Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) laszlohu válasza koshmar (#5300) üzenetére


laszlohu
addikt

A legfrisebb driver a te laptopodhoz, ha jól láttam április 30 - án lett kiadva Windows 7 home premium - ra . ( 8.743.2.5 )

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=4173724&prodTypeId=321957&prodSeriesId=4173615&swEnvOID=4052&taskId=135&swLang=22

Kiadtak egy bios frissítést is 2010-ben.
Meglepő számomra, hogy a WD winchesteredhez is kiadtak firmware frissítést 2011 - ben.

(#5302) koshmar válasza laszlohu (#5301) üzenetére


koshmar
őstag

W7 Professional 64 bit van rajta.

Úgy érzem, itt az ideje egy driver frissítésnek. :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#5303) Sk8erPeter válasza laszlohu (#5297) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ajánlott a legfrissebb Cata 11.5 is."
Biztos nem rossz, de szerintem jelenleg túl nagy szerepet tulajdonítasz ennek, kicsit túlmisztifikálod a hardveres gyorsítás jelentőségét (már sokadik hsz.-edben hangoztatod a legújabb Catalyst csodatevő képességeit).
Természetesen egy jó driver sosem árt a videókártyának, meg nyilván ahol valóban komolyabban kihasználja a videókártyát a böngésző (WebGL-alkalmazások és ehhez hasonlók, meg talán Flash-nél is szerepet játszhat), ott érdekes lehet, de amúgy a normál böngészés során egyáltalán nem normális, hogy 95% fölötti legyen a prociterhelés, ha mégis, akkor annak valami más oka van, pl. előfordulhat, hogy egy újabb Flash-verzió valamiért bugos, sőt, az is simán előfordulhat, hogy egy Flash-alkalmazás, vagy akár egy Flash-es reklám szarul van megírva, ezért zabálja a processzort, mint az állat. Az is benne van a pakliban, hogy maga a driver aktuális verziója egy fos, de akkor az szerintem más alkalmazások esetében is előjön.

Szerk.: mondjuk gyanítom, erre a hsz.-re sem fogsz reagálni, de gondoltam én is leírom a véleményem a dologról. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5304) laszlohu válasza Sk8erPeter (#5303) üzenetére


laszlohu
addikt

Nem a flash player miatt mondtam, hogy frissítse a drivert, hanem azért, mert segíteni próbáltam, ugyanis ha sikerülne az új driverrel működésre bírni a gpu-ját, akkor az valamennyire tehermentesíti a prociját és az is lehet, hogy a hardveres gyorsítás is rendesen működni fog.

(#5305) koshmar válasza Sk8erPeter (#5303) üzenetére


koshmar
őstag

Megint itt vagy a szakmai válaszaiddal. :W :DDD :R

Egyébként mások is írták, hogy valami Flash-probléma is lehet.
Ezért már felraktam egy Flash Block programot is, hátha. :)
Meg akkor felrakom a 11.5-ös Catalystot.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#5306) Sk8erPeter válasza laszlohu (#5304) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Persze, az nem árt, ha friss a videókártya-driver, azzal együtt, hogy újabb bugok is felmerülhetnek, legalább a régiekre valószínű, hogy kínáltak gyógyírt. :)
Csak azt mondom, hogy szerintem jelenleg az általános böngészés során nincs akkora jelentősége.

===

(#5305) Tibii91:
"Megint itt vagy a szakmai válaszaiddal. :W :DDD :R"
Ja bocsi, legközelebb visszafogom magam, elfelejtettem, hogy ez a topic csak a verziófrissülésekről, a fikázásról vagy épp a rajongásról szólhat! :DD

Ha az about:plugins-ban egyszerűen kikapcsolod a francba a Flash-t, akkor mi a pálya? Az alapján kiderülhet, hogy valóban a Flash-e a hibás, nem kell külön Flash-blokkoló. :)

Esetleg figyelgesd a Chrome belső feladatkezelőjével (Shift+Esc), hogy melyik oldal, vagy konkrétan melyik bővítmény zabálja a legtöbbet. Már ha egyáltalán valóban a Chrome zabál a procidból 95%-ot.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5307) koshmar válasza Sk8erPeter (#5306) üzenetére


koshmar
őstag

Szeretek viccelődni, te is tudod. Nehogy komolyan vedd. :D
Ha van szakmai válaszod, akkor ezentúl is írd le ;]

Holnap tuti kipróbálom!! Mármint azt, hogy az about:plugins menüben kilövöm a Flash-Playert.
És ha kiderül, hogy az a gondja, akkor mi lesz? :))

Szerk.: A Windows feladatkezelőjét sasoltam, ott az explorer.exe zabálta a legtöbbet, 45000 kb-ot.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#5308) Sk8erPeter válasza koshmar (#5307) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor Ctrl+Alt+cipőtalp, vagy a gép zárt ablakon történő kib@szása az utcára! :DD

Sk8erPeter

(#5309) koshmar válasza Sk8erPeter (#5308) üzenetére


koshmar
őstag

Laptopot nem hajigálunk! ;]
De ha az asztalinál lenne ez a probléma, azt simán kidobnám. :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#5310) Rototti válasza mzsf (#5299) üzenetére


Rototti
senior tag

Nem tudom, hogy lenne-e rá megoldás, de a 13-as verzióba tervezik berakni a profilok kezelését, vagyis ha belépsz egy google account-tal, akkor csak az ahhoz tartozó adatokat (könyvjelzőket) látod, viszont ha átjelentkezel, akkor mást.
Addig marad a szinkronizáció és a munkamenet végén a könyvjelzők törlése.

Kimi - The King of Spa

(#5311) mzsf válasza Rototti (#5310) üzenetére


mzsf
csendes tag

Köszi a választ! Még a végén vissza kell költöznöm a tűzrókára.

(#5312) koshmar válasza laszlohu (#5304) üzenetére


koshmar
őstag

No, akkor melyik a legújabb Catalyst?
Leltem egy párat. :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#5313) laszlohu válasza koshmar (#5312) üzenetére


laszlohu
addikt

Itt a link :

Windows 7 64 bitre:

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=4173724&prodTypeId=321957&prodSeriesId=4173615&swEnvOID=4059&taskId=135&swLang=22

Ez a verziószáma:

8.743.2.5

Mondjuk nem vagyok biztos benne, hogy ez a cata 11.5 - ös, lehet , hogy a Cata 11.4 - es portolása.

Ui: erősen ajánlott a winchestered firmware - jét is frissíteni.

Ha a driver nem válna be, akkor
Format , majd
szerintem op - rendszer ( Windows 7 SP1 x64 ) újrainstall még segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#5314) Sk8erPeter válasza laszlohu (#5313) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most komolyan a HP oldalról linkelsz ATI drivert?
Persze, a 8.743.2.5-ös pont úgy tűnik, mint a 11.5-ös. :D

Itt van például: [link] - ez most épp 64 bites Windows 7-re (jelenleg épp a 11.5-öst dobja), de itt van az általános driverletöltő oldal: [link], innen mindenki szépen kiválaszthatja a saját videókártyája típusát, és a legfrissebb elérhető drivert kapja, a hivatalos oldalról.

De ez igencsak OFF, semmi köze a Chrome topichoz. :N

==

"Ui: erősen ajánlott a winchestered firmware - jét is frissíteni."
És ennek mégis mi a t*köm köze van a Flash-es problémához, illetve a Chrome processzorterheléséhez?

"Ha a driver nem válna be, akkor
Format , majd
szerintem op - rendszer ( Windows 7 SP1 x64 ) újrainstall még segíthet."

Ágyúval verébre! :DD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5315) koshmar válasza Sk8erPeter (#5314) üzenetére


koshmar
őstag

Na látod!
Időközben már felraktam azt a Catalystot, amit linkeltél (én találtam meg előbb :P ), azóta a gép tök csendes, proci-terhelés 20% alatt, 45 fokos, a venti szép halkan zúg.
Há' mondom mi van, ennyi? :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#5316) Sk8erPeter válasza koshmar (#5315) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sőt, mióta az új Catalystot használod, azóta a nap is szebben süt! :DD

Sk8erPeter

(#5317) F34R válasza koshmar (#5315) üzenetére


F34R
nagyúr

amúgy meg nem akartam írni hogy a format factory kódolás miatt nem gyengén terheli a CPU-t :P szóval öngól.

(#5318) koshmar válasza Sk8erPeter (#5316) üzenetére


koshmar
őstag

Most ne viccelődjél már!! Tényleg jobb lett. ;] :DDD

F34R:Az lehet, de olyan is volt, egy egyetlen Chrome volt megnyitva egy füllel, a proci mégis 95% felett ment jó ideig.

Szerk.: Most a FF éppen videókat tölt le, azért magasabbak picit az értékek.
De jobb, mint volt.

Ismét elmondom, hogy volt olyan, amikor nem konvertáltam videót, és a proci mégis 95% felett ment.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#5319) Sk8erPeter válasza F34R (#5317) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

na vazze, az fel se tűnt... :W És csodálkozik, hogy magas a prociterheltség, amikor éppen videót konvertál, ez qrva jó... :DD

(#5318) Tibii91: és miért lenne már kizárt, hogy 95% körül terheli a procit a konvertálás? :U

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5320) koshmar válasza Sk8erPeter (#5319) üzenetére


koshmar
őstag

Néha nagyon lekezelő stílusban írsz. :W :DDD

Majd ha a FF abbahagyta a letöltést, meglátjuk, hogy mennyivel csökken a magok-terheltsége.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#5321) Sk8erPeter válasza koshmar (#5320) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát bocs. :D De ilyenkor utólag elég bosszantóak ezek a dolgok, már egy jóideje kapod a válaszokat, hogy mi lehet a prociterheltség oka, amikor kiderül utólag, hogy mellesleg videót konvertáltál, ami az egyik leginkább CPU-igényes folyamat. :D

Sk8erPeter

(#5322) koshmar válasza Sk8erPeter (#5321) üzenetére


koshmar
őstag

És én azóta már háromszor is leírtam, hogy a proci már akkor is játszotta ezt velem, amikor még fel sem raktam a FormatFactory-t. :DDD
De most úgy látszik, hogy az új Catalyst megoldotta. Legalábbis remélem.

A nevedet hogy kell kiejteni? :DDD

F34R: :W :DDD
Én az Sk8er-re gondoltam. Hogy ott a nyolc az eight vagy acht vagy mi? :DDD

Szerk.: Ma FF-szal kezdtem a napot, ugyanúgy 95% felett ment.
De mióta felraktam az új Catalystot, még a letöltés ellenére is csak 43 fokos.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#5323) F34R válasza koshmar (#5322) üzenetére


F34R
nagyúr

"SzkéjtörPítör" :DDD

Nemtudom pedig 2 magos CPU-d van más böngivel is előfordult ? mert akkor tuti nem a driver a baj.

[ Szerkesztve ]

(#5324) koshmar válasza F34R (#5323) üzenetére


koshmar
őstag

Amúgy ha észrevetted, össze-vissza írom a proci-terhelést meg a hőfokot. :W :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#5325) koshmar


koshmar
őstag

No, a letöltést befejeződött, majd hagytam 1 percig üresjáraton a gépet (csak egy Chrome volt nyitva közben). Szerintem így már jó lesz.

Elvagyok a Chrome-topikban. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#5326) Sk8erPeter válasza koshmar (#5322) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

UltraOFF:
F34R jól mondja. :K :D Ez a név még elég régről származik, amikor deszkás voltam. :D

Sk8erPeter

(#5327) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Hogyan lehet bal oldalra kitenni a böngészőfüleket? Tehát nem felül akarnám elhelyezni, hanem a böngészőablak bal oldalán...

https://www.coreinfinity.tech

(#5328) Rototti válasza sh4d0w (#5327) üzenetére


Rototti
senior tag

Címsorba about:flags, majd itt engedélyezd az oldalsó lapsorokat. Utána egyik fülre jobb katt és állítsd át oldalsó megjelenítésre.

Kimi - The King of Spa

(#5329) ntomka válasza Rototti (#5328) üzenetére


ntomka
nagyúr

Hozzáteszem: linuxon valamiért mellőzik ezt az opciót.

ツ Headphones on - World off

(#5330) sh4d0w válasza Rototti (#5328) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Köszi. Nagy baj, hogy Linuxon nix...

https://www.coreinfinity.tech

(#5331) idegen lény


idegen lény
őstag

Bolygóközi üdvözletem a Föld bolygó lakóinak!

Én a Chromium bolygóról származom. A kisbolygóövezetben megrongálódott járművemmel kénytelen voltam kényszerleszállni ezen a rendkívül füstös és mérgezett bolygón, és máris jelentkeznek rajtam a mérgezettség tünetei. Mivel a közvetítőegységem is megsérült, így a Chrome maradt az egyetlen földi böngésző, ami képes dekódolni társaimnak küldött segélykérő üzeneteimet, de most ez is meghibásodott.
Már nem sokáig bírom ezt a klímát, kérlek, segítsetek!

"Profilját nem sikerült rendesen megnyitni.
Lehet, hogy néhány funkciót nem tud használni. Kérjük, ellenőrizze, hogy a profil létezik-e, és hogy Önnek van-e engedélye olvasni és írni annak tartalmát."
A böngésző indítása után a fenti üzenet jelenik meg.
Mi lehet a probléma és a megoldás?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#5332) koshmar válasza Sk8erPeter (#5326) üzenetére


koshmar
őstag

De azóta már kiöregedtél. ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#5333) Sk8erPeter válasza koshmar (#5332) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja hogy ezt viccesnek szántad? Sajnos nem jött össze. :( ;]
Amúgy nem hiszem, de mostanában kicsit más az érdeklődési köröm, és a deszkatörés óta nincs új... :D De ennyit erről a témáról, gondolom senkit nem érdekel, pl. engem sem. :D

Sk8erPeter

(#5334) koshmar válasza Sk8erPeter (#5333) üzenetére


koshmar
őstag

Jó, akkor a többi ment privátban, mert engem igenis érdekel. :W ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#5335) idegen lény válasza idegen lény (#5331) üzenetére


idegen lény
őstag

A Google frissítés Telepítő-ben pedig ezt találtam:

"A Google frissítés telepítése sikertelen volt a következő hibával: 0xa0430606."

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#5336) laszlohu válasza idegen lény (#5335) üzenetére


laszlohu
addikt

Ne a Chromium-ot használd, hanem a stabil portable Chrome-ot, mondjuk abban nincs lehetőség profil váltásra.

(#5337) idegen lény válasza laszlohu (#5336) üzenetére


idegen lény
őstag

A Chromium csak a bolygóm neve, stabil Google Chrome-ot használok, nemrég frissült a 11-es verzióra, kb. azóta jönnek elő ezek a hibák. Amikor először megláttam az új logót, már akkor balsejtelmem támadt, megijedtem, hogy elromlott a 3D-s megjelenítésem. :Y
Akkor még nem tudtam, hogy ez a 11-es verzió logója. :))
Akkor ezt a hibát nem is lehet javítani? Nálatok nem jelentkezik?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#5338) laszlohu válasza idegen lény (#5337) üzenetére


laszlohu
addikt

Próbáldd meg újratelepíteni innen:

http://portableapps.com/apps/internet/google_chrome_portable

Chrome 11.0.696.68

Mondjuk a frissítés probléma nem biztos hogy megoldódik.

(#5339) idegen lény válasza laszlohu (#5338) üzenetére


idegen lény
őstag

De akkor elvesznek a beállításaim, meg a könyvjelzőim! :F
Meg van egy csomó letöltött, de még nem kinyitott játékom is!
Nincs más megoldás?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#5340) laszlohu válasza idegen lény (#5339) üzenetére


laszlohu
addikt

A könyvjelzőket a könyvjelzőkezelőben elmentheted, majd visszaolvashatod.

(#5341) idegen lény válasza laszlohu (#5340) üzenetére


idegen lény
őstag

Azt meg hogyan kell?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#5342) laszlohu válasza idegen lény (#5341) üzenetére


laszlohu
addikt

Csavarkulcs ikon - Könyvjelzőkezelő - Rendezés - értelemszerűen Könyvjelzők importálása, exportálása

(#5343) idegen lény válasza laszlohu (#5342) üzenetére


idegen lény
őstag

Azt tudom, hogy hol van, csak azt nem, hogy hogyan kell. :U

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#5344) laszlohu válasza idegen lény (#5343) üzenetére


laszlohu
addikt

Rákattintasz a könyvjelzők exportálására, majd kiválasztod azt, hogy hova tegye a könyvjelzőket,kiválasztod a nevét, majd elmented, majd később, ha feltetted az "új chrome" -ot könyvjelzők importálása , kikeresed a könyvjelzők fájlját és kész.

(#5345) idegen lény válasza laszlohu (#5344) üzenetére


idegen lény
őstag

Akkor nem kell hozzá USB? Elég egy Notepad-ra rámásolni a listát? De onnan hogyan fogom majd visszarakni? Importálással, az oké, de honnan fogja tudni a gépem, hogy honnan importálom őket?
(Tehát az ex- a ki-, és az im- a be-.)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#5346) laszlohu válasza idegen lény (#5345) üzenetére


laszlohu
addikt

Bárhova teheted, lehetőleg olyan helyre tedd, ahol megtalálod.

(#5347) idegen lény válasza laszlohu (#5346) üzenetére


idegen lény
őstag

A még meg nem nyitott letöltéseim és a böngésző beállításaim viszont el fognak veszni?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#5348) Sk8erPeter válasza idegen lény (#5345) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

MIért kéne "Notepad-ra rámásolni"?
Amikor exportálod a könyvjelzőidet, akkor egy HTML-fájlba fogja elmenteni, ezt pakold olyan helyre, amit megjegyeztél, amikor pedig újratelepíted a Chrome-ot, akkor ugyanitt az importálásra menj rá, tallózz az előbb említett HTML-fájlhoz, majd okézd le, és meglesznek a könyvjelzőid. Olyan formátumba menti el, amit később is tud értelmezni és feldolgozni, így importálni tudja a könyvjelzőket a HTML-fájlból.

Sk8erPeter

(#5349) idegen lény válasza Sk8erPeter (#5348) üzenetére


idegen lény
őstag

Köszi, ez így egyszerűnek tűnik, de a még meg nem nyitott letöltéseim és a böngésző beállításaim viszont el fognak veszni? Biztos, hogy nincs más megoldás?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#5350) idegen lény


idegen lény
őstag

"Az ATI Catalyst Mobility nem tölthető le, mert a számítógépe nem rendelkezik kompatibilis hardverrel és/vagy szoftverrel.

A grafikus adapter verziója nincs támogatva. Kérjük, forduljon a notebook gyártójához grafikus adapter frissítésért."

Ez meg mit jelent? :Y

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.