Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8451) oriic válasza sg22 (#8448) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na ez az amit nem tudok hogy mi lehet a gond, de többen mondták hogy a vízes rendszerem ennyit tud. Egy tripla radim van, amire a vga meg a proci van kötve.

Alapfeszen: idle 32fok terhelve 50...

Live-Die-Respawn

(#8452) intercooler


intercooler
őstag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Itt tartok

cél 4ghz de innen nem nagyon jutok tovább :((( 191-nél 3dmarkokba halál :W
Gondolom valaminek kevés a fesz vagy ram vagy nem tudom mi :F

(#8453) oriic válasza intercooler (#8452) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mennyi a max bclk-d? Mekkora fesszel?

MIért nem Linx-el vagy Intel Burn test-el tesztelgeted a beállításokat?

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#8454) intercooler válasza oriic (#8453) üzenetére


intercooler
őstag

Ott van a képen

Vannak azok is, de ahhoz nem értek abból hogyan tudom meg hogy stabil vagy nem :F

(#8455) oriic válasza intercooler (#8454) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha nem stabil, lefagy a gép, vagy kékhalál, rosszabb esetben kikapcsol. Ha végigmegy mindegyik teszt, akkor stabil a gép. :) De hűtővel készülj mert ezek a progik megizzasztják a procikat, sokkal jobban mint pl a játékok vagy sima programok.

Hogy kezdted a tuningot? Egyesével kitesztelted mekkora a max bclk utána meg a hogy a proci mennyit bír? BIosból tuningolsz?

Csak azért mert a lapodnak tuti hogy nem 190 a max bclk-ja.VTT/QPI feszt kell emelni ha bckl-t emelsz.

Linx-el tesztelés:

Letöltöd progit, elindítod, beállítod hogy 1536Mbyte memóriát használjon, aztán elindítod start-al. Ha végigmegy stabil a cucc, ha nem akkor feszt emelsz.

INtel burn test:

Beállítod a stress levelt high-ra, a threads-et 4-re(mert 4magos a procid és nincs HT) majd beállítod hogy 10kört fusson.

Ugyanaz a téma. Ha fagy vagy kékhalál akkor feszt emelsz.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#8456) intercooler válasza oriic (#8455) üzenetére


intercooler
őstag

Aha értem.

Hát azokat éppen azért nem nagyon akarom mert csak gyárihütő :D de láttam megy másnak is csak 1 tesz erejéig kellene.

Az ugy kezdődött hogy kikapcsolta ugye turbo meg ezeket. aztán emeltem bckl-t aztán ha fagyott akkor feszt és így tovább. Meg hol biosbol hol ezzel a turbov-vel eddig simán eljutottam vele

(#8457) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ahogy én tuningolok: (ha valaki nem így csinálja akkor úgyis szólnak majd)

BIOSból mindenképp, ilyen progik max monitorozásra jók.

Én innen tanultam meg tuningolni.

[link]

A lényeg hogy előbb nézz egy max bclk-t, utána megnézheted hogy mennyit bír a procid.
BCLK emeléshez VTT/QPI feszt kell emelned, magához a proci tuninghoz meg a cpu vcore-t vagyis a proci feszt.( elnevezések mások lehetnek te lapodnál)

A lényeg hogy a hőmérsékletet figyeld mindig.

Lehet hogy volt olyan ember akinek gyári hűtéssel összejött a 4ghz, de nem minden proci egyforma. Van amelyik tudja alacsony feszen, van amelyik nem.

Azt hogy max mennyi feszeket tolj, illetve i5-nél mekkora a max hőmérséklet megmondják itt a mesterek. :)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#8458) intercooler válasza oriic (#8457) üzenetére


intercooler
őstag

Igen ezt én is néztem, de annyira nem értek hozzá kezdő vagyok.

tuti még valaminek kell adni feszt de pontosan minek és menyit lehet :F

A lényeg hogy előbb nézz egy max bclk-t ezt hogy érted? :U

(#8459) oriic válasza intercooler (#8458) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Vedd le a proci szorzót mondjuk 13-ra. Memóriát oszd vissza, hogy azzal ne legyen gond. Ez laponként változó, lehet ram szorzót is vissza venni, vagy beállítani hogy kisebb frekvencián menjenek mint a gyári érték. Ez azért kell mert ha növeled a bclk-t akkor nő a ram órajele is, és nem biztos hogy azt már bírja alapfeszen.(igen ramnak is lehet adni feszt)

FIxáld a feszeket.

Biosodban elvileg vannak feszek amiket állíthatsz. Na azokat ne hagy auton hanem alapértékre lődd be őket. (elvileg mellette kell hogy legyen hogy alapértelmezetten mennyi a fesz)
PCI-E órajele legyen fix 100mHz.

Ha ezek megvannak, akkor kezd el emelni a bclk-t mondjuk 150-re. Utána elmented beállítást, indul windows, indítasz egy linx vagy intel burn tesztet. Ha lefutnak nincs gond.

Ezután gépreset, majd emeld meg a bclk-t 160ra. Utána megint teszt, és ha lemegy akkor megint emelsz. Ha az egyik teszt hibázik, vagyik kékhalált kapsz vagy lekapcsol gép vagy újraindul, akkor feszt kell neki adni.

QPI/VTT fesznek adsz 0,025V plusz kakaót(egy lépésnél mindig csak ennyi pluszt adj), majd újraindítod a gépet. (ez ha jól látom képeden az IMC fesz lesz)

Ezután indíts egy linx vagy intel burn tesztet, ha lemegy akkor a szokásos metódud. BCLK emelés, újra teszt, ha fagy kékhalál vagy beáll gép akkor megint feszt adsz.

Ezt kb 200-210Bclk-ig eljátszhatod, kb annyit bír lapod. Kollegának a tiedhez hasonló lapja van és ennyit hozott ki belőle:

[link]

De szerintem neked a 200 is elég lesz.

Ha összejött a 200-as bclk akkor meglátod hogy ahhoz mennyi vtt/qpi fesz kell. Ilyenkor procinak még nem adtál plusz feszt.

Na ezután visszarakod szorzót a maximumra, a bclk-t meg mondjuk 150-re. A feszekhez ne nyúlj.

Indul windows indul teszt, ha lemegy teszt reset és emeled a bclk-t 10-es értékekkel. Ha valamelyik értéknél nem indul gép, vagy tesztnél kékhalál fagyás vagy egyéb gond van akkor CPU-nak adsz 0,025V feszt pluszban az alapértéknél.
És így szépen megpróbálsz eljutni a 20x200as értékig ami a 4ghz. A hőmérsékletekre figyelj 75fok fölé nem hiszem hogy szabadna menned. :)

Hja és még valami. Clear CMOS jumper remélem tudod hogy hol van a lapodon mert ha olyan értéket állítasz be ami nem tetszik gépnek akkor lehet hogy szükséged lesz rá. :) Ez törli a biosbeállításokat és mindent defaultra állít vissza. Bár az is lehet hogy lapodnak van valami spéci tulajdonsága hogy visszaállít minden alapra. Nálam pl van egy cmos reset gomb...

Ha valami hülyeséget írtam vagy kihagytam valamit azt a többiek úgyis észreveszik. :)

Live-Die-Respawn

(#8460) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sikerült valamit összehoznod?

Live-Die-Respawn

(#8461) intercooler válasza oriic (#8460) üzenetére


intercooler
őstag

Fogjuk rá kösz a leírást nagyon jó :R :R

a max bckl-t 200 13x200 nál imc-nek 1.49v kellettem adni 1.113 ról, ez stabil is. Mondjuk nem tudom ez a fesz nem sok-e már :F

A másik 20x200 nál procinak 1.4v és még így sem stabil :W nem tudom lehet-e még adni neki, de máshol láttam hogy 1.35 nél is megy ennyit.

Nagyából ennyi ha még lehet neki feszt adni vagy valami akkor ok, ha nem akkor nem tudom :F

(#8462) peetmaster válasza intercooler (#8461) üzenetére


peetmaster
senior tag

Ha 1.4V-al nem viszi a 4Ghz-et, ott szerintem más lehet a bibi. :U

(#8463) intercooler válasza peetmaster (#8462) üzenetére


intercooler
őstag

De vajon mi? :W :W

(#8464) lizRRR válasza peetmaster (#8462) üzenetére


lizRRR
őstag

Na nemsokára meg érkezik az uj procim : i7 860... 3.5 GHZ 1.15 V jónak számít ? :C ;) :F

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#8465) oriic válasza peetmaster (#8462) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Bizony, sőt az az IMC 1,49V iszonyatosan sok nem?

Live-Die-Respawn

(#8466) peetmaster válasza intercooler (#8463) üzenetére


peetmaster
senior tag

Sajnos így nem tudom. :F Tápot nem látom az adatlapodon, hogy milyen.

lizRRR: az már jó lesz. Esélyes a 4Ghz 1.25V körül. :K

(#8467) lizRRR válasza peetmaster (#8466) üzenetére


lizRRR
őstag

:C :C :K

ui : Hát nem hiszem , hogy baj lenne , ugyanis az én 750 is csak 4 GHZ-n 1.41-el bírta stabilan az alatt semennyivel nem bírta.. és mindenféle szarsággal variáltam. Ezzel volt csak stabil.

Na de ez a múlt... most a jelen i7 860 :) 3.5 GHZ 1.15 V :))

[ Szerkesztve ]

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#8468) intercooler válasza peetmaster (#8466) üzenetére


intercooler
őstag

ilyen mást nem találtam hirtelen

(#8469) kisza25 válasza intercooler (#8463) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

lehet az is, hogy egy rosszabbul sikerült procit fogtál ki, de ahova nem elég 3,8Ghz-en oda 4Ghz-en is kevés lenne ;)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8470) lizRRR válasza kisza25 (#8469) üzenetére


lizRRR
őstag

+1

Kisza25 : Te neked mit bír a 870-ed ? :F

[ Szerkesztve ]

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#8471) peetmaster válasza intercooler (#8468) üzenetére


peetmaster
senior tag

Ennek a tápnak jónak kellene lennie. :K Ha esetleg van a közelben egy haverodnak 1156-os deszka, akkor abban még ki lehet próbálni. Ha ott is ugyanez a helyzet, akkor tuti, hogy anti-tuning-ot fogták ki (de ennyire? :F ).

(#8472) Madn!ght válasza lizRRR (#8470) üzenetére


Madn!ght
addikt

Ott van az adatlapjában. 4GHz@1,3V :P :DD

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#8473) lizRRR válasza Madn!ght (#8472) üzenetére


lizRRR
őstag

lolz :K :)) :R :R

Hát nekem most ha minden rendben megy akkor egy elég jó procim lesz akörüli mint peetmesteré + 5970 hajthat! :C :C :C :C :C :K

Ha nem lenne elég 4 fel küldjük 4.5-re :)) :)) :)) :))

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#8474) Madn!ght válasza lizRRR (#8473) üzenetére


Madn!ght
addikt

Nitrot ne felejts el rárakni. :DDD

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#8475) lizRRR válasza Madn!ght (#8474) üzenetére


lizRRR
őstag

:C :C :N

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#8476) kisza25 válasza lizRRR (#8470) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a végét nem tudom, mert a freezer elég sovány ennek a procinak és az alaplapom sem a legtutibb a tuninghoz, 1,3V 4Ghz stabil ahogy a kolléga is említette, felette nem is próbáltam

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8477) lizRRR válasza kisza25 (#8476) üzenetére


lizRRR
őstag

Vágom én majd egy olyan 4-4.5 között fogok belőni.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#8478) peetmaster válasza lizRRR (#8477) üzenetére


peetmaster
senior tag

4.2Ghz-ig tudsz normálisan hűteni egy i7-et 24/7-re. Fölötte már lehet bármilyen léghűtésed, kevés lesz hozzá. :N Szvsz jelenleg 4Ghz HT=ON-al bőségesen elég Full HD-ig. Fölötte meg már inkább a vga-n múlik a dolog.

Szerk: Elég, de ez a topic szerintem nem erről szól. Keresd meg a vga-dnak a topic-ját, aztán ott ki tudjátok tárgyalni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8479) lizRRR válasza peetmaster (#8478) üzenetére


lizRRR
őstag

Vágom , de az 5970 is elég lenne ? :U

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#8480) ittakary válasza lizRRR (#8479) üzenetére


ittakary
nagyúr

5970 lenne-e elég valamire, vagy az 5970-hez lenne-e elég a CPU?

A válasz mind a két esetben a használt felbontástól függ, ami nálad ha jól nézem fullHD, vagyis mind a kettőre IGEN a válasz. 5970 fullHDra ma még mindig "ágyúval verébre" megoldás szerintem :D

(#8481) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Érdeklődnék, hogy nincs vkinek eladó i5-7xx vagy i7 8xx?

(#8482) Motion_Blur válasza lizRRR (#8479) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Még 3.6-on is :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8483) kisza25 válasza csucsbicep (#8481) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem sokáig húztad az i3-mal :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8484) csucsbicep válasza kisza25 (#8483) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Még marad egy kis ideg, úgy látszik.

(#8485) Lucifer6280


Lucifer6280
aktív tag

Olyan kérdésem lenne , hogy az (ES) mit jelent a procimnál?
Core i5 750 (ES)
Előre is köszi a válaszokat.

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#8486) Motion_Blur válasza Lucifer6280 (#8485) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Engineering sample

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8487) peetmaster válasza Lucifer6280 (#8485) üzenetére


peetmaster
senior tag

Engineering Sample. Szorzómentes, és elvileg jobban megy (gyakorlatilag nem feltétlenül), min a sima példányok.

Megelőztek. :B

[ Szerkesztve ]

(#8488) Lucifer6280 válasza Motion_Blur (#8486) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Az faja :DDD

[ Szerkesztve ]

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#8489) zsoltikah válasza Lucifer6280 (#8488) üzenetére


zsoltikah
csendes tag

Mindig kifogod a jó cuccokat..xDD :P :K :Y :R

oooo máááj gáááss

(#8490) peetmaster válasza zsoltikah (#8489) üzenetére


peetmaster
senior tag

Lucifer6280: Ha szerencséd van, akkor kifogtál egy jobbat. De hallottam már anti-tuning ES példányról is. Úgyhogy elég lutri ez a fejlesztői példány, és általában drágább is. :)

[ Szerkesztve ]

(#8491) Motion_Blur válasza Lucifer6280 (#8488) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Lássuk az eredményeket! :K

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8492) Lucifer6280 válasza Motion_Blur (#8491) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Majd holnap kicsit jobban nekifekszek :D

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#8493) zsoltikah válasza Lucifer6280 (#8492) üzenetére


zsoltikah
csendes tag

Már reggel 6-kor eredményeket akarunk.. :P

oooo máááj gáááss

(#8494) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!
Érdeklődnék mennyire egészséges egy i7-870 ninja 2(12cm venti.) hűtővel dvd írás közben felmegy 50-60 fok köréA ház tetején 14cm-s venti.
Alaphője 35 fok. :R

(#8495) kisza25 válasza xigris (#8494) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

baja nem lesz a procinak, de kicsit soknak tűnik, hány fok van a lakásban?
lehet újra kell pasztázni, vagy nem fekszik fel rendesen a hűtő, de amúgy elég forrófejű procik ezek, nekem freezer 7 2db ventivel proci 1,15V-re alulfeszelve 50-55 fok környéke játékok alatt

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8496) xigris válasza kisza25 (#8495) üzenetére


xigris
őstag

Este megpróbálom csak azon csodálkoztam a szomszéd x6-1100t simán 25 fok terhelve 45 fok max.
Pedig elméletileg ennek alacsonyabb a tdp-je.
Holnap újra pasztázom a szerkót. :R

(#8497) kisza25 válasza xigris (#8496) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az intel és az AMD teljesen másképpen adja meg a TDP-t
azonos TDP esetén az intelé magasabb

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8498) xigris válasza kisza25 (#8497) üzenetére


xigris
őstag

Akkor lassan csalódok az intelben, pedig neki 125w lehet gondolkodom egy x6 váltásban.
Esetleg az i7-re milyen hűtőt ajánlasz,hogy ne legyen ilyen forrófejű. :R

(#8499) Lucifer6280 válasza xigris (#8498) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Prolimatech Megahalems rev. C :D

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#8500) Motion_Blur válasza xigris (#8498) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mennyit szánsz rá?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.