Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Erdei88


Erdei88
veterán

HWInfo Nektek írja a vcore-t?

(#1352) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Karácsony ;]

(#1353) #35434496 válasza gainwardgs (#1352) üzenetére


#35434496
törölt tag

Vegyetek sűrgősen egy naptárat a Jézuskának! :D Grat a procihoz! :C

(#1354) Szinyák válasza Erdei88 (#1351) üzenetére


Szinyák
őstag

jaja , karcolja és szerintem jó értékeket jelez ki összehasonlítottam a cpu.-z vel is...

Szinyák

(#1355) Landon válasza Szinyák (#1354) üzenetére


Landon
őstag

+1. Hwinfo, cpuz, hwmonitor mind jonak tunik vcore teren de ezekbol egyelore a hwinfo tunik a leghasznosabbnak a tobbi fesz teren.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1356) Szinyák válasza Landon (#1350) üzenetére


Szinyák
őstag

rá gyütem , lehet a biosban a jelenlegi bios beállításokat (profilokat ,mindent stb , képek) egy usb.-re menteni . :)
hasznos ha új bios flashelés van akkor nem kell mindent újra belőni , hanem egy mozdulat az egész .
bocs , lehet csak nekem új :DDD

(#1355) Landon : jaja én is csak a cpu-z-t és a hwinfot használom csak , mert elég sok dolgot ki íratok vele OSD.-re

(#1352) gainwardgs már csak egy deszka+ ramok kellenek és mehet sz önfeledt szórakozás :C

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1357) gainwardgs válasza Szinyák (#1356) üzenetére


gainwardgs
addikt

Jaja ;] :C

(#1358) gbors


gbors
nagyúr

Sziasztok!

Van esetleg valami (akár pletyka szintű) info arról, hogy az Iris 540 / Iris 550-nel szerelt mobil CPU-k mikor jönnek? A 6260U érdekesnek hangzik akár ultrakompakt gépbe...

Köszi,
g

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1359) Locutus


Locutus
veterán

Hero-hoz meg Gene-hez most jött ki friss bios, amiben már működik rendesen az adaptive voltage.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1360) #Morcosmedve válasza Szinyák (#1356) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Aha, csakhogy ez azonos BIOS verzióra igaz, oda-vissza nem működik...ezért mondtam, hogy printscreen és az tuti megvan (vagy fejből mint én :DDD )

© asszongya'hogy

(#1361) MiklosSaS válasza Locutus (#1359) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A 0802-es?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1362) dantambt


dantambt
tag

Az elején nem volt egyszerű az egész hogy passzentosan működjön :DDD a ramoknak a kellett egy kis plusz feszt adni az 1.2 helyett 1.25 mert állítólag a lap(Asus Deluxe) elég szoros időzítést ad, amin javítani fognak a következő biosal.

(#1363) gainwardgs válasza dantambt (#1362) üzenetére


gainwardgs
addikt

Mivel hűtöd? ?

(#1364) Landon válasza gainwardgs (#1363) üzenetére


Landon
őstag

H105. Ott van az adatlapban. :)

OFF, G1 nalad is nyekereg? :DDD ON

Mennyi feszt adsz a cpunak?

Jo dolog ide jonni mert szinte mindenkinek nagyon hasonlo configja van es igy legalabb tudunk egymasnak segiteni. :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1365) akoska07 válasza dantambt (#1362) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem rossz kocka. ;)
Grat a cuccokhoz.

#1364 Landon :
Az az adatlap nem igazán up to date. ;)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1366) Szinyák válasza dantambt (#1362) üzenetére


Szinyák
őstag

jóféle mennyi fok volt a szobába ? :D

Szinyák

(#1367) Landon válasza akoska07 (#1365) üzenetére


Landon
őstag

Oops eszre sem vettem. :D Na mindegy, beszeltem a kollegaval igy tudom, hogy H105 huti a kockajat. :) Remelem nem haragszik meg, hogy megosztottam ezt az infot-t. :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1368) akoska07 válasza dantambt (#1362) üzenetére


akoska07
nagyúr

BATCH ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1369) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok,

OC ügyben kérdeznék ,hogy most jelenleg 4,5ghz en használom a 6700k.-t LLC4.-be aszem
offset mode : - 0.130mv így kap full terhelés alatt 1,296 néha 1,312V.-ot.
Kérdésem 4,5ghz.-hez mennyi lenne az ideális fesz lehet még lejjebb menni ??, szeretném megkeresni a határt ahol még stabil lenne, mindenhol tudom sok idő mert lehet IBT,vagy prime 95 lemegy órákig , de v.meik játék alatt pedig eldobja magát azonnal...

LLC opciók közül melyik a jobb vagy maradhat 4.-be ,szeretném minél hűvösebben tartani ...

Várok minden építő jellegű ötletet , köszönöm.

Szinyák

(#1370) akoska07 válasza Szinyák (#1369) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én mindig fix fesszel dolgozom.

Az hogy meddig lhet lemenni a procin lévő lapkától függ.
Egyébként próbálkozhatsz 1.2V-1.25V-al.

VCCIN mennyi ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1371) Szinyák válasza akoska07 (#1370) üzenetére


Szinyák
őstag

THX.

Jobb mint az offsetelés. Miben másabb stabilabb ? hőfokban lenne v.mi változás ?
VCCIN most fejből nem megy de assszem kb : 1.0 valamennyi de haza megyek meg nézem pontosan .
LLC nálad , hogy alakul ?

Szinyák

(#1372) Szinyák


Szinyák
őstag

Íjjj tényleg z170.-nél hol lehet kikapcsolni a IGPU.-t ? ezt elfelejtettem megnézni , hogy van. régi lapnál így hívták IGPU multimonitor (enabled or disabled ) ?

Szinyák

(#1373) akoska07 válasza Szinyák (#1371) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én nem nyúltam az llc-hez.

Nekem mindig stabilabb és jobb a fix fesz.

Ahogy dedikált kártyát raksz a gépbe,automatikusan letiltja az igp-t.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1374) Szinyák válasza Szinyák (#1372) üzenetére


Szinyák
őstag

meg is találtam név nem változott IGPU Multimonitor.

(#1373) akoska07 okés ,akkor jó mert fölöslegesen nem megy akkor..

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1375) Szinyák


Szinyák
őstag

kicsit piszkáltam a feszen. vissza raktam LLC 3.-ba offset - 0.130 így kap terhelésen 1.280 v .-ot.
Szerintem lejjebb fölösleges már menni , az se jó ha nagyon határon mozog és belefagy... Így gond nélkül megy .. Majd játékok alatt sem lesz gond akkor mondható stabilnak majd..

Vélemények jöhetnek... :)

Szinyák

(#1376) Locutus válasza akoska07 (#1373) üzenetére


Locutus
veterán

Hogy értél el fix feszt?
Letiltottad az SVID-et is?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1377) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok,

egy kis érdekesség fogadott tegnap este, játszadoztam a bios beállításokkal .. Beállítottam egy oc.-t
LLC : 3 , 4,5ghz , 1.280-1.296 V kap max terhelésen . Tesztelgettem a hőfokokat (Linx,IBT) 82-83 fok a
legmelegebb mag , ez még elfogadható ?

A fontosabb dolog, hogy tesztek közbe ment a zene, illetve neteztem és azt vettem észre , hogy a zene hallgatás közbe néha néha beakad és recseg a hang olyan mint ha nyúznák ! :Y (IBT, lINX) maximum beállításon ment ,tele nyomta a ramokat néztem ilyenkor vissza is eset a proci terhelések egy picit. Fagyás, kék halál nem volt. A másik feltünő , hogy nagyon sokáig nem is írt ki gflops eredményt a program. Az egyik bios beállítás után nem akart elsőre beindulni reset és bejött gond nélkül ! Kicsit aggaszt dolog ez most normális vagy keresem a hibát , mert ilyet eddig nem csinált ! Remélem nem hardveres gond van . Lehet a win fosta össze magát a sok buzerálástól . Rakjak új rendszert?

Kérlek segítsetek,

Köszi.

Szinyák

(#1378) Szinyák


Szinyák
őstag

északi, déli híd hajlamos a túl melegedésre? lehet ezt monitorozni ? Blck.-hoz illetve a többi volt dologhoz nincs nyúlva alapon van minden ..

Szinyák

(#1379) hdekakas


hdekakas
senior tag

Na, végre összeraktam a konfigot. :)

Hol kellene nézni a CPU feszt? Mert Asus Allsuite vagy mi a bánat szerint 1.504, CPU-z és HWinfo szerint meg 1.360. :U Így nem lehet addig tuningolni, ha az ember nem tudja mi az igaz. :F
De érdekes ez a CPU-z is, terhelés nélkül 0.800 körül, közepes terheléssel 1.360, RealBench alatt meg 1.280. :DDD
HWinfo nem látja normálisan az órajelet? CPU-z szerint 4600, de HWinfo mindig 4100-at jelez bármit állítok.

(#1380) #Morcosmedve válasza hdekakas (#1379) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Be kellene állítani a BIOS-ban a a fully maual modot és megadni kézzel egy feszültség értéket és az annyi lesz, ha LLC-t 3-4-nél nagyobbra nem rakod.

Órajel, ha EIST be van kapcsolva, akkor össze vissza változik az órajel, ezért össze vissza írja is ki.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#1381) Szinyák válasza hdekakas (#1379) üzenetére


Szinyák
őstag

h105 a víz igaz ? milyen ventik vannak fent ?

Szinyák

(#1382) Locutus válasza #Morcosmedve (#1380) üzenetére


Locutus
veterán

Nem lesz annyi, csak ha letiltod az SVID-et is. Máskülönben a proci kommunikál a buck controllerrel, és állapottól függően tud magának több vagy kevesebb fesz offsetet kérni.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1383) #Morcosmedve válasza Locutus (#1382) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jo, de a svid meg a spread sectrum tilttasa alap...ahogyan az extremre allitas a cpu advanced ban...

© asszongya'hogy

(#1384) Locutus válasza #Morcosmedve (#1383) üzenetére


Locutus
veterán

Igen, de SVID nélkül adaptív feszed nem lesz, és idleben sem fogja visszavenni magát...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1385) Locutus válasza Szinyák (#1378) üzenetére


Locutus
veterán

PCH meg MB temp is van külön (legalábbis nekem az m8g-n).
Aztán azt nemtom pontosan, hogy melyiket hol méri.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1386) MiklosSaS válasza hdekakas (#1379) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Gratula es egyben udv. az eretlen UEFI-k vilagaban :D

Volna egy kerdesem, hasonlo lapom van nekem is...nalad vilagit a SupremeFX (ahol irja) vagy a Hero felirattol balra talalhato piros minta ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1387) #Morcosmedve válasza Locutus (#1384) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ertem, de fix fesszel nem sok erteme van (meg amugy sem, hogy ugral), sztem elbeszeltunk egymas mellett, legalabb is en nem erre gondoltam.

© asszongya'hogy

(#1388) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Megjöttem én is jelenleg itt tartok

(#1389) Szinyák válasza gainwardgs (#1388) üzenetére


Szinyák
őstag

Grat, egy IBT stress levelt: Maximumon is meg néznéd ?

Szinyák

(#1390) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Offsetet sehogy sem tudom beállítani.
Manuálisan beállítom 1.265V-ot 4.4ghz-hez inditom játszok full stabil, ugyanezt a feszt be akarom állítani offsettel már a legkisebb beállítással is eldobja magát, nem értem...

(#1391) Szinyák válasza #Morcosmedve (#1383) üzenetére


Szinyák
őstag

Nálam a spread sectrum aszem auton.-n van , meg offsetben használom (LLC3) azt akarom ,ha nincs terhelés alatt akkor vegye vissza az órajelt illetve a feszt is.
extremre állítást a cpu advanced ban , ezt hogy érted ?

spread sectrum mit csinál? OC.-nál érdemes ki kapcsolni ?

Szinyák

(#1392) Szinyák


Szinyák
őstag

Z170 .-nél a Spread Spectrum az nem egyenlő a Intel SpeedStep.-el igaz ?

hol lehet kikapcsolni a Spread Spectrum.-ot ha kell egyáltalán ?

Szinyák

(#1393) hdekakas válasza MiklosSaS (#1386) üzenetére


hdekakas
senior tag

Nem világít.
Tudom, bios-ban be lehet állítani, de igazából ledet se látok ott ami világíthatna. :)
Csak az Asus logó világít, meg a gombok.

(#1394) MiklosSaS válasza hdekakas (#1393) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Elso korben azt hittem hogy hibas a lapom :DDD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1395) #Morcosmedve válasza Szinyák (#1391) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Spread sectrum mindenkepp off, mert akkor nem lesznek kerekek a MHz ertekek.
Cpu phase mehet extremre, cpu bealloknal van, illetve a respond khz ek is, voltage regulatorral ne kommunikaljon szerintem, ugyhogy ez is kiveheto.

© asszongya'hogy

(#1396) Szinyák válasza #Morcosmedve (#1395) üzenetére


Szinyák
őstag

thx, meg amennyit utána tudtam olvasni külföldi fórumokon Spread sectrum OC.-nál amit írtál is mindenképpen off , mert elvileg a rendszer stabilitás és teljesítmény rovására megy . Nem tudom most ez hova van állítva , nem láttam még a bios.-ban , de van akkor egy gyanúm, hogy auton .-n van..

Szinyák

(#1397) #Morcosmedve válasza Szinyák (#1396) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nm. Ott van ahol a fő oc oldal van, a frekik-feszultsegek alatt-kozott.

© asszongya'hogy

(#1398) Szinyák válasza #Morcosmedve (#1397) üzenetére


Szinyák
őstag

:R

Magas ez még nekem szoknom kell a skylake opciókat :DD

VRM Spread Spectrum meg találtam elvileg ez az ?
Respond khz ?? az meg mi :)
Cpu C states az mi legyen ?
SPVID vagy mi az is ki kell kapcsolni ? Mert én offset.-be használom azt akarom , hogy le vegye az órajeleket ha nincs terhelés..

Szinyák

(#1399) gainwardgs


gainwardgs
addikt

1.3v sok 4.6ghzhez 24/7-re??

(#1400) Szinyák válasza gainwardgs (#1399) üzenetére


Szinyák
őstag

szerintem , okés simán offset sikerült a végére ? mert nekem is 4,5 hez 1,28 -1,296 v elég..
de majd meg mondják a guruk...

egy 5 körös linxet vagy IBT .-t max beállításokkal csinálnál nekem ?

Thx

Szinyák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.