Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) akikos válasza #Morcosmedve (#1799) üzenetére


akikos
újonc

Felesleges nekem szerintem drága memória modul.Úgyis játékra film kódolás,meg némi photoshopozásra lessz.Ezeknek a 3 meg 4000 Mhz feletti memória moduloknak meg nem érzem létjogosultságát.Max a memória benchmarkoknál kijön a különbség,de hétköznapi használatban szerintem nem nagyon észrevehető.i5 2500k-ról váltok.Nem szoktam olyan sűrűn konfigot cserélni.Nálam 4-5 évig kihúzza 1-1 platform.Most érett be a váltásra.Némi utánajárás és itt a ph tesztjeit is olvasgatva.

[ Szerkesztve ]

(#1802) gainwardgs válasza bigdigit (#1800) üzenetére


gainwardgs
addikt

Milyen lap?
Van amelyiken bekapcsolas nélkül is lehet biost frissíteni

(#1803) #Morcosmedve válasza akikos (#1801) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én nem is mondtam, hogy feltétlenül vegyél (vegyen mindenki), ha tud vegyen, de számodra nem lesz gond a lapban, ez a lényeg.

© asszongya'hogy

(#1804) Szinyák válasza #Morcosmedve (#1797) üzenetére


Szinyák
őstag

én 112k ért vettem újonnan

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1805) #Morcosmedve válasza Szinyák (#1804) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na ugye, voltak azért jó áron is :)

© asszongya'hogy

(#1806) akikos


akikos
újonc

Az asus lapokat annyit tudok,hogy azokat lehet frissíteni a BIOS FLBK segítségével ami a hátsó panelen található.Ha valamilyen hardveres hiba miatt nem kapcsolna be a gép.Vagy biosra visszavezethető okok miatt.

(#1807) Szinyák válasza akikos (#1806) üzenetére


Szinyák
őstag

YEAHHHH

legfrissebb bios kint van...

BIOS

support TPM modul ? az meg mi :F

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1808) akikos válasza Szinyák (#1807) üzenetére


akikos
újonc

Majd részletesebb tapasztolatokat fogok tudni remélem jövő héttől megosztani veled és másokkal,mert az alaplapom van még nálam csak.A processzorral váratnak itt engem,mint fentebb már írtam.Ha összeraktam majd itthon a gépet,hogy minden pöpecül menjen akkor már én is okosabb leszek.Először az alaplap kézikönyvét bogarásztam át,hogy ne akkor kelljen vele pöcsölni amikor már itt a többi cucc is hozzá.Bár ezt a műanyag cpu installation toolt nem tudom hova tegyem.Remélem azt kilehet hagyni a processzor betevésnél.Mert ezelőtt egy gigabyte ga z68x ud 3p b3-as lapom volt(sandy bridge)majdnem 4 évig de annál nem volt ilyesmi.Csak betettem kézzel a procit és happy end.Elsőre ment minden pöpecül a sandy-nél.Ezért félek én,hogyha megjönnek még a hiányzó dolgok,nehogy szívás legyen belőle.Mert már a kezdetek óta olvasom ezt a fórumot,hogy összegyűjtsem a számomra hasznos információkat.

(#1809) Szinyák válasza akikos (#1808) üzenetére


Szinyák
őstag

ok. Fölösleges használni, egy nagy rakás gumi hulladék amúgy aki nem tudja belerakni az ezzel se fogja tudni :)

Szinyák

(#1810) bigdigit válasza gainwardgs (#1802) üzenetére


bigdigit
addikt

Valószínű Asus Z170 pro gamer lesz.Csak előre tájékozódnék ne akkor szenvedjek majd vele.Elvileg kedden hozom a cuccot.

(#1811) BoB


BoB
veterán

Sziasztok

Talán itt inkább várhatok választ a kérdésemre:

Az MSI Z170I GAMING PRO AC alkalmas arra, hogy az i5-6600K-t alapfeszen max-ra húzzák?

A CPU áramellátására vonatkozóan nem közöltek infót a weblapon, tesztek meg még nincsenek. De gondolom van itt olyan is aki ránéz és a kondikból meg mosfet-ekből (egyebekből) meg tudja saccolni...

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1812) Chiller válasza BoB (#1811) üzenetére


Chiller
őstag

Mit jelent itt a "maxra" szó?

Hogy mind 4 magon fog menni a 2magos turbó órajel? (4x3.9GHz) Ezt valszeg minden alaplap tudja.

Hogy alapfeszen fog vinni 4.6+ GHz-et? Ezt a csilliárdos lapok sem mindegyike tudja...

Még mindig a procitól függ a tuning elsősorban, és nem a laptól, de én ettől az alaplaptól nem várnék sokat.
Eleve kisméretű (tuningnál ez általában hátrány) és még kevés a VRM is.
Én alapfeszen kb 4.0-4.2GHz-et várnék tőle (prociválasztás szerencséjétől függően), de talán 1.3V-n is bír egy 4.4GHz-et (procitól függően ismét).

[ Szerkesztve ]

(#1813) Szinyák


Szinyák
őstag

megy ez ennyit is ...

Mai estémet elbohóckodtam vele , de szerintem megérte. :)

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1814) BoB válasza Chiller (#1812) üzenetére


BoB
veterán

A max alapfeszen kifejezés alatt arra gondoltam, hogy adott processzor képes folyamatosan üzemelni 100% terhelés mellett stabilan, hibamentesen, alapfeszültségen azon a frekvencián, amire maximum képes.

Vagyis, alapfesz mellett az alaplap nem korlátozó tényező, a feszültség nem esik le, ki lehet hozni azt a cpu-ból, ami benne van.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1815) blu79 válasza Szinyák (#1813) üzenetére


blu79
addikt

Grat az 5Ghz-hez, fesz is van dehát ha köll akkor köll :D , szép a Tritonod öreg :DDD ... hun vetted :DDD ? De most komolyra fordítva, a gyári zöld szín van benne ? Szerintem nem. Úgy vetted ezt a zöldet? Szép. Én is gondolkozok hogy vegyek valami sötétebb pirosat...

Csinálj egy Cinebenchet így 5Ghz-en ha van kedved .... :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1816) Old FatBoy válasza Szinyák (#1813) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Grat!
akoska07-et lehet megüti a guta és egyből alaplapot akar veled cserélni?
:DD

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#1817) Morph76 válasza Old FatBoy (#1816) üzenetére


Morph76
aktív tag

Azért az az 1.520 fesz elég kellemetlen!Főleg 24/7 -re.Én még vízzel sem ajánlom...
Kíváncsi volnék hőfokokra.Tuti 90+ minden mag.
Akosé jobb proci sztem.

[ Szerkesztve ]

(#1818) hdekakas válasza Morph76 (#1817) üzenetére


hdekakas
senior tag

Semmi baja nem lesz 0,07 fesszel többen, mint az ajánlott. Főleg ha nem is fixen annyin megy, hanem visszaveszi 0.8-ra mikor nincs terhelve.
Az enyém 4,8-at megy csak akkora fesszel. Játékok alatt 55 és 75 fok között ugrál.

(#1819) Erdei88 válasza Morph76 (#1817) üzenetére


Erdei88
veterán

A topikban lassan csak én maradok aki 1,3V alatt tartja aproci feszt. Igaz így "csak" 4,6Ghzen megy

(#1820) MiklosSaS válasza Erdei88 (#1819) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Én is "csak" 4.7-en tartom 1.33 V-al...semmi szükség nagyobb órajelre.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1821) Szinyák válasza blu79 (#1815) üzenetére


Szinyák
őstag

Köszi :R :)
tegnap elszórakoztam vele .....

a gyári zöld lötyi van benne , de meg van a kék + piros színező is ..

(#1816) Old FatBoy : jaja , ha ráfizet akkor meggondolom a cserét , de csak az XPOWER.-re ;] :P :DDD :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1822) Szinyák válasza Morph76 (#1817) üzenetére


Szinyák
őstag

ez tényleg nem 24/7.-re lett készítve :)) de azért a magok így sem mennek 90+ .-ra
így alakultak a teszt közben ,de ez látszik is a print screen.-en 85 , 83 , 81 , 83 ...
Akosé szerintem is jobb de ezért ott van egy jóval komolyabb lap illetve hűtő is azt tegyük hozzá. lehet ez is menne 1,4 körül, de nem biztos...

Szinyák

(#1823) MPowerPH válasza hdekakas (#1818) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az pedig eleg sok. 24/7-re igy ebben a formaban eleg rovid eletu lesz.

Meg kerdem en, mi ertelme van? 980Ti SLI-vel meg ertheto lenne, oda kell cpu power. Na de egy 970-es ala?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1824) hdekakas válasza MPowerPH (#1823) üzenetére


hdekakas
senior tag

Mi számít 24/7 -nek? Ha napi egy órát megy a gép, abból is csak felet játékokra? :))

(#1825) akoska07 válasza Szinyák (#1813) üzenetére


akoska07
nagyúr

Grat!
A fesszel óvatosan,nálam sosem kapott ennyit.
Ne használd így nem egészséges.
Ne te legyél az első aki kinyírja itt a prociját.

#1816 Old FatBoy :
Olvasod egyébként a fórumot,vagy csak szelektív módban vagy,és néha beböfögsz vmit ?
Ha olvasnád akkor azt is tudnád,hogy nálam 0.1V-al kevesebb fesszel megy és ez egy HT-s proci. Nálam az 5GHz csak IBT alatt hasalt el.
Nem cpu-z valid-ra hajtok 5GHz-en :DDD
[link]
Próbáltam IBT stabillá tenni 5GHz-en értelmes fesszel,de egyenlőre nem sikerült.

Neked pedig javaslom olvasd a fórumot rendesen,mert így csak trollkodás lesz belőle(d).

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1826) MPowerPH válasza hdekakas (#1824) üzenetére


MPowerPH
félisten

Visszakerdezek. Miert kell annak az egy szem 970-nek 5GHz-s CPU, mikor a 4.5GHz is boven sok neki? A fesz amit belottel, meg epitett vizzel is necces, nem egy mezei hutessel. Egy Aida stabilitassal is boven throttlinga butnal ezzel a setuppal. egyebkent, sot, szerintem Crysis alatt is tulmelegedne. Tudom, hogy nem /7 -es beallitas, de azert igy is vigyazz. Bar ha garis, akkor edes mind1, max kicserelik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1827) joshua7 válasza akoska07 (#1825) üzenetére


joshua7
veterán

Futtatnál Physics teszteket Vantage-ben, illetve újabb 3dmarkokban így? Köszi.

Semper Fi

(#1828) Szinyák válasza akoska07 (#1825) üzenetére


Szinyák
őstag

Köszönöm. :R

egyértelmű nem is akarom így kínozni , ez egyáltalán nem 24/7. Egy max 15 percet használtam így .
A teszt le ment hiba nélkül, mással nem is próbálkoztam ennek is örültem :), de ez nyilvánvaló , hogy nem minden napi használatra egy komolyabb terhelésnél játék stb elhasalna annak meg mi értelme van... De úgy látom neked se teljesen 100.-as ..

Szép volt jó volt ,hogy lefutott , megy ennyit is de itt vége.. Remélem ennyitől azért nem lett baja.

(#1826) BMW001 teljesen igaza van .. értelmetlen .. Nincs itt se sli 970, se 980ti sli , 4,5ghz vissza is pakoltam azonnal mert tényleg nem én akarok az elsők között lenni aki kukáztatja a procit :D
de egy szép 4,5 4,6 is meg merem kockáztatni , hogy kihajtana 2 csúcs kártyát röhögve.

mindent megteszek,hogy ...... :D

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1829) Old FatBoy válasza akoska07 (#1825) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Igen olvasom a fórumot rendesen.
Megpróbáltam poénkodni.
Sajnálom ha ez neked nem jött le!
Elnézésedet kérem!
:)

Audiophile Troll

(#1830) hdekakas válasza MPowerPH (#1826) üzenetére


hdekakas
senior tag

3 év bolti garis, ha elromlik, hátha küldenek helyette egy jobb chipet. ;]
1 óra RealBench alatt a legmelegebb mag 91 fokos. Játékok alatt átlagban 60 fokos 1.520v fesszel. :R

(#1831) MPowerPH válasza hdekakas (#1830) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egy rosszabbra tobb eselyed van, elnezve a felhozatalt. Mar csak ezert sem eri meg. Plusz Mo.-n nem ugy megy, hogy azonnal kapsz egy masikat, mint itt kint, hanem varnod kell par hetet.(3-4 het az atfutasi ido, ha jol remlik)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1832) MiklosSaS válasza akoska07 (#1825) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Alljal mar le egy kicsit...a gyerek viccbol irta amit irt...minek kell komolyan venni?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1833) Szinyák válasza hdekakas (#1830) üzenetére


Szinyák
őstag

4,8 on megy 1,520 -al ? real bench up to 16gb rammal ?

(#1832) miklosss2012 : xD

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1834) Landon válasza Erdei88 (#1819) üzenetére


Landon
őstag

En is 1.28v-on tartom de csak 4.5Ghz-n. 4.6-hoz 1.31 kene joval magasabb hofokokkal nekem az mar nem eri meg a semmiert. :)

RAM-jaim neztem, hogy 1.2v mellett meg siman bebootol 3Ghz-n CL15. 2666-os fury x. 1.2v-os moduloknak mennyi feszt szabad adni? Errol semmi info nincs.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1835) akoska07 válasza Old FatBoy (#1829) üzenetére


akoska07
nagyúr

No problem.

#1832 miklosss2012 :
Neked meg nem kéne bele vaú a felnőttek dolgába!

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1836) Szinyák válasza Landon (#1834) üzenetére


Szinyák
őstag

mivel nézted, hogy mennyit kap ? hogy használod ? offset, fix, adaptive? svid :auto, disabled?

Szinyák

(#1837) #35434496 válasza akoska07 (#1835) üzenetére


#35434496
törölt tag

"bele vaú" ;] :DDD

(#1838) Landon válasza Szinyák (#1836) üzenetére


Landon
őstag

Manual es hwinfo-val monitorolom a maxot amit kap. Atlagba valszeg nem is kap 1.28-at. Adaptive-re majd teszek meg kiserleteket de egyelore nem teljesen vilagos a mukodese. Kb akarmit allitok, eszmeletlenul felulfeszeli a CPU-t. Te is fix-en hasznalod nem?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1839) Szinyák válasza Landon (#1838) üzenetére


Szinyák
őstag

nem nem offset.- be negatív irányba ..

Szinyák

(#1840) MiklosSaS válasza akoska07 (#1835) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nana...bizonyos határokat nem kell túlépni! ;)

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1841) Landon válasza Szinyák (#1839) üzenetére


Landon
őstag

Offset mode mire jo? Tulfeszel manualon vagy miert? En ha beallitok 1.24v-ot manualon akkor 1.28v-ot kap. Ha e helyett offset-et allitanek be hogy ugyanugy 1.28v-ot kapjon csak az offset mode hasznalataval, szoval pl beallitom, hogy 1.3v -.02v offset az mitol jobb mint a manual fix?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1842) Szinyák válasza Landon (#1841) üzenetére


Szinyák
őstag

persze manual.-ba túl feszeli fölöslegesen .. ezért van offsetbe , ha nálad így működik rendesen akkor fölösleges állítani...

Szinyák

(#1843) Landon válasza Szinyák (#1842) üzenetére


Landon
őstag

Hat a lenyeg ugy is az, hogy hwinfoba vcore mit mutat. Az a valos fesz.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1844) bigdigit


bigdigit
addikt

Berendeltem végül:

ASUS Z170 PRO GAMING
HyperX 16GB FURY DDR4 2133MHz CL14 KIT HX421C14FBK2/16

Viszont 6600K normális áron sehol nincs most.Ramra játékhoz nincs kedvem többet költeni.

(#1845) Locutus


Locutus
veterán

AIDA-t használja még valaki háttérben futtatva sensorpanel, vagy egyéb miatt?

Azt vettem észre, hogy az AIDA lagot okoz videólejátszáskor. Kb 1 percenként egy pillanatra megakad a kép, ha a háttérben fut az AIDA is. Ez leginkább csak hosszabb uptime után fordul elő úgy tűnik. Ha kilépek az aidából, azonnal jó lesz a videólejátszás, ha megint elindítom, megint ott a lag.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1846) hdekakas válasza Szinyák (#1833) üzenetére


hdekakas
senior tag

Igen, 4,8 GHz 1.52v-on, többször 1 órás 16 Gb RealBench, meg játékok alatt sem volt gond.

6700K-t sem árulnak egy hete sehol. Lehet, visszahívták a polcokról, mert kukásak? ;]

(#1847) bigdigit


bigdigit
addikt

Ezek nem normálisak.Sokaltam iponba 6600K 78000ft árát ami tegnap el is fogyott.Erre most meg 91000ft.

(#1848) Ombi5 válasza bigdigit (#1847) üzenetére


Ombi5
őstag

Ez van,nagykerekben ia felment az ara....

(#1849) Old FatBoy válasza bigdigit (#1847) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Majd ha egyszer befut az országba egy normális mennyiség akkor lemegy az ára.
Feltéve ha a dollár nem erősödik extrém szintre.
De ez a mostani helyzetben nem valószínű.
Én azzal vígasztalom magam minél később tudom megvenni annál kiforrottabb lesz az alaplap és a proci is.
Nem rev1.0 meg revR0.
Pedig már nagyon türelmetlen vagyok.

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#1850) Locutus válasza Old FatBoy (#1849) üzenetére


Locutus
veterán

Az amazon pl már egy hónappal ezelőtt is erre a hétre jelezte előre a készlet érkezését. Szóval mostanában tuti kapnak nagyobb mennyiséget.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.