Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) Bozso68


Bozso68
senior tag

A GMP Italy Argon felnikről van tapasztalat, vélemény? 16" Chevy Captiva.

Köszi: Zsolt

(#5152) -v-


-v-
addikt

Mennyire illik téli gumiból előre mást rakni mint hátra? Alapvetően a 4 gumimból 2 még jó, bár nem emlékszem a dot-ra, de 2011 rémlik ... na mindegy, de megnézem, és ha még nem túl öreg (a profilmélység az szuper még), lehet azt a kettőt megtartom, de a két újat más típusból venném ...

(#5153) Dluinet válasza -v- (#5152) üzenetére


Dluinet
nagyúr

simán mehet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5154) -v- válasza Dluinet (#5153) üzenetére


-v-
addikt

Ok kösz ... most azon is gondolkozom, lövök mellé két jó állapotú, 2011-2012 -es használtat, jó profilmélységgel, akkor 1-2 évre megvagyok, és nem lesz az, hogy mindig különböző a dot elöl meg hátul ...
egyszerre lehetne majd cserélni a 4-et kb. 2 év múlva.

(#5155) ABE


ABE
őstag

Hi!

Tudnátok javasolni otthoni használatra kompresszort, amivel pontosan tudom ellenőrizni és beállítani a guminyomást? Van egy kis kínai cuccosom, ami szép lassan, de meglehetősen pontatlan kijelzéssel tud pumpálni, szóval leginkább vészhelyzetre való. Szeretnék helyette egy fokkal megbízhatóbb cuccot, amivel rendszeresen tudnám ellenőrizni az autón a guminyomást, mivel a közelben a benzinkutakon vagy nincs céleszköz, vagy szar a csatlakozásuk, tehát mit sem érnek. Leginkább szivargyújtóról működtethető érdekel, amit mondjuk édesanyám sem rest használni. Jó lenne úgy 15e forintba beleférni, hirtelen keresgetve 4 jelöltem van:

AEG

Mannesmann

Black & Decker

Extol

(#5156) bitpork válasza ABE (#5155) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezeket meg ne vedd! Még a légrugó compim is nagyobb ezeknél és az is csak 250 óráara van hitelesítve! Pont olyanok mint a pótkerekemhez való kis szutyok. 5 percnél tovább nem járatható, egyszer megfárad , akkor kukaaaaaaaaaa :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#5157) ABE válasza bitpork (#5156) üzenetére


ABE
őstag

Jó, de egy légrugó kompresszornak alapvetően más a terhelése, és aligha fog sok üzemórát menni egy olyan kompresszor, amit alapvetően ellenőrzésre, apróbb korrigálásokra tartanék. Szóval a kérdés az, hogy melyik az a szerkezet, ami elfogadható pontossággal tud mérni és korrigálni nyomást mondjuk heti egy használattal.

(#5158) neduddki válasza ABE (#5155) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az egyik kivalo nmuszer a feneked, az enyem .2bart mar boven esreves, a masik a teccolegs labad amivel szolidan odalbarugva a gummit felmerheted a benne levo ynomast....

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5159) ABE válasza neduddki (#5158) üzenetére


ABE
őstag

IH!

Az en ujbeygem ne mer csak fel bar postonsaggal de lajbujam sem jobb. :--))

regards

szerk:

udv:

reszkR:

a fenekm mendeg faj me egesz nap louk a zirdobanan nem megbihhato ::_)-

[ Szerkesztve ]

(#5160) gaborbol válasza ABE (#5155) üzenetére


gaborbol
őstag

Nekem a B&D ASI 300 van ami hasonlo es teljesen rendben van. Most mar lassan 2 eve bent figyel a kocsiban mellette a defekt javito keszlet is es rengetegszer hasznaltam, teljesen mukodokeps a dolog, en csak ajanlani tudom.

Annyi hatranya van, hogy azota a kollegak mindig megtalalnak miatta a melohelyen, ha gondjuk van:)

(#5161) bitpork válasza ABE (#5157) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Há akkó jóvan. ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#5162) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

2005-ös Toyota Avensisre milyen téli gumit ajánlotok? Méret: 205/55/R16. Közepes árkategóriában keresek jelölteket. Hétköznaponként városi ~6-6 km-es ingázás, hétvégente 1-2x hosszabb vidéki út. Autópályán szinte soha nem járok vele, sebesség határokat mindig betartom.

Köszi!

(#5163) neduddki válasza pomk (#5162) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

polaris 3, w310, lm32, wrd3, sc3, ug8, ws4d, ts850. A4,

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5164) Zozzant


Zozzant
addikt

Üdv!
Tavaszra tervezek gumit az Almerámra, 195/55R16 méretben, vajon tavaszra milyen lépés várható az árakban? Fel-le? Mi a trend? 30E/db-ig gondoltam, prémium gumit, szeretném a legjobbat kihozni ebből az árból, futásteljesítmény nem annyira lényeg, nem megyek sokat, de akkor az úton maradjak. Eddig két versenyző van az élen, mi a véleményetek? Köszi. :R
- Dunlop Bluresponse
- Goodyear Eff.grip Performance

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5165) neduddki válasza Zozzant (#5164) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

joev mo aszonta a kekvalsz sportosabb a joev pedog kofortosabb a hagyomanyoknak megfeleoen

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5166) pomk válasza neduddki (#5163) üzenetére


pomk
őstag

A hozzászólásod sorrendje az ajánlás sorrendje, vagy random?

(#5167) neduddki válasza pomk (#5166) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

~arsorrend ajanalsi sorendem ts850 ug8

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5168) pomk válasza neduddki (#5167) üzenetére


pomk
őstag

Ok, köszi!

(#5169) Bozso68 válasza pomk (#5168) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nekem a Dunlop WinterSport 4D nagyon bejött!!!

(#5170) -v- válasza Bozso68 (#5169) üzenetére


-v-
addikt

Nekem is vagy az lesz, vagy UG8 ... főleg azért, mert (amellett, hogy jó gumik) elég halkak.
Ez nekem fontos szempont, utálom a hangos gumikat ...
Ezt azért erősítsd már meg pls, hogy tényleg halk-e :)

(#5171) neduddki válasza -v- (#5170) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ug7+ halakabb de nekd jo lesz a ws4d is:- ) / jovla kemenyebb oldalfal miajatt/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5172) -v- válasza neduddki (#5171) üzenetére


-v-
addikt

Ahham, kösz. Olvastam én is, hogy a ws4d elég sportos, mondjuk a téli felnim úgyis 16-os, ballonosabb.. meg téli gumival úgyse szoktam racsingolni.

(#5173) Bozso68 válasza -v- (#5170) üzenetére


Bozso68
senior tag

Emlékeim szerint nem találtam hangosnak a WS4D-ket. Astra H benzines kombin használtam őket, ahol talán jobban jön a hang a kerekek felől.
Fél éve nem ültem rajtuk :) .

(#5174) GumisPeter válasza Bozso68 (#5173) üzenetére


GumisPeter
senior tag

a Dunlop WSD3 és WSD4 terméke kifejezetten csendes...a leghalkabbak közé tartozik a 68dB értékével...

[ Szerkesztve ]

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#5175) GumisPeter válasza neduddki (#5167) üzenetére


GumisPeter
senior tag

így van.
aki ismer, tudja sose favorizáltam a Conti termékeit.
De 3 hete a ts850-et nyúzom és ennyira halk, ugyanakkor még a plusszokban is félelmetesen jól tapadó gumival még nemigen volt dolgom, pedig kb 200 féle gumi lehetett már alattam....
Nem tudom mit találtak el a contisok, de valamit nagyon!!!

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#5176) neduddki válasza GumisPeter (#5175) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ELVTARSAK!!!!!!! ossszeomlott a fold meg az eg,Peterunk contit dicser:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5177) -v- válasza GumisPeter (#5175) üzenetére


-v-
addikt

Hmm bátyámnak most rakták fel a cégesre, 850-es conti, kettő zsír új, azt mondta azóta nem lehet úton tartani az autót, rakás szar az egyenesfutása, bizonytalan stb. Érdekes... mondtam neki ma ugorjon fel, megnézem kíváncsi vagyok .. valami nem kerek ott szerintem :U
Én végül bridgestone blizzak lm32-t rendeltem, nem rossz gumi és jó az ára ...

(#5178) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Ismeritek EZT az oldalt? Esetleg rendelt már innen valaki közületek? (cseh cég, elméletileg raktárról 1 héten belüli ingyen szállítás GLS -sel.)

:R

(#5179) a000


a000
őstag

Sziasztok!

2000-es suzuki wagonr most 165/65r14 a téli gumi. Nyugodtan megvehetem rá a 155/65r14 méretű gumit, passzolni fog a felnire? Elvileg ugye váltóméret. felniméret: 41/2j ET45

(#5180) Dluinet válasza a000 (#5179) üzenetére


Dluinet
nagyúr

155/70R14 a váltóméret
vagy a 175/60R14

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5181) a000 válasza Dluinet (#5180) üzenetére


a000
őstag

Bocsánat, rosszul írtam, 165/60 a gyári méret, csak a mostani téli 165/65. a 165/60 váltómérete a 155/65. Akkor egy így mehet? Nem lesz túl keskeny a gumi?

(#5182) Dluinet válasza a000 (#5181) üzenetére


Dluinet
nagyúr

155/65 a váltóméret, és nem lesz keskeny

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5183) a000 válasza Dluinet (#5182) üzenetére


a000
őstag

Oké köszi, akkor 155/65r14 lesz :)

(#5184) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Hali!
Télire kellene gumi és a véleményeteket szeretném.
175/70R13
Milyen gumit javasoltok? Apám a Barum-ra esküszik 11600 lenne darabja. Valami más?

(#5185) Dluinet válasza zsolt1225 (#5184) üzenetére


Dluinet
nagyúr

releváns adac teszt

emelkedőn fölfelé mindenkinek odaver Semperit Master-Grip
2× jobb eredményt ért el mint a többi gumi: Passfahrt 1,6

baum polárisnál jobb de drágább
Vredestein Snowtrac 3
Goodyear UltraGrip 8

ebben a méretben csak régi fejlesztésű Michelin Alpin A3 és Continental ContiWinterContact TS780 van, ami teszteken sem szerepel

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5186) Reaper


Reaper
őstag

Üdv, régen voltam itt, és újra könnyen megtalálható méretű gumira lenne szükségem:
215-225/55-65 R15 téli, 4 db, használt is jöhet, sőt, ha nem régi, és van még rajta 1-2 szezon minta akkor leginkább az kéne, de tudom, hogy ne lógjon bilibe a kezem :DDD

(#5187) Bozso68


Bozso68
senior tag

Tegnap felrakattam a Bridgestone 16"-s LM80 EVO-kat, meg az olasz felniket.
Babán néz ki a Captiva ;] .

Captiva

Most nézem, hogy egy kis mosás ráférne a kocsira...

[ Szerkesztve ]

(#5188) Reaper válasza Reaper (#5186) üzenetére


Reaper
őstag

Erre senki? 225/60 R15 kéne téliben. Ráadásul hátsókerekes vasra, tehát legyen tapadás.

(#5189) grabber válasza Reaper (#5188) üzenetére


grabber
addikt

UG8 Goodyear.Ajánlom nekem is az van.Tapad mint állat.Már ezzel sem lősz mellé.Árban is jó volt.
Tesztek alapján a Continental még jó lehet,bár megoszlanak a vélemények(talán a t850 a tipusa).Ez a legjobb mindenhol,de emiatt gyanús :U
Dunlop Winterresponse 2 még jól tapad esőben.

(#5190) Reaper válasza grabber (#5189) üzenetére


Reaper
őstag

Néztem ezeket, az UG8 az jól hangzik, bár abból csak a 205/65 R15 ami benne van a váltóméretemben.
Sajnos a 225/60 R15 méretben csak ezek vannak:
Nokian WR, Continental WinterContact TS790, Hankook Winter i*cept W310, Bridgestone Blizzak LM25.
Ezek árban a 30-40 ezer/db vannak, de nem ismerem őket, ha valakinek van róla személyes tapasztalat esetleg?
Bár nem tudom mennyire lenne túl keskeny a kocsin a 205/65 a 225/60 helyett, lehet elég hülyén nézne ki a kicsikén:

(#5191) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali!
Igaz tel van, megis nyari gumit keresek. Nem surgos, de nezem a kulonbozo akciokat, hatha kifogok. Hatulra kell gumikat venni. Ereztem en mar, hogy nem teljesen egeszsegesek, esoben nem ereztem azt a stabilitast nagy sebessegnel. 255/30 (most ez van), vagy inkabb 265/30 R19 Y RFT kell hatulra. Jelenleg korben Pirelli P Zero van az auton. Igazabol elegedett is vagyok veluk...
De kerdeznem, mi az ami szoba johet meg, hatha pont ahhoz tudnek jo aron hozzajutni.
Amiket en talaltam pluszban, sajna RFT teren eleg szegenyes a kinalat:
Goodyear EAGLE F1 Asymmetric ROF
Bridgestone Potenza RE 050 A RFT

Utalom az RFT gumikat, de nincs potkerekem, igy rajuk vagyok kenyszerulve... :( Pedig ha nem lenne kikotes az RFT, lenne valasztek dogivel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5192) -v- válasza MPowerPH (#5191) üzenetére


-v-
addikt

Az eagle az frankó, én azt venném.

(#5193) MPowerPH válasza -v- (#5192) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mit veszithetek vele, ha RFT-s gumi helyett csak sima XL megy fel? Defekt esetere lehet kapni javito keszletet, extrem esetben persze az sem segit. Cserebe kapnek konnyebb abroncsokat, rugalmasabb oldalfallal, nagyobb kenyelemmel. Magyaryul erdemes visszaterni a RFT-s gumirol normalra?

Pont Eagle Asymmetric II-ot talaltam piszok jo aran, a nagyobb meretben is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5194) grabber válasza MPowerPH (#5193) üzenetére


grabber
addikt

Mi van ha defekt esetén autómentő vagy valakivel kiszállítattasz gumit.

Nem biztos,hogy szükség lesz rá.Ha meg igen úgy is bukó.

(#5195) MPowerPH válasza grabber (#5194) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igazabol itt Angliaban nem problema. Egyedul hazautakkor lehet gond...

Don't Tread On Me

(#5196) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Felrakta a gumisom a téli acélfelniket, viszont történetesen a gyári kúpos csavar nem egészen jó a szintúgy gyári lemezfelnihez.
Találkozott már valaki ilyennel?

A gyári alufelni csavarokon található forgókúp meredekebb szögű, így a lemezfelniben csak a kúpvégek ülnek fel, nem a teljes palást. Míg az alufelni furataiba tökéletesen beleillik.

Az tuti, h a nemrégiben vásárolt lemezfelnik öregebbek, mint az autó, de gyári Volvo mind a 4, 5x108-as lyukkiosztással, 65,1mm agyátmérővel.

Valaki nem tud esetleg a típushoz (2008 S60), biztosan használható csavarokat lemezfelnikhez?

Vevő volnék 20-ra.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5197) Zozzant válasza runner 125 (#5196) üzenetére


Zozzant
addikt

A gumisod nem látta hogy nem jó? Válts gumist, acélhoz más csavar jár mint aluhoz.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5198) neduddki válasza runner 125 (#5196) üzenetére


neduddki
nagyúr

hI!

hogye totoya acelfelni csavar nem jo totoya alufelnihez

udv

neduddki

mod: Zozzant: ez igyne igaz hondanal ugyanaza

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5199) Zozzant válasza neduddki (#5198) üzenetére


Zozzant
addikt

Ez honda? Nem, mert akkor jó lenne neki:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5200) neduddki válasza Zozzant (#5199) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha azt iros hogy volvonal mas akkor nem swzolok, de a zen ertlemzesmbenitt az osszesrol jeltetted ki hogy mas kell

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.