Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8801) oriic válasza Rollee (#8800) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ő, mi az hogy nem tudsz biosban tuningolni? Mi a lap pontos típusa?

Live-Die-Respawn

(#8802) Speed® válasza oriic (#8801) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Valami Acer. :DDD

(sry :B)

Ha jól látom készreszerelt gémer gépről van szó, Packard Bell IPowerX 3.0.
Ha a BIOS ennyire pőre, nem sok esélyét látom a tuningnak Windows alól..
Esetleg ha adtak a géphez valami egyedi tuningszoftvert.., de nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#8803) oriic válasza Speed® (#8802) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:P

Köszönöm a segítséget, most már okosabbak vagyunk. :DDD

Live-Die-Respawn

(#8804) Rollee válasza oriic (#8801) üzenetére


Rollee
aktív tag

Igen, a bios eleg szar mert semmit sem enged varialni.
A lap pontos tipusat melo utan megnezem, azert nem irtam le mert fejbol nem tudom. :)
Gondoltam ha a bios ilyen szutyok akkor talan win alol lehetne huzni a procit.
Akkor ezek szerint ilyen program nem letezik?
Csak bios-bol lehet tuningolni a cpu-t?

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#8805) oriic válasza Rollee (#8804) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Vannak programok amivel lehet win alól is tuningolni, de mi mindig a bios tuningot javasoljuk, úgy stabil a cucc. De ez nekem nagyon új hogy nem lehet biosból tuningolni. AZ hogy ami bios van rajta az nem jelent semmit...

Egyébként néztem adataidat, de nem lettem tőle okosabb, mert ebből a teljes gépből van francia meg angol változat is. AZ egyikban H57-es lap van a másikban P55-ös...

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#8806) Rollee válasza oriic (#8805) üzenetére


Rollee
aktív tag

Ha jol emlekszem Acer ..55 a lap tipusa, de pontosat majd csak 3 ora mulva tudok mondani.

Amugy azert kellene a tuning, mert egy hd6950 vagy gtx 560ti menne bele nemsokara a hd4870 helyere es szerintem ahhoz magasabb orajel kellene mint ami van. Vagy ez igy is kihajtja?

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#8807) oriic válasza Rollee (#8806) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hát ha a 860 nem hajtja ki azokat a vga-kat akkor semmi sem. :DDD BŐven elég a proci azokhoz a kártyákhoz.

Live-Die-Respawn

(#8808) Rollee válasza oriic (#8807) üzenetére


Rollee
aktív tag

Csak neztem itt is a teszteket meg a neten es 3.4 - 4.2Ghz-re tuningolt procival csinaljak. Pedig azok jobb kategoriad cpu-k.

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#8809) Speed® válasza Rollee (#8808) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Más a szintetikus és más a játék. Az előző B55 X4emet 3.6GHzen járattam, a 860 alapon is combosabb..bőven elég mindenhová (FHDban tolom).

(#8810) Rollee válasza Speed® (#8809) üzenetére


Rollee
aktív tag

Koszonom a segitseget mindkettotoknek!

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#8811) oriic válasza Rollee (#8810) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez persze nem zárja ki azt hogy tuningolj, szóval várjuk a lapod pontos típusát, és megnézzük hogy mi a helyzet vele.

Live-Die-Respawn

(#8812) Rollee válasza oriic (#8811) üzenetére


Rollee
aktív tag

Ok, kicsit tobb mint egy ora es pontositok! :)

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#8813) Rollee válasza oriic (#8811) üzenetére


Rollee
aktív tag

Hali!
Megerkeztem haza vegre! :))

A lap pontos tipusa:

Motherboard Name Acer FMP55
North Bridge Intel Lynnfield IMC
South Bridge Intel Ibex Peak P55
BIOS Type AMI
BIOS Version P01-B2C0

Acer Aspire M5810-es gepben is ugyanez az alaplap van. Onnan frissitettem Bios-t is, de nem lett jobb.
Talan ki kellene probalnom mind az 5-ot?

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#8814) ffodi válasza Rollee (#8813) üzenetére


ffodi
veterán

Felejtsd el a tuningot biosból, ilyen "branded" gépekben le van csoffasztva teljesen a bios. Szerintem nincs is hozzá semmi tuningszoftver. Próbáld meg a setfsb-t, de az sem garancia. Ahhoz kelleni fog az alaplapi clockgen IC típusa, hogy működjön.

Oric:

Nézd a hsz idejét. :D

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#8815) oriic válasza Rollee (#8813) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Közben találtam infót:

"As far as I can see, all the 5810s use Insyde BIOS, which unfortunately can't be modded (though SLIC can be added). Stick to software clocking utilities like SetFSB."

[link]

Erről akkor ennyit...Ilyenről sem hallottam még.

szerK:

Ffodi megelőzött... :C

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#8816) oriic válasza ffodi (#8814) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az szép, másodpercre pontosan. :DDD :Y

Live-Die-Respawn

(#8817) Rollee válasza oriic (#8816) üzenetére


Rollee
aktív tag

Nem semmi :C

Keresgelem azt az orajelgenerator ic, de ha jol ertem akkor csak az alaplapon van feltuntetve?
Nincs valami progi ami kiirja?
Olvastam itt olyat aki mindegyikkel kiprobalta es az egyik bevalt. :P

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#8818) Rollee


Rollee
aktív tag

Mivel nem tudom az IC ezert parral kiprobaltam, fel is ugrott egy pillanatra az fsb, de utanna azonnal beallt eredetire.
Honnan tudom meg, hogy jo vagy nem?
Fixen ugy kellene maradnia mint ahogy beallitottam?
Nem kellene valamit meg lekapcsolnom? Csak mert alapbol visszaveszi a sebesseget ugye ha nem hasznalok valami eroigenyes progit.

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#8819) peetmaster válasza Rollee (#8818) üzenetére


peetmaster
senior tag

Energiagazdálkodási funkciókat lődd ki, és nem fogja visszavenni az órajelet.

(#8820) Rollee válasza peetmaster (#8819) üzenetére


Rollee
aktív tag

Szia!

Ha jol sejtem akkor azt a bios-ban kell?

udv.: Rollee

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#8821) peetmaster válasza Rollee (#8820) üzenetére


peetmaster
senior tag

Igen. Ilyesmiket kellene találnod, hogy:

CPU Enhanced Halt (C1E)
C3/C6/C7 State Support
CPU EIST Function

De gyártó bios-onként eltérhetnek. Ezeket mind iktasd ki.

(#8822) Rollee válasza peetmaster (#8821) üzenetére


Rollee
aktív tag

Koszi megprobalom. :R

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#8823) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ez a lap szerintetek megér ennyit?

Asus maximus III Formula

Ha jól tudom ez az egyik csúcslapja a 1156-os kategóriának?

Live-Die-Respawn

(#8824) Motion_Blur válasza oriic (#8823) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Eladó haverom durva lapja.
Ok: Agyi kapacitása nem ér fel a lap tulajdonságainak kiaknázásához.

:DDD

Nekem ilyen lapom van, úgy érzem soha nem volt még ennyire stabil és profi deszkám csak ajánlani tudom :R

Az ár reális.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8825) ffodi válasza oriic (#8823) üzenetére


ffodi
veterán

Az UD7 bezzeg nem kellett ennél olcsóbban. Nagyon jó lap egyébként, de ennyi pénzért inkább válts 1155-re. ;]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#8826) oriic válasza Motion_Blur (#8824) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Remélem hamar válaszol akkor srác mert ez kell nekem. :) :C

Live-Die-Respawn

(#8827) oriic válasza ffodi (#8825) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mondtam ha két napig még vársz vele megvettem volna. :DDD

1155re nem váltok, mert elvileg beszámolja a mostani lapomat is srác... Procira meg már nincs zsém külön. :)

Live-Die-Respawn

(#8828) Gazs


Gazs
tag

Sziasztok !

Nekem van egy i7 860-asom és az a problémám , hogy az egyik mag valamiért jóval melegebb mint a többi. Most vettem h60-ast rá és 3.8ghz-en van a proci , és az a probléma , hogy játék közben meg más alkalmazásoknál is a többi mag olyan 70 foknál nem megy feljebb de az 3 -as mag az mindig 10-15fokkal a többi fölé megy ilyen 80-85 fokokra is. Előző hűtőnél is a scythe ninja 3 nál is ugyanez volt , hogy ugyanúgy annak a magnak hőfoka magasabb volt és néztem core temp-ben és nincs jobban leterhelve meg akkor se kéne ennyivel magasabbnak lenni szerintem ha le van terhelve. Rendesen le van pasztázva meg minden. Lehetséges , hogy a belső hőmérő rosszul méri annak a magnak a hőfokát? Nem kéne foglalkoznom vele csak a többi magnak a hőfokát kéne néznem?

Előre is kösz a választ !

(#8829) oriic válasza Gazs (#8828) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha terheléskor vagy játék alatt nem dob ki hibát, nem fagy le nem kékhaláloz akkor simán rossz az érzékelő.

Live-Die-Respawn

(#8830) Gazs válasza oriic (#8829) üzenetére


Gazs
tag

semmi ilyesmi nincs , stabil a gép . Gyakran fordul elő , hogy hibásak ezek az érzékelők?
Ezek a procik amúgy hány fokig stabilak?

[ Szerkesztve ]

(#8831) oriic válasza Gazs (#8830) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

80 fok fölött nem jó ha járatod a procit...

Viszont azzal a hűtővel jobban le kellene hűtenie szerintem, ha csak játszol. Ilyen értékek akkor vannak ha pl linx, vagy intel burn test-et tolunk...

Mekkora fesszel tolod a 3.8ghz-et? :F

Live-Die-Respawn

(#8832) inter10


inter10
csendes tag

HI!

Igaz, hogy egy 4 magos Intel i5ös jobb mint egy 6 magos AMD Phenom proci?

Thx!

(#8833) Gazs válasza oriic (#8831) üzenetére


Gazs
tag

1.25V -al

(#8834) oriic válasza inter10 (#8832) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Játék alatt nem próbáltam még a kettőt egymás ellen, de szintetikus tesztek alapján szerintem jobb az X6...

Gazs:

Itt az én tuningom eredménye azzal a procival:

[link]

Itt több feszt használtam, viszont komplett vízhűtéssel, de még mindig azt mondom hogy rosszul mérnek a te érzékelőid ha jól van pasztázva a hűtés, meg rá is fekszik rendesen a procira a blokk...

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#8835) ittakary válasza inter10 (#8832) üzenetére


ittakary
nagyúr

Játék alatt jobb az i5 750/760 (mert csak ez a kettő valódi 4 magos), viszont konvertálás, tömörítés stb alatt az x6 a nyerő.

(#8836) Lucifer6280


Lucifer6280
aktív tag

Ezek az unalmas percek xD

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#8837) ittakary válasza Lucifer6280 (#8836) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ne paintbe illeszd be a printscreent plz :) Használj valami normális képkezelőt: pl IrfanView

(#8838) Bulitt


Bulitt
őstag

egy gyors kérdés. hogy lehet, hogy a corsair vengance 1866Mhz-es ramjaim cl9-ben a gyártó szerint 1,5V elmuzsikál, közben nekem az 1500Mhz-et se viszi már ezen a feszültségen. :(

(#8839) oriic válasza Bulitt (#8838) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hibásak?

XMP profil van? Lehet hogy csak azt kell beállítani...

Live-Die-Respawn

(#8840) Bulitt válasza oriic (#8839) üzenetére


Bulitt
őstag

A biosban van egy ilyen xmp rész, de nem tudom mire jó. Még nagyon ismerkedek ezzel az új rendszerrel

Autó feszültség mellett 1,7V-ot ad neki, és valami irdatlan rossz időzítéseket. Lehet az is a baj, hogy még nem volt bios frissítve rajta.

A lényeg nekem csak az lenne, hogy 24/7-ben legyen egy stabil tuning ami kihajtja az 570 kártyát majd. Plusz a ramok menjenek 1866mhz-en :))

[ Szerkesztve ]

(#8841) Bulitt válasza Bulitt (#8840) üzenetére


Bulitt
őstag

Nah megnéztem biosban a cpu profil részben található xmp részt ha beállítom akkor jó a ram 1877mhz mellett de az ICM-nek 1,2V-ot adott

(#8842) joeyz válasza Mozaart (#8050) üzenetére


joeyz
csendes tag

Sziasztok!

i5-750-em van. Az alaplapom támogatja az 1333Mhz-nél magasabb órajelű memóriákat. Vettem bele egy kit(2x4Gb) DDR3 1600Mhz memóriát. 133Mhz-en van a bázis órajel, 20-ason a szorzó. Ha átállítom a memória órajelét 1333-ról 1600-ra, megemeli a processzor 2660mhz-es órajelét 2800körülire. Milyen beállításokkal lehet megoldani 1600Mhz-es memóriahasználat mellett, hogy a proci gyári (2660) órajele ne módosuljon.

ELőre is köszi!

(#8843) oriic válasza joeyz (#8842) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Milyen lap? XMP profilod nincs mint előző hozzászólónak?

Memória szorzót külön nem tudod feljebb venni? Vagy magát a memória órajelét?

Live-Die-Respawn

(#8844) joeyz válasza oriic (#8843) üzenetére


joeyz
csendes tag

Ez egy ASROCK H55 Pro alaplap. Memória szorzót nemigazán találok. Ha a memória órajelét átállítom, állítja a bázis órajelet is 133-ról 160-ra. Ezek a menüpontok vannak az OC tweaker fülön: load cpu ez oc setting, load memory ez oc setting, load xmp setting, overclock mode (ezen belül bclk frequency, pcie freq.), boot failure guard, spread spectrum, cpu ratio setting, qpi frequency, dram frequ.

Kb. ennyi. Mi javasolsz?

(#8845) oriic válasza joeyz (#8844) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

load xmp setting

Ott nem tudod beállítani a kívánt értéket?

Live-Die-Respawn

(#8846) joeyz válasza oriic (#8845) üzenetére


joeyz
csendes tag

Amikor betöltetem vele az xmp profilt, automatkusan átírja az értékeket a fentebb részletezett módon.

(#8847) joeyz válasza joeyz (#8846) üzenetére


joeyz
csendes tag

xmp profilon nem lehet állítani?

(#8848) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, megvan az új asus maximus III formula lapom, meg egy i7-870 újra.

Első teszt alapórajelen:

Noctua nh-d14-nek nem kellene jobban lehűtenie a procit? Vagy ez így jó eredmény?

Másik, talán nem ide kellene...Random időközönként mintha sipolgatós hangok jönnének proci körül vagy alaplatól? Ez mitől lehet? Stabil minden mint állat, csak nagyon furcsa...

Live-Die-Respawn

(#8849) Motion_Blur válasza oriic (#8848) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Manuálisan állítottad be a feszt? VVT mennyit kap?

Szerintem az 50 fok jó eredmény mondjuk egy 22-23 fokos szobában.

Fényképezzek BIOS-t? Szólj, ha kell segítség!
Vagy pár betonstabil mentett setupom ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8850) oriic válasza Motion_Blur (#8849) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Semmit nem állítottam, csak kinyomtam turbo-t.

Szobában igen kb 23fok van amúgy...

Bios képeknek örülnék, meg pár tippnek is hogy a lappal mit érdeme csinálni. :) :R

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.