Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Gabó75


Gabó75
senior tag

Sziasztok!

Igen, kaptak rendesen a Facebookon, hogy még elég gáz a KK. Nekem iOcean G7-em van, aminek sajnos nincs itt topikja, remélem nem baj, ha néha benézek. :-)
G7-re is gáz a legújabb KK, mert a tárcsázóban, névjegyekben ott vannak a kínai írásjelek stb.
Felraktam, de így nem nagyon tetszik. :-)
Ment is vissza a legutolsó 4.2.2
Én Titanium Backup-t használok, így elég hamar be tudom lakni az új romot.

(#152) citkar válasza Gabó75 (#151) üzenetére


citkar
addikt

Próbáltál más tárcsázót, vagy megszokásból maradnál a gyárinál?
Gondolom másnál "normális" betűk lennének.

(#153) Gabó75 válasza citkar (#152) üzenetére


Gabó75
senior tag

Nem szeretnék másik launchert, de azért is raktam vissza, mert a play áruház sem akart semmit betölteni, pedig a wifi rendben volt. Szóval ment vissza a legutolsó
4.2.2.

(#154) citkar válasza Gabó75 (#153) üzenetére


citkar
addikt

Másik launcher nem kell, de ha más miatt úgy is a 4.2 jobban működik, akkor mindegy, reméljük javítják a 4.4-es problémákat.

(#155) bodnarzoltan válasza citkar (#154) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Reméljük rendberakják a 4.4-et, mert grafikailag frankó lenne. Egy picit elkapkodták a kiadást!

(#156) techfan


techfan
csendes tag

Sziasztok! Egy friss, magyar Iocean X8 teszt került ki a Napidroidra: http://napidroid.hu/iocean-x8-teszt/

[ Szerkesztve ]

(#157) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

Most olvasom az Iocean facebook oldalán, hogy valóban visszavonták a kitkat-et, mivel bug-os volt. Dolgoznak a javításon és jövő héten talán már meg is lesz a javított verzió.

(#158) cil101 válasza bodnarzoltan (#157) üzenetére


cil101
tag

:C

(#159) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

Ma akartam a viber-en hanggal beszélni és csak kihangosítva működött. A kihangosító gomb meg nem volt aktív és csak kihangosítva lehetett beszélni. Valaki tud erre megoldást?

(#160) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

Felkerült újra a 4.4-es rom! Valaki próbálta már? Érdemes váltani rá?

(#161) citkar


citkar
addikt

Én hétfőn rendeltem egy X8 mini pro-t, ha valakit érdekel, egy hónap múlva (kb.) érdeklődhet.

(#162) Tetran válasza citkar (#161) üzenetére


Tetran
csendes tag

Nekem eddig a rekordom minidealról 7 !!!nap!! 7. napon a postán átvehettem. Ez Augusztus végén volt.

(#163) Tetran válasza bodnarzoltan (#160) üzenetére


Tetran
csendes tag

Bocsánat hogy ennyire inaktív vagyok a fórumon. Nem szokásom nézegetni. Ha felkerült a javított 4.4 én felrakom, ha nem ma, majd holnap.

(#164) citkar válasza Tetran (#163) üzenetére


citkar
addikt

A facebookon is arra utaltak, hogy egy javított 4.4-es ROM került fel, mert valóban visszakerült az oldalukra.

(#165) bodnarzoltan válasza citkar (#161) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Biztosan frankó lesz a készülék, én mindenképpen kíváncsi vagyok majd a véleményedre. A sima X8-al nagyon meg vagyok elégedve!

(#166) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

Én a múltkor is egyből felraktam a 4.4-et, és utána meg mehetett vissza a 4.2 mert nem volt az igazi. Nem tudom, hogy most sikerült e teljesen rendbe rakniuk a 4.4-et, vagy még mindig van benne bug. Ha már minden frankó csak akkor akarnám felrakni. Nem akarok megint költözködni oda-vissza! :D

Ha valaki felrakta, kipróbálta akkor kíváncsi vagyok a véleményére!

Köszi!

(#167) hanslanda


hanslanda
tag

Sziasztok

Ha jol latom akkor van 09.19-i 4.4-es ROM?
Hogy muzsikal?
Egy ilyen telefon beszerzesen gondolkozom.

Udv

(#168) citkar válasza bodnarzoltan (#165) üzenetére


citkar
addikt

Kicsit butább a mini család. Két dolgot sajnálok ezekből: a fényképezőt és tapintásos (vagy klikkelős) képernyőfeloldást.
Azon filóztam csak meg lehet szokni a nagyobbat, de néha már ez a méret is kicsit nagy, nem akartam tovább fokozni, így némi kompromisszummal megrendeltem a mini pro-t, ahogy megjelent (mert csak a múlt hét második felében láttam rendelhető formában).
Nem is tudom milyen ROM-mal fog jönni, nem ragaszkodok a 4.4-hez, de ha lesz jól használható kipróbálom természetesen. Egyebekben (leginkább külsőre és a SoC + memória) ugyanolyan, ahogy láttam.

(#167) hanslanda:

Most került fel új, némileg javított ROM, de erről még kevés a tapasztalat.
Ha amúgy közelebbről megnéznéd, láttam, hogy a pingdigitál hivatalos forgalmazó, talán ki is van állítva (100k kb az ára, annyi, hogy ez hivatalos magyar garanciát is jelent, ahogy értelmezem, nem Kínába való visszaküldőset).

[ Szerkesztve ]

(#169) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

Végül felraktam az új 4.4-es romot. Elsőre ami nem tetszik: telefonkönyv, tárcsázó;a főképernyőn alulra most csak 4 ikont lehet kirakni a menügombbal együtt, szóval igy már a menü mellé csak 3 programot tudok berakni.

(#170) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

sziasztok!
az lenne a kérdésem, hogy valaki használ közületek X8 Minit? mi a tapasztalata, véleménye? :) köszi :)

(#171) citkar válasza Bjorngolf (#170) üzenetére


citkar
addikt

Minit nem (tudomásom szerint itt senki), de én a héten rendeltem egy Mini Pro-t az 1949dealről, ha érdekel pár hét múlva érdeklődj.

(#172) hanslanda


hanslanda
tag

sziasztok

2 napja mint boldog X8 tulajdonos ... majd irok bovebben amint belaktam igazabol a kicsiket.
Addig is egy BIGUP a Pingdigitalos arcoknak, nagyon segitokeszek voltak :)

(#173) Tetran


Tetran
csendes tag

Én el szeretném adni a sajátomat. Ha esetleg itt valakit érdekel.

(#174) tekknopit


tekknopit
csendes tag

Sziasztok!

Új telefon beruházát tervezem a közel jövöben (1-2hét). Két lehetséges befutóm van, az egyik a x8 mini pro illetve a másik egy ZTE v5 Redbull.Látom még senkinek sem érkezett meg az x8 mini proja,nagyon kiváncsian várom a véleményeket illetve a teszteket. Én Sokat fotózom,szóval nekem elsődleges célom egy elég jo képminöséget produkálo kamera lenne. Játék abszolut nem érdekel,viszont láttam hogy a Facebook sokaknál nem müködött. Ha az x8 mini prora esne a választás az elvileg már 4.4.2vel jön, és úgy tudom hogy ott már javítva van a Facebook hiba is? Illetve szerintetek érdemes-e 10ezer jó magyar forinttal többet ölnöm az x8 mini proba vagy maradjak inkáb a ZTE v5 redbulljánál. ZTE elég jo képeket csinál,ott 13mpx a kamera. X8-al készitett képeket láttam eddig csak,megoszlik a véleményem.Némelyik kép tényleg még pc monitoron is jól néz ki,némelyik meg tiszta homály.Ez csak beálitás kérdése lehet?
Akinek megérkezik az x8 mini pro dobjon fel pár képet,kiváncsi vagyok mit tud a 8 mpx.

Kérlek segítsetek hogy az általam használni kívánt dolgokra melyik teló mellett döntsek inkább.
X8 mini pro 200 dollár a V5 Redbull pedig 170 dolla.
Tanácstalan vagyok :( ZTE mellett azért döntenék mert jobb a kamera illetve régebb óta kint van és nem irnak arrol sem rosszakat,viszont az x8 mini pro ilyen teljesítménnyel ennyiért szenzácios fogás lenne.

(#175) citkar válasza tekknopit (#174) üzenetére


citkar
addikt

8 magos telefon kapható hasonló árban, bár a 2/32GB memória is jó pont az Ioceannél.
Az X8 szerintem jó képeket csinál, bár csak teszt képeket néztem, de nekem tetszettek. Persze ez is szubjektív, valamint létezik jobb képeket készítő mobil is, de az átlagnál jobb. Nos az X8 mini pro még csak most jött ki, de várhatólag nem lesz ilyen jó, ha megjön lövök pár képet, ennyit meg tudok tenni. Szerintem élvezhető lesz, ha az X7 szintjét hozza nekem megfelelő, az átlagnál az is jobb volt szerintem (illetve a mai napig is).

Ami miatt mindenképp megéri, az a külső, a dizájn nekem nagyon tetszik. De hát ez is "kinek mi" kategória.
Az X8 mini prot én az 1949dealtől rendeltem 185 USD-ért kb.
Ha a fényképező fontos...akkor nem tudom melyik a jobb :D
Esetleg ha ráér s tudsz szánni rá többet várj, hátha a Meizu MX4 mini dual sim-es lesz.

[ Szerkesztve ]

(#176) tekknopit válasza citkar (#175) üzenetére


tekknopit
csendes tag

Nagyon kiváncsi vagyok tényleg milyen lesz a mini pro! Húz a szívem nagyon az iocean fele,csak még annyira új tényleg hogy rendes review sincs még róla sehol.Nagyon szép a designja nagyon tetszik ez a minimál stílus. Semmi csicsa semmi cifraság. Egyszerű és letisztult az egész telefon. Ha jó képeket fog csinálni illetve a hangszoro se fog recsegni full hangerön akkor nem kérdés hogy melyiket választom :) Amit tudsz tesztelj le majd rajta.

(#177) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Valaki tud egy kis felvilágosítást adni, hogy mi a különbség a X8 mini és az X8 mini pro között?
Köszi: )

(#178) citkar válasza Bjorngolf (#177) üzenetére


citkar
addikt

Az X8 miniben 4, míg a mini pro-ban 8 magos SOC van, a többi fő paraméter megegyezik, ez biztos...lehet más nincs is, a kamerákról (vagy a többiről) egész pontos leírást nem láttam, mindkettő:
"8MP BSI 2nd generation rear camera captures high quality pictures
5 Layer Lens Coating including blue glass filters to take perfect photos
Support focus-tracking system, face detection, zero shutter delay,
voice capture and Beautification technology.".

De az X8-ban mindkét kamera jobb, illetve az elülső is autofocus-os.

[ Szerkesztve ]

(#179) Bjorngolf válasza citkar (#178) üzenetére


Bjorngolf
tag

Nálam a kamera nem létkérdés :) Igazából tanácstalan vagyok mert az Iocean X8 mini, Iocean X7S és a Coolpad F1 között vacilálok hogy melyiket vegyem.

(#180) citkar válasza Bjorngolf (#179) üzenetére


citkar
addikt

Az X8 mini és az X8 mini pro között nincs 50 USD (sőt, talán csak 25-30) különbség, ennyit megér az újabb, gyorsabb SoC szerintem. Amúgy azt vedd, amelyik jobban tetszik, mindegyik jó telefon, apró különbségek biztos vannak, de hát tökéletes telefon úgy sincs. Annyi szólhat a Coolpad mellett, hogy talán többen vettek ilyet itt a fórumon (de lehet másik Coolpaddal keverem,).
Bevallom engem a külseje fogott meg az Iocean készülékeknek, kicsit többe került az X7 a többi hasonló tudású telefonnál (20-30 dollárral), de jobban tetszett és végül is elégedett vagyok vele (a GPS ratyi, de az utóbbi időben már nem panaszkodtak rá, szóval erre is jobban oda figyelnek ezek szerint).

[ Szerkesztve ]

(#181) Bjorngolf válasza citkar (#180) üzenetére


Bjorngolf
tag

Nálam sajnos az a 30-50 USD sokat számít :/ 170 USD a plafon nálam. Abban az X8 mini és a X7S benne van a Coolpadal egyetemben. Mindhárom készülék tetszik.

(#182) citkar válasza Bjorngolf (#181) üzenetére


citkar
addikt

186 USD-ért rendeltem hétfőn, gondolt át. 16, áfával bő 20 USD a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#183) Bjorngolf válasza citkar (#182) üzenetére


Bjorngolf
tag

Honnan rendelted annyiért?

(#184) citkar válasza Bjorngolf (#183) üzenetére


citkar
addikt

Az 1949deal-ről, akkor 10% kedvezmény volt (most csak 6, így 198 USD), illetve valami facebookos like miatt is adott pár USD kedvezményt.

De egy hete jelent csak meg, ha vársz jó eséllyel belefutsz valahol hasonló (190 alatti) árba azt gyanítom.

[ Szerkesztve ]

(#185) m3gtr


m3gtr
senior tag

Október 3.-án rendeltem meg az X8 drágaságot, de pont bele futottam egy nem rövid, majd egyhetes Kínai ünnepbe, ezért csak 9.-n tudja feledni . Angliába 165+16 font szállítás 3-7nap AliExpressen. Külsőre nagyon tetszik és remélem a GPS is jól működik mert az nagyon kellene. Már nagyon kíváncsi vagyok és remélem tuti lesz.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#186) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sziasztok!

Én is csatlakoztam egy X8 minivel. Hát ahhoz képest hogy ez mini, jó nagy tepsi! :Y Sajnos nem túl nyerő dolog a rendszert innen-onnan összeszedni, így hiányosak a magyar fordítások még erősen benne (már nem sokáig). Ugye gondolom nem kell mondanom a korábbi tulajoknak, hogy CM11 fut rajta gyárilag, némi MIUI injektálásával, illetve kapott pár featuret a LewaOS alól is.

A nagytesóban a naptár widget magyar esetleg? Nem fordítom le, ha esetleg már valaki ezt elfogadható minőségben elkövette, ugyanis irgalmatlan sok szöveg van benne... :Y

[ Szerkesztve ]

(#187) citkar válasza Keeperv85 (#186) üzenetére


citkar
addikt

Sima mini vagy mini pro-t vettél?
Az 5 colnak megfelelő méretű, megközelítőleg 14x7 cm-es.
Fóliát láttál valahol, ahol rendelhető? Nem tudom a hátuljára érdemes-e (lehet-e) tenni vagy csak az elülső felszínére.

A magyarítással kapcsolatban voltak problémák (X8 esetében is, aztán nem tudom mennyire javították), többen lecserélték a gyári böngészőt és naptárt leginkább emiatt, de olyan riasztó dolgot nem olvastam, remélem nem lesz vele komoly gondod.

Egy mini pro-t várok, már úton van, de elég sokára adták fel...remélem azzal se lesz komoly gond :)

[ Szerkesztve ]

(#188) Keeperv85 válasza citkar (#187) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tudomásom szerint ez egy fehér mini. Legalábbis a menü alapján. Fólia van a dobozban gyárilag (?), illetve egy műanyag "ház" ami körülöleli a készüléket. Ezen felül töltőfej, kábel és a kis tű, amivel a sim tálcát lehet kinyomni. Ennyi.

Magyarítás: a naptár totál angol, de a Google megoldása legalább ennyit tud. Ki lesz cserélve arra. A rendszerben itt-ott maradt hiányosság: pl. a toggle menü kezelése, vagy a "reboot" opció. Látszik, hogy azok, amiket valahonnan "szereztek".

No de ez:

Ezen besírtam... Sajnos nem tudom az időjárás widget honnan "jött", de az is teljesen angol. Még...

Nem tudom mennyire publikus infó, de talán ha nem említem meg a cég nevét, annyit elmondhatok, hogy az a megtisztelő feladat jutott nekem, hogy az idehaza forgalomba hozott modellben ezeket a hiányosságokat felszámoljam. Ezért van nálam. Illetve ezért marad is nálam.

[ Szerkesztve ]

(#189) citkar válasza Keeperv85 (#188) üzenetére


citkar
addikt

Örülök, hogy valaki tovább csiszolja. Az X7 esetében is egy fórumtárs által magyarított ROM-ot használok, teljes megelégedettséggel, de hozzáteszem sokáig használtam a gyárit (problémamentesen), csak angolul, akkor még nem is volt benne magyar nyelv.
Nincs információd, mini pro-val kapcsolatban hasonló hiánypótlásra számíthatok?

[ Szerkesztve ]

(#190) Keeperv85 válasza citkar (#189) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nincs egyelőre és az a helyzet, hogy még ehhez elég sok rom elérhető már most is, arra gyakorlatilag nem láttam még semmit... Azt sem igazán tudtam még behatárolni, hogy a pro verzióba mivel adnak többet, az alapnál, mivel a különféle források eltérő infókat adnak. Már több helyen láttam ugyanis, hogy a mini is 8 magosként van megjelölve, pedig a gyártó szerint ő csak quad core és nem a mali 450-es, hanem a 400-as gyorsító van benne...

Rákérdezek, ha szeretnéd, hogy mini pro várható-e idehaza is forgalmazásban. :K

(#191) citkar válasza Keeperv85 (#190) üzenetére


citkar
addikt

A mini és a mini pro között (amennyire összeszedtem az infókat) csak a SoC különbözik, 4 (6582-es), illetve 8 (6592-es) magos van. A 8 magos mini elírás lehetett, a hivatalos oldalon elég egyértelmű, illetve a facebook oldalukon korábban megérdeklődtem...csak korábbra ígérték a mini prot.
A mini pro bő két hete vált elérhetővé és pont a kínai ünnep miatt nem is indult postának egy bő hétig, ez állhat a ROM-ok hiánya miatt. Az Iocean telefonokhoz elég sok ROM-ot láttam korábban, gondolom ehhez is lesz.

Hátha forgalmazzák majd idehaza is, elvileg nem régóta van egy hivatalos Iocean forgalamzó, csak hát Kínából olcsóbb megrendelni (és nekem jó tapasztalatom volt a kínai, sőt magával az Iocean szervizzel is), de kicsit bújtatva arra akartam rákérdezni nem-e csinálsz egy 4.4-es ROM-ot a mini pro-hoz is :D
Gondolom használható lesz a gyári is, nem is feltétlen a magyar nyelv csiszolgatása érdekel, hanem az apró hibák kiküszöbölése, amik azért elő- előfordulnak.

[ Szerkesztve ]

(#192) Keeperv85 válasza citkar (#191) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tudod mi a helyzet: dual sim + MTK processzor. Nem éppen modbarát környék egyik sem. Bár látom a mini-re van valami CM11 is (mármint: azon felül, hogy mint írtam a gyári is az csak ügyesen be lett csomagolva a teló mellé más köntösbe), de hogy abban hogy megy pl. mindkét kártya, azt megnézném. Szerintem sehogy...

Ez a naptár fordítás, ha nekiállok, kemény meló lesz úgy érzem: 1023 sor... :Y:W

(#193) citkar válasza Keeperv85 (#192) üzenetére


citkar
addikt

Mélyebbre én nem látok bele a ROM-ba, azt hittem a gyári androidból hozták ki némi külső változással az X8 (vagy mini vagy mini pro) ROM-jait, de valahogy csak kezeli a két kártyát...legalábbis erre nem panaszkodtak.

(#194) Keeperv85 válasza citkar (#193) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem, ez messze nem a gyári droid. :N Annyira nem, hogy a témaválasztó egy az egyben a CM kódútja, a zseblámpa dettó (mondjuk azt kicseréltem már itt frissre), a toggle menü kezelése a MIUI alól jön, a settings pedig a LewaOS-ből merít. A készülék sebessége ennek függvényében valami irgalmatlan. Úgy száguld rajta a KitKat, hogy még úgy is meglep, hogy volt nálam egy ideig egy Nexus most. Ám ez valami egészen elképesztő...:Y

A gyártó könnyen megoldja a CM implementálását. Nem az AOSP kódot használja, hanem a CM kódot. Így is, úgy is patchelni kell, mert MTK támogatás alapban nincsen, de hát mindegy igazából mit. A CM-ban is érintetlen az AOSP kódút...

(#195) citkar válasza Keeperv85 (#194) üzenetére


citkar
addikt

Hát remélem a mini pro sem lesz lassabb :)
Ha lesz rá lehetőséged és csak támogatlak, hogy azt is próbáld majd ki és ügyködj a ROM-jával.

(#196) Keeperv85 válasza citkar (#195) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Levágtam a simkártyám hozzá... hát megizzadtam bele. Se vonalzó, se nyomtató... beállítottam a notit, hogy pont akkorában mutassa, aztán szemre... :Y

(#197) citkar válasza Keeperv85 (#196) üzenetére


citkar
addikt

Valahol ingyen vágnak...persze nem hétvégén :)

(#198) szedo149


szedo149
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek ár/érték arányban mi éri meg jobban: Iocean X8 vagy THL 5000?
Köszönöm előre is a válaszokat.

(#199) m3gtr válasza Keeperv85 (#196) üzenetére


m3gtr
senior tag

[link]

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#200) Keeperv85 válasza m3gtr (#199) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Köszi, ám már nincs több kártyám, amit szét kéne vágni. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.