Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49151) blattida válasza trufa12 (#49148) üzenetére


blattida
nagyúr

Helyes.
Biztos, hogy jó lesz, amennyiben jó, azaz hibátlan.

Dorian
Szerintem sem ronda, csak egy kicsit más, mint a megszokott, de ha neked nem teszik, akkor nem tetszik. :U

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#49152) trufa12 válasza blattida (#49151) üzenetére


trufa12
addikt

Én is úgy értettem a jót :) hogy legyen jó...
mert péterrel már volt üzletem 4-ből 2 dolog hibátlan volt :D a másik 1 hangfal pár ami igen rossz volt meg 1 igazi jó fajta yamaha eq aminél forrasztani kellett mert kissé már elvoltak érve rajta a forr pontok nah mondjuk az volt a legkevesebb hiba...
a hangfallal viszont nem tudtam mit kezdeni (vissza nem vette .... hiába a nagy garanciája ) így tovább adtam én is..... (igaz olcsóbban )

Mondjuk azt megértem hogy kb 3-4 en csinálják a boltot meg ugye össze szedik ezek mindenhonnan a dolgokat ...
Írtam is neki hogy már volt dolgunk egymással és lehetőség szerint mielőtt feladja próbálja már ki mert ők ok hogy több 100 dolgot hirdetnek de én csak egyet veszek amit szeretném ha jó lenne elkerülve a telefonálgatások sorozatát meg a feleslegesen kivágott postaköltségeket...

A hangfal meg reményeim szerint jó lesz (az külsőre patika...)

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#49153) trufa12 válasza trufa12 (#49152) üzenetére


trufa12
addikt

találtam még ezt, cseréltessem ki erre vagy maradjon az előző?

ebbe van rádió ami nem tudom ront e bármin is, nagyobb meg távnyaló is van hozzá.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#49154) blattida válasza trufa12 (#49153) üzenetére


blattida
nagyúr

Ne, a sity line sorozat gyöngébb hangra.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#49155) trufa12 válasza blattida (#49154) üzenetére


trufa12
addikt

Rendben :R

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#49156) #07400704


#07400704
törölt tag

Ezzel érdemes lenne foglalkozni? :F

(#49157) trufa12 válasza #07400704 (#49156) üzenetére


trufa12
addikt

Szerintem kapa ide v oda -.- 100 ezerért 1 ilyen öreg hangfalat ....

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#49158) vhw


vhw
addikt

Üdv!

Fontolgatom egy olcsóbb mikro hifi beszerzését, de egyúttal szeretnék a pc-nek is a jelenlegi kis műanyag dobozoktól kicsivel jobb hangszórót biztosítani.

Az olcsóbb kategóriában nézelődtem (pl: Sony CMT-S20, LG CM1530...)
A kérdés az lenne, hogy összeköthetőek ezek pc-vel? Mindkettőn csak egy 3,5-es line in csatlakozó van.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#49159) andorra válasza vhw (#49158) üzenetére


andorra
őstag

(#49160) rii válasza Auratech (#49083) üzenetére


rii
nagyúr

(#49083) Auratech,
(#49077) blattida:

nagyon köszönöm! .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#49161) trufa12 válasza vhw (#49158) üzenetére


trufa12
addikt

Szerintem többet érnél akkor 1 Modecom hf szériával valamelyik amelyik neked bejön külsőre meg ára is megfelel .

Tűrhetően szólnak :) nekem 1 hf 32 volt régen :D kis gagyi hangszóró benne de viszont hangja -.- (sose hiszi el senki ) ahhoz képest jó volt .D nevetséges de így van.

Persze ez a téma nem ide való :) inkább ezzel a 2.0/2,1 forumba kellene át mennünk

andorra: nem is láttam hogy te írtál már rá :)
teljesen rá izgultam .DD erre a kérdésre , az ilyen olcsó szarokba otthon vagyok

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#49162) trufa12


trufa12
addikt

ezekről a csöves csodákról esetleg tud valaki valamit?

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#49163) MasterMark válasza trufa12 (#49162) üzenetére


MasterMark
titán

A bass boost gomb, és a benne lévő Bluetooth nem sok jót jelent.

Switch Tax

(#49164) trufa12 válasza MasterMark (#49163) üzenetére


trufa12
addikt

gondolom ide már nem kell bass boost :D

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#49165) perempe válasza trufa12 (#49162) üzenetére


perempe
addikt

ismerősöm Németországban vett magának, ott talán 500Euro volt. pont most mutatta webkamerán. (majd mondom, hogy itthon mennyiért árulják, és megeszi a fene.) nagyon dicsérte, szerinte jobb, mint a rádiótechnika magazinból épített erősítő, előtte azzal használta.

ő Scan-Speak hangszórós diy hangfalakkal hallgatja, de hallotta a taga sajátját, ami szerinte nagyon jó.

otthoni rendszerében most építette át az L C Audio Millenium XP erősítőjét, és azzal hajtja a Final Sound 150i paneljeit, meg a Scan-Speak szubokat.[link]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#49166) blattida válasza trufa12 (#49164) üzenetére


blattida
nagyúr

Jók a franciák és igen, nem szükséges hozzájuk a basszus erősítése, de nem az áruk miatt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#49167) trufa12 válasza perempe (#49165) üzenetére


trufa12
addikt

nem igen értem mert itt a képeken :D én nem nagyon látok olyan pici dolgokat :D

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#49168) perempe válasza MasterMark (#49163) üzenetére


perempe
addikt

rákérdeztem, és azt mondta, hogy nem gagyi a bass-boost, de nélküle használja.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#49169) trufa12 válasza blattida (#49166) üzenetére


trufa12
addikt

megnéztem azt csak poénból írtam oda .
Tudom néztem mi van benne eléggé durva .... 10 k mikros szűrő kondi :D etc

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#49170) perempe válasza trufa12 (#49167) üzenetére


perempe
addikt

a képeken az otthoni cucc szerepel természetesen.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#49171) trufa12 válasza perempe (#49170) üzenetére


trufa12
addikt

jaah :D hát istenem élni tudni kell :)

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#49172) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok,

Korábban már írtam egy pár jó somogiy silverstone hangfalat szeretnék lecserélni :) Tudom ennél minden jobb vétel, de mielőtt belevágok kérlek pillancsatok rá melyik lenne a jobb:

Elac EL 55
Eltax Silverstone 200

Árban ugyan azok használtan.
Sokszól halgatok rajta sztereoban radiót egyébként pedig a frontok a házimozihoz.
Egy Onkyo TX-SR508 hajtaná őket.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#49173) blattida válasza Bence01 (#49172) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Mindenképp az elac.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#49174) Ekkosh


Ekkosh
tag

Remélem nem kérdezek nagy hülyeséget... Már hónapok óta hallgatom a rendszeremet a jelenlegi felállásban (profilomon) és elkezdett zavarni hogy általános (nem halkan, csak közepes) hangerőnél elveszik a dinamika, és kicsit talán összemosódik a zene (nem biztos hogy ez a legjobb szó rá..) Amint egy kicsit felhangosítom (amit nem tudok mindig) akkor sokkal sokkal élvezhetőbb, megjön az igazi dinamika, sokkal kihallhatóbbak a hangszerek, stb. Az enyémnél komolyabb rendszereken amiket hallottam, nem volt ilyen gond. Ez ilyen "ez a rendszer ennyit tud" dolog, vagy esetleg egy bizonyos komponens tehető felelőssé, és annak tuningolása, lecserélése számottevő javulást hozhat ezen a téren?

[ Szerkesztve ]

(#49175) blattida válasza Ekkosh (#49174) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez alapvetően hangdoboz probléma, így a tannoyod esetleges tuningja, illetve cseréje segíthetne rajta.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#49176) Dorian válasza Ekkosh (#49174) üzenetére


Dorian
félisten

Nehéz így kitalálni mit hallasz, mert egyrészt természetes, hogy magasabb hangerőn nagyobb a dinamika, de ez a zavaró határt azért nem kellene, hogy elérje.
A legtöbb kérdőjel számomra az adatlapodon a "PC" kifejezés alatt van. Milyen digit összeköttetés van a DAC-kal, mi az oprendszer, a lejátszóprogram, a driver...

De valóban, egyetértek Blattida-val.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49177) Ekkosh válasza Dorian (#49176) üzenetére


Ekkosh
tag

Igaz, itt egy kicsit részletesebben: PC, Win 7, Foobar vagy JRiver, az engine azthiszem WASAPI, 2m Belkin high speed USB, DAC, Audioquest Evergreen RCA, Erősítő stb. Már javasoltad az oprendszert Win8-ra vagy S2012-re cserélni, de még nem jutottam odáig.

(#49178) Ekkosh válasza blattida (#49175) üzenetére


Ekkosh
tag

Ez a legjobb hír mert a Tannoyok cseréje amúgyis tervben van, csak mostanában nem akarnak szép állapotú MA Rs6-ot feltenni az ebayre. (anglia) Otthon persze van 6-os is 8-as is... :((( Türelem...

(#49179) Toobee válasza Ekkosh (#49177) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem a PC lesz a ludas, az USB kábel, meg a dac-od traszportja. Én ezekhez nyúlnék először.

https://barbieripnk.hu/

(#49180) Ekkosh válasza Toobee (#49179) üzenetére


Ekkosh
tag

Hm... Itt milyen lehetőségeim vannak? Egy komolyabb streamer kellene, optikai kimenettel és jobb kábelezéssel? Vagy a gépbe egy hangkártya, optikaival, és komolyabb szoftverek? Bocs ha hülye kérdés de a DAC-em transportja az micsoda?

[ Szerkesztve ]

(#49181) bajnokpityu válasza Ekkosh (#49174) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Minden doboznak van kedvenc hangereje.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49182) Toobee válasza Ekkosh (#49180) üzenetére


Toobee
veterán

Első körben rakd fel a WinServ2012 R2-t, aztán USB kábeleket próbálgass, vagy ha van lehetőséged alaplapról koaxiális S/PDIF jellel kijönni, akkor inkább azt válaszd. Ha marad az USB, akkor egy USB S/PDIF átalakítót kellene nézni a láncodhoz.

https://barbieripnk.hu/

(#49183) gyurczy válasza Toobee (#49182) üzenetére


gyurczy
őstag

Home Server-rel nem volt próbálkozás? HTPC/NA-ra lehet tolnék másik oprendszert, és a HS kezelhető áron megvásárolható.

(#49184) Toobee válasza gyurczy (#49183) üzenetére


Toobee
veterán

Nem tudom. Nekem a HTPC-n nem fut mas, csak a lejatszo, meg a kalozhajom.

https://barbieripnk.hu/

(#49185) Ekkosh válasza Toobee (#49182) üzenetére


Ekkosh
tag

A Win8.1 és a Server2012 között nagy lehet a különbség? Értem hogy a S12 a legjobb de a gép amit használok egyben munkagép és sok a program amit félnék hogy nem megy majd fel... A 8.1-el bátrabban próbálkoznék.
Az USB-ről szívesen leteszek, a tesztek alapján DAC-em úgyis profibb a COAX körökön. Az alaplap egyik jack aljzata elvileg SPDIF-re képes átalakítással. Erre vannak jó minőségű kábelek? Vagy kell egy toldó és utána teszem a digit IC-t? Nem érné meg vennem egy alap hangkártyát amin rendes coax van?

(#49186) gyurczy válasza Toobee (#49184) üzenetére


gyurczy
őstag

Nekem emellett még ftp-t kezel és slussz.

(#49187) Dorian válasza Ekkosh (#49185) üzenetére


Dorian
félisten

Server 2012 Win 8 alapú, úgyh szerintem nemigen lesz kompatibilitási gond.
Hogy a különbség kinek mekkora az egyénfüggő, de ha 7 és 8 között "1" 8 és 8.1 közt "3/4" akkor 8.1 és Server közt csupaszítás nélkül is "2,5" Ami főleg a mélyek mennyiségében, megfogottságában, dinamikában és jóval kisebb jitterben jelenik meg.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49188) Toobee válasza Ekkosh (#49185) üzenetére


Toobee
veterán

Jack aljzatból általában optikai jelet lehet kinyerni, neked az nem jó. Alaplapi tüskéről tudod kihozni, ha nincs gyárilag ilyen aljzat a gépeden. Az alaplapod kézikönyvében nézz szét.

https://barbieripnk.hu/

(#49189) Ekkosh válasza Toobee (#49188) üzenetére


Ekkosh
tag

Megvan, köszi. Nekem a 3 pines csatlakozó van, akkor egy kis barkácsolással egy ilyet kell bekötnöm, igaz?

Dorian: Nem gondoltam hogy ennyire nagy lenne az előrelépés, akkor szerintem kap egy partíciót a Server 2012 R2, és megtartom egy ideig a Win7-et is. Köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

(#49190) Toobee válasza Ekkosh (#49189) üzenetére


Toobee
veterán

Csinálni is tudsz. Ebay-en van hozzá való csatlakozó, kell pár cm kábel, meg egy aljzat.

https://barbieripnk.hu/

(#49191) Dorian válasza Ekkosh (#49189) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet, hogy rosszul fejeztem ki magam, természetesen nem azt akartam mondani, hogy a Server hangja 2,5x olyan jó, mint a 8.1-é -ilyesmi lehetetlen is lenne- hanem hogy jóval nagyobb a különbség, mint a korábbiak közt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49192) Warter válasza Dorian (#49191) üzenetére


Warter
őstag

Gondolom ABX tesztelted ezeket a gigantikus kulonbsegeket.

(#49193) krichd1


krichd1
addikt

OS X 10.9-et próbáltátok már milyen változást hoz hangban Win 8.1-hez képest ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#49194) Dorian válasza Warter (#49192) üzenetére


Dorian
félisten

Miért tettem volna?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49195) Warter válasza Dorian (#49194) üzenetére


Warter
őstag

Azért mert ha nem tesztelted, akkor az egész csak egy bemondás. Az egész onnan, hogy placebo odáig, hogy az "érték" lehet 0.1 vagy 11. Nem mond el semmit. Szerintem pedig 67 a különbség a win3.1 és a win2012r2 között. Na de mi 67 vagy mi 2.5? Egyáltalán, hogy jött ki?
Szerintem meg se tudnál különböztetni egy default install win8.1-et egy win2012r2-től.

[ Szerkesztve ]

(#49196) bajnokpityu válasza krichd1 (#49193) üzenetére


bajnokpityu
félisten

10.8 ra van nagyon jó okosítás, az valszeg jobb, mint 10.9.
Scripttöl nagyot ugrik a 10.8, 10.8rol 10.9 azt mondják nüansz.

Jóbarát épp most downgradel..

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49197) Dorian válasza Warter (#49195) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, ez egy bemondás. Nem gondolom, hogy bizonyítanom kéne bármit is, én hallottam, nekem elég ennyi. Aki akarja elhiszi, aki nem az nem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49198) Toobee válasza Dorian (#49197) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem is elég volt, hogy én hallottam, a saját rendszeremben. Úgyis magamnak akarok örömet okozni.

https://barbieripnk.hu/

(#49199) Warter válasza Dorian (#49197) üzenetére


Warter
őstag

Ok, akkor csak 1 kérdés, ha jól értem, ha win7-ről váltok win2012r2-re az 4 1/4 szint különbség. Ha C6-odat Ikon6-ra cseréled az mennyi szint különbség lesz? :U
Nem vitatom, hogy van különbség, de az szerintem gáz, hogy bedobsz egy számot, hogy szerinted ennyi, mert csak.

[ Szerkesztve ]

(#49200) bajnokpityu válasza Warter (#49199) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Win7rol ne gondolkodj,h mennyi, hanem tedd fel vmelyiket..

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.