Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Jacek


Jacek
veterán

Ez a DDR4-ed van akkor szar a DDR5 :DDD :DDD :DDD jelen pillanatban ez a helyzet hiaba akarod igazolni hogy ket het alatt a masodik szett aranyarban levo ram keszletet veszed, oszinten remelem hogy nem kell meg vagy harmat vegyel hogy igazold magad :DDD Vagy hogy lesz fel.ev egy ev mulva elkoltott 1 milla utan az asztalra csapsz hogy megmondtam?
Es nem az a problema hogy nnekrd az kell, kelljen fasza hanem a hulyeseget ne akard megmagyarazni, most nemneri meg semilyen formaban termeszetesen majd megfogja...
Nem inditanek ebbol flamet csak uncsi/ovoda..

(#1952) #15779328 válasza hokuszpk (#1950) üzenetére


#15779328
törölt tag

Nem nyúl bele, de ha nem igazodik hozzá akkor egyszerűen kifagy! :)

ScomComputer
Pesten vagyok az új családtagunkért, vele együtt 17-en leszünk! :)

Holnap este az első dolgom lesz felrakni! :R

(#1953) hokuszpk válasza hokuszpk (#1950) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azt meg hozzatennem, hogy ha nem az hozza el a pc jatekok vegnapjait, hogy a banyaszat miatt aranyarba kerul a vas, es egyre kevesebben vesznek ilyet, akkor az, ha tenyleg arra kell optimalizalni a szoftvereket, hogy milyen ram van a gepben.

En nemvagyok epp fejlesztobarat, -- majdnem ideirtam a velemenyemet a szoftverfejlesztokrol, de azert bannolnanak a forumrol -- de ilyenbe nincs az a ceg, aki eroforrast olne, inkabb "akkor dogoljon meg a szomszed tehene" es maradnak a konzolnal, kevesebb macera nagysagrenddel nagyobb bevetel.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1954) hokuszpk válasza #15779328 (#1952) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hahogy nemstabil instabil a tunningod :D azt megint más ;]

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1955) #15779328 válasza hokuszpk (#1954) üzenetére


#15779328
törölt tag

És játék válogatja? Több órás ram tesz meg hibátlan? Akkor hol a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#1956) hokuszpk válasza #15779328 (#1955) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a ramtesztben. anno mar nemisemlexem mit hasznaltunk erre, aztan jott a Pentium meg az sdram, az addigi memoriatesztek mentek a kukaba.
Memtest86 jo volt egy ideig, de már az A szerias Amd apuknal eszrevettem, hogy nem feltetlen hozza ki, ha hibavan. Joideje TM5 -ot nyomjuk, de abbol is van aki az Anta cuccra eskuszik ( igaz ZEB ? ) mas meg masra. En arra, hogy tobbfele teszten menjen at az a ram, TM5 mellett y-cruncher 0-1-x , Linx , Prime large, mittomen.
es most itt a ddr5, lehet az eddigi tesztek nincsenek optimalizalva ra :D :DD :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1957) #15779328 válasza hokuszpk (#1956) üzenetére


#15779328
törölt tag

Akkor egyszerűsítem, minden ram/cpu/hardver teszten hibátlan, tényleg vagy 10 órát kitenne összesítve, és egy adott játék alatt elfekszik, utána olvasva cpu+memory páros okozza, megint a szoftvernél tartunk! :)


zebra_hun
Neked főként tudnod kéne, hogy mind1 milyen teszt, az időt toljuk ki pár órára, ha hiba van kidobja! ;)

[ Szerkesztve ]

(#1958) zebra_hun válasza hokuszpk (#1956) üzenetére


zebra_hun
addikt

Jelenleg 2 teszt az elismert. Anta777 képleteit a DDR5-re linkeltem, picit más.
Absolut, ez a mindenképp ajánlott, de e mellé Linuxon futó GSat is feltétlen. A régebbiek már nem ajánlottak. Akiket érdekelt, eddig is linkeltem. Rendkívül nehéz e 2 tesztnek megfelelni, de megéri. Memória vezérlőre is fontos a teszt, azt meg a Large fft megteszi. Én jóideje nem szólok ehhez hozzá, 1151 egy nagyon jó ram oc topik, szerencsére nem egyedül vagyok ;)

(#1959) hokuszpk válasza #15779328 (#1957) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ugyanezt eljartuk a ddr4 -nel, minden teszten hibatlan, aztan a BF / mittomenmi alatt megfekszik. Voltak ilyen kifejezesek, hogy "cb stabil", "ibt stabil", "prime stabil" , stb ( stabil ).
na most is kb. ez van.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1960) #15779328 válasza hokuszpk (#1959) üzenetére


#15779328
törölt tag

Idő,idő idő, ne pár perces teszteket nyomjatok!!!!
Szinte minden létező tesztet lefuttattam OK., mi a szar nem szart be a monitorom? :D

Nem kéne annyit hadonászni a varázspálcáddal, vagy pont az volt a cél? ;]

[ Szerkesztve ]

(#1961) hokuszpk válasza #15779328 (#1960) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

he-he, az elet a legnagyobb rendezo, en is epp memoriatuningot tesztelek, valamikor del korul kezdtem, mar az osszes ilyen szamomra szamito szintaktikus izen stabilnak minositettem, erre most a 3dmark alatt szep teljesmeretu feher kepernyo lett a jussom.
miaf ???
----- beszart a monitor...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1962) zebra_hun válasza #15779328 (#1960) üzenetére


zebra_hun
addikt

Absolut és gsat legrövidebben 3:30, ahogy már leírtam. Jelenleg e 2 teszt van e földkerekségen, amit mindenhol elismernek. Itt a ph-ról 2 fő tesztelt absolttal, gsattal soha senki.

(#1963) Qtya123 válasza hokuszpk (#1959) üzenetére


Qtya123
őstag

Emlékszem, mikor a 3200as kitet ocztam 3733cl16-ra, akkor volt egy beállítás, amely minden teszten sok órás futtatással és rengeteg játékkal stabil volt.

Erre ha Windows illetve néhány másik program telepítése sikertelen volt ezzek a beállítással. Gyári xmp-t kellett bekapcsolnom, hogy hiba nélkül tudjak wint telepíteni

(#1964) zebra_hun válasza hokuszpk (#1961) üzenetére


zebra_hun
addikt

1155-be betehetnéd a 3dmark teszteket. Stock, oc, ram oc különbségek érdekelnének. :R

Qtya:

Az nem volt stabil. Sokszor abba hibáznak sokan, hogy az uncore frekit feltolják, az tud ám hihetetlen dolgokat művelni. Az megint más téma, hogy ma már mindenki 4000+ t akar, ott a cpu gyengesége is beleszól. Rotyognak el a teszteken, mármint a gyári xmp profilok, mint pl 4266, 4400MHz-es kit-ek, aztán semmi bajuk, csak a cpu már ezt nem kezeli. Itt PH-n is volt téma, ráadásul egy gyengébb alaplap is okozhat instabilitást. Ott kell használni, ahol stabil. Inkább legyen lassabb, de ne szivasson.

[ Szerkesztve ]

(#1965) Shkiz0 válasza zebra_hun (#1964) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

valahol találkoztál már külföldön OC listával ahol 12xxx van batch számmal együtt?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1966) Donnie válasza zebra_hun (#1962) üzenetére


Donnie
őstag

Nálam most is pont absolut fut :) És bizony kell is neki az 1.325v helyett az 1.35v SA… pedig az xtreme1 se pite. Persze csak az első kör végén 2. kör elején jön ki sokszor ha ilyen kevés plusz fesz hiányzik. ( cirka 50-55 perc után)
Igen, elég időigényes egy hobbi az biztos. Mondjuk mellette nyílván mást is tud az ember csinálni, csak figyelni kell azért néha a progress-t ;)

[ Szerkesztve ]

(#1967) zebra_hun válasza Donnie (#1966) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nekem is bizony kellett feszt adnom. Villany nélkül semmi sem működik ;)
Erre közvetlenül utána a GSat. Az egy full másmilyen ramstressz. Ezzel 99.99%, hogy probléma nincsen. [link] Dobj egy ilyen fotót ha kész vagy. ;) Lényeges a hűtés, samu b nem szereti a 40C és feletti hőmérsékletet.

(#1968) Donnie válasza zebra_hun (#1967) üzenetére


Donnie
őstag

Egyik nap megpróbálom összehozni ezeket. :K

(#1969) Donnie válasza zebra_hun (#1967) üzenetére


Donnie
őstag

A hőmérséklet mondjuk elég modul/pcb függő is. Ezek a G.skill modulok bírják a strapát. Másokat is meglepett, de ocn-en is sok modul ~65 fokig atomstabil.

[ Szerkesztve ]

(#1970) hokuszpk válasza zebra_hun (#1964) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hat nemtom, nemhasonlitanam a te eredmenyeidhez ; most csiptem meg ezt a par 2666 -os modult ( picit lealkudva az arat, mert a 25Khuf az /darabra vonatkozott ), mint kiderult, ecc -s a draga, a target Asus lapban nemment, ezert annak, akinek vettem, odaadtam az Aegis 3200 kitemet, nalam az Asrockban jolelvan ; szoval ezt probalom turbozni, de nem eppen csucsproci van mellette, egy sima R7 2700 , es igazabol a lelkemnek boven eleg lenne, ha az Aegis 3200 -as tempojat megfutja. ( ugynezki siman, csak mint emlitettem, a monitor kibabraciozott velem )

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1971) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Véleményetek szerint érdemes egy 10900k-t leváltani egy 12700K-ra?
Csak játékra lenne használva. A tesztek alapján a legtöbb játékban jóval erősebb, de inkább az itteni tapasztalatokra hallgatnék.

06-3o/9759I39

(#1972) Jacek válasza Találtgyerek (#1971) üzenetére


Jacek
veterán

FullHD-bannkell a 400fps feltetlenul.

(#1973) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Kis érdekesség, bár elenyésző akit ez érint mert úgy sem Auto-n használja a procit.
Szóval 12900K esetén a 38. gyártási hét utáni procik gyárilag már csak 5200MHz max boost frekivel rendelkeznek, előtte 5300.
Illetve akit érdekel azoknak infó a BATCH szám azonosítására:
PL: V136J524
V : China, X : Vietnam, L : Malaysia 1: Year (2021) 36: KW számként hivatkoznak rá külföldön, de amúgy a gyártás hete.

Plusz infó még, hogy több fórum több ezer hsz-át átolvasva is az jött le, hogy többségben több a jobb darab a Vietnámiak között, de még betűre pontos Batch szám esetén is lehet nagy különbség az adott procik között.
Kiemelkedően jók alig vannak, és főleg a korai 34-35 hétben lehetett igazán jót kifogni.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1974) Találtgyerek válasza Jacek (#1972) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Ejj, van egy színvonal látom… :U
Kicsit jobban levezetem, hátha akad még ilyen gyöngyszem a fórumon, mint te.
A gép nem Cs-Go és Mario játékokra van használva, ahol “400” fps van.
Leginkább Bf2042, ahol full HD-ban sincs meg a 160 Fps ultrán.
A tesztek alapján 20-25 Fps-el tud többet minimum, átlag fps-ben a 12700k a 10900k-hoz képest.
Full HD 10900k 100 Fps átlag
Full HD 12700k 125 Fps átlag.
Ami a legfontosabb, hogy a minimum Fps-ek legalább már nem esnek be 60 alá, mint a 10900k-nál.
Ez talán a legtöbb embernek fontosabb, mint a “400” Fps.
Magától a játék optimalizálásától vonatkoztassunk el, mert a jelenlegi helyzeten kell javítani.

06-3o/9759I39

(#1975) Jacek válasza Találtgyerek (#1974) üzenetére


Jacek
veterán

Sorok kozott kellett volna olvasnod :)))
Egyebkent hain fps akkor gyurj egy kicsit a ramra..

(#1976) Találtgyerek válasza Jacek (#1975) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Memória Oc is lesz mindenképp mellé. Zebra tesztjei elég meggyőzőek voltak. Talán a processzor és a memória együtt javít egy kicsit a jelenlegi helyzeten. Az már bőven jó, ha a minimum fps stabilan 60 fps felett tartható.

06-3o/9759I39

(#1977) Walter_White válasza Találtgyerek (#1974) üzenetére


Walter_White
senior tag

Rtx3080-nal nincs meg mindenutt FHD-ban mindenutt a 60min? Akkor ott valami nem kerek. Amugy vannak a jatekokban olyan beallitasok amiket ultrara lehet tenni de kozbe nem latsz belole semmit, kozben az eroforrast meg zabalja.

amugy nem cserelnek arrol a procirol. Maximum akkor ha az alaplap es a procicsere kijon Maximum 30eFt-os raforditassal.
inkabb egy 1440p-144hz monitort vennek.

[ Szerkesztve ]

(#1978) palfitom válasza Találtgyerek (#1974) üzenetére


palfitom
félisten

Pedig annyiban "igaza" van Jacek kollégának, hogy első kérdésedben is kifejthetted volna bővebben a témát: milyen játék, milyen felbontás, milyen képfrissítés, milyen a konfig pontosan, stb.
Ezek nélkül nem lehet jó választ adni. :N

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1979) Találtgyerek válasza palfitom (#1978) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Jogos. Néma gyereknek anyja sem érti a szavát..
Sorry! :R
Walter_White : A low és 1% Low beesik 60 alá is sajnos.
Ha lejjebb vesszük a grafikát akkor sem javul sokat.
Nem csak a videokártyán múlik a Low fps.
Nem én váltok, egyik ismerősöm. Az ő pénze, én nem szólok bele. Csak érdekelt, hogy a fórumtársaknak, mik a tapasztalatai. A tesztek alapján sokat javul a 12. Gen-el sz fps szám. Proci és memória csere is lesz és meglátjuk.

06-3o/9759I39

(#1980) Donnie


Donnie
őstag

Megvan az új "daily" memória beállításom. 4133Mhz CL16 Gear 1 és elég neki az 1.5V (Bios-ban)

Részletek: [kép]

(#1982) Jacek válasza Donnie (#1980) üzenetére


Jacek
veterán

Jól néz ki.

(#1983) DroiDMester válasza Jack@l (#1981) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát ez elég béna kísérlet volt, ehez nem kellett volna -20fokra lehűteni, meg ennyit készülődni rá!

Cshavez kollégával ezt a 30500.as rekordot mind 2en megcsináltuk sima vízzel!

(#1984) #15779328 válasza DroiDMester (#1983) üzenetére


#15779328
törölt tag

Ez nem sikerült Linus-nak. :)

(#1985) MPowerPH válasza DroiDMester (#1983) üzenetére


MPowerPH
félisten

Gondolom rossz peldanyt fogott ki....

Don't Tread On Me

(#1986) Jack@l válasza DroiDMester (#1983) üzenetére


Jack@l
veterán

Ez csak kompresszor volt 0 fokkal. De valoban hiaba a puccos asus lap, bazinagy tap, megse ment tobbet mint az atlag, vizzel.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1987) #15779328 válasza MPowerPH (#1985) üzenetére


#15779328
törölt tag

Igen sp79.

(#1988) Jacek válasza Találtgyerek (#1979) üzenetére


Jacek
veterán

Valljuk be én is egy kicsit tömör voltam :D

(#1989) degec


degec
senior tag

elnézést az offért, valaki linkelt egy teszt eredmény képet testmem5 nevű progival.. az mire jó? memtest-en kívül, értelmes ramtestert nem ismerek :) bocsi.. köszöntem...

(#1990) Találtgyerek válasza Jacek (#1988) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Semmi gond, megesik. ;) Ha megérkezett a memória és az új proci, alaplap, akkor majd jelentkezünk az eredményekkel.

06-3o/9759I39

(#1991) Samott


Samott
addikt

Ram-os topikban nem kaptam egyertelmu valaszt, i7 12700k-ra palyazok ddr4-el, ezek a jeloltjeim:

Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black 1Gx8 (KF436C16RB1K2/32)
Corsair 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Vengeance LPX Black (CMK32GX4M2K3600C16)
Crucial Ballistix 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz (BL2K16G36C16U4BL)

Tudom hogy a Ballistix a legjobb valasztas, de ha nem reszletesen nem akarom tuningolni a cuccot, csak beallitom a 3600CL16-os xmp profilt akkor van ezek kozt kulonbseg? Crucial csak par helyen kaphato es draga a Kingston mindenhol kaphato es jobb arban van. Szeretnem a lapot/procit/memoriat egy helyrol beszerezni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#1992) Baryka007 válasza Samott (#1991) üzenetére


Baryka007
őstag

Ha csak egy XMP-t adsz neki, akkor szerintem nincs köztük érzékelhető különbség :K

(#1993) palfitom válasza Samott (#1991) üzenetére


palfitom
félisten

Akkor mehet az, amelyik a pénztárcádnak szimpatikus :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1994) DroiDMester válasza Samott (#1991) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ezek közül egyik sem OPTIMÁLIS!

olyan RAM kell(ene) ami tudja a 4000MHz-et CL15.ben!

Ezek a 3600as ramok CL16.on nagyon gyengék lesznek késleltetésben, ezeken már nem tudsz tuningolni mert szinte 100% hogy Hynix vagy Micron chipesek lesznek azok meg nem igazán húzhatóak!

(#1995) hokuszpk válasza degec (#1989) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

benne van a neveben, memoriatesztre jo.
a memtest86 -ot lassan felejtsd el, ddr4 modulhibat csak akkor hoz ki, ha mar nagyon gáz a cucc.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1996) #15779328 válasza hokuszpk (#1995) üzenetére


#15779328
törölt tag

Ezzel nem értek egyet, nagyon sok esetben a testmem5 hibátlanul lefut, viszont a memtest86 hibásnak dobja.

(#1997) hokuszpk válasza #15779328 (#1996) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem gyokeresen elternek a tapasztalataim, testmem86 mehet egy napig, semmi problema, a tm5 meg mar 15-20 ciklus utan elpirul.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1998) Shkiz0 válasza hokuszpk (#1997) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Pontosan. Nekem lefutott 2x egymás után a teszt a lapon a beépített memtesstel, stabil volt mind a 2 alkalommal, majd játékból 2p után baszott ki asztalra. TM5-el 2p után már dobta a hibát.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1999) hokuszpk válasza hokuszpk (#1997) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

testmem86 memtest86

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2000) #15779328 válasza hokuszpk (#1997) üzenetére


#15779328
törölt tag

Az asus a bios-ba integrálta, és a z690 apex-nél valamilyen frissített verziót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.