Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:19

LOGOUT.hu


Az összefoglaló átalakul, fontosabb infók a hajtás alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) TechN7ne válasza KubanitoS (#19149) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szokásos helyzet,Nvidia kártyát jobban szereti a játék,ennyi!

(#19152) Dani3457


Dani3457
tag

Hali.

laggolhat a játék, attól hogy amikor fút a gta 2-300 mb ram marad .

(#19153) r3dsnake válasza TechN7ne (#19151) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ugyan. 1GB-os HD7790-nel tolom 80-100 fps környékén az alap beállításokon fullhd-ban.

(#19154) KubanitoS válasza TechN7ne (#19151) üzenetére


KubanitoS
veterán

Kicsit durva lenne, ha emiatt menne a kollégának csak 800x600 low graffal. :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#19155) #67688960 válasza Neil Watts (#18902) üzenetére


#67688960
törölt tag

nálam high beállításnál dx11-en 260x kártyával 1920x1080
fxaa, msaa, vsync, pause game on focus loss; off
texture, shared,shadow, reflection, reflection msaa off, wather, particles, grass quality; high
soft shadown: amd chs
anisoftropic filter off
ambient occlusion high
tesselation high

population density és distance scaling maxon
population variety középértéken

így a video ram használat 2018/2048MB

legjobb 1080p beállításhoz 3289MB video memory használatot ír egyébként

benhmark 21-ig esett csak le
21-60fpsközött mozgott, többnyire 30-40 között volt
városban autózva 2x-40fps
ha simán ácsorgok akkor 40-50 környéke

sajnos a saját tesztje nem csinál összesítést

azért én lejjebb veszem ennél mert szebb futást akarok, 30-60, átlag 4x kell nekem

[ Szerkesztve ]

(#19157) TTomax válasza TechN7ne (#19146) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem kell a játékhoz se I7 se 980, de ha van azon sem fog akadozni... mint ahogy annál jóval gyengébb gépeken sem!Teljesen rendben van a játék skálázhatósága,csak meg kell találni a megfelelő beállítást az adott konfighoz,az utóbbi évek hulladék konzolportjai után bizony ez egy elég jó fajta iparosmunka,ezt nyugodtan kijelenhetjük!

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#19158) Mate


Mate
nagyúr

Kéretik a Spoiler gombot csak szükség esetén használni!

Egy egyszerű képhez, vagy nem a játékhoz tartozó hsz-nél nem szükségeltetik a használata. Szerencsére a többség tudja mire való :)

[ Szerkesztve ]

(#19159) #67688960 válasza TTomax (#19157) üzenetére


#67688960
törölt tag

igen, jó lett!
arra számítottam hogy majd vennem kell egy fx8350.et, de megnyugodtam mert erre most nem kell kiadnom pénz.
azért mantle nemtom miért nincs benne, remélem majd min. vulkan api frissítés lesz nemsokára

[ Szerkesztve ]

(#19160) ron8


ron8
senior tag

Mit állítok ezzel: pause game on focus loss? Ill. ha a soft shadowsnál amd chs-re állítom az mit jelent?

(#19161) fntastic válasza ron8 (#19160) üzenetére


fntastic
aktív tag

Az első az, hogy ha lerakod a játékot alt tabbal pl akkor pauseolja-e a gamet. Az árnyékokat nem tudom.

(#19162) #67688960 válasza ron8 (#19160) üzenetére


#67688960
törölt tag

"A Rockstar a saját softest néven futó implementációjuk mellé beépítettek egy AMD CHS (contact hardening shadows) és egy NVIDIA PCSS (percentage-closer soft shadows) opciót is."

"A vállalat egyrészt ezért építette be az AMD CHS és az NVIDIA PCSS opciókat, másrészt pedig teljesíteni kellett az érintett cégekkel kötött szerződésekben foglalt kötelezettségeket, de az üzleti része a felhasználókat úgy sem érdekli, pláne akkor, ha van választási lehetőség. A Rockstartól megtudtuk, hogy az AMD CHS effektjét egyedileg paraméterezték pontosan úgy ahogy azt reálisnak vélték, és az Xbox One, illetve a PlayStation 4 konzolokban is egy hasonló eredményt kínáló árnyékolási implementáció található. Nagyjából annak a paraméterezést vették át PC-re, csak az erősebb grafikus vezérlők miatt a mintavételek számát megnövelték, hogy még jobb eredményt adjon." [link]

(#19163) CsonkaImo válasza #67688960 (#19162) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem is próbálgattam ezt a beállítást, egyből CHS-re állítottam. Így képek alapján ezzel érhető el a legszebb hatás, és ezt nem azért írom mert AMD kártyám van.

(#19164) Gyula84 válasza TTomax (#19145) üzenetére


Gyula84
veterán

nekem sokszor 50%-on van a GPU kihasználtság :(

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#19165) priti


priti
addikt

Controllerrel megy? Érdemes a kormány emulálásával fáradozni?

Hardverlesen

(#19166) sixpak


sixpak
nagyúr

Michael nevű tagnál nem játszik kocsilopás/eladás?
Van 2000 dollárom, egy normális öltönyre nem futja. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#19167) Menyus911


Menyus911
tag

Sziasztok, tegnap letöltött valami 53 mb-os frissítést, és azóta gondok vannak. Eddig fix 60 FPS V-Synch ON minden high/very high, de a frissítés után néha még 30 FPS-re is lecsökken. Mi történt, vagy cask nekem?
:F Amugy i5 4690 + R9 290 TRI-X a gép..

(#19168) CsonkaImo válasza priti (#19165) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Xbox 360 Controllerhez natív támogatás van. Tökéletesen megy.

(#19167) Menyus911: Nálam nincs probléma 290X-el, városon kívűl a bokros, füves területeken van 50FPS-em, ez kicsit alacsonyabb a megszokottól, de városban 70-80 körül mozog.

[ Szerkesztve ]

(#19169) nubreed


nubreed
veterán

Ha mentek ruhát vásárolni, miközben váltogatjátok a cuccokat, nincs nektek is közben textura villódzás? Az egész boltban ezt csinálja, mindegy merre nézek éppen. Legfrissebb driver van fent.

Más: pénz szállító autónak van egy fix helye, ahol mindig meg lehet találni a városban és kirabolni vagy csak random helyeken fogok vele találkozni? :)

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#19170) ron8 válasza #67688960 (#19162) üzenetére


ron8
senior tag

Köszi, erről a cikkről lemaradtam.

Ha a driverben állítom át a vsync-et,akkor van esély rá hogy stabilabb lesz a játék vagy ugyanolyan mintha játékon belül állítanám?

[ Szerkesztve ]

(#19171) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám a mentésekkel.
A felhasználónevem ékezetes volt, ezért fogtam és letöröltem a játékot, megváltoztattam ékezet nélkülire és újra felraktam. Ezek után a játék még mindig csinált egy "�kos" mappát az "Ákos" helyett, mert hiába változott meg a fióknév, mappáknál maradt ugyanúgy "Ákos". Játéknál az "Ákos\Rockstar Games\GTAV\"-be rakja most a mentéseket, de utána betöltésnél csak az "�kos\Rockstar Games\GTAV\" mappát látja..
Tehát mindenegyes indítás előtt át kell másolnom az "Ákos" tartalmát az "�kos"-ba, mert az egyiknél csak ment a másiknál meg csak betölt.. :W

(#19172) priti válasza CsonkaImo (#19168) üzenetére


priti
addikt

Köszi. Megpróbálom becsapni.

Hardverlesen

(#19173) Dtomka válasza Mate (#19158) üzenetére


Dtomka
veterán

Ha nekem címezted, akkor nyugodtan írd nekem...
De egy 1xű kép is lehet spoiler, ha az egyik főszereplő és annak a kocsija van a képen. De ha már az is baj, h használja az ember azt a k....a gombot ígérem nem teszem....

[ Szerkesztve ]

(#19174) ron8


ron8
senior tag

A SweetFX ki váltja az élsimítást?

(#19175) RazoR


RazoR
veterán

Valahogy el lehet tüntetni, hogy a távolabb lévő tereptárgyak stb széle ne legyen cakkos?

(#19176) ron8 válasza RazoR (#19175) üzenetére


ron8
senior tag

MSAA-t vedd fel. Minél magasabb annál simábbak az élek.

(#19177) Jeollam


Jeollam
aktív tag

Nem semmi ez a játék! Nem is tudtam, hogy egy küldetést, más szemszögből is meglehet csinálni! :Y :Y

például, mikor Michael ledönti a házat, mert a felesége megcsalja.. Láttam már Michael nézetéből egyszer havernál PS4-en, de ma Franklin nézetéből mentem oda. ás láttam hogy az edző meg kiugrik az ablakon :D

nem semmi ez a játék.

Egy személlyel akármelyik küldetést felvehetem? Mert van ami kék, és van ami zöld. Ez nekem nem tiszta.

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#19178) RazoR válasza ron8 (#19176) üzenetére


RazoR
veterán

AMD karim van, annál is fel lehet venni?

(#19179) ron8 válasza RazoR (#19178) üzenetére


ron8
senior tag

Igen.

(#19180) Ábel


Ábel
csendes tag

Sziasztok!

Egy laptopos probléma:

A GTAV-öt csak az intel graphics hd 4600-on engedi futni, az AMD R7 M265-ön nem.
Ez úgy történik, ha a GTA5.EXE-t beteszem "nagy teljesítmény"-be a váltható grafikus eszközöknél akkor elindul a háttérbe de semmi sem történik, csak van... és nincs játékfelület.
Ha "energiatakarékos" módban van akkor játszható, de iszonyatosan rossz, akad, lassú...

Mit javasolnátok megoldásnak?
Vannak lehetséges megoldások?
Rockstargames már foglalkozik a problémával?

(#19181) Mate válasza Dtomka (#19173) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem neked, pontosabban nem csak neked. Egy autó vontatását nem tartom spoileresnek, ahogy egy alap szereplő autóját sem. Túl sok poént nem lehet vele lelőni.

Ha úgy vesszük kísérleti jelleggel van a spoiler gomb egy játék topicban. A többiben le lett tiltva, mert mindenre használták, csak spoiler kitakarására nem.

(#19182) Dr. Akula válasza Ábel (#19180) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Ha azt vesszük alapul hogy a 4-ben mennyire izgatta őket hogy radeonnal szarul ment, akkor túl sokat nem remélnék ezektől.

(#19183) Neil Watts válasza #67688960 (#19155) üzenetére


Neil Watts
veterán

Köszönöm!

Üdv. core2

(#19184) Ábel válasza Dr. Akula (#19182) üzenetére


Ábel
csendes tag

Kösz a választ.
De érdekes, hogy a nem laptopba épített R7-en lazán fut.. :)
külföldi oldalakat olvasgattam de eddig csak azt tudták mondani, hogy a hd 4600-on futtassuk - Köszi a semmit! ;)

Szóval várok...
De remélem nem csak én vagyok egyedül ezzel a problémával a fórumozók körében.

(#19185) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Lenne mégegy kérdésem. Digitális verzióban most hol a legolcsóbb a játék? Csak olyan verzió érdekelne ami legális, és tuti hogy nem banolják.

Köszönöm!

Üdv. core2

(#19186) addamka válasza Ábel (#19180) üzenetére


addamka
őstag

Tudnak a problémáról, de a R* nem arról híres, hogy előre közli mikor fog patchet kiadni, meg mire.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#19187) Dtomka válasza Mate (#19181) üzenetére


Dtomka
veterán

A játék és 1ik tulajdonságát gondoltam spoilerbe elrejtem...
Ok, de nem értem h miért gond, ha esetleg másra is használták? Kinek okoz ez problémát? Nekünk fórumozóknak, vagy nektek adminoknak? Ez 1 + funkció\lehetőség, és sztem jobb ha van mint ha nem lenne....

(#19188) Ábel válasza addamka (#19186) üzenetére


Ábel
csendes tag

Köszi a választ.

Hát várjuk a patchet...
De ha esetleg ti tudtok ötletes megoldást arra, hogy "nagy teljesítmény"-ben is el tudjam indítani, vagy legalább annyit, hogy rábírjam a GTA5-öt arra, hogy az R7-tel "foglalkozzon" akkor egy p.üt.-ben jelezzétek!
Köszi! :)

(#19189) atyuska


atyuska
tag

Valahogy nem lehet az autók alá visszahozni a gta 4 fizikáját? Ez nagyon tré lett. Ill steam-en vettem a játékot, vissza lehet csinálni a deal-t?

----atyuska----

(#19190) fntastic válasza atyuska (#19189) üzenetére


fntastic
aktív tag

Majd modokkal megoldják talán a jövőben.

(#19191) Mate válasza Dtomka (#19187) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem tudom pontosan miért döntöttek így, de így döntöttek. Első körben bevezették mindenütt, majd csak film és sorozat topicokban hagyták meg, mert voltak páran akik csak szórakoztak vele.

Mivel úgy gondolom egy játékban is rengeteg spoiler lehet külön engedéllyel sikerült elintéznem, hogy legyen. Felelősséget vállalva, hogy ellenőrzöm a használatát. Eddig szerintem pozitív az összkép, így remélhetőleg később más játékos topicokban is feltűnhet a funkció.

Amennyiben hivatalos magyarázat kell a miértekről, akkor egy moderátort kell megkérdezni az ügyben.

szerk: Ja és nem vagyok admin :D

[ Szerkesztve ]

(#19192) Eagl3


Eagl3
veterán

Ha onlineba megölnek, akkor elveszik az a pénz ami nem a bankba van?

(#19193) Neil Watts válasza Mate (#19191) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ezért

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#19194) rocket válasza Dr. Akula (#19137) üzenetére


rocket
nagyúr

Meg repulot vezetni se art a kontroller.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#19195) Penge@Borisz


Penge@Borisz
tag

Az én szerény konfigomból ezt a minőséget lehet kihozni úgy, hogy közben folyamatos maradjon a képkockaszám:

Very High:

Itt még csak high-on volt a textúra beálítás:

A kutyusok nálam is egymásra találtak... :D

[ Szerkesztve ]

"A kihívások nem arra valók, hogy győzz, hanem arra, hogy megtudd, milyen ember vagy." - Bud Spencer

(#19196) hszilard666


hszilard666
veterán

Urak!
A PC-s portból kiszedték a duke of death et? :O

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#19197) Dtomka válasza Mate (#19191) üzenetére


Dtomka
veterán

Ok, köszi a választ.

(#19193) core2
Így már értem.

(#19198) Eagl3 válasza Penge@Borisz (#19195) üzenetére


Eagl3
veterán

Kinek mi a folyamatos. Nekem 280X-el NORMAL beállítások és kikapcsolt MSAA mellett folyamatos a kép. Így van 60-80FPS-em.

(#19199) Penge@Borisz válasza Eagl3 (#19198) üzenetére


Penge@Borisz
tag

Városban 50-55, vidéken lepattintja magát 30-40-re.

"A kihívások nem arra valók, hogy győzz, hanem arra, hogy megtudd, milyen ember vagy." - Bud Spencer

(#19200) Mate válasza Neil Watts (#19193) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm a gyors információ pótlást. Reméljük sikerül példamutatónak lennünk ebben a topicban :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.