Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Tuco Ramirez válasza kelzsoca (#1283) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Meg aztán kár agyonvágni a Core i5 nagyszerű energiagazdálkodását is, főleg (ahogy te is írtad) lényegében a semmiért...

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#1302) Overlocker válasza DJackson (#1271) üzenetére


Overlocker
veterán

Azok a ramok amik maximum 1,65v-vel vannak ratingelve. Igen, alapból 1333-on indulnak, magasabb bclk állítással lehet elérni nagyobb ramórajelet.

Jó, bár ha nem kell a +2GB akkor felesleges, mert csak visszafogja dual channel hatékony működését.

(#1303) Overlocker válasza kelzsoca (#1280) üzenetére


Overlocker
veterán

Mi a bajod a Kingmax-al? :D

Ezért ez erősen sarkos állítás, attól hogy nem láttál még olyan Kingmax-ot ami megy is, nem kell ilyeneket állítani. Az 1600Mhz-es szériát kell csak elfelejteni, az 1333-sokba vannak jó szériák, mint írtam.

Lehet venni tri-kit ramot Lynnfield procihoz is, csak nem sok értelme..mert ugye csak dual channel támogatás van. Ettől függetlenül mivel szigorúbb "előírásoknak" felel meg egy Tri-kit, hiszen ott 3 modulnak kell tudni azt, ami rá van írva, így ezek a modulok simán viszik ugyanazokat az értékeket Lynnfield proci mellett is. Én is így használok két modult most, ha pedig visszaváltok X58-ra akkor ott a 3. modul :))

[ Szerkesztve ]

(#1304) Mhz


Mhz
csendes tag

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt állok és mivel a választásom fő esélyese az Intel core i7 valamelyik típusára esett- azok közül is inkább az i7 860 tetszene a legjobban- így böngészés közben ide jutottam.

De, hogy őszinte legyek olvasás után kicsit összezavarodtam. Talán mert nem vagyok PC guru és ebből kifolyólag nem mindent értettem.
A hozzászólásokban a 860 jelölés mintha összekeveredne az i7 és az i5 között.
Most akkor i7 vagy i5 a 860-as?

Sajnos ezt megelőzően 10 éve volt új gép a használatomban,(már éppen ideje cserélni) abban is egy celeron 633 as volt ami akkor /komplett gép/ 240000 Ft-ba került. Így nem igazán tudom megállapítani hogy az Intel core i7 860 jelen árában drága vagy olcsó az általa nyújtott teljesítményhez viszonyítva, figyelembe véve a hozzávalókat, alaplap, memória, táp......?
A cserére szoruló gép nagyon öreg és már elég beteges , így az a dilemma nem fenyeget hogy kicseréljem e a jót egy kicsit jobbra, de a sok jó közül melyiket??

De hogy a fő témát is érintsem, az i7 860 mennyire tuningolható minden extra kiegészítő nélkül (eredeti hűtővel)? Egy processzor húzás mennyire károsítja a processzort, valamint magát a gépet.

Mhz

(#1305) kelzsoca válasza Overlocker (#1303) üzenetére


kelzsoca
félisten

Semmi bajom nincs velük, az 1600-as modulokra gondoltam, mert aki Lynnfieldhez választ memóriát általában nem az 1333-as modulokat választja hanem 1600 vagy ez feletti ramokat.

https://vertigostore.eu

(#1306) kelzsoca válasza Overlocker (#1303) üzenetére


kelzsoca
félisten

Semmi bajom nincs velük, az 1600-as modulokra gondoltam, mert aki Lynnfieldhez választ memóriát általában nem az 1333-as modulokat választja hanem 1600 vagy ez feletti ramokat.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#1307) kelzsoca válasza kelzsoca (#1306) üzenetére


kelzsoca
félisten

Kétszer küldte el :F

https://vertigostore.eu

(#1308) SimonYana válasza Mhz (#1304) üzenetére


SimonYana
addikt

Ha egy kicsit figyelmesebben olvasol,láthatod hogy i5 a 750 és i7 a 860.Ha a kettő között megnézed a külömbséget ,akkor láthatod,hogy kicsivel magasabb az órajel és ha jóltudom minden olyan tulajdonsággal rendelezik mint az i7.Pl. HT.stb.
A gyári hűtővel ne alapozz nagy tuningra!Az szinte semmire nem való csak hogy betedd és alapon használd!Egy kis tunig,de ha már komolyabb feladatot kap tuningolva felmelegszik mint az fene!

® SimonYana ®

(#1309) g@bo válasza kelzsoca (#1299) üzenetére


g@bo
nagyúr

guszta a ram, de itthon hol? ( hw ker...) de valami normális garis kéne.

(#1310) kelzsoca válasza g@bo (#1309) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hát így hirtelen Ösembernél találtam, de itt csak gyári gari van: [link]

https://vertigostore.eu

(#1311) g@bo válasza kelzsoca (#1310) üzenetére


g@bo
nagyúr

gyári gar.... röhej. hardverker?

tudtok jobbat mint a cm 212?

(#1312) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Érdekes, hogy beállítottam, hogy memória fix 2133-on menjen ebben az esetben visszavette a szórzó és megülte jó magas BCK-al a procit.

Értékeket most fejből nem tudok, de nem indult el a gép bejött a win aztán fagyi.

Azt hiszem csak akkor fogok kísérletezni , lesz értelmes hűtő a gépen.

(#1313) CHIPman válasza Overlocker (#1303) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha berakod a 3. modult, nem megy 128 biten? Egy AM3 topicban volt egy tag, akinek egy Bloomfield kit 3 modullal(3x2GB Patriot Viper) ment 128 biten.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1314) Vagtam


Vagtam
tag

Sziasztok!

Az i5-ös prociból is létezik valamilyen steppinges jobban tunningolható verzió mint pl. az E8400-nál volt az "E0" vagy mind egyforma?
Fontos lenne tudnom, mert most állok csere előtt és szeretnék szert tenni valami atom jól tunningolható darabra, hogy ne kelljen csorgatnom a nyálam (úgy mint most a C0-ás E8400-zal) amikor látom, hogy ki mit hozott ki a procijából.

Köszönöm a segítséget

Tomi

:R

Az Ojjektum a vízbű veszi ki a zoxigént, teccikérteni?

(#1315) CHIPman válasza Vagtam (#1314) üzenetére


CHIPman
nagyúr

2 hónap(vagy mennyi) alatt nemigen szoktak kihozni két steppinget. Még nincs.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1316) Vagtam válasza CHIPman (#1315) üzenetére


Vagtam
tag

Rendicsek, köszönöm.

üdv:Tomi

:R

Az Ojjektum a vízbű veszi ki a zoxigént, teccikérteni?

(#1317) Overlocker


Overlocker
veterán

Nesze neked Tri-Channel ;]

Asus P7P55WS Supercomputer + Kingston HyperX KHX2000C9D3T1K3/6GX (2 modul) @ 2210Mhz 7-9-7-22 1T

[ Szerkesztve ]

(#1318) CHIPman válasza Overlocker (#1317) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Gondolom ezt tudtad nélkülem is.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1319) Overlocker válasza CHIPman (#1318) üzenetére


Overlocker
veterán

:F

(#1320) toyone válasza Overlocker (#1317) üzenetére


toyone
őstag

:C
Mi a max bclk amit tud léggel ez a lap?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#1321) Overlocker válasza toyone (#1320) üzenetére


Overlocker
veterán

225, de lehet hogy a proci áll meg..

(#1322) CHIPman válasza Overlocker (#1319) üzenetére


CHIPman
nagyúr

[link]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1323) Overlocker válasza CHIPman (#1322) üzenetére


Overlocker
veterán

Biztos megy, de semmi értelme úgymond, mivel most is 128bit-en megy, ha berakom a 3.-at akkor is 128biten fog.

(#1324) CSiMi_


CSiMi_
tag

Halihó, emberek!
Csak 50%ban tartozik ide a kérdésem, ezért ne haragudjatok!
Úgy néz ki, hogy meghal a gépem.
Ha új gépet vennék, milyet vegyek? (alaplap+proci kell csak)
i5, vagy i7 ???
Én úgy vettem észre, hogy egy közepes PL.: 2.66Ghz-s CPU-nál kb20%os árkülömbség van, persze az i7, skálálya szélesebb, és a vége több százezer is lehet.
De ha mind a kettőből a 2,66osat vesszük alapul akkor van-e köztük 20%-nyi teljesítmény differencia? Illetve ami még az i5 mellett szól, az az, hogy az alaplapjait (én legalábbis, de lehet, hogy tévedek) fejlettebbnek látom és. És ha egy alaplap, ugyan azt tudja, mint az i7es változataa, mégis olcsóbb. De attól még kell a véleményetek, mert én nem értek igazán hozzá!

Ja, amugy a fogyasztása is érdekelne, meg az élettartam.
Pl nekem mosz E8400 E0 van, és 1,01 V-on megy cpu-z szerint.

EP45 DS3, E8400 E0 (3,78 GHz), OCZ reaper 4GB kit (5-5-5-12 (1120 MHz)), Zotac GTX 260, OCZ 500W-táp Razer DeathAdder v2 (3500dpi), Logitech G35, LG flatron 22' 1080p .

(#1325) SimonYana válasza CSiMi_ (#1324) üzenetére


SimonYana
addikt

Vehetsz Te i7 860-ast is ami 60-65 között van és 1156-os foglalat!

® SimonYana ®

(#1326) tdna


tdna
csendes tag

Sziasztok!
Nagyjából elolvasgattam a hozzászólásokat.
Az számomra nem igazán derült ki, hogy milyen memóriákat érdemes venni hozzá.
1600Mhz-eset nem érdmes venni? Dual Kitet éri meg venni?
csx ramokat néztem

(#1327) toyone válasza tdna (#1326) üzenetére


toyone
őstag

Dual kitett vegyél. 1600mhz vagy a felett érdemes nézelődni. A lényeg hogy 1.65V-s legyen.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#1328) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

i5 750 re, cm 212+ vagy zalman 7500 cu? 2k a difi.

mi a javaslat?

(#1329) tdna válasza g@bo (#1328) üzenetére


tdna
csendes tag

Én is nézegetem azt a zalmant.
Ez kicsit drágább de elég jó cucc ahogy hallottam: ZALMAN CNPS8700 NT
Lehet nekem ez lesz.

(#1330) g@bo válasza tdna (#1329) üzenetére


g@bo
nagyúr

a kettő közül meik?

(#1331) tdna válasza g@bo (#1330) üzenetére


tdna
csendes tag

Én inkább a zalmant választanám.
Szerintem a kettő között nincs nagy különbség.

cm-ről:

"A Hyper 212+ az árában egy remek hűtő, a Z600-hoz viszonyított teljesítményéből kiindulva nyilvánvalóan elég egy 2 magos processzor erős túlhajtásához, de egy komolyabb 4 magos tuningjába ne vágjunk bele, főleg, ha valami okból 24/7-ben szeretnénk használni számítógépünket ilyen túlhajtással (grafikusok, video szerkesztők, tervezők, stb.). Aki megelégszik egy enyhébb, akár csak alapfeszültséges tuninggal, annak viszont i7-re is jó lehet, hiszen egy 3.4GHz körüli tuning még a ma legerősebb HD5870 VGA-k kellő meghajtásásához is elegendő, és ezen még akkor sem kell túlmelegedéstől tartanunk, ha zajcsökkentés végett minimálisra vesszük le a hűtőventilátor fordulatszámát."

(#1332) South Velen válasza tdna (#1331) üzenetére


South Velen
addikt

Ránézésre elég gyengusnak tűnik a Zalman.

(#1333) g@bo válasza South Velen (#1332) üzenetére


g@bo
nagyúr

az a kilós réz? hát izé..... a gyári helyett kellene, de mivel nem lesz böszme tuning, se, lehet jó az olcsóbb cm 212+

(#1334) South Velen válasza g@bo (#1333) üzenetére


South Velen
addikt

Az a tapasztalatom, hogy a zalman árát meg kell felezni, és akkor megkapom a valós értékét. Szerintem is jó az olcsóbb CM. Én személy szerint majd egy Freezer7Pro rev2-t teszek rá, 3,5 GHz-ig az is megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#1335) g@bo válasza South Velen (#1334) üzenetére


g@bo
nagyúr

nna, ráküldtem a cm 212+ t, gyárival 60 fokon kódolta a filmet, most 42. jóe. ;] egy linx nyuzás sem tudta igazán 50 fölé tolni.

(#1336) South Velen válasza g@bo (#1335) üzenetére


South Velen
addikt

cool :)

(#1337) CHIPman válasza South Velen (#1336) üzenetére


CHIPman
nagyúr

...'n' quiet, amíg be nem porosodik a hűtő. Nekem a sima 212-nél 2 hónap alatt úgy beporosodik a venti és a borda, hogy másfél órán keresztül tisztogathatom, és még a hangja is megvan.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1338) g@bo válasza CHIPman (#1337) üzenetére


g@bo
nagyúr

havonta is lehet takaritani a lamellákat... ez nem cm hűtő átok. ;]

(#1339) CHIPman válasza g@bo (#1338) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az az egy bökkenő vele, hogy le kell szerelnem a hűtőt, hogy ki tudjam venni a ventit. És még visszarakni sem lehet csavarozás nélkül, hogy később le tudjam venni.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1341) DJackson


DJackson
tag

nektek nem szúrt szemet, hogy egy picit drágábbak lettek az i5 procik? Valakinek van sejtése, hogy milyen árváltozások várhatóak még ebben az évben?

köszi előre is.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#1342) TB válasza DJackson (#1341) üzenetére


TB
tag

Ipon-on nem vettem észre,eddig is 42 - 45 között mozgott,most éppen 44k.De a sejtésem az,hogy olcsóbb nem lesz már idén!A forint is sokat romlott az elmúlt héten,bár most kezd visszakapaszkodni!

(#1343) Overlocker válasza DJackson (#1341) üzenetére


Overlocker
veterán

További drágulás lesz, igaz már most is emelkedtek az árak nem csak a forintárfolyam miatt, hanem a karácsony miatt..

[ Szerkesztve ]

(#1344) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Hali!

Elvileg minden 775-ös hűtő rá megy a 1156-ra.
Csak egy kis házi csavar/anya szett kell hozzá.

A 212+ értékek alap órajelen vannak ugye?

(#1345) Zé_Mester válasza DJackson (#1341) üzenetére


Zé_Mester
őstag

jönnek az ünnepek és ilyenkor igencsak megugrik a vásárlók száma.
és aki karácsonyi meglepit akar a fa alá, az úgyis megveszi 4-5e ft-tal többért is, és mindenki boldog. :U

meg persze itt van nekünk a remek kis forint valutánk.........ezt dobta a gép :F

(#1346) AMD_ok válasza -Gabesz- (#1344) üzenetére


AMD_ok
őstag

ez mennyire biztos? pont ilyen hűtő-mizéria cipöben járok...

(#1347) CHIPman válasza AMD_ok (#1346) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mi mennyire igaz? Hogy kell hozzá 1156 lefogató? Teljesen igaz.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1348) AMD_ok válasza CHIPman (#1347) üzenetére


AMD_ok
őstag

pont azt irta a srác,(ha jól értelmezem), hogy NEM kell hozzá lefogató, hanem rámegy simán...
De én is így tudom,hogy kell rá az 1156-os lefogató:U

(#1349) CHIPman válasza AMD_ok (#1348) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ok, akkor rakd rá a 775-ös hűtőt 775-ös lefogatóval és pár új csavarral az 1156-os lapra. Ezt egyedül az ASRockokkkal lehet megcsinálni, ugyanis ők fúrtak a lapokra 775-ös lyukakat. Ha meg rámenne simán az 1156-os lapra a 775-ös hűtő, akkor ASRockék miért lennek volna olyan hülyék, hogy +pénzért ráfúrják a lyukakat?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1350) toyone


toyone
őstag

Lga775-es hűtő Lga1156-ra

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.