Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Achill3uS válasza bombibmw (#1543) üzenetére


Achill3uS
veterán

hwbotprime-nal nem számít sem az uncore sem a memória időzítés vagy órajel. 2 dolog fontos, cpu órajel és java verzió :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1552) Maotun válasza akoska07 (#1549) üzenetére


Maotun
őstag

fordítva :B a progik akor stabilak, ha a proc stabilan működik :R

(#1553) akoska07 válasza Achill3uS (#1550) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én nem beszéltem semmilyen delid-ről. :N
Se előtte se utána.
Én más erősebb tuningosabb alaplapban való tesztelésről beszéltem.
vízzel 4.9GHz stabil.
Az 5GHz miatt nem fogom leszedni róla a kupakot.
Még annyi esélyt meg adok neki,hogy kaphat egy másik alaplapot,elvileg kevesebb fesszel kellene menjen.
vagy ugyanazon a feszen 1-2 szorzóval feljebb ugorhat.

Ha annyira akarnám hogy 5GHz vagy felette menjen,egyszerűen ráraknám a kompit és talán még 5.5GHz is menne 24/7 (netán feljebb is).

Pár napon belül kiderül lesz-e javulás alaplap csere után. :))
Én azt gondolom,hogy lesz.
Másképp tényleg nincs értelme több száz fontos alaplapot venni.

Pont a határon táncol fesz ügyileg,és ezen még simán le tudom hűteni.

Egyébként pont a delid-et akarom ezzel elkerülni.
Ezért raktam össze a vizet.
Illetve ezért akarom kipróbálni más alaplapban.

#1552 Maotun :
Érted te mit akartam mondani. :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1554) Szinyák válasza akoska07 (#1549) üzenetére


Szinyák
őstag

bezony :DD nem vettem fel, csak jót mosolyogtam rajta.. Eddig meg vagyok vele elégedve, nem bántam meg a váltást a lap is jó .. A win 10 problémát is sikerült orvosolni igaz majd felrobbantam a dühtől :W 2* kellet telepítenem . Nem tudom mi volt az ikonokkal feszt elmásztak :F de 8.1 és egy upgrade javított a helyzeten.

Szinyák

(#1555) hdekakas


hdekakas
senior tag

4,8 GHz 1.560v fesszel használható? Offset-tel, szóval ha nincs terhelve, akkor 0.800v.
A 24/7 nálam annyit jelent, hogy átlagban egy órát használom naponta a gépet. :D (Ha valami játék őrület van, akkor néhány órát, de inkább csak egy órát, főleg netezés meg egyéb amikor nem kínlódik a proci.)
Nem hinném hogy ennyitől tönkremenne. :U Látom, van aki 1.8v feszekkel is megküldi. :DDD Tudom hogy csak félórákra tesztek erejére, de az már akkor is durva.
Pl a ramok fesze is elvileg 1.200 a támogatott, mégis a legtöbb ram 1.35-40v.

(#1556) Maotun válasza akoska07 (#1553) üzenetére


Maotun
őstag

Ööö izéé... ittam... szüret vót... de a HW határozza meg a softvert vagy a softver a hardwert?
Mindegy, de két felől lehet nézni: ha bench kell??? vagy a stabilitás. De ehhez te jobban értesz :R
és te érted én mit akartam mondani :D ?

(#1557) Achill3uS válasza akoska07 (#1553) üzenetére


Achill3uS
veterán

na most megleptél. te voltál a delid mester és pont ezt a cput amit gyerekjáték delidelni és a gyári paszta is ... miért nem csinálod meg. tény, hogy szerintem mindennapra nem hoz sokat vagy nem számottevőt. a lappal kapcsolatban meg ha hajt a kiváncsiság mindenképp próbáld ki, de én azt tapasztaltam, hogy amit a gigabyte z170x gaming g1-ben binneltem azonos feszen ugyanannyit ment koppra a maximusban is.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1558) akoska07 válasza Achill3uS (#1557) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem csak voltam,vagyok is. :)
Hidd el hogy nagyon szívesen megcsinálnám. :K

Elég új a még a proci és elég drága is.
Azt sem tudom meddig marad nálam.
Mondjuk nincs tervben az eladása (egyenlőre),pedig abszolút golden chip-ként adhatnám el bárhol a világban,nem kis felárral.
Azért nem delid-elem,mert így jelenleg többet ér. Gyári állapotában egy kis erősebb vízzel nagyon szépen megy. Én magam sem tudom elhinni,hogy elsőre ilyen procit vettem.

A lapokat kipróbálom.
Mert nekem meg pont az a tapasztalatom,hogy egy erősebb lapban mindig jobban mentek a procijaim.

#1556 Maotun :
Mindegy is... ugyanarra gondolunk.

#1555 hdekakas :
Én annyira nem erőltetném azt a feszt.
Inkább maradnék 1,45V vagy alatta.

#1554 Szinyák :
Jól döntöttél,ez ismét ki fog szolgálni jó ideig.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1559) Achill3uS válasza akoska07 (#1558) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem gondolom, hogy a delidtől kevesebbet érne, egy jó cpu delidelve még jobb. aki hardcore felhasználó akár lég,víz vagy extrém vonalon értékeli a jó procit és ha te nem majd ő megcsinálja azért az extra xxx mhz-ért teis tudod :K de jaja, jól belenyúltál, nekem nem kis enerigám és pénzem van egy kb hasonló prociban. és még ezeket sem hívnám goldennek. az az 1.30-1.40v között 5G hwbotprime szint. :D

Mert nekem meg pont az a tapasztalatom,hogy egy erősebb lapban mindig jobban mentek a procijaim.

eddig nekemis, amit írtam kizárólag a skylake-es tapasztalataimra igaz.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1560) akoska07 válasza Achill3uS (#1559) üzenetére


akoska07
nagyúr

Teljesen más ha mi itt beszélgetünk róla,és teljesen más amikor elkezded árulni.
ha csak ide az apróba dobnám be a delidelt procit,már kapnám az oltás a "hozzáértéktől". Ilyen a piac és a vásárlóközönség. Persze el lehet passzolni házon belül,hogy jó helyre kerüljön a proci. Akkor ajándékként csinálnám meg a delid-et rajta. ;)

Ennél gyengébb procikért is komoly felárat kérnek. ;)

Hátha meg lesz nekem is egy jobb lapban az 1.4V 5ghz hwbotprime.
Nem vagyok messze tőle. ;)

Egyébként kb én is a te sorsodra jutottam volna,ha nem ez jön elsőre.
Nem vagyok az a könnyen feladós. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1561) MiklosSaS válasza hdekakas (#1555) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ne Offset-elj, nyomd atal adaptivra, pozitiv legyen (+) es a maximalis feszt allitsd be mondjuk 1.42 V-ra, aztan lehet hogy siman menni fog.

Az OFFset nalam sem az igazi, vagyis nem lehet annyira "kihegyezni" mint a haswellnel lehetet. Kell meg par bios frissites es rendben lesz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1562) hdekakas válasza akoska07 (#1558) üzenetére


hdekakas
senior tag

Ha degradálódik is a proci, mit jelenthet a gyakorlatban: 10 év helyett 9,5 év alatt nyiffan ki. Az már érdekelje az akkori gazdáját. :) Én igazából még senkit nem is hallottam, akinek tönkrement a procija normál használat alatt. Volt akinek a táp füstölte el, ismerősi körben is lap, táp, vga stb romlott már el, proci még sosem.
3770K procimat is +0.1v-tal az ajánlott fesz felett használtam, azóta már eladtam, aki megvette, az is eladta.
Én a 4790K-t próbáltam anno több féle lapban. Több procit, több lapban. Minden proci ugyanakkora fesszel ment minden lapban.

Mikloss: Adaptívval nem próbáltam, de fix fesszel igen, és úgy is annyit kér. Gondolom akkor adaptívval sem érné be (jóval) kevesebbel. Nálam jól viselkedik az offset.
4,7 GHz-hez 0.110v -al kevesebbel is beéri, de a 4,8-hoz már nagy lépcsővel ugrik.

[ Szerkesztve ]

(#1563) MiklosSaS válasza hdekakas (#1562) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En is fix es offset-el szoktam tuningolni, en nagyon nagy hangsulyt fektetek a stabilitasra, kicsit utana olvastam az egesz arhitekturanak, aztan tesztelgettem es az adaptiv jobban bejon neki.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1564) akoska07 válasza hdekakas (#1562) üzenetére


akoska07
nagyúr

Erről kérdezd meg BMW és lalaboy kollégákat.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1565) hdekakas válasza MiklosSaS (#1563) üzenetére


hdekakas
senior tag

Na jó, majd akkor ma szerintem megnézem estefelé.
Nekem is fontos a stabilitás, jelenleg kb 20-szor 1,5 órás IBT teszt ment már le, meg volt RealBench is, meg órák hosszát Unigine, stb.
Csak még a ramot buherálom, 3000-es ram 3333-at megy. Az jónak mondható? Következő lépcsőn már nem indul el a gép, ha emelem a DRAM feszt sem.

4790K lalaboynál is ha jól emlékszem valami lap miatt ment tönkre, meg mert 1.6 körüli fesszel küldte meg. 1.3 helyett. :) De ha elromlana se kár, hátha gariban jobb lapkát küldenének. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1566) MiklosSaS válasza hdekakas (#1565) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nalam igy megyen a 4.8 GHz atom stabilan. A ramok birjak a 3000 MHz-et, csak frissitettem a biost es nem raktam vissza..nem is latom ertelmet.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1567) MPowerPH válasza hdekakas (#1562) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tobb dolgot is... Nekem nem volt degradalodott procim... Az egyik 4790K-m 4. magja szimplan feladta a kuzdelmet. 3 magoskent ugyan ugy mukodott tovabb, ugyan azokat az eredmenyeket hozta, mint elotte.
A masikat pedig direktbe eleg magas feszen jarattam, kivancsi voltam meddig birja.... Furcsa volt az egesz, mert degradacionak nyoma sem volt. Aztan egy reggelen hideginditaskor meg sem mukkant tobbe.
En degradacionak azt neveznem, amikor a cpu egy adott frekit egy adott feszen kepes hozni. Majd egy ido utan mar instabil lesz, es emelned kell a feszultsegen a stabilitashoz.

Don't Tread On Me

(#1568) MiklosSaS válasza MPowerPH (#1567) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az is degradalas amikor annyi tranzisztor doglik meg a magas fesztol hogy mar el sem indul. Szerintem...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1569) MPowerPH válasza MiklosSaS (#1568) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az mar inkabb az az allapot, amikor kijott a fust. :DDD Lehet ugy is nezni, hogy a degradacio vegfazisa. En azert nem ezt teszem, mert elotte nem mutatta a gyengules jelet, tehat nem doglott meg benne semmi sem addig a pontig. Az elsot sajnos egy BIOS bug vitte el, magas VCCIN.(Azert egy FX8350-nek meg a 3 maggal is rendesen odapiritott volna ;] ) A masodikat meg irtam... Fura, hogy elotte nem dobalt kekhalalt, es nem fagyogatott.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1570) MiklosSaS válasza MPowerPH (#1569) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, abban is igazad van hogy az esetek 90 (95) %-ban a degradacio lepcso fokokban jon elo.

Anno nekem sikerult degradalnom egy 2600K-t par perc alatt (1.81 V), aztan ment ket napig hibatlanul, majd egy par menet Crysis 2-ben lekapcsolt a gep....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1571) snecy20 válasza MiklosSaS (#1570) üzenetére


snecy20
veterán

Azt direkt ölted meg az 1.81V-vel? :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1572) Televan74


Televan74
nagyúr

4790k -t megéri lecserélni egy 6600k -ra? Zömében játékra használom a gépet. :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1573) blu79 válasza Televan74 (#1572) üzenetére


blu79
addikt

Ha valami újat szeretnél igen, amúgy nem :N , ráadásul még nem kiforrott, talán fél év múlva jobb lesz

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1574) Szinyák válasza MiklosSaS (#1570) üzenetére


Szinyák
őstag

xD adtál a szájának akkor rendesen .. Jó öreg sandy pedig bírja a strapát... :DDD ;]

Szinyák

(#1575) MiklosSaS válasza Televan74 (#1572) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1576) Televan74 válasza blu79 (#1573) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hát nem éppen OC barát a 4790k -m,de végül is elég 4,4Ghz.

(#1575) miklosss2012 Kösz. Akkor marad(pénzem is). :K

Inkább játékokra költök.Még tervben volt a 6700k,de az már túlzó lett volna az anyagi helyzetemhez.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1577) Erdei88 válasza Televan74 (#1572) üzenetére


Erdei88
veterán

Én nem bántam meg :)

(#1578) hdekakas válasza MiklosSaS (#1566) üzenetére


hdekakas
senior tag

Na kipróbáltam adaptív tuning móddal is.
1.510v fesszel 20 perc alatt kifagyott a 4,8 GHz. ;] Úgy látszik, mégis csak jó nálam az az Offset.

(#1579) csoty


csoty
aktív tag

Üdv néktek,

Z170es lapokon kívül, BCLK-t lehet-e piszkálni? Mert sehol semmit nem találtam még róla, normális B150/H170 review-t sem, ha valakinek van ilyen jellegű infója, szívesen fogadom. :D

#csotykocsithajt

(#1580) MiklosSaS válasza hdekakas (#1578) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Eleg gyenge processzorod van azt jelenti, probald meg az LLC-et allitgatni....

@Televan: szerintem jatekra a 4790K eleg lesz hosszu idore. En is csak azert leptem meg a valtast mert kivancsi voltam az ujdonsagra...de eroben egy 4.6-os haswell mindenre eleg.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1581) hdekakas válasza MiklosSaS (#1580) üzenetére


hdekakas
senior tag

Inkább csak átlagos. ;] A legtöbb ember itt 4,6 körül használja a procit. A 4,7-et meg nálam viszi 1.39 körül.

(#1582) MiklosSaS válasza hdekakas (#1581) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nalam megyen 1.42 V-al a 4.8 GHz, de szerintem gyengebb processzort fogtam ki. Visszont en is 4.6 GHz-en ahsznalom, nem latom ertelmet a magasabb orajelnek.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1583) Achill3uS válasza MiklosSaS (#1566) üzenetére


Achill3uS
veterán

pár maximus 8 tipp:
a vccio-t és a vsa-t jobb ha fixálod, ezen múlik milyen magas ram órajelet tudsz elérni auto-n össze vissza pakolja, 1.125 már bőven elég a 3200mhz-es ramsebességhez. de amikor a cpu kimaxolása a cél lehet emelni 1.20 körülig. van olyan cpu aminek segíthet.
pll voltage is auto? azt kb annyin ajánlom amennyi vcore-t használsz. a cpu standby voltage-t is lehet emelni 1.20v-ra a pch core-t 1.10v-ra ha már 1.4+ vcore-okat járat az ember.
loadline nyugodtan mehet level 6 is, stabilabb leszel ha kisebb a vdrop.
dram phase control ha extrém akkor a cpu phase control is nyugodtan lehet az. de ha megint kimaxolás a cél, a t.probe helyett is extrém legyen és a spread spectrumokat érdemesebb disable-re rakni.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1584) MiklosSaS válasza Achill3uS (#1583) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kossz szepen a tippeket, este neki megyek en is finomhangolni. Igazabol nekem az atomstabil 4.6 GHz volt a cel, oda azert nem nyultam. De dolgozok egy 4.8+ profilon oda bizony jol johetnek a tippek!

:R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1585) MPowerPH válasza hdekakas (#1581) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na pont az ilyen eredmenyek miatt nem akarok valtani. Akoska cpu-jatol ezek az eredmenyek nagyon messze vannak.

Don't Tread On Me

(#1586) blu79 válasza Achill3uS (#1583) üzenetére


blu79
addikt

Szia, bár nem ide tartozik adhatnál pár tippet maximus vii hez is. :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1587) #Morcosmedve válasza blu79 (#1586) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

nem mintha lenne kulonbseg. :U

© asszongya'hogy

(#1588) Achill3uS válasza #Morcosmedve (#1587) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem mint ha azért írnám le mert nincs :D ha csak vcore-t és szorzót állítasz nem is álmodhatsz stabilitásról ott ahol finomhangolással és manuális feszekkel az lesz saját tapasztalatom szerint.

sorry blu79 maximus vii-et keveset teszteltem, nem vágom fejből annak a beállításait, de ott tényleg nem volt ekkora különbség.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1589) #Morcosmedve válasza Achill3uS (#1588) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Haswell meg a Skylake OC közt! :) Persze, az alap, hogy mindent manualban kell megadni, amit csak lehet! :K Aztán lehet tesztelgetni, hogy adott konfig mit tud és mivel.

© asszongya'hogy

(#1590) MiklosSaS válasza Achill3uS (#1588) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Pont emiatt tetszett de nagyon a Z97-es MPower MSI lap, 4.8 GHz-ig semmihez nem nyultam a szorzon es a feszultsegen kivul...es 1 even keresztul atom stabil volt, egyetlen egy BS-t sem kaptam.

Aztan manualisat allitottam be mindent, ugy is ugyanaz volt...semmi kulonbseg. 4.9 GHz folott meg delidelni kellett volna, amit nem jatszott.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1591) gainwardgs


gainwardgs
addikt

És akkor ugorjunk neki megint :K

(#1592) #Morcosmedve válasza gainwardgs (#1591) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Azért azt ne, még megsérül, ha ráesel :DDD Grat és hajrá! :)

© asszongya'hogy

(#1593) MiklosSaS válasza gainwardgs (#1591) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Gratula, remelem ez most bejovos lesz. Rakd fel a legujabb BIOS-t (nem a betat) es nezd meg nalad hogyan mukodik a fesz adaptivban.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1594) gainwardgs válasza MiklosSaS (#1593) üzenetére


gainwardgs
addikt

Biost mivel frisitettel? ?

(#1595) MiklosSaS válasza gainwardgs (#1594) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Pen drive-al bios alatt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1596) gainwardgs válasza MiklosSaS (#1595) üzenetére


gainwardgs
addikt

Adaptív módban ez az additional turbo core max voltage mit takar?
Annyit ad max a procinak azon a határon túl nem feszeli túl? ?

(#1597) #Morcosmedve válasza gainwardgs (#1596) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Így van, annyit ad maximum neki! Az alatt dinamikusan változik.

© asszongya'hogy

(#1598) gainwardgs válasza #Morcosmedve (#1597) üzenetére


gainwardgs
addikt

Akkor mondjuk beallitom 1.355re az nem sok 4.5ghzhez 24/7re nem??

(#1599) #Morcosmedve válasza gainwardgs (#1598) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Annyit bír? Vagy ad hoc? Elvileg nem sok, csak szerintem itt kéne tudjon 4,6-4,7-et.

Ritkán fogja elérni azt a feszt, csak ha meghajtod.

© asszongya'hogy

(#1600) MiklosSaS válasza gainwardgs (#1598) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem 1.31-1.32 V-al mukodnie kellene neki 4.5 GHz-en.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.