Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Gorneck válasza Balupapa (#1800) üzenetére


Gorneck
titán

Igazából mind1 (játék, tömörítés bármi csak ne szintetikus tesztprogi)...csak van e értelme komolyabb ramot venni, mint pl 1333 vagy kisebb és inkább a mennyiségre rámenni. Válaszképesebb e lesz tőle a rendszer, ha 1333 helyett 1800on megy a ram...ehhez progi se kell...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1802) kelzsoca válasza Gorneck (#1801) üzenetére


kelzsoca
félisten

A játékok nem profitálnak a magasabb órajelen járó memóriából.

És ami általánosságban elmondható hogy az 1333 feletti ramokat csak tuning esetén lehet kihasználni, én azt mondom hogy a pút talán az 1600-as memóriák lennének.

https://vertigostore.eu

(#1803) g@bo válasza Balupapa (#1798) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem beszóltam, csak kérdeztem. hát igen, a 2 mag letiltása logikus, csak még nem jöttem rá, tulajdonképpen minek vettem 4 magos procit.... egyáltalán i5 öt, mikor egy 10 ezres amd x2 őn minden elment amivel játszottam, kódoláshoz éppen jól jön, de az heti 2 óra... szerintem én is azért vettem i5 öt, mert a szomszédnak is az van. :DDD úgy látom magamon, ez a gépbuzulás már betegség, a tuning, 2 havonta cserélni valamit... hobby, meg ilyenek, csak én már kezdem észrevenni magamon, hogy "belefáradtam". :U

(#1804) Rover623 válasza Balupapa (#1798) üzenetére


Rover623
félisten

sztem letiltani 2 magot ( ahogy te használod ) legalább akkora ostobaság
Ízlések és pofonok...én is letiltottam a HT-t... ;)
Tessék toleránsabbnak lenni mások PC használatával kapcsolatban...:DD

primus inter pares

(#1805) Balupapa válasza g@bo (#1803) üzenetére


Balupapa
senior tag

én is "belefáradtam" ezért mivel most volt 1 kis pénzem, a régi gépemet eladtam jó áron, az i5t meg megvettem nettóban és 2 évig nem kell hozzányúlnom. (sztem kurva gyors) pedig előtte q9550em volt.

_-=*WheelWhores*=-_

(#1806) bogyo7272


bogyo7272
csendes tag

szisztok.

Valaki találkozott már azzal a jelenséggel h amit a cpunak állít be feszt biosba, az én esetembe 1.4v-ot win üresjáratba everest is és cpu-z is vissza igazol. Majd prime teszt alatt ez a fesz 1.3Vra esik vissza vagy akármilyen terhelésnél persze részarányosan. kis terhelésnél kevesebbet nagy terhelésnél többet, de max 0.1V-ot. szintén evereszt és cpu-z vissza igazol. ez h lehet?
Magyarán túl kell lőnöm a feszt h terhelés alatt kellő kakaót kapjon a proci különben instabil.

proci:i5-750, alaplap: MSI-GD65, Táp:enermax EG701AX-VE, op.rendszer: w7ultimat x64. :F :F

[ Szerkesztve ]

(#1807) killerjohn


killerjohn
addikt

Hi! Van valakinek tapasztalata ASUS P7P55D (Premium) + i5 760 húzással?
Mindenki azt mondja, hogy alap feszen megy simán akár 4GHz-en is, de nálam 200*18 esetében (minden más default) néha elszáll a gép, mint a győzelmi zászló...

terhelés nélkül átlagosan:
CPU: 26°
core-ok: 38-40°

terhelve max:
CPU: 59°
core-ok: 70-73°

LinX nagyon ritkán elhasal hibával, játékok stabilak, de (röhej) Visual Studio-val fordítom a melót, és már 2x resetelt a gép :(

Mondjuk az is igaz, hogy a Q6600->i5 "váltáskor" nem telepítettem újra a Win7-et :)))

(#1808) killerjohn válasza killerjohn (#1807) üzenetére


killerjohn
addikt

még valami... ha húzom a procit, akkor a Turbo-t ki kell kapcsolni ?

(#1809) toyone válasza bogyo7272 (#1806) üzenetére


toyone
őstag

Ezt hívják Dropp-nak, Minden alaplap csinálja kisebb nagyobb mértékben. A load line calibration bekapcsolásával lehet megszüntetni, de magas feszültség-nél nem szokták ajánlani. 1.3-1.35v belefér.

killerjohn
Ha hibázik a Linx (még ha ritkán is) akkor nem stabil a beállításod. Mivel nem minden proci egyforma elképzelhető hogy a tiednek lenne igénye egy kis plusz feszültségre.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#1810) bogyo7272


bogyo7272
csendes tag

Köszi a választ. kicsit nyugodtabb vok :)

(#1811) bogyo7272


bogyo7272
csendes tag

Találtam is a biosba erre egy opciót. Nállunk VDroop control néven fut. 2 beállítási lehetősége van a high Vdroop vagy a low VDroop. nekem a high volt és akkor csinálta hogy vissza vette a feszt most lowon van és az ellenkezője történik kicsit megemeli a feszt, de most csinálja jól.1.34ről 1.35re emeli teljes terhelésnél.

Még egyszer köszi az infót. Akinek MSI deszkája van és ilyen gondja volt itt a megoldás :)

Ui.: Nekem gyári biosba még nem volt benne ez az opció, mert a könyvébe sincs ilyen opció. én mikor megvettem a lapomat egyből bioszt frissítettem.

[ Szerkesztve ]

(#1812) jilian


jilian
addikt

Hát én nem értem... :N
Egyesek büszkélkednek 2000 Mhz feletti ramokkal...
Én azt hittem ekkora MHz-nél azért brutibbak a memo eredményei. :K
De hát nagyon silányak az eredmények hadnemondjam...
Tessék:
Alap feszen (1.6 V) gyári idözítésekkel CL 7

És mennyi hsz-t olvastam,h igy a Geil, ugy a Geil...

(#1813) Balupapa válasza jilian (#1812) üzenetére


Balupapa
senior tag

Olvasd el az everest elején mi van kiirva...
segitek. Az everest különböző verzióival mért eredmények nem összehasonlithatóak.

_-=*WheelWhores*=-_

(#1814) hkari


hkari
őstag

Sziasztok. Vettem még egy 5770-es karit,szóval így most CF-be van a gépembe. Szeretném tesztelni őket 3 ghz fölött,de bármit állítok biosban,3,1 ghz után kipurcan. Mit kéne állítanom?

(#1815) Cane


Cane
őstag

tudom elég érdekes a kérdés, de procivásárlás előtt állok,,,

A hazai pálya alapján i7-es proci a nyerő, mivel az Intel is majd arra fejleszt hosszú távon (6 mag stb)... Megéri ha kb. 3-4 évre tervezek?

i5 (750) vonalra gondoltam, mivel az olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#1816) kelzsoca válasza Cane (#1815) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mire szeretnéd használni a gépet?

https://vertigostore.eu

(#1817) jilian válasza Balupapa (#1813) üzenetére


jilian
addikt

:DDD ;]
Ja... de gondolom nem 0 ~ 3000 Mb-ban kell akkor gondolkozni...
Azért ekkora különbség nincs a verziók között! :N

Meg az volt a hsz. lényege, h a 2000 Mhz feletti ramoktól azért többet vártam...

(#1818) Gorneck válasza kelzsoca (#1802) üzenetére


Gorneck
titán

:R

Gorneck#1239

(#1819) GreatGodzi


GreatGodzi
tag

Valaki nem csinált még i5-höz valami jó kis leírást a tuninghoz (mit meddig lehet/érdemes állítgatni)? Mert nekem alapfeszes tuning megy szépen kb 3.7-ig, de afölött már sehogy nem tudom belőni a rendszert stabilra, pedig a Mugen2-őm még bírná...

(#1820) hkari válasza GreatGodzi (#1819) üzenetére


hkari
őstag

Nah az nekem se ártana :K

(#1821) kelzsoca válasza GreatGodzi (#1819) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezek a dolgok már le lettek írva, és minden gép/cpu környezet más és más :)

https://vertigostore.eu

(#1822) szacsee válasza Gorneck (#1818) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az i7 topikban keress rá HSM hozzászólására... még az elején.
Keresőszó GTA4.. abban a játékban tesztelte a rendszert és ha jól tudom az uncore és a QPI freki nyomott a dolgon... de ha nem találod írj pü-t megkeresem.
Viszont az ugye más architektúra, úgyhogy nemtom itt az FSB emeléssel el lehet-e érni azt a "feeling"-et. :F

(#1823) kelzsoca válasza szacsee (#1822) üzenetére


kelzsoca
félisten

úgyhogy nemtom itt az FSB emeléssel el lehet-e érni azt a "feeling"-et.

Itt nincs FSB :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#1824) Rover623 válasza Cane (#1815) üzenetére


Rover623
félisten

Valamit félreolvastál...:DDD

primus inter pares

(#1825) szacsee válasza kelzsoca (#1823) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nálam 1366-nál megállt az élet. :B
Azóta a költekezésből és a tuningból is visszavettem. :D
Itt mik vannak, amik megfelelnek a QPI és uncore-nak?

(#1826) Zsubi


Zsubi
őstag

Thermalright 775-ős lefogatás 1156-hoz olcsón és egyszerűen: [link] ;)

(#1827) kelzsoca válasza szacsee (#1825) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nálam 1366-nál megállt az élet. :B

A csúcson kell abbahagyni, ez "csak" középkategória :)

Azóta a költekezésből és a tuningból is visszavettem. :D

Az sosem baj.

Itt mik vannak, amik megfelelnek a QPI és uncore-nak?

Egy kis fejtágító: [link]

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#1828) szacsee válasza kelzsoca (#1827) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi! :R
Valami derengett, de most már világos. A DMI nem jutott eszembe... viszont így nem tudom mivel lehetne pótolni azt a feelinget... bár a turbo többet nyom mint i7-nél... no de meg is keresem az ominózus hsz-t.

(#1829) szacsee válasza szacsee (#1828) üzenetére


szacsee
nagyúr

Na meg is van. (tudom, hogy a gta4 nem sok minden a játéktörténelemben, de ez is egy tapasztalat)

(#1830) GreatGodzi


GreatGodzi
tag

Na kipróbálgattam a dolgokat sokféleképpen, és az az jött ki, hogy a Giga P55A-UD4-es lapomnál a 180-as BCLK fölött nem stabil a rendszer (elindul 210-nél is, de nem prime-stabil), hiába emelem a feszültségeket.
Lehetséges, hogy a lappal van a baj? Vagy várjak új bios-ra?
Akinek ilyen lapja van, az írhatna tapasztalatokat.

(#1831) Gorneck válasza szacsee (#1829) üzenetére


Gorneck
titán

:R

Gorneck#1239

(#1832) Cane válasza kelzsoca (#1816) üzenetére


Cane
őstag

Leginkább játékra lenne. Ha meg lenne a konfig, 5850-essel akkor pár évig nem szeretnék újítani, legfeljebb majd procit vennék ha valami egyszer csúnyán megakasztaná. Ahogy látam az i5 750-essel is tökéletesen futnak a játékok, ahogy a teszteket néztem. A kérdés, hogy ez meddig marad így? ;] Lehet kijönnek komolyabb játékok és akkor már az 1366-os platform 6maggal lenne a kedvezőbb? :U A cumót kb. január-február környékén venném meg.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#1833) kelzsoca válasza Cane (#1832) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ahogy látam az i5 750-essel is tökéletesen futnak a játékok

750-el is? :))

Nézd csak meg játékokban azonos szinten van az i7-920-al, tehát ezen nincs mit magyarázni.
Pár évig biztosan elég lesz, még csak most bontakozik ki a játékos piac is a több magra, ameddig a lapra+vga-ra lesz gari (~3 év) biztos elegendő teljesítménnyel fog bírni egy ilyen konfiguráció minimum 4Gb rammal, aztán ha okosan csinálod gari idő lejárat előtt eladod az alkatrészeket, és az akkori kínálatból megint építesz egy másik konfigot (vagy minimum lap+cpu csere)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#1834) Cane válasza kelzsoca (#1833) üzenetére


Cane
őstag

Bocs, hülyén hangzott, a 920 és 750 viszonyára gondoltam ennél a mondatnál Ahogy láttam az i5 750-essel is tökéletesen futnak a játékok. És még egy T betüt is kihagytam. hümm.
Szóval qrvajó lett a 750-es procc az tény. Nekem nem kell SLI/Crossfire megoldás sem, úgyhogy az i5-öt így olcsóbban megúsznám és kb 3 évig elég is lesz, vagy legalábbis remélem.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#1835) kelzsoca válasza Cane (#1834) üzenetére


kelzsoca
félisten

Elég kell legyen, játékhoz elsődlegesen videokártya kell, és nem a cpu a döntő alkatrész.

https://vertigostore.eu

(#1836) bogyo7272


bogyo7272
csendes tag

Sziasztok!

Újabb gondom támadt. Elvileg az MSI P55 GD65ös lap, tuning lap és még sem tudom még csak a 200 BCLK-t sem elérni. most a rendszer atom stabil 3.8Ghz-en 190x20-as beállítás mellett. Mindent vissza veszek ramot proci szorzót csak a BCLK emelem 200 vagy e fölé és egyszerűen nem bírja. Jó ha bebútol. Van valami recept erre a bűvös 200 és e feletti BCLK-ra? Vagy egyszerűen törődjek bele h ez az MSI lap így sikerült? teszteken 215 körül volt a határ egy ugyan ilyen MSI lapnál. Nem telhetetlenkedni akarok mert bőven sok az elért eredmény is csak a miértet nem értem hogy hogyan lehetséges ez.

A válaszokat előre is köszi

(#1837) bigdigit


bigdigit
addikt

emberek ezt a hyper tx3-as hűtőt,hogy a francba lehet normálisan felrakni?
leírás alapján máshogy kell felcsavarozni 775-re és máshogy 1156-ra.viszont ha 1156 szerint próbálom felrakni olyan mintha nem érne el rendesen a lyukakig...így nagy nehezségék árán azért valahogy csak megfogattam de igen ferdén áll az egyik felfogató.
így 1.232 vcore mellett 3430mhz-en alapon 50fok a proci...prime alatt 75fok.ez kb jó hőfok vagy még mindig nincs fent rendesen?

a másik érdekesség,hogy ez már a 2. konfig amit össze rakok.minden elemül megegyezzik.

P7P55D
750-es proci
4gb gskill ddr-1600
5850 kari.

az első konfig vígan szalad 1.232 vcore mellett 3.8-on.
a mostani második viszont 1.232 mellett már 3.5-ön hibát dob prime alatt.3430 ami még tutira stabil.igaz erre felkerült a legújabb bios.(kb 3-al frissebb mint az előző konfigban)

gyanakodjak biosra vagy létezik ekkora szórás procik között?

[ Szerkesztve ]

(#1838) Goldmen75 válasza bigdigit (#1837) üzenetére


Goldmen75
őstag

Üdv!

A rajzos leírásban benne van hogy kell felcsavarozni! Az a lényeg hogy mind a 4-nek kijebb kell lenni mint a 775-ös foglalatnál. Berakod az egyik csavart s meghúzod kifelé a a lábat majd meghúzod a csavart. Nem tudom ezt így elmondani, de eléggé 1értelmű a rajz:)
Én már 1000-et szereltem ilyet is...semmi gond nincs vele! ű
Ha meg ferde, ajánlom minél gyorsabban szedd le s tedd fel normálisan mielőtt baj lenne:)

(#1839) bigdigit válasza Goldmen75 (#1838) üzenetére


bigdigit
addikt

köszi.
itt valamit én tegnap csúnyán benéztem vagy fordítva forgott az agyam.úgy látom pont fordítva csavaroztam be.pedig 50x megnéztem a rajzot.most,hogy mondod kijebb kell lennie mint 775-nél leesett a tantusz.el sem hiszem,hogy néztem így be a dolgot.

a másik dologra nincs tipped?

(#1840) Overlocker válasza bogyo7272 (#1836) üzenetére


Overlocker
veterán

Szia!

Én 220-ig jutottam max-ra 1,35v vtt(bios 1,325v) -vel Core i7 860-as procival.

[ Szerkesztve ]

(#1841) Goldmen75 válasza bigdigit (#1839) üzenetére


Goldmen75
őstag

Tipp mindig van, csak nem bizti hogy az úgy is van:)
Először is mondtad az új biost.
másodszor CPU és CPU között nem csak hogy lehet, van is különbség!
harmadszor , mikor fog esni már a hó?? Kislányom szánkózni akar...::D:D:D

(#1842) bigdigit válasza Goldmen75 (#1841) üzenetére


bigdigit
addikt

akkor csinálok egy bios downgradet..legyenek egyformák. :K

(#1843) Goldmen75 válasza bigdigit (#1842) üzenetére


Goldmen75
őstag

Inkább a CPU-t "nézd" meg hogy tényleg ugyanaz-e!!

(#1844) GreatGodzi


GreatGodzi
tag

Ha esetleg valakit érdekel, hogy mi volt a baj a tuningnál, akkor leírom, hogy a Kingston ram-nál nem szabad használni az XMP profilt, mert úgy csak 180-as BCLK-ig bírja (1440mhz ram órajel), de sima ramként kezelve már lazán megvan a 200-as BCLK, és így még a ram feszt sem kell emelnem 1.5v fölé (sőt semmilyen feszt nem kell emelni, csak a vcore-t kell kicsit megemelni kb. 1,3V-ra, hogy menjen a proci 4GHz-en).

(#1845) bigdigit válasza GreatGodzi (#1844) üzenetére


bigdigit
addikt

úgy látszik elég sok dolgot nem értek még itt.többek között ezt az XMP profilt sem bár én azt állítottam be.
most akkor ha az 1600-as ram vissza van osztva mert mittom én úgy jön ki,hogy emelés után se menjen 1600 fölé hasamra ütök 1540 lett akkor ha XMP profilból dolgozik így is 1600-on fog menni a gyári időzítésekkel?

(#1846) GreatGodzi válasza bigdigit (#1845) üzenetére


GreatGodzi
tag

Annyin fog menni a ram amennyire beállítottad, csak az időzítések lesznek az XMP profil szerint beállítva. Legalábbis nálam így van. De szerintem a jobb időzítések miatt nem érdemes feláldozni a magasabb prociórajelet.

(#1847) jilian válasza Overlocker (#1840) üzenetére


jilian
addikt

Tudnál dobni képet arrol a bizonyos beállításról??
Kiváncsi lennék nálad mennyire melegednek a magok 1.35 V-nél...

...léccííí :B :B

(#1848) hkari


hkari
őstag

Sziasztok. Én most itt tartok,de szerintem valami baj van...

Biosba mindent kikapcsoltam. Speedstep meg ilyesmiket. BCLK160-on van biosban. Innen kezdtem el turbo V-vel a többit finomítani.

Alapból így néz ki:

[link]

Aztán,remélem mindent jól csinálok ez lesz belőle:

[link]

De e fölé nem tudok menni. Simán csak kikapcsol a gép. Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#1849) tdna válasza hkari (#1848) üzenetére


tdna
csendes tag

Kapcsold ki biosba az intel eist-et. A proci feszültségét emeld. :)

(#1850) tdna


tdna
csendes tag

Ja, meg szerintem biosból állítgasd a dolgokat. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.