Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) skoos


skoos
őstag

Remélem nem tettem rossz lóra a topik nyitásával. Átfutva a témákat nem tudtam hova berakni kérdésemet:

A konfigomat 24/7 ben picit költséges üzemeltetni, pedig nem ritka, hogy csak FTP, letöltés, vagy nyomtatás miatt megy.

Olvastam a D-Link DNS-323 elnevezésű hálózati adattárolóról ami komoly mennyiségben tartalmaz olyan szolgáltatásokat amelyekkel kiválthatnám gépemet.

Tud Torrentet, ez eddig nem rossz.
Tud FTP-t ez szupi.
Tud nyomtatószervert ez állat.
Tud hálózati multimédiás tárolóegységként üzemelni. Még nem gondoltam rá, hogy ilyet használjak, de nem negatívum, hogy van benne.

De nem tudom, miként tudnék egyéb letöltéseket egymás után fűzni? Egyesével letöltögetni az azért problémás, jobb lenne betenni mindent a letöltési listába aztán hadd töltögessen. Függetlenül a az én gépemtől.

Feléteszem ilyen eszközre nem lehet telepíteni alkalmazásokat (DC++, letöltésmanmager) letepíteni.

Másik aggályom a sávszélesség kihasználása. Van módom korlátozni az eszköz által lefoglalt sávszélességet? Játszom interneten és ez egy veszélyes pontja a sikernek. Folyamatos ki-be kepcsolással meg nem szeretnék bajlódni, ha ez az eszköz fog minden állományt kezelni akkor azt kezelje jól és pontosan, folyamatosan.

Jobban járnék egy mini PC házi építésével? Fogyasztásban? Ahhoz ugye kellenek perifériák is, itt meg ugye minden a dobozban van.

Köszönöm!

(#2) Alex91 válasza skoos (#1) üzenetére


Alex91
félisten

Van pedig hasonlo tema nem is keves :).

IMHO Dlinket felejtsd el!

Inkabb egy Synology: Synology DS210j Disk Station

Mondjuk en egy My Book World-ot hasznalok ilyen celokra...

PC-t is lehet epiteni, sokkal olcsobb nem lesz, es fogyasztasban sem fog kevesebbet fogyasztani. Talan kicsit rugalmasabb, meg Win huszaroknak egyszerubb hasznalni (ha Win-t tesz ra). Meg ugye, ha az ember nem sajnalja a belovesere az idot, energiat...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.