Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31751) brd válasza snapdragon (#31743) üzenetére


brd
nagyúr

A teljes feltöltéstől (esetleg a lemerítéstől) adta meg magát, nem a kalibrációtól. Valószínűleg rövid időn belül úgyis elfáradt volna.

The only real valuable thing is intuition.

(#31752) buvartacsko válasza cellpeti (#31740) üzenetére


buvartacsko
addikt

Az érdekes hogy IBM aksi van egy lenovo gépben. :D

(#31753) J00hnny válasza buvartacsko (#31752) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Nekem is van IBM aksi W500-hoz

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#31754) audi100td válasza buvartacsko (#31752) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem IBM-ben volt lenovo (x41) :)

(#31755) buvartacsko válasza audi100td (#31754) üzenetére


buvartacsko
addikt

megsúgom, hogy X41 már lenovo volt. ;)

(#31756) audi100td válasza buvartacsko (#31755) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem kell súgdolózni, tudom, hogy már a lenovo alatt készült, írtam is már párszor. Csak arra akartam utalni, hogy akkor még használta az IBM logót a lenovo, mint pl. a T60 akksin, amit W500-ba raktak, de volt IBM logós X41 akkum is.

(#31757) cellpeti válasza audi100td (#31741) üzenetére


cellpeti
veterán

éjszaka elindítom rajta ezt az aksis dolgot, hátha segít. Amúgy eddig nagyon tetszik, és az én igényeimnek elég is. Volt HP6910p-m, de azt az én véleményem szerint magasan veri. Mind anyaghasználatban és nekem sokkal jobban kézre esik, mint a HP pedig az 14" volt. Ha ez a Thinkpadok alja, akkor bele se merek gondolni, hogy milyen lehet a csúcskategória.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31758) Otisz válasza cellpeti (#31757) üzenetére


Otisz
őstag

Nekem is volt egy 6910p-m dedikált VGA-val, de örültem, hogy eladtam.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#31759) soldi3r


soldi3r
veterán

mivel érdemesebb kísérleteznem? rmclock vagy a crystal cpu id-va?

E30 (oo=[][]=oo)

(#31760) cellpeti


cellpeti
veterán

SL500ban a webkamhoz nincs beépített mikrofon? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31761) franc0


franc0
őstag

Újra van akciós T420si, ha valakit érdekel.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#31762) lapa válasza brd (#31751) üzenetére


lapa
veterán

szerintem be van lőve valami tűrés a battery monitor chipben (pl ds2438) és a kalibrálás előtt nem számol már teljesen jól ezért nem tilt. az is lehet, hogy több paraméter együttállása (hőm + cellafesz/ek - áramok) a tiltás oka. és gondolom a kalibrálásnál helyrerakja azt ami addig elszámolta magát. a datasheet elmeséli, csomót átlagolnak össze-vissza.

aranyosak amúgy ezek a chipek, most épp ilyenekkel próbálom összehozni a lakás smart meteringjét. a 1-wire rendszer nagyon jópofa találmány, berakhatsz több tucat hőmérőt meg ugyanúgy több tucat ilyen fesz/áram/hőmérős chipet is akár 100m vezetékre, és az egész elfut egyetlen usb-ről táplálva. közben mindegyik darabnak egyedi id-je van, van bennük memória meg minden amit az ember el tud képzelni.

(#31763) audi100td válasza cellpeti (#31760) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem ismerem az SL szériát, de az R, T, W, X modelleknél még a webcam nélkülieken is van ezer éve, szóval szerintem lennie kell, lehet le van csak tiltva BIOS-ban vagy az oprendszerben.

(#31764) cellpeti válasza audi100td (#31763) üzenetére


cellpeti
veterán

BIOS-t megnézem. OS látja, csak nem megy.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31765) lapa válasza cellpeti (#31764) üzenetére


lapa
veterán

nemtom win7-ben van-e még sndvol32.exe. abban ki kéne venni a némítást, gondolom, előtte kiválasztva a második mikrót. de ez csak amolyan vak vezet világtalant. esetleg sndvol.exe.

[ Szerkesztve ]

(#31766) cellpeti válasza lapa (#31765) üzenetére


cellpeti
veterán

sndvol van, de a hangkeverőt hozza be :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31767) J00hnny


J00hnny
aktív tag

T420 ba mennyi a max RAM amit bele lehet pakolni?
ill. van e olyan thinkpad amelyik max 14" és belemegy 16 de jobb esetben 32GB RAM?

:U

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#31768) audi100td válasza J00hnny (#31767) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hivatalosan 8GB, de 16-ot is bele lehet pakolni, 32 felejtős.

lásd X220

[ Szerkesztve ]

(#31769) cellpeti


cellpeti
veterán

az a vicc, hogy hiába nyomkodom a Lenovo Care Button-t nem hozza elő a BIOS-t :W :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31770) audi100td válasza cellpeti (#31769) üzenetére


audi100td
nagyúr

F1-et nyomj

(#31771) cellpeti válasza audi100td (#31770) üzenetére


cellpeti
veterán

Na bameg! Ekkora gyökeret mint én... :O

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31772) J00hnny válasza cellpeti (#31766) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Nem lehet hogy vmi driver gond van? :U

Munkatársam gépén is ilyen gond volt, csak ezzel a driverrel volt jó:

http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/mobiles/7wa109ww.exe

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#31773) J00hnny válasza audi100td (#31768) üzenetére


J00hnny
aktív tag

:O

Nincs is olyan amibe 32GB belemegy? :Y

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#31774) audi100td válasza J00hnny (#31773) üzenetére


audi100td
nagyúr

Csak 4 magos T520 és W520 modelleknél lehetséges 32GB kiépítése.

(#31775) dbius válasza J00hnny (#31773) üzenetére


dbius
veterán

Tudtommal a W sorozat újabb tagjaiba lehet 32 gigát rakni, mert 4 slot van bennük. De majd pontosítják. De ha visszakeresel, szerintem meg is fogod találni, mert volt róla szó emlékezetem szerint.

(#31776) cellpeti


cellpeti
veterán

Teljesen szar ez a rendszer ami most fent van. Újratelepítek és utánna remélem minden jó lesz

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31777) audi100td válasza cellpeti (#31776) üzenetére


audi100td
nagyúr

Előtte esetleg töltsd be a gyári BIOS beállításokat, F9 asszem BIOS-on belül, majd mehet rá a friss rendszer, nehogy valami le legyen tiltva.

(#31778) rgeorge válasza audi100td (#31774) üzenetére


rgeorge
addikt

Csak a W520, T520 nem, szerintem.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#31779) sutszi válasza rgeorge (#31778) üzenetére


sutszi
veterán

Így van. Csak a W520-ban van 4 slot. Ráadásul csak az i7-es verzióban van engedélyezve mind a négy. i5 esetén csak 2.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31780) audi100td válasza rgeorge (#31778) üzenetére


audi100td
nagyúr

Itt azt írja, hogy a Quad Core modellek 4 RAM slottal rendelkeznek, ugyanúgy mint a W520 és ha minden igaz ott is csak a 4 magos modelleknél van így.

(#31781) audi100td válasza audi100td (#31780) üzenetére


audi100td
nagyúr

Itt valaki meg azt írja valaki, hogy csak a Quad W520-ba mehet 32GB, a T520-ba nem: [link]

én már nem tudom...

(#31782) audi100td válasza audi100td (#31657) üzenetére


audi100td
nagyúr

Na, úgy néz ki én bénáztam valamit az akksi körül, működik a retesz csak a megszokottnál határozottabban kell mozgatni.

[ Szerkesztve ]

(#31783) rgeorge válasza audi100td (#31781) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez szinte biztos hogy így van, én is többek között ezért választottam a W520-at a T520 helyett.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#31784) audi100td válasza rgeorge (#31783) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok :R

(#31785) norbee86


norbee86
csendes tag

R61 Win7 x64 alatt youtube kifagy, megy hang, kép áll, nem reagál csak restart vagy néha 10perc után kiírja hogy, az asztali ablakkezelő összeomlott. X3100 vga. Mi lehet a gond a driverre gyanakszom esetleg valakinek ötlete vagy tapasztalata ezzel kapcsolatban?

(#31786) brd válasza norbee86 (#31785) üzenetére


brd
nagyúr

Jóra gyanakszol. Flash amúgy friss? Ha nincs jó driver, akkor jobbgomb a flash-en, és HW gyorsítás kikapcs., így a CPU tolja az összes számítást, de legalább nem fagy.

The only real valuable thing is intuition.

(#31787) norbee86 válasza brd (#31786) üzenetére


norbee86
csendes tag

Linux alatt volt hasonló gondom egy másik lapossal, megnézem majd milyen flashplayer van fent, és ha felteszem legfrissebbet akkor menni fog vagy akkor is HW gyorsítás kikapcsolása a célszerű?

[ Szerkesztve ]

(#31788) brd válasza norbee86 (#31787) üzenetére


brd
nagyúr

Előbb próbálj másik drivert (és flashplayert - ebből a legfrissebbet, bár lehet régebbit is, de én nem javaslom), ha sehogy nem jön összes, akkor HW acc. kikapcs. Ill. azt csinálhatod, hogy kikapcsolod, és megnézed, hogy mennyire húzza a CPU-t azokkal a flash-ekkel, amiket nézni szoktál. Ha nem zavaró, akkor lehet, jobban jársz, ha nem keresgélsz drivert...

The only real valuable thing is intuition.

(#31789) azbest válasza brd (#31786) üzenetére


azbest
félisten

Az X3100 esetén nincs h264 gyorsítás, a proci dolgozik vele. Ha flash 11.2 van fenn és bármilyen Win7-es drivert használ, akkor még a videó teljes képernyős nagyításához vagy 3d-s flashez sem használja a gpu-t a gyorsításhoz. (Csak a win8-as, opengl-t nem tudó driverrel mennek ez utóbbik flash 11.2-vel, korábban írtam erről itt ebben a fórumban)
A lényeg, hogy a hardveres gyorsítás pipa állásától függetlenül nincs gyorsítás. Flashre máskor is panaszkodtak már itt a fórumon.

Ha nem használ opengl-es programokat akkor a fórumban már linkelt win8-as driver és friss flash. Ha a legutolsó Win7-es drivert használja (2009-es), akkor a flash 10.3 az utolsó stabil változat, aminél a videók kinagyítva is szépen mennek és opengl-t is támogat (pl angry bird desktop játék :) )

[ Szerkesztve ]

(#31790) soldi3r válasza norbee86 (#31785) üzenetére


soldi3r
veterán

és ha megpróbálsz egy másik böngészőt? :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#31791) norbee86 válasza azbest (#31789) üzenetére


norbee86
csendes tag

Köszönöm szépen a korrekt válaszokat!

(#31792) brd válasza azbest (#31789) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudom, mit gyorsít, mint nem, (mondjuk amiatt, mert nem is nagyon érdekel, így ne fáraszd magad az elmagyarázásával - már ha van ilyen ingerenciád ;) - humbug az egész flash, jól kellene programozni azt a hulladékot a CPU-ra, oszt' nem lenne baj a teljesítménnyel), de az a pipa már ezer éve ott van, már a h264 dili előtt ott volt, és tudott ilyen gondot okozni.

The only real valuable thing is intuition.

(#31793) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok
a cd író fiók egyik pillanatról a másikra nem záródik többé, rögtön kipattan. pedig szinte sosem használtam. kuka? a cd-írók így halnak, hirtelen?
a gép T61
üdv,
W

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#31794) Borote


Borote
addikt

Egy ILYEN mennyire jó vétel? Melyik X-es TP-t lehet AFFS-re moddolni?
Egyelőre még csak nézelődök, nyár végén, vagy ősszel tervezek majd gépet váltani, várok majd egy kihagyhatatlan ajánlatra.

(#31795) 4AD


4AD
csendes tag

sziasztok...elnézést kérek ha már volt kérdés vagy téma, de gyorsan átnézve nem találtam...a lényeg, hogy egy T61-es Inteles Video Driverét a Lenovo hivatalos segítségével szerettem volna feltelepíteni/frissíteni...telepítés során viszont egy "a számítógép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek" hibaüzenetet produkál...amiért újra akartam rakni a drivert az az alábbi hiba...időnként villódzó képernyőt produkál és az "Intel Accelator nem válaszol" majd a "hiba javítja" és müxik tovább (gondolom nem éppen a Win7-re van kihegyezve a teljesítmény bár gond nélkül fut)...ha esetleg vkinek van ötlete merre keresgéljek azt megköszönném...

(#31796) sutszi válasza Borote (#31794) üzenetére


sutszi
veterán

Az x200/s biztosan, illetve elvileg 201 is...
De az x200s-t fogják többen ajánlani több okból is. A lényeg a te szempontodból, hogy lehetőleg CCFL háttér világítású kijelzőt keress mert annak a moddolása egy "szimpla kijelzőcsere". A LED-es verzióval többet ell kalapálni.

Elsőnek ennyi. A tutit Gondwana mondja majd, ő alvás közben rak össze ilyeneket...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31797) amargo


amargo
addikt

Véletlen az x220 alján találtam valami mágnest.
Vajon mi van itt? Csak azon a kis ponton volt mágnesezett.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#31798) Dr. Akula válasza amargo (#31797) üzenetére


Dr. Akula
félisten

fedélrögzítés

(#31799) lapa válasza Borote (#31794) üzenetére


lapa
veterán

jó helyen kapizsgálsz, az ár is nagyon meggyőző de figyelj a következőkre:

javított
akksi gyak kuka
angol bill (ha jól gondolom egysoros enterrel)
angol dugasz (ez vagy semekkora, vagy kínos probléma)
nemtom a lehetséges opciókat, de 32 bites vista

német ebayen vannak 400 eur alatt 64bit win7 meg wwan, nem-javított, jobb akksis x200s-ek, eu dugasszal. ráadásul több helyen nettó számlát is kiállítanak, ha van eu adószám. az 330 eur, ha el tudod számolni.

[ Szerkesztve ]

(#31800) amargo válasza Dr. Akula (#31798) üzenetére


amargo
addikt

Kösz!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.