Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Balinov válasza Neil Watts (#49) üzenetére


Balinov
félisten

megkovetem Bluegene-t, mert valo igaz, indavideo, youtube (ezeket neztem csak idaig) a klipp betoltes megy folyamatosan, de par mp utan megall a lejatszas, ha seekelek bele, akkor ujra elindul par masodperc erejeig,de ugyanugy megall, klipp hosszatol fuggetlen.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#52) sutyi^ válasza Balinov (#51) üzenetére


sutyi^
senior tag

Flash Player bug, úgyhogy szidd az Adobe-t. :))

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#53) Balinov válasza sutyi^ (#52) üzenetére


Balinov
félisten

Erre tippeltem volna magam is. Vajoh Silverlight-os videokkal is szar?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#54) rootkiller


rootkiller
őstag

Elsőre nagyon tetszik, de már túl egyszerű, meg kicsit IE-s a menüsor nélkül. Még fejlődnie kell, és akkor egy kíváló böngésző lesz. Ha lesz hozzá reklámblokkoló, és egyebek, akkor lehet áttérek Firefoxról.

És még a jelszókezelőket is átmentette Firefoxból

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#55) Wolverine válasza ollie (#50) üzenetére


Wolverine
félisten

USite-on láttam ilyen linket ma.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#56) 990 válasza sutyi^ (#52) üzenetére


990
tag

Nekem Firefox alatt is össze-vissza reinstallálgatnom kellett a flash playert, szóval ez tényleg nem a chrome hibája :)

(#57) Dashes


Dashes
őstag

Most visited ( pages ) rész eltűntethető? Érdemes végignézni a képregényt?

(#58) Bluegene válasza Balinov (#51) üzenetére


Bluegene
addikt

igen, erre az a megoldás hogy a firefoxba nyitod meg ugyanazt :R

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#59) Xaero88


Xaero88
tag

EZ nagy szöveg nagyon :D

Az inkognitó üzemmód nem befolyásolja a többi felhasználó, szerver vagy szoftver viselkedését. Ügyeljen a következőkre:
Olyan webhelyek, amelyek információt gyűjtenek vagy osztanak meg Önről
Olyan internetszolgáltatók vagy alkalmazottaik, akik nyomon követik az Ön által látogatott oldalakat
Olyan kártékony szoftverek, amelyek ingyenes hangulatjelekért cserébe nyomon követik billentyűbeviteleit
Titkos ügynökök megfigyelése
Az Ön mögött álló emberek
:DD :DD

(#60) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Gyors de még van mit rajta finomítani. A laptopomra (750Mz, 384Mb ram) raktam fel. Jóval gyorsabb mint az IE7 :)

[ Szerkesztve ]

(#61) 990 válasza Xaero88 (#59) üzenetére


990
tag

Az biztos hogy van humoruk ;) Én is láttam, meg még van pár szöveg amitől lehet dobni pár hátast :DDD

(#62) Pompi válasza Balinov (#51) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én direkt végignéztem a Bluegene féle videót emiatt és gond nélkül végigment, ahogy több youtube-os videó is.

Feel Good Inc.

(#63) Cathfaern válasza Balinov (#53) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Flash problémákra (megakad a videólejátszás, stb):
shift+esc, ott Plugin: Shockwave Flash bezárása, majd oldal újrafrissítése, így már gond nélkül lejátsza

(#64) Stoto válasza Pompi (#47) üzenetére


Stoto
tag

Oldal töltése közben megjelenik az állapotsor, ha végzett eltűnik. Ha linkre viszed az egeret akkor is megjelenik az állapotsor.

Most raktam fel, nagyon bejön ez a kis böngésző. Ki fogom probálni az eeepcn is.

Tegnap nagyon örültem, hogy firefoxhoz találtam olyan kiegészítőt ami szinkronizálja a könyvjelzőket 2 gép között, erről most le kell mondanom úgytűnik :O
A másik ami idegesítő, hogy a helyesírás ellenőrző nem tud magyarul és ki se lehet kapcsolni!

(#65) Pompi válasza Stoto (#64) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Oldal töltése közben megjelenik az állapotsor, ha végzett eltűnik. Ha linkre viszed az egeret akkor is megjelenik az állapotsor."

Köszi, pont azt írtam, hogy azt látom így is ;)

Feel Good Inc.

(#66) gandrus válasza Pompi (#62) üzenetére


gandrus
tag

A Bluegene által belinkelt videót nekem is lejátssza, de a youtube videókat nem játssza le. Van több olyan oldal is, amit meg sem hajlandó nyitni: webideás emailt nem tudom megnézni alóla, SG.hu bizonyos fórum topicjai sem nyílnak meg alatta. Úgyhogy egyelőre marad a Firefox 3, de jó lesz ez valószínűleg, csak még fejlesszenek rajta a bétához képest. :)

[ Szerkesztve ]

(#67) Stoto válasza Pompi (#65) üzenetére


Stoto
tag

Akkor sorry, benéztem :)

(#68) Tüzi

Én valahogy annyira NEM rajonganék ezért a cuccért.

bombagyar.hu-ról:
[I]11. Tartalmi jogok átadása

11.1. Ön megőrizhet minden szerzői és más jogot, amellyel már rendelkezik, a Szolgáltatás segítségével elküldött, továbbított vagy közzétett Tartalomra. A tartalom elküldésével, továbbításával vagy közzétételével Ön a Google számára örökös, visszavonhatatlan, világszerte érvényes, jogdíjfizetés alól mentes, nem kizárólagos jogot ad arra, hogy az Ön által a Szolgáltatás révén elküldött, továbbított vagy közzétett Tartalmat reprodukálja, átalakítsa, megváltoztassa, lefordítsa, közzétegye, nyilvánosan előadja, nyilvánosan megjelenítse, illetve terjessze. Ez a jogosultság csak arra a célra szolgál, hogy a Google népszerűsítse, terjessze vagy reklámozza a Szolgáltatásokat. Bizonyos szolgáltatások esetében ez visszavonható, a Kiegészítő Szolgáltatási Feltételekben foglaltak szerint.

11.2. Ön beleegyezik, hogy ez a jogosítvány arra is feljogosítja a Google-t, hogy az ilyen Tartalmat átadja más cégeknek, szervezeteknek vagy magánszemélyeknek, akikkel a Google kapcsolódó szolgáltatások nyújtásának céljából kapcsolatot tart fenn, és a Tartalmat e kapcsolódó szolgáltatások reklámozására használja fel.

11.3. Ön tudomásul veszi, hogy a Google, a Szolgáltatás nyújtásához szükséges műszaki eljárások során (a) továbbíthatja vagy terjesztheti a Tartalmat különböző publikus hálózatokon, (b) olyan változtatásokat eszközölhet az Ön által létrehozott Tartalmon, hogy azok megfeleljenek az adott hálózatok, eszközök, szolgáltatások vagy média műszaki követelményeinek. Ön tudomásul veszi, hogy ez a jogosítvány megengedi a Google-nak, hogy ilyen műveleteket végrehajtson.

11.4. Ön megerősíti és szavatolja a Google számára, hogy rendelkezik mindazon jogokkal, hatalommal és felelősséggel, amelyek biztosítják a fenti jogosítvány feltételeinek teljesülését."[/I]

Maradok a firefox-nál...

köszönjük bandiras fórumtársnak az észrevételt.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#69) Bluegene válasza Tüzi (#68) üzenetére


Bluegene
addikt

ugyanmár, ez nem újdonság, lényegében bárkit meg tudnak figyelni aki használja a netet, különbenis a google pont az én dolgaimat fogja lesni a több száz millió vagy milliárd ember közül...pfff

azt hiszed a firefox megvéd, de naiv :(

egyébként is ha újságíró lennék, még talán-talán lemondanék(bár ugyanúgy ellophatnak mindenféle adatot így is), de átlaguserként

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#70) Tüzi válasza Bluegene (#69) üzenetére

Szerintem a dolog lényegét nem fogtad meg. Ha megfigyelnek, és megtudod, akkor van VALAMI jogi eszköz a kezedben.
Így meg gyakorlatilag a Nagy Tesó szerződését "írod" alá, és Te leszel a házban. Tesó meg figyel, és ez ellen SEMMIT sem tehetsz.

FireFox sem véd meg. Csak valahogy nem tetszik ez a dolog, és elég sötét jövőképet kezd el elöttem felvázolni ez a"baki"...

Csak ennyit szerettem volna mondani.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#71) _ak_ válasza Bluegene (#69) üzenetére


_ak_
addikt

Ezzel az a baj, h lassan, de biztosan eljön Orwell 1984-e. (akár vicc is lehetne, de tényleg egyttre több za ilyen) Persze eddig is gyűjtöttek adatot, a sima google kereső is jegyzi a keresett szavakat, csak mind ezt egyre nyíltabban teszik. :(

szerk.: Tüzinél a pont

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#72) Tüzi válasza _ak_ (#71) üzenetére

Láttad '84-et???

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#73) _ak_ válasza Tüzi (#72) üzenetére


_ak_
addikt

Inkább olvastam.

Aki esetleg nem tudná miről van szó: Wiki

Let's begin, de gozaimasu!

(#74) Bluegene válasza Tüzi (#70) üzenetére


Bluegene
addikt

nézd az új böngésző gyors, ötletes és a legjobb dolgokat gyúrták össze benne

az hogy valami távoli gépen esetleg jegyzik h mire keresel rá, ne és? kell a statisztikához ill ahhoz hogy a keresőmotort javíthassák, ha explorert használsz ugyanúgy megfigyelhetnek

bár annyira nem vágom mert az IP címek dinamikusak(tehát elvileg mindíg újat kapsz minden egyes bejelentkezésnél, illetve ha fölveszik a magyar szolgáltatóval a kapcsolatot, akkor lenyomozhatnak, de szerinted John-t a googlenál te fogod érdekelni? Tudnak Magyarul?, ill ha beülsz egy netkávézóba az életbe nem jönnek rá, illetve van jogi eszkjöz a kezedben, ha netezel megfigyenek így is úgy is ha akarnak(de mivel messze nincs kapacitásuk nem teszik), sőt műholdról is figyelhetnék a házadat ebbe nyugodj bele

tudod mikor fogsz te ügyvédet fogadni és beperelni a google-t h az megfigyelt, ráadásul bizonyítsd be :D

szal a gyakorlatban ennek nincs jelentősége valljuk be, szerintem az sokkal gázabb hogy a mobilod mikrofonját(nem a hangszórót) a távolból be tudják kapcsolni és a mobilod elküldi nekik amiket dumcsizol, miközben a zsebedben van, ehhez képest ez nudli

#75: na már meg is változtatták, úgyhogy ;) :R

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#75) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Úgy tudom, hogy a nyomás hatására a Google megváltoztatta a 11-es pontban foglaltakat.

[ Szerkesztve ]

(#76) alien_ válasza Tüzi (#68) üzenetére


alien_
őstag

Hehe, így már világos, hogy az uninstallra rákattintva mire vonatkozik az a "Valami rosszat mondtunk?" :D

^Clown: Igen, most már így néz ki.

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#77) alien_


alien_
őstag

Egy bug ;)

Swarm is coming.

(#78) Ramius


Ramius
őstag

Ha már google böngésző, miért nem képes figyelni a gmailt?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#79) ollie válasza Tüzi (#68) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem értem, mi ezzel a gond?

Ha ezt a jogot nem tartaná fenn magának a google, akkor semmilyen tartalom nem kerülhetne be a keresőjükbe.

Ramius: mert beta?
Egyébként az IE sem képes figyelni a hotmailt.

[ Szerkesztve ]

***

(#80) jerry311 válasza alien_ (#77) üzenetére


jerry311
nagyúr

Há' még béta...

(#81) jerry311 válasza ollie (#79) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szvsz az a 11-es pont a kiegészítőkre, skinekre vonatkozik, nem a képre amit feltöltök a webtárhelyemre...[B][/B]

(#82) Balinov válasza Cathfaern (#63) üzenetére


Balinov
félisten

Cathfaern,

koszonom a tippet, ki fogom probalni.

Pompi: akkor ez valszeg nem altalanos, csak eseti problema.

Udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#83) Ramius válasza ollie (#79) üzenetére


Ramius
őstag

Béta vagy nem, ezt alapból tudni kéne már az elejétől szerintem.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#84) ollie válasza Wolverine (#55) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Link? Nem találom.

***

(#85) Fori23 válasza Bluegene (#74) üzenetére


Fori23
őstag

Ha nem lenne érdekes az IP, nem foglalkoznának vele. Az még érthető, hogy naplózzák amire rákeresel, de miért érdekes tudni személy szerint, hogy KI?
Érdemes elolvasni a Google Chrome -- Adatvédelmi közleményt, különösen a
"A Google által gyűjtött információk a Google Chrome használata során".
A teljes böngészésedet elküldi IP-stől, URL-stől.....

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#86) ollie válasza Fori23 (#85) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha nem küldené el a böngésző az IP-det, nem tudnál netezni, ugyanis a meglátogatott szerverek nem tudnák hova küldjék a válaszokat. Ez minden böngészőnél így működik.

***

(#87) Tüzi válasza Bluegene (#74) üzenetére

IP címedet rögzítik visszamenőleg.
Amúgy ne mondd, hogy elhiszed azt, hogy azért építenek egyre nagyobb szuper-számítógépeket, mert csak atomrobbantást, meg felmelegedés-szimulációt akarnak futtatni rajtuk ;)

Tudod van egy újabban nekem nagyon tetsző mondás.
"A hatalom korrupt. A korlátlan hatalom pedig korlátlanul korrupt" Most ebből azt veszel le, amit akarsz, de az én IPmet ne rögzítse senki, az én url-jeimet ne jegyezgesse senki, és legfőképp ezt a kettőt ne ne olvassa össze senki. Nem azért, mert holnapután atomot robbantok valahol nyugaton, vagy nem. Azt védje ki hírszerzés, de ne úgy, hogy már az OPrendszerben direkt lukakat hagynak, amiken át kukucskálnak. Meg ugye a hardverben. Aztán nézd meg az 1984-et mint filmet, vedd hozzá a Közellenséget, meg a Zeitgeist harmadik részét, kicsit gondolkozz el rajtuk.

De a legszemetebb az egészben, hogy az emberek 99.9999%-a nem olvassa el a használatbavételi nyilatkozatot (én sem szoktam) mert mire végigolvassa egyrészt elfelejti az elejét, másrészt megöregszik. Na mindegy. Nekem nem tetszik ez...

ollie: itt nem azzal van a probléma, hogy fenntartja a jogot. Illetve de. A probléma azzal van, hogy milyen alapon, és mivel fog/nem fog visszaélni. Nem véletlenül van ekkora felháborodás, és nem véletlenül írták át. Még nem sikerült annyira meghülyíteni a népet, hogy szó nélkül elfogadják ezt.

Na mindegy, felejtsük el, nem szóltam :) Én nem rakom fel, és még be fogok állítani egy zx-spektrumot tűzfalnak :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#88) Fori23 válasza ollie (#86) üzenetére


Fori23
őstag

Nem egyről beszélünk

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#89) superxaba


superxaba
tag

Szevasztok!
Amit nem találok a Krómban, az egy Firefoxnak csinált Google Toolbar-szerűség.
Jól jönne ugyanis ha otthonról is, melóból is elérhetném könyvjelzőimet.
Tud valaki ilyet?

Nem a részvétel a fontos, hanem a győzelem! Not the action, but the victory! www.25ora.ro

(#90) Wolverine válasza ollie (#84) üzenetére


Wolverine
félisten

[link]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#91) lordring


lordring
aktív tag

Az előzményeket hogyan lehet webhely szerint megjeleníteni? És a menüsort előcsalni? Vagy az nincs?

(#92) frame>24


frame>24
addikt

Fú, ez gyors a ffx 3.0-hoz képest, még úgy is, hogy be vagyok jelentkezve!

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#93) ^Clown válasza Tüzi (#87) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Inkább olvassátok az 1984-et...

(#94) ^Clown válasza Tüzi (#87) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Bocsánat, dupla lett.

[ Szerkesztve ]

(#95) ollie válasza Wolverine (#90) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

ja, köszi, én az usite.com-on kerestem

***

(#96) Balinov válasza ollie (#95) üzenetére


Balinov
félisten

mar lattam belole portable verziot is.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#97) [Ace]


[Ace]
aktív tag

A könyvjelzőket vajon hogyan lehet kimenteni? Mert a böngészőben nincs ilyen opció, kívűl meg sehol nem találok ilyet. Ötletek?

:: MuSiC Is LiFe :: d(^_^)b

(#98) Shodan


Shodan
addikt

Helyesírás ellenőrzőt hogy tudom kikapcsolni?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#99) Bluegene válasza Tüzi (#87) üzenetére


Bluegene
addikt

nézd technikai oka van ennek, miért szégyelsz valamit? vagy azt hiszed ott Kaliforniában rajtad röhögnek hogy milyen oldalakat nyitsz meg? Ugyanmár!

másrészt ez a bűnőzés/terrorizmus elleni harcot is segítheti ami pedig nekem is neked is érdeked

ha nincs rejtegetnivalód nincs mitől félned, a fejlődést úgysem állíthatod meg

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#100) Tüzi válasza Bluegene (#99) üzenetére

Nekem rejtegetni valóm nincs, de senkinek semmi köze ahhoz, hogy mikor-mit-hogyan csinálok.
Ez a "terrorizmus elleni harc" meg az elmúlt 2007 (!) év legnagyobb átverése, amit gyakorlatilag mindenki elhisz, kivéve azokat, akik kétségbe vonják azt, hogy a világ legfejlettebb országai képtelenek megtalálni egy turbános fazont a hegyek között. Ezek az emberek azt sem hiszik el, hogy ez a turbános faszi mindenféle elektronikai segítség nélkül átverte-félrevezette a legnagyobb/modernebb hadsereggel rendelkező ország katonai védelmét/gépezetét, az ismerősei elkötöttek 4 utasszállítót, és ezekből hármat (kettőt) beleküldtek egy-egy épületbe úgy, hogy előtte 2személyes kisgépet sem tudtak irányítani stabilan :) na neeee :)) plíz :D ne erőltessük, mert kifekszem a röhögéstől :D

Ez pedid kérlek szépen nem fejlődés, hanem egy kurva nagy leghallgató/ellenőrző rendszer felé vezető út, és ebben a számodra eszményinek tűnő jövőben nem lesz szabadságod, nem lesz szólás szabadságod sem. Ha pedig ki mered nyitni az arcod, akkor törölnek az adatbázisból (RFID), és gyakorlatilag megszűntél létezni.
Gyönyörű jövő, tényleg...

mod: fejlődést nem is akarom megállítani addig, amíg az érdekeimet szolgálja. de ha veszélyben érzem a szuverenításom, és az esetleges porontyaim jövőbeni szabadságát, akkor az nagyon nem tetszik. a fejlődés jó, és szükséges. csak nem mindegy, hogy milyen irányban fejlődünk...

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.