Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) bonat válasza Shkiz0 (#1150) üzenetére


bonat
senior tag

;]

(#1152) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Gear2 be annyira nem jó de ez sem rossz!

(#1153) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

mára még egy utolsó....

(#1154) Shkiz0 válasza DroiDMester (#1153) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

És ez stable 24/7 vagy csak bench?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1155) DroiDMester válasza Shkiz0 (#1154) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

CB23 lefut tehát stabilnak mondható!
Feszültségek meg kb minden alapon SA(1,245V) meg bőven az automata(1,35V) alatt.

(#1156) keIdor


keIdor
titán

Mivel úgyis ez lesz a Raptor topik is, gondolom jöhet ide.

Intel's patented DLVR tech could deliver a massive power draw decrease for Raptor Lake

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1157) Jacek válasza DroiDMester (#1155) üzenetére


Jacek
veterán

Ejj de jó lenne kár hogy csak placebo :D

(#1158) Csavez™ válasza DroiDMester (#1155) üzenetére


Csavez™
veterán

Arra ne vegyél mérget, dobj rá egy 2 órás memtestet, a cb-k hibás rammal is lefutnak.
Annyira ismerlek már, ha ddr5-öd lenne akkor a 4-et temetnéd! :)

(#1159) zebra_hun válasza DroiDMester (#1153) üzenetére


zebra_hun
addikt

Bár igaz lenne, de ez egy Bug. :DD

Valós teljesítmény az itt van:
(Legújabb OC eredményem)

Előtte: [link]
Utána: [link]
:)) :) :Y

(#1160) Jacek válasza zebra_hun (#1159) üzenetére


Jacek
veterán

Nekem a proci is kétszer gyorsabb lett, tehát működik :D :D :D :D

(#1161) syIex válasza Jacek (#1160) üzenetére


syIex
veterán

Biosos beállítások is jöhetnek! :P

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1162) palfitom válasza Csavez™ (#1143) üzenetére


palfitom
félisten

Nagyon szép, gratula!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1163) Jacek válasza syIex (#1161) üzenetére


Jacek
veterán

25x 200fsbinden auto :)) de csak a aida megszorozza vagy elosztja az errdmenyt kettovel :DDD

(#1164) Laraxior válasza Jacek (#1160) üzenetére


Laraxior
titán

Kicsit bugosnak tűnik... ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1165) Jacek válasza Laraxior (#1164) üzenetére


Jacek
veterán

Megnyugtatasnak jo berakod a ddr5-ot 200fsb es megvan a 30-35ns becsukod az aidat es hasznalod a gepet :DDD

(#1166) Pipó válasza Jacek (#1160) üzenetére


Pipó
őstag

Akkor ez a RAM probléma kipipálva :DDD Most kell nekiállni a szorzót emelni, 25-ön csak ne maradjon.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#1167) mattheus


mattheus
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy most vettem észre, hogy 1db ATX 8 pin Power Plug csatlakozója van a tápomnak (Corsair RM650x - 2018) az mennyire fog gondot jelenteni ? Ahogy látom az összes Z690-es lapon ebből kettő van a 24 PIN-es ATX-en felül.

A Rog Strix leírásában ennél a résznél a következő infó szerepel

Ensure to connect the 8-pin power plug, or connect both 8-pin power plugs.
For a fully configured system, we recommend that you use a power supply unit that complies with ATX 12V specification 2.0 (or newer) and provides minimum power of 350W.

Nem szándékozom tuningolni, egy 2070 Super kártyával használnám, így a legrosszabb esetben is 500W lenne a fogyasztás.

Kell emiatt pluszban aggódnom vagy nem ? A proci várhatóan 12600K vagy 12700K lesz.

(#1168) DroiDMester válasza mattheus (#1167) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

kevés lesz a tápod legalábbis 12700K hoz biztos! VGA 250W CPU szintén 250W a többi sarlang kb ~100W ez így már ~600W

Legalább egy 750W os ajánlott, de inkább egy 850W a tuti, és akkor már olyan amin van fizikailag 2.db 12V EPS 8.pin a CPU-nak.

(#1169) keIdor


keIdor
titán

Intel's Sapphire Rapids HEDT and 13th Gen Raptor Lake CPUs could be coming sooner than expected

Mennyibe fog kerülni a HEDT alaplap, 1 milla?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1170) Jacek válasza keIdor (#1169) üzenetére


Jacek
veterán

Kiváncsi leszek erre hogy bele megy majd a z690-be DDR4-el, nem igazán vall az Intelre :DDD

(#1171) Jack@l válasza mattheus (#1167) üzenetére


Jack@l
veterán

https://www.bequiet.com/en/psucalculator
Majd szamolj be, hogy elbirja-e.
Sztem siman... (nem fogsz egyszerre renderelni + furmarkozni)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1172) ScomComputer válasza Jacek (#1170) üzenetére


ScomComputer
veterán

bele... :K

(#1173) Jacek válasza ScomComputer (#1172) üzenetére


Jacek
veterán

Ezt mondjak most.
Muzsikal mar a cuccos?

[ Szerkesztve ]

(#1174) keIdor válasza Jacek (#1170) üzenetére


keIdor
titán

Belemenni bele megy, a support a kérdéses, lásd Cshavez esete a rakétával meg a Z490 Dark-al.
Raptor Lake + Z690 Dark kombó szerintem ott is felejtős lesz, mert azt mondják, vedd meg az újat...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1175) Csavez™ válasza keIdor (#1174) üzenetére


Csavez™
veterán

Ahogy mondod, mindent megígértek a cpu megjelenése elött, aztán a support közölte velem hogy nem támogatott a cpu, a múlt héten kiadott bios-ba, meg bele is írták!

(#1176) bonat válasza Csavez™ (#1175) üzenetére


bonat
senior tag

a kú...a anny...kat :(((

(#1177) zebra_hun válasza Csavez™ (#1175) üzenetére


zebra_hun
addikt

Időbe teszik be a PPD-t :D A Z490 lelke az a funkció... Jobb később, mint soha.

(#1178) Csavez™ válasza zebra_hun (#1177) üzenetére


Csavez™
veterán

Mindennel késésben van az evga, ha sokáig így folytatják mindenki elpártol tőlük.
Én biztosan nem veszek semmilyen evga címzésű hardvert mostanában, dugják bele a supportjuk se..ébe.

(#1179) hokuszpk válasza Csavez™ (#1175) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

eddig nemfenyegetett, hogy EVGA lapot veszek, de most, hogy ad(t|n)ak ki Amd ala is lapot, majd szolidaritasbol nemveszek.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1180) Csavez™ válasza hokuszpk (#1179) üzenetére


Csavez™
veterán

Helyes! :) Kiadták, csak sehol nem lehet kapni, vagyis papíron megcsinálták, és lehet van pár prototípus a világban!

(#1181) Walter_White válasza mattheus (#1167) üzenetére


Walter_White
senior tag

Hacsak nem terheled 100%-ra a procit és a VGA-t egyszerre, akkor elég lesz az a 650W, de azért nézegetnék egy 850W-1000W-os tápot a késöbbi fejlesztésekre. Legyen benne tartalék.
Nekem az RM1000x-es táp 400W-nál kapcsolta volna be a ventiket, addig zero. 2 D5-ös pumpával, Threadripper 1950X+ Vega 64-el se értem el, mert sose kapcsolt be a tápventi :D Sose futott 100%-ban a kettő.

(#1182) zebra_hun válasza Csavez™ (#1178) üzenetére


zebra_hun
addikt

Mikor lesz az első beröffentés? Tudom, hogy nem pár órás művelet, csak úgy kb? Érdeklődés, nem pampogás :)

(#1183) Csavez™ válasza zebra_hun (#1182) üzenetére


Csavez™
veterán

Ma 8 órát ültem a bobcatben, holnap szinten, zsibbad a kezem a botkormánytól. Péntek szabad, akkor nyugodtan összerakom.

(#1184) bonat válasza Csavez™ (#1183) üzenetére


bonat
senior tag

csak nyugodtan! :))

(#1185) zebra_hun válasza Csavez™ (#1183) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ok, érdeklődés ;) thx

(#1186) M0ng00se válasza DroiDMester (#1168) üzenetére


M0ng00se
őstag

szép új világ :))

V6

(#1187) Jacek


Jacek
veterán

801-es Asus BIOS kerülendő valami adaptive voltage probléma van vele.

(#1188) Csavez™ válasza zebra_hun (#1185) üzenetére


Csavez™
veterán

Bár lehet ma nekiállok, holnap jön az új bf! :)

(#1189) Jacek válasza Csavez™ (#1188) üzenetére


Jacek
veterán

Néztem ma egy Aorus master testet(lényegtelen) de sima 4800 modult is feltoltak 6000 fölé(nem írta milyen) szóval az Apexban a Corsairod jót is tudhat, kiváncsi vagyok naon :DDD

(#1190) vdc válasza Jacek (#1189) üzenetére


vdc
tag

Ahogy néztem a fórumokat, Micron-ra épüló ddr5-t eddig csak 5600-ra tudták feltornázni.
pl. ADATA Micronnal: [link]
A Hynixeket tudták akár 6600-ig feltolni.

(#1191) kovcsrob válasza vdc (#1190) üzenetére


kovcsrob
tag

Valaki bele futott már ilyenbe:
Asrock z690 extreme
1220 realtek nahimic-os hangkártya (remélem máson is van ilyen) a nahimic mikrofonos kontrollpanel szűrései valószínűleg nem működnek. A realtek mikrofonos kontrollpanel szűrései sem állítanak semmit.
Csak a plusz erősítés meg a hangerő beállítás hatására lesz érezhető különbség. De a hangerő kevés és mintha valami zajszűrő közben néha el el némítana. (akkor is, amikor minden utófeldolgozás ki van kapcsolva)
Realtek driver restart megvolt. Nahimic telepítése nélkül és telepítéssel is próbáltam. De az eredmény mindig ugyanaz. Teljes hangerőn max erősítéssel éppen hallható vagyok. (szakaszosan)

A másik lehet valami specifikus Asrock dolog. Ha az alaplap világítása be van kapcsolva, akkor leállítás után is tovább villog. Ha kikapcsolom a bios-ban, akkor a win alatti progiból meg nem lehet egyszerűen visszakapcsolni. Ha elkezdem állítgatni, akkor random visszajön és utána megy.

Valakinek valami ötlet? (vagy írjak az asrock supportnak)

Lehet ezt a levegő dolgot el kell engednem. :( Játékok alatt még ok 60-65C
De PL a Horizon Zero Dawn amikor azt a gyorsítótárat építi (első indításkor) 75-80C ig is elmegy. És az asrock alapból tiltja a bios-ban PL2 t meg a végtelen boost ot. (én meg nem kapcsoltam be)

(#1192) Jacek válasza kovcsrob (#1191) üzenetére


Jacek
veterán

Asusban is szedi a lábat a kicsi DDR4 :D

(#1193) mattheus válasza DroiDMester (#1168) üzenetére


mattheus
őstag

Kicsit meglepődtem, mikor elolvastam a kommentedet, mert előtte legalább 3 helyen is kiszámoltam a várható maximális fogyasztást és mindenhol 510-530 max W között jött ki a maximum wattage requirement az alábbi konfigurációval számolva

CPU: Core i7-12700K
GPU: GeForce RTX 2070 Super
Drives: S-ATA 2x, P-ATA 0x
M.2 SSD: 1x
RAM: 2x
Fans: 5x
Water cooling: 0x
USB 3.1 Gen. 2: No
Overclocked: CPU: 0%, GPU: 10%


Ezen felül úgy tudom, h olyan 15% extra puffernek kell benne lennie a rendszerben, ami ha ez a szám igaz, akkor megvan.

Az nem kérdés, hogy a későbbiekben ha fejlesztek kell akkor szükséges lesz , de normális felhasználásból kiindulva, csak nagy ritkán érem el a kalkuklációk alapján az 500W-os fogyasztást.

Egyébként ha ez így van, akkor mi indokolja a 750 / 850-es tápot ? Gond lehet egyébként abból, hogy nincs másik 8 pin-es kábelem ?

(#1194) Jacek válasza mattheus (#1193) üzenetére


Jacek
veterán

Beirtam a gépemet a bequiet oldalon cpu/gpu hard oc 940w :DDD

(#1195) Jack@l


Jack@l
veterán

12700K-nal a default vcore 1.275v?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1196) DroiDMester válasza Jack@l (#1195) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Minden cpu.nak más és más a gyári vcore feszültsége, attól függ milyenre sikeredett benne a szilícium minősége!

Szóval csak te tudod hogy nálad mennyi az alapfesze!

(#1197) DroiDMester válasza mattheus (#1193) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nemtom hol számoltál, meg honnan veszed ezt a 15% tartalékot!

De egyik táp sem szereti ha folyamatosan 80-90% terhelésen járatod!

Akkor érzi jól magát és a hatásfoka is akkor a legjobb ha 50-60% on jár játék alatt!

2070 super 220-240W körül eszik tuning nélkül, a 12700K 190W a turbó órajel fogyasztása! De ugye nem azért veszel K.s cpu.t hogy gyári értéken szötymörögjön! Lájtos tuningal viszont 230-260W ot bekajál(itt is attól függ milyen szilíciumot fogtál ki annak függvénye a melegedés és fogyasztás)

Ezért írtam hogy cpu+vga kb ~500W(a többi apróság kb 100w max így jön ki a 600W) persze olyan szituáció a valós használatban nem lesz hogy a vga és cpu is 100% on menjen, játék alatt kb 400W ot fog enni a gép ezért ajánlott a 750-800W os táp így játék alatt az optimális 50-60% on fog járni!

Jacek: a 940W nagyon túlzás 800w elég még egy jóval komolyabb VGA mellé is

[ Szerkesztve ]

(#1198) Ubi82


Ubi82
őstag

12900K OC Msi z690 unify-x [link] (der8auer) :DDD

(#1199) Jack@l válasza DroiDMester (#1197) üzenetére


Jack@l
veterán

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1200) vrob válasza kovcsrob (#1191) üzenetére


vrob
aktív tag

Kicsit úgy hangzik, mintha nem lenne rendesen rajta a cooler a procin.
A Thermalright alja úgy tudom enyhén domború az egyik irányból. Nem tudom ez ideális lehet az Alderlake hosszúkás magjának vagy sem?
Szerintem próbáld meg úgy hogy keresztben vannak a hőcsövek a hosszúkás cpunak. A coolereden összeérnek a csövek, így nem fordulhat elő, hogy ne lenne közvetlenül egy cső egy mag felett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.