Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) AND1


AND1
őstag

Ha kérdésed van, itt kezdd a keresést:

Gitáros-topic ♪♫ Összegyűjtött tapasztalataink
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

A link alatt témakörök szerint csoportosítva találod a topic hozzászólásait.

Jó böngészést!

==============

Eredeti hozzászólás:

Unatkoztam...aztán gondoltam nyitok egy ilyen témát:

Tehát, ide várok minden gitárszerető user-t. Bárki aki tanul, aki már profi, vagy aki csak ennek a hangszer szerelmese...

Március elején kaptam egy elektromos gitárt. Azóta magamtól kezdtem el tanulni + barátok segítenek benne. Ő lenne az:

(nem egy Fender, Ibanez..de jó, mert tömör fa testü, nem rétegelt xir-xar)

Szóval lassan három hónapja nyúzom és nem tudom megunni. Most már nem annyira nehezek lefogni az akordokat meg a kvinteket. Metallica/Deftones/limpbizkit számokat tanulgatok. Már egy jópár szám megy...de egyet se tudok végig játszani :) . Van amelyiknek az elejét (intro) tudom, van amelyiknek csak a refrénjét. De nagyon élvezem. Sebaj...jah de egy, a Welcome Home Sanitarium-ot majdnem :))
Szerdán meg megvettem első pedálomat hozzá. Egy BOSS torzítót...

...na ezzel a Master Of Puppets úgy szol végre ahogy annak kell! Még csak az Sb live-omra van rákötve és az 5.1-es Inspire-en üvöltetem. Majd szerválok hozzá egy gitárkombót.

Na szóval írjon akinek van gitárja (milyen?) és tud játszani, vagy csak érdekli...

[ Módosította: Intruder2k5 ]

Egy régi PH-s.

(#36) delta9 válasza Fisha (#34) üzenetére


delta9
senior tag

hülye vagyok, először nem esett le...

ami még van: Jim Dunlop Cry Baby, Boss equalizer, természetesen mindíg Ernie Ball 11-es húrok, 1.1-1.4-es Jim Dunlop pengetők.

és ami még tervben van: pick up-ok cseréje Seymour Duncan Alnico Pro II-re.

MOD:
aki kitalálja, hogy ki a kedvenc gitárosom, az kap egy sört. (ezekből már bőven ki lehet szerintem.)

[Szerkesztve]

(#45) Goose-T válasza delta9 (#36) üzenetére


Goose-T
veterán

Én inkább 9-es húrokat rakok a gityóra, lehangolom D-re, és lehet zúzni, füttyögtetni ezerrel, a viszonylag laza húrok miatt könnyen lehet futkározni a húrokon, gyors szólókat lehet nyomni. A kedvenc pengettyűm Jim Dunlop Jazz III, pici, kemény, hegyes. Üveghangokra ideális. Az Ernie Ball király húr, ráadásul nagyon tartós.
Amúgy leginkább én is Slash-re tippeltem, ismervén a zenei múltodat. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52) MacCaine


MacCaine
őstag

Hali!

Üdvözletem a topic indítójának. Nagyon jó ötlet volt :).
Egyébként szintén gitározok, 11-12 éve kezdtem. A cuccos: Ibanez RG-320, 7 húros Wasburn (így fejből nemtom a típusát), meg egy Fender Strato másolat (Cheri), Korg AX 300G, Kettner Warp7 (fej+láda), Laney TF700 (csak fej). Stílus: szinte minden, csak igényes zene legyen. Nagy kedvencek: Dream Theater, Andromeda, Slipknot, Slayer, Megadeth, Metallica, G'n'R, Pantera, Korn, Deftones, free jazz, pár jófajta death metal.

Egyébként meg valami bandát vagy arcokat keresek, akikkel komolyabban lehet zenélni, lehetőleg budapesti próbahellyel.

Z.
(esetleg nem érdekel valakit egy TF700-as fej gitárhoz? :)). a smiley ellenére a kérdés komoly

(#93) AND1


AND1
őstag

Na egy Earnie Ball húr:

Bővebben: link

1 hétig bírta a gyűrődést :(



[Szerkesztve]

Egy régi PH-s.

(#96) Goose-T válasza AND1 (#93) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem az Ernie Ball-ok bírták eddig a legjobban. Nem feszesek egy kicsit a húrok a gitárodon? Nem nehéz lefogni? A gitáromat mindig lehangolom D-re, így jobban szól és kényelmesebb is játszani rajta.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#97) danzi


danzi
tag

Sziasztok, nekem egy Hora akusztikusom van, ez volt a legolcsóbb, western, szóval fémhúros, és legalább a nyakát is átérem (szerintem nekem elég rövidek az ujjaim :o)

www.hora.ro Standard M de nem pont úgy néz ki, mint a weboldalon

román a bébi, majd teszek fel képet. Húrokból nekem a Cryogenic széria jön be, bár Earnie Ball meg GHS is volt rajta, sőt, most is GHS van, de a Martin & Co Cryogenic szólt rajta a legszebben. Eddig 0.54-es (E3) volt rajta, de szerintem inkább a vékonyabbakat fogom használni (0.50), kényelmesebb lefogni.

Van egy Jolana cseh csoda elektromos gityó is kölcsön, erről is van kép, meg egy Zoom 606 pedál, elég jól szól, de nekem is gépre van rákötve...

A Kossuth téren a Yamaha szalonban ki lehet próbálni minden gitárt, eszméletlen jól szólnak, és pont a legolcsóbb westerngitár tetszik hangra a legjobban: az F310P

DanZi

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#100) Goose-T válasza AND1 (#99) üzenetére


Goose-T
veterán

Az olcsóbb gitárokon általában az indokoltnál feszesebb a húr, mert nem annyira pontosak az alkatrészek, így távolabb kell tartani a húrokat a nyaktól, hogy ne rezonáljon be. Szerintem érdemes lenne D-re lehangolnod, jobban is fog szólni, kényelmesebb is lesz (lazábbak lesznek, könnyebben, gyorsabban le tudod fogni a húrokat).

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#101) AND1


AND1
őstag

Na vettem Dean Markley húrkészletet..eddig pöpec...!

Egy régi PH-s.

(#103) delta9


delta9
senior tag

szal belehegesztettem egy Seymour Duncan Alnico Pro II-es bridge pick-up-ot a Les Paul-ba. Valahol hasonlít a gyári Gibson alnico-hoz a hangja, de a mélyek dübörgősebbek lettek, a magas(abb) hangok pedig élesebbek és talán még tovább szólnak, jobban feedback-es a hang. Főleg akkor lehet észrevenni, ha a G húron lefogott hanghoz a H húron hozzáfogod a tercet és felfelé megpengeted... Összességében mélyebb tónusú és jobban torzított lett a bridge hang, feljebb kellett tekerni az erősítőn a magas potit, kb. 2-3 egységgel (cca 5ről 7re).

Sajnos Medgyesi mesternél most nem volt APH-1 neck, csak 3 hét múlva lesz kb, ha addig nem cseszem el a pénzem, akkor lecserélem azt is. Ja, akkor már meglesz a következő fizu is, akkor majdnem biztos.

Ért egy kellemes meglepetés is, miszerint én 30-40k közé saccoltam az árát, de kiderült, hogy ''csak'' 28.4k.

(#108) tocsa


tocsa
senior tag

Takamine EG522C nylon húros, klasszikus nyakú, elektro akusztikus gitár.
2005.04.10-ig garanciás, új húrok. Praktikus hangológépes elektronika.
Könnyű fogású nyak, helyén lévő oktáv. Oroszlánbarlangban listaára
119.900. Megegyezünk. Érdeklődni: 06(30)9555241

Irányár: 100K HUF

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#111) danzi


danzi
tag

Ja és GHS húrokat nem veszek többet.... alig játszottam a mostanin, és gagyin is szól meg el is hangolódik, az Cryogenic Martin-nal nem volt ilyen gond, az a tuti egyelőre nálam, elég érces hangú, de nekem tetszik! :)

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#112) 666


666
tag

az arpeggiot eltaláltad

húrok terén pedig szvsz Ernie Ball a legjobb, azt használom amióta csak gityózok, és a többi 5 kipróbált közül ez a legjobb (sztem)

http://www.shocktogon.com // Counter-Strike szerverhoszting // ez egy reklám volt

(#116) andorpapa válasza delta9 (#115) üzenetére


andorpapa
őstag

Tehát képesek ''mintavételezésre''? Úgy működik, hogy bedugom a gitárt, megpengetem a húrt, és megmondja, hogy most akkor jó helyen járok-e, vagy sem? Vagy esetleg kis mikrofonja van, vagy mindkettő? Képesek-e arra, hogy más hangszerről vett minta alapján segítsék a hangolás folyamatát (pl. cselló, fuvola, hegedű), vagy csak gitár esetében osztják az észt? Van-e rajtuk kis hangszóró, amivel más hangszeren játszóknak is lehet egy abszolút A-t adni?

Bocs a sok kérdésért, de erősen gondolkodom egy ilyen kis cucc beszerzésén, mivel megkönnyítené és felgyorsítaná a hangolást, mikor zenekarban játszunk.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#117) delta9 válasza andorpapa (#116) üzenetére


delta9
senior tag

akkor megpróbálom sorban, amit tudok:

effektíve a mintavételezés hogyan történik az passz. a hangszedőn keresztül a megpengetett húr frekijét mutatja egy mutató, ami alatt a skálán láthatod, hogy hány Hz-en ''rezeg''. Emellett mutatja azt is, hogy az éppen milyen zenei hanghoz van legközelebb (C-D-E-F-G-A-B), valamint pl egy kis # mutatja, hogy félhangot hangolsz. Igen, olyat érdemes venni, amin van egy kis mikrofon is, mert nekem sem mindig van kedvem kihúzni az erősítőből a gitárt, inkább odarakom elé és a mikrofonon keresztül hangolok. Ebből következik, hogy tök mindegy, akár fütyülhetsz is neki, azt is kijelzi, hogy milyen hang:) Hangszórósat én még nem láttam, de nincs is rá szükség, mert pl. a hegedűs ''húz'' egy üres G-t, a mutató máris mutatja, hogy az valóban G e vagy esetleg korrigálni kell.

lehet, ha látod, könnyebb elképzelni, szo csekk disz:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

persze ezer gyártó csinál ilyeneket, de a boss azért megbízható termékeiről híres, így én csak ajánlani tudom.

(#121) danzi


danzi
tag

Srácok, használt vki akusztikus gitárhoz hangszedőt? Láttam 4-5 ezer forintér olyant, amit be kell tenni a testbe, a lukba a húrok alá, és kis kábelen jön belőle egy 3,5-es jack...

Vannak vkinek ilyennel tapasztalatai?

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#127) danzi


danzi
tag

Na vettem húrokat. Ismét Martint, bár ezúttal nem volt CRYOGENIC, de amit vettem, az is nagyon szépen szól. Ez most zöld dobozos volt, hátha vkinek errőől beugrik...

Viszont javasoltak Earnie Ball Elixyr húrt, ami állítólag olyan, hogy amíg el nem szakad szépen szól, tehát hangot nem veszt, maximum egy idő után sokszor kell utánahúzni, de még inlább az legyen, mint a hagvesztés... Legközelebb kipróbálom!!


DanZi

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#134) Goose-T válasza danzi (#133) üzenetére


Goose-T
veterán

Csak sima Ernie Ball húrokat használok, de meg vagyok velük elégedve. Jó a hangjuk és nagyon tartósak, emiatt sokáig megtartják a jó hangot.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#155) Gergarian válasza M@trixfan (#154) üzenetére


Gergarian
aktív tag

Hi!

4.: Ernie Ball húrt javaslok neked mindenképpen.
Ennél nem nagyon van jobb. Én ezt használom. (kb 2000Ft)

Gergarian

Ja és a mérete ha vastag kell, akkor lehet 10 fölött.

[Szerkesztve]

Minden megoldható, vagy nem...

(#157) Goose-T válasza M@trixfan (#154) üzenetére


Goose-T
veterán

Be kell állítanod a húrlábakat, ha hamis egy oktávnál. Ha az egy oktávos hangköz alatt van a hangja a 12. bundnál, akkor rövidebbre kell venni a húrt, ellenkező esetben hosszabbra. Rövidebb: úgy tekered a húrlábat, hogy közeledjen a gitár feje felé.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#158) CWorm


CWorm
aktív tag

Hali!
Az én ''gitártudásom'' is kb olyan szinten lehet, mint ipgirl-é, úgyhogy sok okosságot nem tudok mondani, inkább kérdeznék. :) Most szeretnék gitárt venni, ki is néztem magamnak egyet: Bővebben: link Innen a középső, kezdőknek ajánlott cuccra gondoltam, az alatta vagy felette lévő gitárral lehet megvenni. Szerintetek melyik a jobb? Gőzöm sincs melyik mit tud, csak annyit látok, hogy az egyiken 1 HU van és 2 sc pickup, a másikon a fordított a helyzet. Mi az a HU? A pickup-ra már rájöttem, az hangszedő, gondolom az szedi le a húr hangjait... :DDD

[Szerkesztve]

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#197) virtual válasza bebean (#196) üzenetére


virtual
tag

Nekem a telecaster koppintás volt, csak gyorsan került rá egy másik pickup húrláb közelébe. Vermona+Jolana+Házigyártmányú effektek+Amati+Tojástartó hegyek az 50 fokos garázsban. Jaj de jó volt. :D

(#205) CWorm válasza delta9 (#201) üzenetére


CWorm
aktív tag

Hogy érted, hogy pontos-e? Mindenesetre a válasz: nem tudom. :) Bár már ki is szedtem a gitárból a tremolót, mert nem kell az nekem (még, egyelőre :) ).
Tudom, sokan mondják, hogy akusztikuson kell megtanulni gitározni, de lesza.. vagyis hát nem akarok most venni egy akusztikusat, pár hét múlva meg (na jó, olyan gyorsan azért nem megy :) ) egy akármilyet. Jó ez nekem, az ujjaim is szerintem gyorsabban hozzá fognak edződni az acélhúrokhoz, mert néha már baromira fájnak, alig várom hogy végre megkeményedjenek és normálisan, fájdalom nélkül le tudjak fogni akkordokat. :DDD
Ööö, most nem látom ki írta, hogy elektro gitáron nem mindig hallani, hogy ha nem jól szól vmi akkord. Ilyesmiket direkt szoktam ellenőrizni úgy, hogy külön megpendítem mindegyik húrt, és akkor meghallom, melyik szar.
Ha nagyon akarnék akusztikusozni, akkor megtehetném mert a szobatársamnak van (télleg, akkor nem is kéne venni :) ), de nincs kedvem. ;]

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#210) jo...


jo...
újonc

hello!

azért írok mert a segítségeteket szeretném kérni!
szeretnék én is megtanulni gitározni, de sajna soha nem jutok el tanárhoz mert soha nincs rá elég időm!arra szeretnélek megkérni titeket, hogy ha tudtok mondjatok nekem valamilyen linket vagy ajánljatok valamilyen könyvet amiből megtanulhatnám a gitározás alapjait!

és lenne még egy kérdésem!
vettem egy gitárt jó óccsón mivel megtanulni ugyis jó lesz, de azt mondta egy ismerősöm, idézem : a nyak elhúzza a húrokat, lehet, hogy ferde!
ez miiiii?:Y :Y :Y
igazából akitől vettem az falnak támasztva tárolta!nagy baj ez?javítható és ha igen kb mennyiért és megéri-e!
előre is köszönöm a segítséget!

viva la ska!

(#288) d-boy válasza ReJim (#287) üzenetére


d-boy
senior tag

A pickup az a mikrofon ami felerősíti a húrok rezgését.
Olyan nics, hogy egy elektromos gitáron nincs. :)

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#295) Dominator válasza CWorm (#294) üzenetére


Dominator
aktív tag

Huhh... az F#m -t még nem ismerem, de azért megpróbálom. Köszi.
Aha. Ahogy hallgatom ittt a számot, szerintem csak simán az akkordokat kell játszani, csak nem egyszerre kell megszólalniuk a húroknak, hanem egymás után

[Szerkesztve]

(#296) Duffy válasza Dominator (#295) üzenetére


Duffy
csendes tag

A F# moll annyi, hogy az E mollt 2 bunddal arréb fogod, a többi húrt pedig a második bundnál.

-2-
-2-
-2-
-4-
-4-
-2-

Ilyen a tabja.

(#387) Panzermeyer válasza Bero (#386) üzenetére


Panzermeyer
tag

élesebb fémes hangot ad a húroknak
majd csinálok neked egy mp3-ban kis összehasonlítást és meghallod

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#392) Skót válasza CWorm (#391) üzenetére


Skót
aktív tag

én valami olyasmit hallottam, hogy a nyaknak ad tartást hogy a húrok idővel ne deformálják.
de sztem nem egészen az a feladata
de majd jönnek a profik és megmondják:)

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#393) Panzermeyer válasza Skót (#390) üzenetére


Panzermeyer
tag

a nyak és a test dőlésszögét állítja, illetve a fogólapot egyenesíti ki, ha éppen nem lenne egyenes
minél jobban feszíted a pálcát, a nyak annál inkább párhuzamos a testtel, ez sokszor nem jó
meg kell találni az aranyközéputat a nyakfeszesség és a húrmagasság között
ha jól eltalálod, közel lesz a húr a bundhoz és könnyü játszani

na ennyi amit amatőrként tudok :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#398) AND1 válasza Slayer Valor (#397) üzenetére


AND1
őstag

Ez egy nagyon rossz kérdés volt imho.
Nem leugtásnak szánom. Félre ne értsd, de ez kb olyan volt, hogy ''melyik jobb az autó vagy a motorbicikli''. Érted....gondolom.

A basszusgitár egy kisérő hangszer. (ritkán hallani rajta szolót). Általában ''csak'' 4 húr van rajta (persze van 5, meg 6...de ezt hagyjuk most). Gitárt meg gondolom ismered. Az egy teljesen más tészta. Ezt neked kell letisztáznod, hogy melyiken szeretnél játszani. Sokan elkezdenek gitározni, és utána áttérnek basszerra. Csak rajtad áll. Sokan mondják, hogy basszerozni könnyebb. Lehet. Egy bizonyos alapszintig biztos. De utána...az se gyerekjáték.

Vicces, hogy én pl...mindig is basszusgiráozni akartam. De ez csak egy olyan ''álom'' volt nekem. Aztán havertől tudtam jó áron venni egy elektromos gitárt és azóta nem birom le tenni. Szóval.

De ha van 60K-d, kb...akkor először döntsd el, hogy mit akarsz. Utána beszélhetünk, hogy a hangszeren belül mi a ''jobb'' márka...

üdv...

Egy régi PH-s.

(#410) Bencom válasza Skót (#409) üzenetére


Bencom
senior tag

én meg csak magamtól ''tanulok'' de már egész sok ismert + ismeretlen számot el tudok játszani, meg ha nem kell húrt váltani, szólóban is jó vagyok
most tanulgatok pengetővel játszani, ami nálam azért nem egyszerű, mert balkezes vagyok és jobbkezes a gitárom, és nem lett áthúrozva, és jobb kézzel elég bandzsa vagyok a húrok egyenkénti eltalálásához, de újjal már jól megy...

[Szerkesztve]

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#411) Skót válasza Bencom (#410) üzenetére


Skót
aktív tag

én ujjal pengetek
(egyszerűbb egyszerre több húrt pendíteni)
Pengetővel csak 1-1 részletet jó játszani (pl a soad - rulett szólóját) :)

[Szerkesztve]

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#470) Arpika22 válasza ÉN007 (#466) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Szia Zsófi. itt nyugodtan kérdezhetel :) nem lúzerezünk leérte én is kezdő voltam amikor elkezdtem asszem 6éves koromba gitározni :D mára már tudok úgyahogy de még mindig lehetni tanulnom:) és ha adhatok 1jó tippet ne igazán járj tanárhoz!!! meg ne tanulj senkitől csak magadtól! hidd el egy idő után ha komolyan érdekel a téma magadtól elkezdesz fejlődni. mien gitárt is tuningoltál fel? akusztikus (nylon/fém húros?) elektromos vagy basszus? :) a basszusgitárban jártasabb vagyok minvel már jópár éve basszusozok... Én sem tudok kottát olvasni ..röhögjetek ki :DDD nem érdekel akó is tok gitározni ;) :DDD :B

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#488) Arpika22 válasza ÉN007 (#485) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Gratula a gitárhoz :). ajánlanék ráhúr készletet is D'addario nagyon jó húr és akusztikus gitára viszonylag olcsó.majd tegyél felképet róla de olyat amin te is rajta vagy hagy lássuk hogy nézki 1 csehdarab 1 leány kezébe :DD:))

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#508) WEBER válasza ÉN007 (#502) üzenetére


WEBER
tag

jó gityó. de egy kis hiányérzetem van. nem kéne erre még valami? :)


viccen kívül: milyen húrt akarsz rárakni? Damil vagy fém húrt?

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#512) ÉN007 válasza PumukliM (#506) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Hali
nem nincs barátom, de a kép még a télen készült, azóta változtam. Remélem nem rossz irányba... :)
A húrokkal még nem egészen vagyok tisztában, abban az egyik haverom fog segíteni.
De, tényleg hiányos, szegény, de már nem sokáig:)
Bocs, most mennem kell, majd du.jövök. Jók legyetek!

(#513) Bencom válasza ÉN007 (#502) üzenetére


Bencom
senior tag

5/4-es? nekünk pontosan ugyan ilyen van (meg egy új 3/4-es, ami az enyém) csk éppen vannak rajta húruk:DDD
de az sincs jobb állapotban:U:DDD

van a nyakban acélmerevítés? mert ha igen, nem árt megfeszíteni mielőtt felhúrozod, mert ha nem, akkor olyan hamis lesz, mint a rossznyavalya:(

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#515) Bencom válasza ÉN007 (#512) üzenetére


Bencom
senior tag

javaslom tanulásra a nylon húrokat, uyganis a fém rövid úton véresre marja a kezed, ha kezdő vagy. én annó megjártam így, és hat... nem esett jól...
de azt előre mondom, hogy még a műanyag húrtól is csúnya bőrkeményedések lesznek az újjadon, és a körmödről meg jobb, ha már most lemondasz!:(

most megnéztem a sajátomat, amit direkt a gitárhoz növesztettem (tudod, jobb kéz husszú köröm, bal, rövid) és ha nem lenne telemenve gépzsírral, akkor még haggyán is:DDD

(bicajt szereltem, azért zsíros)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#517) ÉN007 válasza Bencom (#516) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Köszi
És utólag nem tom leszedni a képet, és beszúrni linkként?
Kihoztam a könyvtárból egy gitársulis könyvet, végigbogarásztam, asszem menni fog, benne van minden!!!
A húrokkal kapcsolatban köszi, amúgy tudtam-gondoltam, hogy nem lesz túl szép a kezem egy idő után, nomeg hogy irtóra fog fájni, de megéri!!!:)

(#518) Tütüm válasza ÉN007 (#517) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Szerintem nem oylan vészes a dolog én minden nap gyakoroltam órákat fémhúrossal és annyi volt csak hogy kicsit fájtak az ujjbegyeim amikkel lefogtam a húrokat,de egy idő után megkeméynednek picit és semmi gond nincs vele. Ilyen hogy véres lett volna még nem fordult elő:Y:D

(#519) ÉN007 válasza Tütüm (#518) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Köszi, ez igazán megnyugtat. Az elején még nem valószinű hogy órákat nyúznám a húrokat, de biztos fog fájni. Nem is ez a lényeg, hanem hogy--- képzeljétek!!!--- elvittem megcsináltatni a gitárt, és péntekre meglesz, és még egész olcsón megúszom!!! Nem is az utóbbi a fontos, hanem, hogy !!!!!!végre!!!!!! kész lesz!
Hoztam is ki ma a könyvtárból gitársulis könyvet, ami az alapoktól kezdi, minden akkord benne van, leírva, fotóval hogy hogy kell lefogni, pontosan leírva hogy tudom behangolni a gitárt...
Most totál fellelkesültem!!!!
Annyira HAPPYYYYYYYY vagyok!!!:DD:DD:DD

[Szerkesztve]

(#561) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Hát 12 órányi gitározástól elhiszem:U:D A pickup a hangszedőt jelenti azok a kis hasábok a gitártesten húrok alatt,az veszi fel a jelet;) Nemár hogy itt mindenki iylen zsenge csak én nem :O:DDD

(#585) Skót válasza Bencom (#560) üzenetére


Skót
aktív tag

a pick-up az a hangszedő ismertebb nevén ami az elektromos gitár húrjainak rezgései felveszi és nyomja tovább!
Tod azok a hosszúkáűs valamik 6 pöttyel a húrok alatt:DDD


affene és má megelőztek
el kéne előbb olvasni a topicot:D

amúgy meg a kép alapján amit linkeltél rád nem ismernék:))

[Szerkesztve]

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#645) ÉN007 válasza Tütüm (#637) üzenetére


ÉN007
csendes tag

KÉSZ A GITÁROM!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Én annyira boldog vagyok!!! Bár a húrozásnál akadtak problémák, és az illető aki segített azt mondta, hogy most még percenként elhangolódik, mert nyúlik a húr(ez igaz?) de majd eljön holnap is segít behangolni...
Amúgy a Tcsre visszatérve: egyszerűen imádom őket!!!! Kéne nyitni itt egy fórumot róluk nem?
Na mindegy...
Amúgy arról a programról: hát én felraktam a gépre, azóta csak törlöm a vírusokat fél percenként!!!!:(((:(((:(((:O
Tiszta ideg vagyok, ha ezt nem tom valahogy eltüntetni megőrülök!!!!!!!!:O:O:O
Már uninstalllláltam, meg letöröltem amit csak tudtam, de nem bírok vele!
Ötlet?

(#648) Bencom válasza ÉN007 (#645) üzenetére


Bencom
senior tag

az új húr az nyúlik ,másképpen elszakadna...
kell neki úgy 5-6 óra, míg akklimatizálódik.
a zongora is ilyen, és azért kell mindíg hangolni (pl koncertek közben) mert elég érzékeny a hőmérséklet változására is.

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#654) Arpika22 válasza ÉN007 (#646) üzenetére


Arpika22
csendes tag

gratula a gitárodhoz :) használd bőrkeményedésekel ;). és nemtom hol volt már de a húrereszkedés igen! eleinte ereszkednek a húrok. az én basszjaimon is kb 2-3 napig mindig ereszkednek szal hangolgatnom kell . kicsit basszuson ez jobban meg érződik mint 1 szólón vagy 1 akusztikus gitáron! de amúgy 1link ahol tuti nem vírusosak a cuccok : www.mxtabs.net itt is vannak tabok csak itt levan rajzolva a gitár nyaka és számokal jelölik hol melyik bundot kell lefogni!
én már füllel szedem le a dolgokat ha kell de már inkább csak saját szerzeményekre fordítom az erőm;)

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#698) Bencom válasza HavocS (#696) üzenetére


Bencom
senior tag

aha...
multkor láttam a discovery channelen egy műsort (a StarWars hatása a tudományra) és abban volt egy olyan gitár, aminek minden egyes húrját külön lehetett torzítani, és asszem úgy mutatták be, hogy milyen jó ez, hogy a felsőket baromira eltorzították, olyan nagyon vadasan, az alsók meg akkusztikus hangokat adtak, és ahogy pengette, baromi érdekes, és jó hangzást adtak:DD
tudom, hogy nem erre számítanátok egy olyan műsorban, ami azt elemzi, hogy hogyan reagáltak a tudósok a csillagok háborújába, de volt benne minden:))
remélem még majd leadják egy párszor:DD

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#717) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Jóelőre szólok, hogy egy hónap múlva eladom a gitárom.
Ez egy egyszerű akkusztikus gitár 6 húrral és fa testtel (hűűű milyen meglepő :) ).
Augusztusban lesz egy éve hogy vásároltam a ph!-n Junkietól, ő is ezen tanult gitározni. Ha esetleg valaki érdeklődik iránta, hát szóljon!

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#718) ÉN007


ÉN007
csendes tag

Hali mindenki...
Csak szólni akartam, hogy itt vok, nem tűntem el, és nem a gityómat pengetem naphosszat, :) csak nem igazán volt témába vágó mondandóm. Amúgy meg két napig nem volt gép, mert apum újratelepítette a gépet, mert totál vírusos lett ( szegény BoB :( )
Képzeljétek, a haverom felrakott nékem húrokat, aztán a tesóm meg észervette hogy az b húr nem pedig h... no, gondoltam ez szép menet lesz, megkérdeztem a srácot aki felhúrozta a gitárt, és felvilágosított, hogy Amerikában nincs is h húr csak b. Úgyhogy most megnyugodtam:DDD:DD
Ja, amúgy nevet keresek a gitáromnak! Segítsetek!!! Nem jutott eszembe semmi frappáns név....:( Pl a plüsskutyámat Lajosnak hívják, a fát amit az osztályommal ültettünk Benőnek a pókomat---aki nem is az enyém, mármint nem egy madárpók vagy ilyesmi csak összefutottam vele a szobámban és nem volt szivem agyonütni---őt meg Agatha-nak:)
Nem tom honnan jött, amolyan szokás hogy mindennek nevet adok, de szegény gitáromnak még nincs:(
Tippeket várok:)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.