Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) gainwardgs válasza Szinyák (#1400) üzenetére


gainwardgs
addikt

Meló van majd este csinálok

(#1402) gainwardgs válasza Szinyák (#1400) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ezzel az offsettel próbálkoztam egész délelőtt.
A végén alaporajelen mondom megnezem próbáltam kicsit alulfeszelni de már -0.20-as offsettel se hajlandó elindulni.
Kompatibilis monitorozó programok is alig vannak még, kicsit gyerekcipő ez a platform még.
Viszont a teljesítmény az brutális 4.6ghzes 2500k-rol váltottam hát nem gondoltam volna hogy ennyire nem hajtotta volna ki az a proci a 980-at.
Sokat world of tanksozom így abban néztem elsőként i5-el néha nagyobb csatajeleneteknél bezuhant 65 fps környékére 6700kval meg folyamatos 110-125 fps. Először azt hittem csak fáradt vagyok és valamit elállítottam de nem egyszerűen panasz nem lehet a teljesítményre.
Gta5 is minimumba +15fps.
Ph-s procitesztekbe is kukakzni kéne már azt a 7970-et lennének még ott meglepetések :D

[ Szerkesztve ]

(#1403) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok,

Köszönöm mindenkinek a segítséget.. Úgy néz ki , hogy sikerült jól beállítanom @4,5 (LLC3 ,offset -0.130 mv)
kikapcsoltam amit mondtatok Spread Spectrum.-ot. Max terhelésen (1.280mv néha 1.296 )

Így az IBT és Linx .-is maximum beállításokkal (ramokat is tele hányta) 5 kör lemegy , max hőfok 22-28 fokos szobába 84-85 fok . Ez még elfogadható ??? ,hétköznapi használat sorár úgy se kap ekkora terhelést .

ment alatta a zene hallgatás ,közbe neteztem is . Egy olyan problémám lenne ,hogy a NV driver leállt hibaüzenetet ledobta a tálcára *2 is ! instabil lenne az oc ? Remélem nem mert a teszt megy tovább hiba nélkül ?
Lehet , hogy amiatt ,hogy a ramokat is és a cpu.-t is maxon járatom és nem tud időben kommunikálni a vga.-val ? Vagy határon megy sok feszt vettem el tőle adni kellene egy kis feszt neki? Driver gond is lehet

Másnál volt már ilyen ? Kérlek segítsetek mi lehet a hiba forrása.

(#1402) gainwardgs nem tudom miért nem szereti neked az offset.-et nekem szépen reagál rá - 0.130 al szépen megy . Lehet egy Bios updatel orvosolva lesz majd.

A teljesítménye amit írtál tényleg nagyon észrevehető a 2500k után .. Szeretem még ha kicsit bugos is az elején. Én is GTA5 ,BF4 .-ben nagyon észre vettem a különbséget ...

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1404) hdekakas válasza Szinyák (#1403) üzenetére


hdekakas
senior tag

Szia!
Nekem is ugyanez van! Állandóan az Nvidia driver leáll!
Milyen Win-ed van? 10, vagy 8.1?
Valamint milyen kártyád, és MSI Afterburnert futtatsz-e közben?
Nem az oc a rossz, mert leszedtem a drivert, és akkor meg tökéletesen fut. Próbálok rájönni, hogy mitől lehet. Bugos lenne a driver? :U

(#1405) Szinyák válasza hdekakas (#1404) üzenetére


Szinyák
őstag

Szia.

Win 10 pro 64 tegnap raktam újra frissen :) , GTX970 , afterburner is megy a háttérben+ persze a Nvdriver és a Geforce Experience is..
Akkor meg nyugodtam úgy mond, hogy nem az oc instabil . Valószínű, hogy amit mondasz a driver lesz bugos, mert régen a gtx 970 fórumba is sokan panaszkodtak driver leállásra (sima böngészés során) még 8.1 alatt is , folyamatosan jöttek ki rá hotfix.-ek..

4,5 Ghz az 1.280- néha 1.296 mV (offset : -0.130) csak max terhelésnél jó szerinted? Lejjebb nem nagyon akarom vinni , nehogy instabil legyen . Próbálgattam játszadozni vele de -0.150 .-nél már szép blue screen fogadot terhelésnél :D
Így a max hőfokom (IBT,Linx fullon) : 84-85 .-nél megáll 27-28 fokos szobában szerintem ez még belefér ..

Szinyák

(#1406) Szinyák


Szinyák
őstag

1,280 max terhelésnél néha be ugrik 1,296 mV @4,5.-hez sok vagy kevés ?

Szinyák

(#1407) MiklosSaS válasza Szinyák (#1406) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerinted ha negativ Offset-el tuningolsz akkor keves vagy rengeteg?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1408) gainwardgs válasza Szinyák (#1406) üzenetére


gainwardgs
addikt

Szerintem jó nálam max 1.308V stress test alatt

(#1409) Szinyák válasza gainwardgs (#1408) üzenetére


Szinyák
őstag

THX,

4,5 vagy 4,6 ?

(#1407) miklosss2012 jogos hülyeségeket ne kérdezzek :N azt akartam megtudni ,hogy 4,5.-hez 24/7.-be mennyi az optimális ,persze minden proci, lap más és más ...

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1410) gainwardgs válasza Szinyák (#1409) üzenetére


gainwardgs
addikt

4.5Ghz, stress test alatt 1.308 max, játékok alatt max 1.270V

(#1411) akoska07


akoska07
nagyúr

Intel ajánlása szerint 1.4V a 24/7.
Ha jól emlékszem... de lehet hogy 1,45V. :U

Na meg persze normális hűtés is kell rá.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1412) gainwardgs válasza akoska07 (#1411) üzenetére


gainwardgs
addikt

Akkor nem kell aggódni :D

(#1413) akoska07 válasza gainwardgs (#1412) üzenetére


akoska07
nagyúr

1.3V-al nem lesz semmi baja,ha van rajta hűtő.
Mondjuk amúgy is lelövi magát gép,szal nem kell aggódni. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1414) MiklosSaS válasza Szinyák (#1409) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha az Intel meghataroz egy bizonyos VID erteket a biztonsagos mukodeshez, abbol te leveszel egy kicsit....

Ebben az esetben logikatlan es ertelmetlen a kerdes. ;]

+1 Akosnak, 1.4 - 1.45 V az ami meg belemehet a processzorba 24/7-ben. 1.45+ V felett mar degradalodhat.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1415) hdekakas


hdekakas
senior tag

Feltettem valami júliusi vagy mikori nvidia drivert, azzal eddig nem volt leállás. Kopp. :)
Amúgy azért se a tuning miatt áll le a driver, mert próbáltam ALAPON is, gyári értékekkel, és pákk, kifagyott az Nvidia driver. :F És jól mondod, még firefox alatt is kifagyott. :O Szerintem a Win 10-re ez a driver frissítés bugos.
Én RealBench-el teszteltem a tuningot, nem rak rá felesleges plusz feszt mint az ibt, és még előbb ki is vágja ha instabil. Többször jártam már úgy, hogy több órás stabilnak vélt ibt után ez 5 perc alatt kékhalálozott. :)
Nekem eddig 1.4v körül van 4,7 GHz-en.

(#1416) gainwardgs válasza Szinyák (#1403) üzenetére


gainwardgs
addikt

Jaja nem kicsit hagyott benn a 980g1be a 2500k, nem is gondoltam volna főleg 4.6on

(#1417) Szinyák válasza hdekakas (#1415) üzenetére


Szinyák
őstag

Kösz,

megnézem én is akkor kíváncsi vagyok..

erre gondolsz ?

RealBench v2.4

Szinyák

(#1418) Szinyák válasza Szinyák (#1417) üzenetére


Szinyák
őstag

Nvdia 353.62 July 29, 2015 akkor ez van fent neked ?

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1419) #35434496 válasza Szinyák (#1418) üzenetére


#35434496
törölt tag

Az a driver jó. :K

(#1420) hdekakas válasza Szinyák (#1418) üzenetére


hdekakas
senior tag

Igen, ezt a drivert használom. Ami utána van az már 355. és arra jött egy javítás, de az ugyanolyan sz@r. :D
Úgy gondolom, csak Win 10-eseknek van ez a gebasz. A 8.1-es driver fel sem ment 10-re, az utóbbi 10-re való driverek meg kakák. ;]
Én még kékhalált is kaptam miatta, amiben a driver-re hivatkozott. :W
Az a RealBench 2.4, igen. Stressz teszt maximum rammal amennyid van minimum egy fél óra, hadd szóljon. :) A hőfokok nem fognak elszállni mint IBT alatt, de mindent tesztel, memória, cpu és vga is.

(#1421) D1Rect válasza hdekakas (#1420) üzenetére


D1Rect
félisten

Az nVidia driver nem lehet szar. Te nem szoktál flamewarokat olvasni? :))

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#1422) Szinyák válasza hdekakas (#1420) üzenetére


Szinyák
őstag

thx :R haza érek melóból akkor ki próbálom a régi driverrel..

Szinyák

(#1423) MiklosSaS válasza D1Rect (#1421) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

;] ;] ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1424) Erdei88 válasza D1Rect (#1421) üzenetére


Erdei88
veterán

A rossz és az nv driver még egy mondatban sem szerepelhet!

(#1425) Erdei88


Erdei88
veterán

Legnagyobb erőfeszítéseim ellenére sem tudok se adoptive se pedig offset módban tuningolni. Bármit állítok win bootnál befagy a töltő képenyő :F

(#1426) gainwardgs válasza Erdei88 (#1425) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nálam is ez van így hagytam auton így max 1.3at kap 4.5ghzen aztán várom a friss biost.

(#1427) Szinyák válasza hdekakas (#1420) üzenetére


Szinyák
őstag

kipróbáltam Nvdia 353.62 .-al is eldobja magát képernyőillesztő nem válaszol kernel hiba.... :U hagyom a picsába :)

Szinyák

(#1428) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

En rovidesen ki fogok lepni a skylake-bol....beruhazok egy faCCa kis 5820K-ra, aztan a fotelbol fogom nezni a fel eves vergodest amig kiforr ez a platform.

Ket alaplapot probaltam, ma a harmadikat (Gigabyte) egyik sincs rendben ugy ahogyan kellene.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1429) blu79 válasza MiklosSaS (#1428) üzenetére


blu79
addikt

Vagy visszaváltasz egy jó kis vietnámi 4790k -ra ;]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1430) MiklosSaS válasza blu79 (#1429) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, erre is gondoltam de ha mar megvan a ddr4 mar nem adnam el. A napokban par cucc megyen fel az aprora.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1431) bombibmw válasza MiklosSaS (#1428) üzenetére


bombibmw
veterán

A pénzen kívül ez is volt az oka, hogy maradtam 1150-en 4790k-val.
Sajnos vannak még hibák és nem forrott ki ez a platform, de azért vannak bíztató jelek, ahogy olvasom a topicot. :)

(#1432) MiklosSaS válasza bombibmw (#1431) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Maga a platform jo lesz olyan fel ev - 1 ev mulva, csak nekem nincs kedvem bajlodni vele addig.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1433) tkesy


tkesy
őstag

Sziasztok,

mai nappal én is klubtag lettem :)

Picivel több mint 5 év után cserélem le a vasat,- P55A-UD3 + i7 875k + 8 GB DDR3 1600 CL6,- aminél jobban egyetlen konfigom se nőtt jobban a szívemhez a '90 évek közepe óta, szal magas lécet kell átugrania a Skylake-nek...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1434) Erdei88 válasza tkesy (#1433) üzenetére


Erdei88
veterán

Hol tudtad azt a ramot beszerezni? Én is ilyet rendeltem, de még mindig várok rá

(#1435) Locutus válasza bombibmw (#1431) üzenetére


Locutus
veterán

Meg ugye a userek másik 80%-a nemigen irogat ide, akinek kezdettől fogva gond nélkül megy a skylake konfig. Mint pl nekem is.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1436) bombibmw válasza Locutus (#1435) üzenetére


bombibmw
veterán

Persze, mindenhol így van ez, legyen az VGA, alaplap, vagy akár egy komplett platform, de ha globálisan nézzük a Skylake-et, akkor kijelenthetjük, hogy még nincs kiforrva.

(#1437) MiklosSaS válasza Locutus (#1435) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ne ertsd felre, nalam is mukodik. Csak nincs az az erzes mint a haswell-el, es vannak meg anormaliak rendesen.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1438) gainwardgs válasza tkesy (#1433) üzenetére


gainwardgs
addikt

Lapot honnan szerezted? ?

(#1439) Locutus válasza MiklosSaS (#1437) üzenetére


Locutus
veterán

Azért a haswell-e topik se épp az a problémamentes szűz terület... még ennyi idő után se.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1440) Erdei88 válasza MiklosSaS (#1428) üzenetére


Erdei88
veterán

Miben nyilvánul meg, hogy annyira rossz a Skylake?

Időközben kiderült, hogy eddigi legnagyobb user errorom volt :DDD
Jobban utána kell olvasnom a tuningnak is, mert vannak különbségek a Haswellhez képest

(#1441) MiklosSaS válasza Erdei88 (#1440) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hol hibáztál?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1442) Erdei88 válasza MiklosSaS (#1441) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem olvastam el pontosan hogy állítsam be az adoptive-ot. Holnap ha lesz időm kitesztelem úgy is.
Manual fesz-el szuperül megy, de jó lenne ha visszavenné az órajel mellett a feszt is

(#1443) tkesy válasza Erdei88 (#1434) üzenetére


tkesy
őstag

Erdei88 & gainwardgs: newegg :) - de nem szállítanak Mo-ra... :(((

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1444) akoska07


akoska07
nagyúr

Én meg ma vizet szereltem (végre),de még így is csak félig kész.

Javulás azért így is van rendesen.
[link]

Jövő hét elején megjönnek majd a cuccok amitől még javulhat a hőfok és szépülhet a rendszer.
Így elkerülöm a proci szétszedését.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1445) Szinyák válasza akoska07 (#1444) üzenetére


Szinyák
őstag

:Y :R gart komoly lett

Szinyák

(#1446) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Most mar itt is van emberi aron Skylake. :) Es ebbol meg lejon 5% discount is.

akoska07: A gep disznek keszul, vagy hasznalatra? Csak az akril csovek miatt irom.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1447) vis.p válasza Erdei88 (#1434) üzenetére


vis.p
aktív tag

Én a rambazar.com-rol rendeltem ugyan ezt.
Kíváncsi vagyok mennyit megy.
Sajnos még lapra várok, így nem tudom kipróbálni. :(((

(#1448) akoska07 válasza MPowerPH (#1446) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hasznalatra lesz majd.

Mar most is uzemel a kezdetleges verzio.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1449) MPowerPH válasza akoska07 (#1448) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor minek szenvedsz az akril csovekkel? Azon kivul, hogy mutatos(bar nekem meg mindig jobban bejonnek a kigyok a gephazban), csak a nyug van vele. Kiallitasi gepnek okes, de amint hozza kell nyulni, kalap kabat. Hutesi teljesitmenyben meg nincs kulonbseg.

Egyebkent ugye megmondtam, hogy dobd ki a fenebe azt a vacak, semmitero kompaktot, amit a laphoz kaptal, es rakd ossze legalabb a cpu-ra a vizet. :U VGA is meghalalna egyebkent. Persze az plusz radival, meg egy kesobb bukos blokkal jar, de akkor is...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1450) akoska07 válasza MPowerPH (#1449) üzenetére


akoska07
nagyúr

Acryl majd akkor lesz,ha meg lesz a Pascal SLI.
Addig alakitgatom majd ezt a verziot.
Nekem kell majd hogy jol nezzen ki,szepen igenyesen.

Vga(k) nem tudom meddig maradnak.
De egyebkent csendben vannak es huvosek.
Nem vizezem oket.

Jah,ideje volt mar vegre osszerakni. :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.