Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72151) Rowon válasza niof (#72147) üzenetére


Rowon
veterán

Nem akarom leszólni a CM-et, mert eddig nekem is volt (van) 2 darab CM házam is, de ez a túlcsicsázott agymenés náluk nekem egyszerűen csömör.

Csavez™: Al Bundy biztos imádná! :DDD

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#72152) makszutov.hu válasza Ispy (#72123) üzenetére


makszutov.hu
aktív tag

Aki nem építette anno ezt [link] [link] meg (és nem porosodik már évtizedek óta :) ) - az csak egy ifjonc... :D :DD :))

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#72153) Synthwave válasza Fr3eWar (#72150) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De legalább koordinált.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#72154) Angie™ válasza MMIX (#72145) üzenetére


Angie™
addikt

El tudom képzelni egy modding kiállításon. De a hétköznapi életben, nekem ez már sok(kk) :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#72155) KAMELOT válasza Rowon (#72151) üzenetére


KAMELOT
titán

Sok a kínai. Piacot meg ki kell elégíteni. Ezért vannak ilyen poemonos vga-k is. :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#72156) niof válasza Csavez™ (#72149) üzenetére


niof
addikt

Cipőboltba cipőt, nem PC-t. Nem ilyen ronda PC-t! :DDD

@Fr3War
Ez annyira nem gáz, mint a cipő. Amúgy mi bajod a Nautilus-al? A valaha épített legprecízebben megtervezett hangsugárzó evör. El bírnám viselni a nappali sarkában, mégiscsak dizájnos, és valaha régen foglalkoztatott is a hifi. Meg mondjuk az egy tartós fogyasztási cikk. Viszont nem tudom, hogy ez a PC hol lenne jó helyen. Talán a pincében, hogy senki ember fia sose láthassa. Mert konkrétan először megnézné mindenki, hogy ez mi a franc, aztán meg jól kiröhögnének. :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72157) Synthwave válasza niof (#72156) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Aztán a nagy kuncogás közepette felbőg benne az i9-14900KS a két Galax HoF RTX 4090-nel. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#72158) niof válasza Synthwave (#72157) üzenetére


niof
addikt

Ezek beleférnek más, tolerálható fizimiskájú házikóba is. Nem kötelező melléjük az ízlésficam... :U

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72159) palfitom válasza MMIX (#72145) üzenetére


palfitom
félisten

Téma tudnivalók
Ha nem saját gépedről készült képet szeretnél megosztani, akkor azt a következő topikban teheted meg:
Meghökkentő gépek (PC-k) a nagyvilágból

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#72160) GeriCool válasza esgabee (#72113) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Akkor minden rendben nálam. Már azt hittem csak én veszek a gyerekeknek gépet.
Lányom (10) asus TUF B550-M plus, egy Ryzen 5700X, 16GB kingstone fury ram, fury M2 1GB, asus 4060Ti, stb.....fiamnak (14) ugyanez csak 5600X es 2060Ti
Csak hogy legyen mire költeni 🤣

Itt még nem volt idő kábeleket rendezni

[ Szerkesztve ]

(#72161) Synthwave válasza niof (#72158) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De akkor nem popcorn-worthy a heherészők reakciója. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#72162) Andras.Imre


Andras.Imre
csendes tag

Sziasztok! Végre elkészült az első nem low-cost gépem. Asszem kimaxoltam az adott helyet.
-Alaplap: X570 I AORUS PRO WIFI
-CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D
-RAM: Kingston FURY Beast RGB DIMM 2x16GB 3733MHz DDR4
-VGA: ASRock Radeon Phantom Gaming D RX 6900 XT 16G OC
-SSD: KIOXIA SSD 2TB KXG60PNV2T04 NVMe + Thermal Grizzly M.2 SSD Cooler
-Ház: NZXT H1 V2 A fehéres foltok csak dry PTFE mivel elég passzentos :D

(#72163) Ispy válasza Andras.Imre (#72162) üzenetére


Ispy
veterán

Ezt látva előtörtek a régi emlékek, azt még nem tudom, hogy ezek jók vagy sem. :D

Jó lett gratula!

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#72164) Andras.Imre válasza Ispy (#72163) üzenetére


Andras.Imre
csendes tag

Volt vele szopás bőven :K majd az idő megszépíti
Táp gyári ventije hangos, a ventivezérlő 4000RPM-en hajtotta a szivattyút, és nem is lehetett állítani.
Utólag talán a Corsair 2000D jobb lett volna, de ez most már pacek.

(#72165) palfitom válasza Andras.Imre (#72164) üzenetére


palfitom
félisten

majd az idő megszépíti - Úgy van! :)
Gratula!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#72166) Ispy


Ispy
veterán

Már majdnem 1 éves a popcorn gép, hétvégén megy nyugdíjba, meguntam, hogy olyan bazi nagy és betolakodik a privát szférámba. :DDD


"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#72167) niof válasza Ispy (#72166) üzenetére


niof
addikt

Ez a csöppség nagy? :Y

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72168) Ispy válasza niof (#72167) üzenetére


Ispy
veterán

Hát ugye kinek mi a nagy. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#72169) Synthwave válasza Ispy (#72168) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#72170) Grózi válasza Ispy (#72168) üzenetére


Grózi
veterán

Ahogy egy kedves hölgyismerősöm mondta:
"Nem a méret a lényeg,csak nagy legyen!!" ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#72171) Synthwave válasza Grózi (#72170) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hogy aztán mammogva ne tudjon vele mit kezdeni.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#72172) KAMELOT válasza Andras.Imre (#72162) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát ezt kimaxoltad rendesen! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#72173) Rowon válasza Andras.Imre (#72162) üzenetére


Rowon
veterán

A tápegységben lévő ventilátort hogyan vezérled?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#72174) niof válasza Rowon (#72173) üzenetére


niof
addikt

Van amelyiket lehet a belső USB-ről, ha jól rémlik, de miért kéne azt vezérelni? Szerintem megoldja a táp magának...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72175) vezeralmos2 válasza niof (#72174) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

A tápokban általános megoldás hogy csak két szál dróton kapja a ventilátor az áramot, a hőmérséklet emelkedésével egyszerűen emeli a ventilátor feszültségét (Akár egy egyszerű NTC ellenállással, ami a ventilátor kis áramát elbírja), szóval legrosszabb esetben két forrasztással megvan a ventilátor csere.
PWM-es ventit csak igen drága tápokba raknak, de ott is csereszavatos lehet másik PWM ventilátorokkal

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#72176) niof válasza vezeralmos2 (#72175) üzenetére


niof
addikt

Igen, erre gondoltam én is. Nem értem hogy merült fel benne a ventivezérlés, mint olyan...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72177) Grave_444 válasza vezeralmos2 (#72175) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Akár kihúzott hagyományos 3/4pin kábellel megoldható.
Vagy szerez egy hasonló 2pin véget és forrasztás nélkül megoldható a hűtés csere és utána akár az eredeti állapot visszaállítása. :)

[ Szerkesztve ]

(#72178) LackoMester


LackoMester
addikt

Cs,
minap észrevettem, h. mintha lógna kicsit a VGA, hát készitettem egy állitható magsságú kártyatartót.

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#72179) Petyyyyy válasza LackoMester (#72178) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Egészen hibátlan.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#72180) vezeralmos2 válasza LackoMester (#72178) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Ez nagyon tetszik, miről szedted le a tekerőt?
Én amúgy méretre vágott bambusz hurkapálcával és kétoldalas ragaszóval oldottam meg az alátámasztásokat :D

A Sandy Bridge legendája

(#72181) Andras.Imre válasza Rowon (#72173) üzenetére


Andras.Imre
csendes tag

Az alaplap vezérli, mivel nem adna neki elég áramot a gyári 2pin-es csatlakozóról. 50%-on megy mindig, csak akkor pörög fel jobban ha a proci 40°C fölé megy. Eddig jó. Lézeres hőmérővel mértem terhelés alatt, jobbat nem tudok…

(#72182) SoulReaver válasza vezeralmos2 (#72180) üzenetére


SoulReaver
veterán

Van ilyen menetes gomb. Szekrényekhez pl. Nálunk a vasasnál is lehet kapni sok meretben.

(#72183) LackoMester válasza vezeralmos2 (#72180) üzenetére


LackoMester
addikt

A tekerő, az valójában egy menetes ( 6- os) bútor, szekrény talp, a másik fekete izé meg lefúrható ajtóütköző, és egy 6- os imbusz csavar. Szakkereskedésben vettem. Köszi :R
Petyyyyy - köszi. :R

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#72184) vezeralmos2 válasza LackoMester (#72183) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Viszont RTX 5090 ti-hoz valszeg már ilyen alátámasztás fog kelleni sajnos... Egyre többe kerülnek a cuccok a gépbe

A Sandy Bridge legendája

(#72185) Ispy


Ispy
veterán

Igaz egyelőre a kábelekkel nem bajlodtam, de még nem tudom tetszik-e így a torony hűtő vagy esetleg cseréljem le egy topflowra...de annyit szoptam régen a topflow-val, kicsit rettegek tőle. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#72186) vezeralmos2 válasza Ispy (#72185) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Topflow nekem sem a kedvencem.
Ez viszont elég fenyegető feketében nézne ki rajta: [NH-U9S] ;]

A Sandy Bridge legendája

(#72187) Csavez™


Csavez™
veterán

Van egy ilyen ajándékom valakinek:
Garanciába visszaküldött kártyából maradt hátra, én nem használom, és az újhoz is adtak egy ilyet.

(#72188) Ispy válasza vezeralmos2 (#72186) üzenetére


Ispy
veterán

Már így is kezd megfagyni a proci. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#72189) Barell válasza Csavez™ (#72187) üzenetére


Barell
senior tag

Szia! Én örömmel elfogadnám a 6750XT-m alá. :)

(#72190) Csavez™ válasza Barell (#72189) üzenetére


Csavez™
veterán

Sry, vezeralmos2 bejelentkezett érte!

(#72191) KAMELOT válasza vezeralmos2 (#72184) üzenetére


KAMELOT
titán

Kivéve ha blokkot teszel rá (mert teszel rá) és elfodítod. Akkor ilyen marhaság nem kell oda. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#72192) LackoMester válasza vezeralmos2 (#72184) üzenetére


LackoMester
addikt

Na ettől nem kell félni, ilyen kártyám tutira nem lesz...

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#72193) Laraxior


Laraxior
titán

A corsair 7000 háznál mennyire kell szetbombazni a hazat a tapcserehez? Nem emlekszem hogy jott le az a boritas a tapnal, nem kell a konfigot bontani ugye? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#72194) Gh00st válasza Laraxior (#72193) üzenetére


Gh00st
tag

A 7000D-nél nem kell szétbombázni mindent, hátul kihajtod a második panelt, lehúzod a csatikat és mehet a csere(feltéve, ha erre gondolsz)...

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#72195) Laraxior válasza Gh00st (#72194) üzenetére


Laraxior
titán

Igen, talan remlik, hogy nem is távolítottam el azt a panelt. Szuper. Koszi, mar itt hánykolódik napok óta az új táp, de nem akaródzott elkezdeni a műveletet :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#72196) Gh00st válasza Laraxior (#72195) üzenetére


Gh00st
tag

Ne is mond, én is el vagyok maradva ezer dologgal, amit cserélnem kellene benne, de nem nagyon akaródzik elkezdenem...majd talán a karácsony előtti héten megcsinálom, hogy ne úgy menjen már át a kövi évre :DD

Nm, szívesen :)

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#72197) Csavez™ válasza Barell (#72189) üzenetére


Csavez™
veterán

Ok , a kolléga visszamondta, lehet nem tetszett neki hogy van postaköltség. :(((

(#72198) vezeralmos2 válasza Csavez™ (#72197) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Nem az nem tetszett, most 2000 ft... csak átgondoltam még egyszer, hogy van-e nekem igazából most erre szükségem, és arra jutottam hogy nincs. Mert amúgy tök sok felesleges vásárlást csináltam az elmúlt időszakban... pl. összeraktam egy tök felesleges Haswell konfigot, mintha nem lenne itthon elég számítógépem.
Inkább haverom öccsének veszek egy memóriát a gépébe mert csak egy modullal játszik.

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#72199) marinea2 válasza Gh00st (#72194) üzenetére


marinea2
addikt

Uhh de korrekt házikó :U most néztam rá az árára :Y

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#72200) Gh00st válasza marinea2 (#72199) üzenetére


Gh00st
tag

...hát igen, én sem vettem volna meg(na jó, egy idő után biztos meggyőztem volna megam, hogy DE erre igen nagy szükségem van :DD ).
750D-m volt és az fiamnak is az van - szerintem tök jó kis ház, de a 7000D-t valahogy megláttam a neten, na és ezt vették a gyerekeim apák napjára. :)

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.