Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Shokkolo válasza Bacusuz (#3899) üzenetére


Shokkolo
addikt

Nem-nem, kifogtam egy pokoli jó gyári darabot.
1,248-al vígan vitte a 4,8-at és nem kellett skalpolni. a H100i megfogta 90 alatt IBT és LinX alatt is.

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3902) Gery15 válasza Shokkolo (#3897) üzenetére


Gery15
addikt

Hmm, gondolom valami frissítés jöhetett, hogy csak 7,8-at adjon. :D Egyébként engem sem érdekel, hogy mennyi pontot ad. A benchmarkok sem... jó megnézni őket meg tesztelgetni, kinek mennyi hogy miért. De ez számít, hogy ki mire használja igazán. Nekem Hyper X van arra sata 2-ön kaptam 7,8-at aztán sata 3-on 7,9-et. :)

HyperX

(#3903) dantambt válasza Bacusuz (#3872) üzenetére


dantambt
tag

én is rápróbáltam ez lett az eredmény

(#3904) Bacusuz válasza dantambt (#3903) üzenetére


Bacusuz
őstag

ez mindent aláz
szerinted mitől ennyivel jobb?
megesz az irigység :O

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3905) dantambt válasza Bacusuz (#3904) üzenetére


dantambt
tag

most nézem ez amit leszedtem régebbi verzió ha számít. most szedem steamen a legújabbat.

(#3906) Shokkolo válasza Bacusuz (#3904) üzenetére


Shokkolo
addikt

a válasz egyszerű...
gtx 780

nem kell megegyen az irigység, írtam hogy nagyon úgy tűnt, hogy a teszt inkább VGA tudást tesztel.
Látszik is, pl Szasanyi tesztje alig pár ponttal maradt el az enyémtől... (R9 280x vs 7970 GHz...),
pedig neki I5 van nekem meg i7 :K
Pontosan annyival "maradt el" amennyivel erősebb a GHz edition. ha valaki "sima" 7970-el tesztelne az övé meg Szasanyi alatt lenne kicsivel.
Ennyit tud a 780...

@Bacu:
csináld meg pls azzal is... az reálisabb összehasonlítási alap. Kicsit talán jobban tesztel, bár nem bírta rendesen megizzasztani a gépet.
A max terhelés amit a procimnak adott pl ~70% ?!

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3907) dantambt válasza Shokkolo (#3906) üzenetére


dantambt
tag

azt észrevettem én is, hogy nem tekeri nagyon a procit. most szedem le a legfrissebb verziót, ha lejött már kezdem is.

(#3908) szasanyi válasza Bacusuz (#3904) üzenetére


szasanyi
félisten

Na, ezért kell nektek mindenből a legjobb bármibe kerüljön is! ;] Ez a postod ezt kiválóan példázza. Persze az ilyen fórumok a legalkalmasabbak az igények mesterséges generálásához, srófolásához, amit a hw boltok nagyon is üdvözölnek. :C

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3909) Shokkolo válasza szasanyi (#3908) üzenetére


Shokkolo
addikt

Ebben részben igazat adok részben nem.
A fórum baromi jó dolog is tud lenni, ha valaki tud kicsit olvasni a sorok között és tisztában is van az igényeivel :K
Mielőtt valakinek a véleményét készpénzként elfogadnánk ovlassunk utána.
Lehet tanácsot (lehetőleg többet) is kérni, és 2-3 órát utánra rászánni, utánaolvasni a dolgoknak.

Bele-bele olvasok a hardverajánlós topikokba (processzor és VGA), néha sírni tudnék.
Bejön csóri user, megmondja h. 200 a plafon limit, és szinte kivétel nélkül olyan választ kap h. gyűjtsön még mert ez meg az KELL neki, és legalább 300...
A legtöbb "jótanácsot" fanboyok adják, akiknek apa-anya odatolja a rávalót, mert jajj az biztos kell a gyereknek :(

konkrét eset: jött a user, hogy szeretne összerakni új gépet, legtöbbet irodai munka, net, zene, film meg néha játék, de semmi új, hanem Counter Strike és hasonlók.
Erre fél óra alatt már az i7 -et akarták rábeszélni mert az kell... :W

Félreértés ne essék nem akarok itt SEM vitát kirobbantani ebből, pusztán lertam a véleményem.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3910) szasanyi válasza Shokkolo (#3909) üzenetére


szasanyi
félisten

Nincs abszolút igazság. A lehetőség és igény összehangolása, valamint a sorok közötti lényeg tekintetében teljesen egyetértek. ;)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3911) Shokkolo válasza szasanyi (#3910) üzenetére


Shokkolo
addikt

Amennyit pl mostanság használok agépből elég lenne egy FX6300 :DDD
de vissza meg már nem lépek...
most ezt a taktikát követem h. minimális ráköltés és a "csúcsközelbe" maradok.
Kifizetődőbbnek tűnik, így keveredtem Haswell -re is

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3912) Bacusuz válasza Shokkolo (#3906) üzenetére


Bacusuz
őstag

Felraktam a GPUTweak ot maxra (+8 pont röhely) PCMark8

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3913) dantambt


dantambt
tag

na meglett az újabb verzióval is

(#3914) dantambt válasza Bacusuz (#3912) üzenetére


dantambt
tag

ha megkérhetlek csinálsz nekem egy cinebench r15 el egy cpu tesztet 4.3ghz-n?

Sztem azért lett kevesebb nálam a pontszám mert win 8.1 et használok...

[ Szerkesztve ]

(#3915) Bacusuz válasza dantambt (#3914) üzenetére


Bacusuz
őstag

Persze ,már szedem is

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3916) jada00


jada00
tag

Sziasztok!

Bocsi a láma kérdésért, de ha kupaktalanítom a procimat, akkor újra kell kenni a pasztát, vagy vissza sem kell rakni a kupakot és úgy mehet bele a helyere? nekem 4.4 -en megy 1.2511V-on nem tudom ez jónak számít-e? Próbálgattam állítgatni, de teljesen új vagyok a témában, ez mind automatán van egyenlőre!

(#3917) Bacusuz válasza dantambt (#3914) üzenetére


Bacusuz
őstag

Meg is van .Szerinted milyen a te konfigodhoz képest?
kép:

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3918) Bacusuz válasza jada00 (#3916) üzenetére


Bacusuz
őstag

Többféleképpen kupaktalaníthatsz.
A kupak és a magok közé teszel egy jó pasztát,majd visszarakod.Nem kell aggódni ,mert az alaplap jól odafogja a maghoz.A legtöbben csak ráhelyezik,nem ragasztják össze.Érdemes a hűtő és kupak közé is ezt a pasztát használni.
Ha félsz tőle a zsíros kenhetők közül az egyik legjobb eredményt a Gelid GC Extreme érte el.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3919) Bacusuz válasza dantambt (#3914) üzenetére


Bacusuz
őstag

BF4 nél a lagg gondoknál mindig az első javaslat a Win 8 felrakása

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3920) jada00 válasza Bacusuz (#3918) üzenetére


jada00
tag

Köszönöm! Beszerzem a dolgokat és utána lehet neki állok :U !

(#3921) Bacusuz válasza jada00 (#3920) üzenetére


Bacusuz
őstag

Gari vesztéssel jár ,és tönkre is teheted

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3922) Shokkolo válasza jada00 (#3916) üzenetére


Shokkolo
addikt

az auto beállításokat én a helyedben hanyagolnám, néha kegyetlenül túlfeszeli a processzort :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3923) jada00 válasza Bacusuz (#3921) üzenetére


jada00
tag

Igen tudom! :U De hat ha meg kell tenni, akkor meg kell! ;]

(#3922) Shokkolo Igazad van, de meg új vagyok a témában, és ennél a lapnál ami nekem van meg nem láttam, hogy valaki leírna mit és hogyan csináljon az ember! :( Vagy csak én nem találkoztam vele? :U Annyi állítási lehetőség van rajta, hogy azt sem tudom mihez nyúljak elsőnek! :) :W

[ Szerkesztve ]

(#3924) Shokkolo válasza jada00 (#3923) üzenetére


Shokkolo
addikt

NBem tudom mennyi eltérés lehet az Asus biosai között... gyanítom, hogy a te lapod kb hasonló lehet biosügyileg mint a sabertooth -om.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3925) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Egyébként nem értem az embereket. Tehát ha nem értesz valamihez szarsz rá és még meg se guglizod? Én azzal kezdtem hogy hasswell oc guide vidiket néztem meg teszteket olvastam. Persze némi angol tudás szükséges, de ilyen témában google translate-el is megoldható simán. Inkább utána olvasok mint szétbasszam a cuccot. Bár lehet valakinek nem számít mer van másikra pénze...

(#3926) Shokkolo válasza ThePoweR (#3925) üzenetére


Shokkolo
addikt

azért ilyen kemény kritikával sem kell illetni. 2013 q1 -ig életemben nem tuningoltam proceszort... azóta hozta úgy az élet, hogy alap szinten van róla némi fogalmam.
egyedül én sem mertem hozzákezdeni, cska amikor kaptam rutinos segítséget!

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3927) jada00


jada00
tag

Ha nekem szolt a kritika, akkor azért érdemes hozzátennem azt, hogy hosszú hónapok óta foglalkoztat a tuningolás témája, de idáig csak olvastam és informálódtam, lassan mar egy éve, de csak nemrégen sikerült összeraknom ezt a gépet magamnak! Természetesen nem akarom tönkrevagni az egészet, de szerintem kellő odafigyelessel megtudnám csinálni! Maga a tuning része mar más kérdés, nem véletlen, hogy most sok olvasás után beírtam ebbe a topikba! Semmit nem szeretnek elrontani , ezert figyelem a hozza szólásokat azoktól akik mar jártasak ebben a témában, szóval hidd el, próbálom esszel csinálni a dolgokat!

(#3928) ThePoweR válasza Shokkolo (#3926) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Teljesen mindegy mikor kezdted. Miben más az hogy 1 éve tuningoltál procit először vagy éppen tegnap. Mivel nem értesz hozzá utána kéne olvasni nem? P4 óta tuningoltam procikat. Az első generációs i5-ig nem sok minden változott. Az FSB-ből BCLK lett(meg volt pár ilyen olyan fesz ott is), de most Hasswellnél azért van bőven állítgatható fesz. Szóval eddigi tudásom nem sokat ér.

jada00: Ha valóban hosszú hónapok óta foglalkoztat, akkor szerintem nem egy helyen láttál olyat hogy semmilyen feszt ne hagyjunk auto-n. Ehhez képest te azzal kezdtél.

(#3929) jada00 válasza ThePoweR (#3928) üzenetére


jada00
tag

Értem én, de nem túl sokat emeltem, simán bírja melegedés nélkül meg, de nem tovább! Innen jön majd a tudomány, ezert figyelek minden hozza szólást! Előre Köszönöm ha hasznos infókkal tudsz szolgálni!

(#3930) NFree válasza ThePoweR (#3928) üzenetére


NFree
addikt

P1 óta szinte minden gépem meg volt rántva, legtöbbet p45 el pöcsöltem mert ott már elég sok állítási lehetőség van(volt), de ennek is kb 4éve. jelenleg minden emlékezetem megfakult, jövöhéten jön a giga lapom , és azt sem tudom, merre induljak. a lényeg, szinte eddig mindíg sikerült mindenhez , némi magyar nyelvű tuning giude-t összekaparni, de érdekes, hogy most a haswell-hez nem találok.
Ti akik kenintek vágjátok a támát, nem lehetne összehozni az 1-es hsz ben némi alap infókat .
Most ,hogy asus giga, vagy msi lap van a proci alatt az mind 1 , mert szerintem egy-két álítási lehetőségen kívül mindbe ugyan az lessz.
Szóval amire gondolok
Mien feszültségeket ? és miért kell piszkálni?
Meik fesznek mennyi az aktuális 24/7 max-a?
Ez a pár infó, már elég lenne gondolom , hogy elinduljon az ember valamerre.
Még mielőtt , megköveztek, igen volt már rólla szó itt a topikban stb , de ne keljen már pár mondatér atnyálazni a topikot.
Szóval nem lehetne megoldani? :F ?
Nem csak magam miatt irtam le ezt a pár sort. (szerintem hasznos lenne) ;)

vga

(#3931) dantambt válasza Bacusuz (#3917) üzenetére


dantambt
tag

nekem 868 pontot ad cinebench

(#3932) Bacusuz válasza dantambt (#3931) üzenetére


Bacusuz
őstag

és az opengl?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3933) dantambt válasza Bacusuz (#3932) üzenetére


dantambt
tag

135,79

(#3934) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok! Kis segítség kellene. Adott egy 4670K és egy MSI gaming lap Scythe Ashura hűtővel. Ha esetleg van egy stabil 4.0 ghz környéki bios beállításotok segítsetek vele, hogy ne csináljak magamtól nagy kárt :DD
Köszi

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#3935) Shokkolo válasza h1mpi (#3934) üzenetére


Shokkolo
addikt

Minden proci más kisérletezz egy kicsit ;)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3936) viktor82 válasza h1mpi (#3934) üzenetére


viktor82
őstag

Csak a szorzót állisd fix-re 40-re meg a feszt kb 1.2v-re azt teszteld

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#3937) h1mpi válasza viktor82 (#3936) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ok köszi megpróbálom, mást nem is szoktatok állítani?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#3938) viktor82 válasza h1mpi (#3937) üzenetére


viktor82
őstag

C1state disabled és a memoria xmp ,én mást nem piszkálok!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#3939) Shokkolo válasza viktor82 (#3938) üzenetére


Shokkolo
addikt

memória XMP is sokszor tuninggyilkos, pont nemrég egy srácnak blokkolta a tuningot.
nem engedte a TDP emelést rendesen beállítani :W
kivetettem vele az XMP-t és jé egyből ment. a memóriát fél perc sincs kézzel belőni. inkább úgy, az XMP felejtős szvsz

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3940) kovi166 válasza 5150head (#3848) üzenetére


kovi166
tag

Nekem is ilyen procim van.
Én is most teszteltem nekem alapon 43C
Linx 0.6.5
Speed fan 4.45 nézem meg sem mozdul 43C röl!

Kovi

(#3941) h1mpi válasza Shokkolo (#3939) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Oké megpróbálom ezekkel, ha gépnél leszek, mert a telót nem tuningolom :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#3942) weiss


weiss
addikt

Ha valaki volna olyan jó fej, tudna mérni Cinebenchet dual és singlechanellel?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#3943) viktor82 válasza Shokkolo (#3939) üzenetére


viktor82
őstag

Nálam nem volt gond még az xmp-vel lehet memória függő de a lapon is sok mőlik,hogy kezeli a memória profilt! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#3944) Shokkolo válasza viktor82 (#3943) üzenetére


Shokkolo
addikt

Sabertootz Z77 volt egész konkrétan :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3945) viktor82 válasza Shokkolo (#3944) üzenetére


viktor82
őstag

És milyen volt a memória?Attól,hogy asus attól még lehet vele baj nálam csak gond volt drága asus lapokkal :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#3946) Shokkolo válasza viktor82 (#3945) üzenetére


Shokkolo
addikt

az pedig corsair dominator platinum (azt hiszem 1600-asok), a srác szinte ugyanazt a konfigott vette mint az enyém (teljesen függetlenül...).
összerakták az iponban neki, és műr úgy vitte haza, segítséget kért tuningban. és nem lehetett pár értéket rendesen beállítani a digi+ -ban :(
ahogy deaktiválva lett az XMP és a memória manuálisan lett beállítva egyből engedte a tuningot szépen rendesen.
fura :F

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3947) viktor82 válasza Shokkolo (#3946) üzenetére


viktor82
őstag

Corsair ramokat nem nagyon ismerem platinum az egyik legdrágább azt tudom én G-skill-t használok már 5éve sosem volt vele ilyen problémám!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#3948) Shokkolo válasza viktor82 (#3947) üzenetére


Shokkolo
addikt

Nekem is platinumom van, de...
... mondjuk én sosem XMP -ztem, hanem beállítottam manuálisan. Túl sok gond úgysincs vele.
Sokkal inkább gyanakodnék BIOS Bugra.

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3949) Bacusuz válasza viktor82 (#3945) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nekem G.Skill 1866 cl8 2x4gb Arock lapban vannak .
Tuningolásnál jött elő olyan gond hogy win7 indításnál 20 mp re leragadt az egér.
Emeltem a dram voltagen 1,5 ről 1,51 és azóta jó.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3950) viktor82 válasza Bacusuz (#3949) üzenetére


viktor82
őstag

Lehet a lap is droppolhatott viszont mióta win8.1-et használok inditásnál megál a képernyő és csak a reset gomb segit viszont ennyél a konfignál GD65+3770k párosnál nem volt ilyen problémám ,vannak néha fura dolgok :F

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.