Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2803) magno


magno
csendes tag

Helló mindenkinek. :) Végre egy jó kis topic :D Itt vannak a gityóim. Szeretem a változatosságot - hangzásban. :D Alapjában véve les paul mániás vagyok de azért más gitárokat is a kezembe veszek ami persze nekem kényelmes.

Sorban egy Yamaha EG112-es fat strat nagyon jól hozza a stratós sound-ot meglepő egy ilyen olcsó gitárhoz képest persze a tremolója használhatatlan :D . Aztán egy Epiphone les paul studio a nyaknál egy dimarzio PAF classic DP194-es hídnál meg egy dimarzio Dropsonic DP207-es.
Aztán egy nagyon jó kis Jolana les paul Diamant a 80-as évekből nagyon szeretem azt a gitárt. És az utsó az is egy régi darab úgy saccolom kb 90-es évek elejéből való egy indonéz gyártmány Rockwood by Hohner :D. Aztán volt még Epi les paul standard -em koreai 2001-es, volt ibanezem kettő is egy GAX70-es meg 80-as évekből származó beazonosítatlan szerintem RG-szériás schaller folyd rose -os piroska. Nemsokat használtam mert egy kifli alakú kanyar volt a nyakában :D .
Volt még nálam pár gityó amit használtam egy pár hónapig persze csak kőcsönbe pl (van egy jó stúdiós barátom :D) Gibson les paul classic (1960) goldtop, aztán egy PRS custom, egy Fender strato 70-s classic, egy musicman, egy 7 húros ibanez, valami jackson gityó EMG 81-85 volt benne, Fender telecaster, ja meg még egy szuper jó hangú Marcus Miller signature Fender Jazz Bass, egy Ibanez Steve Vai signature, meg még nemtudom mi most ennyi jutott eszembe :D

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#2806) magno válasza ReJim (#2805) üzenetére


magno
csendes tag

AX5G
# Effektek száma: 58 (elő effektek: 10 + pedál Wah, erősítő modellek: 16, láda modellek: 10, modulációs effektek: 10, delay effektek: 5, reverb effektek: 5, és zajzár)
# Programok száma: 80 (40 felhasználói / 40 gyári)
# Csatlakozások: bemenet (3,5mm jack), kimenet (3,5mm stereo jack)
# Jelfeldolgozás: A/D, D/A konverzió: 24 bit, mintavételezési frekvencia: 31.25 kHz
# Hangoló funkció: Érzékelési sáv: 27.5 Hz ~ 1,318.5 Hz (A0 ~ E6), Kalibráció: A = 438 ~ 445 Hz
# Tápellátás: 4 alkaline AA elem (müködési idő. Kb. 8 óra), vagy DC9V opcionális adapter
# Méretek: 251mm (SZ) x 142mm (M) x 43mm (Ma)
# Súly: 650g
# Opciók: AC adapter

Attól függ mire akarod használni. Szvsz ha ez otthonra kell vagy próbaterembe akkor korrekt, meg van benne hangoló is. Én a Korg-ból az AX3000G-s el szenvedtem 2 napig egy normális hangzást nem tudtam kicsikarni belőle, nem komáltam sosem a multieffekteket. Valószínűleg az AX5G-ben is ugyanazok a hangzások vannak mint az AX3000G-ben csak kevesebb. Ja meg ha nem tapossa az ember akkor pár évet biztos kibír :D. Az "expression" pedál még egy plusz pont szerintem. Ha van rá lehetőséged azért próbáld ki. Saját füllel kell hallani hogy milyen. Szubjektív hogy kinek mi tetszik.

forever hardcore

(#2921) magno


magno
csendes tag

Elárulná valaki hogy ezt a 7-es húr honnan jött? Mert én még az életben nem találkoztam ilyennel. Lehet hogy demo húrnak felraktak ilyet a gitárra hogy azért legyen már rajta valami?. Vagy megvan a zacsija és azon az van hogy 7-es? Vagy le lett mérve mikrométerrel? Ha valaki dob ide egy linket hogy kereskedelmi forgalomban lehet kapni akkor elhiszem. Amúgy teljesen jó a 10-es húrkészlet nincs azzal semmi baj (bár én kb D -re használnám de kinek mi esik kézre). Olyan meg nincs hogy az elektromos gitár nyakában legalábbis a szóban forgó Vintage-ben ha jól láttam egy PRS kopi, nincs nyakmerevítő pálca lehet hogy az 5ft -os noname gitárban nincs de ebben van. Ha nem lenne benne nyakmerevítő pálca akkor kb már eltört volna a nyaka ha nem akkor is kifli alakú lenne csak azért mert egy 10-es húrkészlet kb 60 kilóval meghúzza a nyakat. Másrészt be sem lehetne állítani, soha nem lehetne behangolni rendesen, gondoljatok bele akárhányszor húzol a húron annál rövidebb lenne a menzúra :D. Bár a 7-es húrkészlet után (ami szerintem nem létezik minden gyártó 8-as húrtól indul) érdemes lenne beállítani főleg az intonáció miatt és a fix wrap -os híddal ellátott gitárokon az nem egyszerű.

forever hardcore

(#2929) magno válasza Senki9876 (#2922) üzenetére


magno
csendes tag

A Vintage PRS kopi-nak is 628mm-es menzúrája van mint az összes LP gitárnak. Ez egy rövid menzúra így ha normális hangot szeretnél kicsikarni a gitárodból akkor érdemes 9-es vagy 10-es húrkészletet használni. Főleg mert ezek a gityók sokkal jobban szólnak vastagabb húrokkal. Én személy szerint használok az egyik gitáromon 8-38-as húrkészletet de valóban könnyen hangolódik mivel vékonyka ugyan meg lehet szokni de kezdésnek nem ajánlom. Másik hátránya a vékony húrnak hogy kevésbé rezonálja a gitártestet egy 8-as húrnál már inkább csak a húr meg a hangszedő hangja hallatszik. Bár ez attól is függ milyen fából van a gitár és hogy mennyire régi az a fa. Másik hogy különböző méretű húrcsereberénél újra be kell állítani a gitárt. Ha beállítják neked a boltban a gitárt mondjuk 8-as készlethez az nagy valószínűséggel nem lesz jó egy 10-es hez. pl: Meg kell nézni a nyerget is ha egy vastagabb húrkészletet raksz bele hogy fekszik-e rendesen. A nyakat is és a húrtávolságot az intonációt főleg különben hiába hangolod hamis lesz. Ráadásul a fix wrap-os a gitárod ha jól láttam na azzal meg ellehet bíbelődni.

forever hardcore

(#2933) magno válasza Senki9876 (#2932) üzenetére


magno
csendes tag

Ja nyomjad :D. Csak úgy tanulja meg az ember ha nekiáll beállítani saját magának.

forever hardcore

(#2936) magno válasza Senki9876 (#2934) üzenetére


magno
csendes tag

:D gitáron. Most egy Epiphone les paul studio-n azt használom koncerten is. Drop C hangolásban. Meg a másik 3 gitáron otthon mindegyik más más hangolásban. A gyári hangszedőket cseréltem a hidnál egy dimarzio Dp207-es van. Nyaknál egy dimarzio PAF classic DP194. Eredetileg Gibson 498T-t raktam bele de az nekem túl rock-os volt, úgyhogy elpasszoltam. Aztán egyik régebbi ((#2803)) hozzászólásomban dobtam egy képet is a gitárokról. Erőlködő egy Peavey Valveking Vk100-as fej + hozzátartozó láda annyi módosítással hogy Celestion Vintage 30-as hangszórókat raktam bele. És a gitárhoz hevederzár mindíg :D.

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#2939) magno válasza Senki9876 (#2937) üzenetére


magno
csendes tag

Ezaz csak így tovább :). Valami féle metál zene lenne :D. Én is mikor elkezdtem addig szórakoztam vele amíg jó nem lett. Még hangolóm sem volt :D. Hallgattam a zenét és amellé hangoltam. Volt egy kis yamaha dobgépem azt használtam metronómnak :) . Priviben dobok egy myspace linket nem akarom a topicot reklámnak használni, szerintem az nem ide való. Ott van fent minden koncert felvétel 3 EP-s szám stb.

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#2943) magno válasza Senki9876 (#2942) üzenetére


magno
csendes tag

Ez egy prestige szériás ibanez. Jóféle elvileg japán gyártmány. Dimarzio hangszedőkkel a hídnál super 3-as van benne, pont jó klasszikus heavy metálhoz. Gotoh hangolókulcsok nagyon precízek. Vékony wizzard nyak (nekem már túl vékony volt) a gyors játékhoz szólókhoz, ráadásul 24 bundos. Ez az ibanezek között egy kb közép-felső kategória. 130-ért megéri ha jár mellé a keménytok. Ha ilyen típusú-hangzású gitár kell akkor jó vétel. De annyit nem ér hogy koplalj :D

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#2947) magno válasza Senki9876 (#2945) üzenetére


magno
csendes tag

Igazából nem vagyok otthon a mindenféle torzító pedálokban mert nem használok. Viszont egy kombót tudok ajánlani amit egy régi gitáros barátomnál próbáltam ki kb 1 hónapja. Egy Behringer GMX-212. Ez egy 2x60W-os 2x12"-os Jensen/Bugera hangszóróval elátott modellezős full sztereo kombó. 24 bites multieffektel 27 gyári hangzással és meglepően jó hangzások vannak benne. A hangolója is teljesen jó. Ahhoz képest hogy 120W nem annyira hangos mint amire számítottam persze ez nem azt jelenti hogy nincs benne szufla. Engem meggyőzött a cumó. Sokszor az volt a bajom ha kombót próbáltam ki hogy nincs alja kevés a mély. Ebben van. Otthoni gyakorlásra tökéletes. Még gondolkozok rajta hogy veszek én is eggyet. De még előtte azt hiszem kölcsönkérem mert csak másfél órát szüttyögtem vele és még ki akarok próbálni rajta pár dolgot :D. ha megnézed a képeket a hátulján lehet látni az audio ki bemeneteket na főleg ez az ami érdekelne még, ugyanis mindíg szgépre játszok itthon hogy egyből fel tudjam venni ha jön valami jó ötlet. :)

[Behringer GMX212]

Újonnan most 62 ezer jó árban van de használtan lehet találni jóval olcsóbban.

forever hardcore

(#2954) magno válasza alien_ (#2953) üzenetére


magno
csendes tag

Ahogy így nézem a képeket ez a ritka béna Gibson hamisítvány. Ennél vannak "jobb" hamisítványok is bár letörném a kezét aki ilyet csinál. Találsz a gitárshop-on is amolyan Gibson replikát rendes gibsonos gyöngyház berakással csak éppen messziről látszik hogy hamis. Az Epiket nagyon ügyesen hamisítják. Itt van Epi les paul custom-nál mire kell figyelni. A Gibson custom meg az Epi custom test mérete teljesen megegyező viszont a vastagságuk már nem. De ettől függetlenül már egy sima Epi standard is hozza jó les paul a sound-ot. [Epiphone Les Paul versus Gibson Les Paul guitar review]

forever hardcore

(#2960) magno válasza alien_ (#2958) üzenetére


magno
csendes tag

Sajnálom hogy így jártál. Rohadjanak meg hogy ilyen szemetet gyártanak és még át is verik az embert :(( . Egyik barátom az ebay-en vett egy Gibson les paul classic -ot és ott is ment a para hogy eredeti lesz-e, azt még hozzá kell tennem ha az ember hangszert vesz akkor az a minimum hogy a kezébe veszi még akkor is ha eredeti. Vettem már pár gitárt az évek során de mindíg jól átnéztem kipróbáltam mielőtt pénzt adtam volna bármelyikért. Nem úgy születtem hogy ezt egyből tudtam volna de mielőtt megvettem az első gityómat egy régi gitáros ismerősöm szépen elmondott mindent, hogy mit nem szabad és ez volt az első, hogy hangszert soha ne vegyél látatlanba. Azért is fontos ez mert még az eredeti epiken belül is nagy a minőségi szórás, kb 1 hónapja volt a kezemben egy Epi les paul custom ebony és a nyakán egy szép nagy festési hiba kb 5 centis részen egyszerűen nem volt lefestve, és így kijött simán a gyárból. Nem beszélve az utóbbi években mennyire romlott a Gibson minősége is (az ára viszont nem :(( ). Ezt a hamisítványt meg küld csak vissza nekik csináljanak belőle tüzifát.

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#3298) magno válasza Reaper (#3293) üzenetére


magno
csendes tag

Konkrétan gitárszerelőt nem tudok mert még nem kellett egyik gitáromat sem szerelni de hangszerjavító bolt van a 13 ker-ben a Balzac utcában. [link]

forever hardcore

(#3301) magno


magno
csendes tag

94 éves korában, New Yorkban elhunyt Les Paul dzsesszgitáros, a modern elektromos gitár és gitárhangzás feltalálója, a világ legismertebb gitármárkájának, a Gibson Les Paulnak tervezője és névadója.

R.I.P

forever hardcore

(#3442) magno


magno
csendes tag

Mondjuk az alap 150 ezres Fender az a mexikói az USA Fender nem is tudom honnan kezdődik árban talán 300 -tól. Gondolom minőségbeli különbségek ugyanúgy vannak fa anyagban kidolgozásban a kettő között mint ahogy az Epi -Gibson között. Nem vagyok egy nagy stratós bár van egy Yamaha EG112-esem és jó kis gitár.

forever hardcore

(#3466) magno


magno
csendes tag

üdv.

Legújabb szerzeményem :) [link]
Dimarzio D activator X -et forrasztottam belé :) vadállattul szól. Hevederzárat már rá applikáltam persze. Egy két dolgot érdemes kicserélni rajta. Gyakorlatilag a hangolókulcsokon kívül mindent :D . Gotoh GE101Z-G cink tailpiece lesz rajta, Gotoh GE103B-T bridge, pickup keret tató csavarok feketére a pickup magasság állító csavarok feketére ( a dimarzio csak króm színűt ad a pickup-höz). A pickup kapcsoló kupak vajszínűre. A nut-ot meg tusq-ra. Már megrendeltem várom a cuccot. A nut-ot kicsit kellett reszelgetni de gyárilag van elrontva az E1 H2 húrnál nagyon be van reszelve de azért még használható ettől függetlenül, csak hát érdemes akkor azt is kicserélni egy normálisra. Örömteli hogy a nyakát és a bundozást nem rontották el. Az perfect lett azért hoztam el. Ja még a neck pickupot is cserélem majd egy sima D activator -ra kevés mélyet szed sok magasat pont ideális lesz az X-es szériához. Az X-es kimenőjelével már vigyázni kell. A peavey vk100-as fejemen próbáltam a peavey ládán amibe eminence governor hangszórókat vettem az annyira érzékeny már hogy a fejen a csökkentett bemenetre kell már dugni a gitárt. A 1960-as marshall -on érdekes módon nem de a gt75-ös celestionok sokkalta érzéketlenebbek is mint az eminence-k. Asszem többet nem fogok szórakozni kínai gitárokkal a következő gitárom már gibson les paul lesz. Volt már nálam kölcsönbe egy 1960 classic gold top később meg egy szintén 1960-as classic honey burst. Ezekkel semmit nem kell mókolni csak játszani rajtuk. Max hangszedő csere azt csókolom.

forever hardcore

(#3481) magno válasza cucka (#3470) üzenetére


magno
csendes tag

Custom darab 2009 negyedik hónapban gyártott . A híd hogy is mondjam kínai. És ez látszik is rajta használni lehet de nem éppen egy minőségi darab. A tailpiece szintén valami fröccsöntött alu ötvözet szerű iszonyat gagyi arany bevonattal, ami olyan szinten oxidálódik hogy hozzányúl az ember rajta marad az ujjlenyomat és semmivel nem lehet leszedni (pedig próbáltam :D). Mondjuk a híddal még annyi bibi van csak hogy az intonációt éppen hogy be tudtam állítani rajta, sajnos éppenhogy elég hely volt a G húrnál a saddle-nek. A hangolókulcsok teljesen jók azzal nincs probléma. Az Epi studiomon a kromózott bridge meg a tailpiece sokkal jobb minőségű bár ott is a híd miatt éppen hogy be tudtam állítani az intonációt. Az 1980-ban gyártott Jolana les paul-omról meg ne is beszéljünk abban van anyag :) azzal nincsenek ilyen problémák. Az ember ha már játszott olyan gitárokon minek van egy bizonyos minősége akkor azt utána már nem igen akarja alábbadni :). Annyit megérdemel ez a gitár hogy normális hardverek legyenek rajta. Mire mindent kicserélek rajta meg veszek mellé kemény tokot 230 ezer körül leszek árban. Aztán gibson les paul standard vagy classic és az Epi custom lesz a pótgitár húrszakadás esetére :).

forever hardcore

(#3585) magno válasza anonameuser (#3579) üzenetére


magno
csendes tag

Amit használ kb:

Dell Inspiron 9400 - T2500 2Ghz-s proci 2Gb ram + külső vinyó. Egy sony kamerát. Cubase Sx3 -at a felvételhez és a mixeléshez egy M-audio fast track pro usb-s (50-60 ezer ft) hangkártyát egy M-audio DMP3 -as előfokot (45 ezer körül) egy két jó kondenzátor mikrofont. Elektromos dob cuccot is használ (egy jól használható Roland cucc 600 ezer ft) MIDI-s + hozzá a szoftverek. Ez a jóember éppen Ezdrummer-t és AddictiveDrums-ot használ. De szerintem a Native-nak a Battery -je jobb. Villanygitárhoz Guitar rig 3 vagy 4-et használ. (Én személy szerint mindkettőt használom itthonra felesleges erősítő meg pedál stb stb). Piano tech -et is használ a zongorás és egyéb betétekhez. Láttam ottan MIDI keyboard-ot is, az is jó dob szerkesztéshez. Egyebek :d Gibson supreme SG - midnight burst azt hiszem ez limitált széria volt már nem gyártják, 59-es slim taper nyakkal. (kipróbálnám :d). Van valami basszus gitárja is meg akusztikus is. Meg még a fene tudja mi.
Korrekt cucc :D höm. Ami meg a zenét illeti hát nem egy Petrucci de összeségében véve vannak jó "pillanatai". Szerintem vicces figura. Persze megírt mindent előre nem volt itt semmi impro. Nézi a monitoron a peak file-t. Más nem tud csinálni. Főleg ha ilyen darabolt hülyeségek is vannak benne :D. Látod éppen hogy hol tart a dob. Volt olyan pl hogy nem volt elég hosszú a gitárkábel azt hiszem 9m-es volt de az nem volt elég hogy beérjen a monitorig és még csak a dob sáv volt meg én meg háttal tudtam csak állni a monitorhoz képest. váááá. Nem azt mondom hogy állandóan bámulni kell felvétel közben de azért jó ha látja az ember.

forever hardcore

(#3588) magno válasza M@trixfan (#3586) üzenetére


magno
csendes tag

Azt figyeltem meg nála, hogy erősen épít a zengő húrokra mint alaphangokra a 4/4 egyik felében. Jó ritmustartása van és feszesek a riffjei, szerintem tőle ezt lehet tanulni. Amúgy nem baj ha nem mindenki Petrucci.

Most az a videója amiről éppen szó volt ott inkább csak hülyül de azért van fent elég sok videója ahol megmutatja hogy tud mást is. Meg még jó hogy nem mindenki Petrucci elég unalmas lenne :D Kell a változatosság ez a srác meg csinált valami olyat amit más még nem. Pont azért nézik sokan. Ennyi.

Azzal azért vigyázz, hogy "itthonra felesleges erősítő meg pedál"! Anyagi megfontolásból és praktikusságból abszolút jogos, hosszú ideig vívódtam én is mire rájöttem, hogy mindkettő kell.

Tényleg csak praktikusságból használom a guitar rig-et mert ugyan van egy zoom multi effektem de nem használom. Ez amolyan vésztartaléknak van (egyszer már jól jött). Mondjuk nem vagyok egy pedál mániás bár kipróbáltam párat és még egy Damage Control Solid Metal pedálra ácsingózok :D. Volt több féle Boss pedálom de egyikse jött be igazán.
Volt egy Marshall JCM 900 4501 -es 50W-os kombóm egy plusz 1912-es ládával. Azt már koncerteken meg próbateremben használtam. Aztán később vettem hozzá mégegy Marshall ládát egy 4x12-es új fajta valvestate ládát. Meg volt itthon egy Fender Fm65R-es kombóm azt használtam itthon aztán azt is eladtam nemsokkal a marshall kombó után. A ládát a 4x12-est megtartottam még egy ideig utána azon játszottam a Peavey fejjel. Amit meg most használok lassan már 3 éve az az előbb említett Peavey VK100-as fej a hozzá tartozó Peavey 4x12 ládával, amibe először Celestion V30-at vettem de nem tetszett annyira most pedig Eminence Governor van benne. De támadt egy öteletem mert még mindíg nem az igazi hogy egy Marshall 1960-as ládába akarom belerakni az Eminence hangszórókat. És ki is fogom próbálni csak idő kell amig szétszedtem meg összerakom :D. Aztán ha beválik akkor szerványolok egy saját 1960-as ládát és a peavey-t meg passzolom, majd kiderül. A GT75 -öt nem szeretem iszonyat keni a hangokat. Tényleg nem sok pedált használok van egy sima Boss Tu2-es hangolóm egy Artec EQ pedálom effekt loop-ba kötve egy Artec compresszor meg egy Artec APW7-es Wah pedálom. Ezek mellé szeretnék majd egy Solid metal pedált. (mielőtt megkérdezné valaki hogy miért nem tartottam meg a marshall ládám - azért mert az egy XS méretű láda volt ugyan 4x12-es de kisseb a normál 4x12-esekhez képest). Tehát ha innen nézzük van minden fej is láda is pedál is szoftver is :D.

Egyre jobbak a szoftverek, a Revalver III nagyon mozgatja a fantáziámat nekem is. A praktikusság mellett viszont jótékonyan kompresszálnak és elfedik a hibákat a multik és a programok. Ezt úgy tudnám megfogalmazni, hogy szinte mindegy milyen gitárt dugsz bele, ugyanúgy szól a 100 dolláros és a 2000 dolláros gitárral is ami igazi cuccnál nem így van.

Nos kérem alássan úgy szól a guitar rig-en egy gitár hogy a 100 dolláros mint a 100 dolláros a 2000 dolláros meg mint a 2000 dolláros :D. Persze nem 100% de megközelítőleg úgy. Ha otthon guitar rig-ezel egy ismeretlen gitárral és leviszed nagy cuccra ládára akkor kb azokat a tulajdonságokat kapod vissza amit itthon. Bár ezek olyan dolgok amik hangszedő függők. Pl a gibson sg supreme-ben egy 57-es burstbucker van ami tök jó ős rock hangzás és ugyanazt kapod ha ezt a hangszedőt belerakod egy epi sg400-ba. De szerintem nem kell ezt mondanom biztos te is tisztában vagy ezzel. Tehát a guitar rig korántsem nyúl bele úgy a hangképbe mint azt elsőre gondolná az ember. Először én is azt hittem de rájöttem hogy nem. Lehet hogy egy próbát megérne a guitar rig. Hátha :). Multi effektekről meg annyi tapasztalatom van hogy őő iszonyat :D Egyik barátomtól kölcsön kaptam még annó egy Boss Gt6-ot hát nem jött be. Aztán egyik próbaterem tulaj barátom-nál mielőtt még nyitotta a termet bevásárolt pár db Korg AX 3000G-t, persze eggyet kölcsön kértem pár napra. Hát ez sem jött be :). Össze vissza szól bénán digit egyszerűen nem jó. Nekem legalábbis nem. Innentől kezdve nem érdekeltek :D. Egyébként nagyon jó kompresszorok vannak a guitar rig-ben :).

forever hardcore

(#3590) magno válasza M@trixfan (#3589) üzenetére


magno
csendes tag

Na most jól megkérdezlek, hogy milyen hangkártyát használsz illetve szerinted mit érdemes otthonra venni gitárhoz ami már kicsit komolyabb?

Semmi extra egy asus xonar ds. Egy ideig használtam a sima alaplapit is. Érdekes hogy különbséget nem nagyon hallottam a kettő között. ASIO driver kell hozzá ennyi. Windows 7-et használok. És az egész cucc egy hifi-re megy. Amit már kb 12 éve használok :). (Ja meg fejhallgató az is kell persze.) Számíráshoz felvenni dobbal eggyüt sztereóban + szóló (bár nem én vagyok a szólós :)) arra elég. Ha sok pénzem lenne biztos berendeznék magamnak itthonra egy kis házi stúdiót. De akárhogy is számolja az ember akkor is a végén milliós tétel lesz belőle ha jó minőségben szeretne az ember itthon rögzíteni mindent, sőt. Úgyhogy nem ajánlok semmilyet. Nincs tapasztalom ezzel kapcsolatban. Legalábbis nekem teljesen jó ez ami van. Majd egyszer talán benevezek egy drágábbra fene tudja. Meg az összes cuccom már évek óta lent van a teremben inkább arra költök mint az itthoni pc-s dolgokra.

Amit nagyon várok már az a Fractal Audio Axe-FX plugin változata ami egyben interface is. A rendes AXE-ot még csak felvételeken és videókból hallottam, de már így is átjön, hogy ennek bizony erősítő hangja van

Ja ezek a modellezős cuccok egyre jobbak lettek az évek során. 2007-ben mikor egy 3 számos EP-t vettünk fel akkor kipróbáltam a stúdióban egy Line6 rack-es cuccot. De nem használtuk nagyon csak a szólókhoz. Arra jó volt. Olyan rendes csöves hang nem jött ki belőle. Maradtunk a jól bevált csöves erősítőnél :). Mondjuk ez a Axe jó húzós árú. Tényleg jól szól. Meg szóljon is már jól ennyiért :D. Ez a minimum :D. Én is kiváncsi lennék egy ilyen plugin-es cuccosra. Hátha jobb lesz mint a guitar rig :).

forever hardcore

(#3599) magno


magno
csendes tag

[Én ezt ajánlom :D]

Boiiiiing :D

forever hardcore

(#3619) magno


magno
csendes tag

Én azt tapasztaltam itten a gitár meg fa és stb témákról hogy laza muzsikáknál és laza szövetű torzításoknál ott számít a fa, a test. Természetesen a közepes kimenő jelű vagy éppen az alacsony kimenő jelű hangszedőkkel szerelt gitárokkal is ugyanez a helyzet. De amint beletesz az ember egy gitárba egy brutális kimenőjelű hangszedőt onnantól kezdve teljesen mindegy hogy az a gitár milyen típusú milyen régi a fa vagy milyen formájú. Úgy is mondhatnám hogy a kimenőjel szintjével egyenes arányban tűnik el a gitár eredeti sajátságos az adott típusra amúgy jellemző tónus. Persze unplugged egyértelmű hogy a fa dominál még jó :). De miért használjak egy villanygitárt erősítő nélkül :)

Bónusz -
egy kis kellemes prog rock a Focus-tól a 70-es évekből. Jól megfigyelhető ahogy a gitáros beröhög a jódlizásnál :D -- [Focus - Hocus Pocus] - vagy it van egy kis [Booker T]

forever hardcore

(#3666) magno válasza pc-user (#3665) üzenetére


magno
csendes tag

Fogalmam sincs hányas kell hozzá de szerintem ha veszel egy 7-8db-os készletet 500ft-ért abban tuti lesz akkora méretű amekkora neked kell.

forever hardcore

(#3683) magno


magno
csendes tag

Én nem jártam soha zenetanárhoz. Teljesen autodidakta módon kezdtem el gitározni. Kaptam egyik barátomtól egy tab-os könyvet azzal kezdtem. Aztán amikor kezdtek bejönni a széles sávú net hozzáférések onnantól kezdve szinte minden elérhetővé vált. (modem után 384kbit/sec :D de jó volt). De kottát ettől függetlenül nem tanultam meg mert nem volt rá szükségem. Sőt egyből elektromos gitárral kezdtem. A zenekarban a másik gitáros tanult hegedülni és zongorázni és ő klasszikus gitáron kezdte tud kottát is olvasni de igazán sok hasznát nem veszi :). (azt azért aláírom hogy persze ez zenei stílustól függ). A teremben megírt számokat le szoktuk tab-ozni meg felvenni itthon hogy azért valamilyen formában meglegyen. De ha jó a szám fejben úgyis megmarad :). Ha valaki egyedül komplett számot hoz akkor is a tab igazán csak mankónak kell mert nálunk mindenki szeret inkább a hallására támaszkodni.

forever hardcore

(#3767) magno


magno
csendes tag

A színpadi csirkekeltető lámpák miatt baromira el tud hangolódni a gitár. Minnél kissebb zártabb helyen játszottunk annál inkább előjön a dolog. Sok ember sok lámpa 45 fok pára stb stb. Sokszor hiába hangolod be előre a gitárt közvetlenül fellépés előtt kb 1-2 szám után hangolni kell. Na ilyenkor jó a pedálos hangoló, ja és nyáron jobb a helyzet de télen váááá.
Új húrral sosem megyek játszani nekem szinte használhatatlanok. Csak minimum 2 hetes.

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#4167) magno


magno
csendes tag

Szerintetek ez jó lesz gitározgatásra meg zenét hallgatni?

forever hardcore

(#4173) magno válasza X2N (#4172) üzenetére


magno
csendes tag

Inkább programokkal pl: Cubase, Guitar Rig 3-4, Amplitube, Cakewalk Studio Instruments (ebből a bass gitár nagyon jó), Ezdrummer, Addictive Drums, néha Battery3, Peavey Revalver MKIII, B4II stb. Most pl a Waves plugin pack -okból szemezgettem. Baromi jó kompresszoraik meg EQ-ik vannak.

forever hardcore

(#4673) magno


magno
csendes tag

üdv

Érdekesség képpen csak mert amúgy is jót röhögtünk a dolgon az egyik számunk szóló felvételnénél elszakadt a húr de tök jól hallatszik is a végén :D.

[link]

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#4687) magno


magno
csendes tag

Üdv.

Mivel már több mint 1 éve megvan az Epiphone les paul custom gitárom gondoltam leírom mit tapasztaltam eddig ezzel a kínai cuccal. Egy dolgot leszögezek ha nincs elrontva a bundozása akkor bitang jó gitár (és hála az égnek a kis kínaiak ezt a darabot nem rontották el) minden más tekintetben értem ezalatt a hardvereket az utolsó csavarig egy nagy fos. Első nekifutásra a bridge hangszedő csere alap dolog ilyen gitárnál. Dimarzio D-activator X mellett döntöttem és nem is bántam meg. (mielőtt kérdezné bárki nem szeretem az aktív hangszedőket habár lehet egyszer ráfanyalodok :D). Eddig meg is volt a dolog aztán nézegettem a hidat a pickup kereteket a stopbar-t és gondoltam kicserélem. Mert olyan volt ha hozzáértél letörölhetetlenül rajta maradt minden ujjlenyomat hát jó minőség na. Meg is rendeltem a cuccot japán Gotoh került rá sajna készletben csak whitworth menetes csavar volt a stopbar mellé így hát pluszba kapásból rendelnem kellett mellé metrikus stopbar csavarokat mondom sebaj. Akkor jöjjön a pickup keret csere megrendeltem szabványos usa gibson cucc csakhogy nem jó rá teljesen nem lehet kicserélni ugyanis az epi picit nagyobb kereteket rak a les paul-okra mint a szabvány méret és a keret tartó csavarokkal dettó ugyanez a helyzet. Egyszerűen beszerezhetetlen ilyen méretű fekete csavar a keretekhez ami jó lenne az epi gitárhoz. Sebaj marad a vékony szar a gitáron és megjegyzem az usa cucc kb 3x masszívabb anyagból van. Ezek után ki akartam cserélni fehérre switchcraft -on a kis kupakot. Rendeltem az allparts-tól oda volt írva jó az import epi-khez.
Nem volt jó :(( . M3-as volt a mérete de ezek a nyomorékok M3.5-ös switchcraft-ot raktak bele amihez menetfúrót kb olyan szerezni mintha tűt keresnénk tudjátok. Mindegy egyik ismerősömtől tudtam szerezni megcsináltam a kupakot. Mivel sokat használom a gitárt koncerteken meg itthon mindíg is zavart a két hangszedő hangerő potija. Konkrétan nem zárt rendesen és eleve szarul emelte a hangot. Vettem usa CTS potikat bele. Ami szabvány méret. Naná hogy a gyári potik valami szintén lehetetlen kínai M akárhányas már meg sem mondom fejből méretű volt megnéztem tolómérővel mindegy. A potik cseréjéhez meg kellett szépen fúrnom a gitárt hála istennek sokat nem kb 1mm-ert de azért óvatos procedúra volt :D. Ja és akkor még nem beszéltem arról hogy gyakorlatilag széthullott a jack dugó rajta ezt is cseréltem Kluson-ra mert a gyári egyszerűen hibás volt hiába húztam meg 180x mindíg szétesett. És pluszba nut csere el van rontva nem lehet miatta beállítani a hidat rendesen. A gyárba a rizszabáló túlságosan bereszelte az A húrnál. Ugyan ki lehetne tölteni műgyantával és újra reszelni de eleve szar anyagból van mindegy csere. Ja persze a gyári epi potméter kupakok nem jók erre a potikra mert ez szabvány Gibson méret majd veszek rá. Meg még egy első hangszedő csere lesz és 2db push-pull poti tónusra de azt majd később mert most hiánycikk hajrá hungarisztán :D. Mindezektől eltekintve maga a test és a hangja ultra jó de ezek miatt közel nem ér 160 ezret. Mezzo-ból van messziről kiszúrom a hamis epi-ket tele van velük a net mielőtt megkérdezné valaki ezt is hogy nem hamisat vettem-é. Jelentem nem :) . És még gondolkozok a switchcraft cseréjén mert ez sem valami aduász plusz satus vágós hangolókulcsokon. Mire meg lesz minden picivel több lesz mint 300 ezer. Most ugye felmerül a kérdés akkor miért nem vettem Gibson-t. Mert nemtudtam hogy ez ilyen. De tuti a következő gitárom Gibson lesz.

Dimarzio d-activator-x bridge
Gotoh (japan) Tailpiece (gold)
Gotoh (japan) Bridge (gold)
Kluson 6.3 Deluxe Mono Output Jack
(Német gyártású extra erős ezüstözött érintkezőjű csatlakozó, vékony fekete bakelit elválasztó)
CTS (usa) hangerő potméterek - amúgy sokkal jobban szól vele a gitár mint a gyári szarral
Dunlop (usa) hevederzár
Gyári epiphone les paul keménytok
Planet Waves (usa) bőr heveder

és ami még hátravan

Dimarzio d-activator neck
Graptech Tusq nut
Planet Waves Satus vágós hangolókulcsok (gold)
CTS (usa) hangszín potméterek (PUSH-PULL) felezhető - hiánycikk
Gibson (usa) potméter sapkák (fémbetétes)

Jó gitárolást ;)

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#4692) magno válasza Szten Márs (#4690) üzenetére


magno
csendes tag

Nos igen azért érdekes a dolog mert ugye a koreai szériák még 2004 előttről állítólag hardveresen jobb minőségűek voltak, és mióta kínában készülnek elég nagy a minőségi szórás. Van egy 2007-es Epi les paul studióm is. Azon pl a hardverek teljesen jók krómozott és nem kopik nem marad rajta ujjlenyomat (mondjuk a potik ugyanolyan rosszak :D). A nut is jó a jack soha nem esett szét viszont cserébe a 14-15-ös bund rossz síkba kéne csiszolni de végül is ez orvosolható probléma. Tehát itt is az jön be hogy minőségi szórás. Valamiért az aranyozott szerelékekkel gondban vannak :D az Epi-nél. Mondjuk a Gotoh cuccok amiket felraktam az minőség a köbön. Ennél feljebb már csak a Graphtech resomax meg stringsaver hídjai vannak. De megéri cserélni a gyári cuccokat mert könnyebben is lehet intonációt állítani és nem akasztja meg a húrt a saddle mert olyan kiképzése van hogy éppen hogy csak beleül a húr és ez jót tett a hangkitartásnak is.

Eastman kérdésére válaszolva: minden arany rajta persze kivéve a potik meg a jack de a gyári poti se volt arany színű viszont a jack az igen de nem izgat hogy az nem arany nem látszik igazán. Azt hiszem 2db custom széria volt amin ezüst színűek a hardverek az egyik a limitált custom chrome a másik a szintén limitált silverburst az összes többi custom amit gyártanak csak arany a hardverrel készül ugyanúgy ahogy a Gibson-nál.

Volt nálam Epi standard is egy vintage sunburst és ott pl szépen belereszeltek a 21-es bundba de ez csak esztétikai hiba volt minden más jó volt rajta. Egyszerűen ki kell fogni egy jó darabot. Ezzel viszont csak egy a gond hogy amennyibe kerül mondjuk egy Custom azért már elvárható lenne hogy ne kelljen a szerencsére bízni hogy jó darabot hoznak-e vagy sem mert készleten meg nem nagyon tart senki. Tehát nem tudod megnézni csak mikor már megrendelted és elmész érte a boltba. Ha kiszámolom hogy mennyibe került a gitár plusz amit még ráköltöttem meg amit fogok akkor azért már bőven kaptam volna egy LTD Ec1000-est amin eleve Graphtech hardverek vannak Earvana nut és satus kulcsok. Tehát a formát fizetjük meg és nem a minőséget az Epi-nél és ki is használják. Lehet hogy ez a feeling nincs meg egy LTD-ben (még nem próbáltam) pl mert vékonyabb a nyaka nem 1960 slim taper más a teste vékonyabb sokkal stb stb...de lehet hogy megvan. Nem mondom hogy megbántam mert nagyon jó gitár minden más téren igazi les paul feeling és szerencsére hasonlítási alapom volt mert járt nálam 2 db Gibson les paul is pár éve. Jó gitárok voltak :D

Jó gitárolást ;)

forever hardcore

(#4694) magno válasza X2N (#4693) üzenetére


magno
csendes tag

Annó nekem is volt ibanezem egy GAX70-es azt azért adtam el mert nehéz volt a nyaka a testhez képest és kényelmetlen volt rajta játszani. Meg volt egy tremolósom meg nem mondom már melyik széria német schaller tremoló volt rajta olyan 80-as évek közepe tájákén gyárthatták. Viszont annak a gitárnak a nyaka teljesen selejtes volt gyakorlatilag volt benne egy nagy kanyar. Úgyhogy azt cserélni kellett volna de inkább eladtam.

A rácselőfeszültség mérése pont hogy differens lenne munkapont beállítás szempontjából. Két féle módszert használnak beállításra. A fix rácselőfeszültségűt és a katód rácselőfeszültségűt. Katódosat csak régi 50W teljesítmény alatti erősítőknél alkalmaznak (pl:Vox AC30). Ezeken a moderneken már mindnek fixes van. Ennek az a lényege hogy egy külön tápról negatív előfeszültséget vezetnek a cső rácsára egy illesztő ellenálláson keresztűl (a negatív fesz. a katódhoz képest értendő tehát a rács feszültsége negatívabb lesz a katódénál). Szóval elvileg pont hogy azon a mérőponton kellene mérni ami szerinted felesleges. Mivel nem tudom hogy neked melyik Bugerád van ezért azt se tudom hogy van-e benne egyáltalán munkapont állító trimmer. Annak is csak akkor van értelme ha az összes végcsövedet külön tudod állítani. Mert ha nem akkor ha négy csöved van úgyis quad-ot kell venned,ha meg kettő akkor összeválogatott párt.

Most indulok ének meg gitársávot felvenni meg kicsit meghajtom az erőlködőmet meg kipróbálom azt mire eddig nem volt még alkalmam vagyis lett volna csak időm nem volt rá hogy a hangkártyán keresztül végfokkal meghajtom a ládámat Guitar rig-el :D.

Jó gitárolást ;)

forever hardcore

(#4697) magno válasza X2N (#4695) üzenetére


magno
csendes tag

Ezt a stand by kapcsoló dolgot nem tudom mért nem értette a szerelő hogy mit kapcsol.
Általában ugye valóban anódfeszt kapcsol de vannak kivételek. Az én Peavey Vk 100-asomban sem a végcső anódját kapcsolja. Az előfokcsöveknek és a fázisfordítóknak az anódjától veszi el a feszt, plusz a végcsövek egyik segédrácsától is. Tehát a végcsöveimen még stand by-ban is rajta van az anódfesz. Szerintem a te erősítőben is ugyanez a megoldás van. Sajna sematikus rajzot nem találtam hozzá pedig kiváncsi lettem volna rá. Simán meg tudta volna mérni a szerelő az anódfeszt utána meg kiszámolja mennyi bias kell utána meg beállítja. A mérőpont is nagyon jó helyen van mert a Bugerád egy fix bias-os erősítő. Tehát beállításnál pont hogy a végcső rácselőfeszültségét kell mérni. Ezért is nem értem hogy a szerelő mit matatott a katódkörben mikor az a katódos munkapontbeállításnál fontos. Fölöslegesen szét kell hozzá bontani a cuccot. A Bugera ilyen hülye RCA csatlakozót használ de az nem érdekes mert bármilyen jó multiméterrel odaférsz csak meg kell kérni valakit hogy tartsa mérőcsúcsokat amíg te a trimmert tekergeted. Ha tudod mennyi az anódfesz (amit simán meg lehet mérni) akkor magadnak is be tudod állítani.

Kipróbáltam a Guitar rig-et végfokon keresztül a 1960-as ládával. Érdekes volt gyakorlatilag visszaadja az otthoni hangzást teljesen. Annyi van csak hogy eq-zni kell mert hát azért mégse hifi hangszórokon megy ugye nekem meg arra van minden hangzás belőle itthon. De komolyan van létjogosultsága a dolognak csak egy jó hangkártya egy végfok meg egy notebook-kell és lehet játszani :D. Aki meg ismeri a Guitar rig-et az tudja mennyi minden van benne és az egy aduász dolog mert ritka az olyan gitáros akinek akkora cájg-ja lenne mint ami a Guitar rig-ben benne van :D.

forever hardcore

(#4745) magno


magno
csendes tag

Üdv.

Fender Rumble 100. Nem rossz kombó jó hangja van de már régóta dumálok a basszerosnak cserélni kéne mert cserélni kéne mert kis izé nem koncertre való igazán ez már többször kiderült. Tegnap kicsit basszeroztam volna de nem jött össze mert a kicsike eldurrandt. Nem tud még róla de arra gondoltam megszívatom kicsit ha jön le próbára majd azt mondom neki ha nézi az üres dobozt hogy ja bocs olyan régóta nem voltál lent hogy szétugrott :D.

kb 30 perc szétszedni összerakni, megcsinálom neki nehogy elvigye valami bótba javítani :D. Az üres dobozt :DD

forever hardcore

(#5151) magno válasza Eastman (#5127) üzenetére


magno
csendes tag

Üdv

Csak mert szóba került a Faith No More és úgyis régen jártam erre és amúgy is ma van a 31.-edik szülinapom ez így pont egybe vágott.

uff a gitárt még mindíg ilyen "félkész" állapotban használom egyszer majd be fejezem ha lesz rá pénzem hogy pattent legyen.

ui: Boldog szülinapot magamnak :DD és mindenki gitároljon mint állat ne sajnáljátok az időt erre.

(promóciós fotó a lemezhez: fejem nem mutatom mert nem illik :D )

forever hardcore

(#7520) magno


magno
csendes tag

Ezekről a húros dolgokról jut eszembe hogy jó pár éve GHS-t használok. Kb azóta amióta hoztak belőle először kis hazánkba és csak a Medgyesi-nél lehetett kapni (azóta már van mindenhol persze) és rendeltem 4db Gibson potméter sapkát a mezzo-tól mondom akkor úgyis veszek pár készletet mert ugyan még van de mivel több gitárt használok több féle hangolásban plusz a Drop-c-t már évek óta 2db készletből rakom össze (mert hát ugyan léteznek kifejezetten Drop húrkészletek de nem lehet kapni vagy legalábbis én még nem találtam nálunk sehol) gondoltam veszek azt is. Na most a mezzo-ból nem mentem át a Medgyesi-hez mert nem volt időm de ez a vicc komolyan hogy nem kap az ember 2 nyomorult készletet egy hangszer boltban amire gyakorlatilag még az sem mondható hogy fúúú de szélsőségesen ritka húrkészlet lenne. Alapból szoktam venni egy 13-as készletet a sima Boomers-ből a legvaskosabb + vagy heavy vagy medium készlet kell nekem mellé. Na most ehhez képest semmi nem volt. Vagyis volt a legvastagabb aztán meg a sima 9-es készlet. Kérdezem hogy és az akkor miért? Mert azt viszik az az "átlag". Mondom beszarok mi az hogy átlag?. :D. Nevetséges. És ugyanez volt az össze többi márkánál. Tele a fal de mégsincs választék. :D. Bolt centrikus lehet. Majd megyek a másik boltba de ez azért szerintem így vicces. Kellett volna egy 8-as készlet is az se volt. Arra meg azt a választ kaptam hogy az meg olyan extrém vékony hogy senki sem használja. De mondom igen én :D.

forever hardcore

(#7521) magno


magno
csendes tag

Régen volt szép volt jó volt :). Pallai másfél milliót bukott a dupla koncerten. Sajna visszaszorultunk a kis klubokba. Szóval nem a hangolón múlik :D. Drukkoljatok lehet összejön végre egy jó manager, a Viharock.hu és a Wackor-os manager segítségével. Hátha. Gondolkoztam megint egy tremolós gityón. Utoljára 2005-ben volt egy Original Floyd-os Ibanezem. Meg nem mondom milyen széria volt de valahol a 80-as évek közepén gyárthatták. Na mindegy azt nem sokáig használtam viszont az új szólósunknak van egy rakat tremolós gitárja és éppen egy Schecter-el jött le. Fura volt nekem a 648-as menzúra mert gyakorlatilag már régóta csak LP-m van de a nyekergetés mindent megér :D. Imádtam :D. Gitároljatok sokat :)

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.