Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#252) Haart válasza atesss (#250) üzenetére


Haart
addikt

Amit linkeltél giga lap az kb 25k körül van. Proci jelenleg 50k felett van az i5 750-es. Megjósolni lehetetlen hogy mennyi lesz később az ár. Ezt a piac diklátja. De mint ahogy más is ez is menni fog lefelé.

(#253) zsero


zsero
aktív tag

A Geil ramok mennyire megbízhatóak? Többször szívtam már meg olcsóbb ramokkal, azóta csak Kingston-t veszek olcsóbb gépekbe, Corsairt meg tuningra.

De ezt hogy csinálja a Geil, hogy majdnem az összes modulja 1.5 V-on megy??? Corsair, OCZ, stb. sokkal nagyobb kapacitással rendelkeznek, és ők nem tudják megcsinálni a kis Geil meg igen?

Ezek jó RAM-ok?
http://ipon.hu/webshop/product/geil_value_4096mb_ddr3_1333mhz_cl7_kit/31669
http://ipon.hu/webshop/product/geil_ultra_4096mb_ddr3_1333mhz_cl6_kit/31676
http://ipon.hu/webshop/product/geil_value_4096mb_ddr3_1600mhz_cl8_kit/115827

(#255) atesss válasza Haart (#252) üzenetére


atesss
addikt

A lap az még tűrhető lenne, de 50k egy prociért. :(
Hát ahhoz nagyon nagyot kéne csökkennie, hogy érdemes legyen megvenni...

(#256) Haart válasza atesss (#255) üzenetére


Haart
addikt

Hát ja sajnos. Nekem talán akkor érné meg ha annyiért lehetne a procit kapni mint a lapot. Mondjuk ugy 30-35 környékén. De sajnos ekkorát nem dob a mostani rendszeren hogy ennyiért megérje megvenni, semmiképpen.

[ Szerkesztve ]

(#257) CHIPman válasza atesss (#250) üzenetére


CHIPman
nagyúr

lol, benéztem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#258) zsero válasza Cobra652 (#254) üzenetére


zsero
aktív tag

Nem értem miért lenne jobb. 1.5V!!! vs. 1.8V és CL8 vs. CL9.

[ Szerkesztve ]

(#259) tome.jr válasza zsero (#258) üzenetére


tome.jr
addikt

Amit linkeltek az nem lesz jó P55-höz. Ide ugyanolyan low voltage kit kell mint X58-hoz. Ráadásul 1600 Mhz CL9 :( Felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#260) CHIPman válasza tome.jr (#259) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az 1.5V 1600 CL8 miért is nem jó?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#261) tome.jr válasza CHIPman (#260) üzenetére


tome.jr
addikt

A 251. hsz-ben linkelt ramra reagáltam.

[ Szerkesztve ]

(#262) zsero válasza CHIPman (#260) üzenetére


zsero
aktív tag

Én is ezt nem értem, nekem eddig az a befutó. Ára is jó, az 1.5V szerintem hihetetlen, a megbízhatóságát egy 24 órás memtest meg megmondja úgyis.

Szerintetek 1600 CL8 megy 1333 CL7-ben?

(#263) zsero


zsero
aktív tag

G.Skill oldalán találtam, láttátok már?
CPU-Z Highest Records ! (V1.01)

Nem is tudtam, hogy EVGA P55 már megjelent, de a lényeg, hogy a Giga UD lapok megint elég jól sikerültek... Furcsa ez a P55 világ, a gyártók honlapján még semmi, Taiwanban meg már 5-ből 5-öt visznek a CPU-Z listában...

[ Szerkesztve ]

(#264) CHIPman válasza zsero (#263) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Te nem olvastad az erről szóló PH-s hírt? :U

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#265) keIdor válasza zsero (#263) üzenetére


keIdor
titán

Nagyon kemények ezek a DDR3-3000MHz feletti eredmények...
Kíváncsi leszek 2x2GB 24/7 mennyit fog bírni... (1.65V) és annak teljesítménye hol lesz egy 3x2GB 1600 CL8-hoz képest pl...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#266) CHIPman válasza keIdor (#265) üzenetére


CHIPman
nagyúr

i7 DC-ben valamivel jobb eredményeket produkál, mint TC-ben, ebből is látszik, hogy a TC csak marketingfogás. :U

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#267) Sárpac válasza CHIPman (#266) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Baxhatod 3000MHz-es ddr3-hoz 6000-es uncore kell az meg az életbe nem lesz meg max 4000 körül...:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#268) M3kk


M3kk
őstag

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#269) Haart válasza M3kk (#268) üzenetére


Haart
addikt

Szép szép...

(#270) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Hmm... Egy helyen van i5 750 46k-ért raktáron, venni valahonnan olcsó lapot, Ősitől elhozni a 3x1-es OCZ trikitet, és itt a Phenom-gyilkos? :U

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#271) keIdor válasza CHIPman (#270) üzenetére


keIdor
titán

Hát a HT, VT nélküli 750 szerintem semmiképpen se Phenom II gyilkos... :U inkább AMD 955 BE ennyiért...
Majd ha a 860 lesz 50k alatt akkor lesz Phenom gyilkos az i5/i7.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#272) CHIPman válasza keIdor (#271) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A HT hiánya nem akkora érvágás, főleg nem a Phenom ellen, a VT-re pedig a legtöbb hétköznapi felhasználónak semmi szüksége, és játékokban egyáltalán nincs haszna. Most én is AMD-t vennék, de azért 46k nem sok érte.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#273) toyone válasza M3kk (#268) üzenetére


toyone
őstag

Teszt mikor? :)

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#274) Oliverda válasza M3kk (#268) üzenetére


Oliverda
félisten

De szép dobozok...sosem láthattunk még ilyet. :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#275) zsero válasza keIdor (#271) üzenetére


zsero
aktív tag

Na, ezt a VT-t szuperül hozta át a magyar hír, az a lényeg, hogy a VT-d-t nem támogatja, csak a VT-x-et. Jelen pillanatban az egyetlen progi, ami használ VT-d-t, az a Parallels Server for Mac Beta.

[ Szerkesztve ]

(#276) M3kk válasza toyone (#273) üzenetére


M3kk
őstag

Amikor lesz lapom, sajnos az meg nincs :D.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#277) M3kk válasza Oliverda (#274) üzenetére


M3kk
őstag

Egyelore csak ez van. Akkoracsakak a dobozok, hogy a markomba elfer 1 :D.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#278) CHIPman válasza zsero (#275) üzenetére


CHIPman
nagyúr

És az ájemdé fenomkettő tudja a VT-D-t is? A win7 XP módja is csak X-et használ? :Y

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#279) shabbarulez válasza CHIPman (#278) üzenetére


shabbarulez
őstag

A VT-d AMD megfelelője az IOMMU, amit jelenleg csak a szerver chipkészletek támogatnak. A jővő nyár felé érkező RD8x0-es szériában állítólag benne lesz, persze kérdés hol lesz aktiválva.

Intel részről a VT-d eddig a vállalati célközönséget megcélzó V-Pro brand részét képező termékek kínálatban jelent meg. Ez a szerver chipseteket jelentette, valamint desktop fronton az üzleti piacnak szánt Q szériás chipseteket, pl. Q35, Q45. Lynnfield/Clarksfield és Clarkdale/Arrandale esetén ahol az északi híd beköltözött a cpu mellé tokozáson belülre, a nagy sebességű I/O vezérlővel egyetemben, így értelemszerűen a VT-d funkcionalítás is cpu-n belülre került.

A Win7 Xp Mode-jához VT-x kell, legalábbis az M$ virtualizációs környezetének legújabb változánál ezt beemelték mint követelmény. Igazából működhetne a nélkül is, csupán softwareres virtualizációval ahogy eddig is működött, ez csupán az M$ részéről egy mesterséges korlát.

[ Szerkesztve ]

(#280) shabbarulez válasza zsero (#275) üzenetére


shabbarulez
őstag

Azért használja azt más is. Pl. [link]

Parallels Workstation 4.0 Extreme [link]

De pl. a VMware VMDirectPath is használ VT-d-t. Pl. a nagy sebességű 2x10 gigabites hálózati kártyák áteresztő képességénél jön jól vagy mondjuk nagy sebességű RAID vezérlőknél.

[ Szerkesztve ]

(#281) zsero válasza shabbarulez (#280) üzenetére


zsero
aktív tag

Jó, de abban egyetérthetünk, hogy a 2x10 Gb háló, a szerver chipsetek, a virtualizált grafikus munkaállomások más világ, mint a i5 750 célközönsége. És ami a legfontosabb, hogy nem a lapból vagy a chipsetből hiányzik ez, csak az i5 750-ből. Magyarul ha még 750-et is vesz valaki, egy procicserével kap az ember HT-t, meg VT-d-t.

[ Szerkesztve ]

(#283) elfelejtette válasza Lauda (#282) üzenetére


elfelejtette
veterán

Várható volt, hogy a 860-as a 920-as árában lesz, a 870-es meg a 950-es árában, mivel az Intel az év végéig ki akarja futtatni a kisebb modelleket, és csak a 975EE marad.. Mondjuk én ennyiért inkább az LGA1366-os modelleket választanám, amíg lehet kapni. Főleg meg hogy az LGA1156-ot jövő év végén váltja az LGA1155. Az LGA1366-ra meg jönni fog még néhány bika proci.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#284) Lauda válasza elfelejtette (#283) üzenetére


Lauda
félisten

Bizony varhato, viszont ez egy horror, ennyit epeszu ember nem fizet erte. Mondjuk ezt az egesz 1156-os vonalat teljesen ertelmetlennek tartom, jelenleg ami best buy a 920+egy 50-60k-s lap. 1156-os lapok is kb ennyiert mennek, par ezer ft meg nem oszt nem szoroz.. 1366-ba jon majd a 960 es jovore a 6 magos. :)

(#285) elfelejtette válasza Lauda (#284) üzenetére


elfelejtette
veterán

Egy véleményen vagyunk! :R

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#286) keIdor válasza Lauda (#284) üzenetére


keIdor
titán

Gondolom majd ez csökkenni fog, mert így valóban nincs értelme az egésznek.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#287) elfelejtette válasza keIdor (#286) üzenetére


elfelejtette
veterán

De van értelme. Aki a legjobbat akarja, az nyúljon mélyen a zsebébe... :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#288) Abu85 válasza elfelejtette (#287) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És a Core i7-870 mióta a legjobb? :F

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#289) elfelejtette válasza Abu85 (#288) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nem konkrétan a 870-re gondoltam, csak általában az i7-re... :U

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#290) westlake válasza elfelejtette (#289) üzenetére


westlake
félisten

a mely zsebbenyulas valoban a 100k feletti kiadast jelenti, de aki a legjobbat akarja, az nem a 800-as szeriabol valaszt maganak processzor, hanem megveszi a 975 extremet..

Play nice!

(#291) Haart válasza westlake (#290) üzenetére


Haart
addikt

Aki meg normális az nem ad ennyi pénzt prociért ;]

(#292) elfelejtette válasza Haart (#291) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ezért mondom, hogy bőven jó a kis i7 920.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#293) Haart válasza elfelejtette (#292) üzenetére


Haart
addikt

Na ná. Ez felett irreális az ár. Ár érték arányról ott már nincs értelme beszélni.
Csak az vesz ilyet aki vagy nem normális, vagy túl sok a pénze.

[ Szerkesztve ]

(#294) Ybron


Ybron
senior tag

Hello.

Le vagyok maradva egy kicsit. Most akkor a P55 (LGA1156) lapokba jók az i7 procik. A P55 be meg ddr3(kétcsatorna) kell. Az a kérdésem hogy akkor viszi kétcsatornás ramokkal is az i7-tett a P55 lap ? CSak mert ugye x58 kellett a 3 csatornás és lehet akkor félreolvastam hogy i7-hez 3 csatornás ramok kellenek. Vagy ez most lap függő ? Mert ahogy néztem van olyan 1366(x58) lap amibe két csatornás ram kell. Valaki világosítson már fel légyszi
Ahogy írtam is le vagyok maradva, szóval elnézést a hülye kérdésemért.

(#295) Ybron


Ybron
senior tag

Nah, most látom hogy hülyeséget írtam azzal kapcsolatban hogy van x58(1366) lapok között ami viszi a két csatornát, de a kérdés többi része még mindig adott :)

(#296) elfelejtette válasza Ybron (#294) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Jó láthatóan bekavart az Intel az új procik jelölésével. Az LGA1156-os lapba is mennek i7-es procik, de nem a 9xx jelüek, mert azok az LGA1366-os foglalatba illeszkednek. Az LGA1156-os lapokba az i7 8xx jelölésü procikat tudod berakni.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#297) elfelejtette válasza Ybron (#294) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Jó láthatóan bekavart az Intel az új procik jelölésével. Az LGA1156-os lapba is mennek i7-es procik, de nem a 9xx jelüek, mert azok az LGA1366-os foglalatba illeszkednek. Az LGA1156-os lapokba az i7 8xx jelölésü procikat tudod berakni.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#298) Ybron válasza elfelejtette (#297) üzenetére


Ybron
senior tag

Értem már. Köszönöm a segítséget. Itthon 8xx 1366 procit még nem lehet kapni ? HA hosszabb távon melyik érné meg jobban, i7 9-es széria vagy i5 (i7 8xx) ?

(#299) elfelejtette válasza Ybron (#298) üzenetére


elfelejtette
veterán

Mint írtam, az i7 8xx procik az LGA1156-os lapokba fognak belemenni...
Nemsokára érkezni fognak, bár az még kérdés, hogy ténylegesen mikor lesznek kaphatóak kis hazánkban.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#300) Ybron válasza elfelejtette (#299) üzenetére


Ybron
senior tag

Ezt értem. Akkor úgy kérdezem hogy 1366(i7 9xx) vagy 1156 (ami ugye i5 és i7 8xx seria).
Melyik lenne a jobb választás, ha már az ember hosszútávon gondolkozik ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.