Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) hdekakas


hdekakas
senior tag

Na, gyütt egy készlet hozzám is. ;] :DDD

(#1252) D1Rect válasza bpx (#1250) üzenetére


D1Rect
félisten

Pont ugyanerre kerestem rá, pont az árgépen és nem találta meg. (vagy tegnap még nem volt fent)

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#1253) ForRedGlory válasza hdekakas (#1251) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azt ezt hogy? Leteszteled melyik a legjobb es a maradek ketto megy vissza? :D

(#1254) hdekakas válasza ForRedGlory (#1253) üzenetére


hdekakas
senior tag

Nem, mindnek van már gazdája. :)
Nem vagyok ilyen fajta amit írsz, nem is szeretem az ilyeneket. Inkább felrakom ph-ra kicsit olcsóbban mint a boltban, s veszek helyette másikat. 4790K-ból négyet vettem így, mire egy legalább az átlagnál egy picit jobban vitte a tuningot.

(#1255) blu79


blu79
addikt

Esetleg ha valakit érdekel : [link]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1256) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Na cuccok rendelve kedden csatlakozom.
Remélem nem fogok csalódni :D

(#1257) akoska07


akoska07
nagyúr

Grat az új és leendő tulajoknak,senki sem fogja megbánni ez tuti. ;)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1258) Szinyák válasza Landon (#1228) üzenetére


Szinyák
őstag

Én nem használtam azt a műanyag keret baromságot ... Ment a jól megszokott módon a helyére :D
Remélem nem kötelező :D

:DDD

Szinyák

(#1259) Szinyák


Szinyák
őstag

V,ki tudja asus lap biosaban a Q-FAN opciónál kitolni az értéketeket ???

Mert kerestem de nem találtam meg , baromi idegesítő, hogy 75 foknál nem tudom a csúszkát feljebb húzni !!!! Mert így nem tudok egy értelmes fan profilt csinálni a vízhűtéshez..

Meg néztem az alaplapi kézi könyvet ott a Q-fan résznél 100 fok .-ig elvileg ki lehet tolni az egészet :F :Y

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1260) Locutus válasza Szinyák (#1259) üzenetére


Locutus
veterán

Az auto fan tuningot végigcsináltattad vele?
Úgy vettem észre, hogy amíg nem térképezi fel a ventiket, hogy melyik milyen rpm tartományban tud működni, addig korlátozottabbak a lehetőségek.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1261) Landon válasza Szinyák (#1259) üzenetére


Landon
őstag

En csak azon parazom, hogy az installation tool nelkul is elegge le van szoritva a CPU? Nincs valami minimalis res a keret hianya miatt?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1262) Szinyák válasza Landon (#1261) üzenetére


Szinyák
őstag

szerintem nincs, megy tökéletes a hőfokok is rendben vannak , ah lenne rés akkor be se kapcsolna szerintem

Szinyák

(#1263) Szinyák válasza Locutus (#1260) üzenetére


Szinyák
őstag

Azt nem , íjj akkor lehet ennyi baja van ? azt hol lehet megcsinálni ?

Szinyák

(#1264) Szinyák válasza Locutus (#1260) üzenetére


Szinyák
őstag

azt most végig csináltam , de nem tudom a 75 foknál feljebb húzni a csúszkát, manuálisan is próbáltam beírni a 100- vagy 90.-et , de azt írja invalid csak 75 fok ??? az , hogy van ? Nálad mi a helyzet ?

Szinyák

(#1265) Landon válasza Szinyák (#1262) üzenetére


Landon
őstag

Ja, plusz a socket az standard felepites gondolom szoval ugyan olyan mint mas lapokon. Mas lapokhoz meg nincs ez a benasag. :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1266) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Batch lista van már valahol?

(#1267) Szinyák válasza Landon (#1265) üzenetére


Szinyák
őstag

most néztem meg még ki se bontottam direkt ez egy nagy rakás gumi szar az egész olyan mint a rágó gumi nyeklik-nyuklik ez mindent csinál de ,hogy nem támaszt ,illetve fogja a procit az biztos :D
Aki nem tudja berakni a socket.-be a procit az ezzel se tudja :D

Szinyák

(#1268) Szinyák válasza hdekakas (#1251) üzenetére


Szinyák
őstag

szép pack árban is az :) melyik lesz a tied ? Lap saját lesz ?

Szinyák

(#1269) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Sziasztok!

A sima szorzólockos procikat meddig lehet húzni? Csak a max turbo órajelig, vagy még egy kicsit tovább?

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#1270) akoska07 válasza Ginkologic (#1269) üzenetére


akoska07
nagyúr

Turbo szorzó plusz bclk emelés,ami eléggé határos.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1271) Ginkologic válasza akoska07 (#1270) üzenetére


Ginkologic
senior tag

De még annyi sincs benne mint pl a 3470-ben, ami 3600-as turbot tud gyárilag, de a szorzója feltolható 3800-ig is, 4 magon egyszerre. Vagy a 2400-as, ami meg 3400-as turbot tud, de mehetnek a magok egyszerre 3600-on is, egyenként meg 3700-ig max.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#1272) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Telepített már valaki Asus Z170-A-ra Win 7 rendszert? Csak a leírás szerint csinálható USB 3.0-on keresztül vagy megy USB 2.0 keresztül a szokott módon?

Köszi.

...

(#1273) Szinyák


Szinyák
őstag

meg néztem kb a végét a procinak megy 4,8.-ot is :Y gond nélkül Cinebench : 1070 pont szem

Szinyák

(#1274) gainwardgs válasza Szinyák (#1273) üzenetére


gainwardgs
addikt

Fesz?

(#1275) Landon válasza Szinyák (#1273) üzenetére


Landon
őstag

Mondasz egy bios verzio szamot?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1276) hdekakas válasza Szinyák (#1268) üzenetére


hdekakas
senior tag

Saját lap, az egyik 6700K lesz az enyém. Ugyanaz a batch számuk, sztem nagyságrendileg ugyanúgy vihetik a tuningot.
De nem tudom kipróbálni, mert a ramok nem érkeztek meg, csak jövő hét végén fognak. :O Összeraktam, de ramok nélkül nem az igazi. ;] 3000 MHz CL15 ramok mennek majd bele, de hiánycikk, várni kell rájuk.

(#1277) Erdei88 válasza Landon (#1228) üzenetére


Erdei88
veterán

Beletettem, óvatosan. De kipróbáltam, a nélkül is bele lehet tenni. Értelmét nem látom, de ezek szerint szükség lehet rá

Tegnap sikerült összeraknom, de még csak a frissítésekif jutottam

(#1278) Locutus válasza Szinyák (#1264) üzenetére


Locutus
veterán

Nemtom, én úgy gondolkodtam, hogy 70 fok fölött pörögjön csak az a pár venti :) Úgyis ritkán kerül rá sor, de jobb ha nem megy el 80 fokig. Ami túl hangos lenne, azt úgyis leszabályoztam ilyen LNA átalakítóval. Kb minden venti 700-1300 között teszi a dolgát így. A proci venti az, ami 70 fok fölött elmenne 2000-ig is.

Gondolkodok ezen az NH-C14S cserén is... semeddig nem tartana, de valójában az U9S tényleg bőven elég hétköznapi dolgokhoz, tuning nélkül. Olyan 6-8°C-ot nyerhetnék a felső tartományban a cserével. Ennek 1500-ig megy a 14-es ventije ugye, de ott már hangosabb is egy hangyafasszal, mint a mostani A9-es.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1279) Erdei88


Erdei88
veterán

Mennyi a max fesz amin még mehet a Skylake?

(#1280) Landon válasza Erdei88 (#1279) üzenetére


Landon
őstag

Elvileg 1.45v de ez nem hivatalos. Én azt mondanám 1.4v fölé semmiképp nem mennék amíg nem tudunk hivatalosat.

Hát nekünk Dantambt-vel elég szenvedős eddig ez az ASUS Deluxe. 0901-es BIOS nagyon hokinak tűnik... Memóriákat is elég nehéz volt a hírdetett sebességre belőni, hogy ne legyen boot fail 41-es post-code-al.

Akiknek ASUS lapjuk van: másnál nem volt ennyire szenvedős? Vagy csak nem frissítettetek BIOS-t?

Jelenleg én itt tartok az OC-val:

4.6GHZ @ 1.313v. Viszont itt meg is kérdezném, hogy mások milyen hőfokokat kapnak IBT alatt mert én elég horror hőmérsékleteket kapok:

Legmelegebb core 82c. A másik gyanús dolog, hogy a legmelegebb és leg hűvösebb core között kb 12c különbség van (nem folyamatosan, csak ha a max hőmérsékletet nézem) tehát a core x 83c core y pedig 69c. Azt írják, hogy 10c vagy felette különbségnél a magok között pasztázási gondokra utal. :F

Lehet hétfőn beruházok egy Kraken x61-re mert a SilverArrow-on lévő venti nehezen fér el már a RAM-tól. Gyakorlatilag a venti irénti a RAM-ot elég szorosan..

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1281) akoska07


akoska07
nagyúr

Na végre nyomnak egy kis akciót
lehet rárepülni... :))

[link]

[link]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1282) Szinyák válasza Landon (#1275) üzenetére


Szinyák
őstag

0901 legfrissebb beta bios

Szinyák

(#1283) Szinyák válasza gainwardgs (#1274) üzenetére


Szinyák
őstag

LLC 5 be ~ 1,344 - 1,352
De vissza vittem @4,5.-re doszt elég mindenre , így még a hőfokok is jók.
Tényleg nálad a Corsair H100 .-el mennyi a max hőfok ??

Egy 10 perces Prime95 .-ot légyszi tolnál nekem Small FTT.-be ?? mert akkor össze tudnám nagyjából hasonlítani ..

Köszi előre is..

Üdv,
Szinyák

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1284) MPowerPH válasza akoska07 (#1281) üzenetére


MPowerPH
félisten

Meg mindig irrealisan draga.... £280 volt jo vetel az elso korben.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1285) akoska07 válasza MPowerPH (#1284) üzenetére


akoska07
nagyúr

Sose volt annyi.
286 volt a legjobb ár,én is annyiért vettem,és azóta se látni sehol.
Csak most akcióznak végre.

4790K is 260-270 volt.
20-30fontot megért az újítás.
Akinek nem,az nem vette-veszi.

Ja és 3 játékkal már elég jó az ár.
Látom nem olvastad el a részleteket.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1286) Szinyák válasza Landon (#1280) üzenetére


Szinyák
őstag

Szeva,

Nálam ment minden ,felraktam a 0901 beta biost, betöltöttem a ramok XMP profilját és gond nélkül megy a gyári órajelen 3000mhz 15-16-16-35 1.35v

G.Skill - F4-3000C15Q-16GRBB

IBT ,illetve Prime95 alatt nekem is eléri a 80 fokot de ez nem a hűtő teljesítménye miatt van , hanem a kupak alatti gyári paszta kaki minősége miatt nem tud elég hőt átadni , mert gyakorlatilag a radiról lefújt levegő teljesen hűvös.

De nekem azért nincs ekkora eltérés a magok között mint nálad :Y
max 2-3 fok

Szinyák

(#1287) MPowerPH válasza akoska07 (#1285) üzenetére


MPowerPH
félisten

A fene tudja. En a 4790K-t akciosan £230-ert vettem. Attol azert messze van. Akkor £286, nem emlekszem pontosan, de egy egeszen masik uzletnel volt annyi. 1 nap alatt el is fogyott.

Don't Tread On Me

(#1288) Erdei88 válasza Landon (#1280) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem akarom elkiabálni, de eddig nagyon sima a tuning.

(#1289) Erdei88


Erdei88
veterán

Bele a közepébe :D
Load alatt ez 1.296V volt

[ Szerkesztve ]

(#1290) akoska07 válasza MPowerPH (#1287) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én 235-ért.
De az régen volt,azóta még most is drágább,pedig nem most volt amikor megvettem.

286 is csak úgy volta 6700K,hogy visszatérő vásárló vagyok.
Szal mindkét listázott ár jó.

#1289 Erdei88 :
Nem olyan rossz ez.
ViD ?

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1291) Szinyák válasza Erdei88 (#1289) üzenetére


Szinyák
őstag

:R jól petyek a 6600k .-is
Mivel hűtöd ?

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1292) Landon válasza Szinyák (#1286) üzenetére


Landon
őstag

Köszi! Szerintem tolok rá én is valami AIO vizet mert az SA-m nem valami jól fér el a RAM-ok miatt. :)

Hát nekünk elég szenvedős volt az Asus Deluxe-al. BIOS frissítés után bekerült a gép egy boot loop-ba amiből nagyon nehezen jött ki aztán az XMP-t volt nehéz neki beállítani a gyári feszen de most már úgy néz ki minden kezd helyre állni. Dantambt-nek egy az egyben ugyan ez a configja van mint nekem és nála is ugyan ez zajlott le. Egyébként hasít a 6700k. Alapon tudja pont ugyan azt mint 4.5GHz-n a 4790k.

Én amíg nincs valami hivatalos a feszekről meg hőmérsékletekről addig nagyon nem nyúzom. Csak meg néztem, hogy kb nálam a 4.6GHz lesz a határ/nyerő mert azt bírja (bár kitesztelve sokáig nem lett) 1.313v-on. Nálad mi lett a vége?Az az 1.35v a RAM-oknak nem sok? Vagy ennyire vannak kiírva?

Nekem a vége még valószínüleg messzebb van mert Achill3us 4.9-ig nyúzta ezt a batch számú procit. :) Nekem a 4.6 már bőven elég lesz vagy talán a 4.7 ha normális hőfokkal és fesszel bírja majd.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1293) Szinyák válasza Landon (#1292) üzenetére


Szinyák
őstag

Most jelenleg 4,5.-en használom 1,312v ez atom stabil eddig.
De ment 4,8.-at is 1,352v tovább nem mertem nézni ,de nem is kell nekem 4,5 több , ez ha már kevés v.mihez akkor tök mindegy meddig nyúzom majd....
Nem sok mert ez a gyári előírt üzemi fesz .... 3000mhz .-ez kell is

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1294) flashpointer válasza Landon (#1280) üzenetére


flashpointer
őstag

Pont ma vettem egy asus pro gamert és az eladó azt modnta csak updatelt biossal mennek benne a ramok, cpu nélkül azt meg lehet csinálni?
Úgy olvastam bios menüből lehet frissítést ,talán lan kábeles netről? Gondolom wifisticket nem nagyon kezeli a semmi nélkül : )

(#1295) h1mpi válasza flashpointer (#1294) üzenetére


h1mpi
nagyúr

hogy ezt lassan minden generációnál eljátsszák a gyártók vicces... nem igaz, hogy nem lehet kiadni normális biosokkal a lapokat :U

(#1296) Landon válasza flashpointer (#1294) üzenetére


Landon
őstag

Nekem mentek update nélkül is a RAM-ok 2133-ral. A gondok update után kezdődtek. A poén az, hogy ameddig egyszer nem tudtam bebootoltatni a cuccost 2666MHz-n, amihez SA, VCCIO és DRAM feszt kellett emelnem, addig boot fail volt. Aztán pedig visszapöccintettem autora mindent és azóta is mindenféle fesz állítás NÉLKÜL megy XMP. :) Elég instabilnak tűnik ez a 0901-es BIOS. Van benne bug rendesen. Bár jelenleg nemsok vizet kavar. :)

Igen tudsz a BIOS-ból frissíteni neten keresztül (nem tudom wifivel menne e) de a legegyszerűbb talán ha USB-re rádobod a cap file-t és a BIOS-ban a tool menüpont alatt frissíted.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1297) Erdei88 válasza akoska07 (#1290) üzenetére


Erdei88
veterán

Ahogy néztem defaulton 1.27V-ra is felugrott. Ahhoz képest nem sokat kellett emelni a 4.6Ghz-hez. Szerintem ez meg is marad 24/7. Már csak az új ramok kellenek, addig csak nag vonalakban tesztelem

(#1298) akoska07 válasza Erdei88 (#1297) üzenetére


akoska07
nagyúr

Biosban a képernyő jobb felső részben láthatók az adatok és ott irja a feszt is.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1299) Erdei88 válasza akoska07 (#1298) üzenetére


Erdei88
veterán

Holnap megnézem

(#1300) flashpointer válasza Landon (#1296) üzenetére


flashpointer
őstag

Köszi, akkor még várok hogy megy-e a 2666 rammal (ha lesz benne proci) aztán ha igen akkor sem baj a 2133-on, majd frissítek ha lesz valami nem sebtiben összedobott bios :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.