Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) zebra_hun


zebra_hun
addikt

Póver Úr mit vétett?

(#1052) Ubi82 válasza Jacek (#1050) üzenetére


Ubi82
őstag

Van hová fejlődni :D

20ezer fölött kellene lenned azzal a konfiggal :P

[ Szerkesztve ]

(#1053) Laraxior válasza zebra_hun (#1051) üzenetére


Laraxior
titán

Eleg hozza a név is, hogybéjjemvé ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1054) Jacek válasza Ubi82 (#1052) üzenetére


Jacek
veterán

Ez a vizzel az ablakban verzió? :D meg mi az a min fps? Olyan nálam akkor van amikor fordítva rakom be a kártyát :DDD

(#1055) Jacek válasza Ubi82 (#1052) üzenetére


Jacek
veterán

Ez 24/7-es gaming beállítás, csak nem állítottam át hogy egyforma legyen a régivel.
Oda még nem jutottam el hogy bencheljek komolyan plusz most már egy kicsit unom az egy hete basztatom a memoriát :D

(#1056) Maelephant válasza zebra_hun (#1051) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Én is ezt kérdezném, most látom, hogy meddig marad a Marson (kéééjt héééjtig).

(#1057) Shkiz0 válasza Maelephant (#1056) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én is csak most látom, de gondolom elég nagy dolog lehetett, ha nem 1-3 nap lett az eltiltás hanem 2 hét.
Esetleg az lehet még, hogy már nem első volt neki és mint "visszaeső" lett 2 hét amúgy nem ennyi lett volna.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1058) zebra_hun válasza Shkiz0 (#1057) üzenetére


zebra_hun
addikt

Pedig szép régi reg. Én is buktam a régit, csak nem kitiltottak, hanem nem emlékszem az adataimra.. Így lett ez.

(#1059) Ubi82 válasza Jacek (#1054) üzenetére


Ubi82
őstag

Garázs verzió szobahőmérsékleten elmelegedett radival, ez a setup még rendes erkély verziót sem kapott übermaxi brutál OC-val :DDD
Maradtál volna a seggeden akkor nem memót basztatnál már egy hete :DDD

(#1060) mattheus


mattheus
őstag

Tanácsotokra lenne szükségem.
Eddig nagyon sokáig ellenáltam, de úgy néz ki, hogy nem tudom elengedni a dolgot, hogy lecseréljem a jelenlegi rendszeremet (7700K).

Nagyon sokáig a "piros sarokkal" szimpatizáltam (5600 - 5800), de az Alder Lake megjelenésével minden megkavarodott és a Corei5 12600K lett az "új kedvencem". A vágy akkor csillapodott bennem, mikor megláttam a szűkös alaplapkínálatot és az az újdonságból fakadó árazást.

Már ott voltam, hogy emiatt maradok az AMD-nél, de valahogy továbbra is jobban vonz a kék sarok illetve félek, hogy a jelenlegi hűtőm a pirosokhoz annyira nem lesz elég noctua nh-u12a)

A kérdéseim az alábbiak lennének, amihez adalékként annyi, hogy a felhasználás jellege zömmel játék (2070 Super 1440p) és némi videoszerkesztés, de utóbbi nem komoly.

1. egyáltalán van-e ennek szerintetek értelme váltásnak, hiszen az 1440p miatt nem lesz játékok sebességében szignifikáns különbség, mert inkább a GPU-től függ
2. DDR4-el van-e értelme átnyargalni erre a platformra vagy az "öszvér" (nem DDR5) megoldás miatt nem igazán, mivel erre a későbbiekben ráfizetek
3. milyen alaplapot ajánlatátok ? Én nem szeretnék csillagászati összegeket elkölteni rá, de azért rosszat sem szeretnék. Én eddig az alábbi kettőről hallottam "jobbakat"

- GIGABYTE Z690 GAMING X DDR4
- MSI MAG Z690 Tomahawk WiFi DDR4 (ez utóbbit magyarországon nem láttam)

4. Kiforratlanság miatt inkább szerintetek várjak még a vásárlással vagy válasszam inkább a másik oldalt ?

Nagyon köszönöm!

(#1061) Shkiz0 válasza mattheus (#1060) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azért az a 7700K már elég karcsú manapság még 1440p-be is.
Igazából mindegy mit veszel, jó választás lehet egy 5600x/5800x/12600K is.
DDR4 sem akkora hátrány per pillanat mint sem azt sokan gondolnák.
Most még egyes lapok esetén van gond a magas memória órajellel, de ugye teljesen új platform új biosok idővel javul. (már most is jött ki Asus lapokhoz bios amivel elérhető magasabb 3800-4000MHz is)

Mire oda érünk, hogy a DDR5 hozzon is bőven a konyhára az még 1-2 generáció, és 2-3 év, szóval nyugodtan vehető jelenleg DDR4-es Alder is, aztán ráérsz 2-4 év múlva cserélni amikor már olyan szinten lesz a DDR5 mint most a DDR4.
Annyira pedig ezt a memória dolgot leszámítva nem mondhatni kiforratlannak maga a platform bár tény és való hogy lehet itt ott olvasni még arról, hogy a kicsi és nagy magok között is vannak leosztásban problémák de az nem a platform hibája.
Szóval bármelyik vehető.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1062) Jacek válasza Shkiz0 (#1061) üzenetére


Jacek
veterán

Igenna 4000 gear1 mar megy gos rammal is :DDD gear 2 mennek a nagy frekik is.
12600k abszolute versenykepes mert a mellekelt pelda mutatja hogy a legolcsobb MSI lapbammis szepen megy ami 70 korul van talan.

(#1063) #15779328 válasza MPowerPH (#1049) üzenetére


#15779328
törölt tag

Veled meg mi történt? Rád lépett valaki? :D

(#1064) mattheus válasza Shkiz0 (#1061) üzenetére


mattheus
őstag

KÖszönöm szépen!

És esetleg az "elérhetőbb" árú alaplapok közül melyik lehet jó választás ?
Az alábbi kettőről láttam , olvastam jót, de őszintén szólva el vagyok veszve

- GIGABYTE Z690 GAMING X DDR4
- MSI MAG Z690 Tomahawk WiFi DDR4

(#1065) DroiDMester válasza mattheus (#1064) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Miből gondolod hogy a MSI MAG Z690 Tomahawk WiFi DDR4 olcsó lesz? nyugodj bele hogy 130.e környéke lesz ha ide ér hozzánk!
Sajnos itt már vége az olcsó toma lapoknak! :O

a giga gaming x az biztosan olcsóbb lesz de az is olyan 90-100.környéke lesz!

(#1066) tasiadam válasza DroiDMester (#1065) üzenetére


tasiadam
veterán

Akkor A PRO? az nem az olcsósított toma?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1067) ScomComputer válasza DroiDMester (#1065) üzenetére


ScomComputer
veterán

Úgy-úgy ahogy írod, volt belőle listázva pár db a szlovák alzán, még a startkor,akkor átszámolva eur-ből 128e Ft jött ki... :K
#1066tasiadam:
Teljesen más kategória..még a vrm is jó sokban különbözik.. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1068) DroiDMester válasza tasiadam (#1066) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Az már nagyon az alja kategória! abba én max egy K nélküli procit raknák de ugye ilyen még nincs!

Tuningra már kevéske, ahogyan a kolléga is mondja!

(#1069) tasiadam


tasiadam
veterán

A Z490A pro pl nem detto ugyan az volt mint az egyik MAG? Csak nem volt RGB es fancy csicsa

De latom a Z690-nel ezt az MSI sztornozta

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1070) mattheus válasza DroiDMester (#1065) üzenetére


mattheus
őstag

Nem gondoltam, csak reménykedtem :( viszont alaposabban megnézve és kiszámolva a hasító forinttal az Amazonról rendelve sem úszom meg annyival olcsóbban, hogy megérje.

Ettől függetlenül még mindig nem tudom mit lenne érdemes venni :)
A Gigabyte z690 Gaming X DDR4 az viszont "csak" 80E. a portok alapján szegényesnek tűnik,, de mit gondoltok amúgy róla? BIOS kapcsán érte kritika korábban a gyártót :U

(#1071) Shkiz0 válasza mattheus (#1070) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Minél szarabb a forint, annál kevésbé éri meg kintről rendelni nyilván.
Az egy nagyon fapados deszka, és hiába egy 12600K-t tennél bele akkor sem választanám.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1072) ScomComputer válasza mattheus (#1070) üzenetére


ScomComputer
veterán

"Warning 2: There appear to be serious BIOS bugs on the Gaming X and Elite AX, unconfirmed on other boards, but it's serious enough to actually advice everyone to avoid all Gigabyte boards for now, until BIOS updates are pushed out and bugs are confirmed fixed, this warning will remain!"
Egyszer majd jó lesz.. :DDD
[link]

(#1073) mattheus válasza Shkiz0 (#1071) üzenetére


mattheus
őstag

Én is ettől féltem, hogy fapados :/ hát akkor amennyire látom nincs még jó DDR4-es opció elérhető áron és minőségben :(

(#1074) DroiDMester válasza mattheus (#1073) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

De van vegyél te is ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 lapot, olcsóbban később sem lesz hasonló kategória, kár várni rá!

(#1075) Busterftw válasza mattheus (#1073) üzenetére


Busterftw
veterán

En minden netes review alapjan vettem a Gaming X-et, meg a Techpoweup is kiemelte, hogy a mezonybol a Gigabyte lapok kiemelkednek, ebben az arkategoriaban.

Epp ma fejeztem be a buildet 12600k ment bele, F2-rol siman felment a frissebb F4 bios aztan a Win 11. Ramok mennek a beallitott erteken.

Persze ertem, hogy vannak akik OC-t es minden hasonlo tulajdonsagot is neznek, de atlag felhasznalasra tokeletes a lap, arban es felszereltsegben pedig ahogy irjak neten nagyon jo a tobbi markahoz kepest.

Azert ez 220-240 euro kategoria, a Strix-A meg 350-450ert latok.

[ Szerkesztve ]

(#1076) mattheus


mattheus
őstag

@Busterftw

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatodat a Z690 Gaming X DDR4 kapcsán. Nem lett egyszerűbb a döntés

@DroidMester

Rog Strix nagyon tetszik, de az ára már nekem túlzó. Ennyiért (proci + alaplap) már akkor lehet, hogy inkább 5900x-et és egy ASUS ROG Strix B550-F lapot vennék :U

Esetleg valami vélemény, tapasztalat az alábbi lapról ?
ASUS TUF GAMING Z690-PLUS WIFI D4 Ez olcsóbb egy kicsivel mint a ROG STRIX Z690-A és nem is annyira jól felszerelt.

[ Szerkesztve ]

(#1077) DroiDMester válasza mattheus (#1076) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Van egy 5800X gépem is nekem egyel jobb ASUS ROG Strix B550-E lappal, előtte a szintén dícsért Tomahawk b550.el volt, de nekem magyon nem jött be az az MSI lap így csréltem a stix.re de ígysem az igazi az AMD.

RAM kezelése borzalmas itt még az msi.vel de asus is ugyan ez, és ez a max ami kihozható ram ügyileg belőle, gear2 ben meg említésre se való annyira gáz!

Jobban jársz a TUF Z690.el és a 12600K.val hidd el! Elsőnek én is azt a TUF lapot akartam venni!

[ Szerkesztve ]

(#1078) syIex válasza DroiDMester (#1077) üzenetére


syIex
veterán

Én is azt a lapot rendeltem. Legjobban az az elérhető és talán mindenre elég is lesz így DDR4-el egy darabig. Bár nem tudom, hogy mennyire lesz maradós maga a 12-es széria, mert jó pár jóslat alapján hamar le fog csengeni és nagyot fog esni az ára is. Na majd kiderül. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1079) Walter_White


Walter_White
senior tag

Megérkezett a kicsike, ilyen szep designt meg nem lattam :DD

(#1080) syIex válasza Walter_White (#1079) üzenetére


syIex
veterán

Én is ma mehetek érte! :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1081) Walter_White válasza syIex (#1080) üzenetére


Walter_White
senior tag

Grat :C
De en meg mindig varok :D legrosszabb mikor pihennek az alkatreszek… ddr5 még tavol… mondjuk kingstonet tudnek rendelni de inkabb g.skill trident z5-re varok Samu ic-vel

[ Szerkesztve ]

(#1082) syIex válasza Walter_White (#1081) üzenetére


syIex
veterán

Hát én nem mertem DDR5-öt újítani egyelőre szóval "csak" egy 4266-os DDR4 lett beújítva Cshavez által aztán így ma már meg is lesz minden, de szerintem összerakni csak holnap lesz időm. Az alaplap nekem is a közkedvelt Strix A lett.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1083) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Friss Asus bios-ok...ver.801: [link]

(#1084) bonat válasza ScomComputer (#1083) üzenetére


bonat
senior tag

hűha :Y
ASUS rajta van a szeren....

(#1085) syIex válasza ScomComputer (#1083) üzenetére


syIex
veterán

Escaleted quickly.. :DD
Mire ki veszem a dobozból és bele teszem a gépbe kijön még egy verzió... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1086) Jack@l válasza ScomComputer (#1083) üzenetére


Jack@l
veterán

Ez a dropboxos letöltés nagyon hivatalosnak tűnik :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1087) ScomComputer válasza Jack@l (#1086) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ha tudnád, hogy ki az a "Shamino" nem írnál ilyen baroms@got... :P
Ezek csak beta bios-sok.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1088) Jacek válasza ScomComputer (#1083) üzenetére


Jacek
veterán

Égetem! :DDD

(#1089) Jack@l válasza ScomComputer (#1087) üzenetére


Jack@l
veterán

Felőlem akár maga az atyauristen is lehet, ha nem fér hozzzá a hivatalos weboldalhoz.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1090) ScomComputer válasza Jack@l (#1089) üzenetére


ScomComputer
veterán

Neked nem mindegy,úgyse értesz hozzá.. ;]

(#1091) Laraxior


Laraxior
titán

:DDD :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1092) syIex válasza ScomComputer (#1090) üzenetére


syIex
veterán

XXDDDD
Jött az e-mail, hogy valóban átvehető lesz ma a czucccos. :C
Vártam már, hogy 400 ezret ki dobjka 15%-ért. ;]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1093) DroiDMester válasza syIex (#1092) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Elég lett volna a i7.is semmi értelme az 9.nek, nem ér 70-80.al többet a +4db KICSI MAG!

(#1094) syIex válasza DroiDMester (#1093) üzenetére


syIex
veterán

Most ahogy elolvastam egy két cikket róla lehet, hogy valóban elég lett volna a 12700K is, de igazából még a 11700K is sőt talán pár éve a 9900K-ról sem volt sok értelme váltani. :D Mindenesetre most úgy voltam vele, hogy ha már a Rocketből kimaradt a csúcs és valóban nem sok különbség van most sem a két processzor között főleg átlag felhasználói szinten mégis inkább erre neveztem be. Az, hogy legtöbb tesztet olvasva nem éri meg az OC, mert nem hoz sokat az már a 11-es szériánál is nagyjából így volt. Mivel a Ramok is „újak” nekem ezért lesz mivel bíbelődni valószínű, hogy be álljon az is rendesre. A jelenlegi lapban sem optimalizáltam be, de már nem is fogom így, hogy lassan megyek az újért. Ahogy olvastam már jó pár kolléga tanácsát és van akitől kértem is külön remélem hamar be tudom állítani és nem sokáig fogok küszködni a ramokkal. Ha meg nem jön össze megy vissza a feladónak és marad a rakéta azt direkt meg sem hirdetem addig. :U Még egy kis csavar alátétet kell szereznem az AIO-hoz, mert a nélkül nem tudom össze rakni. :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1095) Jack@l válasza ScomComputer (#1090) üzenetére


Jack@l
veterán

Hát nem vagyok nagy gépszervizes... :D

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1096) ScomComputer válasza Jack@l (#1095) üzenetére


ScomComputer
veterán

Tudom...."link" alak vagy.... ;] :DDD

(#1097) danithe válasza Walter_White (#1079) üzenetére


danithe
tag

Gyűlik a csapat! Nekem is ma vagy holnap hozzák. :C :C

Azt mondd, amit mondanod kell, ne azt, amit mások szeretnének hallani. Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást. Egy szakadékot nem lehet két részletben átugrani.

(#1098) hokuszpk válasza ScomComputer (#1087) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Shamino"

ha jolemlexem egy kerekparmarka... ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1099) syIex válasza hokuszpk (#1098) üzenetére


syIex
veterán

Shimano lesz az és alkatrész gyártó! :P

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1100) hokuszpk válasza syIex (#1099) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

oke oke oke, de az eltaláltam, hogy Japán !

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.