Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6451) Recon666 válasza Dr.Én (#6450) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem hiszem, hogy az a 400rpm jelenten 15C fokot. Én is januárban tervezek egyet, csak én az Akasa Venom mellett tettem le a voksom. :)

[ Szerkesztve ]

(#6452) Dr.Én válasza Recon666 (#6451) üzenetére


Dr.Én
veterán

Na igen, azért majd meg nézem játékok alatt mit ir ki, keresem majd valami erősebb játékot ami procit is terheli szépen...
Látszik már 5 éve nem volt gyári intel hűtöm :D nagyon zavarja a fülemet :DDD
Ez is nagyon szép hűtő :) szép nagy darab mint a Mugen 2 ;]

WOT: kissio

(#6453) Recon666 válasza Dr.Én (#6452) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Jah, jó nagy dögök az biztos, de az áruk is ehhez igazodik :)

(#6454) Immy válasza Heffi (#6399) üzenetére


Immy
őstag

Hi

Sry a késői válaszért, de vizsgára készültem és ilyenkor próbálok csak arra koncentrálni.

Alapból a HT (hyperthreading) nincs bekapcsolva vagy miért említed, hogy HT on módban? Van valami oka hogy kikapcsoljátok?
Szerintem nem mindegy, hogy 4 szál vagy 8 szál. Habár én is tudom, hogy HT teljesítménye nem egyenlő tényleges maggal mégis ha több szálú programokat használsz igenis van értelme.

Turbo boost, hogy működik tuningnál? pl.: ha az alapórajelet 2,8ról 3,4ghz-re tuningolod akkor 1-2 mag teljes kihasználtsága esetén "csak" 3,46ghz-re emeli az órajelt vagy arányosan magasabbra?

ui.: tudod a DRAM/FSB szorzót még alacsonyabbra állítani? (memória 1866 vagy 2000-en működjön és lefuttatni egy everestet?)

Immy

[ Szerkesztve ]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#6455) Dr.Én válasza Recon666 (#6453) üzenetére


Dr.Én
veterán

az is igaz és ennyi pénzért azért minőségi hűtést kapunk, nem mint a gyári intel hűtő :DDD

WOT: kissio

(#6456) Recon666 válasza Dr.Én (#6455) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Az biztos, hogy minőségi hűtők. :K

(#6457) Heffi válasza Immy (#6454) üzenetére


Heffi
őstag

Hali!

Elején leszögezném, hogy "koca"tuningos vagyok, azaz amikor elkap az ihlet össze.vissza állítgatok mindent a biosban és vagy jó lesz vagy nem :D

Kérdéseidre a válaszom:

HT: bekapcsolva használom én is, de amikor a magasabb freki az előny, akkor kikapcsolom, mert így könnyebb stabilizálni a procit kevesebb feszkóval.

TurboBoost: természetesen a tuningal arányosan nő annak is az értéke. A 860-s procinál 21 a normál szorzó, 4 magnál 22, 2 magnál 25 és 1 mag esetében 26-ra változik az érték turbonál. A frekit meg a beállított bclk szorzatával megkapod. Az én alaplapom valamiért nem variál a magok számával, csak a plus szorzót használja, de ez lehet hogy beállítási probléma.

A DRram arányát 3:1-ig tudom levinni, de ilyenkor kevés a freki, mert 200-as bclk felett már macera az élet. Azért itt egy kép róla:

(#6458) Recon666 válasza Dr.Én (#6455) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nah, még rendezgettem a kábelokat a gépben 1C fokkal alacsonyabb lett a proci és az alaplap hőmérséklete. :D

(#6459) Heffi


Heffi
őstag

Itt meg 5:1-s arányban.

(#6460) Dr.Én válasza Recon666 (#6458) üzenetére


Dr.Én
veterán

Az szép :DDD
Pedig elég szellős a ház, CM Centurion 590 :)
annyit még ki próbálok hogy a ház tetejére rakok egy ventit ami kiszívja a meleg levegőt még, igaz hátul is van egy :D
Ha ez sem segít akkor már itt vana MX-2 paszta, hát ha az még segít?

WOT: kissio

(#6461) Recon666 válasza Dr.Én (#6460) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ja a paszta is javíthat egy pár fokot. :)

(#6462) Dr.Én válasza Recon666 (#6461) üzenetére


Dr.Én
veterán

jaja :)
Nézelődtem a lapnak a biosában is, érdekes hogy a szorzó valami miatt 18-on volt, ha fel raktam 21-re hogy 2,8 ghz legyen akkor meg a CPU-z 24-25-ös szorzót í ki, meg az everest is :F pediga biosban csak 21-en van :D

WOT: kissio

(#6463) Recon666 válasza Dr.Én (#6462) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ez a Turbo Boost miatt van, nekem is így változtatja terheléstől függően.

(#6464) Dr.Én válasza Recon666 (#6463) üzenetére


Dr.Én
veterán

értem, akkor hagyom a fenébe amíg megjön majd a Mugen 2 :)
:R

WOT: kissio

(#6465) Recon666 válasza Dr.Én (#6464) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ha majd tuningolod a procit akkor kapcsold ki ezeket a turbo boost dolgokat.

(#6466) ffodi


ffodi
veterán

Nincs valakinek 4x2gb ramja? Csak mert megoszthatná velem a tapasztalatait, mert van vele 1-2 gondom. :U

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6467) Dr.Én válasza Recon666 (#6465) üzenetére


Dr.Én
veterán

köszi a tanácsot, be fogom tartani valszeg :)

WOT: kissio

(#6468) tkesy válasza ffodi (#6466) üzenetére


tkesy
őstag

De van, és most meg is próbáltam megnézni ahogy te beállítottad, de én nem tudtam 201 Mhz-es bckl fölé menni, még a memóriákat visszaosztva sem...
Szinkronban meg már 170 MHz-es bckl-nál olyan csipogást rendez, hogy egy komplet kórház elbújhat mellette... :(

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#6469) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Sziasztok!
Már voltam itt ezzel a kérdésel de nem tudom mit kellene csinálnom. Nos i5 760 asom 2,8ghz helyett 2,66 ghz en jár maxon. Bisoban semmit se álítottam.
Valami ötlet ?

El. Psy. Congroo.

(#6470) Sdi válasza adamkaa777 (#6469) üzenetére


Sdi
addikt

Lehet, hogy bios frissítés kellene a lapodra, valószínűleg nem ismeri fel rendesen a prockót.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#6471) ffodi válasza tkesy (#6468) üzenetére


ffodi
veterán

Húú, akkor nálad is vannak vidám dolgok.

Nálam ezeket produkálja:

-200-as bclk-ig ismeri a 8gb-ot, 201-től már csak 4-et engedélyez.
-192-es bclk-ig működik csak a 8-as ramszorzó(tehát 200-as bclk-val nem megy az 1600-as órajel, csak a 2000 és a 2400, 193-on már nem indul a gép. Eredetileg csak 134-es bclk-ig engedte a 8-as szorzót, de toltam egy klír cirmost, aztán 192 lett a határ hirtelen. :U .....)
-Több fesz kell a 8gb-nak mint a 4-nek.
-Nagyon nehéz stabilizálni. 200*21-et próbálom stabilizálni, de a ram ha kell, ha nem hibázik, pedig próbáltam 1,76V-on is, stb.....
-Ha sikerül stabilizálni, akkor k*va jó. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6472) tkesy válasza ffodi (#6471) üzenetére


tkesy
őstag

Valamelyik este megpróbálom megint, de eddig úgy tapasztaltam, hogy a ramjaim nem igazán szeretik, ha nem gyári CL6-ban hajtom, őket, viszont ilyen időzítéssel kb 1650-nél van a végük...
Viszont nálam a 8x szorzó végig, azaz 200-as bckl-nál is működik... 201-nél belefagyott a boot elejébe, úgyhogy nem láttam, még a ram mennyiségét sem, a fölött meg nem is adott képet...
Én eddig elég óvatosan bántam eddig a feszültségekkel, igaz a proci szorzót is visszavettem, hogy ne a magas órajel legyen a limit...
4GB-ot használva még nem próbáltam, alapból 8GB került bele... :)

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#6473) mindfreak


mindfreak
őstag

Csináltam képet a hőmérsékleti adatokról. A processzor teljesen alapon van, 2,8GHz (21*133).

IDLE:

LOAD:

Maximális terheléssel 65 fok, a magok már túl a 70-en, ez még gyári Intel hütővel is magas lenne, nemhogy Ninja 3-al. Idle-ben viszont durván lehüti, ezért úgy tünik, hogy terhelés hatására a CPU több hőt termel, mint kellene neki.

Elképzelhető, hogy hibás a CPU?! :U

[ Szerkesztve ]

(#6474) ffodi válasza mindfreak (#6473) üzenetére


ffodi
veterán

Szerintem csak szimplán annyi, hogy túl domború, vagy homorú a procisapka felülete. Szedd ki nézd meg, és ha igen, akkor meg kell polírozni és fasza lesz. ;)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6475) mindfreak válasza ffodi (#6474) üzenetére


mindfreak
őstag

Ok, megnézem azt is. Viszont ha kipolírozom és mégsem az lesz a baja, akkor ugrik a gari is. :DDD

(#6476) ffodi válasza mindfreak (#6475) üzenetére


ffodi
veterán

Az biztos. Ezért kell előtte megbizonyosodni, hogy egyenletlen -e a felülete. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6477) Recon666 válasza mindfreak (#6473) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Alaplap 64c fok, az nem semmi. :Y

(#6478) ffodi válasza Recon666 (#6477) üzenetére


ffodi
veterán

Ejha, azt nem is figyeltem :Y . Valóban nagyon meleg. De a vinyók is elég melegek. Nekem közel szobahőmérsékletűek. Lehet hogy a ház szellőzésével van a gond??(vagy 30 fok van a szobában)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6479) Recon666 válasza ffodi (#6478) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Vinyókal nincs gond 30c fok, az jó, nálam 34-36 körül mozog terhelés alatt hűtő nélkül. De alaplapnál elég sok az a 64 fok.

(#6480) Recon666 válasza Recon666 (#6479) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nálam így néz ki 5,20 perc 100% terhelés alatt a proci:

mindfreak: A kábelek jól el vannak rendezve a gépben, mert az is dobhat egy pár fokot a gépen, ha nincs megfelelően elhelyezve.

[ Szerkesztve ]

(#6481) mindfreak válasza Recon666 (#6477) üzenetére


mindfreak
őstag

Húú, hát most hogy mondtad, eddig fel sem tűnt. :Y
A kábelezéssel nincs gond, a szobámban 20 fok van.
Most már tényleg nem tudom mivel lehet gond. :((( :((( :(((

A házon nincsenek rajta az oldallapok se. Előtte C2D rendszerem volt, annak semmi baja nem volt a szellőzéssel.

[ Szerkesztve ]

(#6482) Recon666 válasza mindfreak (#6481) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Valóban érdekes a te eseted, én már az alaplap hőmérőjét sem zárom ki, hogy nem -e az bibis. Rakd rá a kezed a a chipset hűtőre és a proci körüli bordákra, ha megégeti a kezed 64 fokon, akkor a hőmérő jó. ;] Bár lehet a proci hűtője melegíti fel ennyire a proci körüli bordákat, mert elég nagy kiterjedésű, és ha a proci hütője forró akkor, a bordák is azok lesznek, én kipróbálnék hátra egy rendszerhűtök beszerelni, ami befele fújja a levegőt a proci hűtőventilátorra magasságában.

[ Szerkesztve ]

(#6483) mindfreak válasza Recon666 (#6482) üzenetére


mindfreak
őstag

Igen, megnéztem már, teljes terhelésnél is csak épp langyos a hűtő - vagy még az sem, szóval kizárt, hogy az melegíti fel a környező bordákat. Az alaplap hűtője is csak kellemesen meleg, de nem égeti a kezem. Én is az alaplapi hőmérőre gyanakodtam, de azt mondták hogy ezek az adatok a CPU-ból jönnek.

Az normális hogy az alaplap és a CPU hőmérséklete MINDIG egyformát mutat?? Egyszerre változik is!

update: most nézem, hogy nekem van egy külön hőmérsékleti adat, hogy Déli Híd, valószinüleg az lesz az alaplapi chipset hőmérséklete! Csak most már nem tudom, hogy akkor maga az "Alaplap" az minek a hőmérsékletét jeleni. :DDD

A gond igazából tuningnál jön elő, hogy 1,3V-on 4GHZ-en lefutnak a tesztek, csak a hőmérséklet épp kiakad 99 foknál...

[ Szerkesztve ]

(#6484) nickwaren válasza mindfreak (#6483) üzenetére


nickwaren
tag

Én továbbra is azt javaslom, hogy a nagy 12 cm-es ventit a memók felőli oldalra tedd, hátulra meg tegyél nagyon halk ventit ami szívja kifelé a meleget. A Ninja 3-nak az a megoldás, ahogy most a képeken van, nem igazán fekszik, legfőképp, ha a ház elejében sincs venti, ami mozgassa befelé a levegőt. Próbáltam én is levett oldal fallal a Ninja-t, de csak 1-2 fokot jelentet, amíg rá nem jöttem, hogy szerelésnél véletlenül nem kötöttem vissza a ház hátsó ventijét, az rögtön még levett egy pár fokot és még az oldal falat is visszatettem. Meg nem is alapon ment a proci. :DDD Én amúgy se támogatom személy szerint az oldalfal nélküli géphasználatot, többet ér egy jól kialakított szellőző rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#6485) mindfreak válasza nickwaren (#6484) üzenetére


mindfreak
őstag

Rendben megpróbálom, ahogy mondod, de jövőhéten veszek egy Noctua hűtőt - már úgyis megtetszett - aztán meglátom mi lesz vele. :)
Hozzáteszem, ezek az értékek akkor is durvák, ha csak ennyi baja lenne. :(

[ Szerkesztve ]

(#6486) nickwaren válasza mindfreak (#6485) üzenetére


nickwaren
tag

Nekem mondod, én 2 hétig használtam. :( Örültem, hogy megváltam tőle, szép nagy de ennyi és többet nem hiszek a marketingnek és erősen kételkedem minden tesztben.

(#6487) mindfreak válasza nickwaren (#6486) üzenetére


mindfreak
őstag

A tesztek szerint az egyik legjobb. A C2D-n Ninja 2 volt, azzal semmi gond nem volt, így bátran megvettem. Lehet a másikkal se fog a probléma megszűnni, max. picivel jobb lesz. :(

(#6488) nickwaren válasza mindfreak (#6487) üzenetére


nickwaren
tag

A tesztek körülményeit is megnézted? Az egyik oldalon, ahol a legjobb lett az alábbi tesztkörnyezet volt, alaplap az asztalon és 18 fokos szoba, szinte tökéletes a hűtőnek, csak köze nincs az élethez. Azért itt láttam egy kér embernél Noctua-t és dicsérték is. Vedd a legnagyobbat és nem lesz gond, csak az ára, mert az 20k körül van újonnan a Ninja 11 k-jához képest.

(#6489) ffodi válasza nickwaren (#6488) üzenetére


ffodi
veterán

A Noctuát csak ajánlani tudom. Az NH-D14 nagyon durva hűtő. Az igaz, hogy a hozzá kapott 2 venti nem a legjobb, viszont 2 komoly venitvel verhetetlen. 4300 HT on 100% load 80 fok alatti magok. Kell ennél több? :B

Más:

Ahogy korábban írtam, beszereztem ugye még 2x2gb ugyan olyan ramot(tehát 8gb van 4x2 formában). Marha nehezen tudom beállítani. Mitől lehet az szerintetek, hogy 192-es bclkval simán indul a gép úgy, hogy a ramszorzó 8-on van(tehát 1536MHz a ram órajel), 193-on, és felette, pedig nem indul a gép(elindul de defaulton.) Ha viszont 192vel bebootolok, a windowsban pedig tolok neki 205 bclk-t, simán hiba nélkül megy.(205*21-ről van szó.) Próbáltam 1000 féle fesszel, időzítéssel, miegymással, de semmi. :( Sőt már vagy 5 féle biossal végigpróbáltam.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6490) Recon666 válasza mindfreak (#6483) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nekem akkor is az érzékelő tűnik hibásnak. ilyen értékek mellett, hogy 99 fok, ilyen hűtővel, oldallap nélkül elég hihetetlen. 99 foknál már a proci is lefagyna, ráadásul nem langyos lenne a borda. Az alaplapon van az érzékelő, az méri a procit, déli-északi hidat... Videokártyának külön van.

[ Szerkesztve ]

(#6491) ffodi válasza Recon666 (#6490) üzenetére


ffodi
veterán

Ha egyenletlenek az érintkező felületek(túl domború, vagy homorú a proci), akkor nem tudja megfelelően átadni a proci a hőt, és a proci forró lesz a borda pedig csak langyos, vagy szimplán hideg.

Az alaplap szenzora viszont lehet rossz(mármint a alaplapi chipnek a hőszenzorára gondolok), mert a 63 fok az valóban meleg, főleg úgy, hogy a borda langyos. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6492) Recon666 válasza ffodi (#6491) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Igen az is lehetséges, le kell ellenőrizni, hogy egyenes a fém sapka rajta, ha nem akkor polír vagy csere garanciában. Mikor nálam 60 fokos volt a régi gépen, alaplapjának a chipset hűtője, igencsak óvatosan kellett hozzányúlni, mert égette az ujjad. :)

[ Szerkesztve ]

(#6493) mindfreak válasza Recon666 (#6492) üzenetére


mindfreak
őstag

Megnéztem a fémsapkát, teljesen egyenes, vonalzóval néztem meg.
Ha minden jól megy délután ki tudom próbálni egy Mugen 2 Rev B-vel, remélem azzal megjavul. :U

(#6494) Recon666 válasza mindfreak (#6493) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szerintem nem a hűtővel van a gond, de ne legyen igazam.

(#6495) albert8 válasza mindfreak (#6493) üzenetére


albert8
addikt

Vagy a programmal BIOS-ban is ilyen hőfokokat mutat?
mert ha igen akkor a lap mehet a Gariba :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#6496) mindfreak válasza albert8 (#6495) üzenetére


mindfreak
őstag

Hamis adatokat mutat? Mert amúgy tökéletesen működik. :U

[ Szerkesztve ]

(#6497) albert8 válasza mindfreak (#6496) üzenetére


albert8
addikt

Mivel nézted a hőfokokat?
mert már láttam hogy everest megőrült és nagyon sokat mutatott
ha ez van és a biosban nem ezeket az hőfokokat adja akkor semmi gond de ha a BIOS-ban is ugyanazok a hőfokok vannak mint a mérőszoftverben akkor az a lap mehet gariba

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#6498) mindfreak válasza albert8 (#6497) üzenetére


mindfreak
őstag

Több programmal is néztem, Asus Probe, Everest, CPUID, Real Temp. Mindegyik ugyanezt mutatja.
De honnan tudod, hogy ez alaplap hiba? IDLE-ben szerintem valós értékeket mutat, ha az lenne a hibás, akkor mindig hamis értékek lennének. Lehet a CPU hibája is akár.
Csak nem tudok rájönni. :U

A gariztatással pedig az a bajom, hogy mivel minden "rendesen" működik, ezért nem fogják úgyse kicserélni, mert én hiába mondom, hogy túl meleg a 65 fok teljes terhelés mellett, azt mondjak cseréljem ki a hűtőt, vagy vegyek jobb szellőzésű házat, meg különben is ennyi az üzemi hőmérséklet, bla bla. Sajnos ismerem már az itthoni gariztatás menetét.... :(

[ Szerkesztve ]

(#6499) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

i7 860 / Corsair Dominator GT 2000C8 kombóhoz milyen lap dukál?

50k-ig nézelődtem apróban, Maximus III Formula és Giga UD7 játszik nálam de bármilyen lap megteszi a lényeg a tuning és a ramkezelés!

vagy ez lesz, vagy Sandy Bridge. csak félek megvenni egy kiforratlan, nem kipróbált rendszert..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6500) albert8 válasza Motion_Blur (#6499) üzenetére


albert8
addikt

(#6498) mindfreak
Akkor lehet hogy pont egy olyan procit vettél ami nem úgy birja a tuningot ahogy kellene
Ha van lehetőséged próbáld ki a lapot más procival és ha azzal is ilyesmi eltéréseket mutat a megszokott-tól akkor még is csak a lappal van baj
Valamikor még az asusnak volt a legjobb kiterjettsége vagy már nem?
Szerintem azt a legkönnyebb gariztatni MO-ban

(#6499) Motion_Blur
Szerintem a piros GT-khez piros asus lap dukál :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.