Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) R3laX válasza Orlin (#27450) üzenetére


R3laX
addikt

Dorog
60/8 VDSL

Nálam 2018 januári bekötéstől működött normálisan kb 4-5 hónapig, amíg meg nem vette a Digi (67megabit 60 helyett, multiplayer játékokban 27 ping). Utána, most már 1 éve lett belőle 55megabit. Gamekben 35 ping esténként, vagy hétvégén 55-60-80 packetlost-okkal, amíg újra nem indítom a modemet(néha ez sem segít). Qrvára nem értem, hogy 10-15 éve volt stabil 33 pingem, akkor miért visszafelé fejlődünk.

Voltam bent Dorogon a Diginél. Egyes utcákban, családiházaknál már kötik az optikát. UPC területen, ami eléggé nevetséges, mivel ott eddig is volt már gyorsabb net. Azt mondta a hölgy, hogy a társasházak vszeg később kerülnek sorra, mivel nehezebb a kiépítés, nincs melósuk.
Szórólapozniuk nem szabad, hogy megmaradjon a versenyképesség :O. Mivel? Ezzel a drága instabil trágya lassú fossal? Már elnézést :). (hogy dögölnél meg invitel :U )

Tegnap esti multi gamelésem is egy újabb idegösszeroppanással ért véget.

[ Szerkesztve ]

(#27452) Lauda válasza R3laX (#27451) üzenetére


Lauda
félisten

Bejelentetted az invitelnél, hogy ilyen lassú lett a neted?

(#27453) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Szigetszentmiklósi invitelpont tegnapi infója szerint kedd-szerda körül tudnak kiadni digimobil sim kártyákat és mobiltelefonokat. Minden készleten van, de valami gubanc van a rendszerükben és emiatt nem tudnak kiszolgálni. Akinek sürgős az Tököl, Csepel és Campona.

(#27454) R3laX válasza Lauda (#27452) üzenetére


R3laX
addikt

Elküldtem őket már annyiszor ez az 1 év alatt. Tegnap is írtam nekik, utána sztem központilag újraindították a modemet, erre képesek. Nem foglalkoznak semmivel. Szüleimnél lassan 20 éve van már ADSL, még a 384-es nettel is max 33 stabil pingem volt Quake3-ban anno. TV nálam Digi, direkt ne terhelje ezt a trágyát(még csak sima koax van, max 4Mbites nettel mehetne) . Amint lehet otthagyom őket és a szüleim is. Versenyképesség pf. :)

[ Szerkesztve ]

(#27455) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog

A dunaweb.hu oldala az invitel-re irányít át engem, és most a host-om is dunawebes.

(#27456) supercow


supercow
őstag

Invitel.hu-n szerintetek mikor lesz használható infó a csomagokról? Szánalmas hogy hetek óta “technikai okok” vannak

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#27457) Lauda válasza supercow (#27456) üzenetére


Lauda
félisten

Az a része amúgy sem ér sokat, célravezetőbb felhívni őket.

(#27458) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Eddig 15-e környékén jött meg mindig az Invitel számla, ehhez képest ebben a hónapban már tegnap megérkezett. Másoknak is?

;) - The Power of the Light Side

(#27459) l.skywalker válasza Anonymus23 (#27458) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen. De 30-a a fizetési határidő.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#27460) Anonymus23 válasza l.skywalker (#27459) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az nem gond, én nem szoktam ezekkel pöcsölni, be szoktam azonnal fizetni, csak érdekes volt, hogy ilyen hamar megérkezett!

;) - The Power of the Light Side

(#27461) Lauda válasza Anonymus23 (#27458) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem is megérkezett.

(#27462) gézu


gézu
őstag

Újabb inviteles bravúr. A júniustól beígért új csomagok sehol. Bezzeg a zsé beszedését előrehozták, azzal tudtak sietni. :U

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#27463) zzola válasza gézu (#27462) üzenetére


zzola
félisten

Milyen új csomagok?
Hol írtak erről?

(#27464) l.skywalker válasza gézu (#27462) üzenetére


l.skywalker
félisten

Láthatóan az átállás, összeolvadás nehézségekbe ütközik. Szerintem ez elnézhető nekik egy ekkora esemény idején. De lehet, hogy csak én vagyok ilyen megértő :DDD

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#27465) zzola válasza l.skywalker (#27464) üzenetére


zzola
félisten

Csak Te vagy ilyen elnéző... :DDD

(#27466) l.skywalker válasza zzola (#27465) üzenetére


l.skywalker
félisten

A jámbor szív és a friss levegő tesz jobb emberré :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#27467) Lauda válasza gézu (#27462) üzenetére


Lauda
félisten

Nem hoztak előbbre semmit. Csak előbb kiküldték a számlákat. A fiz határidő nem változott.

(#27468) gézu válasza Lauda (#27467) üzenetére


gézu
őstag

Szerinted hányan fognak rányomni a gombra pusztán azért, mert előbb jelenik meg a számla? Sokan. Magyarán, kvázi előrébb hozták. Legalábbis sokaknak.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#27469) gézu válasza zzola (#27463) üzenetére


gézu
őstag

[link]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#27470) Lauda válasza gézu (#27468) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

(#27471) zzola válasza gézu (#27468) üzenetére


zzola
félisten

Akik nem tudnak olvasni, azok mindenképp. Ja, azoknak kártyájuk sincsen.
Igazad van, az emberi fszság határtalan!
Én egy nappal sem fogom hamarabb kifizetni..

[ Szerkesztve ]

(#27472) Anonymus23 válasza gézu (#27468) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem tudom neked a bankod mennyi kamatot ad a le nem kötött betétre, kb nulla :)
Értem az elvet persze, aki eddig is befizette amikor megjött a számla, az a pár nem nem számít, aki meg megvárja a FH-t, az úgy is meg fogja várni.

;) - The Power of the Light Side

(#27473) kisapa válasza l.skywalker (#27459) üzenetére


kisapa
senior tag

És bónusznak egybe számlázták le a májusival.Igaz a hosszabbításkor az ügyintéző utalt rá, hogy lehet csúszás a számlázásban ezért nem ért váratlanul. :N

(#27474) l.skywalker válasza kisapa (#27473) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nekem ilyen jellegű problémám nem volt.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#27475) R3laX


R3laX
addikt

Mi a teendő akkor, ha hétvégéken, illetve esténként belassul a net, de a szerelő délelőtt hétköznap tudja csak megnézni? Tegnap hív, hogy bejönne, mert megkapta a hibabejelentést. Nem értem rá, de azért megnézte a társasházban a jelet, nem tapasztalt semmi hibát (cserébe azért a ZTE H168n VDSL modemet központilag belőtték nekem defaultra elveszítve a wifi beállításaimat). Holnap megin kijön, vszeg délelőtt stabil lesz a net, ilyenkor mit kezdjek vele? Hétvégén 22 megabitre leesett a letöltésem, ez a 60/7.5-ös VDSL netem garantált 25 megabitje alatt van.

(#27476) taki01 válasza R3laX (#27475) üzenetére


taki01
őstag

Lőjél pár screenshotot a vonaladatokról a modemben és a speedtest-ről.

(#27477) R3laX válasza taki01 (#27476) üzenetére


R3laX
addikt

Csak holnap tudok.

(#27478) Lauda válasza taki01 (#27476) üzenetére


Lauda
félisten

A vonaladatokat látják budaörsön is, hogy szarakodik néha a vonal.

(#27479) taki01 válasza Lauda (#27478) üzenetére


taki01
őstag

Ja de az esetek 90%-ba sz@rnak rá és nem nézik vissza.

[ Szerkesztve ]

(#27480) zzola válasza R3laX (#27475) üzenetére


zzola
félisten

Akárhányszor belassul, jelentsd be!
Vagy nyittasd újra a hibajegyet!

Addig kell b@szogatni őket, amíg stabil nem lesz!

(#27481) R3laX válasza zzola (#27480) üzenetére


R3laX
addikt

Köszi, holnap meglátjuk mit mond a szerelő.

(#27482) ballazol válasza R3laX (#27475) üzenetére


ballazol
senior tag

Úgy rohad a szolgáltatásuk, ahogy a lelkük... :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#27483) Castell válasza ballazol (#27482) üzenetére


Castell
aktív tag

+1

Nálunk azzal kezdődött, hogy a bekötést rontották el, nem megfelelő elosztót raktak be ill. csillapítók alkalmazása is rossz volt. Kijöttek másodjára, kisebb kábelezési munka volt csak, de egy napig működött minden. Harmadjára sikerült nekik megcsinálni, viszont a nem vagyunk elégedettek teljes mértékben.

Internet:

Modem-router páros (technicolor csoda). Térerőben és sebességben nagyon gyenge, egy 10 éves G-s router simán hazavágja. A letöltést nem nagyon szereti wifi-n, mert sokszor összecsinálja magát a modem-router. Beállítási opció nem sok van, még egy fix IP címet sem tudok "kiosztatni" egy eszköznek. Kértünk cserét, de ugyanaz a tünet. Valószínüleg firmware-t kellenne rajta frissíteni, de az jelenleg nincs.

TV:

Szerintem az egyik legrosszabb a piacon lévők közül. Hiába digitális, ami nem HD az kegyetlen kockás még messziről is. A hang is gyenge. Szomszéd településen a kisebb szolgáltató sokkal jobb minőséget ad. A CI modul örvedentes, pláne, h nincs plusz áramforrás és távkapcsoló, viszont az EPG sokszor nem megy rendesen.

Az árazás egyébként rendben van, de az ár-érték arány mutató nem valami jó.

(#27484) kabelmania27 válasza Castell (#27483) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Internetnél próbáld meg ezt.
Ennyire nem rossz a tévé szolgáltatás, itt rendben van a hang, és kép sem rossz, a hd adások rendben vannak, és az sd adások is nézhetőek.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Ha megírod a modem értékeket meg tudjuk írni kell-e szakadástól tartanod.
Általában mmwo vagy tratec osztót szoktak bekötni a modem elé, ha nem erős a bejövő jel érdemes cserélni splitterre, anno nálam sem volt tökéletes tratec osztóval ezért cseréltem splitter+hpfre azóta rendben van.
Összefoglalóban le van írva pár dolog ami hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

(#27485) ballazol válasza Castell (#27483) üzenetére


ballazol
senior tag

Sajnálom. Remélem, lassan leengedhetik a rolót. ;]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#27486) supercow


supercow
őstag

invitel.hu "Rendszerünk úgy érzékeli, hogy az Ön számítógépén AdBlock, vagy hasonló hirdetésszűrő rendszer működik." miféle maximális felhasználói élményről beszél ez? inkább lenne az oldalon tartalom :((( majd biztos kikapcsolom az adblockert a kedvükért ;]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#27487) Anonymus23 válasza supercow (#27486) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha jól rémlik az előugróablak tiltás miatt kellett kikapcsolni az AdBlockert nem a hirdetések miatt.

;) - The Power of the Light Side

(#27488) steele80


steele80
senior tag

Invitel ip tv-n a tv2, Sport1,2 Digi1-3 nálam valamiért nagy minőségromláson ment át. Most nézem a Sport1-en az NL meccset HD-ben 4K tévén és pixelesedik elég csúnyán. A FHD tv-n meg már gagyi kategória. A többi csatorna rendben van még az SD-k is. Néhány hónapja még nem volt ennyire szar. A net ingadozás itt is megvan estére kelvén 15-20 Mbps-re beesik hatalmas pinggel, igy multizás nuku. Azt gondolta volna az ember, hogy majd a digi fúzióval csodák lesznek, de úgytűnik nem.

(#27489) taki01 válasza steele80 (#27488) üzenetére


taki01
őstag

Vannak problémák a Invitelnél, mert Digis emberkék nem nagyon értenek a DSL és az IPTV technológiához és a legtöbb helyen azért van szolgáltatás minőség romlás.

[ Szerkesztve ]

(#27490) zzola


zzola
félisten

Most este hazaérve nincsen itthon internet, TV működik.
Bejelentettem, azt jött vissza, hogy: hiba, modem nem szinkronizál.
Ilyen hibát még nem is láttam! Besz@rt a modem?

Már meg is javították!

Ezek jó értékek?

[ Szerkesztve ]

(#27491) kabelmania27 válasza zzola (#27490) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.

(#27492) zzola válasza kabelmania27 (#27491) üzenetére


zzola
félisten

Miután írtam, elment a net és csak most van újra kapcsolatban a modem...

(#27493) l.skywalker válasza zzola (#27492) üzenetére


l.skywalker
félisten

De az értékek jók voltak :DDD

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#27494) zzola


zzola
félisten

Mi a rák van ezekkel? Hébe-hóba van netkapcsolat...

(#27495) Lauda válasza zzola (#27494) üzenetére


Lauda
félisten

Jelentsd be a hibát szerintem.

(#27496) zzola válasza Lauda (#27495) üzenetére


zzola
félisten

Már tegnap bejelentettem-írtam is...

(#27497) Intruder2k5 válasza zzola (#27496) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"nincsen itthon internet, TV működik"

IPTV van?

(#27498) zzola válasza Intruder2k5 (#27497) üzenetére


zzola
félisten

Nem.
Kábel net van és DTV.

(#27499) Lauda válasza zzola (#27496) üzenetére


Lauda
félisten

Olvastam. Jelentsd be, hogy megint rossz. Te is ezt javasoltad másnak múltkor, szóval nem értem.

(#27500) Intruder2k5 válasza zzola (#27498) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor annak nem sok köze van a nethez, esetleg annyit tudhatunk belőle, hogy kábelszakadás nincs. A jelszint bár ahhoz képest, hogy az előre irány mennyire erős, a visszirány lehetne jóval kisebb, szóval az erősítők nincsenek jól szintezve, de ez nem indokolja a szakadást, valami központi hiba lesz inkább.

Nincs ismerős, szomszéd, aki szintén ilyen netet használ, és meg tudod kérdezni tőle, hogy nála rendben van-e? Persze ettől a bejelentést még nem tudod elkerülni, de lehetne következtetni belőle, hogy modem hiba, vagy többeket is érintő központi hiba. Ha mások is bejelentik, gyorsabban is foglalkoznak vele.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.