Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30251) SunMount3r válasza SP4C3 (#30249) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha az Users\AppData\Local\Google\Chrome\User Data mappára gondolsz, akkor szerintem az már nem működik így full-osan. Most próbáltam ki, a könyvjelzőket átpakolja, de a jelszavakat és a kiegészítőket nem.

(#30252) Toth_Jani válasza SunMount3r (#30251) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Lehet hogy úgy túl egyszerű lenne bárki gépéről lelopni az összes jelszavát, remélem titkosítva van az adott géphez. :F

(#30253) SunMount3r válasza Toth_Jani (#30252) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Na jó, akkor nincs más, külön Export/Import a Könyvjelzőket és Jelszavakat, aztán a többit újra beállítom/telepítem manuálisan.

(Egy ilyen "gép csere" hercehurca, amit most csinálok nem kis feladat, legalábbis nem 5 perc és akkor a Chrome még mindig csak 1 a sok program közül.)

(#30254) SenorGrande válasza SunMount3r (#30253) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Ezért használok amiből lehet portable-t, egy külön partíción, amihez nem nyúlok esetleges újratelepítés esetén. Gépcsere esetén is könnyen átvihető.

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#30255) SunMount3r válasza SenorGrande (#30254) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szintúgy, ez nálam is alap, de mondjuk nem épp ezért, hanem mert nem szeretem, ha az app-ok telesózzák a registry-t, mega rendszert.

A Portable apps weboldal dolgai közül meg azért vannak amik nem teljesen működnek jól, vagy úgy, mint az eredeti, mert ugye ezek nemhivatalosan átmókolt verziók. De amiből van "eredeti" portable, abból csak azt használom.

(#30256) cirkus


cirkus
aktív tag

a google-t használva a keresett eredmény linkre kattintva nem nyitja meg az oldalakat a böngésző... hogy tudom orvosolni ? üzenet:
"This site can’t be reached
www.googleadservices.com’s server IP address could not be found."

(#30257) Lauda válasza Lauda (#30226) üzenetére


Lauda
félisten

Verzió: 84.0.4147.89 (Hivatalos verzió) (64 bites)

[link]

(#30258) amadeus11


amadeus11
senior tag

Helló! Van jelenleg működő Samsung Remote bővítmény Chrome-ra? Vagy PC-re tud valaki? Gemote már nem működik az újabb tévével! :R

There is a star

(#30259) SP4C3 válasza cirkus (#30256) üzenetére


SP4C3
veterán

Úgy, hogy nem a legelső pár találatot próbálod megnyitni, mert azok "fizetett helyezések".
Mintha az olimpián adnál egy pár millát, hogy te nyerd. :D

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#30260) Amur


Amur
addikt

Ma reggeltől minden torrent fájl letöltését letiltja mert veszélyes lehet.
A roszindulatú weboldalak szűrését nem akarom kikapcsolni, kivételekhez hiába adtam hozzá a weboldalt, továbbra sem enged letölteni onnan. Van lehetőség, vagy váltsak böngészőt?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#30261) Viktor77 válasza Amur (#30260) üzenetére


Viktor77
titán

Egyszerű. Lent a letöltési sorban, jobboldalt "összes megejelenítése", következő ablak "veszélyes fájl megtartása".

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#30262) Amur válasza Viktor77 (#30261) üzenetére


Amur
addikt

Az ok, csak valami egyszerűbb megoldást kerestem. Vagyis "automatikust"

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#30263) Viktor77 válasza Amur (#30262) üzenetére


Viktor77
titán

2-3 plusz gombnyomás, nem halunk bele. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#30264) Viktor77 válasza Amur (#30260) üzenetére


Viktor77
titán

Amúgy most nézem, nem minden torrent fájlt tilt le.
A Bithu nem biztonságos, ott kell "trükközni", az Ncore viszont biztonságos, ott nem kell.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#30265) kidnou válasza Viktor77 (#30264) üzenetére


kidnou
senior tag

Most megnéztem, nálam nem kell trükközni se ott se máshol

(#30266) lac14548 válasza Amur (#30260) üzenetére


lac14548
aktív tag

Ki lehet kapcsolni a beállításokban a "Biztonságos böngészést"

Hogy ez milyen egyéb veszélyekkel(?) jár azt nem tudom...

- Beállítások - Biztonsági ellenőrzés - Biztonság - Biztonságos böngészés - Nincs védelem (nem javasolt)

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#30267) olivera88


olivera88
veterán

Megőrült a Chrome böngészőm ma délutánra. :U Olyan fájlokra jelez h h nem biztonságos amilyenekkel nem volt sose baja. :F Grib fájlokról van szó, amit a meteorológiában használnak.
Először Meteo France oldaláról letöltött gribbel volt baja, aztán meg DWD oldaláról letöltött bzip acrhivumba tömöritett grib fájlal van baja.

Ma délelőtt mikor Linuxon voltam még semmi baja nem volt ezekkel a fájlokkal, aztán ma délután ahogy átjöttem Linuxra nem engedte letölteni őket. :W
Most csináltam egy verziófrissitést, de hiába. :(

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30268) lac14548 válasza olivera88 (#30267) üzenetére


lac14548
aktív tag

30266

[ Szerkesztve ]

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#30269) olivera88 válasza lac14548 (#30268) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi. Kérdés h mi okbol blokkolta ezeket a letöltéseket, mert nem babráltam semmit. Csak úgy egyik pillanatról a másikra történt.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30270) Amur válasza olivera88 (#30269) üzenetére


Amur
addikt

bitorrent topicban kaptam egy jó megoldást:
a https everywhere kiegészítőt kell telepíteni. Ugyanis a nem titkosított oldalakról való letöltéssel van baja. A google nagyon nyomni akarja a https oldalakat. így hogy a kereső sem fogja felhozni, és a letöltést sem engedi a böngésző, muszáj lesz váltani a weboldal üzemeltetőinek.
Tehát egy kiegészítővel megoldható, ez a lényeg! Nálam is müködik!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#30271) lac14548 válasza olivera88 (#30269) üzenetére


lac14548
aktív tag

Verziófrissítés volt. Azzal jött ez az új funkció.

(#30270) Amur
Ez az?

[ Szerkesztve ]

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#30272) olivera88 válasza lac14548 (#30271) üzenetére


olivera88
veterán

Nekem még a frissités előtt volt, írtam. 84 es verzióra aztán frissitettem rá mikor megvolt probléma, gondotlam hátha megjavul, de nem így történt.

Amur Értem. Köszi. :R

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30273) Amur válasza lac14548 (#30271) üzenetére


Amur
addikt

Igen, az lesz, nekem megoldotta.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#30274) Viktor77 válasza kidnou (#30265) üzenetére


Viktor77
titán

Nálam eddig tartott. Már a Bithuról is rendesen lejön a torrent file.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#30275) p76


p76
senior tag

Az normális hogy újabban ha elhagynék egy webhelyet akkor felugrik hogy "ne menj még el"?
Kezd idegesítő lenni.
Mert ugye van a kötelező kuki elfogadás is. Azt az eurós idiótát aki azt kitalálta, odaültetném hogy egész életében azt nyomkodja hogy "Igen, elfogadom a kukikat".

(#30276) junior11 válasza p76 (#30275) üzenetére


junior11
veterán

Ublock Origin eltünteti a cookiek-kal kapcsolatos értesítések nagy részét.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#30277) SP4C3 válasza p76 (#30275) üzenetére


SP4C3
veterán

Neméppen így megy...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#30278) Lauda válasza p76 (#30275) üzenetére


Lauda
félisten

Még szerencse, hogy el kell fogadni a cookiekat. :U

(#30279) Fecogame válasza p76 (#30275) üzenetére


Fecogame
veterán

Az normális hogy újabban ha elhagynék egy webhelyet akkor felugrik hogy "ne menj még el"?

Ez hasznos funkció is tud lenni. Pl. ha itt írsz egy hsz-t, de közben bezárnád az ablakot, előtte megkérdezi. Így nem fog elveszni a hozzászólásod.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#30280) Toth_Jani válasza p76 (#30275) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Lépj ki az ALT+F4 billentyűvel, garantáltan nem fog felugrani. ;]

(#30281) Komi28 válasza lac14548 (#30266) üzenetére


Komi28
senior tag

Nekem így van beállítva de így sem tölti le amit szeretnék vagy próbaképp amit 3 napja még letöltött azt sem :(

(#30282) Toth_Jani válasza Komi28 (#30281) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Én ugyan a bétát használom, és olyan torrent oldalon sem vagyok fent amit nem https:// használ, de ezekről simán dobja a kliensbe és kérdezi hogy indulhat-e a letöltés.

(#30283) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Ha importálom egy már belakott X Chrome-ba egy másik Y Chrome-ból a könyvjelzőket, akkor az totál felülírhatja az X Chrome-ban lévő könyvjelzőket? Pl. ha ugyan olyan nevű mappák és almappák is vannak mind kettőben, azoknak a tartalmával mi lesz? Vagy csak ilyenkor simán az kerül át az X Chrome-ba az Y-ból, ami még nem volt benne és ami már X-ben benne volt, de Y-ban nem azok is megmaradnak? Remélem érthető a kérdésem...

Köszi!

(#30284) SunMount3r válasza SunMount3r (#30283) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És rögtön egy másik kérdés (külön hsz.-be teszem, mert mind 2 külön fontos):

Ezt hogyan lehet megszüntetni, hogy ilyen "dupla" Bookmarks bar-om legyen?

Ha a legfelső Bookmarks bar-ra kattintok, ott még csak a törlés opció sem aktív, az alatta lévőt pedig nem tudom már feljebb mozgatni, vagy bármi értelmeset csinálni vele.
(Szintén egy korábbi könyvjelző importálás eredménye, az is fura, hogy ilyen bénán rakta be őket magától).

(#30285) mrfree75


mrfree75
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudjátok miért van az, hogy a Chrome levágja a http://-t a intranetes URL-k címéből? Pl. http://valami.net-ből valami.net lesz és DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG hibát dob a Chrome.

Előre is köszi a segítséget.
mrfree

(#30286) Toth_Jani válasza mrfree75 (#30285) üzenetére


Toth_Jani
őstag

És ha 2x a cím sorra kattintasz?? (üres helyre)

(#30287) mrfree75 válasza Toth_Jani (#30286) üzenetére


mrfree75
csendes tag

Szia! Nem történik semmi. Chrome 84-t használunk. Hozzátartozik a történethez, hogy nagyrészt Sharepoint site-kon dolgozunk.

(#30288) Toth_Jani válasza mrfree75 (#30287) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A Flags beállításokat kellene átböngészni, ha jól emlékszem valahol ki lehet kapcsolni a cím sor rövidítést, vagy legalábbis pár verzióval ezelőtt még lehetett.

(#30289) tylerddd


tylerddd
veterán

Helló! A Chrome "19 nyilvánosságra került jelszó"-t jelez. Ez mi a f***?! :F

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#30290) junior11 válasza tylerddd (#30289) üzenetére


junior11
veterán

Feltételezhetően különféle adatszivárgás által kikerült jelszavak vagy nálad akár egy kártevő is okozhatott galibát. Érdemes minél hamarább megváltoztatni őket.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#30291) BigManus válasza tylerddd (#30289) üzenetére


BigManus
addikt

Nézd meg itt, hogy kompromittálódott-e a jelszavad: LINK

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#30292) tylerddd válasza BigManus (#30291) üzenetére


tylerddd
veterán

Igen. Most meg is változtattam, ahol tudtam. Ez egy ilyen "szemetelős" citromail-es e-mail-em, nagyon egyszerű is.

Köszi a segítséget mindkettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#30293) mrfree75 válasza Toth_Jani (#30288) üzenetére


mrfree75
csendes tag

Köszi, átböngésztem a beállításokat, de már nincs benne. :( Külföldi fórumokon is erre panaszkodnak. Azt hiszem ezt elengedem. Köszi a tippet. :R

(#30294) gerimurr


gerimurr
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy a google naptár módosításának időpontját, meg :)) lehet
nézni, és ha igen akkor hogy?

(#30295) chungee


chungee
addikt

Napot!

Hogyan tudom áthelyezni a cache mappát / gyorsítótárat másik drive-ra :F

(#30296) SP4C3 válasza chungee (#30295) üzenetére


SP4C3
veterán

Az egész UserData mappát át tudod tenni, regedithez kell nyúlni...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#30297) Sonja válasza chungee (#30295) üzenetére


Sonja
veterán

A --disk-cache-dir=ahovaakarodmappa paranccsal indítod. Tehát, ha a D:\Temp mappába akarod tenni, akkor a --disk-cache-dir=D:\Temp paranccsal indítsd a chrome-ot.

Szerk.: Ha rákeresel a topikban a cache szóra, akkor sok találatot ad.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#30298) chungee


chungee
addikt

Köszönöm a válaszokat :R

(#30299) Joker88


Joker88
őstag

Az mitől lehet,hogy a Chrome-ban olyan el**szottul jelenik meg az egyik ingatlan-portál, míg a konkurens Firefoxban olyan,amilyennek lennie kell ?
A weboldal : [Ingatlanbazar.hu]

szerk1.: mindegyik szoftver naprakész, míg az op.rendszer Windows 10 , szintén 'up-to-date'

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#30300) Toth_Jani válasza Joker88 (#30299) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Szerintem valamelyik bővítmény nem tud mit kezdeni a képekkel.
Nálam jó a lap közepén jelenik meg kicsibe.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.