Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) Motion_Blur válasza Normi™ (#6700) üzenetére


Motion_Blur
félisten

A kép alapján biztos nem 1800-on és 1.1-es feszen megy a procid, mert akkor nem lennének 75 fokosak a magok!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6702) Normi™


Normi™
őstag

Speed step is ki van kapcsolva és így is visszaáll 9-es szorzóra :Y

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#6703) Normi™ válasza Motion_Blur (#6701) üzenetére


Normi™
őstag

Az a maximum mikor néha felugrik 4ghz-re,a pillanatnyi a 46,44 stb...

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#6704) Normi™


Normi™
őstag

Most nézem,hogy csak terhelés alatt veszi le 9-es szorzóra,idle-ben 20x200.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#6705) Motion_Blur válasza Normi™ (#6704) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Alapon jól működik?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6706) Normi™ válasza Motion_Blur (#6705) üzenetére


Normi™
őstag

Alapon tökéletes!Lehet valaminek még feszt kellene adni?Mondjuk a cpu pll-nek vagy a pch-nak?

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#6707) Motion_Blur válasza Normi™ (#6706) üzenetére


Motion_Blur
félisten

BIOS a legfrissebb? Nem hinném hogy ezt azért csinálja, mert valaminek kevés a fesz :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6708) Normi™ válasza Motion_Blur (#6707) üzenetére


Normi™
őstag

Nem a "gyári" bios van rajta.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#6709) mindfreak válasza Normi™ (#6708) üzenetére


mindfreak
őstag

Csinálhatnál képet a BIOS-ról mi hogy van beállítva, és akkor jobban tudunk segíteni, mert ez így elég nehézkes.

(#6710) ffodi válasza Crytek (#6688) üzenetére


ffodi
veterán

Normális hűtéssel mehetsz 1,4V fölé is, de szerintem nem lesz rá szükség.
Olyan ramot kell venni mellé, aminek az üzemi feszültsége 1,5V vagy 1,65V.(nem függ a proci fesztől)

Kingmax ram teljesen jó. 2x4gb jobb, mert 4 modullal nagyon le van terhelve a memvezérlő, ami instabilitási gondokat okozhat, a magasabb feszültségről nem is beszélve.

Normi01:

Az adatlapodon 6gb ram van. Hogyan sikerült azt összehozni? 6gb rammal nem működik a gép megfelelően, lehet, hogy ebből adódik a gond.........

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6711) Normi™ válasza ffodi (#6710) üzenetére


Normi™
őstag

3x2gb van benne.Elképzelhető,hogy ez a hiba forrása. :F Új biossal ugyanaz,szóval más baj van itt,lehet kiveszek egy ram modult és megpróbálom úgy.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#6712) Normi™


Normi™
őstag

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#6713) Motion_Blur válasza Normi™ (#6712) üzenetére


Motion_Blur
félisten

CPU Voltage Mode ne offset legyen, hanem fixed.
CPU Ratio Setting ne auto, hanem 20.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6714) ffodi válasza Normi™ (#6711) üzenetére


ffodi
veterán

3x2gb-nak semmi értelme, mert itt nincs trichannel. Szóval a 6gb-ból csak 4 használható valójában. Vegyél még 1 modult, vagy 1-et adj el. :) Simán lehet ettől is, illetve, ahogy a kolléga említette tedd a szorzót fix 20-ra.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6715) Normi™ válasza ffodi (#6714) üzenetére


Normi™
őstag

Kivettem egy modult és nem változott a helyzet pedig átraktam és dual-ban megy,még a fix feszültséggel próbálkozom,a szorzót meg a későbbi speed step miatt hagytam auto-n.Na mindegy,próbálkozom.Köszönöm a segítséget mindenkinek!!!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#6716) slett27


slett27
addikt

Létezhet az hogy egy Core i7 860 nem hajt ki egy HD 5870-et alapon ? 3Trémark06-ban 18xxx alap procival 3,5GHz-en már 22xxx pontot. Tudom ez csak bench, de azért valamiféle hozzávetőleges értéket azért ad.

Másik kérdés, hogy létezhet-e az, hogy 170 BCLK-nál elvérzik a 860-asom ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#6717) ffodi válasza slett27 (#6716) üzenetére


ffodi
veterán

Alacsony felbontás mindig nagyon procilimites. Trémárk is 1280*1024.........

Szélsőséges esetben előfordulhat, de én inkább az alaplapra gondolnék. Mennyi VTT fesszel próbáltad 170 felett?

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6718) MrCsiT válasza slett27 (#6716) üzenetére


MrCsiT
addikt

mem. időzítés auto-n van? (..mert ha nem, akkor ott is elhullhat. ) feszt mennyit kap a ram ?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#6719) slett27 válasza ffodi (#6717) üzenetére


slett27
addikt

Jah, azt el is felejtettem, valóban ott procilimit lehet. Majd nyomok egy 3DMark11-et is. :D

Mindjárt leírom a tuning BIOS beállításaimat.

MrCsiT : mindjárt...

Köszi srácok a gyorsaságot ! Azért szeretem a PH!-t már vagy 7 éve, mert mindig van "ügyeletes". :D

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#6720) Motion_Blur válasza slett27 (#6719) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Majd nyomok egy 3DMark11-et is. :D"

Várjuk az eredményt! :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6721) slett27 válasza ffodi (#6717) üzenetére


slett27
addikt

22x160bclk
PCIE : 100MHz
RAM : 1600MHz 9-9-9-24-ben (KINGMAX 1600-as modulok ippen gyári értékeken)
QPI : Auto
LLC : On
---------------------
CPU : 1,275V
IMC : 1,125V
DRAM : 1,625V
PLL : 1,9V
PCH : Auto

VTT = PLL ? :B

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#6722) Tonyius777


Tonyius777
tag

sziasztok ha van valakinek I7-950-e megtudja mondani hogy a szorzóját betudja e állítani 24-re? Én úgy emlékszem mindig 23-ra engedte nekem.

Üdv:Tony

(#6723) Motion_Blur válasza slett27 (#6721) üzenetére


Motion_Blur
félisten

IMC-t tedd 1,35-re és menni fog 200-on a bicikli :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6724) Tonyius777 válasza Tonyius777 (#6722) üzenetére


Tonyius777
tag

kiegészítem kérdésemet:
talán mindegy melyik I7 proci csak kéne egy válasz mert nem értem elvileg ez a turbó és ezt csak automatikusan állítja vagy nem?

Üdv:Tony

(#6725) Heffi


Heffi
őstag

14 hónap után észrevettem, hogy az én konfigomban is képes a magok "ki-be" kapcsolására a turboboost. Annyi történt hogy egy sikertelen tuningbeállítás után a bios visszaállt a gyári értékekre. Eddig csak a + 1 szorzót pakolta rá a gépem, azaz 22-s szorzóval ment 860-m, ha le volt terhelve. Most azomban a terhelt magok számától föggően 25-26-s szorzót is alkalmaz.

Sajnos én is mindíg mindenből a legjobbat és legújabbat szeretem a magaménak tudni, ezért a legfrisebb bios van a p7p55d-s alaplapomon, ami 150-s bclk felett letiltja a turboboost-ot és a speedstep-et is.

Most keresem az arany középutat az energiatakarékosság és a magas teljesítmény között. Ám néha az adatok elég kuszák és nem tudom melyik progi mutatja a valóshoz közeli adatokat.
Ennek a képnek a készítésekor az IBT 2 szálon terhelte a procit:

Ebben az esetben pedig üresjáratban megy a gép:

Vannak eltérések az adatok között, de remélem a Tmonitor áll legközelebb a valósághoz.

Mitől lehet, hogy a megbízhatónak tartott CPU-z és Everest eltérő értékeket mutat?

Temészetesen, ha valamilyen benchmarkban listaképes eredményre törekszem, akkor hagyom a fenébe a turbot, és fix értékeket lövök be a biosban a maximális eredmény elérése érdekében.
Az életszerű felhasználásra azonban nekem szimpatikusabb az energiatakarékosságot támogató beállítások használata. Jelenleg megközelítőleg 8-20w körül fogyaszthat a procim, de ha állandóan 4 GHz-n járatnám ez közel 108w-s fogyasztást jelentene.
Vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#6726) Motion_Blur válasza Heffi (#6725) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Jelenleg megközelítőleg 8-20w körül fogyaszthat a procim, de ha állandóan 4 GHz-n járatnám ez közel 108w-s fogyasztást jelentene."

4GHz-en idle-ben soha nem fog 108W-ot kajálni a procid.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6727) Heffi válasza Motion_Blur (#6726) üzenetére


Heffi
őstag

Mennyivel fogyaszthat ebben az esetben többet? Nálam a stabil 4 Ghz-hez HT on esetében 1,34 V körüli feszültség kell. Most meg 0,9v környékén van a Vcore IDLe-ben.

(#6728) Tonyius777 válasza Heffi (#6725) üzenetére


Tonyius777
tag

Na most neked mit enged a BIOS-ban manuálisan 21 a max vagy engedi a fix 22-t?
Nekem csak Auto -ba jelenik meg a turbo ha minden manuális akkor nálam a proci adatlap szerint 23 de nekem mégis sikerül fixre 24 re állítani akkor ez most BIOS miatt lehet?

Üdv:Tony

(#6729) slett27 válasza Motion_Blur (#6723) üzenetére


slett27
addikt

175 bclk-nál járok (3850MHz), de tök mindegy, mert a CM Hyper 212+ 1,3V magfeszültség mellet : nyikk ! :D 85C-nál járok fél perc Prime után, el sem tudom képzelni IBT alatt mi lenne (lekapcs 100C-nál.)

Köszi a segítséget! :R

Hiába minden, amúgy 200bclk álom marad, mindenképpen kéhalat kapok.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#6730) Heffi válasza Tonyius777 (#6728) üzenetére


Heffi
őstag

Engedi a fix 22; 25;26-t beállítani. A 25 ás 26.s szorzót csak abban az eserben, ha a CPU beállításoknál az aktív magok számát 2 illetve 1-re állítom.

(#6731) Motion_Blur válasza slett27 (#6729) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én is IBT-vel tesztelgettem eddig, de most ráengedtem egy LinX-et és már 2 kör után 5 fokkal magasabb értékek jöttek mint IBT-vel 10 kör alatt. LinX felfűti 80 fokra, IBT 75-re, de játékok alatt nem megy 50-55 fok fölé és ez a lényeg ;) (4GHz/1.3v)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6732) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Felraktam a TMonitort. CPU-Z és minden egyéb progi folyamatos 4GHz-et ír ki, mert arra is van állítva. TMonitor meg minden magra 1800MHz-et idle-ben és ha elindítok egy progit (ebben az esetben az Aida-t), akkor ezt kapom:

Most mi a lóf*sz van :F

mod: ha átrakom a nézetet a szorzókra, ott meg folyamatosan 9-et mutat idle-ben minden magra kicsi terhelésre csak az egyik mag ugrik fel 20x-ra, stab. tesztre mind a négy

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6733) Tonyius777 válasza Heffi (#6730) üzenetére


Tonyius777
tag

köszönöm :R ez segített akkor már csak azt nem értem mért van adatlap szerint csak pl nálad CPU szorzó 22 de jó hogy kiegészítetted az 1, 2 mag nál ez hogy működik.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Tony

(#6734) MrCsiT válasza slett27 (#6729) üzenetére


MrCsiT
addikt

figyelembe véve ezt az írást a Hyper 212+ -ról, lehet, hogy van jobb hűtő nála :)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#6735) jilian


jilian
addikt

Helló

Kedves Noctua NH-D14 tulajok, megmérné nekem valaki mekkora a távolság az alaplap és a borda alsó része közti távolság?
A ramok miatt érdekelne, mert az EVO-im elég 'nagyra sikeredtek...
Köszönöm

(#6736) OceanStorm


OceanStorm
tag

Szép napot az uraknak !

http://cgi.ebay.com/Intel-Core-i7-875K-2-93GHz-ES-AIR-4-4GHz-FREE-SHIPPING-/130466916388?pt=CPUs&hash=item1e606f2824#ht_3658wt_1139

Merjem -e, vagy ne merjem ? Ez itt a kérdés !

ES Cpu, de jókat ír a csávó, a visszajelzések is jók, mi a véleményetek ?
Esetleg ha még + infókkal tudtok szolgálni az ES verzióról azt nagyon szépen megköszönném ! :)

(#6737) Heffi válasza OceanStorm (#6736) üzenetére


Heffi
őstag

Látom nem rohanták le a hírdetésed a 875k-s tulajok.

A "K" és "ES" procik hatalmas előnye a szorzózár mentesség. A hírdetésben is láthatod, hogy az eladó 30-as szorzót használ, ami egy normál 870-s proci esetében max 22 lehet.
Így könnyebb a magasabb órajelek elérése.

(#6738) OceanStorm válasza Heffi (#6737) üzenetére


OceanStorm
tag

És akkor mennyi a tényleges alap órajele ennek, mennyire húzhatom meg, és mennyire stabil a működése ? Ha meghúzom az órajeleket, akkor azt max az alaplapom keretein belül teszem (TurboV Evo), nem használok egyéb programokat. Sry a lame kérdésekért, de tényleg elszánt vagyok azzal kapcsolatban hogy rendelek egyet az ebayről.

(#6739) Heffi válasza OceanStorm (#6738) üzenetére


Heffi
őstag

2,93 GHz (22x133) alapbeállítások melett. Szerintem TurboV-vel is ugyanoda lyukadsz ki mint amikor a biosban állítod, csak kevesebb a lehetőséged.

Mennyire húzhatod meg? Ez majd kiderül ha benne van az alaplapodban, de biztosan közel lesz a 4,5GHz-hez, csak bírjad hűteni.

(#6740) OceanStorm válasza Heffi (#6739) üzenetére


OceanStorm
tag

Egy jól felszerelt Thermaltake ház, és egy Alpenföhn Matterhorn lenne a fegyver a meleg ellen.
A véleményed alapján azt szűrtem le hogy érdemes megrendelni, te is így gondolod ?

(#6741) Recon666 válasza OceanStorm (#6738) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A tényleges órajele 2,93Ghz, azt, hogy mennyire húzható, majd a lpodtól és a procitól függ, de olyan 4hz felett mennie kell.

Elkéstem. :D Megrendelni, meg akkor érdemes, ha nem vámolják meg, mert, ha igen (USA-ból valószínű) akkor +30%, és annyiért már itt is megveszed 3 év garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#6742) dangerzone


dangerzone
addikt

Mennyi volt a topikban az a max stabil (legalább fél óra prime 95) órajel, amit léggel le tudtak hűteni normálisan?
4300 mhz fölé ment valaki? (Mindegy h i5, vagy i7)

(#6743) ffodi válasza dangerzone (#6742) üzenetére


ffodi
veterán

HT OFF-al sima ügy. 210*21 1,44V-on ha jól emlékszem. NH-D14-el 70 fok körül volt kb.
HT ON pedig 205*21 1,41V+llc kb 80 fokosak a magok.(így használom egyébként.)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6744) peetmaster válasza dangerzone (#6742) üzenetére


peetmaster
senior tag

4300-on (HT=ON) 2 napja próbáltam én is 1.32V-al, de IBT 10. körben lekapcsolt a gép valamiféle okból. :DDD 80 fokos volt a legmelegebb mag. Szintén NH-D14-el.

(#6745) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni tuningban, mert nem hagy nyugodni a procim :)

Konfig: Giga P55a UD3 lap, legújabb bios, i7 860, rajta egy cm hyper 212+, 2*2gb 1600/cl9 hyperx, és egy 600as corsair táp. (Legalábbis a lényeg ennyi)

3885mhz stabil, 21*185 ugye. Szeretném elérni a 4ghzet, az viszont már nem megy. Se 190*21 (na jó, ez csak majdnem 4ghz :P), se 20*200.

A ramok vissza vannak véve, szóval az 1600at sem érik el, 1,64v ot kapnak.

Igazából az lenne a fő kérdésem, hogy mennyi feszt adhatok a dolgoknak? A fenti eredményhez a procinak 1,3325v kellett asszem, a 20*200 viszont 1,375ön se volt stabil, bejelentkezés előtt kékhalál fogadott.

Vagy lehet, hogy a proci/lap nem bírja feljebb?
Azért érdekelne, hogy egy 200*20hoz kb milyen feszek kellenének szerintetek? Mindenféle energiatakarékos okosság ki van kapcsolva, ht on. Ja igen, max terheléssel prime közben 75 78 fok körül voltak a magok 3,885ön.

:R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#6746) peetmaster válasza Termi16 (#6745) üzenetére


peetmaster
senior tag

Sajna akkor nem sikerült valami tuningos procit kifognod. :( QPI/VTT Voltage-nek adhatsz 1.210-1.230V-ot 200-as bclk-hoz, a többi beállítás menjen Normal-ra, kivéve ugye a DRAM Voltage. Az alaplapnak tuti bírnia kell, nekem is volt olyan lapom, és elég jól teljesített. :K Memóriával szintén nem lehet gond. LLC legyen bekapcsolva, aztán kísérletezgess a vcore fesszel. De az kizárt dolog, hogy 1.4V-tól több kelljen neki 4Ghz-hez. :N

75-78 fok még elmegy.

(#6747) Termi16 válasza peetmaster (#6746) üzenetére


Termi16
őstag

Most próbálgatom, sajnos ennyi, nem bírja :(

1,25V-on volt a qpi, úgy be se bootolt, ahogy írtam, 1,35v-ra téve bootol, megy is a gép, de aztán kékhalál random módon. Prime se stabil, ilyen 1,3v körüli értékeken azonnal kékhalál, most 1,3675-ön próbálva nem szállt el ugyan, de a 2. mag 10 másodperc múlva hibát dobott, így meg nem jó a dolog :(

Maradok szerintem a 3885mhz-en.

Ja igen, az utolsó tesztnél 1,3675V-on már a 4. mag 90 fokig is felkúszott, úgyhogy ezért sem erőltetem.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#6748) peetmaster válasza Termi16 (#6747) üzenetére


peetmaster
senior tag

1.25V-től magasabb qpi voltage semmiképp nem kell. :N Szerintem lődd be stabil 3.8Ghz-re, bőven elég, komolyabb hűtő nélkül ne kísérletezgess.

De hátha a többiek el tudnak látni hasznos tanácsokkal.

(#6749) Termi16


Termi16
őstag

Pedig a proci kapott már 1,375V-ot 20*200-hoz, de 1,25V-os qpi-vel nem bootolt, 1,35V-on viszont igen :)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#6750) peetmaster válasza Termi16 (#6749) üzenetére


peetmaster
senior tag

1.35V a QPI-nek nagyon sok! :Y Nekem a 4.2Ghz-hez is elég 1.230V (mondjuk UD4-es lappal).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.