Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3447) NeoPampalini válasza lakisoft (#3445) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Hogyne, a szintén finn Viikate a legújabb kedvencem. :D Nem az a tipikus zúzós metál - egyik-másik számuk "Shadows keményítve" -, de rocknak nevezni kicsit túlzás lenne... :)

(#3610) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

(#3736) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Használ itt valaki pl. Amplitube-ot, vagy Guitar Rig-et? Kellene egy kis segítség, ötlet arra, hogy mit hogyan piszkáljak benne hogy tűrhetően szóljon. Összeírtam mik a gondjaim ezzel a szoftveres izéval. :DDD

1., piszkosul halk, a normál line-in hangerejének kb. ötödét adja a progi
2., feedback-es, torz az emuláció, néha még akkor is ha nincs rákötve semmi (?)
3., az egész olyan, mintha állandóan rajta lenne valami delay-reverb effekt :F

Amit próbáltam:

1., erre nincs ötletem: a programban bármelyik input-gain-volume poti feljebb csavarása esetén jön a feedback, ill. betorzul mint az állat (hangosabb csak épphogy lesz)
2., alacsony input-gain stb., noise gate, tüneti kezelések, nem jók
3., ezt szintén passzolom

Hardware szinten így néz ki a történet:

basszgityó -> Zoom B1 -> hangkártya line-in (alaplapi Realtek, de miért ne?) -> innen vagy hangszóróra vagy fejhallgatóra megy, nem számít

Sw pediglen:

Winxp, asio4all driver (directx-szel ugyanúgy sz*r), Amplitube 3 és Guitar Rig 4

(#3739) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Nos, nem akarom elkiabálni, de úgy látszik kínomban rájöttem mi a hiba: ezeknek egyszerűen TÚL ERŐS volt a bemeneti jelszint. A Line in hangerő csúszkát (a windows panelen) levettem minimumra, majd ráböktem a felfelé nyíl billentyűre úgy ötöt - közben fortyogtam magamban, hogy ez tuti nem lehet gond -, ettől kb. 2 pixelt moccant felfelé a csúszka.
Így hirtelen megszűnt a feedback meg a többi nyavalya, és úgy tűnik a progiban a hangerőt is be tudom lőni, hűha.

A késleltetéssel nincs gond, az ASIO buffer most 120 samples-re van állítva, egyelőre jónak tűnik, nincs recsegés-akadás, király. :D

(#3743) NeoPampalini válasza lakisoft (#3741) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Hát... 5 csatorna nem jellemző, PCI, PCI-e kártyákon 2 vagy 4 analóg csatlakozás van általában. Mondjuk itt van egy eladó motyó (hangkártya + külső interface), 8 in-out-tal, 80 ezresér'... :D Ilyen: Katt

Annyi pénzből persze kijöhet 2 darab belső hangkártya is (asszem az ESI-nek vannak ilyenek), az 2x4 csati. :)

[ Szerkesztve ]

(#3862) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Kicsit barkácsoltam... :DDD Így valamivel több hely van "támaszkodni". :)

[ Szerkesztve ]

(#3879) NeoPampalini válasza nosferatue (#3875) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ez egy teljesen alap Yamaha RBX 170 Old Violin Sunburst négyhúros. :) Olcsó, jó, ennél "lejjebb" (árban ill. számomra ismeretlen márkákat nézve) nem mertem menni.
A gyárilag szerelt húrjait kicsit könnyebbekre cseréltem, most egy DR Lo-Rider 40-100-as készlet van rajta, nekem ezzel jobban fekszik...

Itt egy teljes kép róla (még a rámpa nélkül), remélem most sikerül megértetnem magam RIOS elvtárssal:

[ Szerkesztve ]

(#3893) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

No, ma beficcent néhány apróság, egy light-os, nagyon kellemes Boss CEB kóruspedál (+táp, mert a fene fog elemekkel szórakozni), széles, szivacsozott pánt, straplock... :)

(#3959) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Cort RB5 (Rob Elrick design)

Tegnap rátettem a kezem egy ilyen ritkaságra, nagyon süti darab. :D

[ Szerkesztve ]

(#4006) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Hello!

Erősen foglalkoztat a gondolat, hogy pimpeljem egy kicsit a Yamahát. :D Szóval, Aguilar - vagy hasonló - basszusgitárba építhető előerősítőt (+ stacked/push-pull potit) lehet venni valahol Bp-n, vagy jobban járok ha külföldről rendelek online? Árlistákban elektronikát asszem sehol se láttam, potit is elvétve, stacked/pp pedig tán csak egy helyen volt kiírva...

(#4010) NeoPampalini válasza Atis707 (#4007) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

A fogáshoz majd hozzászoksz. :D Én pár hónap után lecseréltem a Yamahám gyári húrjait, az ízlésemnek/ujjaimnak picit vastag volt. Tettem rá DR LoRider szettet, ez valamivel könnyebb (.040-.100-as az eredetileg talán .045-105-öshöz képest), bevált. :K
Egy picit emelhetsz is a húrokon, segíthet eliminálni a zörgést. A nyakat is érdemes lehet megnéz(et)ni, ha nem egyenes, okozhatja az is a problémát.
Szerintem a húr olyan, mint a használt autóban a motorolaj: vétel után cserélendő. :DDD

Biztos kell egy kicsit játszani a beállítással, mondjuk nem egy nagy történet, csavarhúzó-imbuszkulcs, és hangoló (no meg kellő türelem) kérdése, szintén kezdőként nagyjából 20 perc alatt megvolt húrcsere után.
Ehhez - és rengeteg egyéb aprósághoz - kis info itt: http://www.tunemybass.com/bass_setup/setting_bass_intonation.html

A rögzítőre nem lesz más megoldás, mint a ragasztás. Hangszerészek nem tudom, hogyan oldják meg, a legtutibb egy darab tipli beragaszva, aztán azt újra megfúrni. Barkácsolni persze lehet, de egy hangszeren szerintem mellőzendő. :D

(#4014) NeoPampalini válasza Atis707 (#4013) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Lehet, hogy érdemes lenne megnézetni a bundokat, és rendberakni őket (simán lehet, hogy nem egyenletes a magasságuk). :F
Ilyen beállítást szerintem majd' mindegyik hangszerboltnál csinálnak, kérdezz rá. Ha csak beállítás kell, akkor nem lesz egy vészes költség, és évekig normális marad (elvileg :D ).

Az az imbuszkulcs tényleg elég kicsi, tán nincs 0,75 mm se. :D Na de ilyeneket lehet barkácsboltban is venni, a célnak megfelel. :DDD

Leírások magyarul, hát... Én nem igazán találtam olyat - vagy csak nem voltam kitartó -, 1-2 fórum van, ahol nagyjából ugyanaz a 3-4 arc osztja egymást, maradtam az angol oldalaknál (ha bírod, kukkold meg a www.talkbass.com fórumot, ott elég sok olvasnivaló akad).

De kérdezz nyugodtan, szívesen segítek amiben - már :P - tudok. :K

(#4017) NeoPampalini válasza Itome (#4016) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

+1 :)

(#4788) NeoPampalini válasza mestery (#4787) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Hasonló gondom volt nekem is, így sikerült orvosolni, eztán tökéletes lett. :) Egy próbát megér:

http://prohardver.hu/tema/gitaros-topic/hsz_3739-3739.html

ASIO driver pedig itt: http://www.asio4all.com (szintén integrálttal ment, gond egy szál se)

(#4941) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Sziasztok!

Hátha érdekel valakit, pár apróságom között eladó egy Yamaha RBX170-es basszgityó... :)

Itt van.

(#4948) NeoPampalini válasza Daneeka (#4947) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

A NanoKontrol tulajdonképpen egy mini keverő, 9 tolókával, 9 tekerentyűvel, sávonként két user gombbal, meg egy transport szekcióval (play/stop/record/loop stb.). Gyakorlatilag, ha van egy DAW progi és támogatja akkor bármire programozható MIDI-n keresztül, pl. VSTi paramétereit lehet vele piszkálni, vagy hangerőt, szűrőt, bármit ami MIDI-n keresztül megy...

A NanoPad egy érdekes állat, alapvetően egy dobokhoz használható felület 12 gombbal, illetve van rajta egy X-Y kontroller ami a normál billentyűk modulation wheel-jének és pitchbend-jének felelnek meg gyárilag. Ízlés szerint ez a cucc is teljesen testre szabható, én pl. a Renoise kezelőfelületét állítottam rá különböző nézetekhez.

Mindkettő egyszerre 4 preset-et tud tárolni, szerintem hasznos kis szerkezetek annak aki tényleg ki tudják használni a lehetőségeiket. :)

Driver-t egyéb hozzávalót a Korg lapjáról kell letölteni: Innen

Képhez link:

ITT

Illetve kettő elég jó demonstrációs videó, kis angoltudással érthető:

Pad

Kontrol

(#5033) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

(#5050) NeoPampalini válasza nano005 (#5042) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Kis keresgéléssel ezek vannak occsóér' (hogy melyik milyen, nem tudom, de 100k körül megáll):

http://www.gitarshop.hu/?tart=hirdetes&id=14810&lang=hu
^ itt meg is van minden, részenként is vihető

http://www.gitarshop.hu/?tart=hirdetes&id=15240&lang=hu
http://www.gitarshop.hu/?tart=hirdetes&id=15197&lang=hu
^ ez a kettő együtt? Mondjuk a Laney basszcuccokról inkább csak a réges-régiekről olvasni - ritka, de pozitív - véleményt, újakról nem sokat tudni...

http://www.gitarshop.hu/?tart=hirdetes&id=14641&lang=hu
^ T.E. meg jó, gondolom ez a kombó legalább fél mázsa :D

Ha angolul megérteted magad, akkor itt lesz segítség bőven: www.talkbass.com vagy basschat.co.uk

[ Szerkesztve ]

(#5069) NeoPampalini válasza Zserigta (#5068) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Szia,

Van basszer topik de inkább ez pörög. :F

Amiket felsoroltál, az három totál különböző motyó.

Squier JB Deluxe: aktív elektronikás 3 sávos EQ-val ("slap kapcsolóval"), szimpla tekercses JB szedőkkel.
LTD B-55: passzív elektronika, 1-1 jazz + preckó szedő, hangerő/hangerő/hangszín potikkal.
LTD F-105: aktív 2 sávos elektronika, soapbar humbucker szedőkkel, ez ráadásul az előzőekkel ellentétben 35"-os menzúrával bír 34" helyett (nem számottevő, de érdemes tudni :D )

Jobb híján annyit tudsz tenni hogy normális minőségű videókat vadászol - sok sikert a rengeteg telefonos izéhez - úgy némi képet alkothatsz a hangzásukról. :B
Rockra mind jó, csak aggyá' rá egy csipetnyi overdrive-ot. :DDD

Ezek a típusok legalábbis az online katalógusok szerint megvannak pl. a Mezzofortéban és a Hangszerdiszkontban is. Be kéne nézned valamelyikbe és kipróbálni őket, ez a legegyszerűbb. ;)

(#5204) NeoPampalini válasza Forceman (#5203) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Guitar Rig
Amplitube

Próbálgattam mindkettőt, nekem az Amplitube jobban tetszett. Igaz, a Guitar Rig-ben picit talán többféle állítgatási lehetőség van amiben el lehet veszni. :) Amplitube-ban pofonegyszerűen tudsz rögzíteni is zene mellé, másikat nem próbáltam erre.
Azóta leszoktam róluk, a kis Zoom pedálomat kötöm rá a gépre azt kész.

Ingyenes progit nem tudok...

(#5315) NeoPampalini válasza Seraph 16 (#5314) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Rá lehet, de:

- ajánlott egy kisebb multieffekt/előfok a jel előerősítéséhez
- milyen bemenet van a hifin? hangszerek 1/4" mono jack dugaszokkal operálnak
- függően a hifitől, lehet hulladék hangja is... szerintem vegyél egy kicsi gyakorló kombó erősítőt, 40-60W teljesítménnyel is a szomszéd idegeire fogsz menni
- a hifi sose fog úgy szólni mint egy rendes (akár gyakorló) erőlködő.

Mondjuk itthon egy Rocktron előfokba, onnan meg a 2.1-es hangrendszerbe csatlakozik a cuccom, szódával elmegy, igaz, a 120W-os mélynyomó rendesen javítja az összhatást... (de már készülőben van a rendes motyóm, na az állat lesz :D )

Nézz körül a Gitárshopon vagy a Hangmester fórumán, biztos akad néhány alkalmas kombó... :)

[ Szerkesztve ]

(#5317) NeoPampalini válasza Seraph 16 (#5316) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

SZVSZ a GSR180 és hasonló kaliber alá ne add... Érdemes a netet túrni vélemények után, pl. a picit drágább Cort Action szériáról meglehetősen hmmmm... vegyesek a tapasztalatok. :DDD Az az Ibby 180-as a BS sunburst kivitelben tetszetős darab, jó kezdő gityó lesz. Kombót meg max. vesztek karácsonyra. :D

(#5318) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Persze ha nem akartok feltétlenül új cuccost, használtan lehet a GSR-nél jobbakat is kifogni hasonló árfekvésben, esetleg némi alkudozást követően... :)

(#5440) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

???? Kérdés:

Bár már van egy-két hely ahol talán lesz érdemi segítség, de nem tud valaki hifista/hangládás boltot/embert ahol-akinél kapni basszusládába való csillapító anyagot? 1" vagy 2" vastag kellene.

(#5523) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Corték szeretnek kooperálni más, kisebb manufaktúrákkal, ezt is csak nemrég vettem észre. Sandberg fúzió eredménye, nekem bejövős basszcucc. :D

Cort Arona 5

(#5525) NeoPampalini válasza NeoPampalini (#5523) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Kipróbáltam, beleszerettem... :DDD Tuti jó kis szerkezet! Kicsi, kényelmes test, egyáltalán nem nehéz, a Desonic hangszedők (Delano design, rulz) harapósak, gyors, vékony nyak, mi kell még? ;)

(#5529) NeoPampalini válasza Bencsizy (#5527) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Matyi94-gyel egyetértve, a gitár elsősorban kényelmes legyen (ülve, állva), essen minden kézre rendesen, aztán jöhet a hang, a végére marad a design. :D

(#5530) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Pár hete lőttem egy ilyet tökoccsón, eléggé le volt robbanva külsőleg, úgyhogy kapott optikai tuningot. Rákkenroll...! :DDD Már csak egy keretre feszített szövet kell az elejére és kész is.

(#5540) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Valamennyire kötődik a témához - féloff...? :DDD Aki szereti az ilyet, jöjjön :K

Fáccsebúk link

In Stable Trió
2011. augusztus 27. :: 19:00 - 20:00
Millenáris Park

[ Szerkesztve ]

(#5626) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Ekkora feneket keríteni a dolognak... Innentől csak az marad, hogy elmész és kipróbálod mindkettőt (vagy amennyit kinéztél), a saját füleddel meghallod azt amit leírva nem látsz. Nincs az a jótanács meg youtube videó ami segít, saját kézbe kell venni, meg kell nyúzni a cuccot! :D Emlegették már a Mezzofortét, tényleg segítőkészek, de persze nem árt mailben lecsekkolni hogy amit meghallgatnál, van-e a boltban. :K

(#5681) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Mitől, mitől: torzító, overdrive, vákuumcsövek / tranyó, ésatöbbi :DDD

(#5683) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Parttalan a dolog. A cuccból kijön egy jel, ízlés/játékstílus kérdése de kb. hasonló majd' mindegyikből. Metált nem a gitár csinálja hanem az egyebek (kivéve azt az elmeroggyant, talán Gibson (?) gitárt amiben egy komplett modellezős-effektelős előfok van).
A húrokat nem akarjuk bevonni a játékba? :D

(#5820) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

What's the best string for metal? ;)

(#6106) NeoPampalini válasza alienpapa (#6098) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ja ezt láttam régebben, van lapát gitár meg basszer is, remek "jómunkás" együttest lehetne csinálni ilyenekkel, esetleg kéne még egy csákánymikrofon is vagy valami, kukadob... :DDD :DDD

(#6548) NeoPampalini válasza izomhod (#6540) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ez jól esett most ebédhez közeledve. :C

(#6549) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Belevágtam egy fasza kis DIY projectbe, ha valóban olyan jó, mint amilyennek mondják akkor besz.rás lesz a végeredmény. :D

Láda: fEarful desing by Greenboy - ebből is egy 15/6-os, csipogó nélkül.

Valami ilyesmi lesz, ha elkészül:

Jön hozzá egy Gallien Krueger MB500-as fej is, frankó lesz. :DDD

Lehet, hogy képekkel is illusztrálom majd az építést, ha épp el nem felejtem... ;)

[ Szerkesztve ]

(#6626) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Na, ma jött a futár pár aprósággal (ládabélés, rácsok, stb.), ha a lapszabász is úgy akarja, holnap már forgács hullik és lesz valami eredménye is. Alig várom. :D Laza 3-4 nap késésben van a project, tiszta mázli, hogy jövő héten nem megyek dolgozni... Oszt' az erősítőről még semmi hír, a zeneboltosok se írtak még vissza. Fakkeróóóó. :W

(#6641) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Transtube-ra gondolsz? Az tudtommal a Peavey védjegye, csöves hangzást emuláló tranyós technika. :D

Azt meg az erősítő leírásából tudod meg, hogy előfokcsöves (tube preamp), vagy másnéven hibrid az erősítő, vagy full-csöves (tube pre- and poweramp). Állítólag vannak ilyen szörnyek, hogy tranyós előfok, és csöves végfok, gondolom ez azért ritka mint a fehér holló. :)

Hozzáteszem, nem volt még dolgom csöves cuccal, a "zinternet" szerint a csöves erősítők - értve itt inkább a full-csöveseket - hangzása melegebb, teltebb, illetve ha a gain-t feltekered mint a paksi erőművet, a végeredményben torzított hang sokkal kellemesebb a fülnek, mint ha egy tranyós erősítőt húznál torzításba. Aztán ezen hangzás utánzására van kismillió pedál, erősítő, áramkör, miegymás.

(#6858) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Chapman stick, valaki? :) Nagyon komoly:

Rob Martino - The third enigma

(#6989) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

New bass day: lőttem egy Cort Aronát (a képen baloldalt), határozottan jó cucc. :D

(#6990) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

'szameg, lassú vagyok, már nem tudom szerkeszteni az előzőt. Na, van még ilyen is, ide még nem pakoltam be asszem. :DDD

Ampeg PF-500 + MXR M87 kompresszor

99%-ban kész a hozzávaló láda is, már két próbát letudtam vele (szól mint az állat, ha kell), kép is lesz... :)

(#7071) NeoPampalini válasza Inv1sus (#7067) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

3. Jó minőségű, árnyékolt kábel, ezen nem érdemes spórolni, a gagyik antennaként összeszednek mindenféle zajt. Nyilván kell egy a gitár és az erősítő közé, egy másik meg az erősítőből pl. számítógépbe/egyéb felvevőbe. Én fapados alaplapi Realtek "csodahangkártyával" és Audacity-vel rögzítek néha, működik. CRT tévétől/monitortól javasolt kicsit arrébb ülni, az mindenen áthallatszik. :)

(#7158) NeoPampalini válasza izomhod (#7152) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ingyenes és normális multi-track felvevőnek Audacity. Neten biztos találsz dobtémákat mp3/wav formátumban, sőt, akár a youtube-on is láttam régebben önálló dobsávot, lehúzod mp3-ba oszt jónapot. Kreatívabbak csinálnak maguknak ilyet valami trackerrel/DAW-val, satöbbi. :DDD

(#7253) NeoPampalini válasza Inv1sus (#7249) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

ASIO4ALL lesz a barátod, nálam alaplapi Realtek chip-pel kb. 4-5 ms lesz a latency, bőven elég felvételre. - Honlap -
Én a line-in bemenetet használom, kevésbé zajos mint a mikrofon csati.

(#7284) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Hmm... Most XP alatt vagyok, itt így van beállítva, vasárnap megnézem mi a helyzet Win7 alatt, ha kell. Nálam ez van az AT3-ban, így megy (bár mivel ez nem egy erőgép, érezni a latency-t, kb. 15 ms) :

[ Szerkesztve ]

(#7361) NeoPampalini válasza Inv1sus (#7359) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Csak á'la natúr akarod felvenni amit játszol (szóló), vagy szerkesztő programmal valami kíséret alá (Audacity, vagy Amplitube, egyéb)? Az elsőhöz nem kell ASIO driver, annak az a lényege, hogy a késleltetés ne legyen olyan borzalmasan nagy ( > 20 ms) mint a sima directx/wdm driverekkel, és úgy "időben" tudj játszani a zenével.
Esetleg pár képet bepakolhatsz, hogy mit és hol szeretnél beállítani, stb.

(#7365) NeoPampalini válasza Inv1sus (#7362) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Kicsit off topik, de még elbírjuk...??

Megpróbálom összeszedni, hogy mit és hogyan állítgatok, attól függően hogy vonalból csak szórakozom miközben mp3 szól, vagy felvétel is lesz.

Először is, kapcsold ki a vonalbemenet monitorozását, Win7 hangerőbeállításnál:

Mivel még mindig fogalmam sincs, milyen oprendszer, milyen hangkártya, satöbbi van nálad, előrebocsátom, hogy az én gépemben a fantasztikus Realtek HD Audio nevű csoda figyel az alaplapon, ergo a beállítás egyes részei a kártya saját szoftverében történnek + ráadásnak Win7!

I., Mp3 kíséret

Nem nagy kunszt, viszont KELL hozzá a Realtek HD Audio Managere! Szóval, megnyitod, és:

A trükk annyi, hogy az alsó csúszkán (playback) feljebb kell venni a hangerőt. Voila, hallod magad késleltetés nélkül. Örö bódottá!

II., ASIO, felvételhez, satöbbi

Ez már kicsit érdekesebb dolog volt, mert nekem elsőre az úristenért sem sikerült 1-2 dolgot beállítani (köszönjük, Win7! ). Telepítsd az ASIO4ALL-t, aztán indítsd el pl. az Amplitube-ot, vagy bármi egyebet ami ASIO-val bír működni. Nyisd meg a program audio beállításait, és onnan az ASIO drivert. Ahhoz, hogy minden jól szóljon, valahogy így kellene tudnod beállítani, különös figyelemmel az INPUT és OUTPUT csatornákra!!!

Ha ilyen hülye nevű input aktív, hogy CD meg ilyenek, az gáz, mint ahogy az is, ha a vonalbemenet (line in) mellett piros X van!!!

Még egy dolog, FONTOS: ha ASIO-val szórakozol, a HD Audio managerben a bemenet playback sávját halkítsd le, és felette, a recording volume piszkálásáva állítsd be a kívánt hangerőt!!!

Óriási szerencsével nem kell mást piszkálni, és minden elsőre sikerül. A fenti ASIO beállítással gyakorlatilag hallhatatlan a késleltetés, teljesen használható.

[ Szerkesztve ]

(#7369) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Nyugodtan. :)

(#7475) NeoPampalini válasza izomhod (#7456) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Egész jó a visszhangja a cuccnak, legalábbis egy kis google után ennyit sikerült leszűrni. A Squier hasonló vonal mint a Cort gitárok (rémlik, hogy talán ugyanaz a cég gyártja mindkét márka gitárjait), olcsó, jó ár/érték aránnyal. Nem tudom, honnan vennéd a gitárt, itthon kb. annyiért megkapod újonnan mint amennyiért a Thomann adja (plusz postaköltség).

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.