Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:19

LOGOUT.hu


Az összefoglaló átalakul, fontosabb infók a hajtás alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) D4ni


D4ni
őstag

Sziasztok! Ha korábban játszottam 360-on pl online, át tudom valahogy vinni a mentést PC-re? Nagyon fontos lenne a multi miatt

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#18902) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

A jelenlegi konfigurációmon FHD-ban magas részletesség mellett hány fps-re számíthatok?

A gép:

AMD Phenom II X4 955 BE alapon
2x8G 1600MHz Corsair CMV8GX3M1A1600C11 RAM
Sapphire Ati Radeon R9 270X DUAL-X 2GB

Még nincs meg a játék, azért kérdezem, hogy ne hajítsak ki az ablakon 1x k-t :B

Köszi!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#18903) Zedz válasza fntastic (#18898) üzenetére


Zedz
addikt

Hmm ez érdekes. Nekem közel 3 óra játék alatt a már említett 30-40 perc után kezdett rakoncátlankodni, high textúrák mellett. A maradék időben, normalra vissza húzva a textúrákat, teljesen jól futott. Lehet holnap teszek még vele egy próbát. :)

(#18904) velizare válasza Dtomka (#18880) üzenetére


velizare
nagyúr

szerintem ugyanolyan kártyánk van még egy fél óráig, és egyáltalán nincs vele probléma. minden legalább high, és teljesen folyamatos a játék. néztem tegnap a benchmarkot is, sehol nem esett be 40 alá az fps. valami más gond lesz ott.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18905) fntastic válasza Zedz (#18903) üzenetére


fntastic
aktív tag

Majd egy pm-et tudnál küldeni a beállításokról? Pár screenshotot hogy tudjam mit mire raktál és kipróbálnám én is úgy. (amúgy mit csináltál abban a bő 2 órában? Én a fél óra alatt végig kocsikáztam)

Ja egy 280on már jól kéne futnia azért highon ha nem is very highon.

[ Szerkesztve ]

(#18906) demmer123


demmer123
őstag

Szerintetek 50-55fps-el élvezhető még a játék nem lassú a játékmenet?Mert sokan azt mondják 60 alatt nem olyan jó már.

(#18907) #67688960 válasza Neil Watts (#18902) üzenetére


#67688960
törölt tag

holnap megmondom hogy ezzel a procival 260x-el és 8gb rammal hogy megy ha gondolod

(#18908) Dtomka válasza velizare (#18904) üzenetére


Dtomka
veterán

Akkor neked nem microlaggol amikor esc-et nyomsz és a térképen választasz objektet?Fél óráig? hog-hogy?

(#18909) headhunter86


headhunter86
senior tag

Én a 4gigás VRAM-ból 2,7-et etetek meg vele. 3 óra játék után sincs belassulás.
Szerintem aki határon játszik vele, annál jön elő ez az akadás egy idő után.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#18910) Neil Watts válasza #67688960 (#18907) üzenetére


Neil Watts
veterán

Hálás köszönetem! :)

Üdv. core2

(#18911) velizare válasza Dtomka (#18908) üzenetére


velizare
nagyúr

:N ez csak működik.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18912) Zedz válasza fntastic (#18905) üzenetére


Zedz
addikt

Persze, holnap küldök ha nem baj, most a laptopomnál vagyok. Igazából High és Normal mellett is folyamatosan a story küldiket csináltam. Szóval amikor highra raktam, akkor tényleg meglepett, mert meg se röccent. Az első pár másodpercben kicsit magához kellett térnie, de aztán nem akadt. De aztán eltelt a 30-40 perc, és épp egy küldetés közepén akadt meg, de sajnos már zavaró szinten. Ezért visszavettem normalra, restart, és kutya baja nem volt a maradék időben. Így is szép a játék, csak furcsállom, hogyha 40 percig bírja a hight, tovább miért nem? :D

(#18913) JoolsNOS válasza demmer123 (#18892) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én csak fxaa-t használok. Msaaval van különbség, de nem olyan egetverő amennyivel visszaveszi a teljesítményt.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#18914) htc07


htc07
addikt

valaki online ?

(#18915) gyimger


gyimger
őstag

Későn jöttem, bocsánat. Van már crew-szerver, vagy csináljak?
Látom, többen is írtatok rám az esti sessionnel kapcsolatban, amiből látom, volna igény egy nagyon jó csapatjátékra és szervezésre, de ennyi hozzászólás mellett kemény ez. Megyek és meghívok mindenkit, aki kéri és akik írtak, azonnal felveszem barátnak.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#18916) Dtomka válasza velizare (#18911) üzenetére


Dtomka
veterán

Jó neked ;)!
Elindítom a game-t...és megint szed 53mb-os valamit... :F
Jah, és utána 352 mb os valamit...mi a sz.r?

[ Szerkesztve ]

(#18917) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Szerintetek hány FPS várható fHD-n minden fullosra tolva ezen a konfigon?

i7-980x
14GB 1600MHz ram.
2x HD5870 1GB

Smoke some weed nigga!

(#18918) xyzikeee válasza Rasiel (#18891) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

kösz a segitségeteket, így jó... de kicsit fura dolog ez számomra.

(#18919) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Kinek van a leggyengébb gépe, amelyen még elmegy a játék? Én ne is reménykedjek HD2000-essel i5 mellett egy 1280x1024-es 17'-es monitoron full low grafon? :D

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#18920) fntastic válasza Zedz (#18912) üzenetére


fntastic
aktív tag

Jó lesz persze :)

Hát ezen én is gondolkoztam, hogy miért fél óra után kezdi el, olyan mintha vmi memory leak lenne, de annyira csak nem cseszték el a játékot. :DDD
Talán annyi a magyarázat, hogy ahogy játszol egyre több dolgot rak a VRAM-ba szépen lassan (több helyen jártál, stb. nem tudom igazából, de mások is írták, hogy folyamat nő a VRAM igénye vmennyivel ahogy játszol), és ha eléri azt a szintet, hogy már nem fér bele, akkor meg meg szaggat, szóval nem éri meg határon játszani. :DDD

(#18921) Loha


Loha
veterán

What does it take to run GTA 5 at 1080p60?
Digital Foundry on the cost of entry to the best PC experience.

(#18922) csaba951 válasza SkiDev (#18919) üzenetére


csaba951
veterán

The GTA V Steam Community Hub
És tényleg! Másik kedvencem a laptop vga-k... :DDD

(#18923) Zedz válasza fntastic (#18920) üzenetére


Zedz
addikt

Igen, inkább legyen normal textúrák és játszható sebesség, mint high textúrák és akadás. Mellesleg a normál mellett high, very high, ultra effektek vannak, így tényleg nem panaszkodhatok a grafikára. :)

(#18924) sixpak válasza Loha (#18921) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én még mindig HDD-ről tolom....nem merem átmozgatni az üresen porosodó 240 gigás ssd-re, mert félek, hogy utána baszik majd működni. Persze így sincs gondom a teljesítménnyel, ezért nagyon nem is erőlködök.
Amúgy a tesztbe berakhattak volna egy i5-öt is, a legtöbb felhasználó azt használ a kiváló ár/érték arány miatt.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#18925) Tarisznyarak


Tarisznyarak
tag

Sziasztok!
Egyik barátom már 2 napja szenved a játékkal, minden meg probáltunk már amit írtak. Dobozos van neki feltelepíti és utána a social clubnál letölt 55mb és utána azt írja The Rockstars update service is unavailabe (code1)... stb és ennyi. Erre esetleg valami ötlet? :F

(#18926) SkiDev válasza csaba951 (#18922) üzenetére


SkiDev
senior tag

Ha jól vettem ki a videóból akkor HD4000 kell minimum hozzá... De nem FHD-n vagyok. Vagy egy egyszerűbb 10k-s videokártya is elvinné ilyen felbontáson? :D

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#18927) Balathruin válasza sixpak (#18924) üzenetére


Balathruin
veterán

Én egyik merevlemezről a másikra átraktam és megy.

(#18928) Dtomka


Dtomka
veterán

Most tényleg senki nem tudja hogyan kell képet készíteni játékon belül, vagy csak annyira 1xű kérdés, hogy nehéz válaszolni? :)

[ Szerkesztve ]

(#18929) fsb_essex válasza Wiz Khalifa (#18917) üzenetére


fsb_essex
tag

Alacsony beállítással 1440x900-ban bőven 60fps felett lesz. (lehet 100+ is néhol)
Ha feljebb tolod kicsivel (kb 1,6-1,8 GB memolimitig) még mindig meg lesz a 60fps környéke, de egy idő után recegni fog és akadozni a kevés vmem miatt.
.
ezeket GTX460 / GTX750ti / GTX960 tesztelgetés alapján mondom.

(#18930) fntastic válasza Zedz (#18923) üzenetére


fntastic
aktív tag

Esetleg még meglehet próbálni a view distance és population variety csúszkákat lentebb venni és akkor lehet elmenne high-on.
Persze meg kell nézni melyik éri meg, melyik a fontosabb.
(a tesztben is amit Loha kollega linkelt 750Ti highon feléhez állított (50%) csúszkával elvileg elég jól ment)
Mert nálam view distance maxon volt population variety pedig 80%-on, szóval azon még lehet megpróbálni lentebb venni.

(#18931) jonnyjoker01 válasza Vadasz1 (#18862) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Telepítsd újra a DirectX-et és a .NET keretrendszert. Ha ezután sem működik akkor a játék mappájába kell bemásolni valami mcvr_100.dll-t, amit a SysWOW64 mappában lehet megtalálni.

Üdv. Johnny

(#18932) Zedz válasza fntastic (#18930) üzenetére


Zedz
addikt

Nálam mind a kettő maxon van, lehet megér egy próbát! :)

(#18933) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Játékon belül nem lehet látni az online crew tagokat, vagy csak én keresek valamit rossz helyen ? :W

(#18934) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Na lefuttattam egy tesztet.
1600x900 GTX 660 Kártya

A beépitett teszt szerint (nem mentette ki az adatok meg semmi csak vége lett ezt nem is értem)
42-60 FPS között mozgott de az átlag 48FPS

Az alap textura beállitás van Normal-on mivel csak 2gb-os a kártya.
A többi beállitás Very high 1 valami Ultrán.
szűrök 2x NVdia ON 8X és 8X.
Játék közben is végig megvan a 48 FPS nincs szaggatás, bereccenés, drop.. egyedül azt veszem észre hogy mintha néha picit húzná a képet... mint a mozivászon de nagyon minimális és Lassulással nem jár!!

Úgy érzem most elég jól el van találva a beállitás
Egyedül VSYNC van OFF-on.
Érdekes mert nekem a 2gb ramból igyis csak 1500ra lövöm mert afölött a maradék 512 amit külön kezel attól is van 48 FPS de ott érezhetően be be akad stb.. nem is értem valaki hogy játszik úgy hogy a VGA memóriáján TÚL húzza...

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#18935) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Na most kidob betöltés után azzal a hibaüzenettel, hogy máshol be vagyok jelentkezve. Természetesen nem vagyok, és erős jelszavam van. Megváltoztatás után is ezt dobja. Ráguglizva nem egyedi dolog. Kérdem én, wtf?

(#18936) fsb_essex válasza Loha (#18921) üzenetére


fsb_essex
tag

Ez egy nagyon jó és szemléletes teszt.
Csak azt hiányolom, hogy minden beállítást és a vRam limitett sem mutatja be.
.
Saját tapasztalat szerint 750 ti-vel is jól megy a játék. Simán lehetne 2GB főlé tolni a beállításokat.

(#18937) Zedz válasza JackFeryll (#18933) üzenetére


Zedz
addikt

Home gomb? Ha megnyomod, utána az egész SC látható a játékon belül. A friendlisten lévőket mutatja online, crew tagokat nem tudom pontosan.

(#18938) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Az AMD-Intel konfliktusra jött már ki patch?

Üdv. Johnny

(#18939) JackFeryll válasza Zedz (#18937) üzenetére


JackFeryll
őstag

Na igen csak bármilyen értelmes rendszerben látod a "klántársakat" nem kell egyenként bejelölgetni őket.

(#18940) fntastic válasza fsb_essex (#18936) üzenetére


fntastic
aktív tag

Akkor a GTA 5 lett az a játék, ami miatt megéri lassabb kártyákból is a nagyobb VRAM-os változatokat választani? :D

[ Szerkesztve ]

(#18941) htc07


htc07
addikt

Játszottam két órát, aztán hirtelen bezuhant az fps random. Érdekes. :) Amúgy a gtx960 tisztességesen viszi high/veryhigh beállításokon vsync-el 60 fps-ben (ennyit bír a monitorom). Rohadt jól megcsinálták. X360 kontrollerrel még vezetni se rossz, csak fura ha repül a kocsi.

(#18942) fsb_essex válasza fntastic (#18940) üzenetére


fsb_essex
tag

Szerintem igen, de ezt mindenki maga döntse el.
Az 1GB nagyon kevés volt a GTX460-on, pedig játszható volt a játék még 2GB feletti beállítással is.
A (valós) 2GB vmem szerintem elég a belépőszintű VGA-khoz mint pl. a GTX750 ti, de engem bosszantana hogy nem tolhatom feljebb pedig bírná a gpu. Vagy el kell viselni a a vmem limit túllépés miatti több-kevesebb akadást.
Volt hogy nem volt vészes wz az akadás. Első nap úgy játszottam, de max. 1-1 órákat.
.
Amikor meglett a gtx960/4gb akkor viszont belefeledkeztem a játékba. Órákig csak mászkáltam a városban, hegyekben, próbálgattam a kunsztokat, kerestem ezt azt... Igazi vizuális élmény volt. Főleg az eső.

(#18943) csaabz


csaabz
őstag

Az számít valami akadás szempontjából, hogy 30 vagy 60 fps-re állítom a játékot?
Úgy értem, ha 30-ra állítom, kevésbé fogja megterhelni a gépet?

:R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#18944) Shing válasza fsb_essex (#18942) üzenetére


Shing
őstag

Alacsony felbontáson (1280x1024) mennyivel eszik kevesebb VRAM-ot a játék? Neki mennék HD6870-es kártyával, de semmi kedvem full lowon játszani, mert 1 gigás a kártya. :S

(#18945) jonnyjoker01 válasza csaabz (#18943) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Igen, kevésbé fogja megterhelni a gépet.

Üdv. Johnny

(#18946) sixpak válasza Balathruin (#18927) üzenetére


sixpak
nagyúr

Lehet én is rászánom magam valamikor.

(#18928) Dtomka: a játékban való fotózásra gondolsz?
Azt a telóddal.
Ha screenshot, akkor F12 Steames esetén...amúgy meg Fraps vagy Afterburner....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#18947) sqpp


sqpp
őstag

Nekem annyi kérdésem lenne, hogy találkozott e már valaki azzal, hogy hiába csinálok képeket és mentem el, sehol se találom.. sem mappában sem online, sehol.. még az ingame galériában sem.. (ha linux lenne, akkor a jogok lennének de itt nem.. )

(#18948) winhate válasza Shing (#18944) üzenetére


winhate
őstag

6850 1gb van itt, elég vidáman szaladgál.
Viszont ha 1gb vram használat fölé mész már lehetséges a szétfagyás.

Teljesen lebutitva szépen ment még 2048x1536 -n is. (crt monitor odabax)

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#18949) Integrale válasza jonnyjoker01 (#18938) üzenetére


Integrale
veterán

Nem sajnos . :(

"Bad reklám is reklám too"

(#18950) codec


codec
senior tag

Üdv!
Csak kíváncsiságból kérdem, de elég sok helyen olvastam, hogy van valami olyasmi gond a játékkal, hogy járműből való célzáskor (jobb egér használatakor), kilép hibával a játék. (Azt nem tudom, hogy egy bizonyos küldetésnél csak, vagy mindig, de azt is megemlítik, hogy karakter váltáskor is előjön a hiba.)
Ez valós probléma, vagy inkább user error?

[ Szerkesztve ]

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.