Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) Süti IM Luí


Süti IM Luí
csendes tag

Hát nem egy pörgős szoba:)

Luí

(#2402) Integra


Integra
titán

lett egy harmadik honda is a családban..
nagyon szép, korához képest meglepően jó állapotú gyönyörű 5gen 4d metálfekete esi-ben:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2403) Süti IM Luí válasza Integra (#2402) üzenetére


Süti IM Luí
csendes tag


A mázlista :C

Most iszonyatosan jót tudok gyorsúlni a kocsimban a motoron kívül még a kaszni van és némi műszerfal aztán semmi...

Már 2 hete festem a belsejét és kárpitozom meg lakkozom belül kívül...
Nemsoká agybajt kapok...

De akkor is meglesz :W

Luí

(#2404) Integra válasza Süti IM Luí (#2403) üzenetére


Integra
titán

kitartás:)
nekem egy komoly vizes, vegyszeres kárpit tisztítás kéne, elég jó állapotban van a kárpit, csak az évek alatt helyenként már piszkos, elszíneződött, de szerintem egy jó szakember ki tudja szépen tisztítani. meg az ajtópaneleken a szövetborítás ragasztója engedett el a paneltől és ''lifeg''. nem vészes, de szeretném visszaragasztatni, hogy szép legyen.
aztán kell egy jobb első fejtámla, mert az valamiért törött, egy új antenna az A oszlopba, mert letörték, picit lötyög a bal első ülés, jobb hátsó övcsat nem záródik, plafon vinil takaró sérült, valszeg valami karcos magas dolgot szállítottak benne anno, talán találok fullosabb tetőkárpitot bele, majd meglássuk.. picit kopott a középkonzol alja, a szürke fényezés alól előbújt a fekete alapműanyag, végülis nem mai autó..
de mechanikusan nagyon egyben van. héten viszem szaki cimbihez felemelni, hogy ő is elmondja véleményét. remélem nem nyúltam félre és jót választottam ki..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2405) fokukac válasza Integra (#2404) üzenetére


fokukac
nagyúr

egyszer, majd ha lesz elég pénzem, választhatnál nekem is egy 6gen sedant. ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2406) Süti IM Luí válasza Integra (#2404) üzenetére


Süti IM Luí
csendes tag

Huh hát ott is van melo...

Kárpit tisztítás be kell menni egy tisztító kölcsönzőbe kiszedni a kocsiból a kárpitot az asztán kiszedni és adni neki telibe...

Az a spéci vízes kárpit tisztító tutte kitisztítja ha enyim ment a tied tutera fog...

Nekem mg amiről tudok:

első alsó lengőkar szilentek, hátsó összes szilent a nagyok is, valami kattog az első keréknél amikor kirúg a rugó meg amikor összemegy, teljes szívosori tisztítás alapjárati motor kartel szelep, kéne egy telibe fényezés, elektromos felújítás, küszöb lakat munka elég szépen, fék csere erősebbre, ecu optimális behangolás, első lökös beállitása mert gányúl vanfent, tetőanterna eltünteése motoros anterna a csomihoz, elektromos zár a csomibais,teljes köszponti és riaszto csere,sport kormány, többhangú sziréna, űszerfal világítás csere, fénykűrt nem megy azt megg kell nézni, stb...

Ami megvan első felső legőkar csere, a belső összes műanyag elem ma estére elkészűlt végre lefújva fekete fehérre...

A kocsi magában fogja hordozni a jó és a rosz motívumot, mindent a két színre építettem fel.



[Szerkesztve]

Luí

(#2407) Integra válasza Süti IM Luí (#2406) üzenetére


Integra
titán

jaja, lesz meló vele szerintem.
csütörtökön viszem felemelni a vasat, és akkor átnézzük a nem látható csere dolgokat is.
én még ca 200-300e ft-os költséggel számolok.
abból indulok ki, hogy minden szilent csere elöl hátul az összes kereszt és hosszanti lengőkarban. gátlók? fene tudja, akár az is lehet..
új féktárcsák és fékbetétek vannak az autón, azzal nem kell foglalkozni.
kuplung csere szerintem úgy 30e km-en belül kelleni fog.
motorikusan szerintem semmit, srác tényleg nagyon sok mindent cserélt amit kellett.
ennek a csomagtartójába már egyik tulaj rakott elektromos nyitást távirányítóról lehet nyitni. elektromosan jó állapotban van az autó, minden azonnal patentul működik.
majd ha lesznek fotók akkor honda fórumra úgyis berakok párat.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2408) Integra válasza fokukac (#2405) üzenetére


Integra
titán

ha tudok, természetesen segítek.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2409) Integra válasza Süti IM Luí (#2406) üzenetére


Integra
titán

raktam be fórumba pár képet meg írást a gépről.
de ahogy olvasom fórumban, nálad elég durva miket kell még rendbe rakni, ez a befolyás...
kitartás..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2410) Süti IM Luí válasza Integra (#2409) üzenetére


Süti IM Luí
csendes tag

Van meló dögivel most meg találtam megint újat...

Szarul van berakva a szévédő befolyik a szigetelés alatt bal oldalt a víz és végig a merevítőn a motorháznyitónál be az utastérbe beszarás:(

Azért nézd meg a féket én is úgy vettem ,hogy patennt tárcsa fékbetét félig és a legszarabb cucc lehet benne, a tárcsa amint pára eső van teliberozsdásodik nyikorog nem elegendő a fékhatás ehh... :W


Melyik forumra hova?

[Szerkesztve]

Luí

(#2411) Integra válasza Süti IM Luí (#2410) üzenetére


Integra
titán

[link]
holnap viszem felemelni a gépet, átnézzük kompletten, mik lesznek még cserés dolgok

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2412) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok
Azthiszem komoly problémával állok szemben. A balatonon eltöltöttem 3 napot. Egyik este átnéztünk siófokra a régi 7-esen. Valószínüleg 2 telepített speedcam Földváron és Szárszón lekapott. Sajnos nem tudom hogy mennyivel. Azt sem hogy mind a 2 sávot figyelte-e. Mik a lehetőségeim? Mit tehetek?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2413) kovasz válasza Süti IM Luí (#2366) üzenetére


kovasz
senior tag

a regulator nem ad eleg gazt vagy koszos a legszurod.

(#2414) Süti IM Luí válasza kovasz (#2413) üzenetére


Süti IM Luí
csendes tag

Hy

A légszűrőm tisztázott lett a jelenség még megvan...

Ő Mi az a Regulator, és hogy tom megnézni javítani stb.. rajta? :F

Luí

(#2415) karyo válasza Süti IM Luí (#2414) üzenetére


karyo
senior tag

üzemanyag beömlő mennyiségét szabályozza ??? sztem...

b@assza meg, nem tudom eladni a kocsit, annyira szeretem, még sosem éreztem, ilyet egy gép iránt... nem hiszed el , durva :O

[Szerkesztve]

Enjoy the silence.

(#2416) Süti IM Luí válasza karyo (#2415) üzenetére


Süti IM Luí
csendes tag

Ennek mondjuk örülök, bár tudom ha kell a zsé akkor sajnos kell:(

Ja igen és mit lehet vele tenni illetve hogy megnézni vagy ilyesmi?

[Szerkesztve]

Luí

(#2417) karyo válasza Süti IM Luí (#2416) üzenetére


karyo
senior tag

Hát nem értek igazán hozzá, így javasolni sem merek nagyon semmit.
Autószerelő kell ehhez a melóhoz, egy szaki, aki tényleg vágja a témát.

Enjoy the silence.

(#2418) fokukac válasza karyo (#2415) üzenetére


fokukac
nagyúr

miért nem tudod eladni?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2419) TexT-BoY válasza Süti IM Luí (#2416) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Minden tiszteltem a tied, nagyon komoly amit csinálsz az autóddal, majd hozzád fordulok segítségért. Integra milyen néven van a forumon, meglesném?!

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2420) karyo válasza fokukac (#2418) üzenetére


karyo
senior tag

Ez az autó szerelem. Még sosem éreztem ilyet.

Enjoy the silence.

(#2421) Süti IM Luí válasza TexT-BoY (#2419) üzenetére


Süti IM Luí
csendes tag

Á csak úgy amatőr módjára ...

Kérdezd meg a nickét, és te milyen nicken nyomod odaát?

Luí

(#2422) Integra válasza karyo (#2420) üzenetére


Integra
titán

pffffffffffffffff
hallod..
én meg nem igazán akarom visszaadni tesómnak az 5gent, ülhetek vissza a 6genbe.
nem akarok visszaülni, 5gen rulez:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2423) TexT-BoY válasza Süti IM Luí (#2421) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Danee21, de csak a prelude topiban bénáztunk, szép tuning lett:DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2424) fokukac válasza karyo (#2420) üzenetére


fokukac
nagyúr

ja, az más. ;)
(és az autó nem hagy ott, mint a nők. :D)

azt hittem, valami baj van vele, vagy nem jönnek a vevőjelöltek, stb.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2425) karyo válasza Integra (#2422) üzenetére


karyo
senior tag

Én meg nem akarok ebből kiszállni. Imádom ezt a gépet. ;)

Enjoy the silence.

(#2426) fokukac válasza karyo (#2425) üzenetére


fokukac
nagyúr

érthető ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2427) kovasz válasza Süti IM Luí (#2414) üzenetére


kovasz
senior tag

nyomasszabalyzo ami a pb palackon van. vanamikor lusta es nem koviti le eleg gyorsan a motor igenyeit ezert szegeny lesz a keverek. viszont igy kevesebbet fgyaszt :D

(#2428) <<Ice>>


<<Ice>>
tag

Szevasztok, nemrégtől vagyok én is Honda autó tulaj, konkrétan egy 98-as Japánban gyártott, ezüstmetál, Civic 1,5iLS VTECH...
Mielőtt a kérdésemre térnék, kicsit leírom a véleményemet. Kibebaszott jó autó! Sokfajtában ültem már, de ez lett nekem a ''szerelmem''. Mikor meglett, azonnal elkezdtem bújni az optikai és egyéb tuninggal foglalkozó oldalatak, aztán végül megjött az eszem. Nem kell ezt az autót mindenféle direkt szűrővel meg egyéb marhaságokkal elrontani, úgy jó ahogy van, a mérnökök nem hiába tervezték így. Na jó.. annyi, mikor megvettem volt rajta egy sport dob és kipufogó, ettől igazán szépen dorombol. Egyedül a belső tér zavar, kicsit unalmas egyhangú szürke/kefete. Kacérkodok a gondolattal, hogy a műszerfal műanyag keretét precízen (tisztítás/alapozó/festék/lakk) lefújom ezüstre, így az egész autón az ezüst/fekete színjátéka lenne.
Ehhez kapcsolódik egyik kérdésem, hogy lehet azt a műanyag keretet lebontani anélkül, hogy valamit is széttörnék? :F
A másik pedig, az ajtóban lévő hangszórókat, hogy lehetne kicserélni? Feszegetni még nem igazán mertem, sajnálom az autót. :DDD
[link]

Üdv
ICE

(#2429) TexT-BoY válasza <<Ice>> (#2428) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Szia, jó a hozzá állás hogy nem basztad el az autót, de ne álj neki festegetni, hagyd meg ezt a gagyi tuningot az opel tulajdonosoknak. Hidd el nem lesz jobb, mellesleg karcolodni fog meg mattulni, és a végére elég gagyi hatást kelt, szerintem hagyd az efajta tuningot is. De ez csak szvsz. Örülj hogy van egy Made in Japan 1.5 Vtec-ed jobbat nem is találhattál volna, magam is hasonloban gondolkozom majd mert olcso a fentartás és nemutolso sorban 115paci.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2430) Integra válasza <<Ice>> (#2428) üzenetére


Integra
titán

hi!
gratula az autóhoz, vigyázz rá, jó blokk az nagyon:)
az optikázást csak ésszel, ne gányold szét.
egy szép decens 15ös felni, több nem nagyon kell rá

ja és bocs, de te is megkapod mert hondásként szégyen amit írtál:
az [kép] !!!!!!!!!!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2431) TexT-BoY válasza Integra (#2430) üzenetére


TexT-BoY
addikt

én is valami ilyesmit nézek az ezeröcsi utáni időre: [link]
hijoin felni, rája vágni Toyo Proxes T1R és megvan a kerék kérdés 3évre.
Lehet később egy bőrözésen lgondolkoznék. Audiba használt börrel, megvarják az összes ülést 120-ért (középen perforált börrel meg amit az ember fia elvár). :R Legyen már február-március:).

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2432) <<Ice>> válasza Integra (#2430) üzenetére


<<Ice>>
tag

Azt a k..va bocsi, pedig hsz előtt beleolvastam kicsit a fórumba és láttam mások is elírták erre én is... :W :D
Hmm, talán lebeszéltetek a festegetésről. De a hagszórót akkor is ki akarom cserélni mert nem tetszik a hangja.... Szóval továbbra sem merem feszegetni a rácsot, csak úgy lehet hozzájutni?

(#2433) Integra válasza <<Ice>> (#2432) üzenetére


Integra
titán

hagyd az elemfestéseket, sztritracsingos nulla feeling tartsd meg úgy ahogy van, sokkal jobban jársz:)
inkább azzal foglalkozz hogy majd normális fékeket rakj fel, egy szép felnit jó, minőségi gumival, sokkal többet használ

ehhh, mikor megvetted nem nézted meg az autód hátuljára mi van írva vagy a szelepdeklire?????:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2434) <<Ice>> válasza Integra (#2433) üzenetére


<<Ice>>
tag

Mikor elmentünk megnézni hírdetés után, kinyitották a garázst és legelsőnek a nagy seggét láttam, kb. fejmagasságban, ugyanis elég magasan volt a garázs. XD
15-ös Alessio alufelni van rajta, Continental premium contact (asszimetrikus) gumikkal.
Na megyek járatni a családdal. Üdv!

(#2435) karyo válasza Integra (#2430) üzenetére


karyo
senior tag

Jogos ;]

A vtech az a shy guys vagy valami hasonló ;)

Enjoy the silence.

(#2436) Integra válasza karyo (#2435) üzenetére


Integra
titán

még egyszer leírod és te is megkapod a kis táblát!!!!!!!!!!!!!!
:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2437) Süti IM Luí válasza kovasz (#2427) üzenetére


Süti IM Luí
csendes tag

Ahha értem...


ez ilyenkor csere ha ezzel vanbaj ?

Luí

(#2438) kovasz válasza Süti IM Luí (#2437) üzenetére


kovasz
senior tag

nem vagyok szerelo, de sztem siman lehet a nyomast allitani.

(#2439) Süti IM Luí


Süti IM Luí
csendes tag

ÁÁÁ Kezd naon beállni az Osztótengely csapágyam baromira visít...

Nem tudja valaki a csapágy pontos számát?

Illetve egy jó helye tahol lehet venni ? és nem 22000Ft mert a Hondában annyi...

Nem merek menni az atóval nehogy leolvagyon nekem az egész:(

By Süti

Luí

(#2440) Integra válasza Süti IM Luí (#2439) üzenetére


Integra
titán

te hogy állsz műszerfal világításban kiégett izzók cseréjével?
nekem egy kiégett a központi műszerben, ami még nem lenne akkora baj, mert ezt szét tudtam kapni, a nagyobbik baj, hogy a szellőzőkapcsolóknál a bal oldali rész is kiégett és azt szét kéne kapni. de állítólag bitang nehéz, azt se tudom, hogy kell....
félek, hogy széttörök valami patentot etc...

sajnos hiába szereltem ki a km óra műszert, hiába raktam be új izzót, az se jó vagy nemtom, más lehet a gond, a lényeg hogy a jobb oldali karika, amiben a benyajelző meg a vízhőfok jelző van, nem világít most sem..

a kormánytól jobb oldalt található hátsó szélvédő kapcsoló gomb piktogramja se világít, azzal se tudom mi a baj, de nem jó, a sárga kis csík viszont világít ha bekapcsolom..
de nem az igazi mert nem a teljesen azonos a kapcsológomb amúgy sem, mert már másik civicből vadásztam ma ezt is, és sajnos egy ici pici árnyalattal sötétebb szürke mint az enyém és bosszantó. holnap tovább kell mennem találni jót..

ami baj, az az izzók, nemtom mit csináljak vele, hogy miért nem világít a km óránál..

neked van már valami tapasztalatod vele? mert ha jól emlékszem te már szétkaptad fényezés miatt a komplett műszerfalad.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2441) fokukac válasza Integra (#2440) üzenetére


fokukac
nagyúr

félig off de ide kapcoslódó sztori : a suzukim 99-es. kb. 2002-ben kiégett a középkonzol világíása, ezért a fűtést, a ventilátort csak érzésből lehetett kapcsolgatni. 2005-ben egyszer szervíben voltam vele, és ott mondtam a szerlőnek, hogy ez nem ég, és tud-e vele csinálni valamit? ő meg mondta, hogy ja, ez eccerű, és rákurt a tenyerével egy rohadt nagyot a középkonzolra, és láss csodát, újra égett :D aztán persze fél év múlva megin elment, néha rácsaptam én is, aztán visszajött, aztán hosszú időn át megint nem égett, és már nem reagált semmire, aztán egyszer újra rácsaptam, és láss csodát, most fél éve újra megy :D

de majdnem ugyanez volt a rádió kijelzőjével is, csak arra nem lehet rácsapni. :) de most megint világít

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2442) Süti IM Luí válasza Integra (#2440) üzenetére


Süti IM Luí
csendes tag

Hy nekem szinte minden ki van égve a szivargyújtó és egy izzó kivételével a műszerfalban még nem jutottam hozzá:(

Viszon gyártottam egy új osztotengelyt mivel nem nagyon kapni rá csapágyat találtam egyet ami kulső méret jó a belső 1tizeddel nagyobb, hézagolás tengelyagyrögzítő és kész:)

Adatlapomon megtekinthető kibelezve, ezen felbuzdúlva összerakok egy teljesen felújítottat hogy legyen tarcsi...

Luí

(#2443) tsyl


tsyl
aktív tag

Sziasztok. 92-es Civic-em van és a következő problémára keresnék megoldást:
Ha leállítom az autót pár percre ( pld. bolt előtt) egyszerűen csak köszörül és átlagban 5 percet kell várni amíg úgy gondolja, hogy beindul( az indításnál gyullad a sárga lámpa és hallatszik a benzinszivattyú zümmögése is, majd normálisan ki is alszik a lámpa. Sikertelen indítózásnál viszont újra jelez a sárga lámpa)
Ez kiszámíthatatlanul jelentkezik és általában akkor amikor tényleg sietne az ember.
Volt már 80km után ilyen és ma pld. 3 km után is. Sok esetben pedig (főleg ha már itthon vagyok és próbálom pöccre indul...és nem értem)
Most ha nem muszáj nem is állítom le, mert tényleg ciki pld. vasúti átjáróban ha megmakacsolja magát.

Ha valaki tapasztalt már ilyet és esetleg tudna segíteni némi infóval az orvoslást illetően előre is megköszönném.

18 éve a PH-n....

(#2444) Süti IM Luí válasza tsyl (#2443) üzenetére


Süti IM Luí
csendes tag

Ez főrelé, ki kell venned átforasztani a lábaait és minden ok 5 perces meló.

Én is és szinte mindenki eljátsza eszt...

[link]

Itt a leirat hozzá

Ne izgúlj nem nagy cucc:)

Sok sikert

By Süti

Luí

(#2445) Integra válasza Süti IM Luí (#2442) üzenetére


Integra
titán

én már kitanultam közben a műszerfal világítást, mit hova kell köteni, hova milyen izzó való etc. nem vészes, tipikusan japán pofonegyszerű és logikus tulajdonképpen.
most már világít is frankón:)
a gond, hogy a középkonzolt, a szellőzés irányító gomboknál nem tudom szétszerelni, mert ahhoz nincsen robbantott rajzom és félek hogy pöcköt török, hagytam még egyenlőre inkább kiégve. majd ha végre feltudom tenni ezt a rohadt epc-t és lesz ábrám és tudom hogy hogy kell szétkapni akkor megpróbálom, most van izzóm hozzá.
ha nem, akkor meg tudok keríteni hozzá.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2446) tsyl válasza Süti IM Luí (#2444) üzenetére


tsyl
aktív tag

Köszi szépen, megpróbálkozom vele! (Ma is kellemetlen volt, hogy tankolás után kb. 6 percig rám várt a sor...mert megmakacsolta magát...)

18 éve a PH-n....

(#2447) Süti IM Luí válasza Integra (#2445) üzenetére


Süti IM Luí
csendes tag

tuti majd kifgatlak

Luí

(#2448) Integra válasza Süti IM Luí (#2447) üzenetére


Integra
titán

sure:)
én most várom, hogy a srác elviszi e az orrom elől a toronymerevítőt vagy sem...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2449) Süti IM Luí válasza Integra (#2448) üzenetére


Süti IM Luí
csendes tag

nekem is be kell szereznem 1et, de most anyagi csöd van:(

Luí

(#2450) Integra válasza Süti IM Luí (#2449) üzenetére


Integra
titán

lemaradtam róla, brühühü:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.