Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) shabbarulez válasza Rent (#18) üzenetére


shabbarulez
őstag

A 10GE nem vonal hanem egy switchnek egy portja, hogy konkrétan milyen vonalak vannak mögötte azt nem tudhatod. Lehet pl. 2x2.5Gbps, több GE, de lehet persze akár több 10GE is, ez már az Invitel infrastruktúrúráján múlik.

Közted és e 10GE port között igen sok hálózati útvonal van, amik kapacitásáról semmit nem tudsz, de garantáltan nem végig 10GE. A rézkábeleden a DSLAM és a modemed között olyan kapacitást kapsz majd amit rézkábel minőségi jellemzői megengednek. A DSLAM-tól tovább közös vonalon még tovább DSLAM-on lógó előfizetőkkel. Ez újabb IP DSLAM-oknál jellemzően gigabit, régi ATM-es eszközöknél E3(34Mbps), STM-1(155Mbps). Utána eze a vonal is aggregálódik gigabit, STM-4 v. 16(622Mbps v. 2.5Gbps) esetleg 10GE kapacitásokba gerinchálózaton, de ott már adott régi összes netfelhasználójával osztozni kell.

Az pedig hogy 2-3-4x-ésre emelik a sávszél, nem jelenti azt hogy az adatforgalom is így fog nőni. Az felhasználók döntő többségénél ez semmilyen forgalom növekedést nem fog okozni. A BIX diagrammot pedig az össz felhasználó által generált adatforgalom rajzolja meg. Egy ilyen emelés után 20-30%-nál nagyobb adatforgalom emelésnél több nem nagyon lesz, szóval a 10GE bővel elég. Egyébként is rövidesen nagy valószínűséggel a Pantel 2Gbps adatforgalma is erre a portra fog átkerülni, ahogy az Elender forgalom is anno beleolvadt az Euroweb portra, az Euroweb port meg az Invitelbe. A Pantelba is beleolvadt a Hungarotel. Most pedig hogy már mind a HTCC-é ez a kettő is egybe fog olvadni.

(#52) Totyi válasza shabbarulez (#51) üzenetére


Totyi
őstag

Végre...Te kellettél ide. :DDD

(#53) MPXe válasza Rent (#29) üzenetére


MPXe
csendes tag

Hol lehet megnézni, hogy mennyi az adatforgalmam az Invitelnél?

(#54) LeslieG Jr. válasza MPXe (#53) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Hali! :)

Itt : [link]

MOD: Ja bocs te nem is ezt akartad hanem az adatforgalmad. :( De lol vagyok már nem figyelek. :))

[Szerkesztve]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#55) shabbarulez válasza Rent (#25) üzenetére


shabbarulez
őstag

INRUO 1. sz. mellékletében fel vannak sorolva fő kábelrendezők, a DSLAM-okat jellemzően ide rakják.

[link]

(#56) Chip válasza Reag3nS (#47) üzenetére


Chip
aktív tag

ADSL modem Siemens ADSL E-110
Az első 3 lépéssel nincs semmi gond.

De amikor beírom adsl akkor invalid command-ot ír ki.

Lehet (nagyon valószinű), hogy én hagytam ki valamit de ez a telnetes dolog nekem nagy új.

(#57) bozont válasza Reag3nS (#47) üzenetére


bozont
veterán

Próbálkoztam én is, de mikor a jelszót kellett volna megadni, hiába nyomogattam bármelyik billentyűt nem reagált. :( Esetleg valaki tud a ZTE ZXDSL 832-es modemről infót szolgáltatni?
Elviekben bírja a 8/512-t vagy sem?

(#58) Reag3nS válasza bozont (#57) üzenetére


Reag3nS
senior tag

ha jelszót írod be akkor nem fogja mutatni, de beveszi.

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#59) bozont válasza Reag3nS (#58) üzenetére


bozont
veterán

Ah, értem, akkor még egy jelszóra is szükségem lenne, mert azt nemtudom és a guglival is csak a 831esét találtam meg, próbálkoztam is mondom hátha beírja, csak bugos vagy valami, de nem fogadta el.

(#60) Reag3nS válasza bozont (#59) üzenetére


Reag3nS
senior tag

passz.

minden modemnél más. meg szolgáltatótól is függ. nekem valami comtrend modemem van, egy tcomnál lévő user mondta neki is ilyen van neki mind a kettő test volt (felhasználónév/jelszó). hát nálam nem. nekem jelszó más volt. ezért mondom hogy próbálgatni kell alapvető jelszavakat. nem fognak nehezet megadni. vagy megadják a modem nevét, vagy egyszerű számsor, ilyesmiket próbálj. nekem a számsor volt a jelszó :D

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#61) ALI_G


ALI_G
veterán

lehet már volt.

4. Az Invitel szolgáltatási területen vásárolt ADSL sávszélessége is növekedni fog?
Az ADSL sávszélesség Invitel primer körzetekben történő megemelésének lehetősége még műszaki felmérés alatt áll. A bővítés időpontja és mértéke nagymértékben az ügyféligényektől függ.
Az Invitel a primer körzeteiben történő esetleges sávszélesség változásokról pontos tájékoztatást fog adni minden meglévő és leendő ügyfelének.

[link]

mod: látom a #2-ben is ez van, sorry :D Lényeg, küldjük az e-maileket, vagy írjunk olyan progit, ami 5 pervenként ír egy mailt az invitelnek, hogy emeled a sávszélt vazze ;]

[Szerkesztve]

(#62) vicces válasza ALI_G (#61) üzenetére


vicces
addikt

magyarul nem nagyon lelkesedik az invitel a téma iránt.
szerintem nem lesz itt lófasz se nemhogy 80000gigabit/nanosecundumos net

:)

(#63) Rent


Rent
senior tag

marciusban lesz invitel teruleten savszel bovites.

(#64) woodpaul válasza Rent (#63) üzenetére


woodpaul
őstag

Hát ez jó hír... Tehát épp akkor, amikor végetér a 3000ft/hó-s akció. Így dupla akkora sávszélességért dupla annyit fogok fizetni. :D

Androidő

(#65) Reag3nS válasza Reag3nS (#41) üzenetére


Reag3nS
senior tag

hmmm... javult az snr érték...

[link]

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#66) gorlin válasza pisti (#11) üzenetére


gorlin
őstag

Szerintem a Szörny Rt-ből van.Ez volt a fő gonosz,tudta változtatni a színét.

(#67) gorlin válasza Reag3nS (#65) üzenetére


gorlin
őstag

Ezt az SNR értéket a modemből kaptad?Így elvileg tudsz következtetni mennyit bír majd a vonalad?

(#68) Reag3nS válasza gorlin (#67) üzenetére


Reag3nS
senior tag

onnan kaptam igen

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#69) FR33


FR33
aktív tag

üdv !
Edimax br 6104k modemem van , hogy tudom én is letesztelni ?

(#70) FR33 válasza FR33 (#69) üzenetére


FR33
aktív tag

Jajj bocsánat ,elirtam :) Akarom mondani Comtrend ct-5071e modemem van aminek nem tom a felhnév jelszavát :( De neten sem találok rá utalást

(#71) Liberator


Liberator
tag

Emeljenek már sávszélt! ;]

(#72) Liberator


Liberator
tag

Egyébként , még egyik Invitelesnek sem emeltek? :F

(#73) DarkByte


DarkByte
addikt

Sziasztok! Nem tudjátok, hogy Invitel területen van olyan lehetőség mint a T-Com területeken hogy lehet telefonszolgáltatás nélkül kérni DSL-t? Gondolkodunk rajta a barátaimmal itt Szegeden hogy az albérletben lecseréljük a WLAN netünket valami komolyabbra, csak még egyenlőre be akarjuk várni az esetleges sávszél emelést. :)

(#74) Reag3nS válasza DarkByte (#73) üzenetére


Reag3nS
senior tag

tcom mondta hogy náluk lesz, de nem most majd 2007 ben később...

mivel invitel mindig ugyanazt a lépést teszi mint tcom ezért igen valószínű itt is lesz, de később...

mivel invitel ugyan úgy emel mindig mint tcom, csak fáziskésésben, (pár hónappal később) ezért ebben az esetben is biztos késni fog...

nézzed a tcomos infókat, hogy ott mikor csinálják, és utána fogják itt is.

de ez a kérdés már volt

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#75) Nightmare válasza Reag3nS (#74) üzenetére


Nightmare
senior tag

Tisztelt Ügyfelünk!




Tájékoztatjuk, hogy az Invitel primer körzetekben az ADSL sávszélesség-emelésének lehetősége műszaki felmérés alatt áll. A bővítés mértéke és időpontja elsősorban az ügyféligényektől függ.

Pontos tájékoztatást várhatóan február első felében tudunk adni.

Köszönjük megértésüket!



Kellemes időtöltést és jó szórakozást kívánunk!



Tisztelettel,


Invitel Zrt

Ez jött ma;de másnak is.Telefonon érdeklődve a válasz is hasonló;lesz emelés;időpontot nem tudnak, a technikai felmérés folyik.Az emelés elméletben ugyanaz lesz;tehát a sebességek megegyeznek majd.
Ez jó hírnek számít;tehát lesz;csak ki kell várni.

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#76) Reag3nS válasza Nightmare (#75) üzenetére


Reag3nS
senior tag

ha visszaolvasnál, akkor láthatnád, hogy valakinek van invitelnél dolgozó ismerőse, és konkrétumot nem mondott, de mondta hogy márciusban lesz.

úgyhogy nem kell fosni! :D csak legyetek türelmesek

[Szerkesztve]

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#77) Nightmare válasza Reag3nS (#76) üzenetére


Nightmare
senior tag

Vhogy mintha én is ilyesmit mondtam volna... :U

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#78) Reag3nS válasza Nightmare (#77) üzenetére


Reag3nS
senior tag

igen deennek az információnak már rég birtokában vagyunk. sőt én nem is kételkedtem abban hogy lesz e emelés itt is vagy sem. tudtam ha tcom emel invitel is... mások jöttek csak itt a rémhírekkel

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#79) DarkByte válasza Reag3nS (#74) üzenetére


DarkByte
addikt

Telefon nélküli net már van TCom területen, legalább is az Actel szolgáltat ilyet: [link] Csakhát Pesten van és punktum :( Remélem hogy tényleg az Invitel is lép hamarosan ez irányban is.

(#80) Reag3nS válasza DarkByte (#79) üzenetére


Reag3nS
senior tag

valami olyasmit hallottam, hogy általánosan köteleznek mindenkit, hogy ne kelljen külön telefonvonal is a nethez. vmi hatóság... aztán lehet behalu-ztam :D

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#81) DarkByte válasza Reag3nS (#80) üzenetére


DarkByte
addikt

remélem jól hallottad :) had kötelezzék csak őket ;]

(#82) Nimrod válasza Reag3nS (#80) üzenetére


Nimrod
addikt

Valóban törvényi szinten akarják erre kötelezni a szolgáltatókat, de most konkrétumot hirtelen én sem tudok.

(#83) gorlin


gorlin
őstag

A következőt szeretném megkérdezni tőletek:
A hwsw-n olvastam hogy érdemes azt a szűrőt amit a szerelő hozott betenni már a modem elé is :F Mert különben lehet hogy lassab sávsélességbe sorolnak az emelés során.
Szerintetek?

(#84) LeslieG Jr. válasza gorlin (#83) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Hali! :)

Hát rosszat nem teszel vele ha a szűrőt berakod, mert nem hiába hívják annak ami. De én mindenképpen azt ajánlom hogy tedd be a szűrőt. :R

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#85) gorlin válasza LeslieG Jr. (#84) üzenetére


gorlin
őstag

Hát beraktam azt a szűrőt amit a szerelő itthagyott.Azt mondeta hogy akkor használjam ha a házban máshol is telefonálni akarok.Betettem az ADSL modem mögé és meg sem nyikkant a NET:)
Ez a szűrő nem aza a szűrő...
Nem tudja valaki hol tudok venni ilyen szűrőt?

(#86) Chip válasza gorlin (#85) üzenetére


Chip
aktív tag

Így csináltad?
telefonkábel ---> szűrő ---> modem ---> PC

(#87) Reag3nS


Reag3nS
senior tag

nekem a szerelő csinálta meg, mikor bekötötte a netet.

jön a házba a telefonvonal, belemegy a szűrőbe, szűrőből meg jön a telefonba egy megy a modembe egy.

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#88) kircipeti válasza rongaucho (#3) üzenetére


kircipeti
senior tag

Nalam ugyanez a helyzet, de nekem teloban azt mondtak, hogyha leszerzodok ujra 1evre, akkor kapok ebbol az 5376Ft-bol meg 500Ft kedvezmenyt, inkabb megvarom a duplazast es hogy mit lep majd a Szigetnet.

(#89) Boexy válasza FR33 (#70) üzenetére


Boexy
csendes tag

Szia! Próbáld meg: felh.név: root , jelszó: 12345

Szerintem működni fog. Csaó! :D

(#90) gorlin válasza Chip (#86) üzenetére


gorlin
őstag

Nem.
Aljzat->Szűrő->telefonKábel>modem

(#91) gorlin válasza Chip (#86) üzenetére


gorlin
őstag

Szia!

Ezek szerint így nem jó?

(#92) szeva000 válasza Nightmare (#75) üzenetére


szeva000
addikt

Ne reszkess,meglesz a sávszél csak kis nyugi.

(#93) Male válasza gorlin (#90) üzenetére


Male
nagyúr

A szűrőre rá van írva, hogy onna mi-hová menjen...

Van a 3 csatlakozós, az aljzat->szűrő-> egyik csati a telefon, másik a modem.

Nekem nemrég valamit alakítottak, így az aljzat egyik csatijából egyből a modembe megy (valami pici feketét kiszerelt elötte az aljzatból, és talán betett a helyére mást... nem láttam pontosan :) ), az aljzat másik csatijából megy egy kisebb fajta szűrőbe, és abból tovább a telefonba.

Szóval több féle szűrő van, és nem egyformán kell őket bekötni... Ha a neted jól megy telefonálás közben is, és a telefonban nem hallasz mindenféle zajokat amikor használod a netet, akkor jól van bekötve.


Emelgetéshez mindenki beírkál különböző értékeket, itt az enyém: [link], hátha valaki mond rá valami hasznosat :)
Van egy számolgatós oldal is: [link] (a T-s topicban találtam), ide beírva az értékeket elvileg megadja, hogy mit bír a vonal.

(#94) FR33 válasza Boexy (#89) üzenetére


FR33
aktív tag

belépni belép ...köszi :) de adsl parancsra ki is irkál még parancslehetöséget...pl adsl stop , connection meg ilyesmi ... de a mon-t nem fogadja el :(

(#95) Scobbyka


Scobbyka
tag

Nekem ZTE XDSL 832-es modemem van. Sikerült már valakinek belelépnie, mert nekem nem megy pedig próbálkoztam már párféleképpen. Ha valakinek sikerül, megírná nekem is. Előre is köszike.

Scobby

(#96) bozont válasza Scobbyka (#95) üzenetére


bozont
veterán

Nekem is ilyen van, de sajnos még semmi eredmény. A 831eshez találtam felhasználónevet meg jelszót, de az nem jó, ehez semmit :( Bár sztem nem lehet ez olyan rossz modem, nem tartom kizártnak, hogy még a 8/512-t is bírja. Nekem most 2megás netem van, eddig semmi gondom nem volt vele. :R

(#97) gorlin


gorlin
őstag

Én ZTE 831-re ezt a kettőt találtam.
Lehet hogy valamelyik működik 832-ön is
User ID: ADSL
Password: expert03

Username: ZXDSL
Password: ZXDSL

(#98) gorlin válasza Male (#93) üzenetére


gorlin
őstag

Köszönöm!

Nekem akkor szerintem olyan van ami csak a telefonvonalnak szűri a jelet.
Megnézem az értékeket és ha túl alacsony folytatom a szűrő beszerzést hátha javít valamit.

(#99) Windows NT


Windows NT
tag

Üdv.

Nem tudja e valaki, hogy a XII kerben emeltek e már valakinek és kb mikorra várható?
Én eurowebes vagyok amit most megvett az invitel.

Két gép van megosztva routerrel a modem 360T a router DI 604 ez nem gond, hogy router mögött vagyok? /mármint beállítás vagy valami/

És lenne még egy kérdésem aki jobban ért hozzá az kérem válaszoljon, hogy is van ez, itt és más fórumokon is olvastam, hogy valami sciptet engednek szabadjára és az állítja át a modemeket? Valaki kicsit eltudná bővebben magyarázni legalább nagyvonalakban, hogyan is megy ez mert hozzám még nem ért el és érdekelne is, hogan is működik a dolog.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv: Windows NT

Eredeti Windows Valódi Előny!!! Hamis Windows Valódi Hátrány!!!

(#100) Male válasza Windows NT (#99) üzenetére


Male
nagyúr

Ha Invitel terület lett, akkor még nem fognak emelni... semmi hivatalos információ nincs még.

Az, hogy router mögött vagy, nem befolyásol semmit ebből a szempontból.

A script náluk fut, és nem nálad... a felhasználóknál csak annyi történik, hogy a modem újra felépíti majd a kapcsolatot a szolgáltatóval, csak már az új sebesség értékekkel.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.