Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80701) mondomén válasza ittakary (#80699) üzenetére


mondomén
őstag

Szarok ra mit akarsz csinalni es hol. Magamrol irtam, nem rolad vagy masrol. A forum kijaratot is megtalalhatnad ilyen ugyesen.

(#80702) Ragnar95 válasza ittakary (#80699) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az kezd szánalmas lenni, hogy lenézed, hogyha valakinek van realitásérzéke és tisztában van vele, hogy máshol is vannak lehetőségek, nem csak itt :U
Sőt, máshol VANNAK lehetőségek, itt meg bármelyik pillanatban lenyúlhatja valamelyik kormánypárt-közeli politikus a cégedet, tulajdonodat, pénzedet a kisajátítási törvénynek köszönhetően, így nem annyira jó buli itthon befektetni... :U
De hajrá, nyugodtan fektess be itt, meglátjuk, meddig marad meg a tőkéd...
Köszi az ajtót meg egyedül is megtalálja az, aki meg szeretné, látom, te nem nagyon tudod/akarod használni :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#80703) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Veszekedj a semmin level 898...;)

Jelzem olyanokon megy a vita mintha mindenki több száz milkát nyerne holnap...Viszont szólok erre kb 0 az esély szóval hagyjátok a picsába az okoskodást...;)

(#80704) válasza madgie (#80639) üzenetére



őstag

Mondtam, hogy előbb utóbb mindenki beadja a derekát. :D
Egyedül Cyberpunk marad, de ő szeret egérmozizni.

[ Szerkesztve ]

(#80705) máyköl válasza Zjunior (#80700) üzenetére


máyköl
veterán

Én pl. fiatal vagyok, és eszem ágában sincs elmenni.
Most voltam egy keveset Los Angelesben.
Az ember fizetésének több mint a fele elmegy albérletre (nem az alulfizetett emberekről beszélek), ráadásul az sem olyan mint itthon, 1500dollárért olyan albérletet kap az ember, amire a legtöbb magyar azt mondaná, hogy én ide be nem teszem a lábam. 2500-3000 dollárnál többet pedig nemigen keres senki.
A kaja irtózatosan drága, lemész a boltba kenyérért, vajért, felvágottért és 5.000Ft. -odba került, ami olcsó az édesség meg az üdítő.
A belváros egy szeméttelep, esküszöm a 8. kerület ezerszer komolyabb.
Éjjel a fél város be van drogozva, 5 méterenként pedig buzik vannak, tele van velük a város, a hipermarketes kasszástól kezdve a taxisig mindenki ratyi, ha meg látsz végre egy normálisan öltözködött, konzervatívabb nőt, közelebb jövet látszik, hogy pali, csak be van öltözve.

Pár nap után sírtam Budapest után... Tudod ki fog kimenni...

Ha muszáj lenne kimennem, Németország vagy Svájc.

[ Szerkesztve ]

(#80706) Zjunior válasza máyköl (#80705) üzenetére


Zjunior
veterán

Usa rol nem tudok nyilatkozni de majd fogok mert megyek ki 3 honapra de Olasz, Anglia ott eltem.
Nemetorszag az a legkulturaltattabb:)
Az alberlet mindenhol draga. Persze h itthon a jobb csak a fizetes a szar es majd meg rosszabb lesz.

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#80707) tDr1v3r válasza Zjunior (#80706) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az olaszok tényleg tajtparasztok? Egyik szomszéd lánya élt kint (férje is onnét volt), azt mondja hogy lökdösődnek, köpködnek beszéd közben, tisztelettudatuk nincs etc etc.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#80708) icecave válasza (#80704) üzenetére


icecave
nagyúr

He? :D Ok, én is voltam nagy kijelzőn de visszajöttem, mert nem bírtam.

(#80709) Tibee86 válasza máyköl (#80705) üzenetére


Tibee86
veterán

Cyberpunk mód aktiválás: Ne általánosíts!! Azért mert te ezt tapasztaltad, attól még nincs úgy. ;] :))

[ Szerkesztve ]

(#80710) máyköl válasza tDr1v3r (#80707) üzenetére


máyköl
veterán

Mikor először voltam olaszba, és legelőször végigsétáltam az utcán, egy kávézó mellett azt hittem balhé van, úgy ordibáltak meg lökdösték egymást. Aztán szólt a haverom, hogy csak beszélgetnek...

(#80711) Zjunior válasza tDr1v3r (#80707) üzenetére


Zjunior
veterán

Mas a vermersekletuk. Hozzank kepest igen!Temperamentumosabbak:)

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#80712) máyköl válasza Tibee86 (#80709) üzenetére


máyköl
veterán

:DDD ;] :C

(#80713) Jojo5 válasza máyköl (#80705) üzenetére


Jojo5
őstag

Kollégáim 2-3. éve járnak ki dolgozni Auburn-be, ahol egy Super Constellation lesz majd restaurálva működő verzióba a Lufthansa-nak, ott mondták, hogy a kaja kurv@ olcsó, ruha úgy szint, elmentek NY-be meg csomó helyre, de mondták, hogy érezhetően drágább.

Auburn-be aki a Constellation-on dolgozik ilyen 7-10k dodot kap\hó. :U

Az én kollégáim lehúztak ott 1-1,5 évet és nagyon tetszett nekik.

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#80714)



őstag

Írtam egy jó hosszú kommentet, de inkább töröltem. Azt hiszem ez beszédesebb mindennél. Aki meg van elégedve most, az megfog 10 év múlva is.

(#80715) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Én hülye vagyok és naiv, de itt próbálok meg boldogulni :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#80716) Ragnar95 válasza (#80714) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nagy birka az átlagember, bármit meg lehet vele tenni és ugyanúgy béget tovább...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#80717) válasza Jojo5 (#80713) üzenetére



őstag

Persze. Eleve nem úgy kell kimenni, hogy lesz majd valahogy, ahogy a csalódottak, és még ők csodálkoznak, hogy nem ezt látták a moziban. Szakma, nyelv, kapcsolat.

(#80718) CharlieDrop válasza Ragnar95 (#80716) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ja elmenekülni is kb ugyanannyira jó

de ne menjünk bele

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#80719) Ragnar95 válasza tDr1v3r (#80707) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez nyilván hely és környezetfüggő is, én Bolognában töltöttem el elég sok időt és ott egyáltalán nem mondanám, hogy parasztok lennének.
Lökdösődni nem láttam sose embereket beszélgetés közben, a hangerő az magasabb jóval, mint itthon, a családi ebéd vagy baráti összejövetel közben kiabálás teljesen megszokott dolog :D
májköl: már bocs, de az csak téged minősít, ha az zavart, hogy ott fel merik vállalni az emberek a másságukat :U Amúgy elárulom, Németországban nem nagyon fogsz kevesebb meleget látni, főleg például Berlinben, mivel az még nyugat-európai szinten is nagyon toleráns város...
LA meg pont nem jó összehasonlítási szempont, mivel az egyik legdrágább és legfelkapottabb város a világon, bevándorlóként ott élni nyilván nem a legjobb, hacsak nem hívnak oda dolgozni valami normális melóra...Az meg egy vicc,h senki nem keres 2500-3000$ fölött, persze, a diploma nélküliek között lehet, de egy normális diplomával simán lehet 10-12000$ is a kezdőfizud...
Az meg tény,h a fizud fele elmehet simán albira, csak épp a maradék is többszöröse az itthoni teljes fizunak...
CharlieDrop: de, menjünk bele, mert így egy nagy bullshit, amit leírtál, ha nincs alátámasztva érvekkel :U

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#80720) válasza Ragnar95 (#80716) üzenetére



őstag

Iskolázottság kérdése, amiben elég rosszul állunk, de még az sem garancia.

Aki kimegy tanulni, az már nem fog vissza jönni Bugyi-Alsóra. De azt hiszik, hogy ha ajtót mutatnak, micsoda visszatartó erő.

de, menjünk bele, mert így egy nagy bullshit, amit leírtál, ha nincs alátámasztva érvekkel :U

Szerintem meg meg már szólta a modinak, úgy hogy jobb ha abba hagyjuk.

CharlieDrop

Miért, mit tud kezdeni? Beáll bólogatni.

[ Szerkesztve ]

(#80721) Ragnar95 válasza (#80720) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az iskolázottság csak egyre rosszabb lesz, mivel folyamatosan romlik a középszintű és a felsőoktatás színvonala is, nem véletlenül.
Hát igen, nem sok értelme lenne majd visszajönnöm ide úgy,h a világ 2. legjobb egyetemének diplomája lesz a kezemben 3 év múlva, ha minden jól megy, főleg,h itthon az emberek nagy része még csak nem is hallott róla, mert jóesetben ismernek 2 angol és 2-3 amerikai egyetemet és idáig tart a látókörük...
De még ha meg is becsülnék a diplomát, minek jönnék vissza jóval gyengébb fizuért és életkörülményekért gürcölni...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#80722) ittakary válasza Ragnar95 (#80702) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ezt mondom :)

Utolso mondatod: en vagyok a gaz mert egyelore itthon tervezek maradni.

Erre mondtam es csakis erre hogy szanalmas ez a felfogasod. Mert kezd kicsit sok lenni a nagyarcu kulfoldon dolgozoktol. Nem egy ismeros meselte hogy a kulfoldi magyarok milyen stilusban beszelnek az itthoniakrol, hogy a kutyammal nem beszelnek igy. Meg felveszik ezt az "en szartam a spanyolviaszt mert amerikaban, londonban stb helyen lakok dolgozok" eletszemleletet es ezzel automatikusan 20fokkal feljebb tartjak az orrukat mert ok mar valakik.

Az akinek nincs mas lehetosege menjen persze, ezt alairom, sot lehet en is menni fogok, de LENEZNI nem fogom azokat akik itthon maradnak, mint ahogy TI csinaljatok...

Erted mar kedves baratom hogy mit akartam mondani vagy ebbol meg mindig csak azt hamozod ki hogy valamit ugatok, es erre valami tamadassal kell valaszolnod?

(#80723) Zjunior válasza ittakary (#80722) üzenetére


Zjunior
veterán

Helyedbe hallgatnek ha az intelligenciarol van szo!
Dolgozz itthon senki se mondta h menj el! Koncertre itthon is el lehet jarni:DDD es olcsobb is:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#80724) Ragnar95 válasza ittakary (#80722) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem vagyok a kedves barátod, de azt látom, hogy képtelen vagy emberi hangnemben kommunikálni, az az alap nálad, hogy lenézed a másikat és ezt nyomatékosítod is a hangnemeddel, mondandóddal :U
Nem nézem le azt, aki itthon marad, azt nézem le, aki szűklátókörű és úgy papol a külföldi dolgokról, hogy fogalma sincs róla és azért marad csak itthon, mert nem érdekli a saját helyzete és kisujját sem hajlandó megtenni azért, hogy változtasson bármin is, de ezen egyének nagy része itthon se viszi semmire...
Látszik, te is mennyire tisztában vagy a dolgokkal, xy-tól ezt hallottad, közvetett infó, nagyon hiteles forrás vagy valóban.
Én meg pont azt látom, mivel egy elég más közeggel vagyok közeli viszonyban a kintlévők közül, nem azokkal, akik csak úgy kiköltöznek, hogy lesz, ami lesz, hogy amiben tudják, segítik az itthoniakat, próbálják hazahozni a tudásukat, kint is összetartanak, stb...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#80725) Cyberpunk válasza máyköl (#80705) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem bántásból de komoly gondjaid lehetnek. No ná hiszen ott fészkel a Buzilobbi is. Amúgy meg még ha minden sarok tele is lenne buzival mit ártana az neked? Benuzulnál gondolom ettől félsz. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#80726) válasza ittakary (#80722) üzenetére



őstag

kulfoldi magyarok milyen stilusban beszelnek az itthoniakrol

Ez konkrétan annyira igaz, hogy a külföldi szavazók miatt lett meg megint a kétharmad.

Meg felveszik ezt az "en szartam a spanyolviaszt mert amerikaban, londonban stb helyen lakok dolgozok" eletszemleletet es ezzel automatikusan 20fokkal feljebb tartjak az orrukat mert ok mar valakik.

Mert megtehetik. Letettek valamit az asztalra, ott ahol a munka érték, és cserébe jól élnek. Ehhez nem bátorság kell, hanem szorgalom. Ez hiányzik, azért jó a langyos kényelem, nekem ez is megfelel hozzáállás.

(#80727) Ragnar95 válasza (#80726) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

"Ez konkrétan annyira igaz, hogy a külföldi szavazók miatt lett meg megint a kétharmad.
"

Mondjuk azt azért tisztázzuk, hogy nem a kivándorlók, hanem a határon túl született magyarok miatt, aki kivándorol, az általában nem azért teszi, mert annyira hű de elégedett a jelenlegi vagy bármelyik korábbi kormánnyal.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#80728) válasza Ragnar95 (#80727) üzenetére



őstag

De azok szavazhattak volna nemmel, persze 500km-et kellett volna utazniuk az urnáig a németeknél. Erdélyben nem volt ilyen gond. Ki volt ez találva, mint minden.

[ Szerkesztve ]

(#80729) x1port válasza (#80726) üzenetére


x1port
addikt

..Mert megtehetik. Letettek valamit az asztalra, ott ahol a munka érték, és cserébe jól élnek.

Akárcsak nálunk a sok román szakmunkás :D
Na igen , ők olcsóbban keverik a maltert... a Magyar meg mehet angliába kulimunkára valami konyhába....

(#80730) icecave válasza ittakary (#80722) üzenetére


icecave
nagyúr

Ismerek több olyat, aki kiment pl. Svájcba egy hónapra dolgozni, mikor hazajött, márt törte a magyart :DDD

(#80731) válasza x1port (#80729) üzenetére



őstag

Pontosan, de szerencsére románoktól csak nagyon alap munkaerő jött anno. Segédmunkás ács, stb. Kb. így gondolhatnak ránk külföldön, ahogy mi a románokra, de demokratikus országban ez belefér.

icecave

Én meg ismerek olyat, aki perfekt német volt, és Svájcban újra kellett tanulnia, mert másképp beszélik. :D

[ Szerkesztve ]

(#80732) x1port válasza (#80731) üzenetére


x1port
addikt

Viszont annak a román ácsnak vagy segédmunkásnak haza húzott a szíve.
Na és persze a pénzt is hazaküldte nem itt költötte el.
Ja , és a sok jó dacia-t is hazavitték magukkal :D

A Magyar meg úgy elszáll kint ,hogy még gondolatban sem jut eszébe utána itthon tervezni.
Ez azért szomorú.

Azt aláírom,hogy sok pénzt lehet kint keresni amiből könnyebb venni pl. iphone 6 ot vagy 325 cm es tévét,
de az hogy apa kint robotol anya pedig itthon várja a 2 gyerekkel azt egy luxuscikk sem kárpótolja.
Sajnos belénk van nevelve ,hogy minél több felesleges tárgyat megvegyünk mert attól leszünk valakik.
Lásd sorban állás egy telefonért..........

Erről eszembe jutott a szocializmus egyik csodája : Senkinek nem volt semmije mégis mindenkinek meg volt mindene !

Nekünk nem volt táblagépünk , okosóránk , bluetooth-os fejhallgatónk...viszont volt helyette Állatkert , Vidámpark , Hűvösvölgy ,Majális , Búcsú , Libegő....

[ Szerkesztve ]

(#80733) CharlieDrop válasza (#80720) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ugyan mindig van más választás

de tényleg ne menjünk bele, ez nem az a hely...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#80734) legiaap


legiaap
nagyúr

Kedves Zjunior hogy áll nálad a helyzet?
[link]
:DDD

SÖ! Holnaptól kapható lesz a Passport? Sorban állsz már?
:)

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#80735) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Tudtok ajánlani személyi mérleget? Érdekelne, hogy a most 10 000 Ft körüliek valóban pontos testzsír, izom, folyadék százalék kiírásra képesek-e vagy csak indokolatlanul drágítja a mérleg árát. Amennyiben nem sokat ér megteszi sima egyszerű is. Ti milyet használtok?

(#80736) válasza legiaap (#80734) üzenetére



őstag

Ja, olvastam, de i6 lesz ebből. Az ios8-ban már elég korrekt a magyar lokalizáció. Legfeljebb iPhonera is telepítem a BBM-t. :D Remélem beenged a régi ID-mel, és visszakapom a teljes európai térképemet :)

(#80737) máyköl válasza Ragnar95 (#80719) üzenetére


máyköl
veterán

Igen, rohadtul zavart.
Ha téged nem zavar ha 3 méterenként az utcán ratyik vannak, és alig látsz épeszű embert, akkor nagyon sajnállak, jócskán eldeformálódtál már.
Berlinben tudom, hogy sokan vannak, de még ott sem ennyien. Dortmundban és környékén már kevesebb. Európában pedig messze Franciaország vezeti a listát.

Nyilván nem teljes Amerikáról beszéltem, de ahogyan én láttam, LA -ben nem rózsás a helyzet, és nincs hatalmas különbség a hazai viszonylatokhoz képest.
New York, Washington, stb. nyilván más tészta. LA -ben nem volt az az érzésem, hogy na, ez aztán életszínvonal. Azt láttam, hogy úgy él az átlagember, mint Budapesten.

[ Szerkesztve ]

(#80738) r3dsnake válasza máyköl (#80737) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Vicces vagy. :)

(#80739) Ragnar95 válasza máyköl (#80737) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egy valamit tisztázzunk: egy normális társadalom toleráns, ahol akár ez is beleférhet, szóval nem én vagyok eldeformálódva, maximum te...
Nyilván mindennek van határa, ha úgy öltözik az összes, mintha a pride-ra menne, akkor az nyilván nincs rendben, de hogyha mondjuk teljesen normálisan öltözködnek/viselkednek, csak esetleg kézen fogva járnak a meleg párok is, az nálam teljesen belefér, mivel joguk van hozzá, pl Berlinben pont ez a jellemző és senki nem szól egy büdös szót se, mert teljesen jogosan ő húzná a rövidebbet...
"Azt láttam, hogy úgy él az átlagember, mint Budapesten."
Nagyon nem mindegy, hogy mit veszünk átlagembernek. Mert ha mondjuk a valódi átlagfizetés alapján élőket nézzük, akkor sokkal magasabb színvonalon élnek ott az emberek, mint itt. Ha viszont mondjuk a szegénységet nézzük, ott is ugyanúgy vannak szegények, sőt mélyszegénység is ugyanúgy van, csak az arányok mások, bár LA erre sem jó példa, hiszen Latin-Amerikából oda vándorolnak be illegálisan csomóan és az illegális bevándorlók általában nem a középosztályba épülnek be...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#80740) GALARDO válasza mondomén (#80694) üzenetére


GALARDO
addikt

:DDD

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#80741) Cyberpunk válasza máyköl (#80737) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Miért zavar ez? Egyszerű kérdés. Az épeszű az relatív. Én ratyi vagyok, még is szerintem ép az eszem. Vagy az az épeszű, aki nem ratyi, de köpköd a ratyikra mint te? :D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#80742) Cyberpunk válasza Ragnar95 (#80739) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A Pride-on is normálisan öltözik a 99%-a tudom, mert voltam. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#80743) tDr1v3r válasza Cyberpunk (#80741) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Jajj, a buzilobbikak már a PH-ra is befészkelték magukat! Hozom is az alufóliacsákót nehogy megcsippelj...

;]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#80744) manchester85 válasza r3dsnake (#80738) üzenetére


manchester85
addikt

Bár az lenne.

i6 Silver

(#80745) Cyberpunk válasza tDr1v3r (#80743) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az kevés lesz, mert bekapcsoljuk a HAARP-ot, azt lesz elme kontrol, de a biztos kedvéért szólunk a gyíklényeknek, hogy Izraelben kezdjék meg a globális buzivá tévő védőoltás gyártását, ami amúgy egyszerű influenza védőoltásnak van álcázva. ;) :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#80746) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

(#80747) kali válasza r3dsnake (#80746) üzenetére


kali
legenda

szép...

(#80748) -secret- válasza r3dsnake (#80746) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Pont most néztem. :D

(#80749) r3dsnake válasza kali (#80747) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez azért gáz, mert i5S-re számtalanszor ültem már rá, főleg hogy általában odadobom az ágyra, ha hazaérek meg néha farzsebben is tartom. i6-nál ennyi totál elég lenne egy lifetime görbülethez. :D

(#80750) kali válasza r3dsnake (#80749) üzenetére


kali
legenda

én a farmernadrág első zsebében (is) hurcolászom a telefonjaimat, és úgy is szokásom leülni, bár eddig egyik telefonom sem sínylette meg, de a legnagyobb az xperia z volt, és a 6 plus attól is jóval méretesebb, szóval nem kizárt, hogy az - idővel - már meghajolna, pedig nem hordok kimondottan szűk nadrágokat.
veszek én egy 1520-ast, minek nekem a kis 6 plus... :))

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.