Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Milo629


Milo629
aktív tag

Üdv. azt elnézve, hogy van aki még az i5 2500K-val is vígan elvan a mai napig, szeretnék váltani K-s i5-re, első nekifutásra kinéztem a 1150-es platformot, de ha már mindenképp cserélek lapot + procit akkor válthatnék 1151-re is, proci nem sokkal drágább lapok általában egy 10essel, plusz még ott a ram, így kb. +30k lenne a 1150-hez képest, megér ennyit az új platform, vagy ha hosszútávra szeretném akkor mindenképp a frissebbet érdemes ha már cserélek?

(#1002) akoska07 válasza J.J. András (#1000) üzenetére


akoska07
nagyúr

#1001 Milo629 :
Ha csak annyi a különbség akkor én mindenképp Skylake-t venném. :K

Ha egy 100ft-os sniccerrel vágtam volna fel az jobb lett volna ? :DDD
Elfogadok tanácsokat mivel bontsak ki legközelebb. :DD
Amúgy nehogy azt gondold,hogy az a kés olcsó volt,asszem 15gbp-ért vettem,azt az egy darabot.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1003) Locutus


Locutus
veterán

Megjött az én cuccom is :) Talán holnap már neki tudok állni...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1004) h1mpi válasza Locutus (#1003) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A Win10-et megvetted? :Y

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#1005) akoska07 válasza Locutus (#1003) üzenetére


akoska07
nagyúr

Szép kis pack,grat hozzá. :K

Vigyázz mivel bontod ki a dobozokat. :))

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1006) CsonkaImo válasza akoska07 (#986) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Köszi neked is a választ! :R Miért nem vennél Asrock-ot? Szerintem az utóbbi pár évben elég jó lapokat dobnak ki. Az én fapados Pro3-M lapom is teljes mértékben kiszolgál már több mint 3 éve, pedig a CPU addig ment alapon amíg felment az első Windows. Persze érdekel a véleményed, mi a probléma velük?

(#1007) Locutus válasza h1mpi (#1004) üzenetére


Locutus
veterán

Régóta terveztem már, hogy egyszer lesz egy jogtiszta windowsom itthonra is :DDD
Úgy 25éve...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1008) snecy20 válasza Chiller (#995) üzenetére


snecy20
veterán

Nyugi, X99-re sincs épkézláb alaplapja a Gigának... :))

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1009) akoska07 válasza CsonkaImo (#1006) üzenetére


akoska07
nagyúr

Bennem még a régi asrock lapok maradtak meg,és azóta sem veszek a gyártótól. Igaz az már inkább asus ,mint asrock. Viszont kicsivel drágábban inkább veszek valamelyik kedvenc gyártómtól.
Ahogy mondtam is,ettől függetlenül sok asrock felhasználó van akik elégedettek a cuccal.
Hamarabb vennék egy Giga lapot,de inkább MSI vagy Asus.
Ez csak az én véleményem. :R

Ha kiadják akkor lehet kipróbálok egy MSI XPower Titanium lapot.
Továbbra sem tetszik,de erő az van benne.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1010) h1mpi válasza Locutus (#1007) üzenetére


h1mpi
nagyúr

de ingyenes a frissítés

(#1008) snecy20: ja tényleg, az X99 SOC-FORCE az egyik legjobb lap...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#1011) snecy20 válasza h1mpi (#1010) üzenetére


snecy20
veterán

Mindent azért én sem próbálhatok ki, de az X99-UD4 és X99-Gaming 5P eddig nem sok kellemes percet okoztak nekem, és itt nem a tuningpotenciálra gondolok...

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1012) Szinyák válasza akoska07 (#1005) üzenetére


Szinyák
őstag

:XD fóliát mindenféle képen gázperzselővel illik kell eltávolítani előtte :D :DDD a dobozokat meg kasza pengével jó igényesen :) ;]

várom már én is a holnapot akkor jön meg a deszka + proci. A romokra még várni kell elvileg hétfőn jön külföldről (rambazár) ... Képeket majd dobok fel. Ha minden itt lesz akkor meg szerintem lex unbókszink videjó is :)

(#1003) Locutus szép is jó is, csak a win10 rontja a összképet :DDD :P

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1013) Szinyák válasza akoska07 (#1009) üzenetére


Szinyák
őstag

már van is occsó pízért :Y :DD

MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM

Szinyák

(#1014) MPowerPH válasza snecy20 (#1008) üzenetére


MPowerPH
félisten

SOC Champion a legjobb X99-es lap, OC -ra.... Es az Gigabyte... A Force az nem jo, nem OC socketes.

Don't Tread On Me

(#1015) akoska07 válasza Szinyák (#1013) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ez érdekes,hogy otthon már lehet kapni,itt meg még nem.

#1012 Szinyák :
Lehet beszerzek majd egy szamuráj kardot,vagy csak egyszerűen lelövöldözöm a róla a dobozt. :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1016) Locutus válasza Szinyák (#1012) üzenetére


Locutus
veterán

Ha nem 10-et, akkor max 7-et raktam volna fel, de az meg nem megy fel csak úgy Z170-re már :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1017) akoska07 válasza Locutus (#1016) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ezt én is tapasztaltam...
Lehet váltanom kellene win10-re ? :U
De én még nem akartam.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1018) CsonkaImo válasza akoska07 (#1009) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Értem, köszi az infót! Azt tudom, hogy az Asus leányvállalataként pocsék lapokat csináltak.

[ Szerkesztve ]

(#1019) Szinyák válasza CsonkaImo (#1018) üzenetére


Szinyák
őstag

én a jelenlegi Asrock z68 extreme3 gen3 lapommal meg voltam elégedve ... Igaz pont gari idő után az egyik foglalatom (DIMM1) össze fosta magát, nem is tudták javítani :O , de egyébként oc terén le a kalappal .Minden vga stb ment benne hibátlanul...
A 2év gari miatt nem vennék Asrock lapot. Azért már az ember ki ad egy jobb lapért 50-60 körül akkor legyen már 3év gari szerintem .... Ezért lett Asus z170 most

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1020) CsonkaImo válasza Szinyák (#1019) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ja, nekem is 3 kártya volt már benne meg két Sandy (i5 2500K és i7 2600K). Szerencsére nálam hibátlan a mai napig, pedig a legolcsóbb komponens a konfigomban. :C

(#1021) snecy20 válasza akoska07 (#1017) üzenetére


snecy20
veterán

Win7-ről az már egy értelmes és időszerű váltás lenne. :)

BMW001

Nem az anyagiak korlátoznak, de én annyira nem vagyok azért megszállott, alaplapra én nem szoktam vagyonokat költeni. :) Amúgy nem is az OC a gond az említett két másik Giga lappal ami járt nálam, hanem hogy össze-vissza működik bennük minden, hektikus nagyon a BIOS-uk, ha bármit csak egy minimálisan elállítok default-ról hol működik, hol nem... RAM-okkal totál szopás mind a kettő, csak a legócskább 2133-as alap memóriákkal érzik jól magukat, és sokszor már akkor boot fail van ha bármilyen irányba állítok az időzítéseken, az ennél gyorsabb memóriákkal meg totál agyhalál. XMP profilt ha beállítom ON-ra - mert rendeltem 3Ghz-es memókat, de minek?! - , konkrétan le is fagyasztotta az UD4 bios-át, a Gaming meg csak úgy bootol be velük, ha visszaveteti velem a frekijüket 2133-ra...szóval a punci tele van ezekkel az olcsóbb Giga lapokkal, majd karácsonyra nézek ASUS-t vagy MSI-t, de akár AsRock-ot is...

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1022) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Milyen problémákkal szembesülhetünk, ha 1151-es foglalat köré épülő konfigra Windows 7-et szeretnénk telepíteni?

Előre is köszönöm!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1023) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#1022) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A processzor startbol 5 GHz-en bootol be, a ramok meg 3000-en fognak hasitani. A TDP meg 25 W-al csokken, az IGP pedig eleri a GTX 960 szintet. :D

I

Komolyra forditva semmi, minde rendben lesz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1024) MPowerPH válasza snecy20 (#1021) üzenetére


MPowerPH
félisten

Championnal a BIOS is rendben van, nincsenek anomaliak, egyenlore. Memoria OC-t nezd meg 125-os Strap-al, meg fogsz lepodni. ;)
Az ara pedig szerintem rendben van, leven egyeb gyartok OC-s vagy gaming csucslapjai min. 50k-val dragabbak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1025) Chiller válasza Szinyák (#999) üzenetére


Chiller
őstag

Giga Z170-D3H.
Azóta amúgy frissítettem az adatlapom :K

@akoska07: Én ezt elhiszem, csak rohadtul nem fogok egy lapért 40 rugónál többet adni... :(

(#1026) Locutus válasza MiklosSaS (#1023) üzenetére


Locutus
veterán

Feltéve, hogy vannak kéznél ps2es beviteli eszközei... mert az új USB szabvány miatt azokat ugye nem ismeri fel a driver telepítésig a win7.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1027) Szinyák válasza Locutus (#1026) üzenetére


Szinyák
őstag

akkor a biosban nem is fogja egyáltalán látni pl az egeret /billenpatyot :D

akkor , hogy megy a win telepítés ? Nincs sajnos ps2.-es egerem/billentyűzetem :N
de van egy ps2/usb átalakítóm azzal menne ?

Szinyák

(#1028) Locutus válasza Szinyák (#1027) üzenetére


Locutus
veterán

De. UEFI BIOS-ban működik.

Csak a win7 nem tudja alapból az új szabványt kezelni extra driver nélkül.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1029) Szinyák válasza Locutus (#1028) üzenetére


Szinyák
őstag

thx. :R akkor no problem

Szinyák

(#1030) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

6600K-hoz melyik lapot mondanátok jobb választásnak?
Asus Z170 Pro Gamer vs. Asus Z170-A
Már meglévő H110 hűtené, ramoknak
G.Skill RipjawsV F4-2666C15D-8GVR
néztem.

Köszi.

...

(#1031) MiklosSaS válasza alfiboy (#1030) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem a Z170-A komolyabb lapnak tunik.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1032) Szinyák válasza MiklosSaS (#1031) üzenetére


Szinyák
őstag

+1 én is sokáig vacilláltam rajta mi legyen , de a z170 a .-ra esett a döntés pont ezért ... egy kicsit komolyabbnak néz ki ...

Szinyák

(#1033) MPowerPH válasza alfiboy (#1030) üzenetére


MPowerPH
félisten

A Gamer edition-on jobb integralt hangot kapott, ha szamit.

Don't Tread On Me

(#1034) alfiboy válasza Szinyák (#1032) üzenetére


alfiboy
aktív tag

és (#1031) miklosss2012:
Köszi szépen, rendelem is a Z170-A t.

Nálam is már egy ideje megy a gondolkodás, Hétfőn elviszik a 4790K, Asus Z97-Pro és G.Skill-t, így már lépni kell.

(#1033) BMW001:
:R
Nem számít, van hangkártya (Xonar DGX)

[ Szerkesztve ]

...

(#1035) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Csináltam egy ilyen topikot, ahol a Skylake alaplapos kérdéseket lehet megbeszélni. ALL in ONE :)

[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#1036) Szinyák válasza alfiboy (#1034) üzenetére


Szinyák
őstag

Nekem is egy Xonar DGX van akkor érdemesebb majd ezen a platformon is ezt használni, vagy az alaplapi is tökéltes a z170 A .-n ?? 4790K .-ról váltottál ???? :Y zet nem értem :DD

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1037) alfiboy válasza Szinyák (#1036) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Sztem igen, de kiváncsi leszek mit tud az integrált.
Sikerült jópénzért eladnom, marad is kicsi ami mehet a vga-ba. Ráadásul kettő gépbe kell vennem (adatlapomon).

...

(#1038) akoska07 válasza Szinyák (#1036) üzenetére


akoska07
nagyúr

En is 4790k-rol valtottam. Nincs ezzel semmi baj.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1039) Dragon27


Dragon27
senior tag

Alaplap RAM lista

ASUS Z170 PRO GAMING RAM listán ez nem szerepel szerintetek lehet evvel gond: Kingston 16GB KIT HX426C15FBK2/16 ??

(#1040) Dragon27 válasza Dragon27 (#1039) üzenetére


Dragon27
senior tag

a ramra várakozás :DDD

(#1041) #Morcosmedve válasza Dragon27 (#1040) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez akkor miert nincs osszeszerelve? :DDD Milyen RAM lesz? :)

© asszongya'hogy

(#1042) akoska07 válasza Dragon27 (#1040) üzenetére


akoska07
nagyúr

Grat! :K

#1041 hpeter10 :
Mert még nem tudja befér-e a hűtő alá. ;)

Azt azért elmagyarázhatná még nekem vki,MO.-on már lehet kapni Xpower-t itt meg még nem...
How it's possible ??

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1043) snecy20 válasza akoska07 (#1042) üzenetére


snecy20
veterán

Hehe, ezért előnyös ha a procihűtő mindkét oldalán vannak RAM slotok. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1044) Dragon27 válasza #Morcosmedve (#1041) üzenetére


Dragon27
senior tag

Mert a mostani gépemet szétszedem akkor semmi használható nem marad :DDD
Ha meglenne a RAM akkor már összedobtam volna :DDD csak hétfőn érkezik Kingston 16GB KIT HX426C15FBK2/16 remélem az alaplap szeretni fogja :DDD

akoska07 köszi

[ Szerkesztve ]

(#1045) #Morcosmedve válasza akoska07 (#1042) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Értem :)

Mert miert ne? Fury X is van es volt is tobb gyartotol, Fury is, kint meg nem/nincs.

(#1044) Dragon27: aha, de akkor magyarul minden marad, "csak" alaplap proc ram csere, meg a huto az uj? Szerintem RAM-al nem lesz gond. :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#1046) Dragon27 válasza #Morcosmedve (#1045) üzenetére


Dragon27
senior tag

igen a többi marad. Ahol megrendeltem mondtam nekik hogy ez nem szerepel az alaplap ram listán.
Szerintük se lehet gond, de ha igen visszavihetem ;)

Tudnátok valami jó RAM tesztet ... nehogy 1-2 hét után legyen valami RAM hiba ...
Mert lehet hogy felismeri az alaplap de a ram terhelve instabil lesz.......

(#1047) #Morcosmedve válasza Dragon27 (#1046) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem hiszem, hogy ez igy jelentkezne, de prime95 blend teszt talan jo erre, meg hasznalni kell sokat, jatekokban is.

© asszongya'hogy

(#1048) dqdb válasza Dragon27 (#1046) üzenetére


dqdb
nagyúr

MemTest86 Free Edition

És ha a Test 13 Hammer Test elhasalna, akkor ezt olvasd el kétségbeesés helyett.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1049) Dragon27 válasza #Morcosmedve (#1047) üzenetére


Dragon27
senior tag

dqdb kétségbeesés helyett.. visszaviszem :D vagy veszek másikat :DDD

köszi

(#1050) Szinyák válasza Dragon27 (#1040) üzenetére


Szinyák
őstag

Grat , jó lesz ez .. gyűlünk .. most már én is csak a ramokra várok :)

Szinyák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.