Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Haart


Haart
addikt

Legújabb nagyszerü teszt az anandtech-en.

[ Szerkesztve ]

(#302) BigBear válasza Lauda (#284) üzenetére


BigBear
senior tag

Pár ezer forint? Nem mondanám. Ha valakinek nem kellenek a csúcs dolgok, azaz pl. beéri egy i5 750-es procival és egy olcsóbb lappal, akkor az a "pár ezer forint" nem annyira kevés.
A legolcsóbb 1366 lap ~ 40-45e, míg 1156-os ~26-28e. Utóbbiba ugye párban megy a memória, ott is van némi spórolás. A procinál még ~10e. Összesen ez 30-35e pénz, ami majd' egy újabb proci ára.

Ha valaki most vesz gépet, vagy nagyon elavultat fejleszt, de nem akar mindenáron csúcs gépet, az i5 messze jobban megéri számára. 775 kifutó, 1366 meg jóval drágább.
Ha számít a fogyasztás is, akkor pedig főleg egyértelműen 1156.

(#303) Cyberpunk válasza Ybron (#300) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hosszabb távon mindenképp az LGA 1366 a nyerőbb. Mivel jövőre jön az LGA 1155 ami váltja az 1156-ot. A lényeg hogy X58-as lapba még egy darabig érkezik új processzor például bele mennek a majdani 6 magosok is. Ráadásul nem sokkal kerül többe egy X58-as rendszer, pláne ha megnézzük a 870-es 150k környéki árát :K És minimális tuningal lazán ott van teljesítményben a 920-as.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#304) Haart válasza Cyberpunk (#303) üzenetére


Haart
addikt

Inkább úgy beszéljünk az 1366-ról hogy akkor nem kerül többe ha nem egy i5 750-et akarunk venni. Mert az fölött tényleg drágák a procik. De ha valaki 750-est akar venni egy olcsó lappal akkor elég sokat megspórol. Viszont ha már nagyobb procit akar akkor jobban megéri az 1366.

[ Szerkesztve ]

(#305) BigBear


BigBear
senior tag

Kérdés, milyen hosszabb távról beszélünk. Ahogy az Intelt ismerem - mert ugye nem kell félteni őket - lesz még pár "apró" módosítás az 1366-os lapoknál is, s akkor bizony csak elvileg lesz hosszabb életű a rendszer, hiszen ha lapot is kell cserélni netán, akkor teljesen mindegy mit vesz az ember.
Ugyan én is úgy vagyok, hogy igyekszem az elvileg jövőbiztos cuccokat megvenni, de sok-sok év számítógéphasználat alatt ha processzort cseréltem, szinte mindig cserélődött vele a lap is. Akkor pedig lényegtelen a hosszabb életű cucc. Igaz, jó ideje nem izgat az, hogy csúcs cuccaim legyenek, hidegen hagy a tuning, stb. Kinőttem ezekből a dolgokból.

Adott pénzért jó teljesítményt és lehetőleg relatíve alacsony fogyasztású eszközöket keresek. Ár/érték arányban és fogyasztásban pedig az i5 jobb.

Elvileg az i7 jövőbiztosabb, de (a 750-es felett) jóval drágább és nem igazán nyújt többet az átlagfelhasználónak az i5-nél.

[ Szerkesztve ]

(#306) dangerzone


dangerzone
addikt

Valami új i5-ös tesztről nincs infótok? Igazából kíváncsi lennék, hogy mennyire verik a q9550, q9650 procikat.

(#307) Haart válasza dangerzone (#306) üzenetére


Haart
addikt

#301 ajánlom figyelmedbe. Ez a legújabb.

(#309) XoZ válasza dangerzone (#306) üzenetére


XoZ
aktív tag

(#310) Lauda válasza BigBear (#302) üzenetére


Lauda
félisten

Epp most raktam ossze a kedvedert a hardverkerben egy i5 750-es es egy i7 920-as rendszert. Lap, proci, memo. Elobbi 118k, utobbi 137k, tehat 19k a kulonbseg, es akkor van egy 920-ad 6 giga rammal, ennyit mindenkepp megeri radobni, tehat ha az ar/ertek aranyt es az idotallosagot nezzuk, az i7 920 a best buy. :)

[ Szerkesztve ]

(#311) kaoszpapja válasza Lauda (#310) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

a mostani ph!-s teszt alapján, a 750 teljesítményben 920, sőt még néha le is veri szóval szerintem a 750 jobb választás annak, aki később nem akar extreme procikat

(#312) Zájec válasza kaoszpapja (#311) üzenetére


Zájec
veterán

"a mostani ph!-s teszt alapján, a 750 teljesítményben 920, sőt még néha le is veri szóval szerintem a 750 jobb választás annak"

hát , ez nem igy van ahogy irod.... :N

csak hirtelen futottam át a tesztet, de nem láttam olyat ahol jobb lenne a 750-s.....
ha egy kicsit pontositanál melyik részre,tesztre gondoltál ahol "jobb".... :F

két nagyon fontos dolgot ne felejtsünk el....!!
1.
a Lynnfield-nek másképp müködik az Intel Turbo boostja, ,ami nem olyan teljesértékü mint a 920-nál.... a 750-nek alapórajelen akár 3.2ghz is lehet , de ez csak két magra vonatkozik,mert lefelezi és azt adja hozzá a másik kettöhöz amit elvesz.... tehát igy lehet a 2.66ghz-böl akár 3.2ghz is... igy olyan progiknál amik nem használják ki annyira a több magot, gyorsabbak lehetnek a 3.2ghz órajel miatt.... szemben a 920-s 2.8ghz-ével...

tehát erre figyeljünk hogy a 3.2ghz-t állitja szembe a 2.8ghz-el... igy nem egyenértékü a mérés... akkor lenne az ha a 920 is 3.2ghz-n járna...

2.
a másik nagyon fontos szempont a mhz/Vcore aránya.....
a D0-s 920-ok 1.2v körül rohangálnak 4ghz-n 8 szálon.....
a 750-nek meg kell az 1.3v is 4szálon...a 4ghz-hez.... ( ami elég sok.... )
(de majd egy fél év múlva biztos jön valami új 0-s stepping, ami már jobb lesz..)

(#313) Haart válasza Lauda (#310) üzenetére


Haart
addikt

Nemtudom mit számoltál de elég drága 750-es konfig jöhetett össze. :(
A másik dolgo hogy míg 750 alá tudsz olcsóbb lapot is venni, addgi 920 alá nincs olcsó lap. Ennyit erről.

[ Szerkesztve ]

(#314) Haart válasza Zájec (#312) üzenetére


Haart
addikt

Az egy dolog hogy a 3.2 nem egyenértékű a 2.8-al. Csakhogy ez gyárilag ilyen és ha nemhasználod ki a 4 magot akkor még jobb is a 3.2. Tehát mondhatnánk hogy a 920 elvan tolva. Ha meg tuningról van szó akkor teljesen mind1, akkor már nem érdemes erről dumálni. A lényeg hogy kapsz egy jobb turbo boostos procit kevesebb árért.

(#315) Zájec válasza Zájec (#312) üzenetére


Zájec
veterán

a mostani PH-s tesztben is esik szó a Turbo Boostról... egy kis szemléltetö ábrával.

(#316) Zájec válasza Haart (#314) üzenetére


Zájec
veterán

nem értem miért mondod hogy "a 920 elvan tolva" :F
miért lenne ? butaságot mondasz... a 920-s igy van kialakitva, igy teljesértékü...
inkább a 750-s butitott, de egy kis tili-tolival megfüszerezve, amit elvesz azt hozzádja a másik maghoz.... ez csupán egy jópofa ötlet.. :)
de azt el kell fogadni hogy ez igy nem teljesértékü... :K
meg HT sincsen.... azt sem kellene elfelejtened.. :K
a VT-t meg se merem már emliteni...

a tuningjáról meg tényleg ne beszéljünk.... :( mert egyenlöre elég gyengusz....
de majd biztos csiszolnak rajta....
az ára meg 48k a 750-nek... a 920-s 60k.... és erösebb proci a 920-s , jobban is megy és bivalyabb....

(#317) BigBear válasza Lauda (#310) üzenetére


BigBear
senior tag

Elég drágán állítottad össze azt a 750-es konfigot.
Én most vásárolgatom / vásárolgattam össze egyet.
Lap 28e, Proci 48e, 2x2G mem 23e. Ez 99e. (Ez se kevés, de kisker bruttó árak.)
Ugyanez i7-ből lett volna lap ~45e, procc ~55e, 3x2G 30e. Azaz összesen 130000.
Azért 30%-kal többet nekem nem ér az i7.
(Az általam írt árak a nekem elérhető kiskereket tükrözik, név nélkül. Semmi extra.)

(#318) Haart válasza Zájec (#316) üzenetére


Haart
addikt

Egészen addig amig teljesítményben jobb a tili-toli addig nemérdekel amit mondasz, mert hiába jobb lenne a 920 ha még sem az a tili-toli hiánya miatt :D Nekem8 hogy érik el a teljesítménytöbbletet ha valami jobb az jobb ennyi. VT az senkit nem érdekel, az ittlévők 99%a nem is használja. A HT az még csak csak valami, de a játékteszteken ez nem látszik abszolút sőt.
Teljesítmény meg mi másra kéne mint játékra. A többi megincsak nem érdekel. Azt ugysem veszed észre ha 1000 ponttal többet hoz pl a 920 memória tesztben meg synthetikben. Kenheted a hajadra. ;]
Ami érdekel a játék, abban pedig semmiképp sem bivalyabb a 920 sőt.

(#319) Zájec válasza Haart (#318) üzenetére


Zájec
veterán

te valamit nagyon benéztél... :DDD soha nem lesz jobb, mindig is a 920-s lesz a jobb, mert több erö van benne... ennyi... akármennyire is fáj, ezt el kell fogadni....

egyébként néztél esetleg olyat teszteket, ahol nem alapórjaelen mennek a procik?

szerintem nem... te ezekszerint csak az alapórajeles eredményekböl indulsz ki....
ilyen szempontból pedig kár ragozni a dolgot....
elhiszem hogy nagyon szimpi neked az új 750-s, de ettöl még nem lesz jobb a 920-nál...

(#320) Cyberpunk ::ezt a kis apróságot hogy a 2x16 VGA támogatás tényleg meg sem emlitettem.. mondjuk én se használom ki, csak 1 db VGA-m van.... :)
elég jó az emlitett Asrock lap, tényleg jól megy, haverom rakott össze belöle konfigot és elég jól hasitott igy elsö nekifutásra... simán ment a 210 bclk... ;)

[ Szerkesztve ]

(#320) Cyberpunk válasza Zájec (#316) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen és arról ne is beszéljünk hogy aki több kártyás rendszert akar kiépíteni SLI vagy CF annak nem jó választás az LGA1156 :N
Mert X58-nál mehet mind két kártya 16x-os sebességen. Ami nem elhanyagolható annak aki ebben gondolkodik.

Mint ahogy állítják az sem igaz hogy nincs olcsó X58-as lap ott van például az ASRock X58 Extreme a maga szerény 40k környéki árával. És ez már nem az a gagyi lap amit meg szokhatunk tőlük.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#321) Haart válasza Zájec (#319) üzenetére


Haart
addikt

Egy szóval sem mondtam hogy jobb mindenben. De elkell ismerni hogy a 920 drágább és nem éri meg a többletet. Pusztán ennyi a konklúzió. Azt hogy tuningra mit bír az egy dolog de azt megintcsak nem mindenki fogja kihasználni.
Tehát ár/érték arányban jobb a 750. Bőven elegendő a leg elvetemültebbeknek is.

Cyberpunk: az SLI-t ne keverjük most bele arról nem volt szó. Perzse ha valaki nemtud mit csinálni annyi pénze van az ne is nézze az 1156-ot mert eleve felesleges. Az rakjon össze inkább quad sli-t. Per pill az ár/érték arányról van kizárólag ecsetelés. Most belkezdhetnék az sli hátrányaiba is hogy pl nemlesz 200% os a teljesítmény. Tehát megintcsak jobban jár az ember egy erősebb kártyával, már csak fogyasztás szempontjából is.

[ Szerkesztve ]

(#322) Zájec válasza Haart (#321) üzenetére


Zájec
veterán

épp ez a baj hogy túl kicsi a 10k-s árkülönbség, és a 920-s jóval többet nyújt, jóval felszereltebb....

(nem véletlenül akarták beszüntetni a 920-t, mert az árához képest túl erös, és hátráltatja a Lynnfield eladását )

ha meg azt nézzük hogy 45k-ért kapsz 920-ból C0/C1 -t , akkor meg azonos árban van a 750-el , de mégis többmindent kapsz a pénzedért.... :K

"Azt hogy tuningra mit bír az egy dolog de azt megintcsak nem mindenki fogja kihasználni."

dehogynem ... elég sokan... pláne akik egy kicsit benne vannak a dologban... egy kis informálodással elég könnyü egy normális 24/7 tuningot kihozni...

pedig ez a legfontosabb, ahogy te is emlitetted, pláne a játékoknál, minél több mhz elérése, akár alapfeszes Vcore feszültségen... talán ez a legfontosabb mennyi "ingyen" mhz-t kapunk a pénzünkért..... ebben pedig a mostani 920-ak , a jelenleg legjobb BEST-buy processzorok... ( 950-már túl drága,, a 975-t nem is emlitettmm,, horror ára van...)

mondjuk a 860-s is elég drága lett ... a 870-s t meg nem is emlitem...(130k)

(#323) Haart válasza Zájec (#322) üzenetére


Haart
addikt

Jó hát bekeverted a használt árakat is. Majd meglátjuk hogy jópár hónap mulva a 750 ára hol jár. Azért azt ne felejtsd el hogy még új. Ezért drága is. De fog ez még lemenni. Természetesen ha használt árat nézel jó árban van nagyon a 920. De az alaplap még mindig drága és apróban alig látsz x58-at. Ha van akkor is majdnem bolti áron. Ha meg olcsó lapot akarsz 750 alá akár 30k alatt is találsz lapot. Míg 920 alá 40 az alsó határ. De most nézem aprót 45 felett van csak x58. Tehát alaplapok terén majdnem 20k az eltérés. Az új proci ár esetén újabb 10k. Az már 30k és sztem ennyit nem ér meg a 920-as rendszer. SLI-be nem gondolkodom tehát nekem még 1db pci-e is elég volna.

[ Szerkesztve ]

(#324) Cyberpunk válasza Haart (#323) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egyszerű a helyzet mindenki azt veszi amit akar nincs senkire ráerőltetve hogy márpedig te csak 920-ast vehetsz. Neked a C2D-ről való váltás i5-re is jelentős teljesítmény ugrást jelentene. Ellenben aki Quadrol váltana annak nem túl jók ezek a szériák hogy megérje nekik.
De hogy melyik a jobb az egyszerű a 9xx-es procik a csúcs kategória, a 7xx-8xx az meg ezeknek a butított "olcsóbb" változatai. Hiába van CPU-ba integrálva a PCIE vezérlő sokat nem nyernek vele.

Az SLI CF meg igen is számít hidd el sokan nézik azt is még ha per pillanat nem akar olyat de egy esetleges jövőbeni kiépítés megfordul sokak fejében. És P55-nél az a 2x8 sáv az még egy középkategóriás VGA-hoz is kevés lehet már.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#325) Haart válasza Cyberpunk (#324) üzenetére


Haart
addikt

Persze kik ellen érveljek, ha nem 920 tulajok ellen :D Minő meglepetés. ;]

[ Szerkesztve ]

(#326) tgulyas


tgulyas
senior tag

Hali , egy kérdés érdemes lecserélni egy Q9650-es rendszert i7-re ?

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#327) Cyberpunk válasza tgulyas (#326) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem nem. Ha csak nem fontos számodra a HT ami jól jöhet olyan programokban amik ezt ki is aknázzák. De hétköznapi használatra még felesleges váltanod pláne egy Q9650-esről ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#328) tgulyas válasza Cyberpunk (#327) üzenetére


tgulyas
senior tag

Hát nekem játék és photoshop ami kel ezek alapján se érdemes váltani? És még egy kérdés nem ide vág de ha már itt vagyok felteszem most egy combo lapom van amibe DDR3 megy érdemes esetleg egy DDR 3 -mas lapot alárakni mint pl ez Gigabyte GA-EP45T- UD3R?

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#329) Visor88


Visor88
csendes tag

Sziasztok!
A jövőben vennék egy Core i7 860 típusú procit! Mondana valaki egy pár szót a Turbo Boost-ról? Illetve az érdekelne a legjobban, hogy hogyan tudom ezt használni! Előre is thx!

(#330) Cyberpunk válasza tgulyas (#328) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát nem igazán játékban szinte semmi előnye, a photoshop az más ott van egy kis előnye a HT miatt meg persze ha raksz alá 6GB ramot. Bár ezt a P35-ben is meglehet csinálni csak ott 8GB-ot tudsz bele pakolni:D
A DDR3-nak nem sok előnye játékban talán egy-két fps-t hozhat, de szvsz nem nagyon venni észre. Ugyan ez vonatkozik a különböző képszerkesztő renderelő progikra is inkább a memória menyisége a fontos.
De isten ments hogy lebeszéljelek róla ha épp az aktuális "csúcs" rendszer kell akkor válts. Aztán később még tehetsz bele 6 magos procit is. Már ha bele fognak menni :((( bár az Intelt ismerve nem hiszem ;]

Visor88: Most van kint a teszt itt a PH-n ott kitárgyalják bővebben is :)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#331) keIdor válasza Haart (#314) üzenetére


keIdor
titán

Ott gyorsabb a 750 (bár inkább egyformák...) ahol nem megy a HT. HT-vel a 920 eléggé elveri a 750-et! A 2 szálas alkalmazásokat nem kell nézni, mert ebből egyre kevesebb lesz... a másik meg, hogy aki csak 2 szálas programot futtat az vegyen E8000-et és húzza fel 4,5GHz-re... jobban jár...

A másik meg, hogy a 920 (LGA1366) nem az átlag felhasználó konfigja... az emberek 99%-nak sok is a Core i7 920.

Még az i5 750 is nagyon sok embernek fölöslegesen sokat "tud", de ettől még persze érdemesebb azt venni... kicsit várni kell, esni fognak azok az árak... másrészt nem kell Gigabyte UD6-ot venni pl. úgyse kell az a 6db DRAM slot. Elég egy UD4 mindenre.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#332) slett27


slett27
addikt

Sokáig nem volt meg a Q9550 :DDD, holnap jön egy Core i5 750+Gigabyte P55-UD3R+2x2GB DDR3 1333MHz Kingmax trió. Meglátjuk.

Csak lefogatót kell találnom még a Xigmatek hűtőmhöz, mert az biza nem kompatibilis a s775-el.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#333) keIdor válasza slett27 (#332) üzenetére


keIdor
titán

Na, ezekre várok! Személyes tapasztalatokra! :C

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#334) Oliverda válasza slett27 (#332) üzenetére


Oliverda
félisten

Az se lesz meg sokáig ahogy ismerünk... :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#335) Tibiajax válasza slett27 (#332) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:DDD

(#336) slett27 válasza keIdor (#333) üzenetére


slett27
addikt

Keldor papa : remélem jó tapasztalatok lesznek. Az esti időjárás már alkalmas a tuningra. Egyelőre gyári hűtővel.

Oliverda : még az is lehet hogy 955BE-m lesz, ki tudja, még megvan az ASUS M3A79-T Deluxe-om. :DDD

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#337) Tibiajax válasza slett27 (#336) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

elmondod, miért nem volt jó/elég a yorkfield?
bátran oszd meg velünk, had tanuljunk, okkluljunk.. :)

[ Szerkesztve ]

(#338) Sárpac válasza Tibiajax (#337) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szerintem yorkról i5 750-re váltani butaság!:D

Tibiajax: 860-ra lenne értelme, így nem sok...:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#339) Tibiajax válasza Sárpac (#338) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ccc jajj. ne butáskodj már...
:)
Majd slett27 kollega elmondja ugyis biztosan, miért is lesz majd ez olyan jó dolog..

[ Szerkesztve ]

(#340) keIdor válasza Sárpac (#338) üzenetére


keIdor
titán

Ha kíváncsi az ember szerintem nem.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#341) slett27 válasza Tibiajax (#337) üzenetére


slett27
addikt

Persze szívesen.

Khmmm... semmi gond nem volt vele, 3,8GHz@1,21V load sztem nem olyan rossz eredmény. Viszont a végét az életben nem tudom meg a procinak UD3-as lappal. FET hűtőket nem veszek darabját ~3k-ért+NB-re is kellene valami Thermalright cucc, mert Prime-ot nem bírná 4,2GHz környékén már sztem. P45-UD3R--t nem sikerült vennem, nem lehetett kapni, most sem nagyon lehet. Sikerül mondjuk úgy "elcserélnem" a 750-es konfigra minimális ráfizetéssel, akkor miért ne.

Sárpac : kivéve, ha megvan +10k-ból a csere. :D

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#342) slett27 válasza Sárpac (#338) üzenetére


slett27
addikt

mod gomb. :W

Zsubi : maximálisan igazad van. Kivéve ha minimálisat kell rádobnod.

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#343) Zsubi válasza keIdor (#340) üzenetére


Zsubi
őstag

Szerintem is felesleges, semmivel sem jobb az i5.
Az csak egy dolog hogy a programok minimális különbségeket mutatnak ahol egyáltalán van különbség de te ezt a való életben nem hiszem hogy észre fogod venni.
Azért felesleges megvenni hogy az ember kipróbálja hogy milyen és rájön hogy nem is jobb sokkal és kidobott egy rakás pénzt az ablakon.

(#344) keIdor válasza Zsubi (#343) üzenetére


keIdor
titán

Persze ezt én is tudom, és igazad is van, de a PH-n ez valahol természetes, mert itt sokakat a kíváncsiság hajt... nekem se azért van 920-am, mert jaj de nagyon kihasználom.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#345) dime27 válasza Sárpac (#338) üzenetére


dime27
őstag

Egyetértek maximálisan ez az i5 egy kalap kaki lehet mondjuk később jo lesz de kérdésem h mikor érik utol az én configomat pl a progik? :N

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#346) slett27


slett27
addikt

Megvan a Core i5 750 ! :C FPO : L926B370 Alaplap (Gigabyte P55-UD3R) viszont késik, csak pénteken tudom összeszerelni a gépet.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#347) Oliverda válasza slett27 (#346) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor már legalább az aláírásba lesz mit berakni. :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#348) Tibiajax válasza Oliverda (#347) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

(#349) slett27 válasza Oliverda (#347) üzenetére


slett27
addikt

Maraggyá' má' ! :DDD Hát persze hogy ki lesz rakva.
Tibiajax : :DDD

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#350) 010203


010203
tag

Látott már valaki 860-ra tesztet?
Boltokban már kapható de tesztet még nem láttam róla :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.