Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) citkar


citkar
addikt

Az Iocean X7 utódja, az Iocean X8 tulajok és érdeklődők topikja.

[ Szerkesztve ]

(#2) bodnarzoltan válasza citkar (#1) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Én itt vagyok és leszek is! A továbbiakban ezt a fórumot is figyelemmel kísérem. Remélem idővel egy jó kis pörgős fórum lesz, és jó közösség, társaság jön össze!

(#3) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

A trackingem úgy néz ki, hogy "order in transit"..... Remélem tényleg úton van a csomag. A Magyar és a Svéd posta oldalán még nem látszik a csomag, de a 17track és a trackitonline is azt írja hogy úton van. :DD

(#4) citkar válasza bodnarzoltan (#3) üzenetére


citkar
addikt

Jön az, de hát valamikor későn frissítik, a lényeg, hogy közeledik :)

Én meg a facebook oldalán követem, mikor jön a 900-as, de még nincs konkrétum :/

[ Szerkesztve ]

(#5) bodnarzoltan válasza citkar (#4) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Jobb lett volna nekem is a 900-as mivel vodás vagyok. Most nekem a thl w8+ sem tudja a 900 MHZ-et és semmi gondom nincs belőle. Nagyvárosban lakom, itt mindenhol van 2100 mhz, ha esetleg pecázok valahol messzebb, vagy utazok, akkor meg van EDGE, azon is megkapom az emaileket, meg a viber üzeneteket is. Netezni nem nagyon szoktam csak wifi-ről mivel elég kevés a havi adatforgalmam. (wifi meg van mindenhol ahol nap közben huzamosabb ideig tartózkodom, ha meg nem vagyok wifi közelben akkor meg amúgy is rohanok és nincs is időm netezni :) ) Így végül nekem nem volt elsődleges szempont a wcdma:900mhz

(#6) citkar válasza bodnarzoltan (#5) üzenetére


citkar
addikt

Igazából a következő előfizetésem ugyan vodás lesz, de flottás csomag, kevés nettel, így elgondolkodtam egy másik hálózaton kis netcsomaggal amellé a másik amúgy feltöltőkártyás SIM-re. Ha nem jön 900-as és jók lesznek a tapasztalatok valószínűleg akkor is beszerzek egyet, csak várok kicsit.
Tetran kollégával beszéltél? Ő a Minidealről rendelt.

(#7) bodnarzoltan válasza citkar (#6) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Nem beszéltem vele, majd ha megérkeznek a telefonok biztosan megvitatjuk a dolgokat itt a fórumon.

(#8) tajner10 válasza bodnarzoltan (#7) üzenetére


tajner10
tag

Melyik a jobb az iocean x7s vagy az x8 mert nem láttam különbséget?

(#9) tajner10 válasza tajner10 (#8) üzenetére


tajner10
tag

Hol tudok profilt keresni mert őt keresném: Hungobungo

(#10) citkar válasza tajner10 (#8) üzenetére


citkar
addikt

Nem látsz különbséget? Pedig elég látványos, hát ehhez nem tudok mit hozzáfűzni :)

(#11) citkar


citkar
addikt

Nem tudom mennyire tekinthető hivatalosnak a Facebook, de hátha:
Iocean Mobile Official All of Octa -core phones will be upgraded to Kitkat.

(#12) Tetran válasza citkar (#11) üzenetére


Tetran
csendes tag

Én a Gizchina forumot követem óránként és ott én is olvastam arról, hogy az összes 8-magos MTK megkapja a KitKatot

(#13) Tetran


Tetran
csendes tag

[link]

Elég dögös a Z1 mellett :)

(#14) citkar válasza Tetran (#13) üzenetére


citkar
addikt

Változtattál avatart?:)

(#15) xhege


xhege
addikt

Sziasztok!

Nagyon felkeltette az érdeklődésem ez a telefon. A specifikációja jónak tűnik, a dizájn nagyon ott van. A márkát nem igazán ismerem. Milyenek ezek az Iocean telefonok? A 2650-es aksi nem gyengécske a készülékhez? 5,5" felett általában 3000 feletti aksikat szoktak adni.
Milyen fotókat lehet vele lőni?
Igazából a Huawei 3X és e között dilemmázok, de közbeszólhat még a Hongmi Note is :DDD
Honnan és mennyiért rendelhető most?
Kíváncsian várom a véleményeteket.

[ Szerkesztve ]

(#16) citkar válasza xhege (#15) üzenetére


citkar
addikt

A 2650-es akku szerintem elegendő lesz, nyilván a valós 3000-es jobb lenne, de nem kell szégyenkeznie ennek sem.
A SoC elegendő, a telefon minősége alapvetően jó lesz, engem a GPS érdekel, az volt a gyengéje a korábbi (jelenlegi) Iocean telómnak. A fényképezője is érdekel, de szerintem az is megfelelő lesz, kicsit a mérete zavar, (kb. 16x8 cm) de annyira tetszik, hogy valószínűleg rendelni fogok egyet.
A jelenlegi 850/2100-as, de ígértek 900/2100-t is.
Kínai üzletekben 300 USD körül mozog (kicsit alatta) (+áfa), de hungobungo nekem korábban összesen 310ért hozott volna.
Szóval, ha a GPS nem fontos (bár remélem az is jobb lesz) rendelj nyugodtan!

A Huawei elég minőségi telókat csinál, úgy látom a többiek hozzászólásai alapján, de a megjelenés szempontjából Iocean viszi a pálmát.
Már páran rendeltek (X8-t), várj kicsit s kiderül mik az első benyomások.

[ Szerkesztve ]

(#17) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

Eddig így néz ki a rendelésem! Nem is igazán tudom, hogy most akkor merre is jár pontosan a csomag. :))
Még csak most hagyta el Kínát? (De akkor "oder in transit" 10napig előtte. Hová utazott addig?)
A térképen meg Németország Dörverden-t, Posten utcát mutatja a csomag helyének.
Csak várok türelmesen. Svéd posta amúgy!

30.04.2014 05:00
Data about your parcel registered
0.5 Value:5, HUNGARY 0

01.05.2014 20:30
Electronic notification of shipment
0.5

01.05.2014 21:00
Order in transit
0.5

10.05.2014 22:38
Left sorting center
0.5

11.05.2014 00:30
Magyar Posta
Send item abroad (Export)

11.05.2014 11:38
Posten
Acceptance from partners
Sweden Post, Direct Link, Singapore (SGSINN)
0.5 kg Rekommenderat brev

11.05.2014 11:38
Magyar Posta
Send item abroad (Export)

(#18) xhege válasza bodnarzoltan (#17) üzenetére


xhege
addikt

Honnan és mennyiért rendelted?

(#19) xhege válasza citkar (#16) üzenetére


xhege
addikt

Köszönöm a választ.
Igen a megjelenése ennek nagyon ütős az biztos. Mondjuk engem a beépített aksi is aggaszt kicsit, mert ha bármi gond van nem cserélhető. (Nem mintha eddig bármelyik telómban cserélni kellet volna :D )
Kíváncsi leszek az első benyomásokra valóban, mert pl a jelenlegi Hongminál a GPS például villámgyors. Pár másodperc alatt talál holdat netes rásegítés nélkül. A 900/2100 sem lenne baj, mert vodás vagyok és kellene a 3g.
No kivárom a tapasztalatokat. Még egyszer köszi :R

(#20) citkar válasza xhege (#19) üzenetére


citkar
addikt

Valahol olvastam, tesznek fel videót, hogy hogyan veheted le a hátlapot vagy ki az akkut, ha jól értettem, lehet árulnak majd olyan hátlapot, amiben az akku benne van, vagy valami.

#17) bodnarzoltan

Közel van, Eu-n belül, örülhetsz :)

[ Szerkesztve ]

(#21) bodnarzoltan válasza xhege (#18) üzenetére


bodnarzoltan
tag

1949deal.com $290 (kaptam egy kupont egy kis alkudozás után. Akkor még presell volt. Csak másnap lett aktív. A chat en elmondta a kínai, h másnap már érkezik a készlet belőle. Erre én ajánlottam neki, hogyha ad egy kis kedvezményt akkor azonnal megrendelem, meg kapnak a facebookon egy liket-t. Így adott egy kupont kódot.)

(#22) bodnarzoltan válasza citkar (#20) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Lehet h megúszom az afa-t? Vagy még a magyar posta is átnézi a csomagokat és bekérheti a papírokat? Ebből honnét tudni, hogy merre a csomag? Azt sem tudom, h a svéd posta milyen útvonalon viszi a csomagokat, valamint hogy hol vámolják. Csak várok türelmesen és izgulok, hogy mi lesz!

(#23) xhege válasza bodnarzoltan (#21) üzenetére


xhege
addikt

Ügyes! :)

(#24) bodnarzoltan válasza bodnarzoltan (#17) üzenetére


bodnarzoltan
tag

17track-on igy néz ki a rendelésem. Semmi változás már 1 hete. Merre lehet a csomag?

Transporting
Destination Country - Hungary(Normal Tracking)
Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/05/18 07:47:25
2014-05-11 11:38, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-05-11 00:30, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
Origin Country - Sweden(Normal Tracking)
Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/05/18 07:47:25
2014-05-11 11:38, Order departed from sorting hub
2014-05-11 00:00, Posten, Direct Link, Singapore, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad.
2014-04-30 18:00, Order Shipment recorded

(#25) xhege válasza bodnarzoltan (#24) üzenetére


xhege
addikt

Nyugi! Nekem volt hogy 3 hétig nézegettem a "Célországba elküldve" státuszt.

(#26) bodnarzoltan válasza xhege (#25) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Akkor 1 hét már eltelt! Vagyis a feladástók számítva 2 hét!

(#27) bodnarzoltan válasza bodnarzoltan (#26) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Célországba megérkezett, az X8. Kíváncsi vok, h mikor kapom meg. Gondolom a vámolástól függ. Ha nem kérnek be adatokat, akkor lehet h már a héten megjön szerintem. Végre már közeledik. :C

(#28) xhege válasza bodnarzoltan (#27) üzenetére


xhege
addikt

Alakul ez! :C
A vám megúszása nem jellemző mostanság :W , de legyen szerencséd!

(#29) citkar válasza bodnarzoltan (#27) üzenetére


citkar
addikt

Igen, a GPSt próbáld ki mihamarabb, kíváncsi vagyok mit alkottak azzal :)

(#30) Tetran


Tetran
csendes tag

Ismét 11 nap alatt megérkezett a rendeléstől számítva az országba a telefon (minideal). Hétfőn érkezett meg a célországba azóta nincs változás.

Gizchina készített egy rendes tesztet
[link]

Nem vártam a kamerától azt, hogy GalaxyS5 képminőséget fogunk kapni, de azért egy átlag kínai kamerát gondoltam azért lefog körözni. A xiaomi hongmi 160 dollár értékű telefon fényévekkel szebb fotókat készít mint ez.

Na de majd élesben kiderül, ha jóval jobb minőséget kapok mint a jelenlegi THL W8 telefonom, akkor már megnyugodtam :)

Off: igen lecseréltem az avatárom, voltam fodrásznál :)

(#31) Tetran


Tetran
csendes tag

Ha megúszom a vámot és nem lennék elégedett vele, lehet megpályázom az UMI X3-at, abbba egy 5 lencsés Sony optikát szereltek bele és egy 3150-es akkumulátort helyeztek el :) Csak folyamatosan tolják ki az értékesítését, április végére ígérték de már lassan június van.

Illetve a Jiayu G6-ról tudtok valamit? A 3 villanóvaku nagyon csábító, a 3500-as akksiról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#32) citkar válasza Tetran (#30) üzenetére


citkar
addikt

Ahogy néztem a képeket az átlag kínai minőséget hozza a kamerával, de ez elég relatív, hogy kinek mi az átlag :)
Kíváncsi vagyok nagyon a tapasztalatokra.
Ez a teló szerintem nagyban a külsőség miatt fog menni: szép.

(#33) xhege


xhege
addikt

Tény és való, hogy Hongmim sokkal jobb képeket csinál :(((
Az aksi sem annyira meggyőző. Huawei 3X-et rendelek inkább azt hiszem.

(#34) Tetran


Tetran
csendes tag

Persze majd élesben minden kiderül, érzéseim szerint holnap csönget a postás és vámmentesen adja át a készüléket :)

Van egy dolog amit még életemben nem próbáltam az pedig a rootolás.

Erre az x8-ra mindenféleképp felszeretném tenni majd a MIUI V5-t. Tudna majd benne valaki segíteni? :)

(#35) citkar válasza xhege (#33) üzenetére


citkar
addikt

Kézbe kaptad az X8-t?
mert addig nehéz megtudni melyik milyen.
A Hongmi nagyon jó valóban, de hogy ez hogyan viszonyul hozzá? Ki kell próbálni, remélem hamarosan megkapja valaki már, szerintem nekem megfelelő lesz a kamera, van rendes fényképezőm, ha minőségi képet akarok, de a jelenleginél jobb GPS-t szeretnék, amihez jó hír, hogy egy G7 tulaj nagyon elégedett vele (GPS téren is).

[ Szerkesztve ]

(#36) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

Trackitonline.ru
19.05.2014 13:38 Magyar Posta
Import (Item arrived at country of destination)

Posta.hu:
2014.05.19. 13:38 Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

Ez volt hétfőn, és azóta semmi. Egy hét alatt semmi sem történt!
Tetran, esetleg te már megkaptad a telefont? Neked hogy áll a tracking?

(#37) citkar


citkar
addikt

Akinek megjött és rootolni akarja így megteheti.

(#36) bodnarzoltan:
Nem a kedvencem nekem se a magyar posta :) Szerintem már (munka)napokon belül megkaphatod.

Más:
Június második felére ígérnek 900/2100 MHz-es X8-t, csúsznak ezek szerint egy hónapot...vagy többet.

[ Szerkesztve ]

(#38) bodnarzoltan válasza citkar (#37) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Köszi a root videót. Le is töltöttem a progit!
Jó lenne ha ma hozná a postás, mert akkor a hétvégén volna időm nyomkodni. :DD

(#39) Tetran


Tetran
csendes tag

Tegnap telefonáltam és azt mondták ott van náluk a csomagom és éppen osztályozzak. Celorszagba megérkezett státusz ma megváltozott vamkezelesre és reggel 5kor el is küldtem a számlát. A levél meg is érkezett ma reggel.

(#40) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

Nekem pont most változott a tracking a trackitonline-on.
23.05.2014. 05:55 Local mail tracking.

Ez mit jelent? Eddig még semmi vámolásos bejegyzés nincs.

(#41) Tetran válasza bodnarzoltan (#40) üzenetére


Tetran
csendes tag

Azt olvastam a külföldi rendelések topikban, hogy rá pár napra hozta a postás, ha a posta oldalán is kivan írva, hogy célországba ékórkezett, ugyanakkor sokaknak eltűnt a csomagja ezután a státusz után.

Beírtam a keresőbe a jelenelgi státuszodat, nézzd meg te is hátha pontosabb infot tudsz szerezni. Reméljük napokban megkapod !

(#42) bodnarzoltan válasza Tetran (#41) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Ugyan ezt olvastam én is. A posta annyit mondott, h Mo-n van a csomag és nem sokára megkapom. De még nincs a városban ahol lakom.

(#43) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

Sziasztok! Ma meghozta a postás a csomagot! Még a telefon is benne volt.... :DD
Teljesen le van merülve, 1% os volt a töltöttség, így egyből ki is kapcsoltam. Töltöm estig utána meg belerakom a kártyát!
Tetran, a te csomagod hogy áll?
Szép napot!

(#44) citkar válasza bodnarzoltan (#43) üzenetére


citkar
addikt

Várom a tapasztalatokat: navigáció, fényképek, root működik-e, próbálgasd aztán írd le, töltsd fel, had lássuk milyen :)

(#45) bodnarzoltan válasza citkar (#44) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Nem vagyok valami nagy tesztelgetős, de a GPS-t kipróbálom, root-ot is. Bár elsőre jó lenne egy teljes mentés a szoftról! Azt mivel és hogyan lehet? A mostani telón CWM-el mentettem.

(#46) citkar válasza bodnarzoltan (#45) üzenetére


citkar
addikt

A mentés bizony jó dolog, cappa tud segíteni, illetve a blogjában van leírás, de sajnos az nekem sose jött össze, amikor ROM-ot cseréltem mindig volt más fórumtárstól (ugyanolyan telefonról) működő ROM és CWM, így az enyém fölösleges volt :)
De mindenképp érdemes menteni vagy kérni, valahol megosztják a gyári ROM-ot, akár a webshop, vagy akár az Icocean.
A GPS mellett pár fényképet is lőj vele (sőt, ha van másik teló/fényképező azzal is lehetne, hátha segít a megítélésében, ahhoz képest milyen.

De az első benyomás milyen volt, anyaga, kézbe jól fogható, szép?

Jól értem, összesen 290 USD volt, semmi egyéb költség? A külső borítást nem fotóztad le, hol került be Eu-ba, Belgiumban és Svéd postával?

(#47) bodnarzoltan válasza citkar (#46) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Igen. 290 dollár volt. Kaptam hozzá egy kemény tokot. A kicsomagolásról készítettem videó felvételt. Amúgy külsőre, anyag használatra nagyon frankó. Az első benyomás :DD. Cooool! Svéd postával jött. Nem tudom, h hol lépett be az euba. Majd megnézem a csomagolást, hátha van valami rajta. Amúgy a csomagoláson rajta volt, h mi van a csomagban, de nemszúrt szemet nekik.

(#48) xhege válasza bodnarzoltan (#47) üzenetére


xhege
addikt

Gratulálok! :C
Én már kicsit off vagyok itt, mert megrendeltem a Huawei 3X-et, de nagyon érdekelnek majd a tapasztalataid. A külső biztos odaver élőben, mert képeken nagyon szép telefon.

(#49) citkar válasza bodnarzoltan (#47) üzenetére


citkar
addikt

Nekem is jött Svéd postával és nekem volt egy belgiumi matrica rajta, valószínűleg a tiéden is van egy Eu-s matrica.

(#50) xhege válasza citkar (#49) üzenetére


xhege
addikt

Ebben az esetben a vámot simán meg lehet úszni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.