Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Kombat


Kombat
őstag

Hali!

Pár napja raktam fel a Chrome-ot.
Meg lehet valahogy oldani, hogy egyes oldalak, mint pl. a PH ne balrazártan jelenjenek meg, hanem középen? Ne igazán kényelmes állandóan balra fordítani a fejem....

[ Szerkesztve ]

(#802) andy83 válasza Kombat (#801) üzenetére


andy83
aktív tag

Miért a PH eddig hogy jelent meg nálad? Nálam FF alatt is balra zárt...

facebook.com/SzeretekMozizni

(#803) Kombat válasza andy83 (#802) üzenetére


Kombat
őstag

Igen, de FF-hez használtam a Stylis kiegészítőt, amivel lehetett középrezárt is meg szélesképernyős is....

(#804) andy83 válasza Kombat (#803) üzenetére


andy83
aktív tag

Na, ezt nem is ismertem... :B Köszi, hogy felvilágosítottál! :R

Ki is próbálom mindjárt. :DDD

facebook.com/SzeretekMozizni

(#805) wegener


wegener
tag

Sziasztok!
4.0.223.11-es chrome-om van és gmailt használok. Azt hittem szeretik egymást, lévén gugli mindkettő. Erre ma azt csinálja, hogy belépés után: "Kijelentkezett ebből a fiókból. Ez automatikusan történhetett, mivel egy másik felhasználó ugyanebből a böngészőből lépett be." Jelentkezzek be újra stb. Jelszót megváltoztattam, de ugyanezt írja továbbra is. Nincs másik felhasználó ezen a gépen. Csak chrome-ból csinálja, mozillából nem. Ha tud valaki, legyen szíves segítsen, mit csináljak. Lehet, hogy túl gyorsan álltam át a legújabb verzióra? Lehet valahogy régebbire visszaállni.
Kösz előre is.

(#806) wegener


wegener
tag

Lehet valahogy régebbire visszaállni? (Kérdés akart lenni.)

(#807) #16820480 válasza wegener (#805) üzenetére


#16820480
törölt tag

működnie kell annak simán. esetleg próbáld meg a sütiket törölni, vagy valamit állítani a biztonsági beállításokon (SSL2.0 és egyebek).

(#808) wegener válasza #16820480 (#807) üzenetére


wegener
tag

Köszönöm. Elég volt a sütik meg minden előzmény törlése.
Az SSL 2.0-t érdemes bekapcsolni?

(#809) #16820480 válasza wegener (#808) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom, hogy érdemes-e, én bekapcsoltam, igazából nem árthat szerintem. manapság úgy tudom SSL3.0 van már, szóval talán nem olyan lényeges, ezért is van alapból kikapcsolva.

(#810) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek van e tapasztalata hogy a nod32ess4 miért lassítja chrome mal való böngészést.

Chrome 500ms Ping, netezés: 400k - 1.5mb
IE 9ms Ping, 1.5mb - 4.5mb

NOD32ESS uninstall máris megegyeznek az eredmények az IE vel.

Köszi!

Ja winfos Vista

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#811) Pecc


Pecc
őstag

Lehetséges azt beállítani, hogy automatikusan frissítsen x időnként a program?
Ha igen, hogyan?

F5öt nyomkodni nem az igazi:)

[ Szerkesztve ]

(#812) sonar


sonar
addikt

Nem tudjátok, hogy hol tudom beállitani, hogy ajánlja fel a fájl mentésének a helyét?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#813) Kombat válasza sonar (#812) üzenetére


Kombat
őstag

Beállítások-motorháztető alatt fül-legörgetsz a letöltésekig-kipipálod, hogy kérdezzen rá.

(#814) sonar válasza Kombat (#813) üzenetére


sonar
addikt

Jah, tényleg, csak elfelejtettem görgetni.
Másik gondom, hogy ha van egy url-em és átirok vmit miért akar egyből googliban keresni?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#815) #16820480 válasza sonar (#814) üzenetére


#16820480
törölt tag

mert a címsáv és a kereső sáv ugyanaz. elvileg amikor elkezdessz valamit gépelni, akkor legördül egy pár lehetőség, hogy a böngésző szerint mire gondolhattál. a zöldek az olyanok, amiket megnyit weblapként, a feketék meg amiket kikeres neked az alapértelmezett keresővel.

(#816) birno válasza #16820480 (#799) üzenetére


birno
addikt

Ha egérrel belekattintasz a beágyazott videóba, majd Alt vagy Ctrl+jobb/bal nyilat nyomsz akkor elindul a videó, ugyanezzel a módszerrel lehet beletekerni is, mert nekem az sem megy egérrel.
Vagy Chromium-ban azóta már javították?

(#817) #16820480 válasza birno (#816) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem, sajnos nem oldották meg még, de az a módszer működik, amit mondtál. mostmár csak az idegesít, hogy a mai frissítéssel meghaltak a legördülő menük. tiszta fehér mindegyik, nem látszanak a menüelemek. persze kattintani lehet őket, és működnek, csak éppen nem látom mire kattintok... :U

(#818) birno


birno
addikt

Na ez igen!
Valami oknál fogva lehalt a rendszerem, miközben épp egy hozzászólást írtam egy fórumba, újra kellett indítanom a gépet, miután elindítottam a google-chrome-ot jelezte, hogy hibásan állt le, vissza akarom-e állítani a korábbi állapotot, rányomtam, hogy visszaállítás és onnan folytathattam a hozzászólás írását ahol abbahagytam!!!
Ilyet se láttam még, hatalmas respect a Google-nak! :R

(#819) aki33


aki33
csendes tag

A szövegméret testreszabására nincs még kiegészítő?

(#820) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Mi ez a ratyi "félhold" alakú új logó, ami látható a tálcán a programnál? :F A szokásos Chrome logó jobban tetszett. Most miért? :D

Sk8erPeter

(#821) Angyalifény


Angyalifény
tag

Hali próbaként feltettem a Chrome-ot

van pár kérdésem.

Mennyire bíztonságos ????

A helyesírás ellenőrzőt hogy magyaríthatom ?

Weben nézett képeket kinagyíthatom ?

(operába és ff-be megoldható,)

[ Szerkesztve ]

Isten kíséri utadat.

(#822) Angyalifény válasza Angyalifény (#821) üzenetére


Angyalifény
tag

A kép nagyító kérdés tárgytalan.

Isten kíséri utadat.

(#823) lorcsi


lorcsi
veterán

újabban én is ezt kezdtem el használnmi és most a könyvjelzők kezelésével vane gy kis bökkenőm
hogyan lehet egyszerűen betenni az oldalt oda?
milyen kiterjesztést szedjek le ?

(#824) sfdrakex válasza lorcsi (#823) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

klikk a csillagra a böngészősáv elején

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#825) Angyalifény válasza lorcsi (#823) üzenetére


Angyalifény
tag

Megnyomod a webcím melletti csillagot és beteszed a további könyvjelzőkbe . Nekem legalábbis ilyen mappám van mert importálta a FFből.

Isten kíséri utadat.

(#826) lorcsi válasza sfdrakex (#824) üzenetére


lorcsi
veterán

de hülye vagyok :W

THX!

(#827) gabaly válasza #16820480 (#817) üzenetére


gabaly
tag

Sajnos nálam ugyanez, pedig már jól belaktam a Chrome-t. Írom be a felh.nevet, jelszót, majd a capka jönne de üres a négyzet....vagy szokásos oldalon ahol is legördülőben van a fórum gomb legördítés után fehér minden. Nem jöttél még rá a megoldásra? Vagy ez mindenkinél így néz ki amíg nem javítják?!

(#828) aki33


aki33
csendes tag

A firefoxos adblock-bol a szabalyokat nem lehet valahogy atmenteni a chrome adblockjaba?

(#829) Angyalifény


Angyalifény
tag

HELP!!! ha letilt 1 felugró ablakot akkor hol mondhatom meg neki hogy ezt látni akarom ?

jójáték.hu-n elég idegesítő mikor a feljövő játék ablakot letiltja és nem találom hogyan nyíthatnám meg. :U

Isten kíséri utadat.

(#830) Kombat válasza Angyalifény (#829) üzenetére


Kombat
őstag

Jobb alsó sarokban jelzi a felugró ablakok tiltását, ott is lehet őket előhívni.

(#831) Angyalifény válasza Kombat (#830) üzenetére


Angyalifény
tag

De ha a jójátékon előhívom a blokkolt játék ablakot akkor kiirja hogy lefagyott a böngésző.

Miért ?

Másnak is ezt csinálja ?

[ Szerkesztve ]

Isten kíséri utadat.

(#832) Angyalifény válasza Angyalifény (#831) üzenetére


Angyalifény
tag

Szóval fogja magát és lefagy miután rányomok hogy mutassa a pop up-ot

[ Szerkesztve ]

Isten kíséri utadat.

(#833) sonar


sonar
addikt

Ahogy látom frissíti magát rendesen. Kérdés, hogy az előző könyvtárak kellenek neki?
Mert minden mappa vagy 65Mega és hely szűkében vagyok.

Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application
2009.11.02. 09:39 <DIR> 3.0.195.27
2009.11.12. 08:51 <DIR> 3.0.195.32
2009.11.13. 09:50 <DIR> 3.0.195.33
2009.11.12. 00:11 921˙072 chrome.exe

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#834) #41133696 válasza sonar (#833) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem.

(#835) Angyalifény


Angyalifény
tag

A kiegészítések csak a 4-eshez jók ?

Isten kíséri utadat.

(#836) #41133696 válasza Angyalifény (#835) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen.

(#837) #16820480


#16820480
törölt tag

ma reggel érkezett egy frissítés a Chromiumhoz, azóta eltűntek a kiegészítők, bár ott vannak az eddig megszokott könyvtárban, de nem tölti be őket. valamint az extensions menübe lépve kézzel megva a könyvtárt sem tölti be. párat fel tudtam rakni (pl adsweep), de az is csak kiírja, hogy működik, és közben semmit nem csinál. az adblock+ kiterjesztést meg nem bírja telepíteni ezzel a hibával: Content scripts can not be executed on file:// urls.

valaki más is tapasztalt ilet? esetleg sikerült megoldani a hibát?

(#838) aki33 válasza #16820480 (#837) üzenetére


aki33
csendes tag

Nalam ugyanez, talan a holnapi frissites majd helyrebillenti a dolgokat.

(#839) #16820480 válasza aki33 (#838) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, remélem is. néha elrontanak dolgokat... múltkor is volt valami frissítés, amikor egy napig nem tudtam használni :)
persze, béta... ;]

(#840) birno


birno
addikt

Felraktam a legutolsó dev chrome-ot(4.0.249.0), ez Debian alatt most frankón működik, megy minden kiegészítő, az alső sáv ahol állígatni lehet a kiegészítők tulajdonságait az eltűnt és átkerült az extensions menűbe, mennek a beágyazott videók és nekem a lenyíló menükkel sincs gondom, remélem nem futok bele hamarosan valami idegesítő hibába, mert ez most egész ígéretesnek tűnik.

(#841) birno válasza birno (#840) üzenetére


birno
addikt

Ja és végre működik a feladatkezelő! :)

(#842) #16820480 válasza birno (#840) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát pedig a 4.0.252.0 a legújabb :) a beágyazott videók akkor mennek (elvileg), ha nem használsz compizt.

(#843) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#820) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tárgytalan, nem értem, miért, de megszűnt ez a logó. Amúgy rosszul mondtam, nem a Tálcán volt ez az ikon látható, hanem amikor Alt+Tab-bal programot váltottam. Tényleg nem vágom, miért, de most visszatért a régi logó... :F

Sk8erPeter

(#844) birno válasza #16820480 (#842) üzenetére


birno
addikt

De te chromiumot használsz ha jól emlékszem, a rendes Chrome-ból nekem ez jött ki legfrissebbként.
Mondjuk ez lényegtelen, a fontos, hogy egyelőre minden működik. :)

(#845) #16820480 válasza birno (#844) üzenetére


#16820480
törölt tag

azt hittem, hogy neked is azonos verziók jönnek, mivel debiant ítál, és gyanítottam, hogy repóból tetted fel.
de amúgy a Chrome meg a Chromium lényegében azonos, nem?

(#846) sztikac válasza birno (#844) üzenetére


sztikac
őstag

szerk. semmi, ezt benéztem :B

[ Szerkesztve ]

(#847) birno válasza #16820480 (#845) üzenetére


birno
addikt

Nem repoból tettem fel, hanem innen.
Érdekes mód az oldal chromium.org, de google-chrome-ot ír, őszintén szólva fogalmam sincs, hogy a kettő miben tér el.

Amúgy meg ennek a verziónak a nyűgje, random mód elhasal az összes oldal és jön a "Manóba" üzenet, újratöltés megoldja, de bizonyos esetekben eléggé idegesítő.

(#848) gabaly válasza birno (#847) üzenetére


gabaly
tag

Nahát.
Megelégeltem, hogy csak nekem nem működik a legördülő, csak fehéret mutat. Leszedtem. Tweakkal felraktam a Chromiumot és mindjárt megjavult! Amúgy elsőre ugyanaz, mint a Google Chrome..... :K :))

[ Szerkesztve ]

(#849) #16820480 válasza birno (#847) üzenetére


#16820480
törölt tag

valami olyasmi rmélik, hogy az egyik teljesen opensrouce, meg egy független csapat fejleszti, a másik meg ugye a kugli kezében van. de nem tudom amúgy. azért jobb repóból, mert akkor magától tud frissülni kényelmesen. bár nem tudom, hogy debianhoz is van-e repó, ubihoz van biztosan.

(#850) birno válasza #16820480 (#849) üzenetére


birno
addikt

Lényegében ez is hozzáad egy repot a forrásokhoz, úgyhogy lehet apt-n keresztül frissíteni ugyanúgy mint bármi mást, csak én nem frisítgetek automatikusan hanem amikor épp eszembe jut.

Ha te megnyitod a névjegyet ott neked mit ír?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.