Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37998) lEninpApA


lEninpApA
csendes tag

Sziasztok!

Új gép vásárlása előtt állok , ryzen configot szerettem volna összeállitani de a ddr4 ram árak meg a szűkös budget miatt kerestem egy alternativ megoldást.

Az egyik havertól sikerült 30k-ért beszereznem egy i7 4770s-t mellé 16 giga ddr3as 1600mhz-es ramot pedig egy 10esért használtan.

Kérdésem a következő lenne : ezt a fajta procit Z-s lappal lehet csak húzni gondolom, 3.9ghz-es turboja van tehát ezt elérni eléggé meg kéne izzadnia szegénynek , de egy 3.5öt valszeg ki lehetne belőle préselni.
Kérdés megéri-e emiatt Z-s lapot venni használtan , vagy inkább egy totál vadiuj 81es v 85ös lapot 3 év garival?
( Az utóbbiakból pedig melyik ajánlott? )
És akkor alap órajelen futtatni , gondolom ezzel se lenne nagy problémája.
A tuning részekhez sose értettem és nem is csináltam , a mostani gépemben is alapon meg az AMD proci :)

Valamint annyi kérdésem lenne még melyik videokártya ajánlott hozzá leginkább? A proci miatt mindenképp nvidia-t akarok.
Bevallom 1050ti és 1060 között variálok , tesóm most vett laptopot amiben i7 7700hq van 1050ti-vel és elég szépen futnak neki a játékok ultrán is , igaz vannak fps dropok 48-50re de nem túl gyakran , szóval a budget megoldás azt kivánja , hogy 1050ti elég kell hogy legyen , de ha az időtállóságot nézem 1060al mégis jobban járna az ember de a 6 gigás verzió elég drága , a 3 gigánál meg elfogyhat a vram sokmindenki szerint és ha már új gép ne medium/lowon akarjak játszani pár új játékkal ezt tanácsolták nekem többen is.

Előre is köszi a válaszokat ! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.