Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110451) doktordrog válasza doktordrog (#110411) üzenetére


doktordrog
aktív tag

Valaki esetleg? Mert akkor lehet hétvégén elhoznám valamelyiket :)

(#110452) OPiiPO válasza Zaji (#110430) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ez megmagyarázza. :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#110453) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Jazz és komolyzene hallgatásához keresek erősítő + hangfal összeállítást. Kétszázezer forintot szánok rá, tehát használt darabokban gondolkodom.
Köszönöm.

#110443fererencz89
:K

(#110454) ozzy711 válasza denesdr (#110445) üzenetére


ozzy711
őstag

Azért az nagy mázli lenne, hogy az erősítő végfoka 2*65 volt dc-ről menne ( szerintem nagyságrendekkel kisebbről ), úgyhogy csak óvatosan az ilyen ajánlásokkal! :)

(#110455) denesdr válasza ozzy711 (#110454) üzenetére


denesdr
addikt

Jogos!

(#110456) fererencz89 válasza Zaji (#110453) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Forrás van már (CD lejátszó, PC, bármilyen lejátszó)? Ha igen, azok milyenek?

Nem szotkam hibázni.

(#110457) ozzy711 válasza denesdr (#110455) üzenetére


ozzy711
őstag

Ha már itt tartunk, belenéztem a többi termék adatlapjába is. Az NC 400 modul teljesen szimmetrikus szerinted vagy csak a bemenete? [link]

(#110458) Zaji válasza fererencz89 (#110456) üzenetére


Zaji
őstag

NAS + LG TV + DAC a jelenlegi. Később szeretnék egy bakelit lemezjátszót.

(#110459) Dißnäëß válasza BigBlackDog (#110448) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Mindegyik egyformán jó, nem a trafó felépítése lesz a döntô (kapcs. üzemûben is van ugye), hanem az áramkör körülötte + a súlya :) .. mindkettônél kicsit másra kell ügyelni és lehet nagyon jó, illetve nagyon vacak megoldás is.

Azonos folyamatosan leadott teljesítmény specifikáció mellett egy lineárból rövid idejû csúcsokra többet lehet kivenni, mint egy kapcs. üzemûbôl, utóbbinál a headroom olyan 3dB körül-alatt (legalábbis pár éve), lineárnál több. Viszont a kapcs. üzemû elônye a mérete, ami nem feltétlen duplája, ha a kivehetô teljesítmény duplázódik, szóval egy 200W erôsítôhöz ha valaki betesz egy 400W helyett 1000W kapcs.üzemût, vállvonós, cserébe nagy tartalék lesz benne.

Jó smps amúgy hatékonyabb, minôségben pedig kb. ugyanúgy fejlôdtek, mint a D osztályú modulok, a modern, minôségi smps-ek nagyon-nagyon jók (megint csak a kapcsolóüzem királyát, a Hypex-et hoznám példának). 'A' osztályú erôsítô fogyaszt nonstop rengeteget, ha leguglizol egy Krell 200W 'A' osztályú monoblokkot, nem véletlen akkorák, amekkorák (lineár táp benne tudomásom szerint 1kW felett, ami kell is rendesen, hisz nyugalmi áramfelvétele is irdatlan). De az erôsítôs topicban ha jól emlékszem, kolléga innen 400W'A' osztályt épít ?? Azt hiszem.. 😊😊(Igen. Kicsit beteg ötlet). 😉

D osztályú, nagy hatásfokú erôsítô elé azért szokták tenni az smps-t, mert ezek teljesítménye hipp-hopp skálázható felfele brutális szintekre a fizikai méret pedig alig nô.. ezzel egyúttal egy lineár táp trafójával ezen teljesítményszinteket lekövetni, hááát, a végén az ember dereka azt mondja, amikor megemeli csak a trafót, hogy "á kösz nem". :DDD

Van, aki Hypexek elé is lineárt tesz toroiddal, pl. Apollon Audio, meg jómagam is próbáltam D-t így etetni, mondanom sem kell, hibátlan, viszont máshogy kell tervezni a tàpot kicsit, mert a D osztály cibálja azt rendesen a "semmi" és az "adj mindent" között, míg az A osztály meg nonstop veszi fel belôle saját össz-teljesítményének úgy 80-90%-át áramban, akkor is, ha csend van, és e két véglet olykor (nem mindig) igényelhet táp oldalon odafigyelést.

Szóval míg egy 100-300W-os lineár táp még kezelhetô készüléken belül, és vállalható dimenzió, egy 2 kilowattos már más liga, pláne, ha nem kicentizzük a tápot, hanem kicsit nagyobbra vesszük.

Sokféle út vezet Rómába táp témában, mindenki tanulja (még a szakik is) újra és újra az ilyen-olyan-amolyan trükköket, de hát az elektró az ilyen. Nagyon attól függ, mire használja az ember ôket, hogyan méretezi, milyen a tápszûrés, kapcsolás, használt alkatrészek, teljesítmény-ingadozás mértéke, stb.

Toroidnál a rögzítés is bekavarhat, nem csak a DC, például hiba néha, hogy a központi lyukán keresztüldugott acél csavar nem árt, ha a tetején nem megy túl, és/vagy nem ér hozzá pl. az erôsítô ház fedlapjához. Vannak sztorik, amiben a fedlapra a delikvens rátett valamit, a vékony lemez pár mm-t engedett befele, be volt a cucc kapcsolva és az acél csavarhoz hozzáérve a fedlap, a trafó úgy döntött, ennyivót. Réz csavar elôny lehet, vagy ha nem túl hosszú. Dobozolt trafóknál nyilván nem átmenô a csavar, ott kevésbé gond.

Sokszor van az DIY-ban is, gyárival is, hogy az elmélet egy dolog, aztàn a gyakorlat hoz ilyen-olyan meglepiket. Persze, elméletben MINDENRE IS lehet figyelni, de nem feltétlen szoktak/szoktunk. A DIY azért nem, mert meg sem fordult a fejében és/vagy tanul (kevés kivétel), a gyártó meg azért nem, mert spórol (kevés kivétel).

Szerk.: helyesírás..

[ Szerkesztve ]

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#110460) Mathiask válasza BigBlackDog (#110448) üzenetére


Mathiask
senior tag

A Benchmarknál amikor valamelyik DAC-jukat csinálták, akkor jobb eredményt értek el a kapcsolóüzemű táppal. Méghozzá azért, ha jól rémlik, mert a toroidot nehezebb jól leárnyékolni, az SMPS-t meg könnyebb, mert a kapcsoló freki magas és könnyebb azt kezelni, kiszűrni, mint a torroid 50Hz-es szórását.
De ez ugye nem jelent semmit, mert ebből is látszik, hogy az is számít hogy van megcsinálva.

(#110461) Dißnäëß válasza Mathiask (#110460) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:K
+ Pont a minap volt itt, vagy ASR.. ? Ahh összefolynak.. szóval valami über eszköz, benne két dobozolatlan, öklömnél nagyobb toroid, egymástól fél centire sem szerintem. Szóval a két trafó, rajtuk az áttetszô szigetelés, ahogy szokás, és kész. És az úgy tökéletesen jó volt már, annyira kicsi a szórt mágneses terük.

Amit én építek csövi, annak lineár a tápja a tervezôje szerint. Egy DIYAudio-s arc megcsinálta full smps-ekkel az egészet, standard Mean-Well-ekkel. Mondanom sem kell, nem tizen-x kiló, mint az enyém lesz.

Ráírtam, hogy milyen ? Azt mondja, csodás, gyönyörûen részletezô hang és "dead silent".

Szóval... nem ördögtôl valók ma már.

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#110462) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#109480) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Amire reflektálok, van itt egy kis kiegészítés

[link]

tegye az infót mindenki oda ahova akraja ;]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#110463) Zaji válasza gordonfreemN (#110462) üzenetére


Zaji
őstag

Ezen nem lepődtem meg. A nagyáruházakban kapható elosztók, hosszabbítók 90%-a hulladék.

(#110464) fererencz89 válasza gordonfreemN (#110462) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Azért nem több tízezer Ft-os tétel jót készíteni: [link] [link] :)

Nem szotkam hibázni.

(#110465) nLali válasza gordonfreemN (#110462) üzenetére


nLali
senior tag

Ilyen olcsó elosztóba dugott tápkábel. 2A ment rajta.
Nem a villa volt vacak, hanem a dugalj.A rákötött 4000 dolláros eszköz szerencsére megúszta.
Kirobbant egy darab a közepéből. Éjjel, nuku mozgatás vagy valami.
2-3 hete történt. Sajnos saját káresemény.

[ Szerkesztve ]

(#110466) ozzy711 válasza Dißnäëß (#110459) üzenetére


ozzy711
őstag

De az erôsítôs topicban ha jól emlékszem, kolléga innen 400W'A' osztályt épít ?? Azt hiszem.. 😊😊(Igen. Kicsit beteg ötlet). 😉

Ha rám gondoltál, akkor "csak" 100 wattos lesz az a 400, de többi jelző stimmel! :D

(#110467) ozzy711 válasza nLali (#110465) üzenetére


ozzy711
őstag

Nem tudom milyet vettél helyette, de viszonylag olcsón ezek közül javaslom a neked tetsző kiszerelést, nekem egy 7 csatlakozós van, nagyon bevált: [link]

(#110468) nLali válasza ozzy711 (#110467) üzenetére


nLali
senior tag

Köfi a Linket! Gusztusos darabok. Vételár titkos?

(#110469) Tamoo válasza ozzy711 (#110467) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A mozihoz nekem is egy 9-es szűrős túlfeszvédős széria DI-STRIP van. Mondjuk az kb. egy 20-as volt.

Gyártattam ebből Supra tápkábeleset tavaly (meg fapaci is ezeket árulja csak iec aljzattal).

[ Szerkesztve ]

(#110470) ozzy711 válasza nLali (#110468) üzenetére


ozzy711
őstag

Vételár titkos?

Azt nem tudom de, guglizz rá, vagy a kiszemelt példányra, több helyen is forgalmazzák.
Ezen az oldalon a kapcsolat fülön tudsz ajánlatot kérni.

Tamoo: az enyém csak "sima", így csak 15 k volt. A "hifi tápösvény" végére csatlakoztattam, közvetlenül a falból kijövő vezetékekre, így megspóroltam egy fali aljzatot.

szerk: kb. ilyen az enyém is, csak 7-esben.

[ Szerkesztve ]

(#110471) gordonfreemN válasza fererencz89 (#110464) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:R
abszolút!

Persze a vonatkozó szabványoknak és előírásoknak megfelelően. Nem azért, mert ne tudná bárki megcsinálni, de azért bárki nem tudja megfelelően megcsinálni. Hibát el lehet követni egy ilyen egyszerű dolognál is.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#110472) Dorian válasza Tamoo (#110469) üzenetére


Dorian
félisten

Én csak bedugtam a fali dugaljakba a cuccokat.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#110473) Tamoo válasza Dorian (#110472) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jó, nekem perpill 11 vagy 12 aljzat kell. :D Három szobában összesen nincs annyi.

(#110474) Dorian válasza Tamoo (#110473) üzenetére


Dorian
félisten

Nem tettem hozzá, h sztem egy alap fali dugalj semmivel sem jobb, mint egy teszkós elosztó.
Más kérdés, h egy drága miben jobb, jobb-e egyáltalán, és ad-e a végeredménybe bármi változást.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#110475) Eugene Roe válasza ozzy711 (#110470) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nagykerként aposztrofálják magukat, de ipari szabványoknak megfelel. Nekem itthon mindenhol ilyen van (akvárium, tv, stb.) Ha nagyon vicces kedvedben vagy, akkor mivel szerelhető, akár ennek is cserélheted a kábelezését :)

Egy legrand tudja a specifikációkat (16A) ez már sokkal több, mint amit egy Somogyiból kinézek.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#110476) ozzy711 válasza Eugene Roe (#110475) üzenetére


ozzy711
őstag

akár ennek is cserélheted a kábelezését

Írtam is, hogy cseréltem, rácsatlakoztattam, közvetlenül a tápösvényre.

[ Szerkesztve ]

(#110477) Dißnäëß válasza ozzy711 (#110466) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Te is, de Gordon is, vagy nem ?
Mindenesetre jahh 😁

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#110478) trialboj válasza VoidXs (#110378) üzenetére


trialboj
őstag

+#110379fehér_ember
Köszöm a választ, csak nem értem hogy terjedt el egy ilyen megoldás mikor ott volt a HDMI is ami korábbról van (de lehet tévedek) és mai napig jobb alternatív a hangátvitelre is mert támogatja a dolby atmost is.

Na mind1, mert ez a rendszer a szülőknek lenne, és én csak meg szeretném oldani hogy menjen nem kell fancy legyen.
Annyit szeretnék tudni hogy ha nem képes szabályozni a hangerőt akkor milyen hangerőt visz át? Az abszolút maximumot, vagy pont egy közepes hangerőt? Arra sem képes hogy ha a tv-t lenémítom akkor némítsa a kimenő hangot is?

Nagyon olcsón is találtam sima átalakítót kb 3-4000Ft ért ez nyilván noname alis szemét félnék non-stop áram alatt hagyni, még ha csak 5v-ot kap a tv-ről akkor is, ezen viszont van hangerő gomb, kb 8500FT, megéri a hangerőre költeni vagy keressek olyat ami tud 5.1 hangot kiküldeni. Csak 1x szeretnék valamit venni ami megbízható és nem megy tönkre pár hónap után.

A Genius 5.1-hangrendszernek elég butácska kis távirányítója van, sajnos csak 1-2 méterről vezérelhető vele.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#110479) Zaji válasza Dorian (#110474) üzenetére


Zaji
őstag

Azért a fali dugalj, ha normálisan meg van csinálva nem gyullad ki olyan hamar, mint a teszkós és társai. Különben egy T3-as túlfesz levezető önmagában nem ér túl sokat, ha nincs előtte T1+T2. A szűrés már más kérdés...

(#110480) bunddog válasza bunddog (#110440) üzenetére


bunddog
tag

Esetleg erre tudtok mondani valami építő jellegűt? :B

(#110481) Dißnäëß válasza bunddog (#110480) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Irány az Audiokultúra topic, hátha ott.

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#110482) btraven válasza Dißnäëß (#110481) üzenetére


btraven
őstag

[link] Tessék itt egy ember, ilyen kütyükkel foglalkozik. Oda van írva: itt érintsd meg. Mégis mást csinál.
Ezek után hogy lehet elvárni egy sima átlagembertől hogy rendesen végig csináljon egy vaktesztet?

(#110483) Dißnäëß válasza btraven (#110482) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Teljesen igazad van, meggyôztél.

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#110484) Yager01 válasza Dißnäëß (#110436) üzenetére


Yager01
senior tag

Mi a véleményed erről? [link]
Mikor érdeklődtem az eladó nagyon készséges és segítőkész volt. Felvetettem a tesztelés lehetőségét, de azt mondta, hogy

"nem javaslom, nert nem tudom, a hangfalad mennyire extrém impedanciamenetű...Ez a végfok 4 ohmra stabil 2x200 Watt.
De, a te hangfalad frekvenciától függően simán leszaladhat 2 ohmra. Tehát neked valami durvább vas kell... Mert hiába bitang, amit árulok, a 2 ohmot nem szereti."

A nagy távolság miatt írta amit írt. Te illetve Ti is egyet értetek vele? Tényleg ennyire nagy a kockázat? Tényleg ennyire nehéz lesz erősítőt találnom kicsi pénzért az elektro akusztikus cuccomhoz!?

(#110485) btraven válasza Yager01 (#110484) üzenetére


btraven
őstag

Ezt nem értem. Ez egy elektrosztatikus hangfal nem? Aminek van saját elektronikája ami meghajtja a hangfalat. Milyen erősítő kell ehhez? Vagy hogy van ez?
Csak a fejhallgatót ismerem annak külön meghajtója van pld. Stax.

(#110486) Dißnäëß válasza Yager01 (#110484) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szerintem a hangszórók impedanciamenete viszonylag egyenes, a mélytartomány felső részében a gyári sub belekóstolhat esetleg a rezonanciafrekijén lévő impedanciacsúcsa utáni lejövő szakasz alján egy ~3 Ohm-ba, de én nem paráznék rá.

Ha jól veszem ki az illető szavait, csak tippel, ergo csak olyan hangsugárzóhoz ajánlja a kütyüjét, ami biztosan megáll kicsivel 4 Ohm alatt-környékén, vagy felette.

Mivel a Tiedről adatot nem talált (én sem találok), inkább biztosra megy és nemet mond rá, holott szerintem menne simán a dolog, de én is azt mondom, ne vegyél ilyet, ahol kritikus neki a 2 Ohm-os terhelés, amíg nincsen a két hangsugárzód megmérve impedanciamenetre. Mert mi van, ha lemegy addig, még ha kicsi szakaszon is.. szóval így totál vakon én sem ajánlom a dolgot.

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#110487) Yager01 válasza Dißnäëß (#110486) üzenetére


Yager01
senior tag

Köszönöm. Megértettem. Egyébként egy vásárlás előtti teszteléssel kiderülhet, hogy van e alapja a félelmeknek? Gondolnom ha rászánom az időt és a kocsikázást akkor mikor össze fogjuk egyből kiderül, hogy van e alapja a félelemnek.

Mit javasolsz akkor? Mit keressek hozzá? Nem akarok 100e ért megvenni valamit utána árulgathatok..

Egy ilyen linket találtam ahol erről írkálnak de nekem kínai [link]

[ Szerkesztve ]

(#110488) doktordrog


doktordrog
aktív tag

Na végül rábeszéltek egy TDL Studio 10-re. Remélem nem nagyon húztak be a csőbe vele :D Netet végigböngészve lehet hideget és meleget is olvasni róla. Azért győzött végül a T+A Criterion T70-nel szemben, mert a nagyobb szobamérethez jobban passzolt.

Valamire érdemes lehet figyelni az elhelyezésénél? Valamint a későbbiekben ehhez érdemes lehet egy sztereó erősítőt beszerezni a Yamaha RX-V450 helyett?

Köszi!

(#110489) fererencz89 válasza doktordrog (#110488) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

T+A-kat meghallgattad ezzel szemben?? Olyan árban volt?

Nem szotkam hibázni.

(#110490) doktordrog válasza fererencz89 (#110489) üzenetére


doktordrog
aktív tag

Meghallgattam a T70-t. Közép-magasban jobbnak tűnt, csak ott 15-20m2-n sem éreztem, hogy be tudja tölteni a helyiséget. Egy tízessel olcsóbb volt a TDL.

(#110491) fererencz89 válasza doktordrog (#110490) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Így rendben van, a papírforma lehet bármi, a meghallgatás dönt. :)

Az viszont érdekes, hogy a T70 nem tudta betölteni azt a kis teret. Kisebb hangfalak is bezenélnek annál jóval nagyobb helyiséget. Mit is tapasztaltál pontosan?

Egyébként jó zenélgetést velük! :R

Nem szotkam hibázni.

(#110492) fererencz89 válasza fererencz89 (#110491) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ha valaki hasonló kategóriában keres jó áron, minőségi hangfalakat, akkor ilyet árulnak fészbúkon 69eFt-ért a fővárosban: [link]

Nem szotkam hibázni.

(#110493) Zaji válasza fererencz89 (#110492) üzenetére


Zaji
őstag

Nekem jó lehet ilyen célra?

(#110494) doktordrog válasza fererencz89 (#110491) üzenetére


doktordrog
aktív tag

Akkor lehet úgy fogalmaznék, hogy dinamikusabb is volt a hangfal.

Ha klasszikus zenére, meg jazzre vettem volna csak, akkor erősebben elgondolkoztam volna a T+A-n. De a nagyobb tér és az általánosabb felhasználás miatt emiatt maradtam.

@Zaji ezért érdemes lehet Neked megnézni a T+A-kat amiket linkeltem korábban.

(#110495) fererencz89 válasza Zaji (#110493) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Még nem hallottam ilyet, de a 2800 DM új ára már jót sejtet. Én meghallgatnám, ha értelmes távolságon belül van. [link]

Nem szotkam hibázni.

(#110496) Dißnäëß válasza Yager01 (#110487) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én a helyedben - ha kényes az erősítő a 4 Ohm alatti tartományra - másikat néznék.
Amúgy ez nem csak erre, hanem BÁRMILYEN hangsugárzó - erősítő kombóra él, hogy amíg senki nem hallotta őket együtt zenélni, nem tudható, milyen lesz a végeredmény. Vagy tetszik, vagy nem. Ha pedig ezt nézzük, ezzel a különleges hangsugárzó szettel 50% esélyed van arra, hogy olyat választasz, ami tetszik, vagy nem tetszik. (Ez elég nagy esély ahhoz, hogy nemtetszés esetén visszavidd/továbbadj rajta, ergo nem görcsölnék rá, behúznám az első "valamit", amit jónak vélek, és ha nem oké a dolog, jön a következő delikvens). Hacsak nincs lehetőséged összehallgatni őket valamivel-valahogy.

Nem ismerem a srácokat, de én felvenném vele a kapcsolatot: [link] és mérjetek egy impedanciamenetet, talán tud segíteni. Én is megtenném ezt Neked, de iszonyatosan semmi, de semmi időm még magamra sem, annyi minden dolgom van munka után :(

Akár boldogulsz nála, akár nem, kontaktáld meg őt is, ő a szubjektív vonal oszlopos tagja itthon, erősítőben talán tud segíteni (nem csak újban feltétlen): [link] Illetve vele (majd ahogy az oldalán is látod), lehet hallgatózni is..

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#110497) 1amCerb


1amCerb
csendes tag

Üdv. Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudnám azt megoldani, hogy a tv-m(lg 55nano793ne) a hifin keresztül szólaljon meg? Nincs jack csatlakozó a tv-n. Én ilyet még nem b*sztam… optikai meg hdmi kimenet van. Viszont az erősítőmön(HK 3700) nincs se optikai, se hdmi bemenet.
Van esetleg olyan megoldás, amivel összeköthetem a rendszert, de nem olyan hangot közvetít, mint egy ócska fm transzmitter? :D :D
Köszi előre is a segítséget. ;)

(#110498) denesdr válasza 1amCerb (#110497) üzenetére


denesdr
addikt

Ami neked kell az egy külső DAC, minimum 1db optikai bemenettel. Pár ezer Forinttól a csillagos égig válogathatsz.
Legolcsóbbak egyike: [link]
Nem drága, de már komoly cucc, amire már a hifi lánc többi, digitális kimenetű eszközét is érdemes lehet rákötni: [link]

(#110499) 1amCerb válasza denesdr (#110498) üzenetére


1amCerb
csendes tag

Köszi a gyors választ. Gondolom akkor nagyjából 10-20k körül kapható olyan, ami nem ront az összképen, ugye?

(#110500) Jorgi Kormi válasza 1amCerb (#110497) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

("Szintén zenész")Én egy ilyennel : [link] oldottam meg a hifi erősítőmre kötését a tévémnek .

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.