Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80451) madgie válasza Jojo5 (#80447) üzenetére


madgie
titán

Azt csak halkan mondom, hogy az O+O sem igazán tud négy óránál többet kijelzőidőben. (széthekkelés meg órajelbuhera nélkül)

(#80452) Totheground


Totheground
addikt

Teljesen komolyan mondom, hogy aki néha utazik külföldre és nem fontos a szolgáltató részletfizetési, az véletlen se itt vegye a telót. A világgari miatt már úgyis mindegy, az ár viszont nevetséges.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#80453) Gergőke88 válasza Ragnar95 (#80450) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha belegondolsz a 128gb-os 6+ egy arban van a 11-es macbook airel.

(#80454) Cyberpunk válasza Totheground (#80452) üzenetére


Cyberpunk
félisten

+1 szánalmasan magas az árazás. A korábbi Apple mobilok sem voltak olcsók, na de ez? :DDD :N

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#80455) Ragnar95 válasza Gergőke88 (#80453) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Jaja, nagyon durva... Mondjuk a 128GB-os modell Airből is eszeveszetten drága sajna.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#80456) válasza Totheground (#80452) üzenetére



őstag

Egy tökéletes hasonlat - bármennyire is megemelik a cigi árat, megveszik. Ezt hívják függőségek.

Mennyi ma a vese világpiaci ára közép árfolyamon? :D

(#80457) legiaap válasza Cyberpunk (#80454) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mi is azon vaccillálunk, hogy a 6-ost asszonynak az apple store-ból fogjuk megvenni függetlenül mert előfizuval most rosszabbul járnánk. Emelkedett az ára rendesen az 5S-hez képest.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#80458) Ragnar95 válasza legiaap (#80457) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ráadásul pl a Threenél tök sz@r előfizukkal lehet csak megvenni :(((

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#80459) Jojo5 válasza Ragnar95 (#80458) üzenetére


Jojo5
őstag

A cegnel telenor flottaban vagyok, de ott is nevetseges arak vannak...

madgie:az lehet, de a xaros I6+ szerintem tobbet is elmegy mint 4 ora kijelzoido, az I6 viszont az tuti elhasal...es ez a baj :U szutykos 1800mah-es akksi :W

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#80460) Ragnar95 válasza Jojo5 (#80459) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

i5 is simán bír 4 óra kijelzőidőt, sőt, többet is ki lehet hozni belőle és az össze teszt azt írja,h az i6 jobban bírja szuflával, mint az i5.
legiaap: sőt, most nézem, minden szolgáltató csak törlesztőre adja az iPhone-t, egyösszegben kifizetve egyik se, ezt a baromságot :(((

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#80461) legiaap válasza Ragnar95 (#80460) üzenetére


legiaap
nagyúr

Tavaly én úgy vettem a 32-es 5S-t, hogy fizettem 150 fontot előlegnek, amiből vonták az elején az előfizut plussz 200 fontot a telóért. És igy fizetek havonta 32-őt. Ja O2-s vagyok. De utólag belegondolva jobban jártam volna ha azt a 350-et kiegészítettem volna és függetlenül vettem volna meg. Majd ha 6S-t veszek tuti úgy fogom.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#80462) Ragnar95 válasza legiaap (#80461) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

£32 nagyon sok havonta, amikor giffgaffnél £12-t fogok fizetni max és annyiért 250perc+korlátlan SMS+korlátlan net+ingyen hívok giffgaff számokat és a nemzetközi tarifák is olcsóbbak, mintha itthon országon belül telefonálnék...
Threenél van még közel hasonlóan jó csomag, de az £15, nem hívok ingyen hálózaton belül és a nemzetközi tarifáik is drágábbak, cserébe van tethering.
Sajna úgy látom, sehol nem éri már meg szolgáltatónál telót venni :(((

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#80463) Jojo5 válasza Ragnar95 (#80460) üzenetére


Jojo5
őstag

Ismeroseim 4 max 4,5 ora kijelzoidot mondtak I5 eseteben, az I6ra meg azt irtak, hogy nem birja sokkal tovabb mint az I5S :U

Nalunk 2k a legkisebb havidij ez lebeszelheto es 10ft mindenhova a percdij a legnagyobb csomag 3,5k 6ftos percdijjal

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#80464) kali válasza Jojo5 (#80463) üzenetére


kali
legenda

használati mód függvénye, ezért semmi értelme, ha valaki mondjuk 4 órát, más meg 6 órát mond az i5 esetén kijelzős üzemidőre, mind a kettő valós, csak nem azonos használattal.
az i5-nél többet tud kicsivel az 5s, az i6 pedig a gyártó szerint az 5s felett tud kicsivel, a i6 plus pedig az i6-nál is többet, ezek az arányok, a többi meg felhasználó függvénye, de az arányok akkor is maradnak, ha azonos módon használja valaki az eltérő típusokat.
ahogy én használom, nekem jellemzően 8 óra kijelzőt tud az 5s, így a 6 még attól is többet tudna azonos használati móddal, a 6 plus meg pláne.
az arányok sokat elárulnak; link

(#80465) Cyberpunk válasza Jojo5 (#80463) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kijelzőidő az így önmagában semmit sem ér, az csak az ő használatával elért időt mutatja, elég széles intervallumban mozoghat ez másoknál.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#80466) Jojo5 válasza kali (#80464) üzenetére


Jojo5
őstag

Pont ez zavart, hogy az I6+ joval tobbet tud aranyaiban az I6 nal mint az I6 az I5Snel...:U

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#80467) Ragnar95 válasza Jojo5 (#80463) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem 4 órát mindig bír az 5, de inkább 4,5-5-öt, pedig elég durván nyúzom, folyamatos mobilnet+fb+Safari, néha játék is, swarm miatt GPS, szóval simán kihozható ebből jóval több is.
Percdíj engem nem nagyon érint, mert telefonálni viszonylag keveset telefonálok, sosem szoktam túllépni a keretemet, ha egész hónapban az országban vagyok, de amúgy 4k-t fizetek 16ft-os perc és SMS díjjal és 1GB nettel és nem vagyok flottás, ennél nagyobb csomag nem is kéne nekem, főleg, hogy kedvezőbb díjakat csak flottában kaphatnék, de a net ott se biztos,h olcsóbb lenne.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#80468) r3dsnake válasza kali (#80464) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mit kapcsolsz ki azon a telón, hogy 8 órát tud?

(#80469) legiaap válasza r3dsnake (#80468) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mindent.
:DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#80470) kali válasza r3dsnake (#80468) üzenetére


kali
legenda

minden olyat, amit nem használok, mert nincs rá szükségem (link), illetve külsős alkalmazás sincs épp telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#80471) r3dsnake válasza kali (#80470) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mondjuk így sok értelmét nem látom egy i5S-nek.

Amúgy agyalok EZEN, valaki próbált már ilyesmit? Jó dolog a powerbank, de nem mindig tudom magammal vinni.

(#80472) válasza Jojo5 (#80459) üzenetére



őstag

Nexus 4-ben 2200mA akksi volt 4,7" Egy napot kényelmesen elment. Valahol olvastam egy tesztet, ahol az i6+-ra 2 napot mondtak i6-ra másfelet.
Státusz - még semmi sem hiteles

[ Szerkesztve ]

(#80473) Jojo5 válasza r3dsnake (#80471) üzenetére


Jojo5
őstag

Mophie-t dicserik, de en nem ronditanam el a telot, ezert inkabb kicsi praktikus akku lesz a telo melle neke.

SÖ: A Verge-s cikk irta ezt, majd kiderul az eletben, de nekem az I4 delutan 3-ra mar 30%-on volt mindig.

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#80474) kali válasza r3dsnake (#80471) üzenetére


kali
legenda

ilyen szempontból semmi köze a telefon típusának a használat módjához, amikre én használom, azokat tartom csak állandóan bekapcsolva, amikre nincs szükségem, azok meg nem pörgetik feleslegesen a rendszert.
egy 50 e ft-os androidos telefon is beállítható teljes szinkronnal, televágható olyan alkalmazásokkal - elég a facebook és a viber -, hogy pocsék lesz az akkumulátoros üzemidő, meg az is használható úgy, hogy sokkal több készenléti és kijelzős üzemidőt tudjon.

; én az s4 mellett is sírva dobtam el a nexus 4 és 5 telefonokat, ha a kijelzős használat volt a viszonyítási alap, és ha azt figyelmbe veszem, hogy az 5s jobban bírja az s4-nél, akkor hol lenne a nexus 4 és 5... :(

legiaap; miért is? ja, hogy néhányan mindent bekapcsolva hagytok, ha már a betették a rendszerbe, és az sem baj, ha nem veszitek hasznát... értem! :)
telefonálok, sms, mms és imessage megy, lte és wifi böngészés megy, időjárást mutatja, helymeghatározás megy, fényképezés és videózás megy, e-mail megy, térkép megy, zene és videó megy, óra, ébresztés és stopper/visszaszámlálás megy, én főként ezekre használom, ez lenne a kőkorszak?
akkor mi a mai kor?

[ Szerkesztve ]

(#80475) legiaap válasza kali (#80470) üzenetére


legiaap
nagyúr

Atya úristen...kőkorszak amit művelsz.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#80476) Ragnar95 válasza r3dsnake (#80471) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem jóval kényelmetlenebb, mint egy powerbank, mivel összességében alig foglal kisebb helyet, mint a powerbank, cserébe a teló otromba nagy lesz, kényelmetlenebb lesz jóval a használata és még jóval kisebb kapacitást is kapsz vele.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#80477) Zjunior válasza ittakary (#80444) üzenetére


Zjunior
veterán

Tőlem billeghet, nem én sírok miatta!:DD
Felfogtad?;)
Nekem megfelel tökéletes ezért vettem!:)
Aki sír az a haverod...
Neked meg tapasztalatod nincs, csak csipogsz itt:DD
Te honnan tudod?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#80478) legiaap válasza kali (#80474) üzenetére


legiaap
nagyúr

Gyakorlatilag háttérben nem sok appod fut. Én elég sok appot használok és azok mind futnak nálam 24/7. Ha belépek egyből ott van amit akarok nem kell várni, vagy egyből jelez. Weather-nél is be van lőve a helymeghatározás. Átmegyek a város másik végében ahol néha mást mutat, jelez ha van valami. Ezek így hirtelen. Számomra ahogy használod kissé fapados ahogy te használod. Ennyi. Ez kb. olyan, hogy az apple egy Ferrari és te 100-al mész vele, pedig lehetne gyorsabban is menni. Te üzemanyagot spórolsz meg így én meg élvezem a tempót.
:DDD

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#80479) kali válasza legiaap (#80478) üzenetére


kali
legenda

nekem ennyire van szükségem, minden másra notikat...stb használok.
számtalan ismerősöm van, akiknél csak telefonálás, sms/imessage, e-mail és böngészés megy, mégis 5s van nekik, meg lesz jobb is, bár többnyire vezető beosztásban dolgoznak, számtalan más eszközzel körülvéve.

(#80480) madgie válasza kali (#80474) üzenetére


madgie
titán

FB, Viber és Skype mindig, minden telefonon megy nekem. Az i5 és a Moto X sem bírta 4 óra kijelzőidőnél többet igazán nálam. Lassan elmegy a Moto X és nem tudom, mit vegyek. Használt i5 árak nevetségesek ,100 körül próbálják még mindig adni, miközben szvsz 85-nél többet már nem ér egy 16 gigás szolgáltatófüggő i5 (sőt), i5S ehhez képest jobb ár/érték arányban fut, de arra meg sajnálok cirka 130 ezret, mi van még? Újra droidozni nem kéne, WP igazából még úgy sem :(

[ Szerkesztve ]

(#80481) r3dsnake válasza kali (#80474) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Akkor sem látom értelmét így egy ilyen telónak. Nem használod. De ofc nem az én dolgom. Gondolom az apple is így mérte a 8-10 órákat.

(#80482) válasza kali (#80470) üzenetére



őstag

Konkrétan nincs Skypeod, Vibered? Minek akkor smartphone. Készenlétben van egész nap.

Annyit írtok nem tudom elolvasni, millió mást is csinálok :D

Nexuson már akkor ART-ot használtam ami hozta az ios optimalizalasat. Ezért is volt jó üzemidőm.

[ Szerkesztve ]

(#80483) kali válasza madgie (#80480) üzenetére


kali
legenda

iphone vonalon maradva, nincs nagyon sok lehetőséged, de a méret kompromisszumos lesz, nem?

r3dsnake; a gyártó tiszta rendszeren mér, meghatározott beállítások és feltételek mellett, az már nem érdekli, hogy a felhasználó utólag miket telepít, azoknak milyen hozzáférést engedélyez...stb.
használom, leírtam, hogy milyen sok mindenre, nekem azokra van szükségem, de attól még lehetek igényes a működésre és a minőségre, nem?
amennyiben többre lesz szükségem, akkor is adott lesz a lehetőség, de egyszerűbb kikapcsolni vagy nem használni egy funkciót, mint telefont cserélni, ha hirtelen szükség lenne valami olyanra, amit a gyengébb nem tud.

; elég/megfelel a hagyományos telefonálás és a facetime, nem vagyok már fiatal, hogy skype és viber alkalmazásokkal "bohóckodnak" az ismerőseim, akikkel meg sokat beszélek, azokkal díjmentesen.
amiket korábban leírtam használati módomat, azokhoz kell egy jó okostelefon.
nincs egész nap készenlétben a telefonom, ezért is mindig az egyik elsődleges szempont a kijelzős üzemidő, leginkább az lte netezés és e-mail miatt.

[ Szerkesztve ]

(#80484) icecave


icecave
nagyúr

Most nem azért, de a skype minden egyes frissítéssel csak szarabb lesz. iPadon, droidon, mindenen. Egyre bugosabb, fagyosabb, stb. iOS-en is ezt tapasztalom, nem csak roboton. Kész káosz az egész. Ha a családom nem ezt használná, tuti rég leszedtem volna mindenhonnan. Viszont az idősebbeket tuti nem fogom tudni átállítani másra, örülnek, hogy ezt megtanulták kezelni.

Megvette a Microfos, azóta "kampó" :D

[ Szerkesztve ]

(#80485) r3dsnake válasza icecave (#80484) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

WP-n már be se lehet lépni Skype névvel, csak ha összekapcsolod a fiókod egy hotmail címmel. Ezzel szívnak a WP-s ismerőseim, pláne ha régebben összekapcsoltad másik fiókkal, sehogy nem jöttünk még rá hogy lehet másik címhez rendelni. iOS-en, Droidon, PC-n beenged normálisan skype névvel, végülis csak a saját userjeivel cseszik az MS. :D

(#80486) ittakary válasza legiaap (#80475) üzenetére


ittakary
nagyúr

:K

(#80487) legiaap válasza (#80482) üzenetére


legiaap
nagyúr

Annyit írtok nem tudom elolvasni, millió mást is csinálok :D
Én így vagyok az Xbox One topikkal. Nem lépek be egy napig azt lesz 500hsz a semmiről.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#80488) kali válasza ittakary (#80486) üzenetére


kali
legenda

most megyek edzeni, addig szedjétek össze a gondolataitokat, hogy mit és miért kellene még használni!?!?
iskolások és nagyon fiatalok inkább ne, nem vagyok már fiatal (cset)elek, illetve játszani sem szoktam. :N

(#80489) válasza icecave (#80484) üzenetére



őstag

Az egy dolog de ha nem frissíted kitilt a rendszerből, nem enged belépni sem. Pedig sok alternatívája van már.

(#80490) judas13 válasza (#80347) üzenetére


judas13
addikt

A kártyaméreten én már ma sem nevetek, csak a megfelelő tudást kell majd még belerakosgatni és mondjuk kihajthatóvá stb tenni a megfelelő használathoz.

Egyébként pont ma láttam egy kínai second brandes telót 5000mA-es aksival!! Kamilláztam nem kicsit.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#80491) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Modern Prisons
találó :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#80492) madgie válasza kali (#80483) üzenetére


madgie
titán

Nem vészes a 4", sőt. Jó, az igaz, hogy alig nagyobb készülékházba a Moto belerakta a 4.7"-t is (ez megint nem sikerült az Apple-nek, az i6 egy egész centivel magasabbra sikerült), de stock droid ide, vagy oda (igen, SÖ, ART-tal) nekem ez még mindig nem iOS.

Hekkeljem ide, berheljem oda, amit igazán piszkálni kéne, azt nem lehet itt sem (pl. képernyő kalibrálás), az appok is sokszor butábban vannak megoldva (UI szempontjából meg aztán végképp).

Szóval tényleg valami szifon lesz ebből valamikor.

(#80493) kali válasza madgie (#80492) üzenetére


kali
legenda

a 4" nyilván jó, arra céloztam, hogy a két 6-os már nagyobb méret, pláne a plus.

[ Szerkesztve ]

(#80494) madgie válasza kali (#80493) üzenetére


madgie
titán

Ja, értem.

(#80495) válasza madgie (#80492) üzenetére



őstag

Akkor is én nyertem, mert már a bemutató után elhatároztam. :D viszont i6 alatt számomra minősíthetetlen az iPhone. Ha valaki vissza olvas - az i5 idejében váltottam 4,7 Nexusra és akkor mondtam, hogy akkor jövök vissza ha az Apple is kijön ezzel a mérettel. Akkor is kiröhögtek. :D Most eljött az idő. Már csak meg kell várni a 2 kört.

Amúgy droidon tudsz képernyőt kalibralni, de csak ajánlott kódokból, mert ha nem elb@szod.

[ Szerkesztve ]

(#80496) GALARDO válasza (#80495) üzenetére


GALARDO
addikt

Én is ötnél váltottam, valahogy nem jön be az a telefon.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#80497) válasza GALARDO (#80496) üzenetére



őstag

Pedig ugyan az mint az i4 - az Apple legszebb sorozata - de az 5 az elnyújtott keskeny kijelzőjével, a sérülékeny festéssel, a kijelző anomáliákkal nem jött be. Amúgy az i4 dizánjában pont a vastagság robosztussag volt a nyerő ami az 5-ből hiányzott. A 6 egy teljesen más irány, mások a szerethető vonásai.

(#80498) GALARDO válasza (#80497) üzenetére


GALARDO
addikt

+1

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#80499) Tibee86 válasza (#80497) üzenetére


Tibee86
veterán

A bemutató óta keresem azokat a vonásokat, még mindig nem találtam meg. :D
Ezerszer szebb telefonnak tartom az 5S-t, mint ezt a 6-os szériát. :F

[ Szerkesztve ]

(#80500) madgie válasza (#80495) üzenetére


madgie
titán

Nem, nem tudod kalibrálni. LCD-t tudsz finomhangolni, AMOLED-et nem, mert teljesen máshogy kell (az LCD metódus a feketék felől kezdi "felszürkíteni" a kijelzőt).
Sok mindenért utálom a Samsungot, de a képernyőprofiljai nagyon jók.

Amúgy egyetértek a dizájn dologban, nekem sem volt kedvemre való az alumínium játék i5 az acél-brutál i4 után.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.