hogy ne kelljen minden példához , 15-20 sor "boilerplate"kód, ami elvonja a figyelmet a példafeladat céljától.

(#5815) sutszi válasza Lortech (#5812) üzenetére


sutszi
veterán

Ez igaz, de később ha logika kell vagy bármilyen módosítás a get/set műveletbe, akkor melyiket könnyebb módosítani? A kész getter/setter-ekbe beleírni vagy minden public-ot private-ra, majd getter/setter-ek ráadásul ha használtad már valahol akkor azokat is át kell írni... ?!

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5816) WonderCSabo válasza sutszi (#5815) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem Lortech üzenete itt az akart lenni, hogy nem minden tagnak kell getter/setter, továbbá ahol indokolt, a getter/setterbe egyéb logikát is illik írni az alapvető műveleten kívül.

Pl. vegyük egy Pair osztályt, aminek két darab adattagja van, first és second, és annyi az egész class funkcionalitása, hogy ezt a két értéket hordozza. Ebben az esetben a getter és setter felesleges, nyudogtan lehet public mindkettő.
De pl. van egy Car osztályod, akkor egyes belső adattagoknak nem csinálsz getter/settert, mivel semmi köze hozzá senki másnak, más adattagokhoz meg deklarálsz.

(#5817) Lortech válasza sutszi (#5815) üzenetére


Lortech
addikt

Nem kell belelátni olyat a kommentembe, ami nincs ott. Nem mondtam, hogy ne használj getter/settert, azt mondom, hogy nem ettől leszel önmagában OO konform, ha csinálsz no-brain getter-settert minden meződhöz, ez csak a hamis érzetét kelti. Ha valamit el kell rejteni, akkor rejtsd el. Ha tudni kell hozzáférni, módosítani, akkor kellhet getter/setter. Ha meg _utólag_ logika kell a getter/setterbe, megsértheted a korábbi kontraktot.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#5818) floatr válasza Lortech (#5817) üzenetére


floatr
veterán

Az osztály szerepétől függ, hogy mennyire kell Bean/POJO-szerűnek lennie. Ha adathordozó, akkor akár lehetnek publikus tagjai is akár set/get nélkül. Ha szolgáltatásokkal foglalkozik, akkor kevesebb set/get kellhet, de privát adatokkal. Ha egy komponens, akkor gyakorlatilag az interfész használatához szükséges set/get metódusokat szabad csak implementálni.

Egy ismerősöm c/c++ fejlesztőként sokat ekézte a tervezési mintákat, de épp az ilyen esetekben jól tud jönni a tanulási időszakban -- mint egy karate szakágban a kata.

(#5819) bucsupeti válasza floatr (#5818) üzenetére


bucsupeti
senior tag

+1

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#5820) Aethelstone válasza floatr (#5818) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ezt az adathordozó részt is kicsit árnyalnám. Vannak olyan frameworkok, ahol a sima DTO funkcionalitáshoz is kellenek a setter/getter metódusok, neadjisten még default konstruktor is. Itt a publikus adattag nem elég.

Nyilván az Általad leírt dolgok, akkor érvényesek, ha az ember magának, magától ír mindenféle szoftvert. Ettől függetlenül +1 :)

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#5821) floatr válasza Aethelstone (#5820) üzenetére


floatr
veterán

Framework-függő, de ha lombokot használsz, akkor tagonként 2 annotációval letudhatod a getter/setter metódusokat is

(#5822) _kovi_ válasza bucsupeti (#5819) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Hello!

Az SZE-n erőltették azért a getter-settert... ;)
De mindegy is... :B

[ Szerkesztve ]

(#5823) -v-


-v-
addikt

Jiranak melyik a legjobb ingyenes alternativaja?

(#5824) emvy válasza -v- (#5823) üzenetére


emvy
nagyúr

YouTrack. De a Jira is olyan olcso (10 dollar), hogy ha pont az kell, akkor erdemes megvenni, senkit nem vag foldhoz 2500 forint.

while (!sleep) sheep++;

(#5825) -v- válasza emvy (#5824) üzenetére


-v-
addikt

Van jira, csak ... mind1 bonyolult :D Redmine?

[ Szerkesztve ]

(#5826) sutszi válasza -v- (#5825) üzenetére


sutszi
veterán

Használtam Redmine-t majd később JIRA lett belőle... Mindkettőben voltak logikátlanságok, már alap funkcióknál...de alapvetően használható volt mindkettő. A JIRA nekem kényelmesebb volt, bár néha azt éreztem űrhajó a Redmine-hoz képest.

Most ActiveCollab van éppen...érdekes. Egyszerű, gyorsan használható, de egyértelműen vannak hiányosságai a JIRA-hoz képest...
Azt a 10$-t mindenképpen megéri.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5827) Cathfaern válasza -v- (#5825) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

JIRA meg a redmine azért eléggé külön kategória szerintem. Jó a redmine, csak az a kérdés hogy pontosan mire van szükséged. Ha arra elég, akkor jó.

(#5828) raggg válasza Cathfaern (#5827) üzenetére


raggg
senior tag

Igen igen. Azt tudni kell, hogy a redmineba ha van rá kapacitás bele lehet nyúlni (ruby-s talán?).

YouTrack egyébként jó választás lehet, 5 userig (vagy ott körül) szabadon használható tudtommal.

ragklaatPS

(#5829) Karma


Karma
félisten

Ott van még a Visual Studio Online is, 5 userig szintén ingyenes.

“All nothings are not equal.”

(#5830) floatr válasza -v- (#5825) üzenetére


floatr
veterán

Egy ismerősöm a hazai terjesztő, győzd meg őket h tudományos projekthez lesz :D

(#5831) Aethelstone válasza -v- (#5823) üzenetére


Aethelstone
addikt

Mi ezt használjuk: http://trac.edgewall.org/

Ez is jó: http://bloodhound.apache.org/

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#5832) WonderCSabo válasza -v- (#5825) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szerintem jó a Redmine, nyilván helyén kell tudni kezelni. Én írtam hozzá egy plugint magamnak, szerintem a könnyű kiterjeszthetősége az egyik előnye.

(#5833) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Egyébként esetleg Bugzilla?

(#5834) materk


materk
újonc

Sziasztok

Azt belehet állítani h az entity osztályomban a manytomany listára ne történjen semmiféle rendezés?
Nincs berakva az OrderBy annotáció, de így rendezi kulcs alapján. Nem találtam neten sehol, hogy lehetne kikapcsolni a rendezést. Fontos lenne, mert úgy szeretném megkapni az adatokat amilyen sorrendben belepakoltam és nem akarok új adattagot létrehozni csak az automatikus rendezés miatt. JPA/Hibernate annotáciokat használok.

[ Szerkesztve ]

(#5835) bucsupeti válasza materk (#5834) üzenetére


bucsupeti
senior tag

az objektum azonosító id az nem autoincrement?

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#5836) materk válasza bucsupeti (#5835) üzenetére


materk
újonc

identity-n van

(#5837) floatr válasza materk (#5836) üzenetére


floatr
veterán

Ha a hibernate/DB generál ID-t, akkor az automatikusan inkrementált érték lesz. Magyarán ha ID alapján rendezed, akkor beszúrás dátuma alapján is rendezted. Nincsen automatikus rendezés tudtommal, egyszerűen csak ez a természetes sorrend.

(#5838) materk válasza floatr (#5837) üzenetére


materk
újonc

Írok egy példát, remélem érthető lesz.
manytomany listához adok hozzá meglévő rekordokat.
Pl: van 3db A tipusu rekordom 1-2-3 id-vel. Én ezt a B tipusu manytomany listába belerakom 2-3-1 sorrendbe és mikor később lekérem, akkor a listában az objektumok már az 1-2-3 szerint lesznek. Az összekapcsoló táblázatban viszont jó sorrendbe mutatja őket, csak mikor lekérem a listát, az nem felel meg annak a sorrendnek. Ugye van egy táblázatom ahol mutatja a kapcsolatokat, jelen esetbe, id-k alapján 1-2, 1-3, 1-1, feltéve hogy az 1-es kulcsú B entity listájához csapom hozzá ezeket az adatokat.
Azért szeretném így megoldani, mert a 2-es kulcsú B entity listájába ugyanezt a 3 A tipusut akarom csak pl 1-3-2 sorrendbe és így tovább. Ugyanazok a játékosok vesznek részt más versenyeken és így szeretném megvalósítani a helyezéseket, lehet nem így kéne, de még csak most kezdtem el ezt tanulni.

[ Szerkesztve ]

(#5839) Senhi válasza materk (#5838) üzenetére


Senhi
aktív tag

Egy kicsit is komolyabb adatbázis esetén nem szabad arra játszani, hogy (rendezés nélkül) az adatok mindig ugyanabban (pl. berakás) sorrendjében kerülnek visszaadásra. Van egy eredeti sorrendjük, de ha a db úgy gondolja, hogy egy lekérdezéshez egy másik sorrend hatékonyabb akkor azt használja.

Ettől függetlenül problémádat szerintem megoldja az @OrderColumn annotáció, amit arra a listára kell rárakni amelynek meg akarod tartani a sorrendjét.

(#5840) materk válasza Senhi (#5839) üzenetére


materk
újonc

Köszi szépen, működik, nem is értem, hogy nem akadtam rá erre.
Esetleg tudnál tippet adni, hogy tudnám jobban megvalósítani az elképzelésemet?
Leegyszerűsítve jelenleg vannak felhasználok, akiknek lehetnek versenyezői és a verseny végeredmény alapján kapnak pontokat a felhasználok. Azért gondoltam így, mert azok a versenyzők akikből válogathatnak a felhasználók, az mindenki számára ugyanaz az n db. Gondoltam, ha létrehozok egy listát a verseny entitásban, amibe majd belepakolom a versenyzőket végeredmény alapján, akkor nem hozok létre semmi extra adatot és így elkerülhetem az adatok többszörös tárolását fölöslegesen.

(#5841) emvy válasza Senhi (#5839) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez persze adatbaziskezelotol fugg. Vannak olyanok, amiknel tudod, hogy az adatok fizikailag milyen sorrendben lesznek tarolva/beolvasva.

while (!sleep) sheep++;

(#5842) Szmeby válasza materk (#5840) üzenetére


Szmeby
tag

Hogy mi a jó, az relatív. Neked kell tudnod, hogy mire van szükséged.

Ha jól értem, akkor azt az információt, ami a versenyzők helyezését reprezentálja, a listában lévő elemek sorrendje határozza meg.
Amíg egyedül dolgozol a projekten, nem jelenthet problémát, mert mindent tudsz a programról. Amikor többen is bekapcsolódnak a fejlesztésbe, akkor előtérbe kerül az érthetőség, átláthatóság. Ha úgy gondolod, hogy aki ránéz a kódra és egyből leesik neki, hogy a helyezés a listaelemek sorrendje, akkor nem lesz probléma az értelmezéssel. Amennyiben nem egyértelmű, akkor ennek az információnak láthatóbb helyen kell lennie, pl. egy objektum egy mezőjében.

A jelenlegi helyzetben ezt redundánsnak gondolod, de korábban felvetették, hogy adatbázistól függ, hogy mennyire megbízható a sorrend. A Hibernate alatt pedig semmi perc alatt cserélhető az adatbázis implementáció. De akár olyan galádság is megtörténhet, hogy valaki a jól bejáratott List-et Set-re cseréli, mert nem jut eszébe, hogy a sorrend is fontos. Persze a te esetedben ettől nemigen kell tartani. Viszont az előbbi szituációkban nem jelent redundanciát a helyezés dedikált helyen való eltárolása.

Egy másik érdekes dolog, hogy a listaelemek sorrendjére való építkezés nem támogatja a holtverseny fogalmát. Valószínűleg a véletlen dönt arról, hogy holtverseny esetén ki sorolódik előrébb. Ez tesztelhetőség szempontjából nem feltétlenül ideális állapot. Tesztelhető ugyan, de a véletlen sorrend miatt nehézkes.

Persze ha fontos számodra teszemazt a memóriaméret, a redundancia alacsonyan tartása, és biztosan tudod, hogy a fent említett anomáliák (vagy hasonlók) sohasem történhetnek meg, akkor nem kell dedikált mezőt készíteni a helyezésnek. Felesleges.

(#5843) Aethelstone válasza Szmeby (#5842) üzenetére


Aethelstone
addikt

A Hibernate alatt pedig semmi perc alatt cserélhető az adatbázis implementáció.

Elvileg így van, gyakorlatilag ha MySql alatt raksz az ID oszlopra egy

@GeneratedValue(strategy=GenerationType.IDENTITY)

annotációt, Oracle esetén bajban lehetsz :) Stb. Egyébként igazad van :)

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#5844) floatr válasza materk (#5838) üzenetére


floatr
veterán

Milyen collection-t használsz a kapcsolat leírására a bean-ben?

(#5845) materk válasza floatr (#5844) üzenetére


materk
újonc

List és arraylistet példányosítok belőle,de az OrderColumn megoldotta.

(#5846) Mukorka válasza materk (#5845) üzenetére


Mukorka
addikt

Szerintem nem jó pattern ez a hozzáadási sorrend. Db oldalról ha riportot kéne csinálni akkor is úgy keresenéd le az első 3 helyezettet hogy hányadik sorban vannak a táblában? Mi van ha később több infó is kell egy helyezettről, nem csak az hogy ki volt? Teszem azt, idő, pont stb. Sztem ez egy külön helyezés táblát érdemelne. Illetve írtad is hogy végeredmény alapján pakolod be, ezek szerint lenne mi alapján összekötnöd is őket...

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#5847) Fekete Mária


Fekete Mária
újonc

Senior Java fejlesztő Budapest kimagasló bérezéssel

5 főt keresünk Senior Java fejlesztő pozícióra multinacionális cégünkhöz.

Elvárások:
- Angol középfokú nyelvtudás (Nyelvvizsga nem számít)
- Min. 3-5 éves JAVA környezetben szerzett fejlesztői tapasztalat
- Önálló munkavégzés
- Jó kommunikációs képesség
- Egyműszakos munkarend

- Kimagasló juttatási csomag

Amennyiben Önt, rokonát, ismerősét, kollégáját érdekelheti a lehetőség, küldje el önéletrajzát a következő email címre:
maria.fekete1@upcmail.hu

(#5848) Szmeby válasza Fekete Mária (#5847) üzenetére


Szmeby
tag

Az alkalmazott technológiák, módszertanok, felelősségek megemlítése értékes adalék lett volna, ha már a cég neve titok. Kétlem, hogy pusztán a "kimagasló bérezés" elegendő arra, hogy egy fejlesztő váltásra adja a fejét. Legalábbis a jobbak, akik amúgy is jól meg vannak fizetve.

[ Szerkesztve ]

(#5849) -v- válasza Szmeby (#5848) üzenetére


-v-
addikt

Na meg kérdés mi számít kimagasló bérezésnek :U Sokszor itt félreértések vannak azt hiszem a jó java fejlesztők meg a munkáltatók között :) Egyébként megdöbbentően sokan recruitolnak így fejvadászok, még a cég nevét se mondják meg, UI vagy backend, technológiák stb. stb. mégis mit várnak, időmilliomos az ember, hogy még ha ne adj isten tényleg épp aktuális is lehet a váltás ennyire hogy "java fejlesztőt keresünk" már ugrik is az ember és megy interjúzni? :U

[ Szerkesztve ]

(#5850) Jim-Y válasza -v- (#5849) üzenetére


Jim-Y
veterán

Meg se nézitek az email címét ugye? :)

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.