Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) kaoszpapja válasza slett27 (#850) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

aggyad neki :DDD
neked amúgy nem b@szakodnak az usb-k?

(#852) slett27 válasza kaoszpapja (#851) üzenetére


slett27
addikt

Nem próbáltam, de van egy 80GB SATA 2,5" HDD+RACK, azzal megpróbálom.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#853) kaoszpapja válasza slett27 (#852) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

mert nekem az egér, seagate külső vinyó és egy wireless usb-s cucc van és ha tuningolok, akkor a wireless semmiképp nem működik, a többi meg akkor működik, ha csak 2 usb van bedugva.
__________________________________________________________________________

a 230bclk-ról itt a valid.

[ Szerkesztve ]

(#854) Zé_Mester válasza kaoszpapja (#853) üzenetére


Zé_Mester
őstag

gratula, ez már egész korrekt eredmény, pláne ha még sikerül teszteket is futtatni rajta.
ha jól lehűtöd nitróval vagy jéggel, akkor elég szép eredmény várható :C

én szenvedek továbbra is, 225-ön úgy ahogy elkezd tölteni a win, de megáll. 230-on se kép se hang. nagyon gyanakszok az F5f bios-ra, lehet hogy ez kavar be, de ezt majd kipróbálom vasárnap, hogy más biosszal megoldódik-e a helyzet. :U

(#855) slett27 válasza Zé_Mester (#854) üzenetére


slett27
addikt

Eléggé frissek a cuccok az én lapomhoz is csak 1 új beta BIOS van csak és tényleg lehet igaza lesz Zájecnek, hogy nem árt majd az újabb stepping tuning szempontjából.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#856) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok. Egy I5-ös rendszerhez milyen DDR3 memóriát kell venni?

Olvasgattam, hogy nem lehet túl magas az alap feszkója a memóriának mert akkor megsül tuningnál a proci. :F :F :F

Ha lesz I5-öm akkor meg akarom hajtani amit bír. Ez a 4Ghz-re akarom kb hajtani, de nem tudom milyen memória kell hogy a tuninggal ne legyen gond. 1333,1600,1800 stb

szóval én ezt néztem ki.

CSX 4 Giga 1800MHz 8-8-8-28 1,9V

[CSX]

Ez most jó lesz vagy sem ... :F :F

[ Szerkesztve ]

(#857) BigBear válasza Khaosz55 (#856) üzenetére


BigBear
senior tag

Kérdés, az a memória mit művel alacsonyabb fesz mellett. Mert i5-nek nem nagyon kéne adni 1,9V-ot.
1,5 - 1,6V-os memóriát nézz, max 1,65V az Intel által előírt és engedélyezett.

[ Szerkesztve ]

(#858) kelzsoca válasza Khaosz55 (#856) üzenetére


kelzsoca
félisten

1.65V a max.

Inkább nézz valami 1333 vagy 1600-es memóriákat amik 1.5-1.6V-on mennek!

A 4GHz nem egy extrém tuning, ez normális cuccal simán hozható!

És a táp se ipari hulladék legyen :DDD

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#859) kaoszpapja válasza Zé_Mester (#854) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

köszi! :R

a következő szint a szárazjég vagy a nitró lesz ;]

most még eléggé kiforratlan a dolog. nem értem hogy mért nem működnek rendesen az usb-k :F a tuningon is van mit javítani, mert 220bclk-hoz elég 1.35 vagy még kevesebb qpi\vtt, de 230-hoz már 1.47v kell. 230-on lefut hibátlanul az 1M (mást nem próbáltam még), de 231-en rögtön fekete képernyő. az ET6 meg nem mindíg azt jelzi amit kéne.

egy új bios-nak nagyon örülnék :)

(#860) Khaosz55 válasza kelzsoca (#858) üzenetére


Khaosz55
addikt

Köszi,

bocs hogy ennyire lamer vagyok a témában. Valójában nem is tudom hogy ha a proci 4Ghz-en zakatol akkor a memóriának mennyin megy hogyan.

Azt hittem, hogy a memória és a cpu feszkója az két külön téma, és külön is kell álítani.

(#861) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Tetszik ez a i5 750. :) Nincs infoja valakinek arról, mikorra várható, hogy kijön belőle a következő stepping?

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#862) keIdor válasza Zé_Mester (#835) üzenetére


keIdor
titán

Ez már meggyőző proci! :C Végre nem 1,4V 4GHz stabil példány...

i7 860 van itt már valakinek?

Tuco Ramirez: Hát szerintem előbb jön a 32nm változat, mint egy újabb stepping. Szerintem kb. márciusra fog érkezni, ha egyáltalán érkezik...
Igaz roadmap nem jelöli a 32nm 4 magost, de csak nem ölik meg ilyen hamar ezt a foglalatot... bár igaz, nagyon közel van a Sandy Bridge.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#863) tlac válasza keIdor (#862) üzenetére


tlac
nagyúr

épp a 860-ast nézegetem, hogy kb azt tudja, mint a 920, tri channel meg a teljes értékű cf, sli hiánya nem nagy gond

vajon ennél lehet állítani az uncore szorzóját?
920-nál milyen intervallumban állítható?

(#864) keIdor válasza tlac (#863) üzenetére


keIdor
titán

200MHz-es lépcsőnként.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#865) Zé_Mester válasza keIdor (#862) üzenetére


Zé_Mester
őstag

THX :R

van még, ahonnan ez jött :))
860-asokat kedden kapok, tesztelgetem majd azokat is hogy mit mennek.
addig megpróbálok rájönni mit szeret ez az UD5 lap, és akkor minden baba lesz :))

kaoszpapja : nekem is csinál érdekességeket.
ET6 pl meghülyül ha 5 BCLK-nál többet emelek benne és leveszi a +1 szorzót....stb.

de sztem folyamatosan jobbak lesznek, csak jöjjenek az új bios-ok. :K

(#866) keIdor válasza Zé_Mester (#865) üzenetére


keIdor
titán

Ez már retail lap, vagy még az ES?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#867) Zé_Mester válasza keIdor (#866) üzenetére


Zé_Mester
őstag

ez még az ES. kipróbálok majd másik bios-t is, ha azzal se megy, akkor van egy köröm pestre és hozom a másikat :K

hja, van pár kép is a cuccról. kicsit beteg :DDD (pláne az uccsó)

kép1 , kép2 , kép3 , kép4 , kép5

(#868) Overlocker


Overlocker
veterán

Nálam DFI P55-el nincsenek USB fagyások, és eddig max 227 bclk léggel, 18x szorzóval, 1,42v vtt-vel.

(#870) lord szan


lord szan
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Nekem van egy i7 860-asom! Tegnap vettem egy giga ud3-as lappal és 2 db 2 gb 1333-as rammal. Tuningot még nem próbáltam, egyelőre örülök, hogy megy a gép, win intsallnál voltak gondjaim ugyanis. Tuning ügyben asszem a segtségeteket fogom kérni, én utóljára még a p3-asomat húztam, az meg már jó régen volt.

(#871) kelzsoca válasza lord szan (#870) üzenetére


kelzsoca
félisten

win intsallnál voltak gondjaim ugyanis.

Pontosabban mi is volt a gond? :)

https://vertigostore.eu

(#872) lord szan


lord szan
csendes tag

Nos, xp-t próbáltam felrakni, mert még mindig jobban kedvelem a vistánál, de teleptés közben állandóan kékhalál fogadott, igy maradtam a vistánál, csak hát nem kevés időmbe bele telt az is mire a vista rendesen működőképes lett, pl. én egy audigy hangkártyát használtam korábban, ahhoz meg nem találtam normális vistás drivert, igy kénytelen vagyok az alaplapi hangkarit használni. No de mostmár jó.
Közben bekukkantottam a biosba is, és van valami, amit nem értek. Úgy tudtam, hogy az uncore órajelnek kétszer annyinak kell lenni, mint a ram órajelének / vagy ez csak i7 9xx-eknél van igy? /, mert nekem a ram 1330 / 10x133 /, az uncore pedig 2400. Egyébként mi történik, ha nincs meg a duplája az uncore órajele a raménak?

(#873) kelzsoca válasza lord szan (#872) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nos, xp-t próbáltam felrakni, mert még mindig jobban kedvelem a vistánál, de teleptés közben állandóan kékhalál fogadott, igy maradtam a vistánál

Talán a biosban kellett volna beállítani hogy ne AHCI módban fusson a HDD, és akkor nem lett volna kékhalál, a vista nem véletlenül nem nyafogott erre :)

https://vertigostore.eu

(#874) Zájec válasza tlac (#863) üzenetére


Zájec
veterán

tlac :: jó kis proci a 860-s :K én is azt venném... picit olcsóbb is mint a 920-s... a trich és dc között alig van különbség..

biztos lehet állitani a 860-s uncore szorzóját...
az intervallum nagysága az adott bclk nagysága... tehát amennyi a bclk annyi az intervallum nagysága...

(#864) Keldor papa::"200MHz-es lépcsőnként."
nem annyin :N

egyébként jó Zé eredménye, csakhát ramot abszolut nem terherlt, csak a procit,, nekem úgy lenne teljesértékü ha a 4gb ramot is teszteli, és lehetöleg 64-s oprendszerrel...

(#875) lord szan


lord szan
csendes tag

Nem hiszem, hogy AHCI-ben lett volna, hisz akkor elvileg az xp telepitő nem is látja a HDD-t. De majd utánanézek, kösz a tippet.
Tuningnál szerintetek mik a lehetőségeim? A ramjaim sajna csak 1333-asok, a bclk pedig ugye 133, ha ezt megemelem, a ramok birják vajon? Esetleg ha lejjebb állitom a memória szorzóját?

(#876) sonique válasza lord szan (#875) üzenetére


sonique
őstag

egyértelmüen driver probléma
töltsd le a gigabyte tol a telepitéshez szükséges drivert ..
amit win install elején lehet neki megadni
nagyonsok drivert nem ismer az xp

(#877) tlac válasza Zájec (#874) üzenetére


tlac
nagyúr

én nem értek ehhez, semmi tapasztalatom core i-s procival és nem is követtem eddig a topikot

tehát, hogy is működik ez pl. egy gigánál?
van egy bclk, amit szorozva a CPU Clock Ratio-val megkapjuk a proci sebességét
a System Memory Multiplier * bclk pedig a memória frekvenciája
és a bclk szorozva vmi uncore multiplier-rel az memóriavezérlő sebessége lesz?

qpi-t hogyan kell beállítani az uncore-hoz? gondolom annak nincs értelme, ha a qpi gyors, de a uncore pedig lassú vagy fordítva

(#878) kaoszpapja


kaoszpapja
aktív tag

nah mára csak egy 220bclk 32M jutott. majd holnap megnézem a 230-at is, de ma mek inni:D

(#879) sonique


sonique
őstag

tud valaki németül :D ?

csinaltak valami biost giga p55 deszkához valami dinamikus cpu vcore allitassal
sajna nem tudok németül itt a link

Dynamic Vcore Gigabyte P55 Serie TestBIOS Download

(#880) sonique


sonique
őstag

ezt is evvel a moddolt biossal csinaltak 200fsb hez képest elég alacsony a fessz...

(#881) Zé_Mester válasza Zájec (#874) üzenetére


Zé_Mester
őstag

nem a ramra és nem a 100 évig stabil rendszerre ment a teszt.

minimum feszre voltam kíváncsi 4000 MHz-en, mivel a vevőt ez érdekelte.
ramot nem tesztelek mellé, mert úgyse lesz ilyen ramja mellette, ha lesz is, nem biztos hogy ugyanígy fogja hajtani, ahogy én hajtanám, feleslegesen szórakoznék vele.

32/64 bites rendszer abszolút nem számít, mivel 1db 2GB-os modul van a lapba.

sonique - 1800MHz-hez képest elég sok a fesz.
átolvasom már amit linkeltél, hogy mire is jó ez a F5x bios.

[ Szerkesztve ]

(#882) keIdor válasza Zájec (#874) üzenetére


keIdor
titán

Hmm pedig tisztára az rémlik nekem... akkor mennyi? Vagy laponként változik? :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#883) slett27


slett27
addikt

Megpróbáltam a max bclk-t az új F3f-es BIOS-al (Gigabyte P55-UD3R) nem változott semmi. 210 bclk-nál nyissz. :D

Valamit vagy nem jól állítok, vagy itt a proci vége.

Az osztó szerintetek itt mindegy ? Mert P35 (talán P45-nél is) volt hogy bizonyos RAM osztókat nem szerette a lap. Én max bclk-nál mindig 13xx MHz körülire állítom.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#884) ADAM1337 válasza keIdor (#882) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Szorzók van a bclk-t szorozza fel, úgy jön ki.
200biciklinél tényleg 200-ak a különbségek lehet azért ez rémlett. :K

(#885) Zájec válasza tlac (#877) üzenetére


Zájec
veterán

tlac :: én se , csak nagyjából amit eddig kivettem a dolgokból.. :)

"tehát, hogy is működik ez pl. egy gigánál?"
erre a legjobb ismertetö a Gigabyte overclock guide . igaz ez X58-hoz van , de a core i5-i7 platform lényege és müködési elve megérthetö belöle :K ..

"van egy bclk, amit szorozva a CPU Clock Ratio-val megkapjuk a proci sebességét" :K
"a System Memory Multiplier * bclk pedig a memória frekvenciája" :K a x6 a legkisebb és a x18 a legnagyobb .....(guide 9.oldal)
"és a bclk szorozva vmi uncore multiplier-rel az memóriavezérlő sebessége lesz?" :K (guide 5.oldal)
"qpi-t hogyan kell beállítani az uncore-hoz?" viszonylag függetlenek, tehát szabadkezü a dolog... de a QPI link az elég kötött... az Uncore-t szélesebb lehetöségben lehet állitani , variállni... ha alacsonyabb ramórajelhez párositasz egy magasabb uncore-t akkor is elég gyors tud lenni a memrendszer része... tehát ezért nem számit annyira a memória órajel nagysága, vagyis számit , de lehet büvészkedni,
a QPI link általában x36 megy ami a bclk x18 = QPI link
de van még lehetöség , (guide 6.-7.oldal)
nálam a x44 és a 48 kb . 170bclk-ig ment... az volt a lényeg hogy kb 4000mhz-s qpi link volt a legfelsö határ .. itt úgy gondolom "platform wall"-ba ütköztem, de láttam már magasabb qpi link-eket is persze.... nálam az van hogy 222bclk x 18 = 3996mhz qpi link... ezen még prime stabil is de 223-nál mintha szakadékba ugrott volna a platformom... semmi , egy mm-el sem tovább... érdekes... (semmi átmenet) :U :F

(#882) Keldor papa :: a te példád csak 200bclk-nál vonatkozik,,,
tehát az Uncore emelkedés intervallum nagysága , az megegyezik a pillanatnyi bclk nagyságával...

[ Szerkesztve ]

(#886) keIdor válasza Zájec (#885) üzenetére


keIdor
titán

Ahhaaa... na ezt meg se figyeltem... :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#887) SimonYana válasza keIdor (#886) üzenetére


SimonYana
addikt

Keldor papa!
Látom Asus-od van.Igaz nekem maximus III.-as,de tudnál nekem tanácsot adni amit feltétlen át kell állítani,mert vagy 1.5 éve nem volt Asus-om és már csak rémlenek dolgok.
Előre is Danke! :R

® SimonYana ®

(#888) keIdor válasza SimonYana (#887) üzenetére


keIdor
titán

Megpróbálok segíteni, de P55-el még nem volt dolgom, túl új, hogy valamelyik ismerősnek már legyen.
Hát amit feltétlen át kell állítani (X58-nál legalábbis) az pl. a QPI link tuningnál. Legkisebb szorzó, x36 ha minden igaz. A másik kettővel nem kell foglalkozni.
Uncore-al megint nem kell, mert ahogy látom 750-nél csak egy szorzó áll, BCLK növelésével tudod azt is növelni. Olyan, mint a ramok.
Arany szabály, hogy ramoknak max: 1,65V, QPI-nak max 1,35V!
Spread Spectrumokat mindig Disabled-re tesszük, PCI-E frequency: 100MHz
Én EIST, C1E-t egyéb energiatakarékossági cuccokat is ki szoktam lőni, azt ha minden igaz, akkor a CPU Configurations menüben találod.

Aztán vannak egyedi opciók szinte minden lapnál, gondolom nálad is lesz majd olyan, amit Extreme Tuning esetén kell feloldani. Nálam ez csak annyit csinál, hogy magasabb feszültségeket is be lehet állítani, és kilövi a túlfesz. védelmet.
Ezeket nem kell bántani.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#889) SimonYana válasza keIdor (#888) üzenetére


SimonYana
addikt

Köszönöm szépen!
Mindjárt utána nézek a dolgoknak a biosban! :R

® SimonYana ®

(#890) #49155328


#49155328
törölt tag

Üdv !

Segítsetek hogy a biosban mit kellene beállítanom, hogy 3.8mhz-en menjen a proci.
Giga UD3, Kingmax 2x2gb 1333 ram és i5 750 van a gépben.

Előre is köszi a segítséget.

(#891) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Na most meg lehet kövezni memóri kérdésben.
Ha jól értem, akkor max 1,65V-ot lehet adni az I5 rendszerben a memóriáknak.
Hát amiket találtam eddíg 1,5V vagy 1,6V-nál max 1600Mhz en mentek, de inkább mind 1333-on.

Akkor gondolom max ilyen memót lehet a gépbe rakni.

Egyet nem értek, hogy akkor mért van az I5-ös alaplapokon hogy 2000meg 2200 Mhz memória, amikor nincs is olyan memó ami menne 1,65V-on és 2000Mhz-en. :F

Olyan mint valami zákutca ez így. Minek venni böszme memót ha a 1,65V-nál nagyobbra nem emelheted a feszkót.

[ Szerkesztve ]

(#892) Zé_Mester válasza Khaosz55 (#891) üzenetére


Zé_Mester
őstag

Egyet nem értek, hogy akkor mért van az I5-ös alaplapokon hogy 2000meg 2200 Mhz memória, amikor nincs is olyan memó ami menne 1,65V-on és 2000Mhz-en.

téves. létezik ilyen memória, de ezekről 2 okból nem tudnak nagyon sokan:
-1 : mocsok drága, sokszorosa az itthon kapható jobbfajta KIT-eknek
-2 : nincs beszállítója itthon , így nem is lehet hozzájutni boltba, max ha valaki kintről boltol magának....mert ugye mindenhol van, csak ebbe a retek országba nincs semmi normális :F

azt az 1.65V-ot meg nem kell szentírásnak venni, ha egy picivel többet kap a ram, attól még semmi baja nem lesz a cuccnak ;)

(#893) Zájec válasza Khaosz55 (#891) üzenetére


Zájec
veterán

ha jobban körbenézel , akkor láthatod hogy vannak 1.65v-al müködö 2000,2133,2200mhz-es modulok , kitek... ( akár itt is ) a példa kedvéért..
a G.skill-nél van 32k körül 2000-s 4gb-s kit. az nem vészes árban :)

(#894) SimonYana válasza Khaosz55 (#891) üzenetére


SimonYana
addikt

Én todok neked ha kell Életartam garival!
Nem igaz az , hogy méreg drága!

GEIL EVO PC17000 2133MHz 4GB KIT2 CL9
Gyártó: Geil
Típus: DDR III
Időzítés (SPD): CL9 ns
Kapacitás: 4 GB
Sebesség: 2133 MHz
Energiafelvétel: 1.65 V
36'000 Ft

GEIL ULTRA PC17000 2133MHz 4GB KIT2 CL9
Gyártó: Geil
Típus: DDR III
Időzítés (SPD): CL9 ns
Kapacitás: 4 GB
Sebesség: 2133 MHz
Energiafelvétel: 1.65 V
34'000 Ft

Ez nektek méreg drága? :F

® SimonYana ®

(#895) kelzsoca válasza SimonYana (#894) üzenetére


kelzsoca
félisten

Abszolute nem extrém drága :N

https://vertigostore.eu

(#896) Zájec válasza SimonYana (#894) üzenetére


Zájec
veterán

klassz ár, pláne a korábbi 30k-s.. :)

(#897) SimonYana válasza kelzsoca (#895) üzenetére


SimonYana
addikt

Főleg , hogy a 4gb-os DDR2-es kittek mennek fel mint az állít!
Valamire való 1066-os már 20-tól kezdődik.Az utolsó kingmax is már 8 körül van darabja!

® SimonYana ®

(#898) SimonYana válasza Zájec (#896) üzenetére


SimonYana
addikt

Az egy kivételes ár volt,de a kutyának nem kellet! :W
Tudtam , hogy nem ez az ára , senkit nem érdekelt!
Rosszul árazták be és gondoltam valaki jól járhatna még!
Én vettem is magamnak és haveromnak ! :C

® SimonYana ®

(#899) kelzsoca válasza SimonYana (#897) üzenetére


kelzsoca
félisten

Bizony a DDR2 felfelé ível, lassan már a DDR3 olcsóbb lesz :)

https://vertigostore.eu

(#900) tlac válasza Zájec (#885) üzenetére


tlac
nagyúr

kösz! :R

ezt az gigás írást már nézegettem régebben

de a QPI link az elég kötött

tényleg, [x36], [x44], [x48] és [Slow Mode] van (ez utóbb micsoda?)

a QPI link általában x36 megy ami a bclk x18 = QPI link

ezt nem egészen értem, miért feleződik meg?

az volt a lényeg hogy kb 4000mhz-s qpi link volt a legfelsö határ .. itt úgy gondolom "platform wall"-ba ütköztem, de láttam már magasabb qpi link-eket is persze

azt hiszem vmelyik tesztben olvastam olyat, hogy az uncore-hoz másfajta tranzisztorokat használnak, amik nem bírják úgy a sebességet, mint a magok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.