Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7251) Shuki válasza Recon666 (#7250) üzenetére


Shuki
tag

Most már nincs :)
Energiagazdálkodás az melyik opció?

Amúgy most belőttem 20x 200 ra, a cpu feszt auto n hagytam és így jónak tűnik. Cpu z szerint ilyen 1,23 körül van prime alatt. Viszont a maghő az néha már fel fel kúszik 80 fokig..hyper tx3 as hűtőm van.

Még 1 kérdés. Hogy kell beállítni azt, hogy a hűtő a hőmérséklet változásával arányosan működjön? Biosba be lehet állítani ilyesmit?

(#7252) Recon666 válasza Shuki (#7251) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

80c fok már sok,, oda már nem elég a Hyper TX3, egy kis segédlet, hogy mit kapcsolj ki: [link] és [link]

(#7253) Motion_Blur válasza Shuki (#7251) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Prime stabil 4GHz-en, 1,23V-on? Az elég laza :R
De én azt tanácsolom hogy ne rakd auto-ra a feszt. Inkább legyen 1.28 mondjuk és akkor terhelésre se droppol le 1.23 alá (jó esetben).

TX3 sajna kevés lesz komoly tuninghoz..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7254) Shuki válasza Motion_Blur (#7253) üzenetére


Shuki
tag

Az a baj, hogy nem nagyon tudom állítani a feszt. a biosban.. Vagyis nem igazán értem, hogy kell :( a v-core t nem lehet állatni, ami meg fölötte van csk ilyen 0,x eket ír ki. Azt, hogy éppen pont mennyi a fesz nem látom :(

Mit kéne állítani?

(#7255) Georg17 válasza N_A_S (#7240) üzenetére


Georg17
tag

Nekem MSI P55-GD65-öm van. Esetleg neten utánanézhetsz ennek a lapnak is. Jól felszerelt. Jók a slotok kiosztásai. Jó hűtés van rajta. És ha számít a kinézet is akkor nagyon jól is néz ki. Élőben sokkal jobban néz ki, mint fotókon, videókon. Ára is baráti, ha lehet kapni. Mert úgy nézem, hogy eléggé megcsappant a kínálat 1156-os vonalon december óta.
Szerintem 4GHz-et lazán viszi. Én ugyan nem tuningolom a procimat. 3.7GHz-et könnyedén vitte, különösebb fesz. állítás nélkül. De mondjuk ezt nem nevezném tuningnak. Én "alap" beállításon használom a konfigomat.

Itt van néhány link, hogy gyorsan meglesd a lapot:

http://www.youtube.com/watch?v=tbXsedPn3Mg

http://www.youtube.com/watch?v=maElOCaUgXY

http://www.overclockersclub.com/reviews/msi_p55gd65/

(#7256) Recon666 válasza Shuki (#7254) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Menj a Vcore voltage-ra és ott nyomjad a plusz gombot a billentyűn.

[ Szerkesztve ]

(#7257) Shuki válasza Recon666 (#7256) üzenetére


Shuki
tag

Igen úgy próbáltam de alatta nem változott a vcore..Na de mind1, a hűtőm úgy se lenne elég a 4ghz hez, szal belőttem 18x200 ra...Így a memória 1600 on megy, a proci meg 3600 on. Sztem ez is több mint elég :) Prime ment másfél órát, a max hő az 75 fok volt. Futtattam egy 3dmark 11 et is, meg 5 kör havent, mind2ő szépen végigment. Winrar ben 3720, cinebench pedig 20900. Jó ez így :)

(#7258) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Végre átléptem a 4,5GHz-es álomhatárt :D

4508 MHz [link]

4555 MHz [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7259) Shuki válasza Motion_Blur (#7258) üzenetére


Shuki
tag

Vicces, hogy 4300 on nekem is simán elindult, tök jól lehetett használni, semmi fagyás nem volt. Cinebench meg winrar b. super pi mind lefutottak. Aztán ráeresztettem a prime ot és jó ha 3 percig bírta..

Nem is tudom mi az a progi ami a való életben úgy megizzasztja a procit mint a prime...
Tdu2 nél sem volt fagyás amúgy...

(#7260) Recon666 válasza Motion_Blur (#7258) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szép eredmény. :R

(#7261) Motion_Blur válasza Shuki (#7259) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én csak tesztre húzom fel ennyire.

Mivel csak netezek és játszok, ezért elég ha 3.733-on megy a proci 1.15V-on.
Idle 26-28 fokos, játékok alatt max. 50 :)

Ha videot renderelek Vegas-ban, azt meg szokta izzasztani, akkor mind a 8 szál ki van tolva 100%-ra, de közel sem megelszik úgy mint LinX, vagy Prime alatt.

Recon666: köszi tesó :R

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7262) N_A_S


N_A_S
veterán

Vicc komolyan amit az emberek művelnek az aprón. Örülök is ezeknek a "megszorításoknak", legalább nem hobbiból pakolják majd fel a termékeket a kedves eladók.

ASRock Transformer vagy ECS P55H-A Black Series

Erre a kettőre lenne most lehetőség. 1 órán belül indulnék értük, ha azt mondjátok valamelyikre hogy oké.

https://tinyurl.com/phnas

(#7263) GabN73


GabN73
addikt

tud valaki egy tuningolható i5 750es fpo-t mondani? :)

(#7264) Motion_Blur válasza N_A_S (#7262) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Reméljük nem vetted meg egyiket se :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7265) Recon666 válasza N_A_S (#7262) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ráadásul az Asrock szandi procikat fogad, p67 chipkészletű, az ECS jó márka, de ez a típus visszalépés lenne az UD3-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#7266) N_A_S válasza Recon666 (#7265) üzenetére


N_A_S
veterán

ASRock-ot vettem, és nem Sandykat fogad. Ez ideiglenes lap.

https://tinyurl.com/phnas

(#7267) Recon666 válasza N_A_S (#7266) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Jah tényleg, bocs kevertem egy másikkal, a P67 megtévesztett. :B

[ Szerkesztve ]

(#7268) ittakary válasza Motion_Blur (#7258) üzenetére


ittakary
nagyúr

Uhh , nagyon nem rossz, szép munka :R

Viszont lenne egy kérdésem is: Vcore-t már magamtól is be tudom állítani, tudom mire kell figyelni, már tényleg megy. Viszont van itt mindenféle egyéb nyalánkság is: Rájöttem hogy nálam is van az oly sokat emlegetett LLC (Load Line Calibration), illetve QPI/Vtt feszültség. Ezeket sem AUTO-n hagyni ugye? :F Ha nem, akkor ezeket hogyan kell beállítani, mi szokott lenni az "átlagos" érték 20*200 (4GHz) mellett? (i5 760)

(#7269) Recon666 válasza ittakary (#7268) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A CPU Vtt állítsd 4ghz környékén 1,3v-ra ha a memóriának 1,65V adhatsz, a Qpi ratiot állítsd 16-ra, valamint a ram ratioval is lehet variálni. A Vtt-él állítsd az értéket 1,3V körülire (1,35V max), mert, ha nem állítod és auto-n hagyod, azt nem szereti a memóriavezérlő nagyobb ram fesznél és cpu fesznél. LLC én Highon (Msi lap) hagytam.

[ Szerkesztve ]

(#7270) Motion_Blur válasza ittakary (#7268) üzenetére


Motion_Blur
félisten

QPI/VTT-t tedd 1.33-1.35V-ra, DRAM-ot attól függően hogy milyen ramjaid vannak, 1.5V vagy 1.65V

LLC legyen enabled!

Így mennie kell a 20x200-nak simán. Vcore szerintem jó lesz így, ha nem megy akkor 1.3V-ig felrakhatod.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7271) ittakary válasza Motion_Blur (#7270) üzenetére


ittakary
nagyúr

Köszönöm Uraim a gyors választ :R

Az nem baj, hogy nálam za 1.33V felett már rózsaszín színnel vannak jelölve a feszültségek? Ez nem ilyen lightos vészjelzés, hogy erre nem szabad állítani? :B

Ennek ellenére beállítottam a QPI/Vtt 1.33V-ot, RAM-ra az 1.5V-ot, Vcore maradt az előzőleg már kitapasztalt 1.2625V-on.
Szóval a rendszerem ezen beállítások mellett talpon marad, a kérdésem: elkezdhetem csökkenteni, a QPI/Vtt-t, hogy hátha kevesebbel is beéri-e? Amúgy most jut eszembe, hogy igazából nem is tudom mi a csuda ez: minek a feszültségét állítom ezzel? :)

Most tolok egy IBT-t, hogy kiderüljön bírja-e a kakaót (úgy vettem észre IBT jobban aláfűt mint prime95)

No IBT nem fut le. Kiírja, hogy sikeresen lezárult a teszt, pedig csak 2 ciklus volt meg. Mit csináljak? Vcore szerintem nem kevés, mert amikor AUTO-n hagytam a dolgokat ezzel a VCore feszültséggel akármennyit futtathattam IBT-t soha semmi baj nem volt. Tehát QPI/Vtt emelés?

[ Szerkesztve ]

(#7272) Piftuka válasza Recon666 (#7250) üzenetére


Piftuka
veterán

"Fogadjunk az energiagazdálkodás és a Turbo Boost be van kapcsolva."

Nálam be van kapcsolva mindkettő. :) (Igaz, én nem tuningolok.) Miért baj az?

Jut eszembe... az "Intel Rapid Storage Technology" programmal kapcsolatos kérdésemre tudja valaki a választ?

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#7273) Recon666 válasza Piftuka (#7272) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A kolléga lepődött meg, hogy folyamatosan változik az órajele húzott procival, nincs avval semmi baj, jó dolgok azok. :)

ittakary: Ilyen feszeknél a vtt leviheted 1,3v-ig.

[ Szerkesztve ]

(#7274) Motion_Blur válasza ittakary (#7271) üzenetére


Motion_Blur
félisten

QPI a rendszer sávszélességét határozza meg.
Nekem 1.35V-on van.
A színekre meg nem adunk :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7275) ittakary válasza Motion_Blur (#7274) üzenetére


ittakary
nagyúr

Huh ezt sem próbáltam még soha, de RAM-okat felraktam 1600-ra, 1.64V-ra és idáig úgy néz ki megyeget :) Létezik ilyen is? :F Sima 1333MHz-es Kingston Dual packot vettem (semmi hyperx).

Viszont így megint nem ment végig IBT... Kiderítem, hogy most a RAM, vagy qpi/vtt volt-e a ludas. (fene a kapkodásomba, hogy nekem egyszerre kell több dolgot variálnom)

(#7276) Motion_Blur válasza ittakary (#7275) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Sajnos nagyon lassan megy a kitesztelés.
Másfél hónapja megvan a cucc, de én se teszteltem ki tisztességesen.
Ramokba se tudom milyen tartalékok vannak (mondjuk egy 1900mhz cl6-ot már kiteszteltem), és akkor hol van még egy max bclk... csodáltam is hogy ma 1 óra szenvedés kellett csak a 4,5g-hez :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7277) ittakary válasza Motion_Blur (#7276) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ami miatt most megijedtem az az, hogy amikor IBT-t futtattam, fura sistergésszerű hangot hallottam. Levettem a ház oldallapját és valószínűleg a tápellátás felül jött. Megfogtam a CPU foglalattól balra lévő hűtőbordát és szabályosan égette a kezemet, annak ellenére, hogy rögtön mellette van egy 12cm-es házventi, illetve a CPU huzatja is bőven éri őt (na és persze remek a házam szellőzése: HAF 912 Plus). A kondik illetve a fekete kockák is nagyon forróak voltak. Tényleg nagyon égették a kezemet már pár tizedmásodperc után.

Most egyelőre visszavettem megint mindent alapra, mert ezt nem tartom túl jó jelnek. Túlzott az aggódásom, vagy ezeknek az alkatrészeknek ilyen órajelek+feszültségek mellett ez az üzemi hőmérséklete? Előre is köszönöm :B

(#7278) Motion_Blur válasza ittakary (#7277) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Pedig P55 egyáltalán nem arról híres hogy melegedne... érdekes..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7279) ittakary válasza Motion_Blur (#7278) üzenetére


ittakary
nagyúr

Hétvégén átugrok ismerősömhöz az infrás hőmérőjéért, hogy ne csak szubjektívan tudjak mondani hőmérsékleteket... De amúgy amit mondtam, (kézrátétellel forrónak érzem) nem hangzik valami jól ugye?

(#7280) Motion_Blur válasza ittakary (#7279) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az én lapomon jóval szerényebben van körbebástyázva a proci, és ahogy most megnéztem hűvösnek érzek mindent. Igaz nincs terhelve.

Nem vagyok Giga guru, de szerintem annak se kéne forrania :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7281) Shuki


Shuki
tag

Nem tudjátok, hogy az miért van, hogy ha a gépet alvó állapotba akarom kapcsolni, akkor nem kapcsol ki? Elhalkul, de nem áll le :( A régi 775 ös rendszeremnél simán megnyomtam a gombot a billenytűn azt leállt. Ez is valami beállításon múlik?

[ Szerkesztve ]

(#7282) Piftuka válasza Recon666 (#7273) üzenetére


Piftuka
veterán

"A kolléga lepődött meg, hogy folyamatosan változik az órajele húzott procival, nincs avval semmi baj, jó dolgok azok"

Jó dolgok, bizony. :) Tetszik, hogy 2D-ben meglehetősen alacsony a fogyasztása a számítógépemnek. Nem csak a processzor, hanem a videokártya is takarékoskodik.
(Ráadásul a monitorom is "Green", azaz kifejezetten alacsony fogyasztású.)

Egyébként lehet, hogy tuningolt processzor esetében is érdemes bekapcsolni az említett funkciókat.

Energiagazdálkodás + tuning = energiatakarékos tuning :DDD

"Aquila non captat muscas."

(#7283) Shuki válasza Piftuka (#7282) üzenetére


Shuki
tag

Bizony jó ez...netezés közben fenének kell a 3600mhz :)

(#7284) N_A_S


N_A_S
veterán

Alapon tolom most a P95-öt az ASRock -kal. Az normális hogy Ninja3-al, 1400-as fordulaton SmallFFT-ben a 74 fokot is eléri az egyik mag?

Proci 1.25V-ot kap. Turbo be (24x133)

Ennyire rossz a paszta, vagy ennyire forrófejű a proci?

https://tinyurl.com/phnas

(#7285) daveoff válasza N_A_S (#7284) üzenetére


daveoff
veterán

Hali!
Nekem i5-760-am van p7p55d lapban 4GHz-en 1,28V-al, CM hyper Z600-as hűtővel!
Prime95 alatt 70 fok körül mennek a magok!

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#7286) daveoff válasza daveoff (#7285) üzenetére


daveoff
veterán

Csináltam én is egy tesztet 10 perc SmallFFT után max 68 fok, íme:

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#7287) budo82 válasza daveoff (#7285) üzenetére


budo82
tag

Ha jól tudom, N_A_S most - az adatlappal ellentétben - i7 870-nel tolja (HT ON), ez okozhat ekkora különbséget az i5 760-hoz képest...
Én is szívok a melegedéssel...

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó...

(#7288) Piftuka válasza Shuki (#7283) üzenetére


Piftuka
veterán

"Bizony jó ez...netezés közben fenének kell a 3600mhz"

Így igaz. ;)

Jó érzés a tudat, hogy ha minimális mértékben is, de a számítógépemmel is hozzájárulhatok a környezeti értékek védelméhez (a fenntartható fejlődéshez).

Ráadásul nagyon klassz, hogy 1197 Mhz-en üzemelő CPU és 157/300 Mhz-en üzemelő videokártya mellett is sokkal-sokkal gyorsabb a számítógépem, mint a régi konfigurációm.

A honlapok 1-2 másodperc alatt betöltődnek, a programok gyorsan feltelepülnek és késlekedés nélkül futtathatóak, a fájlmásolás gyors...

(Utólag egy kicsit már azt is bánom, hogy nem egy 5400 RPM-es, "Eco Green" merevlemezt választottam. Szerintem annak a sebessége is bőven elég mindenhez egy általános otthoni, multimédiás felhasználás során.)

Bízom benne, hogy a gyártók ezen az úton haladnak tovább, s a jövőben egyre több nagy teljesítményű, egyúttal energiatakarékos IT megoldások kerülnek kifejlesztésre!

"Aquila non captat muscas."

(#7289) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

A tuningos totyikban már feltettem a kérdést, de gondoltam itt is teszek egy próbát, hisz a 860 tulajok lehet, hogy konkrétabb tapasztalatokkal rendelkeznek. Szóval...

a főbb részegységek:
ASRock P55 deluxe
i7-860
FSP Everest 500+
1600MHz Kingston HyperX Blu 2x2GB kit
CM Z600 és Mugen 2 cooler

Nem követem a klasszikus lépéseket (cpu majd ram órajel felső határ vizsgálat), mindössze egy teszt erejéig szeretném 4GHz-re felhúzni a procit. Később célom persze a maximum meghatározása.

Ezzel a beállítással értem eddig valamit el:
BCLK:180
cpu szorzó: 20
ram: 1460 MHz
qpi: ezt nem tudom pontosan ...a 2 lehetőség közül a kisebb, tán x36 lehet
cpu vcore: 1.15v
vtt vcore: 1.2v
ram vcore: 1.6v

Így szépen stabil a 3.6GHz, de ezt kevésnek tartom. Kb 60 fokos load hőmérséklettel.
Ha a cpu szorzót állítom 21-re, akkor 1.21v-ig is fagy a W7. E fölé nemigen akartam menni, mert nem tudom meddig bírja a cpu.

Szerintetek milyen irányba induljak el?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7290) Shuki válasza Piftuka (#7288) üzenetére


Shuki
tag

Ráadásul még így húzva is kevesebbet fogyaszt mint a nem kicsit lassabb core2 duo :) Ez nem semmi! És a sandyről nem is beszélve..:) Jó irányba tartunk. Amúgy ezért se akartam venni phenomot, mert milyen már, hogy sokkal lassabb, és még jóval többet is fogyaszt?!! Aztán ha azt még húzod akkor sikítani fogsz a villanyszámlától!

de most tényleg valaki mondja meg miért nem kapcsol ki a gép alvó állapotban plíz!

[ Szerkesztve ]

(#7291) ittakary


ittakary
nagyúr

No idáig jutottam :)

Szóval úgy néz ki mennek a RAM-jaim 1.640V mellett 1600MHzen :) QPI maradt 1.35V, illetve VCore 1.2625V vagy 1.2675V már nem emlékszem melyik, mert CPU-Z ugyanazt írja ki (1.248V :D)

Bekapcsoltam a C1E illetve a C3/C6 energiagazdálkodás funkciókat, így idleben mindegyik core 29°C-os, terhelve pedig 75°C körül áll meg... Gépemre szívesen ráaggatnék egy matricát, hogy "Unlimited POWER" :)

[ Szerkesztve ]

(#7292) ittakary


ittakary
nagyúr

Azt hittem egy 3DMark programokban is hoz majd a konyhára, de semmit nem változott az CPU scoreom az előző méréshez képest. Hol számít a RAM sebessége igazán?

(#7293) daveoff válasza ittakary (#7291) üzenetére


daveoff
veterán

Nekem ugyanilyen procival, ugyanilyen időzítésű gyárilag 1600-as memókkal miért nem ad ilyen jó eredményeket? Csak a lapom más, ennyit számítana?
Persze ugyanezen az órajelen: 20x200 4GHz

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#7294) atti.85


atti.85
csendes tag

hellotok egy ilyen problémám lenne hogy ez mitöl van mit kell beállitani hogy teljes memoriát használja?

[ Szerkesztve ]

(#7295) Recon666 válasza atti.85 (#7294) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nincs integrát videokártya a lapban, mert szerintem annak vesz el a ramot.

(#7296) atti.85 válasza Recon666 (#7295) üzenetére


atti.85
csendes tag

nem nincsen nekem is ez volt a gondolatom de mivel nincs benne lehet hogy a prociba integráltra venne el ill egy olyan kérdésem lenne hogy kingston ramokat 1333 lehet 1600 mhzre tenni vagy ezek nem olyanok?

(#7297) Recon666 válasza atti.85 (#7296) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Az i3-okban van integrálva vga, ha leírod a tipusát, akkor megmondjuk, de kismillió sebességű és típusú van.

[ Szerkesztve ]

(#7298) atti.85 válasza Recon666 (#7297) üzenetére


atti.85
csendes tag

alaplap : asus p7p55 lx
proci i7 870 2.93 ghz

(#7299) Recon666 válasza atti.85 (#7298) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Izé, a memóriára gondoltam, csak elfelejtettem odaírni :) .

(#7300) atti.85 válasza Recon666 (#7299) üzenetére


atti.85
csendes tag

Kingston 99U5471-002.A00LF

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.