Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) Motion_Blur válasza ittakary (#7291) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mennyivel jobban mutat mint az 1200 MHz-es memóriánál mért adatok :K

Ha ez így stabil akkor nagyon fasza

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7302) ittakary válasza Motion_Blur (#7301) üzenetére


ittakary
nagyúr

Tényleg jól néz ki és biztos jó is valamire, na de ez lenne a kérdésem :D Hol profitálok a gyors(abb) RAM-ból? :) Pl SuperPI-nél hozott pár tizedet, de ezenkívül még semmi különbséget nem vettem észre.

IBT illetve Prime95 stabil (15-15 perc) szóval szerintem is baba

(#7303) Motion_Blur válasza ittakary (#7302) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Hol profitálok a gyors(abb) RAM-ból?"

Pl. WinRAR-ban nyomj egy Alt+B-t és megtudod :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7304) Shuki válasza Motion_Blur (#7303) üzenetére


Shuki
tag

Winrarnál amúgy nem a vinyó már a szűk kereszt metszet? Nekem 3800 most és 3600 on hajtom a procit 1600 os hyperx rammal. SSD n biztos kijönne, de hdd-n...

(#7305) Piftuka


Piftuka
veterán

Srácok, tudtok olyan programot ajánlani, amely segítségével az Intel DH55HC típusú alaplapomon tudom szabályozni a PWM-es ventillátorokat?

A Speedfan nem működik. :(

Az "Intel Desktop Utilites" programban pedig nem találtam ilyen beállítást. :F Úgy látom, hogy az a program csak monitorozásra képes.

A másik kérdésem, hogy ebben tudtok segíteni?

Köszönettel: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#7306) andorra válasza Shuki (#7304) üzenetére


andorra
őstag

Becsomagolásnál, biztos nem.

(#7307) ittakary válasza Shuki (#7304) üzenetére


ittakary
nagyúr

Hmm? nekem 3800, neked nem kéne többnek lennie? Igaz, hogy 400Mhzel "lassabb" vagy, de nálad van HT

(#7308) ffodi válasza ittakary (#7307) üzenetére


ffodi
veterán

i5-el ez teljesen jó eredmény. Nekem anno 750-el 4,3GHz körül 4400 KB/s volt a winrar bench, most i7 860-al 4300MHz-en 8gb 2050MHz-es rammal 6000-6100 KB/s. :K

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#7309) Motion_Blur válasza ffodi (#7308) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Vazze még mindig nem vágom hogy csinálsz 6k környékét..
Nekem 5k a max. (proci 4.4 / ram 2150 cl7 / c6 state on)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7310) bélanéni


bélanéni
őstag

Sziasztok,
vettem egy 860-as procit, Gigabyte GA-P55A-UD3 lapban hajtom.
3.57GHz-ig atomstabil, ez kb. 1.23 vcore és 1.19-es QPI/VTT Voltage mellett érem el. Meddig lehet feltolni ezeket a volt értékeket, ami még garantáltan nem süti meg a cuccot?
Esetleg még milyen paraméterekkel játszadozzak?
Úgy hallottam, 4GHz körüli értékre majdnem mindegyik 860-ast fel lehet húzni. Úgy érzem, a lappal és CPU-hűtővel (Noctua) marhára nincs gond.
Köszi!
üdv

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#7311) Motion_Blur válasza bélanéni (#7310) üzenetére


Motion_Blur
félisten

vcore: 1.3v
qpi: 1.35v

próbálj így egy 20x200-at, ha ram nem bírja a 2000mhz-et, oszd vissza 1600-ra

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7312) bélanéni válasza Motion_Blur (#7311) üzenetére


bélanéni
őstag

Köszi, kipróbálom! :R

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#7313) Shuki válasza ittakary (#7307) üzenetére


Shuki
tag

Szerintem ez nagyjából reális, úgy látszik, hogy itt a HT nem szól bele annyira. Winrar nagyon memória függő, anno e8200 sem az órajeltől gyorsult igazán...

Szerintetek Kingstone hyperx 1600 as memóriát mennyire lehet húzni? Bírna ilyen 1700 1800as sebességet?

(#7314) Motion_Blur válasza Shuki (#7313) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Bírna az 2000mhz környékét is [link] ;)

kérdés hogy a lapod mennyire szereti :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7315) Shuki válasza Motion_Blur (#7314) üzenetére


Shuki
tag

Miért mi baj a lapommal? Tök jókat olvastam róla, ezért vettem...
Nem kellett volna?

(#7316) Motion_Blur válasza Shuki (#7315) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Félre ne értsd!
Egyszerűen lehet hogy szereti a HyperX modulokat.
De ott van a kezedben a kulcs, próbáld ki ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7317) Shuki válasza Motion_Blur (#7316) üzenetére


Shuki
tag

De lenne értelme egyáltalán? :S
Ha megpróbálom akkor adjak a ramoknak 1,9v ot?

(#7318) Motion_Blur válasza Shuki (#7317) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Dehogyis! Az nagyon sok :) Max. 1.7v-ot.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7319) Shuki válasza Motion_Blur (#7318) üzenetére


Shuki
tag

Oks akkor megpróbálkozom majd vele...
Amúgy ilyen "kis" tuningnál mint ami nálam is van pll meg ilyeneket érdemes változtatni?
Most azon kívül, hogy ramot belőttem 1,6 ra és spread s ot disable re raktam, kb semmin sem változtattam..

(#7320) Recon666 válasza Shuki (#7317) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ramnak 1,9V :Y , te nem vagy veszélytelen :D

(#7321) Shuki válasza Recon666 (#7320) üzenetére


Shuki
tag

Jó nem tudtam na, de mintha úgy emlékeztem volna, hogy 1,65-1,9 ig bírná :D

(#7322) ffodi válasza Motion_Blur (#7309) üzenetére


ffodi
veterán

Hát igen, ez egy érdekes dolog. Nálam első teszt anno a 860-al 5k fölött adott, szóval valami nálad nem oké. Most az UD7-ben mennek végre (viszonylag) normálisan a ramok(4x2gb), úgyhogy 8gb-al is megvan a 6k+. :) CommandRate 1T-n van nálad?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#7323) ittakary válasza ffodi (#7308) üzenetére


ittakary
nagyúr

és 4.3GHz-et hogyan hoztad össze, milyen beállításokkal?

(#7324) ffodi válasza ittakary (#7323) üzenetére


ffodi
veterán

205*21, ram 2050MHz cl10 1T

i5-el pedig 215*20 ram 2150MHz cl10 1T, ha jól emlékszem....... :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#7325) ittakary válasza ffodi (#7324) üzenetére


ittakary
nagyúr

jaja i5 re gondoltam :)
és feszültségekkel mire jutottál?

(#7326) ffodi válasza ittakary (#7325) üzenetére


ffodi
veterán

Mindkét procinál 1,4V körül kellett(kell) neki(i7-nél a HT miatt picit több, mint i5-nél). Ram esetében az i5-nél csak 4gb-om volt ott 1,65V-on ment, i7-nél most 8gb ramom van, itt kell neki 1,7-1,72V. Qpi i5 nél 1,27V, i7-nél 1,36V(ez is elsősorban a 4 rammudul miatt kell.) :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#7327) aleister


aleister
veterán

Gyerekek...a 860-nak mennyi az alapfesze?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7328) N_A_S válasza ffodi (#7326) üzenetére


N_A_S
veterán

8GB-nél az 1T miatt kell ekkora fesz a ramoknak, vagy miért?

Nekem is 4x 2GB -om azért kérdezem. Nekem nem akartak menni 1T-be.

Holnap megyek a lapért (UD3), készen van.

https://tinyurl.com/phnas

(#7329) ffodi válasza N_A_S (#7328) üzenetére


ffodi
veterán

Legfőképp azért, mert ha tele van mind a 4 ramfoglalat, akkor drasztikusan több fesz kell neki, nem fog olyan jól menni, sőt még a procit is vissza fogja fogni tuningban. Emellett ezelőtt egy ud4-em volt, abban 200*21-en 2000MHz-es ramórajel esélytelen volt(4 modullal). Az UD7-ben ez nem gond, itt kicsit feljebb van ez a határ. Az 1T miatt is kérhet kicsit több feszt természetesen. Nálam sem az ud4-ben sem az ud7-ben nem működik 8GB(4 modul) esetén a 8-as ramszorzó. Tehát pl. 200*21-en 1600 lenne a ram, amihez mondjuk 1,6V is elég CL7/CL8-ban(term. 1T), de egyszerűen nem indul a gép(192-es bclk fölött nem indult a gép, viszont ha windowsban feljebb toltam a bclk-t, akkor simán működött). Elsősorban ez volt a lapcsere oka, mert ezzel megy 2000 felett a 8GB ramom.(főleg hogy gyárilag 1600 CL9-esek ;] ) :))

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#7330) N_A_S válasza ffodi (#7329) üzenetére


N_A_S
veterán

az szép. nálam csak CL10-be viszik a 2000-et, afelett mondjuk még nem próbáltam, de ha 2 modul van csak akkor megy CL9-be is úgy emlékszem.

szerk.: holnap ha minden jól megy már UD4-em lesz. elláthatnál majd pár tanáccsal mire figyeljek oda, i7-870 + 4x2gb ram mellett. ezek szerint a 2000mhz valószínűleg kilőve (azért bepróbálom majd ;] ). van még valami extra dolog amire oda kell figyelni? c6 state-tel akarom majd használni a gépet, minden cpufícsörrel együtt.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#7331) ittakary válasza ffodi (#7326) üzenetére


ittakary
nagyúr

Hm akkor ez az órajel már nem tűnik annyira megérősnek... Gondolom ezen a feszültségen már jóval többet fogyaszt, mint 1.26V körül :) Meg amúgy is, mire nem elég egy 4GHz-es i5 :))

(#7332) Beast007 válasza ittakary (#7331) üzenetére


Beast007
aktív tag

Nekem i7 860as 1.4 V-al 4200 Mhz-n 160 W körül mozog de lehet el lett mérve valami , mert picit sokallom. De kérdés kinek mennyire számít a fogyasztás. :D

(#7333) aleister válasza Beast007 (#7332) üzenetére


aleister
veterán

Te esetleg meg tudod mondani, hogy az i7 860-nak mennyi az alapfesze?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7334) N_A_S válasza aleister (#7333) üzenetére


N_A_S
veterán

nincs már olyan hogy VID, procinként változhat az "alapfesz" típuson belül is. Úgy tudod megnézni, hogy mennyi az alapfesz, hogy alapon indítod, és megnézed a BIOS-ba.

https://tinyurl.com/phnas

(#7335) aleister válasza N_A_S (#7334) üzenetére


aleister
veterán

Köszi a választ!
Ezt nem tudtam, friss Inteles vagyok. A hivatalos oldalt néztem, és ott valóban egy szép nagy tartomány (tán 0.8-1.4v) volt megadva.

Nálam ez 1.043v. Felteszem itt is az a jobb, ha minél alacsonyabb feszen hozza már az alapteljesítményt (2.8ghz)? Ergo elmondható, hogy jobb tuningpotenciálúak azok a cpu-k, amik az így származtatott "alapfesz" alacsonyabb?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7336) ittakary


ittakary
nagyúr

Most azt vettem észre, hogy az energiagazdálkodási funkciók mondták fel a szolgálatot. Idáig tökmindegy volt, hogy húztam vagy sem, ha nem dolgozott a proci, akkor a hőmérsékletek visszaestek az alap 29-30°C -ra. Tegnap este vettem észre, hogy 4GHz-en az alap hőmérséklet módosult 39-40°C-ra (illetve a a fogyasztás az eddigi 115-120W helyett 130-135W-ra módosult (egész rendszer fogyasztás, monitor nélkül, konnektorból kivett érték))

Gondoltam kipróbálom, hogy alapórajelen mi a helyzet, hogy ott még működnek-e ezek a szarok, toltam egy BIOS resetet (Load Optimized Defaults), de itt sem azokat a hőmérsékleteket, illetve fogyasztás értékékeket kapom, amikhez hozzászoktam :S

Miből származhat ez az anomália? Az alaplapom rakoncátlankodik?

(#7337) ittakary


ittakary
nagyúr

És a mérések értékei is jóval elmaradnak a normálistól :S

IntelBurnTestben is 56-57GFlops helyett 43-at mértem... ami kb az alapórajeles érték :S

(#7338) N_A_S válasza aleister (#7335) üzenetére


N_A_S
veterán

Ezt neked kell kitapasztalni. Nem lehet egyértelműen kijelenteni hogy az alacsony "VID"-esek jobban tuningolhatóak de az több mint valószínű hogy az alapórajelet alapfesz alatt elviszi. Prime95-tel teszteld ki.

Érdemes használni a C6 State-et és az egyéb energiatakarékos beállításokat (C1E, EiST, stb) ha fontos az alacsony fogyasztás.

ittakary:

szvsz a C6 State ki van kapcsolva, azért alacsonyabbak a memória eredmények.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#7339) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Cinebench javítás:

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7340) N_A_S


N_A_S
veterán

Kicserélték a lapomat (UD3), de RMA kérelmet kellett benyújtanom az UD4-re való cserére, és még így se biztos az UD4 csere (2 napon belűl eldől). Az ASRock ot meg is vették már. Szóval most lehet feldobom apróra az UD3-at, meg talán a 870-et is, és átmegyek 1155-re, ha már úgyis lapot kell cserélnem.

szerk.: ja és vettem egy Arctic MX3-at.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#7341) N_A_S


N_A_S
veterán

Új lap, találomra lőttem be a proci feszt de most elég stabilnak tűnik.

BIOS-ban: 1,325V LLC ON

https://tinyurl.com/phnas

(#7342) Motion_Blur válasza N_A_S (#7341) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ugyanezen a feszen nézz egy 20x200-at szerintem.
Csak mondjuk nyisd rá az ablakot, mert lehet oda már kevés lesz a hűtés.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7343) ffodi válasza N_A_S (#7330) üzenetére


ffodi
veterán

Elsőnek az, hogyha bekapcsolod a turbot, akkor a c6 state az felejtős. Ha van valami kérdésed, nyugodtan keress meg priviben.

MX3 állaga pedig nem a legjobb szerintem. MX2-t jobban szeretem, mert könnyebb "felkenni". :)

Motion_Blur:

Komoly az a proci........ :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#7344) ittakary


ittakary
nagyúr

Kezdek megijedni. BIOS reset után sem állt helyre a rend (táp OFF, elem ki) ... Órajelet visszaveszi a rendszer, feszültséget is, mégis 5°C-al melegebb mint kellene... Mindezt alapórajelen...
Ha pedig 200*20-ra állítom, akkor már 10°C, illetve 15W a többlet. De terhelés alatt pedig nem hozza a pár nappal ezelőtt tapasztalt elképesztően nagy teljesítményt, annak mindössze 70-80%-át... Eddig gyönyörűen működött minden, nem értem mi történik....

De az már egyenesen zavar, hogy full BIOS resettel sem tudtam visszaállítani a tuningolási kísérletek előtti állapotot. Gondolom az alaplap a szar, nem?

[ Szerkesztve ]

(#7345) N_A_S válasza ffodi (#7343) üzenetére


N_A_S
veterán

Igen az állaga tényleg nem valami jó. Érdekes de most megy a C6 mellett a Turbo :F Egyébként erről már beszéltünk, és jegyeztem ;)

Szerintetek küzdjek az UD4-ért, vagy jó az UD3 is ha megy a 4GHz?

Mert elég esélyes hogy most menni fog. 15 perce megy a prime 1.328V-al

szerk.:

az MX-3 teljesítményre azért hozza az MX-2 szintjét?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#7346) peetmaster válasza N_A_S (#7345) üzenetére


peetmaster
senior tag

Bocsánat, hogy itt beleszólok a dolgokba, de nekem i7 860 volt P55A-UD3-al (kb. 2 hónapig) és 210-es bclk-ig bírta a tuningot (20x210) stabilan, ami azért nem olyan rossz. Szvsz ne válts UD4-re (215-218-as blck-ig tudtam felmenni vele), hacsak nincsenek nagyobb tuning céljaid vagy nem akarsz SLI-t.

Prime95-öt meg ne nagyon futtasd hosszabb ideig, ha 80 fok fölött van a proci hőmérséklet. :N

#7347: LinX-el vagy IBT-vel (15 kör) gyorsabban letesztelheted, de jobban le is terhelik a procit, mint egy Prime95.

[ Szerkesztve ]

(#7347) N_A_S válasza peetmaster (#7346) üzenetére


N_A_S
veterán

Igen ezt már mondtad, most betonstabilak a feszek az új UD3-al. Lehet hogy felesleges lenne. SLI-t hülyeségnek tartom.

Mivel teszteljem le akkor 24/7-re?

84C a max hőmérséklet.

https://tinyurl.com/phnas

(#7348) ffodi válasza N_A_S (#7345) üzenetére


ffodi
veterán

Ha megy az UD3, ahogy szeretnéd, akkor nincs értelme az UD4-nek szerintem. Az MX3 pár fokkal jobb eredményeket is produkál, mint az MX2, csak a viszkozitásával vannak gondok(legalábbis nekem :) )

Szerk.: Legjobb stabilitásteszt: Először aida teszt 10-15 percig, úgy hogy nézel közben valami filmet, aztán 20 kör IBT vagy Linx, aztán 32m Hyperpi. :D

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#7349) radi8tor válasza N_A_S (#7345) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

MX-3 már nincs is fent az Arctic Cooling hivatalos oldalán. MX-4 ajánlott.

⭐ Stella

(#7350) N_A_S válasza ffodi (#7348) üzenetére


N_A_S
veterán

Aha. Kíváncsi vagyok mi lesz az RMA -val, szerintem úgyis elutasítják és akkor még egy darabig elleszek az i7-tel. Aztán nem sokára jöhet a Sandy :)

IBT volt 3800-on. Most megvan a fél óra Prime is 4000-en. Az 1.328V az mennyire számít jónak 4000 mellett (lehet megy amúgy lejebb is, ma még tesztelgetek ;] )?

radi8tor1

Nagykerbe MX-3 volt, meg MX-2 10G-os kiszerelésbe, de nem akartam most 4rongyot pasztára költeni azért vettem ezt

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.